Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_massage_oil Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Dabas noslēpumi: ēteriskās eļļas

No antīkajiem laikiem līdz mūsu dienām ēteriskās eļļas, kuras iegūst dabiskā augu pārstrādes procesā, ir lielā cieņā. Savu nosaukumu šīs vielas ir guvušas eļļveidīgās konsistences un lielās izgarotspējas (kā ēterim) dēļ. Pēc ķīmiskā sastāva tās neatbilst ne eļļām, ne ēteriem. Pirmās vēstures liecības par ēterisko eļļu izmantošanu var datēt ar 5000-šajiem gadiem pirms mūsu ēras. Indiešu literatūrā (datēta ar 2000. gadu pirms mūsu ēras) ir aprakstīti vairāk kā 700 augu ēterisko eļļu īpašības. Senās Ēģiptes papirusos (datēti ar 2000. gadu pirms mūsu ēras) ir aprakstīts par lieliskajām eļļām, kuras izmantoja tempļos, radot prieku jebkurai dievībai. Tajā laikā īpaši cieņā bija ciedru, vīrakaun mirres sveķi, kurus kopā ar citām vielām izmantoja balzamēšanai. Babilonijā eļļas pievienoja tempļu celtniecības materiāliem. Citronu, ciedru u. c. eļļas izmantoja, lai dezinficētu tempļu telpas. Šīs dabiskās vielas bija vienas no pirmajām tirdzniecības precēm pasaulē un tika augsti novērtētas. Tās bija bagātības simbols un tika uzskatīta kā ļoti vērtīga dāvana. Arābu tirgoņi un jūrasbraucēji veda uz Eiropu kamparu no Ķīnas, kanēli no Indijas, rozes no Sīrijas u. c. Ēteriskās eļļas rituālos izmantoja daudzas reliģijas. Budistu tempļos, arī mūsdienās apsmērē Buddas skulptūru ar sandalkoka eļļu. Romas pāvesti daudzus gadus izmantoja iesvētītu “egli” baznīcas rituālos. Arābu zinātne apvienoja antīkās pasaules un austrumu tautu gudrības, radot Eiropas valstu tautu zināšanu līmeni. Starp VII un XIII gadsimtiem arābu tauta ir devusi pasaulei daudzus slavenus zinātniekus, starp tiem slavenais Avicenna (980-1037 g). Savā dzīvē viņš sarakstīja vairāk kā 100 grāmatas, viena no, tām veltīta rozei. “Rožu eļļa palielina prāta spējas un domāšanas ātrumu.” Rožu eļļas ūdens un citas eksotiskas vielas ieguva lielāku popularitāti Eiropā krusta karagājienu laikā. XIII gs. visā Eiropā bija pazīstami “Arābijas aromāti”. Daudzās aptiekās parādījās ziedu ūdeņi un ēteriskās eļļas. Nedaudz vēlāk parfimērijā sāka izmantot eļļas smaržu sastāvos.

Terminu “aromterapija” radīja 1928. gadā franču ķīmiķis Gattefosse, kurš darbojās privātajā parfimērijas biznesā. Veicot pētījumus, viņš konstatēja, ka daudzas dabiskās ēteriskās eļļas izrāda lielāku iedarbību par sintētiskajām vielām vai atsevišķiem ingredientiem. Aromterapija mūsdienās no Francijas izplatījās uz Angliju un vēlāk pa visu pasauli.

Augu valsts uz zemes ir pastāvējusi daudz agrāk par cilvēkiem un tāpēc augi glabā vairāk informācijas par cilvēka organismu. Ēteriskās eļļas, nonākot cilvēka organisma audu šūnās, liek tām atcerēties, kā tās ir darbojušās, būdamas veselas, un tā rezultātā šūnās atjaunojas pareizas funkcijas.

Kas ir ēteriskās eļļas?

Tās ir smaržīgas, gaisīgas (liesas, atšķirībā no augu eļļām) vielas, kuras iegūst no augu saknēm, lapām, ziediem, sēklām un augļiem. Lielās pilsētās, kur daudz putekļu, augi zied, nezaudējot mitrumu un aromātu. Tas ir tāpēc, ka ēteriskās eļļas “ieskauj” augus, veidojot barjeru, aizsargājot augu no izžūšanas un baktērijām.

Ēteriskās eļļas ir aromātisks šķidrums, sastāvošs no daudziem komponentiem, kuri rada specifisko aromātu. Vienas eļļas sastāvā ir 120-500 dažādu komponentu. Atkarībā no augu kultivācijas vietas to aromāts ir dažāds, piemēram, Itālijas jasmīns, Florences īriss, Marokas roze, utt. Eļļas sastāvs var mainīties atkarībā no tā, kādā dienā ir ievākti augi, pat kurā diennakts laikā. Piemēram, jasmīna ziedus ievāc agri no rīta, pirms saullēkta. Augi šīs eļļas satur ļoti nelielā daudzumā (4% - 0.1%). No 100 kg lavandas var iegūt 2,5 kg eļļas, no 100 kg rožu ziedlapiņām – 0,5 kg. Šī iemesla dēļ naturālās ēteriskās eļļas vienmēr būs dārgas un ne visiem pieejamas. XX gs. ēterisko eļļu koncentrāciju augos sāka pētīt zinātnieki. Pētījumu rezultātā secināja, ka vienkārši izsakoties, eļļas uzkrājas speciālos rezervuāros augu lapās, mizā, ziedos, saknēs, sēklās. Vienkāršs piemērs apliecina eļļu koncentrāciju citrusu augļu mizās. Miziņu izspiežot virs degošas sveces, šķidrums, kas izdalās, uzliesmos. Ēteriskās eļļas aromāts ne vienmēr ir tāds pats kā auga ziedu aromāts. Piemēram, jasmīna eļļas aromāts ir līdzīgs siena smaržai, bet smaržīgās vijolītes aromāts, ir līdzīgs gurķu smaržai.

Mūsdienu aromterapija – ir profilaktisks, ārstniecisks, pilnīgi dabisks līdzeklis, lai uzturētu labu cilvēka psiho - emocionālo un fizisko formu.

Aromāts – tā ir nopietna lieta. Aromāts atgriež labo garastāvokli, tāpat ir spējīgs to sabojāt. Atgriež dzīvesprieku vai izsauc briesmīgas galvas sāpes. Tās ir organisma reakcijas, pasakot priekšā kas individuālajam organismam ir vēlams un kas nē. Īpaši tas jāņem vērā izvēloties dažādas aromātiskas lietas, piemēram, smaržas. Smarža spēj ārstēt, noņemt stresu, uzlabot garastāvokli. Pasaulē šobrīd ir aromterapijas uzplaukums. Tas saistīts ar cilvēku dabisko vēlmi izvairīties lietot sintētiskus preparātus. Ēterisko eļļu lielākā vērtība ir – simtprocentīgs dabiskums, kas neizsauc negatīvus blakus iedarbības procesus lietošanas laikā. Ēterisko eļļu iedarbība dažkārt ir spēcīgāka par sintētisko preparātu iedarbību.

Ievērojot pareizas devas, ēteriskās eļļas nerada negatīvas blakus iedarbības uz organismu, neizsauc alerģiskas reakcijas, neveido pieradumu un nerada sajukumu organismā. Tām piemīt antiseptiska iedarbība un labvēlīgi iedarbojas uz psiho – emocionālo sfēru.

Ēteriskās eļļas ir tīrs dabisks produkts. Dažādu cilvēku reakciju var mēģināt prognozēt tikai vispārēji. Aromterapija ir alternatīva ārstniecības metode ar dabiskiem līdzekļiem, šīs vielas iedarbojas uz cilvēka psihi, jūtām un tāpēc ļoti svarīgi ir pielietot tikai patīkama aromāta eļļas. Pat pati spēcīgākās iedarbības eļļa nedos vēlamo efektu, ja šīs eļļas aromāts nebūs patīkams. Dozēšana arī ir iespējama tikai orientējoša, jo katra cilvēka āda, oža reaģē dažādi. Maziem bērniem ir daudz smalkākas sajūtas nekā veciem cilvēkiem. Gaiša āda ir daudz jūtīgāka par tumšu. Sievietēm prasības ir daudz augstākas nekā vīriešiem. Tāpēc svarīgi ir atrast pareizo devu un aromātu katram individuāli.

Ir atpazītas ļoti daudz ēteriskās eļļa, bet dziednieciskos nolūkos izmanto aptuveni dažus desmitus. Mājas apstākļos ir pietiekoši izmantot komplektu sastāvošu no 12 dažādām ēteriskajām eļļām: anīsa, rožu, salvijas, citronu, ģerānijas, lavandas, kadiķu, piparmētru, rozmarīna, koriandra, dižegles, eikalipta. Aromterapija lieliski palīdz gripas un vīrusu infekciju laikā – profilaksei un saaukstēšanās slimību ārstēšanai. Pētījumi pierāda, ka cilvēki, kas gripas laikā pielieto aromterapiju izārstējas 3 reizes ātrāk. Ar aromātisko vielu palīdzību var veikt depresijas un stresa profilaksi. Tās palēnina cilvēka organisma novecošanās procesus. Dabiskās ēteriskās eļļas izraisa terapeitisku iedarbību uz cilvēka organismu. Sintētiskie preparāti var izsaukt gļotādas iekaisumus, alerģiskas reakcijas. Jāatceras, ka dabiskās ēteriskās eļļas iedarbība ir ļoti stipra un parasti procedūras laikā pietiekoši izmantot 2-3 pilienus. Nevar aizmirst par estētiskajām funkcijām. Telpas gaiss papildinās ar katra iemīļoto aromātu, radot patīkamu atmosfēru. Var nēsāt līdz nelielus eļļas flakoniņus, ja rodas vēlēšanās nedaudz pasmaržot. Dažas eļļas ātri novērš galvas sāpes, mazina diskomforta sajūtu lidojuma laikā, normalizē arteriālo asins spiedienu.

Emulgatori ir vielas, kuras nodrošina labāku eļļu sajaukšanos ar ūdeni: jūras vai vārāmā sāls, vannas putas, salds krējums, graudaugu klijas, piens, kefīrs, jogurts,  augu eļļas, medus. Caur ādas porām paātrināti tiek ievadītas ārstnieciskās vielas un ar ūdens tvaiku palīdzību notiek inhalācijas procedūra.

Pirms uzsāk ēterisko eļļu izmantošanu ārstnieciskos nolūkos, nepieciešams izdarīt proves pārbaudes, vai organismam nav pretējas reakcijas. Uzpilina 1 pilienu eļļu uz salvetes un osta vienas dienas laikā. Nākošajā dienā 1 pilienu eļļas sajauc ar iemīļoto krēmu un ieziež paduses rajonos. Trešajā dienā vannas ūdenim pievieno 1-2 pilienus eļļas un veic 2-3 minūšu ilgu peldi. Ja neveidojas alerģiska reakcija, tad šo eļļu var lietot.

Ieteikumi

 • Iegādājoties eļļas jāpievērš uzmanība etiķetei, uzraksts "pure essential oil" liecina par tīru dabisku produktu. Jāizvairās no eļļām ar uzrakstiem "perfume ol", "plant perfume" vai "fragrant oil".
 • Ēterisko eļļu iedarbība ir daudzkārt spēcīgāka, nekā kaltētu augu iedarbība. Tāpēc tās ir efektīgas nelielos daudzumos.
 • Nepareiza eļļu lietošana var izsaukt apdegumus, alerģiskas reakcijas, galvas sāpes, sliktu dūšu.
 • Pirms ēteriskās eļļas lieto saskarē ar ādu vai gļotādu, nepieciešams sajaukt ar balasta vielu (krēmu, augu eļļu). Balasta viela palīdzēs ēteriskajām eļļām iekļūt organismā. Kā balasta vielas izmanto olīvu, sojas, mandeļu, kukurūzas, saulespuķu, smilšērkšķu, mežrozīšu eļļas.
 • Ja eļļas izmanto aroma lampu veidā, pirmos divus seansu nav vēlams veikt ilgāk par 20 minūtēm.
 • Tiešā saskarē ar ādu var izmantot neatšķaidītas lavandas un tējas koka eļļas. Šīm eļļām piemīt antiseptiska iedarbība. Lavandas eļļu izmanto apdegumu ārstēšanai.
 • Grūtniecības laikā lieto uz pusi samazinātas parastās devas. Jāpievērš uzmanība, ir eļļas, kuras nav ieteicamas lietot grūtniecības laikā. Dažām eļļām piemīt abortīvas īpašības un var izsaukt priekšlaicīgas dzemdības (piem. bazilika un kadiķa eļļas).
 • Kvalitatīva eļļa ir viendabīgas masas, caurspīdīga, bez nosēdumiem. Uzpilinot 1 pilienu uz baltas papīra lapas, pēc tās izgarošanas nedrīkst palikt taukains plankums. Ir iespējams viegls papīra ietonējums.
 • Eļļu glabāšanas ilgums (izņemot citrusu augu ēteriskās eļļas) ir neierobežots, ja tās glabā tumšā vietā, hermētiski noslēgtā traukā, temperatūrā 0-30 C. Par dažām eļļām (rožu, narcišu u. c.) var teikt līdzīgi, kā par labu vīnu - jo ilgāk glabā, jo labāks tas top.
 • Ja pārdod  kā ēteriskās eļļas šādas eļļas – ābeļu ziedu, ceriņu, persiku, aprikozu, liepas, lotosa, magnolijas, kokosa, mango, banānu, meža zemeņu, dārza zemeņu, kivi, arbūzu, meloņu, gurķu – jāatceras, ka tās nav ēteriskās eļļas, jo šie augi nav pietiekoši lielā daudzumā ēterisko eļļu saturoši un visdrīzāk tā ir sintētiskās eļļas vai augu eļļas.
 • Saaukstēšanās gadījumos inhalācijas palīdzēs efektīgāk par aroma lampām.
 • Izvēloties devu, labāk pielietot eļļas mazākā daudzumā. Nepārdozēt!
Library_page_xolp0kceci_i3
Pašizziņas prakses

Kodo Savaki: Būt vienam veselumam ar visu Visumu

Parastam cilvēkam pāriet vēlme darīt kaut ko, ja neviens neskatās uz to, ko viņš dara. Ja kāds pievērš viņam uzmanību - viņš ir gatavs lē...

1068
14. novembrī, 2017
Library_page_6efa9540-0df5-11e7-9759-4d2712afe57f
Prāts & psiholoģija

Septiņi iemesli, lai pamestu savu komforta zonu

“Viss, ko jūs vēlaties, atrodas taipus bailēm”- Džeks Kenfilds   Iedomājieties - jūs pamostaties agri no rīta, izslēdzat skaļo modinātā...

3536
6. novembrī, 2017
Library_page_22894925_10210470810108037_1441053883_n
Ķermenis & veselība

Kā būt harmonijā ar savu ķermeni

Jo vairāk apziņas mēs novirzām mūsu ķermeņa iekšpusē, jo spožāku gaismu sākam izstarot. Jau daudzus gadsimtus cilvēki ir mēģinājuši sasn...

2431
29. oktobrī, 2017
Library_page_ltwiyv9qj9a
Prāts & psiholoģija

Tev esi tu pats - tu tiksi galā

Tas parādās, kad ap tevi notiekošais zaudē jēgu – no pārlieku liela noguruma, aizvainojuma, salauztas sirds, vai vilšanās tuvākajos; kad ...

2320
12. oktobrī, 2017
Library_page_estas_-1__
Skaņa & balss

Intervija ar Estasu Tonne

Jau 11.oktobrī Rīgas Kongresu namā būs festivāla Garavasara mūziķa Estas Tonne koncerts ar domubiedriem Pepe Danca (perkusijas, stabules)...

6464
5. oktobrī, 2017
Library_page_screen_shot_2017-10-04_at_16.00.33
Apzinatība

Pārpilnības likums

Divu nedēļu laikā praktizē sekojošo, un pavēro, kā tas izmainīs tavu dzīvi: ja tev šķiet, ka cilvēki tevi neslavē, nenovērtē, nepalīdz, n...

5908
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

233
4. oktobrī, 2017
Library_page_louisehay20071_large
Prāts & psiholoģija

Luīza Heija: citāti, kas spēj izmainīt tavu dzīvi

Daži no viņas citātiem ir kļuvuši leģendāri,- citi jau ierakstīti psiholoģijas grāmatās, kā paliekošs vēsturisks mantojums, bet citi - at...

3996
28. septembrī, 2017
Library_page_17341034-origpic-541c12
Ķermenis & veselība

Slēptās zināšanas par seksuālo enerģiju

Seksuālā enerģija ir svarīgāka nekā esaм ieraduši domāt. Tas ir spēks, kas var piepildīt un pārpildīt visu ķermeni, garīgi un fiziski. S...

1723
24. septembrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

324
21. septembrī, 2017
Library_page_screen_shot_2017-08-31_at_20.45.40
Attiecības

Varoņa Atklājums

Katrs no mums ir atnācis uz šo Pasauli ar uzdevumu - caur savu pieredzi, mācoties no savām kļūdām, pārvarot bailes un vājuma brīžus, izzi...

916
13. septembrī, 2017
Library_page_pusmuza-krizes-makta-viriesa-sievas-devini-elles-kambari
Prāts & psiholoģija

Nelaimīgs liktenis – cilvēku neizdarītās izvēles sekas

Piedāvājam jums izcilā vācu filozofa un psihologa Ēriha Fromma 30 citātus. Tie ir citāti, kas sniedz atbildes uz pašiem satraucošākajiem ...

5223
11. septembrī, 2017
Library_page_psynasilie1-1280x922
Bērni & vecāki

Rūpju izvarotie

Nesen apciemoju vecākus, atzīmējām Lieldienas. Brīnišķīgi, dzīvi apliecinoši svētki. Gavēņa beigas un, kā vienmēr, galds vai lūzt. Pienā...

4978
2. septembrī, 2017
Library_page_7771285812_21772f2218_b
Pašizziņas prakses

Trīs dzīves likumi

Cilvēkiem būtu jāstāsta stāstus viens otram un jāklausās vienam otru. Katrs cilvēks, kuru jūs satiekat, sniedz jums vērtīgu mācībstundu, ...

2911
20. augustā, 2017
Library_page_5151138
Attiecības

Mirkļi, kad mīlestība liek tev atvērties

Mīlestība ne vienmēr liek justies droši, jo mīlestība ir tīrs potenciāls un tīra klātbūtne, un tās laikā katra sajūta un impulsa dvesma i...

2396
13. augustā, 2017
Library_page_dulas
Emocijas

Mierinājums jaunajiem vecākiem

Tavs bērns izvēlējās tevi – unikālo mammu un tēti, kam piedzimt. Viņš neizvēlējās gudro dakteri, skolotāju vai kaimiņieni, bet tevi.

1345
17. jūlijā, 2017
Library_page_evdomadiaies-erwtikes-provlepseis-zodia-16-5-1-6-h793
Prāts & psiholoģija

Kā sadzirdēt savu aicinājumu

3 veidi, kā atcerēties, kāpēc Tava dvēsele izvēlējās tieši šo dzīvi   “Tu esi šeit ieradies ar noteiktu uzdevumu. Tu esi daļa no visuma...

6815
1. augustā, 2017
Library_page_gara-vasara-_2015_-231
Pašizziņas prakses

Tavas dzīves "restarts"

Būt veselam, dzīvespriecīgam un laimīgam - tā nav ne iedzimta īpatnība, ne "Dieva dāvana". Tāpat šim stāvoklim nav nekādas saistības ar n...

3052
13. jūlijā, 2017
Library_page_monks-in-sunlight-56a0c4953df78cafdaa4d8b4
Ķermenis & veselība

Kad es elpoju, es jūtu savu vienotību ar dzīvi

Parasti mēs nepamanām, kā elpojam, taču bez elpošanas nevarētu nodzīvot ne sekundi. No tā, kā mēs elpojam, ir atkarīgs, cik daudz mūsos i...

971
9. jūlijā, 2017
Library_page_0569f31d6d62baa0248c76ec1f964f01
Prāts & psiholoģija

Līza Burbo: nomainiet vārdu “problēma” ar vārdu “pieredze”

Jums patiešām ir problēmas? Es no sirds ticu, ka mēs izvairītos no liela daudzuma problēmu, ja nebūtu tāda apzīmējuma kā “problēma”. Vār...

2270
2. jūlijā, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

742
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

715
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

627
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

652
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

2274
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

970
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

12297
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

9201
7. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

1075
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

1162
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

1352
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1860
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1794
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1938
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1697
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
1648
9. janvārī, 2017