Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_massage_oil Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Dabas noslēpumi: ēteriskās eļļas

No antīkajiem laikiem līdz mūsu dienām ēteriskās eļļas, kuras iegūst dabiskā augu pārstrādes procesā, ir lielā cieņā. Savu nosaukumu šīs vielas ir guvušas eļļveidīgās konsistences un lielās izgarotspējas (kā ēterim) dēļ. Pēc ķīmiskā sastāva tās neatbilst ne eļļām, ne ēteriem. Pirmās vēstures liecības par ēterisko eļļu izmantošanu var datēt ar 5000-šajiem gadiem pirms mūsu ēras. Indiešu literatūrā (datēta ar 2000. gadu pirms mūsu ēras) ir aprakstīti vairāk kā 700 augu ēterisko eļļu īpašības. Senās Ēģiptes papirusos (datēti ar 2000. gadu pirms mūsu ēras) ir aprakstīts par lieliskajām eļļām, kuras izmantoja tempļos, radot prieku jebkurai dievībai. Tajā laikā īpaši cieņā bija ciedru, vīrakaun mirres sveķi, kurus kopā ar citām vielām izmantoja balzamēšanai. Babilonijā eļļas pievienoja tempļu celtniecības materiāliem. Citronu, ciedru u. c. eļļas izmantoja, lai dezinficētu tempļu telpas. Šīs dabiskās vielas bija vienas no pirmajām tirdzniecības precēm pasaulē un tika augsti novērtētas. Tās bija bagātības simbols un tika uzskatīta kā ļoti vērtīga dāvana. Arābu tirgoņi un jūrasbraucēji veda uz Eiropu kamparu no Ķīnas, kanēli no Indijas, rozes no Sīrijas u. c. Ēteriskās eļļas rituālos izmantoja daudzas reliģijas. Budistu tempļos, arī mūsdienās apsmērē Buddas skulptūru ar sandalkoka eļļu. Romas pāvesti daudzus gadus izmantoja iesvētītu “egli” baznīcas rituālos. Arābu zinātne apvienoja antīkās pasaules un austrumu tautu gudrības, radot Eiropas valstu tautu zināšanu līmeni. Starp VII un XIII gadsimtiem arābu tauta ir devusi pasaulei daudzus slavenus zinātniekus, starp tiem slavenais Avicenna (980-1037 g). Savā dzīvē viņš sarakstīja vairāk kā 100 grāmatas, viena no, tām veltīta rozei. “Rožu eļļa palielina prāta spējas un domāšanas ātrumu.” Rožu eļļas ūdens un citas eksotiskas vielas ieguva lielāku popularitāti Eiropā krusta karagājienu laikā. XIII gs. visā Eiropā bija pazīstami “Arābijas aromāti”. Daudzās aptiekās parādījās ziedu ūdeņi un ēteriskās eļļas. Nedaudz vēlāk parfimērijā sāka izmantot eļļas smaržu sastāvos.

Terminu “aromterapija” radīja 1928. gadā franču ķīmiķis Gattefosse, kurš darbojās privātajā parfimērijas biznesā. Veicot pētījumus, viņš konstatēja, ka daudzas dabiskās ēteriskās eļļas izrāda lielāku iedarbību par sintētiskajām vielām vai atsevišķiem ingredientiem. Aromterapija mūsdienās no Francijas izplatījās uz Angliju un vēlāk pa visu pasauli.

Augu valsts uz zemes ir pastāvējusi daudz agrāk par cilvēkiem un tāpēc augi glabā vairāk informācijas par cilvēka organismu. Ēteriskās eļļas, nonākot cilvēka organisma audu šūnās, liek tām atcerēties, kā tās ir darbojušās, būdamas veselas, un tā rezultātā šūnās atjaunojas pareizas funkcijas.

Kas ir ēteriskās eļļas?

Tās ir smaržīgas, gaisīgas (liesas, atšķirībā no augu eļļām) vielas, kuras iegūst no augu saknēm, lapām, ziediem, sēklām un augļiem. Lielās pilsētās, kur daudz putekļu, augi zied, nezaudējot mitrumu un aromātu. Tas ir tāpēc, ka ēteriskās eļļas “ieskauj” augus, veidojot barjeru, aizsargājot augu no izžūšanas un baktērijām.

Ēteriskās eļļas ir aromātisks šķidrums, sastāvošs no daudziem komponentiem, kuri rada specifisko aromātu. Vienas eļļas sastāvā ir 120-500 dažādu komponentu. Atkarībā no augu kultivācijas vietas to aromāts ir dažāds, piemēram, Itālijas jasmīns, Florences īriss, Marokas roze, utt. Eļļas sastāvs var mainīties atkarībā no tā, kādā dienā ir ievākti augi, pat kurā diennakts laikā. Piemēram, jasmīna ziedus ievāc agri no rīta, pirms saullēkta. Augi šīs eļļas satur ļoti nelielā daudzumā (4% - 0.1%). No 100 kg lavandas var iegūt 2,5 kg eļļas, no 100 kg rožu ziedlapiņām – 0,5 kg. Šī iemesla dēļ naturālās ēteriskās eļļas vienmēr būs dārgas un ne visiem pieejamas. XX gs. ēterisko eļļu koncentrāciju augos sāka pētīt zinātnieki. Pētījumu rezultātā secināja, ka vienkārši izsakoties, eļļas uzkrājas speciālos rezervuāros augu lapās, mizā, ziedos, saknēs, sēklās. Vienkāršs piemērs apliecina eļļu koncentrāciju citrusu augļu mizās. Miziņu izspiežot virs degošas sveces, šķidrums, kas izdalās, uzliesmos. Ēteriskās eļļas aromāts ne vienmēr ir tāds pats kā auga ziedu aromāts. Piemēram, jasmīna eļļas aromāts ir līdzīgs siena smaržai, bet smaržīgās vijolītes aromāts, ir līdzīgs gurķu smaržai.

Mūsdienu aromterapija – ir profilaktisks, ārstniecisks, pilnīgi dabisks līdzeklis, lai uzturētu labu cilvēka psiho - emocionālo un fizisko formu.

Aromāts – tā ir nopietna lieta. Aromāts atgriež labo garastāvokli, tāpat ir spējīgs to sabojāt. Atgriež dzīvesprieku vai izsauc briesmīgas galvas sāpes. Tās ir organisma reakcijas, pasakot priekšā kas individuālajam organismam ir vēlams un kas nē. Īpaši tas jāņem vērā izvēloties dažādas aromātiskas lietas, piemēram, smaržas. Smarža spēj ārstēt, noņemt stresu, uzlabot garastāvokli. Pasaulē šobrīd ir aromterapijas uzplaukums. Tas saistīts ar cilvēku dabisko vēlmi izvairīties lietot sintētiskus preparātus. Ēterisko eļļu lielākā vērtība ir – simtprocentīgs dabiskums, kas neizsauc negatīvus blakus iedarbības procesus lietošanas laikā. Ēterisko eļļu iedarbība dažkārt ir spēcīgāka par sintētisko preparātu iedarbību.

Ievērojot pareizas devas, ēteriskās eļļas nerada negatīvas blakus iedarbības uz organismu, neizsauc alerģiskas reakcijas, neveido pieradumu un nerada sajukumu organismā. Tām piemīt antiseptiska iedarbība un labvēlīgi iedarbojas uz psiho – emocionālo sfēru.

Ēteriskās eļļas ir tīrs dabisks produkts. Dažādu cilvēku reakciju var mēģināt prognozēt tikai vispārēji. Aromterapija ir alternatīva ārstniecības metode ar dabiskiem līdzekļiem, šīs vielas iedarbojas uz cilvēka psihi, jūtām un tāpēc ļoti svarīgi ir pielietot tikai patīkama aromāta eļļas. Pat pati spēcīgākās iedarbības eļļa nedos vēlamo efektu, ja šīs eļļas aromāts nebūs patīkams. Dozēšana arī ir iespējama tikai orientējoša, jo katra cilvēka āda, oža reaģē dažādi. Maziem bērniem ir daudz smalkākas sajūtas nekā veciem cilvēkiem. Gaiša āda ir daudz jūtīgāka par tumšu. Sievietēm prasības ir daudz augstākas nekā vīriešiem. Tāpēc svarīgi ir atrast pareizo devu un aromātu katram individuāli.

Ir atpazītas ļoti daudz ēteriskās eļļa, bet dziednieciskos nolūkos izmanto aptuveni dažus desmitus. Mājas apstākļos ir pietiekoši izmantot komplektu sastāvošu no 12 dažādām ēteriskajām eļļām: anīsa, rožu, salvijas, citronu, ģerānijas, lavandas, kadiķu, piparmētru, rozmarīna, koriandra, dižegles, eikalipta. Aromterapija lieliski palīdz gripas un vīrusu infekciju laikā – profilaksei un saaukstēšanās slimību ārstēšanai. Pētījumi pierāda, ka cilvēki, kas gripas laikā pielieto aromterapiju izārstējas 3 reizes ātrāk. Ar aromātisko vielu palīdzību var veikt depresijas un stresa profilaksi. Tās palēnina cilvēka organisma novecošanās procesus. Dabiskās ēteriskās eļļas izraisa terapeitisku iedarbību uz cilvēka organismu. Sintētiskie preparāti var izsaukt gļotādas iekaisumus, alerģiskas reakcijas. Jāatceras, ka dabiskās ēteriskās eļļas iedarbība ir ļoti stipra un parasti procedūras laikā pietiekoši izmantot 2-3 pilienus. Nevar aizmirst par estētiskajām funkcijām. Telpas gaiss papildinās ar katra iemīļoto aromātu, radot patīkamu atmosfēru. Var nēsāt līdz nelielus eļļas flakoniņus, ja rodas vēlēšanās nedaudz pasmaržot. Dažas eļļas ātri novērš galvas sāpes, mazina diskomforta sajūtu lidojuma laikā, normalizē arteriālo asins spiedienu.

Emulgatori ir vielas, kuras nodrošina labāku eļļu sajaukšanos ar ūdeni: jūras vai vārāmā sāls, vannas putas, salds krējums, graudaugu klijas, piens, kefīrs, jogurts,  augu eļļas, medus. Caur ādas porām paātrināti tiek ievadītas ārstnieciskās vielas un ar ūdens tvaiku palīdzību notiek inhalācijas procedūra.

Pirms uzsāk ēterisko eļļu izmantošanu ārstnieciskos nolūkos, nepieciešams izdarīt proves pārbaudes, vai organismam nav pretējas reakcijas. Uzpilina 1 pilienu eļļu uz salvetes un osta vienas dienas laikā. Nākošajā dienā 1 pilienu eļļas sajauc ar iemīļoto krēmu un ieziež paduses rajonos. Trešajā dienā vannas ūdenim pievieno 1-2 pilienus eļļas un veic 2-3 minūšu ilgu peldi. Ja neveidojas alerģiska reakcija, tad šo eļļu var lietot.

Ieteikumi

 • Iegādājoties eļļas jāpievērš uzmanība etiķetei, uzraksts "pure essential oil" liecina par tīru dabisku produktu. Jāizvairās no eļļām ar uzrakstiem "perfume ol", "plant perfume" vai "fragrant oil".
 • Ēterisko eļļu iedarbība ir daudzkārt spēcīgāka, nekā kaltētu augu iedarbība. Tāpēc tās ir efektīgas nelielos daudzumos.
 • Nepareiza eļļu lietošana var izsaukt apdegumus, alerģiskas reakcijas, galvas sāpes, sliktu dūšu.
 • Pirms ēteriskās eļļas lieto saskarē ar ādu vai gļotādu, nepieciešams sajaukt ar balasta vielu (krēmu, augu eļļu). Balasta viela palīdzēs ēteriskajām eļļām iekļūt organismā. Kā balasta vielas izmanto olīvu, sojas, mandeļu, kukurūzas, saulespuķu, smilšērkšķu, mežrozīšu eļļas.
 • Ja eļļas izmanto aroma lampu veidā, pirmos divus seansu nav vēlams veikt ilgāk par 20 minūtēm.
 • Tiešā saskarē ar ādu var izmantot neatšķaidītas lavandas un tējas koka eļļas. Šīm eļļām piemīt antiseptiska iedarbība. Lavandas eļļu izmanto apdegumu ārstēšanai.
 • Grūtniecības laikā lieto uz pusi samazinātas parastās devas. Jāpievērš uzmanība, ir eļļas, kuras nav ieteicamas lietot grūtniecības laikā. Dažām eļļām piemīt abortīvas īpašības un var izsaukt priekšlaicīgas dzemdības (piem. bazilika un kadiķa eļļas).
 • Kvalitatīva eļļa ir viendabīgas masas, caurspīdīga, bez nosēdumiem. Uzpilinot 1 pilienu uz baltas papīra lapas, pēc tās izgarošanas nedrīkst palikt taukains plankums. Ir iespējams viegls papīra ietonējums.
 • Eļļu glabāšanas ilgums (izņemot citrusu augu ēteriskās eļļas) ir neierobežots, ja tās glabā tumšā vietā, hermētiski noslēgtā traukā, temperatūrā 0-30 C. Par dažām eļļām (rožu, narcišu u. c.) var teikt līdzīgi, kā par labu vīnu - jo ilgāk glabā, jo labāks tas top.
 • Ja pārdod  kā ēteriskās eļļas šādas eļļas – ābeļu ziedu, ceriņu, persiku, aprikozu, liepas, lotosa, magnolijas, kokosa, mango, banānu, meža zemeņu, dārza zemeņu, kivi, arbūzu, meloņu, gurķu – jāatceras, ka tās nav ēteriskās eļļas, jo šie augi nav pietiekoši lielā daudzumā ēterisko eļļu saturoši un visdrīzāk tā ir sintētiskās eļļas vai augu eļļas.
 • Saaukstēšanās gadījumos inhalācijas palīdzēs efektīgāk par aroma lampām.
 • Izvēloties devu, labāk pielietot eļļas mazākā daudzumā. Nepārdozēt!
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

1087
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

821
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

12140
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2116
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

7552
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2041
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

3590
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

213
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

3513
17. janvārī, 2017
Library_page_hamed_naseri-healing-vibrations
Skaņa & balss

Dziedējošā frekvence 432MHz

ISO Organizācija, kas nosaka standartus, ir pieņēmusi 440 Hz frekvenci kā pamata – koncerta frekvenci, kas jāievēro gan mūzikas instrumen...

2250
9. janvārī, 2017
Library_page_sky-perspective-1024x482
Ķermenis & veselība

Mūsu apziņa ietekmē realitāti

Doktors Džo Dispenza (Joe Dispenza) – bioķīmiķis, neirofiziologs, neiropsihologs, hiropraktiķis – bija viens no pirmajiem, kurš no zinātn...

6938
30. decembrī, 2016
Library_page_f2d5d4feaec4110egreat
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

1307
23. decembrī, 2016
Library_page_111
Attiecības

Bailes no dziļām attiecībām

Jautāums: Es uztraucos par meiteni, ar kuru esmu kopā. Man ir bail viņu zaudēt... un tas neļauj man veidot dziļas attiecības. Varbūt es b...

3137
11. decembrī, 2016
Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

6684
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

17468
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

1997
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

6026
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3881
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

2355
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

1511
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

2404
11. oktobrī, 2016
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

442
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

900
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

775
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
903
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

791
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

786
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

942
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

1256
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1440
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1475
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1355
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

2235
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1758
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1600
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
504
9. janvārī, 2017