Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_img_0773 Square81_5079021_orig

Andamanu un Nikobaru salas (Havelock)

Vieta, par kuru biju domājis, bet necerēju kādreiz nokļūt.

Salas Bengālijas līcī, tuvāk Mjanmas krastiem, “pieder” Indijai. Iebraucot nepieciešams saņemt uzturēšanos atļauju, parasti uz 15 vai 30 dienām.  Tā arī bija gandrīz visa informācija manā lādē, ielidojot salu galvenajā pilsētā Port Blair.

Dzirdēju, ka ir daudz neskartu vietu, ka nav daudz tūristu, ka ne visur laiž.

Nu ko, ja pa slinku ko vairāk uzzināt, tad pašiem jātiek skaidrībā uz vietas. Man patīk šādi nosacījumi. Tā ir iespēja nonākt līdz atklājumam. Daudz interesantāk, jo veidojas stāsts, notikums ar tevi, kurš parasti var tev iemācīt ko svarīgu vai parādīt tev priekšā kaut ko par tevi pašu.

Lūk, padalīšos ar savu redzējumu.

Parasti, nezinot neko par vietu, kurā atrodies, pirmām kārtām jāatmet “atturīgā inteliģence” un jāsāk runāt ar cilvēkiem, pēc iespējas sakarīgāka izskata, bez īpaša iemesla un jo biežāk, jo labāk. Pamazām, noorientējoties, var jau izvēlēties informāciju, kurai uzticēties un  kurai sekot. Tādēļ kļūdas rodas biežāk sākumā.

Biežākās kļūdas, iebraucot nezināmā vietā

  1. tev ir priekšstats par šo vietu, kas nekādi nesakrīt ar reālo. Tavi priekšstati nepiepildās. Un tu neesi apmierināts.
  2. Tev ir labas zināšanas par šo vietu, tu redzi un sajūti tieši to, ko biji gaidījis un esi apmierināts, bet nedaudz skumjš.
  3. Tu vari aizbraukt kaut kur šķībi.

Es parasti uzķeros uz “3.”

Port Blair nav diez cik pievilcīga pilsēta. Lepojas ar savu seno cietumu un biedē iebraucējus ar ārkārtīgi skaļām, ilgām sirēnām.

Saule te lec pirms 5, riet uzreiz pēc 5. Tusiņš uz ielām ļoti agros rītos līdz priekšpusdienai un no 5 līdz 10 vakarā.

Ir viens vakars, lai saprastu, uz kuru pusi braukt. Gribētos jau pēc iespējas ātrāk, tādēļ iespējamo virzienu mazāk. Ne uz visām salām iebraucējus laiž. Uz lielāko daudzumu vienkārši nevar tikt, jo nav transports, uz dažām liegums, jo tur dzīvo ciltis, kurām komunikācija ar nejaušiem iebraucējiem nebūtu viegls uzdevums.

Izvēle nav diez ko liela… daži salu nosaukumi un noderīga informācija, ka kāds no viņiem atrodas ziemeļu virzienā, taču pārējie tieši pretēji. Izšķīros par nosaukumu Havelok. Ei nu sazini, kāpēc.. Varbūt, kā vēlāk minēju, nedomāju, ka var būt liela atšķirība starp salām, kas atrodas stundas braucienā viena no otras.

Vēl manis izvēlētā virzienā bija sasniedzamas 2 salas. Neil un Long Island. Kuģītis līdz Havelokam 3 stundas un jau pazīstamā burzīšanās uz piestātnes. Samosas un kokosriekstu pārdevēji, helperi un rikšas. Uz salas iebraucēji drīkst dzīvot tikai viesu mājās (pie privātiem mājās aizliegts), kas parasti ir maza bambusa būdiņa ar (vai bez) podu un dušu. Viesu mājiņas ar popsīgiem nosaukumiem, kā piem. “Relax inn” ir sadalīti pēc pludmaļu skaita, par kuru nosaukumiem neviens nav raizējies. 7. pludmale esot visskaistākā. Guest house “Paradise beach” 500Rps (Ls5) bez poda, skaista, kā no pastkastītes pludmale (skat. foto) un kaimiņos krievi no Voroņežas, kuri naktī iet šaut zivis. Kombinācija, kas veido skumīgu noskaņojumu.

Nākošajā dienā pārbraucu uz salas pretējo pusi un Guest Housu “Golden India” . Uzminiet, vai kaut kas mainījās? Saulrieta vietā varēja vērot saullēktu un paspēju ievērot, ka vietējie nav diez ko draudzīgi, ka visi viesu nami ir pārpildīti. Vēl pāris naktis smirdīgā būdiņā man vajadzēja, lai ievērotu, ka cenas aug ar katru dienu un uz dažiem pakalpojumiem un produktiem jau sāk līdzināties Vecrīgas, bet ar noīrēto skuteri nav kur braukt. Īsti neticot veiksmei, cenšos pārvākties uz blakus salu Neil. Vienas stundas brauciens, pirms tam izcīnot vairākas stundas pie kuģīšu kases, pieredzot slaveno Indijas organizāciju no spilgtākās puses. Kā var sasniegt tādu līmeni, ka apmēram 40 cilvēki, pavadot pie kases 5 stundas, tā arī netiek pie biļetes uz prāmi? Pat padomju laiku Rīgas dzelzceļa kasēm būtu ko pamācīties. To, ka nekur nav informācijas par kuģu virzieniem un atiešanas laikiem, tas pats par sevi. Kad abām kasēm būtu jāatveras un kad apmēram viņas aizvērsies, jums pastāstīs jebkurš, kam uzprasīsiet. Atbildes atšķirsies, bet nedaudz. To, ka priekš biļetes jums ir nepieciešama pases un uzturēšanās atļaujas kopija jūs arī varat uzzināt, nejauši noklausījies kādu sarunu. Kopijas var uztaisīt bez uztraukuma ciemata otrā galā. Vajag vēl aizpildīt formu? Ok! Formu var dabūt tikai, kad atvērsies kase? No problem! Kase neatveras pat ne pusstundu pēc noteiktā laika? Pieredzējušie ceļotāji stāv un nečīkst. Ko vēl vajag izdarīt, lai pamodināt agresiju vienai, bet izmisuma un bezpalīdzības sajūtu otrai aizbraukt gribētāju daļai? Vajag atvērt abas kases, sadalīt tik tikko vienā lielā čupā gaidošus cilvēkus četrās (!) rindās, pie katras kases atsevišķi viena sieviešu, viena vīriešu rinda, ļaut saprast biļešu tirgošanas atrunu (viens cilvēks saņem biļeti apmēram 7 līdz 10 minūšu laikā) un tad vienu kasi aizvērt. Pamazām, bet sāk strādāt. Rindās indiešu ir 3 reiz vairāk nekā ārzemnieku, lielākā daļa ir vienkārši ļaudis, un viņi ļoti grib tikt uz kuģi. Nav neviena, kam pavaicāt vai pasūdzēties. Tik resns policists ar bambusa nūju, bet viņš ir nolikts, lai ierakstītu jūsu vardu, adresi, profesiju un vēl duci jūsu datu, resnā žurnālā, lai pēc pāris dienām, ja jums paveiksies pamest šo salu, visus šos jūsu datus izsvītrot. Šeit esot bijis savādāk uz šis salas. Šeit esot dzīvojuši viesmīlīgi un sirsnīgi cilvēki, pirms sešiem vai pat četriem gadiem. To zina stāstīt vairāki, kas ir bijuši šeit un vairs nevar atrast to, ko bija atstājuši. Nešaubos, ka tā arī bija, tikai tagad to grūti iedomāties, atceroties ikdienā augošas cenas ēdienkartē, aizliegumus uz katra soļa un atvieglojuma sajūtu, stāvot uz kuģa klaja ar izcīnītām biļetēm rokā. Nedaudz kauns par savu lētticību, sagaidot kaut ko no Andamanu un Nikobaru salām un stipras šaubas, ka tikai vienu stundu attālajā Neilā kaut kas var būt savādāk.

/Juris/ 

https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

17
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

15
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

13
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

16
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

1275
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

312
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

10520
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

7429
7. jūnijā, 2017
Library_page_wanderlust-nature-photography-lizzy-gadd-32_3_
Advaita

Ciešanas ir nepieciešamas līdz brīdim, kamēr saprotat, ka varat iztikt bez tām

Ekharts Tolle – rakstnieks un filozofs, viens no mūsdienu Rietumu garīgajiem skolotājiem. 1977.gadā pēc ilgstošas depresijas viņš piedzīv...

7519
29. maijā, 2017
Library_page_s617289952887514585_p471_i1_w952
Prāts & psiholoģija

Beznosacījuma pieņemšana

Vēl studējot Stenfordas fakultātē, es biju viena no nelielās ārstu un psihologu grupas, kas piedalījās humānistiskās psihoterapijas pioni...

2393
19. maijā, 2017
Library_page_6
Tantra

Dievietes atgriešanās

Sarita runā par Dievietes ceļojumu, - no seniem laikiem līdz pat mūsdienām, no vajāšanām un varas spēlēm uz patieso sievišķības potenciāl...

1927
14. maijā, 2017
Library_page_d442e6e6e6ddb3f041479b2a0dfa94b8
Būdisms

Dalailamas vēstījums par cilvēka smadzeņu masīvo skalošanu

Dalailama vienmēr ir piesaistījis sev lielu uzmanību, un ne bez iemesla. Dalailamam ir brīnišķīgs raksts par masveida cilvēka “smadzeņu s...

2114
2. maijā, 2017
Library_page_stephen-fry
Prāts & psiholoģija

Pārstājiet sevi želot – un jūs būsiet laimīgi

Pāris brīnišķīgu Stīvena Fraja – aktiera, rakstnieka un cīnītāja par cilvēku tiesībām, padomu. Galvenais, par ko es gribētu būt pārlieci...

6051
25. aprīlī, 2017
Library_page_meditating-woman-on-beach-for-website_orig
Joga

Научные исследования: йога, старение и мозг

На протяжении нескольких последних десятилетий было открыто, что наш мозг претерпевает изменения в зависимости от того, чем мы занимаемся...

421
25. aprīlī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

463
25. aprīlī, 2017
Library_page_holy-men-by-joseph-anthony-lawrence-photogrvphy_magazine-08
Attiecības

Tuvu attiecību jēga ir tajā, lai tu paliec tu pats

Dažreiz notiek tā, ka kāds cilvēks pēkšņi atvieglo mūsu dvēseles sāpes un nedaudz mīkstina mūsu rētas. Piemēram, sāk par mums rūpēties, k...

9359
19. aprīlī, 2017
Library_page_2__1_
Ķermenis & veselība

Lai attīstītu imunitāti, bērniem ir vajadzīgi mikrobi, nevis antibiotikas

Pārmērīgi higiēniski apstākļi izraisa hroniskas slimības.   Ļaujot bērniem spēlēties ar zemi, mēs patiesībā palīdzam viņu imūnsistēmas ...

2529
7. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

422
3. aprīlī, 2017
Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

6315
28. martā, 2017
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

2308
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

1461
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

13518
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2755
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

8400
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2705
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

4149
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

765
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

4161
17. janvārī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

773
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1264
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1200
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1342
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1141
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

1094
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

1302
26. oktobrī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
997
9. janvārī, 2017