Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_baiba_sturite_ka_atrast_sevi_7_cakras Square81_astrologa-konsultacijas-riga-online-baiba-sturite

Ceļā uz apgaismību. Kā atrast sevi caur septiņām čakrām

Cilvēka dzīvi var salīdzināt ar spoguli. Ieslīguši ikdienas rutīnā, attiecību problēmās un bailēs par nākotni, mēs bieži vien aizmirstam, kas mēs esam un kurp dodamies. Laika gaitā spogulim virsū sakrājas bieza putekļu kārta, kas neļauj ieraudzīt ne savu īsto seju, ne tos mērķus, kuru dēļ mēs īstenībā esat piedzimuši. Septiņas čakras, tie ir septiņi soļi uz apgaismību. Tas ir iekšējās transformācijas ceļš un atbilde uz jautājumu “Kā atrast sevi?”. 

Katra čakra - tas ir apziņas līmenis, no pirmās - zemākās, līdz septītajai - augstākai. 95% cilvēku nekad nepaceļas savā attīstībā augstāk par trešo čakru. Viņi patstāvīgi dzīvo ciešanās un bailēs, aprobežojot paši sevi. Tikai 5% cilvēku jebkad ir uzdevuši sev jautājumus: kas es esmu, kāpēc esmu šeit un kāda vispār ir jēga visai šai dzīvei? 

Daudzi maldīgi domā, ka čakras var atvērt, aizvērt un attīrīt  ar kautkādām speciālām praktikām, ziedēm, sprejiem, svecēm, mantru skaitīšanu vai jogu. Citi tic, ka ārsts vai dziednieks atbrīvos viņus no kaitēm, kas īstenībā atrodas viņu apziņā nevis fiziskajā ķermenī. Ja kāds grib izmainīt savu dzīvi, tad būs jāsāk no sevis. Un šeit nebūs īso ceļu un burvju nūjiņas. Piedzimt - tas vēl nenozīmē būt par cilvēku. Arī dzīvnieki dzimst, vairojas un mirst katru dienu. Būt par cilvēku nozīmē zināt sevi, mīlēt un dot. Varbūt izklausās vienkārši, bet kāpēc tikai dažiem tas ir izdevies?

7. ČAKRA – APGAISMĪBA

Dzīvei ir tikai viens mērķis un tas ir - sasniegt apgaismību. Kas ir apgaismība? Tā ir dzīve brīva no ciešanām. Tā ir bauda no katras izdzīvotās dienas. Tas ir prieks un smiekli par to, cik mēs visu brīžiem uztveram tik nopietni. Bet dzīve nav nopietna. Tā ir spēle un tai nav noteikumu. Pienāk brīdis, kad tu pats izdari izvēli neizvēlēties. Tev ir jāatlaiž un jāpieņem.

Kamēr tu domā, ka zini, tu īstenībā neko nezini. Kad tu saproti, ka tu neko nezini, tad viss notiek pats par sevi. Kamēr tu meklē kautkur aiz trejdeviņiem kalniem sevi, Dievu, skolotāju - viss apstājas. Jo tu par tālu esi aizgājis. Atgriezies mājās. Atļauj beidzot dzīvei tevi vest. Bet tu nezināsi kur. Katra nākamā diena būs kā brīnums. Pazudīs pagātne. Nebūs arī nākotnes. Tikai šeit un tagad mirklis. Tā ir meditācija. Tas ir iekšējais klusums. Tā ir apziņa. Tas ir viss un nekas kopā. Tā ir apgaismība.

6. ČAKRA – INTUĪCIJA

Ir divas acis, kas raugās uz āru un trešā acs, kas vērsta uz iekšu. Ir vai nu prāts vai intuīcija. Abi nemēdz pastāvēt kopā. Tukšo domu muldoņu galvā nomaina intuīcija. Tad iekšējais dialogs ar sevi apstājas.

Liekas zināšanas piesārņo prātu un rada vēl vairāk jautājumu un ciešanu. Prātam nekad nav gana. Tas ir izsalcis pēc vēl un vēl. Ir jāiemācās būt par sava prāta meistaru nevis kalpu. Ir jāieslēdz iekšējais vērotājs un domas paliks arvien mazāk un mazāk. 

Nekas nav ne apslēpts, ne mistiks, ne ezotēriks - ir tikai plašāka pasaules uztvere. Skatiens, kas vērsts uz iekšu, redz atbildes uz visiem jautājumiem. Pēc tam pazūd arī jautājumi un iestājas klusums. Acis, kas kaut reizi ir redzējušas gaismu, vairs tumsu nepazīs.

5. ČAKRA – PAŠIZPAUSME

Pašizpausme ir tas, kas tevi baro un palīdz dzīvot. Katram ir iedzimts talants. Tas var izpausties ne tikai vārdos, bet arī caur kustību, mūziku, mākslu, rakstīšanu vai dziedāšanu. Talants ir tas, ko tu darītu pat par brīvu, pat tikai priekš sevis. Bet talants nepieder tev. Ar to ir jādalās, tikai tad tas attīstīsies, lai pārdzīvotu pat tevi.

Negatīva domāšana rada negatīvus ieradumus - tukša runāšana, aprunāšana, vērtēšana un nosodīšana. Katram liekas, ka viņš zin ‘kā jābūt’, bet realitāte bieži vien ir savādāka. Caur muti tiek zaudēts daudz enerģijas. Saki tikai patiesību. Ja nezini, ko teikt, tad klusēšana tiešām ir zelts.

Katrs no mums ik minūti mainās, neviens šodien nav vairs tāds kā vakar. Tu nezini sevi, tāpēc tu nevari zināt otru. Skaties uz citiem katru dienu ar jaunām acīm. Ja tu mainies, tad visa pasaule mainās tev līdz. 

4. ČAKRA – MĪLESTĪBA

Sirds ceļs tas vienmēr ir vidusceļš. Harmonija ir vajadzīga it visā. Ja neesi mīlējis, tu neesi dzīvojis. Atdod visu par vienu dienu mīlestībā. Atpakaļceļa vairs nebūs. Kurš redzējis debesis, to nenovilksi vairs atpakaļ pie zemes. Spārni nesīs augstu.

Kas ir īsts draugs? Tikai tev līdzīgais. Kad skaudības, naida un atkarības indes vairs negrauž sirdi. Viens ceļš ejams, mērķis tas pats. Ja paklūp, otrs padod roku un vairāk nekas. Palīdzēt var tikai tas, kurš pats sev ir palīdzējis.

Mīliet sevi. Ja jūs pats sevi nemīlēsiet, tad kāpēc lai citi jūs mīlētu? Upura loma pieder vājajiem. Parasti prasa tie, kam pašiem nav ko dot. Kad tevis ir daudz, tad tu vari dalīties. Kad tu mīli, tu esi mīlestība. Tādos brīžos tu līdzinies Dievam, tu esi radītājs.

3. ČAKRA – IEKŠĒJAIS SPĒKS

Drosmīgais dara nevis tāpēc, ka nejūt bailes, bet tāpēc, ka neļauj tām pār sevi valdīt. Bailes var pārvarēt tikai ar darīšanu nevis ar domām. 

Negativitāte vēl vairāk vairo negatīvo. Šeit var izdarīt apzinātu izvēli - nekaitēt. Jāiemācās strādāt ar sevi, savu raksturu, emocijām un iekšējo agresiju. Pieņemt lēmumus un darīt tikai tad, kad dusmas norimušās.

Iekšējais spēks rodas, kad tu neļauj vairs manipulēt ar sevi. Tu esi brīvs no morāles, reliģijas un politikas sloga. Tu esi tāds, kāds īstenībā esi. Tu neizliecies un nevalkā maskas. Tu zini, kā pateikt Nē un kad jāatbild ar Jā. Tu esi unikāls. Ego mēģina vairot ciešanas, parādot to, kas tev nav. Tikai muļķis iekrīt tādās lamatās. Siers, lai cik gards neizskatītos, tomēr nekad nav par brīvu.

2. ČAKRA – SEKSUALITĀTE

Ir tikai viena enerģija un tā ir seksuālā. Tas, kurš neatzīst savu seksualitāti, noliedz pats sevi. Seks var dot augstāko baudas pakāpi, ko var sniegt fiziskais ķermenis. Orgazms uz mirkli izdzēš laiku, ego un Tevi. Tikai dažiem ir izdevies tikt pāri seksa fiziskajai pusei, pietuvinoties tā garīgajai būtībai. Seksā var gan pazaudēt, gan atrast sevi.

Lielākā daļa cilvēku veido attiecības, balstoties uz seksuālo vēlmju apmierināšanu. Vīrietis izmanto sievieti, sieviete izmanto vīrieti. Daudzi savu seksuālo neapmierinātību noslīcina atkarībās - ēšanā, seksā, izklaidēs, internetā, azartspēlēs, alkoholā vai narkotikās. Citi mēģina apspiest sava fiziskā ķermeņa vajadzības, neradot sevī neko vairāk kā tikai perversiju. 

Tas, kurš pats sev ir interesants, nekad nejutīsies vientuļš. Viņam būs labi, gan vienatnē, gan kopā ar citiem. Iekšējo tukšumu neaizpildīt ar naudu, skaistām drēbēm, mašīnām vai seksu. Ir jāpiepilda sevi ar savu būtību. Tikai tādai bagātībai ir vērtība.

1. ČAKRA – ENERĢĒTIKA

Daudziem liekas, ka fiziskais ķermenis tā ir miskaste, kurā var mest iekšā visu, kas pagadās pa rokai. Sākot no grūti sagremojamas pārtikas, alkohola un cigaretēm, un beidzot ar naidu, ikdienas ziņām, baumām un citas nevajadzīgas informācijas. Ja tas, kas nokļūst jums vēderā kautkad varbūt vēl iznāks laukā, tad tas, kas ir nokļuvis jūsu prātā, paliks tur uz visiem laikiem iesaldēts zemapzinas dzīlēs un atmiņās par pagātni.

Viss, kas nav nepieciešams fiziskajam ķermenim, ēd tā enerģētiku no dienas dienā. Tāpēc daudzi izjūt enerģijas trūkumu. Tā tiek zaudēta ielaistajās veselības problēmās, saskarsmē ar ‘nelabvēļiem', tukšā runāšanā, liekās aktivitātēs, domās par vecajiem labajiem laikiem, raizēs par nākotni, nemīlētā darbā un sen savu aktualitāti zaudējušās attiecībās.

Fiziskais ķermenis tās ir durvis uz augstāko iespēju šajā dzīvē - apgaismību. Vai tās tiks atvertas vai nē, atkarīgs tikai no jums. Šī dzīve var būt vai nu pēdējā, vai kārtējā garām palaistā iespēja. Bailes no nākotnes un pazaudēt materiālās vērtības, tās īstenībā ir bailes no nāves. Tās būs tik ilgi, kamēr beidzot nesāksiet dzīvot - šeit un tagad.

 

Autors: @Baiba Stūrīte | www.baibasturite.com

Raksta links uz Delfi | Orākuls

http://www.delfi.lv/orakuls/biblioteka/47505141_cela-uz-apgaismibu-ka-atrast-sevi-caur-septinam-cakram

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_flowers-2562079_1280
Attiecības

Mirkļi, kad mīlestība liek tev atvērties

Mīlestība ne vienmēr liek justies droši, jo mīlestība ir tīrs potenciāls un tīra klātbūtne, un tās laikā katra sajūta un impulsa dvesma i...

4907
13. augustā, 2017
Library_page_arm-wrestling-567950_1280_1_
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

3633
23. decembrī, 2016
Library_page_love-3315770_1280
Prāts & psiholoģija

10 laimīgu cilvēku ieradumi

“Pat atrodoties visdziļākajā depresijas bedrē, ir iespējams pēc pāris nedēļām pacelties spārnos no laimes – ieviešot mazas, bet svarīgas ...

5116
30. aprīlī, 2018
Library_page_woman_at_a_mirror__1907
Ķermenis & veselība

Tas nav mans augums. Tas ir mantojums no dzimtas sievietēm.

Tas, kas redzams spogulī, nav mans ķermenis. Mans ķermenis pauž stāstu par visām sieviešu daļām, kas mani izveidoja, par dzimtas mantojumu m

256
1. maijā, 2018
Library_page_woman-972244_1280
Prāts & psiholoģija

Iedvesmas lipīgums, jeb - kas vārdu padara spēcīgu

Kāpēc viens teksts mūs iedvesmo, bet kāds cits nemaz? Kāpēc viena cilvēka runa mūs iedvesmo, bet kāda cita – mūsos nerod atbalsi? Kā atra...

595
12. jūnijā, 2018
Library_page_girl-2848057_1280
Attiecības

Tu esi Tas

Nemeklē mīlestību. Netaupi sevi mīlestībai un nemeklē mīlestību otrā. Mīlestība nav lieta – to nevar dot vai atņemt. To nevar atrast vai ...

1957
4. jūnijā, 2018
Library_page_chinese-herbal-medicine-2993344_1280
Ķermenis & veselība

Ajūrvēdas pamati

Vēlaties būt veseli? Līdzsvarojiet uzturu un dzīves veidu, saskaņā ar ajūrvēdas noteikumiem.  „Cilvēks ir tas, ko viņš ēd”. (Ludvigs Fei...

386
17. maijā, 2018
Library_page_earth-2841056_1280
Attiecības

Romantiskās mīlestības lamatas

Ideālu attiecību ilūzija Lielākajai daļai cilvēku, it īpaši tiem, kas uzauguši Rietumos, ir likts domāt, ka tā saucamā romantiskā mīlest...

1598
19. maijā, 2018
Library_page_universe-782697_1280
Darbs ar traumām

Jūsu dzimšanas ietekme uz jūsu dzīvi

Tāpat kā sēklā atrodas auga dzīvības kods, cilvēka dzimšanai ir spēcīga ietekme tā dzīvi. Saskaņā ar transpersonālās psiholoģijas aizsācē...

1561
17. maijā, 2018
Library_page_pregnant-woman-2765593_1280
Bērni & vecāki

Māte

Viņi teica, ka Tu augi manī iekšā. Bet es zināju labāk. Tu biji vēl tuvāk. Mans ķermenis bija Tavs. Tava elpa bija mana elpa. Tava sird...

1248
13. maijā, 2018
Library_page_press-photo-18_mirabai-ceiba-2560x1526
Skaņa & balss

Mirabai Ceiba Rīgā

Mantru dziedājumi dueta Mirabai Ceiba izpildījumā latvijas jogas praktizētājiem jau ir pazīstami, 2014.gada jūnijā Saulgriežu jogas un mū...

595
11. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-05-09_at_22.44.16
Būdisms

Saskaršanās ar dzīvi: Kodo Savaki Rosi mācība, jeb dzen nekam

“Tev nepietiek iztikai? Tad vienkārši nomirsti!... Tu dzīvo, lai strādātu, vai tu strādā, lai dzīvotu?” Mēs publicējam materiālu par nepa...

1760
10. maijā, 2018
Library_page_microphone-1209816_1280
Skaņa & balss

Saspringums kaklā – “neizteiktās” problēmas vairāku gadu garumā

Kad mēs dzirdam citu cilvēku, mēs intuitīvi zīmējam viņa tēlu: vecs vai jauns, resns vai tievs, mīļš vai dusmīgs, kautrīgs vai augstprātī...

1523
6. maijā, 2018
Library_page_lion-3099986_1280
Emocijas

Ar bailēm apejies saudzīgi

Ar bailēm apejies saudzīgi. Tās ir radījis nezināmais. Tās ir ceļojušas gaismas gadus, lai tevi atrastu. Nebaidies bailes izjust pilnī...

728
2. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-15_at_18.55.02
Attiecības

Tuvas attiecības kā alķīmija

Dzīve kopā ar kādu, kuru mēs mīlam – ar visiem viņa priekiem un grūtībām – ir viens no pašiem labākajiem garīgās attīstības ceļiem. Bet ī...

1728
26. aprīlī, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-18_at_13.20.24
Apzinatība

Kas ir apzinātība?

1.– Es daudzkart esmu sastapies ar vārdu “Apzinātība” bet neesmu gluži drošs, vai līdz galam izprotu tā nozīmi.– Lai būtu vienkaršāk izpr...

852
16. aprīlī, 2018
Library_page_his-holiness-the-dalai-lama
Būdisms

Dalailamas rīta lūgšana

Tulkots no Nick Polizzi bloga “Svētā zinātne” (Sacred science). Nika mūža darbs ir dokumentālās filmas par dažādiem cilvēku ārstēšanas ve...

1632
7. aprīlī, 2018
Library_page_ball-2585603_1920
Bērni & vecāki

Svarīgi noteikumi saskarsmē ar novecojušiem vecākiem

Agri vai vēlu lielākā daļa no mums saskaras ar problēmu attiecībās ar novecojušiem vecākiem. Visbiežāk cilvēki vienkārši žēlojas cits cit...

2117
2. aprīlī, 2018
Library_page_paint-2985569_1920
Pašizziņas prakses

Saki patiesību

Patiesība vienmēr nāks gaismā. Tu vari to slēpt, vari draudēt, sodīt, pakļaut, mocīt tos, kas ir patiesi, tu vari no tās bēgt, izvairītie...

1430
22. martā, 2018
Library_page_whatsapp_image_2018-03-15_at_14.59.36
Ķermenis & veselība

Vienotai ar Dievišķo

Gaidot īpašo koncertu 31. martā Rīgā iedvesmojošu interviju sniedz mūziķe, dzīves skolotāja, iedvesmotāja un īpaša sieviete SNATAM KAUR

1711
15. martā, 2018
Library_page_children-1879907_1280
Bērnu psiholoģija

Vecākiem: par pieņemtās “normas” kaitējumu bērnu harmoniskai attīstībai

Fragments no Dimas Zicera jaunās grāmatas “Bieži mēs pat neaizdomājamies par vienu vai otru tēmu, kamēr mūsu dzīvē nerodas kāda konkrēta...

1684
15. martā, 2018
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

1573
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

1680
21. septembrī, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

2230
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

2267
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

1965
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

2040
25. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

2403
19. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

2442
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

2799
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

2593
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

3136
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

3160
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
3300
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U
Zinātne & tehnoloģijas

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

2903
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
2985
9. janvārī, 2017