Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_c91ae91b72da7a0ee1136048f69dd5e8-850x637 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Brīvība pāra un ģimenes attiecībās

Kā saglabāt brīvību, dzīvojot kopā?

Lai atbildētu uz šo jautājumu, iesākumā ir jāsaprot, kādi ir pamatprincipi un motīvi, kas veido saskanīgu pāri un laimīgu ģimeni.

Ja partneri veido savienību, lai aizpildītu savu iekšējo tukšumu un aizbēgtu no vientulības bailēm un vēlmes augt, ja atbildība par apmierinātību ar savu dzīvi tiek novelta uz partnera pleciem, tad jēdziens „brīvība” viņu uztverē visticamāk būs, kas pilnīgi cits, nekā šajā rakstā. 

Kad cilvēks pieņem un saprot, ka galvenais motīvs, lai veidotu ģimeni, ir cilvēka izaugsme, iespēja atklāt savas labākās īpašības, spējas un iespējas, radošo potenciālu – tad, kad caur mīlestību, kas tiek justa vienam pret otru attīstās spēja mīlēt visus, vairojot laimi un prieku uz zemes – tad, kad attiecību kvalitāte tiek mērīta nevis pēc to statusa vai ilguma, bet gan tā, kā notiek izaugsme šajās attiecībās – tad un tikai tad pāris un ģimene spēj izjust patiesu prieku no kopdzīves.

Tāds briedums notiek pakāpeniski vai nenotiek vispār nekad. Patiesību sakot, tas ir atkarīgs no paša cilvēka: ciest dzīvojot iluzorā sapņu pasaulē, kurā ir milzum daudz nepiepildītu cerību vai arī dzīvot, izbaudot laimīgos brīžus jau tagad.

 

Kas priekš tā ir nepieciešams?

Galvenais iemesls, kas rada grūtības pāra kopdzīvē ir īpašumtiesību sajūta pret otru. Daudziem cilvēkiem zīmogs pasē, kopīgi bērni kļūst par „mūžīgās mīlestības” un nesalaužamas ģimenes garantiju. Pārliecība, ka statuss „vīrs” un „sieva” dot tiesības rīkoties ar otra dzīvi, padara viņu par vegu, atņemot sajūtu par izvēles brīvību, patiesu atbildību un iznīcinot prieku par savstarpējo saziņu un kopdzīvi. Tā vietā rodas tikai nereālas cerības, pienākuma apziņa, greizsirdība un aizdomas.

Īpašnieciskums un izjūta, ka kaut kas ir „MANS”, ir pati lielākā cilvēku problēma. Vīriešus burtiski „silda” īpašnieka izjūta, kas ir izaugusi līdz tādiem apmēriem, ka viņi zaudē savu vīrieša būtību.

Ar savu īpašnieciskuma sajūtu mēs pretojamies evolūcijai. Pasaule ir vienota, nav iespējams kādu tās daļu atdalīt un būt laimīgam. Tiek pārkāpti Visuma likumi. Jo vairāk cilvēks cenšas kādu noturēt, atdalīt un piesavināties sev, jo vairāk pasaulē viss sakārtots tā, lai noturētu robežas un „tas ir mans” nevarētu pastāvēt, jo tas gluži vienkārši ir pretdabiski.

Tikai nobriedušā savienībā sieviete un vīrietis var radīt vietu mīlestībai savās attiecībās, nekrītot panikā un saprotot, ka katram ir savas intereses, ieradumi. Galvenais, kam ir jāsaista pāri – tā ir dzīves pozīcija, skatījums uz pasauli, kopīgs mērķis. Visā citā, katram var būt savas intereses, sapratne, neveidojot sadursmi ar otru un neuztverot citādāku skatījumu uz lietām kā nodevību vai ne pietiekamu vēlmi otru izprast un draudu attiecībām. Tikai uzticoties otram, izprotot patieso pieķeršanos, iespējams pārvarēt bailes no pārāk lielas personības un interešu dažādības.

Sieva – tas nav robots vai Pelnrušķīte, vai lelle, kas paredzēta izpriecām. Sievietei ir brīva miesa (būt ar vīru intīmās attiecībās vai nē, ir viņas izvēle, arī „laulāto pienākums” savā būtībā mūsdienās vairs nestrādā), gan finansiāli, gan sociāli. Kad sieviete ir apgarota, viņa spēj atbalstīt arī vīra garu, kopā radot lielas lietas. Vīrieša garam brīvība ir pamatbūtība – tas ietver viņa darbu, viņa lidojumu. Sievietei to vajadzētu saprast un dot cilvēkam tiesības uz savu brīvo laiku, ko veltīt, piemēram, draugiem vai hobijiem.

Mīlestības telpa sastāv no diviem elementiem – mīlestība un telpa, kurā mīlestība var izplatīties (tā arī ir brīvība). Patiesai brīvības izpratnei ir nepieciešama dziļa gudrība, briedums, citādāk ir viegli attapties pilnīgā juceklī un visatļautībā. Attiecību mēraukla starp vīrieti un sievieti ir mīlestība un brīvība, turklāt šie elementi viens bez otra nevar pastāvēt.

Pagaidām mūsdienās ir vērojama nesapratne par to, cik brīvība ir nepieciešams elements laimīgai ģimenei, kā arī pārprasts ir pats brīvības jēdziens. Ne-brīvības, pat verdzības līdzpastāvēšana dzīvē ir viegli ieraugāma caur dažādām psiholoģiskām un garīgām slimībām, nabadzību, sociālu nepiepildījumu, dažādām atkarībām un sodāmām darbībām, kas nodarītas kādam no pāra. 

Brīvība – tas ir prieks. Ja jūsu dzīvē nav prieka, tātad nav arī brīvības. Nebrīvība aizpilda vairākas dzīves sfēras, jo īpaši ģimenes attiecības: vīri valda pār sievām, sievas – vīriem, vecāki rīkojas ar savu bērnu dzīvi. Pie tādas nebrīvības nav iespējams veidot laimīgu ģimeni un priecāties par dzīvi. Brīvība bez mīlestības pārvēršas par anarhiju, bezatbildību un egoismu.

Bieži vien tiekšanās pēc brīvības pārvēršas par brīvības meklējumiem ārējās izpausmēs: drēbēs, savādā uzvedībā, brīvās seksuālajās attiecībās. Šāda – ārēja – brīvība visbiežāk norāda uz to, cik cilvēks ir nebrīvs iekšēji. Ko tikai cilvēki nedara, lai noturētu savu mīļoto: nodod sevi, atsakoties no savām vēlmēm un interesēm, pielāgojas, dzīvojot otra cilvēka ēnā; saslimst ar smagām slimībām, transformējot mīlestību žēlumā; visu piecieš, zaudējot sevi..

Brīvība bieži vien tiek jaukta ar neatkarību. Taču patiesībā šie jēdzieni ir atšķirīgi. Kā gan cilvēks var būt neatkarīgs no jebkā šajā Pasaulē, ja ir daļa no Visuma, kā neatdalāmas parādības? Tas, kurš tiecas pēc neatkarības, pārkāpj Visuma dabu , tādējādi kļūstot par pašu atkarīgāko cilvēku, jo pasaulē notiek tiekšanās pēc vienotības un harmonijas. Visums parādīs šādam „vientuļniekam”, ka viņš kļūdās.

Patiesa mīlestība saka: „ES VĒLU TEV TO, KO TU VĒLIES SEV PATS. IZVĒLIES TO, KO TU GRIBI. BET ES PĒC TAVAS IZVĒLES ŅEMŠU TO, KO GRIBĒŠU ES”. Tas sniedz iespēju katram no pāra izdarīt savu brīvu izvēli jebkurā situācijā. Tas ir pamats cieņai. 

Patiesas iekšējās brīvības veidotāji ir spēcīga apziņa, mīlestība, tiekšanās pēc izaugsmes.

Vispirms iekšējā brīvība ir jārada pašam sevī. Sākt vajadzētu ar sevis atbrīvošanu no nevajadzīgiem kompleksiem, novecojušu skatu uz dzīvi, piepildot sevi ar pavisam jaunu skatu uz dzīvi. Katras personības pilnīga brīvība – patiesais un garīgais civilizācijas attīstības princips. Patriarhāta un matriarhāta laiki aiziet, rodot vietu vienlīdzīgām partnerattiecībām starp sievieti un vīrieti. Tā ir likumsakarīga cilvēka saprāta evolūcijas stadija, kādam tas patīk vai nē.

Sievietes un vīrieša uzdevums ir attīstīt sevi, savu interešu loku, savas spējas un iespējas, palīdzot tajā savam partnerim, nevis upurējot un tādējādi pazaudējot sevi otra dēļ. Tad veidosies harmoniskas attiecības un iekšējā pasaule. Mijiedarbības brīdī starp sievieti un vīrieti veidosies vislielākā ietekme, ar kuras palīdzību pāris viens otram spēs dot visu savu bagātību. Katrs augs, bagātinot savu iekšējo pasauli , tādējādi paplašinot pasaules redzējumu arī partnerim.

Saskaroties vīrieša un sievietes pretējām enerģijām, rodas izaugsmes impulss. Pateicoties šim impulsam rodas jauna dzīvība, jauni projekti, pavisam jauns mīlestības stāvoklis. Tikai šādā brīdī var rasties patiess radošums.

Daudzi pat necenšas sasniegt šādu stāvokli, atpērkoties ar naudu, dārgām dāvanām, mājām, vasarnīcām, mašīnām..

Vīrieši un sievietes netiekas vajadzības vai mazvērtības dēļ. Viņi tiekas „radīt- vēlmes” dēļ. Cilvēka būtība ir vēlme radīt. Vīrieši un sievietes tiekas, jo viņu enerģijas ir „pluss” un „mīnuss”. Tikai šādā savienībā var rasties, kas jauns.

Nejau disharmonija pievelk vīrieti pie sievietes un otrādi, bet gan viņu iekšējā harmonija katram par sevi. Jo harmoniskāks viņš ir kā vīrietis, bet viņa kā sieviete, jo spēcīgāka ir viņu pievilkšanās un labāka viņu kopējā radītspēja visās dzīves sfērās.

Pasaule ir iekārtota tā, ka mēs attīstamies kā vīrietis vai sieviete tikai mijiedarbojoties vienam ar otru. Ja pārī nepastāv privātīpašnieciskuma sajūtas, egoisma, bet ir sapratne par sievietes un vīrieša būtību, spēja saprast, ka katrs veido savu dzīvi brīvi un nevar valdīt pār otru, tad pārējos jautājumus pāris var atrisināt bez liekām grūtībām, palielinot savu spēju mīlēt sevi, citam citu un pasauli.

Autore: psiholoģe Svetlana Potenko (Потеенко Светлана)

Avots: http://top.thepo.st/527334/Cvoboda-v-pare-i-seme

 

* no krievu valodas tulkoja Mija Zaļūksne

Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

3569
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

4917
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

1221
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

5022
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3261
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

1638
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

882
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

1865
11. oktobrī, 2016
1
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

131
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

515
2. oktobrī, 2016
Library_page_5513b0769503dbalinese-people
Prāts & psiholoģija

Multitaskings – ļoti maldīgs uzskats

Ļoti interesants raksts par informācijas apjoma tēmu. Būs aktuāls visiem, kuri darbojas garīgās slodzes, informācijas apstrādes, literatū...

1800
1. oktobrī, 2016
Library_page_tumblr_mb9cozmund1rvn48vo1_1280
Vīrietis & sieviete

Dziļākā mīlestības apņemšanās

Nesolisim sev kopīgu nākotni. Nākotne ir tik nezināma, un mēs esam tik plūstoši un noguruši no izlikšanās, ka zinām. Mūsu domas un jūtas...

2141
21. septembrī, 2016
Library_page_tomasz_alen_kopera_-_love
Attiecības

Mīlestība – naids. Ekharts Tolle

Pēc statistikas datiem liela daļa ‘’mīlestības attiecību’’ diezgan ātri pārvēršas tādās attiecībās, kuras var raksturot kā ‘’mīlestība - ...

2620
9. septembrī, 2016
Library_page_engelis

Mammu mūžīgie eņģeļi

Zaudēta bērna sāpes cauršauj dvēseli. Tā neredzami struto un rētojas ilgi. Ir svarīgi saprast un cienīt sēras. Līdzsaprast.

302
9. septembrī, 2016
Library_page_relax-569318_1280

Vingrinājums diviem

Šis vingrinājums ir domāts pildīt kopā ar kādu kuram Tu uzticies un ar kuru Tu jūties viegli un ērti, ar kuru Tu vari būt Tu pats.

432
2. septembrī, 2016
Library_page_5184
Bērnu psiholoģija

Lielā skolas krīze

Šajā rakstā dots praktiski pilns teksts no amerikāņu pedagoga Džona Teilora Gato uzstāšanās, kurš ir ierindas pasniedzējs visparastākajā ...

9107
30. augustā, 2016
Library_page_bxp35970h
Pašizziņas prakses

Drosme dzīvot apzināti

Mūsu ikdienas dzīvē drosmei netiek piešķirta liela nozīme. Drosme tiek novērtēta militāristu, ugunsdzēsēju un politiķu vidū. Drošība – lū...

2718
23. augustā, 2016
Library_page_jaunumi

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

694
16. augustā, 2016
Library_page_cosmicascension-1170x878
Pašizziņas prakses

Alistera Kroulija radītie vingrinājumi prātam un ķermenim

Alisters Kroulijs ir zinātnieks, filozofs un ezotēriskais huligāns. Viņš apbraucis visu pasauli un apguvis daoistu prakses, kabalu, indie...

3310
14. augustā, 2016
Library_page_00b02c62b9a5ba3ef6108e2bd3d32d49b8a9c14a
Ķermenis & veselība

Kā organismu dziedina skaņas

Kā organismu dziedina skaņas Mēs to sajūtam, kad ieslēdzam radio un atskan mūsu iemīļota dziesma vai arī kad mierīgi sēžam un klausāmies...

3576
4. augustā, 2016
Library_page_22_baby_cute___www.cute-pictures.blogspot.com_
Ķermenis & veselība

Lēni un mierīgi – tas ir vajadzīgs mums visiem

Piedāvājam Jūsu uzmanībai interviju ar profesoru Francisu McGlonu un kognitīvās neiropsiholoģijas profesoru no Liverpūles Universitātes D...

2297
22. jūlijā, 2016
Library_page_wpid-osvobodi-svoy-um-ot-mysley..-pozvol-serdcu-uspokoit-sya.._i_1
Emocijas

Ja nevarat kādam piedot

Man nepatīk jebkādas klišejas par piedošanu. Par to es zinu katru parunu, katru padomu un vispārpieņemtos uzskatus, jo pūlējos atrast at...

10706
13. jūlijā, 2016
Library_page_shutterstock_145507243
Prāts & psiholoģija

Mēs esam tas, ko mēs domājam

Mūsu bezgalīgais Visums ir milzīgs enerģētiskais tīkls, kurā absolūti viss un pilnīgi visi ir savienoti enerģētiskā līmenī. Eksistē tikai...

10725
4. jūlijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

336
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
487
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

451
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

485
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

635
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

910
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1045
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1097
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

995
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

1572
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1240
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1145
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=k1scDaQXnc4

Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

Tina Turner - Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

1412
4. janvārī, 2015