Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_img_0840 Square81_5079021_orig

Andamanu un Nikobaru salas (Neil)

/Mana pieredze. Juris/  

Kāpēc Indija un kas viņa man..?

 

Patiesībā nav svarīgi, Indija tā ir, vai kas cits. Ceļojums uz vietu, uz kuru tu neņem līdzi savu pieredzi.

Neņem totāli. Neko, ko tu jau zini. Ne draugus, ne pieradumus, ne pārliecību par to, ka  šajā Dzīvē esi kaut ko jau sapratis.. Tas nav vienkārši  to visu atstāt mājās.

Nepierasti.

Neko nezināt, neko nemeklēt, tikai mācīties redzēt visu it kā  no jauna, it kā pirmo reizi. Nevērtēt un nebaidīties. Viens liels “NĒ” dārgajai, “drošai” pagātnei.

Un bailīgi

Jo vairāk, ka nav īsti skaidrs, priekš kam. Nav iespējams paskaidrot tos iemeslus, kas liek tev saņemties un lekt.

Man viss bija labi. Pareizi un..paredzami. Ar pārdzīvojumiem, protams, kā nu bez tā.

Bet  nevienam nesamelosi,  pat tuviem cilvēkiem, ja teiksi , ka viss labi, pat ļoti labi… . Nevienam, izņemot sev.

Tagad es zinu, man sen jau zvanīja šis  “zvaniņš”.  Es zinu, tads ir katram. Cik labi es biju iemācījies viņu nedzirdēt! Dzīvojot savos priekštatos, projektos, sapņos. Pierastā, iluzorā drošībā. Bet patiesībā – dzīļi apslēptajās bailēs.

Tagad es to zinu, bet tad… Es zināju tikai to, ka nebraucu aplūkot tempļus un nelolojot cerības, ka uzradīsies kāds sirmgalvis, kas paņems mani pie rokas un teiks – “labdien Juri, es esmu tavs guru, tūliņ es tev visu paskaidrošu un iemācīšu”.

Tad man tik vien kā pietika drosmes paskatīties uz sevi no malas un atzīt, ka viss, ko es it kā esmu sasniedzis, patiesībā (dziļā, dziļā. Visdziļākajā Patiesībā) neko nav vērts….

Tad nu pienāca tas brīdis, kad pirms četriem gadiem es izkāpu no lidmašīnas Delī, ar mazu mugursomiņu aiz pleciem, nezinādams, ko darīšu nākamajā brīdi..


 

Andamanu un Nikobaru salas  /turpinājums/ Neil

 

Lūdzu piedodiet, dārgie “indijas piezīmju” sekotāji, par tik lielu pauzi starp ceļojuma aprakstamiem. Autors nav noslīcis mērojot stundu garo ceļu starp divām salām. Varbūt vienīgi pārvērtējis savas rakstnieka dotības.

Viena svarīga lieta, no kuras vajadzētu izvairīties ceļojot (bet vēl svarīgāk ikdienas dzīvē) ir – expectation. Latviski precīzu tūlkojumu šim jēdzienam atrast nav viegli – kaut kas starp cerībām un gaidāmās nākotnes iztēlošanos. Tā nu arī pametot visnotaļ dīvaino Havelock salu, biju jau nobriedis kaut kam līdzīgam izkāpjot Neilā un klūsībā priecājos, ka visai salu “izlūkekspedīcijai” ir atlikušas vien dažas dienas.

Kūģītis aizbaruca paņemdams līdzi tik dažus iezemiešus. Un izrādījas, uz piestātnes esam palikuši četri. – Mēs ar Bhavani un divains tandēms – policists ar kokosriekstu tirgotāju, (acīmredzot ne vienu vien dienu kopā vadījuši sagaidot un pavadot prāmjus) kuri draudzīgi par kaut ko uzjautrinājās.

“Oi-oi…” teica Bhavani, kad mēs izkāpām uz Haveloka salas.

“Oho!” teica Bhavani, aplūkojot ainu, uz salas ar nosaukumu “Neil”.

Nu ko.. kodolīgāk un izsmeļošāk šo starpību es aprakstīt neuzņemtos.

“Riteņus jūs varat paņemt nomā Čanda restorānā” – policists uzsit man uz pleca, uzrakstījis vien viņam zināmus ciparus mūsu uzturēšanās atļaujās. “un atslabinaties, te jūs neviens nepiešakarēs, nav jau Havelok ha, ha, ha”

Čanda “restorāns” ir 5 finiera galdi zem skārda jumta blakus nelielam laukumam, ko iezemieši sauc par centru. Laukums kalpo gan kā tirgus, gan kā tusiņu vieta cilvēkiem, kazām, suņiem un pīlēm. Apkārt laukumam atrodas praktiski visi salas veikali (skaitā ap 10) un dažas, vienmēr piebāztas frizētavas. Čandam ir septiņas meitas un viens dēls, virtuvē rosās radinieki, sieva sevi ar smagiem darbiem neapgrūtina - Čands gaida ģimenes pieaugumu. Šī ir centralā tikšanās vieta arī iebraucējiem. Pie galdiņiem sēž daži ceļotāji un laiski dzenā mušu mākoņus no viena šķīvja uz otru. Šeit varot iegūt informāciju par visu, kas uz salas atrodams un uzzināt jaunākos notikumus.. ja tādi ir.

Riteņi ir sarūsējuši un īpaši neripo pat no kalniņa, taču apdzenot saleniekus, viņi pavada mūs ar izbrīnītu smaidu. Nez kur mēs tā steidzamies? Uz Neila nav kur steigties. Vienīgo iezemieti, kurš pārvietojās raitā solī es satiku svētdienas rītā. Ar pleznām padusē viņš steidzās snurkelēt.

Arī man pēc īsa brīža iestājās pārliecinošs miers, bet nesenā cīnā par prāmja biļetēm, šķita sena , nereāla pagātne.

Neil ir apmēram 5km. gara un pāris kilometrus plata, gar vienīgo ceļu, kas šķērso salu pa diagonāli, vietējo mājiņas, dārzi, rīsu lauki. Tālāk palmu un bambusa birzes, dziļāk džungļi. Okeana piekrasti neaprakstīšu, tāda “spalvas izveicība” man nepiemīt. Skatieties galeriju. Varu vien pateikt, ka ūdens ir zils, caurspīdīgs. Jau reti pasaulē sastopami dzīvi korāļu lauki ir pilni ar zivīm un gliemežiem. Saulīte uz salas lec ap 4iem, riet uzreiz pēc 5. Atiecīgi pielāgots ir salenieku dzīves ritms – karstajā dienas vidu visi (izņemot Čandu) atpūšas, veikali atveras un rosība centrā atsākas pievakarē līdz 10, lai nākošā rītā nenokavēt sauleslēktu.

Mēs esam atminušies – mūsu viesu nams “Kalapani” ir atvēries ieceļotājiem pirms 30 dienām.  Prakašam ir 28, Bīnai 22. Draudzīgi, sirsnīgi, aizkustinoši. Viņiem nav skaidra priekštata, kā vadīt darbus. Bīna neprot gatavot, bet ieeja virtuvē ir ļauta ikvienam. Nažu vietā ir metāla zāģīšu atlūzas, uz plīts no rīta līdz vakaram uz mazas uguns vārās kafijas biezumi. Ja gribi “kafiju” , var dabūt uzreiz karstu. Naktsmītnes būdiņas sienas no šķeltā bambusa, jumts no skārda. Platību viegli aprēķināt – 4m2. Tualete visiem viesiem kopējā, netālu, pie dīķīša. Tur pat arī muca ar ūdeni un paris plastmasa pudeles ar nogrieztu kakliņu – duša.

Mēs ar Bhavani saskatamies. Mūsu biļetes uz Čennaju jau pēc divam dienām. Varbūt vērts kaut ko izdomāt? Jau nākošā dienā Port Blerā mēs samainijām atceļa biļetes, nopirkām Bīnai dakšas, karotes, pāris nažus un citus sīkumus virtuvei. Mums bija atlikušas tikai 10 dienas, līdz beigsies uzturēšanās atļauja Andamanu un Nikobaru salās..

Par Bīnu un Prakašu varētu uzrakstīt atsevišķu stāstu, ja pievienot parejos personažus ar kuriem vadījām vakarus Kalapani, sanāktu neliels romans.

Japāņu “blūzmens” Kazikomoto, izraeļu pārītis kāzu ceļojumā - Gal un vājredzīgais juvelieris Benžamins kurš vāca un caurām dienām kaut ko veidoja, zāģēja un slīpēja no saknēm, gliemežvākiem un kokosriekstiem. Ir redzami galerijā viņu aizbarukšanas dienā.

Par šo īso laiku, Kalapani izveidojās kaut kas līdzīgs komūnai. Ieradās aizvien jauni pasaules klejotāji, sēja šūpuļtīklus pie palmām, vairākas dienām gaidīdami savu rindu uz brīvo būdiņu.

Vairākas diennaktis bez pārstājas gāza lietus. Tik pamatīgu un ilgstošu es vēl nebiju pieredzējis. Trešās dienas vakarā mēs visi sēdējām zem nojumes un kāds sāka čīkstēt par nerimstošām lietusgāzēm, tēma atri vien pārņēma visus un pārvērtās par kolektīvu sūkstēšanos. Viss bija slikti…  Te parādījās kārtējie izmirkušie bezpajumtnieki ar jautājumu – “Draugi, neviens no jums gadījumā rīt nebrauc prom?” Mēs jautājoši paraudzījāmies cits uz citu un visi kā viens pārliecinoši – noraidoši pakratījām galvas…

Uzturēšanās atļauju salās varot arī pagarīnāt.. Tas gan nebija mūsu gadījums. Mums jāatgriežas Arambolā pie interneta un festivala veidošanas.

Jā kads no jums izdomā doties uz  Andamaniem, ar prieku dalīšos pieredzē un palīdzēšu ar padomiem. Iedošu arī sarakstiņu ar lietām, kas jānopērk – Bīnai un Prakašam saimniecībā vēl šis tas pietrūkst. 

 

Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

1119
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

827
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

12149
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2120
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

7563
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2043
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

3594
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

219
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

3518
17. janvārī, 2017
Library_page_hamed_naseri-healing-vibrations
Skaņa & balss

Dziedējošā frekvence 432MHz

ISO Organizācija, kas nosaka standartus, ir pieņēmusi 440 Hz frekvenci kā pamata – koncerta frekvenci, kas jāievēro gan mūzikas instrumen...

2260
9. janvārī, 2017
Library_page_sky-perspective-1024x482
Ķermenis & veselība

Mūsu apziņa ietekmē realitāti

Doktors Džo Dispenza (Joe Dispenza) – bioķīmiķis, neirofiziologs, neiropsihologs, hiropraktiķis – bija viens no pirmajiem, kurš no zinātn...

6946
30. decembrī, 2016
Library_page_f2d5d4feaec4110egreat
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

1310
23. decembrī, 2016
Library_page_111
Attiecības

Bailes no dziļām attiecībām

Jautāums: Es uztraucos par meiteni, ar kuru esmu kopā. Man ir bail viņu zaudēt... un tas neļauj man veidot dziļas attiecības. Varbūt es b...

3141
11. decembrī, 2016
Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

6700
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

17475
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

2000
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

6027
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3883
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

2355
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

1514
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

2404
11. oktobrī, 2016
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

445
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

900
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

776
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
903
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

791
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

787
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

942
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

1257
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1440
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1476
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1356
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

2236
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1759
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1600
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
504
9. janvārī, 2017