Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_massage_oil Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Dabas noslēpumi: ēteriskās eļļas

No antīkajiem laikiem līdz mūsu dienām ēteriskās eļļas, kuras iegūst dabiskā augu pārstrādes procesā, ir lielā cieņā. Savu nosaukumu šīs vielas ir guvušas eļļveidīgās konsistences un lielās izgarotspējas (kā ēterim) dēļ. Pēc ķīmiskā sastāva tās neatbilst ne eļļām, ne ēteriem. Pirmās vēstures liecības par ēterisko eļļu izmantošanu var datēt ar 5000-šajiem gadiem pirms mūsu ēras. Indiešu literatūrā (datēta ar 2000. gadu pirms mūsu ēras) ir aprakstīti vairāk kā 700 augu ēterisko eļļu īpašības. Senās Ēģiptes papirusos (datēti ar 2000. gadu pirms mūsu ēras) ir aprakstīts par lieliskajām eļļām, kuras izmantoja tempļos, radot prieku jebkurai dievībai. Tajā laikā īpaši cieņā bija ciedru, vīrakaun mirres sveķi, kurus kopā ar citām vielām izmantoja balzamēšanai. Babilonijā eļļas pievienoja tempļu celtniecības materiāliem. Citronu, ciedru u. c. eļļas izmantoja, lai dezinficētu tempļu telpas. Šīs dabiskās vielas bija vienas no pirmajām tirdzniecības precēm pasaulē un tika augsti novērtētas. Tās bija bagātības simbols un tika uzskatīta kā ļoti vērtīga dāvana. Arābu tirgoņi un jūrasbraucēji veda uz Eiropu kamparu no Ķīnas, kanēli no Indijas, rozes no Sīrijas u. c. Ēteriskās eļļas rituālos izmantoja daudzas reliģijas. Budistu tempļos, arī mūsdienās apsmērē Buddas skulptūru ar sandalkoka eļļu. Romas pāvesti daudzus gadus izmantoja iesvētītu “egli” baznīcas rituālos. Arābu zinātne apvienoja antīkās pasaules un austrumu tautu gudrības, radot Eiropas valstu tautu zināšanu līmeni. Starp VII un XIII gadsimtiem arābu tauta ir devusi pasaulei daudzus slavenus zinātniekus, starp tiem slavenais Avicenna (980-1037 g). Savā dzīvē viņš sarakstīja vairāk kā 100 grāmatas, viena no, tām veltīta rozei. “Rožu eļļa palielina prāta spējas un domāšanas ātrumu.” Rožu eļļas ūdens un citas eksotiskas vielas ieguva lielāku popularitāti Eiropā krusta karagājienu laikā. XIII gs. visā Eiropā bija pazīstami “Arābijas aromāti”. Daudzās aptiekās parādījās ziedu ūdeņi un ēteriskās eļļas. Nedaudz vēlāk parfimērijā sāka izmantot eļļas smaržu sastāvos.

Terminu “aromterapija” radīja 1928. gadā franču ķīmiķis Gattefosse, kurš darbojās privātajā parfimērijas biznesā. Veicot pētījumus, viņš konstatēja, ka daudzas dabiskās ēteriskās eļļas izrāda lielāku iedarbību par sintētiskajām vielām vai atsevišķiem ingredientiem. Aromterapija mūsdienās no Francijas izplatījās uz Angliju un vēlāk pa visu pasauli.

Augu valsts uz zemes ir pastāvējusi daudz agrāk par cilvēkiem un tāpēc augi glabā vairāk informācijas par cilvēka organismu. Ēteriskās eļļas, nonākot cilvēka organisma audu šūnās, liek tām atcerēties, kā tās ir darbojušās, būdamas veselas, un tā rezultātā šūnās atjaunojas pareizas funkcijas.

Kas ir ēteriskās eļļas?

Tās ir smaržīgas, gaisīgas (liesas, atšķirībā no augu eļļām) vielas, kuras iegūst no augu saknēm, lapām, ziediem, sēklām un augļiem. Lielās pilsētās, kur daudz putekļu, augi zied, nezaudējot mitrumu un aromātu. Tas ir tāpēc, ka ēteriskās eļļas “ieskauj” augus, veidojot barjeru, aizsargājot augu no izžūšanas un baktērijām.

Ēteriskās eļļas ir aromātisks šķidrums, sastāvošs no daudziem komponentiem, kuri rada specifisko aromātu. Vienas eļļas sastāvā ir 120-500 dažādu komponentu. Atkarībā no augu kultivācijas vietas to aromāts ir dažāds, piemēram, Itālijas jasmīns, Florences īriss, Marokas roze, utt. Eļļas sastāvs var mainīties atkarībā no tā, kādā dienā ir ievākti augi, pat kurā diennakts laikā. Piemēram, jasmīna ziedus ievāc agri no rīta, pirms saullēkta. Augi šīs eļļas satur ļoti nelielā daudzumā (4% - 0.1%). No 100 kg lavandas var iegūt 2,5 kg eļļas, no 100 kg rožu ziedlapiņām – 0,5 kg. Šī iemesla dēļ naturālās ēteriskās eļļas vienmēr būs dārgas un ne visiem pieejamas. XX gs. ēterisko eļļu koncentrāciju augos sāka pētīt zinātnieki. Pētījumu rezultātā secināja, ka vienkārši izsakoties, eļļas uzkrājas speciālos rezervuāros augu lapās, mizā, ziedos, saknēs, sēklās. Vienkāršs piemērs apliecina eļļu koncentrāciju citrusu augļu mizās. Miziņu izspiežot virs degošas sveces, šķidrums, kas izdalās, uzliesmos. Ēteriskās eļļas aromāts ne vienmēr ir tāds pats kā auga ziedu aromāts. Piemēram, jasmīna eļļas aromāts ir līdzīgs siena smaržai, bet smaržīgās vijolītes aromāts, ir līdzīgs gurķu smaržai.

Mūsdienu aromterapija – ir profilaktisks, ārstniecisks, pilnīgi dabisks līdzeklis, lai uzturētu labu cilvēka psiho - emocionālo un fizisko formu.

Aromāts – tā ir nopietna lieta. Aromāts atgriež labo garastāvokli, tāpat ir spējīgs to sabojāt. Atgriež dzīvesprieku vai izsauc briesmīgas galvas sāpes. Tās ir organisma reakcijas, pasakot priekšā kas individuālajam organismam ir vēlams un kas nē. Īpaši tas jāņem vērā izvēloties dažādas aromātiskas lietas, piemēram, smaržas. Smarža spēj ārstēt, noņemt stresu, uzlabot garastāvokli. Pasaulē šobrīd ir aromterapijas uzplaukums. Tas saistīts ar cilvēku dabisko vēlmi izvairīties lietot sintētiskus preparātus. Ēterisko eļļu lielākā vērtība ir – simtprocentīgs dabiskums, kas neizsauc negatīvus blakus iedarbības procesus lietošanas laikā. Ēterisko eļļu iedarbība dažkārt ir spēcīgāka par sintētisko preparātu iedarbību.

Ievērojot pareizas devas, ēteriskās eļļas nerada negatīvas blakus iedarbības uz organismu, neizsauc alerģiskas reakcijas, neveido pieradumu un nerada sajukumu organismā. Tām piemīt antiseptiska iedarbība un labvēlīgi iedarbojas uz psiho – emocionālo sfēru.

Ēteriskās eļļas ir tīrs dabisks produkts. Dažādu cilvēku reakciju var mēģināt prognozēt tikai vispārēji. Aromterapija ir alternatīva ārstniecības metode ar dabiskiem līdzekļiem, šīs vielas iedarbojas uz cilvēka psihi, jūtām un tāpēc ļoti svarīgi ir pielietot tikai patīkama aromāta eļļas. Pat pati spēcīgākās iedarbības eļļa nedos vēlamo efektu, ja šīs eļļas aromāts nebūs patīkams. Dozēšana arī ir iespējama tikai orientējoša, jo katra cilvēka āda, oža reaģē dažādi. Maziem bērniem ir daudz smalkākas sajūtas nekā veciem cilvēkiem. Gaiša āda ir daudz jūtīgāka par tumšu. Sievietēm prasības ir daudz augstākas nekā vīriešiem. Tāpēc svarīgi ir atrast pareizo devu un aromātu katram individuāli.

Ir atpazītas ļoti daudz ēteriskās eļļa, bet dziednieciskos nolūkos izmanto aptuveni dažus desmitus. Mājas apstākļos ir pietiekoši izmantot komplektu sastāvošu no 12 dažādām ēteriskajām eļļām: anīsa, rožu, salvijas, citronu, ģerānijas, lavandas, kadiķu, piparmētru, rozmarīna, koriandra, dižegles, eikalipta. Aromterapija lieliski palīdz gripas un vīrusu infekciju laikā – profilaksei un saaukstēšanās slimību ārstēšanai. Pētījumi pierāda, ka cilvēki, kas gripas laikā pielieto aromterapiju izārstējas 3 reizes ātrāk. Ar aromātisko vielu palīdzību var veikt depresijas un stresa profilaksi. Tās palēnina cilvēka organisma novecošanās procesus. Dabiskās ēteriskās eļļas izraisa terapeitisku iedarbību uz cilvēka organismu. Sintētiskie preparāti var izsaukt gļotādas iekaisumus, alerģiskas reakcijas. Jāatceras, ka dabiskās ēteriskās eļļas iedarbība ir ļoti stipra un parasti procedūras laikā pietiekoši izmantot 2-3 pilienus. Nevar aizmirst par estētiskajām funkcijām. Telpas gaiss papildinās ar katra iemīļoto aromātu, radot patīkamu atmosfēru. Var nēsāt līdz nelielus eļļas flakoniņus, ja rodas vēlēšanās nedaudz pasmaržot. Dažas eļļas ātri novērš galvas sāpes, mazina diskomforta sajūtu lidojuma laikā, normalizē arteriālo asins spiedienu.

Emulgatori ir vielas, kuras nodrošina labāku eļļu sajaukšanos ar ūdeni: jūras vai vārāmā sāls, vannas putas, salds krējums, graudaugu klijas, piens, kefīrs, jogurts,  augu eļļas, medus. Caur ādas porām paātrināti tiek ievadītas ārstnieciskās vielas un ar ūdens tvaiku palīdzību notiek inhalācijas procedūra.

Pirms uzsāk ēterisko eļļu izmantošanu ārstnieciskos nolūkos, nepieciešams izdarīt proves pārbaudes, vai organismam nav pretējas reakcijas. Uzpilina 1 pilienu eļļu uz salvetes un osta vienas dienas laikā. Nākošajā dienā 1 pilienu eļļas sajauc ar iemīļoto krēmu un ieziež paduses rajonos. Trešajā dienā vannas ūdenim pievieno 1-2 pilienus eļļas un veic 2-3 minūšu ilgu peldi. Ja neveidojas alerģiska reakcija, tad šo eļļu var lietot.

Ieteikumi

 • Iegādājoties eļļas jāpievērš uzmanība etiķetei, uzraksts "pure essential oil" liecina par tīru dabisku produktu. Jāizvairās no eļļām ar uzrakstiem "perfume ol", "plant perfume" vai "fragrant oil".
 • Ēterisko eļļu iedarbība ir daudzkārt spēcīgāka, nekā kaltētu augu iedarbība. Tāpēc tās ir efektīgas nelielos daudzumos.
 • Nepareiza eļļu lietošana var izsaukt apdegumus, alerģiskas reakcijas, galvas sāpes, sliktu dūšu.
 • Pirms ēteriskās eļļas lieto saskarē ar ādu vai gļotādu, nepieciešams sajaukt ar balasta vielu (krēmu, augu eļļu). Balasta viela palīdzēs ēteriskajām eļļām iekļūt organismā. Kā balasta vielas izmanto olīvu, sojas, mandeļu, kukurūzas, saulespuķu, smilšērkšķu, mežrozīšu eļļas.
 • Ja eļļas izmanto aroma lampu veidā, pirmos divus seansu nav vēlams veikt ilgāk par 20 minūtēm.
 • Tiešā saskarē ar ādu var izmantot neatšķaidītas lavandas un tējas koka eļļas. Šīm eļļām piemīt antiseptiska iedarbība. Lavandas eļļu izmanto apdegumu ārstēšanai.
 • Grūtniecības laikā lieto uz pusi samazinātas parastās devas. Jāpievērš uzmanība, ir eļļas, kuras nav ieteicamas lietot grūtniecības laikā. Dažām eļļām piemīt abortīvas īpašības un var izsaukt priekšlaicīgas dzemdības (piem. bazilika un kadiķa eļļas).
 • Kvalitatīva eļļa ir viendabīgas masas, caurspīdīga, bez nosēdumiem. Uzpilinot 1 pilienu uz baltas papīra lapas, pēc tās izgarošanas nedrīkst palikt taukains plankums. Ir iespējams viegls papīra ietonējums.
 • Eļļu glabāšanas ilgums (izņemot citrusu augu ēteriskās eļļas) ir neierobežots, ja tās glabā tumšā vietā, hermētiski noslēgtā traukā, temperatūrā 0-30 C. Par dažām eļļām (rožu, narcišu u. c.) var teikt līdzīgi, kā par labu vīnu - jo ilgāk glabā, jo labāks tas top.
 • Ja pārdod  kā ēteriskās eļļas šādas eļļas – ābeļu ziedu, ceriņu, persiku, aprikozu, liepas, lotosa, magnolijas, kokosa, mango, banānu, meža zemeņu, dārza zemeņu, kivi, arbūzu, meloņu, gurķu – jāatceras, ka tās nav ēteriskās eļļas, jo šie augi nav pietiekoši lielā daudzumā ēterisko eļļu saturoši un visdrīzāk tā ir sintētiskās eļļas vai augu eļļas.
 • Saaukstēšanās gadījumos inhalācijas palīdzēs efektīgāk par aroma lampām.
 • Izvēloties devu, labāk pielietot eļļas mazākā daudzumā. Nepārdozēt!
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

10
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

11
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

13
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

11
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

1179
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

300
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

10486
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

7417
7. jūnijā, 2017
Library_page_wanderlust-nature-photography-lizzy-gadd-32_3_
Advaita

Ciešanas ir nepieciešamas līdz brīdim, kamēr saprotat, ka varat iztikt bez tām

Ekharts Tolle – rakstnieks un filozofs, viens no mūsdienu Rietumu garīgajiem skolotājiem. 1977.gadā pēc ilgstošas depresijas viņš piedzīv...

7504
29. maijā, 2017
Library_page_s617289952887514585_p471_i1_w952
Prāts & psiholoģija

Beznosacījuma pieņemšana

Vēl studējot Stenfordas fakultātē, es biju viena no nelielās ārstu un psihologu grupas, kas piedalījās humānistiskās psihoterapijas pioni...

2384
19. maijā, 2017
Library_page_6
Tantra

Dievietes atgriešanās

Sarita runā par Dievietes ceļojumu, - no seniem laikiem līdz pat mūsdienām, no vajāšanām un varas spēlēm uz patieso sievišķības potenciāl...

1920
14. maijā, 2017
Library_page_d442e6e6e6ddb3f041479b2a0dfa94b8
Būdisms

Dalailamas vēstījums par cilvēka smadzeņu masīvo skalošanu

Dalailama vienmēr ir piesaistījis sev lielu uzmanību, un ne bez iemesla. Dalailamam ir brīnišķīgs raksts par masveida cilvēka “smadzeņu s...

2107
2. maijā, 2017
Library_page_stephen-fry
Prāts & psiholoģija

Pārstājiet sevi želot – un jūs būsiet laimīgi

Pāris brīnišķīgu Stīvena Fraja – aktiera, rakstnieka un cīnītāja par cilvēku tiesībām, padomu. Galvenais, par ko es gribētu būt pārlieci...

6046
25. aprīlī, 2017
Library_page_meditating-woman-on-beach-for-website_orig
Joga

Научные исследования: йога, старение и мозг

На протяжении нескольких последних десятилетий было открыто, что наш мозг претерпевает изменения в зависимости от того, чем мы занимаемся...

411
25. aprīlī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

460
25. aprīlī, 2017
Library_page_holy-men-by-joseph-anthony-lawrence-photogrvphy_magazine-08
Attiecības

Tuvu attiecību jēga ir tajā, lai tu paliec tu pats

Dažreiz notiek tā, ka kāds cilvēks pēkšņi atvieglo mūsu dvēseles sāpes un nedaudz mīkstina mūsu rētas. Piemēram, sāk par mums rūpēties, k...

9353
19. aprīlī, 2017
Library_page_2__1_
Ķermenis & veselība

Lai attīstītu imunitāti, bērniem ir vajadzīgi mikrobi, nevis antibiotikas

Pārmērīgi higiēniski apstākļi izraisa hroniskas slimības.   Ļaujot bērniem spēlēties ar zemi, mēs patiesībā palīdzam viņu imūnsistēmas ...

2525
7. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

418
3. aprīlī, 2017
Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

6301
28. martā, 2017
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

2300
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

1460
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

13512
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2753
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

8394
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2703
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

4147
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

761
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

4156
17. janvārī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

767
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1251
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1192
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1336
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1134
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

1093
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

1299
26. oktobrī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
993
9. janvārī, 2017