Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_photo_copy_2 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

AYAHUASCA

Bija, nakts, pilna zibeņu, vēja un pilnmēness. Lielā namā sabraukusi cilts – svešinieki, kas drīz kļūs ļoti tuvi, tuvi, piedzīvojuši brīnumus, atdzimšanu, attīrīšanos. Visi sabraukuši uz ceremoniju, kas mainīs viņu dzīves. Vismaz par sprīdi, par vienu soli. Citam bezgalīgu, citam pavisam īsu – piemēram, to 20 centimetru garumā, kas galvu šķir no sirds.

Es zināju, ka pieredzēšu šo rituālu jau sen. No pirmās reizes, kad izdzirdēju vārdu – ayahuasca. Vārdu, kas iezvanījās dziļi, dziļi manā pazemē, iekšienē. Pat nezinot, kas tas tas ir, es teicu – es to darīšu, es to jutīšu, man to vajag. Palasot vairāk, es sapratu – tā ir sena, vissenākā Dienvidamerikas indiāņu ceremonija, kurā šamanis pasniedz senu dziru, vārītu no trejdeviņām spēka zālītēm. Tādām, kas katram, ikkatram ārstē viņa sāpes, noņem viņa blokus, iztīra viņa vainas.

Manī visu laiku dzīvoja mītiskā sajūta, ka piedzīvošu brīnumu pavisam drīz. Es lūdzu, paijāju Visumu, lai tas notiek drīz. Un atbilde nāca zibenīgi – tikko, kā es patiešām no sirds biju gatava. Negaidīta un pēkšņa iespēja – izdzīvot ayahuasca ar Peru šamani.

Un te nu es biju. Ar tuvajiem svešiniekiem. Plecu pie pleca uz raupjas dēļu grīdas katrs uz sava matracīša. Ar ūdens krūku galvgalī. Jā, un arī trauku vemšanai un diviem cēliem podiem aiz krāsainiem aizkariņiem. Jo ayahuasca attīra burtiski – tu vem ārā savu egoismu, bailes, svešus nospiedumus, garus. Tu topi jauns. Garā un miesā. 

Priekšā elpo un pūš šamanis. Pēc brīža viņa elpošana pāraugs dziedāšanā, vēl pēc brīža lūgšanā. Un vēl pēc brīža viņš pasniegs mums dziru. Viens pēc otra mēs dosimies iedzert tumšas zāles no mežonīgiem, lekniem, dzīvinošiem, skanošiem džungļiem.

Iesākumā bija nekas. Un pēc brīža acu priekšā sāka griesties Visums. Es saredzēju visu lietu skaistumu, nozīmīgumu un reizē niecību, visu lietu divejādo dabu. Ļaunumu un tumsu, kas patiesībā ir daļa no gaismas un īstā plūduma. Es ieraudzīju, kāpēc mums ir šīs ķermenis – lai dievišķais, lai gars varētu pats sevi aptaustīt, lai viņš justu sevi caur 6 maņām. Un es sāku sevi taustīt – tik brīnumaina sajūta, ka mums ir dots šīs ķermenis, pirkstgali, mēle, viss. Vēl vairāk – mums tiek doti arī citi ķermeņi, kam pieskarties, ko noskūpstīt, kuros ieiet. Acis, lai gars varētu ieskatīties acīs pats sev.

Visa nakts bija pilna absolūtu brīnumu, kurus izstāstīt es varētu 5 grāmatās. Visums vijās nebeidzamā zīmējumā, enerģijas ziedos, kur katram ķermenim, katram cilvēkam bija unikāla un vienlaikus pilnīgi nesvarīga nozīme. Apziņa, Vērotājs visu laiku bija absolūti klātesošs. Tas, ko es piedzīvoju nebija ne transs, ne reibums. Savā Visuma sapnī es ar pilnīgu apziņu un klātesošu saprātu pieskatīju cilvēkus, kas man bija blakus – vīrieti, kura ķermenis vibrēja, kratījās, ripinājās. Dejojošo, skaisto sievieti sev blakus. Vīrieti baltā, kuram bija bezgalīgi slikti, kurš bija iestrēdzis starp dimensijām un netika atpakaļ. Visam pa vidu šamanis, centrs, ceļabiedrs, kas ar visam savām maņām bija pie ikviena no mums, paijājot ar ūdensrožu elpu, svilpojot, elpojot tumsā. Īsta cilts, tad redzi, ko nozīmē īsta cilts.

Un tad pēc šīs nakts nāca nākamā. Vēl dziļāka, daudz personīgāka. Ceremonijai sākoties, es sapratu, ka notiks kas ļoti nozīmīgs, kas tāds, kam mans prāts pretojas no visa spēka. Es turēju acis vaļā cik vien bija manos spēkos, jo, tās aizverot, sākās ceļojums, sākās dziļums. Cauri savam ego es tik tikko izvilināju vissvarīgāko jautājumu – es gribu saprast un zināt, kāds ir mans uzdevums šeit, es gribu saprast, kas ir mans raksts, mans zieds Visuma nebeidzamajā zīmējumā.

Man bija ļoti auksti un es skaidri sapratu – atbilde ir – tev ir jāmirst. Tev ir jāmirst un tad lietas mainīsies, tu ieraudzīsi sevi. Es skaidri sapratu, ka man ir jāmirst savu tuvo, mīļo dēļ. Lai viņiem būtu es – dziļāka, jūtošāka, mīlošāka. Un, mīļie, es miru. Es miru, guļot uz dēļu grīdas ar savu cilti. Tik lielas sāpes un asaras es neatceros izdzīvojusi. Tajā brīdī es jutu līdzi katram ķermenim, kas ir miris uz šīs pasaules. Jo es sapratu ļoti skaidri – nāves brīdī tas nav egoisms, kas liek baidīties no nāves pēdējā brīdī. Tā ir absolūtā mīlestība, ko mēs jūtam pret šo dzīvi, pret saviem cilvēkiem. Tās ir bailes viņus nekad vairāk nejust, nepiedzīvot. Grieziena sajūta ir šausminoša. Tev šķiet, ka tu griez tieši iekšā savā gaismas saiknē, mīlestībā, tajā, kas tevi tur kopā ar savējiem.

Un tad, kad es jau biju iegūlusies tumšā zemē, padevusies viņu, mīļo dēļ. Kad es patiešām pazudu, nomiru. Tad piepeši, saplūstot ar zemi, es izjutu neticamu, gigantisku laimes, ekstāzes sajūtu. Orgasmu pēc orgasma. Saplūdums ar zemi. Es ieraudzīju, ka no manis sāk dīgt puķes un augt džungļi. Mirt ir tik nenormāli skaisti, tāds neprātīgs, uzbudinošs skaistums, kad tu saproti, ka nekas nebedzas. Kad ieraugi, ka tā enerģijas saikne, ko esi šķietami pārcirtis, ir pārvērtusies brīvā, lidojošā gaismā, kas nevienu netur sev klāt, neviens nav piesiets, viss ir brīvs. Mirt ir tik ļoti skaisti, tik ļoti skaisti. Mirt ir orgasms, no tā rodas jauna dzīvība. Un katrs mūsu orgasms ir mazā nāve – tā patiesībā ir mūsu iespēja atdoties, pazust absolūtā Visumā ik dienas.

Un tajā brīdī nāca pilnīgi skaidra sapratne, kas es esmu. Es esmu tīra, skaista, vienkārša mīlestība. Man nav jābūt sarežģītai, man nav jāpiepūlas, es drīkstu izlikt uz āru savu sirdi. Tik vienkāršu, ļoti mīlošu, gaišu, jā, vientiesīgu un sirsnīguma, maiguma pilnu sirdi. Tas sāp – izlikt sevi šādu. Tas sāp, jo tu kļūsti pilnīgi kails, ar pilnīgi atvērtām, vaļējām krūtīm. Iepriekšējā rītā man pienāca šamanis, apskāva un turēja ilgi, ilgi. Tad uzlika plaukstu uz manas sirds un teica – te ir tāds skaistums, tu esi tik skaista. Un tagad naktī es to pieredzēju. Es pēkšņi sapratu, par kādu skaistumu runā mans vīrs, mani tuvie – ne jau par pareizu vai nepareizu mutes izliekumu vai kāju garumu. Ne par to, ko es daru labi vai slikti. Bet par manu sirdi, manu garu, Visumu manī, ko līdz šīm redzēja man blakus esošie. Tikai ne es pati.

Tajā brīdī es sāku dejot. Pa vidu vemjošiem cilvēkiem, sievietei, kas tālu citā stūrī kliedza orgasmā, rīta gaiļu dziesmām aiz loga, ūdens lāšu čaboņai uz milzīgā šķūņa jumta, gariem, kas nespēja atrast vietu, manam vibrējošajam kaimiņam, šamaņa dziesmām un bungu skaņām. Es jutu, kā Visums, enerģija vēlas manī kustēties, liesmot, dzīvot. Blakus man dejoja vēl viena sieviete, mēs dejojām kopā, kamēr šamanis man uz krūtīm, uz atvērtās vietas pūta virsū džungļu ūdensrožu elpu un čuksteja aizmirstas, ritmiskas dzungļu vibrācijas.

No rīta, spilgtā rasā mirdzošā leknā zāle, dadži un mežrozes jau vairs nebija plakana, nošķirta viela. Tā bija daļa no manis, izaugusi, no mana mirušā un augšāmceltā ķermeņa. Šī pasaule tagad aug no manis un es augu viņā.

No rīta man pienāca šamanis, apskāva un teica. Džungļi tevi gaida, brauc, es gribu tev iemācīt, ko es māku. Džungļi tevi gada. Džungļi skan tevī.

Kad es atbraucu mājās, mans mazākais puika ilgi, ilgi turēja galvu pie manām krūtīm. Tieši uz ziedošās, atvērtās, sāpošās sirds.

Inese Indāne

http://budbloomblossom.com/lv/

Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

3701
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

4992
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

1293
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

5110
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3298
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

1731
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

916
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

1899
11. oktobrī, 2016
1
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

158
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

537
2. oktobrī, 2016
Library_page_5513b0769503dbalinese-people
Prāts & psiholoģija

Multitaskings – ļoti maldīgs uzskats

Ļoti interesants raksts par informācijas apjoma tēmu. Būs aktuāls visiem, kuri darbojas garīgās slodzes, informācijas apstrādes, literatū...

1828
1. oktobrī, 2016
Library_page_tumblr_mb9cozmund1rvn48vo1_1280
Vīrietis & sieviete

Dziļākā mīlestības apņemšanās

Nesolisim sev kopīgu nākotni. Nākotne ir tik nezināma, un mēs esam tik plūstoši un noguruši no izlikšanās, ka zinām. Mūsu domas un jūtas...

2158
21. septembrī, 2016
Library_page_tomasz_alen_kopera_-_love
Attiecības

Mīlestība – naids. Ekharts Tolle

Pēc statistikas datiem liela daļa ‘’mīlestības attiecību’’ diezgan ātri pārvēršas tādās attiecībās, kuras var raksturot kā ‘’mīlestība - ...

2654
9. septembrī, 2016
Library_page_engelis

Mammu mūžīgie eņģeļi

Zaudēta bērna sāpes cauršauj dvēseli. Tā neredzami struto un rētojas ilgi. Ir svarīgi saprast un cienīt sēras. Līdzsaprast.

323
9. septembrī, 2016
Library_page_relax-569318_1280

Vingrinājums diviem

Šis vingrinājums ir domāts pildīt kopā ar kādu kuram Tu uzticies un ar kuru Tu jūties viegli un ērti, ar kuru Tu vari būt Tu pats.

457
2. septembrī, 2016
Library_page_5184
Bērnu psiholoģija

Lielā skolas krīze

Šajā rakstā dots praktiski pilns teksts no amerikāņu pedagoga Džona Teilora Gato uzstāšanās, kurš ir ierindas pasniedzējs visparastākajā ...

9174
30. augustā, 2016
Library_page_bxp35970h
Pašizziņas prakses

Drosme dzīvot apzināti

Mūsu ikdienas dzīvē drosmei netiek piešķirta liela nozīme. Drosme tiek novērtēta militāristu, ugunsdzēsēju un politiķu vidū. Drošība – lū...

2736
23. augustā, 2016
Library_page_jaunumi

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

713
16. augustā, 2016
Library_page_cosmicascension-1170x878
Pašizziņas prakses

Alistera Kroulija radītie vingrinājumi prātam un ķermenim

Alisters Kroulijs ir zinātnieks, filozofs un ezotēriskais huligāns. Viņš apbraucis visu pasauli un apguvis daoistu prakses, kabalu, indie...

3331
14. augustā, 2016
Library_page_00b02c62b9a5ba3ef6108e2bd3d32d49b8a9c14a
Ķermenis & veselība

Kā organismu dziedina skaņas

Kā organismu dziedina skaņas Mēs to sajūtam, kad ieslēdzam radio un atskan mūsu iemīļota dziesma vai arī kad mierīgi sēžam un klausāmies...

3615
4. augustā, 2016
Library_page_22_baby_cute___www.cute-pictures.blogspot.com_
Ķermenis & veselība

Lēni un mierīgi – tas ir vajadzīgs mums visiem

Piedāvājam Jūsu uzmanībai interviju ar profesoru Francisu McGlonu un kognitīvās neiropsiholoģijas profesoru no Liverpūles Universitātes D...

2326
22. jūlijā, 2016
Library_page_wpid-osvobodi-svoy-um-ot-mysley..-pozvol-serdcu-uspokoit-sya.._i_1
Emocijas

Ja nevarat kādam piedot

Man nepatīk jebkādas klišejas par piedošanu. Par to es zinu katru parunu, katru padomu un vispārpieņemtos uzskatus, jo pūlējos atrast at...

10738
13. jūlijā, 2016
Library_page_shutterstock_145507243
Prāts & psiholoģija

Mēs esam tas, ko mēs domājam

Mūsu bezgalīgais Visums ir milzīgs enerģētiskais tīkls, kurā absolūti viss un pilnīgi visi ir savienoti enerģētiskā līmenī. Eksistē tikai...

11210
4. jūlijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

361
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
516
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

471
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

498
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

653
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

930
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1068
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1123
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1020
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

1595
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1273
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1168
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=k1scDaQXnc4

Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

Tina Turner - Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

1430
4. janvārī, 2015