Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_1333b819ae0bd1bb3ee35a33b4c5b525 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Daudzsievības alķīmija

Galīgo lēmumu uzrakstīt šo materiālu mani pamudināja nesenie manas senas draudzenes dzīves notikumi. Viņas “stāsts” ir pats banālākais šajā civilizētajā pasaulē. Viņa iemīlēja precētu vīrieti, ieguldīja viņa attīstībā daudz garīgā spēka, mīlestības un sievišķās enerģijas. Bet tajā pašā laikā viņa joprojām bija tā “nepareizā dzīves pavadone”, attiecīgi, visu laiku izjūtot uz sevi spiedienu, ko izraisa sociālās normas.  Turklāt viņa pati visu laiku piedzīvoja neviennozīmīgas jūtas, kas iesākās ar dusmām pret savu vājā rakstura iemīļoto un tā „pareizo dzīvesbiedri” un beidzās ar līdzjūtību pret viņiem abiem. Šī sieviete pieņēma varonīgu lēmumu - netraucēt sava mīļotā vīrieša ģimenes dzīvi, lai arī šis lēmums nāca daudz par vēlu, jo viņa jau bija šo to palīdzējusi, šo to patraucējusi viņa esošajām attiecībām. Lai kā arī nebūtu, viņa sagaidīja Jauno gadu vientulībā, ar sajūtu, ka viņas krūšu kurvis ir bijis pārgriezts pušu bez jebkādas narkozes. Savukārt viņas mīļotais vīrietis cenšas viņu izraut ārā no savas sirds un šis process vienmēr ievaino visas iesaistītās puses. Savu paša cerību, kas saistītas ar tuvību un mīlestību pret „nepareizo” partneri, aborts notiek ļoti sāpīgi.

Es atceros laiku, kad arī es mēģināju sev veikt līdzīgu operāciju. Un laimīgas sakritības dēļ man pa rokai pagadījās Šri Aurobindo frāze: „Nekad nedzen ārā nevienu no savas sirds”. Un es iemācījos neizdzīt, lai arī savā jaunības muļķībā pirmajā šai līdzīgā pieredzē biju mēģinājis griezt kā pa dzīvu miesu. Kāpēc? Tāpēc, lai iegultos „pareizas sabiedrības šūniņas” Prokrusta gultā? Kāds, lūdzu, pasakiet man, kāpēc šo situāciju, kas ir sena kā pati pasaule, sabiedrībā, kas tiek uzskatīta par civilizētu un augsti attīstītu, līdz šim nav iemācījušies risināt ar pietiekošu daudzumu mīlestības, labestības un līdzcietības? Kosmosā esam aizlidojuši! Kāpēc? Uz Zemes neesam iemācījušies mīlēt, varbūt izdosies iemācīties Kosmosā? Kur nu sagaidīt mieru un cienīgu attieksmi „civilizēto” valstu parlamentos, kur nu sagaidīt viedumu un devību no šo parlamentu pārstāvjiem, ja cilvēki nav iemācījušies tikt galā ar situācijām, kas ir dabiskas kā pati daba. Kāpēc dabiska?  Tāpēc, ka pat desmit Bībeles baušļos nav aizlieguma sievietei mīlēt jau „aizņemtu” vīrieti. Ir teikts „neiekāro sava tuvākā sievu”, bet nav teikts „neiekāro savas tuvākās vīru”. Es īpaši pārbaudīju pie garīdzniekiem. Nav tāda baušļa. Kāpēc tāda nevienlīdzība? Sieviete pēc dabas kalpo Dzīvības Garam, viņai raksturīgi tiekties atdot vīrietim savu mīlestību, dzīvības spēku enerģiju. Dzīvam vīrietim, tam, kura dvēsele neguļ, tam, kuru viņa ir spējīga iemīlēt.  Ja viņa  nesekos savas dvēseles aicinājumam, neies tur, kur viņu sauc Dzīvības gars, viņai nāksies pretdarboties savai iedabai, mīlestībai un pašai Dabai. Tas nozīmē, viņai nāksies nodarboties ar šo bēdīgi slaveno krāpšanu – darbību bez mīlestības, lai atkal jau atbilstu sazin kura un kad izdomātām "pareizām kastītēm".

Tiem, kas nesaprot atšķirību starp pareizo un dzīvo: paskatieties aiz loga un jūs ieraudzīsiet virkni ar šķībiem un nepareiziem kokiem, kuri aug, uz kuru pusi un kā tiem gribās; jūs ieraudzīsies šķības upes, kas izlauž sev ceļu tur,  kur tas raisās, reizēm salaužot dambjus un aizsprostus; jūs ieraudzīsiet virknes ar nepareizām un lauztām līnijām – tā dabā ir pieņemts un daba pati to tā ir radījusi. Viss līdzenais, gludais un garlaicīgais ir cilvēka izdomāts.  „Avotam nevajag jautāt ceļu” – pareizi atzīmējis Berts Helingers. Cilvēki ir aizmirsuši par to, ka Mīlestības avots nepieder cilvēkam. Cilvēki ir tikai tā pavadoņi. Kādreiz, pateicoties procesuālajam meistaram Džo Gudbredam, man radās aforisms : „Ja cilvēks dzīvo pareizi, bet no tā nevienam nav prieka – tā nav visai laba dzīve”. Kāpēc? Tāpēc, ka prieks dzīvo dvēselē. Bez prieka – tātad ne pēc dvēseles aicinājuma. Vai tad tas nav saprotams?

Bet atgriezīsimies pie sievietēm. Vīrieši rada struktūru, sistēmu, pamatu. Tā ir viņu funkcija. Varbūt es esmu sajucis prātā, bet Sistēma, ko radījuši šīs pasaules vīrieši, lielā mērā ir mirusi, pārpildīta ar nedzīviem sociāliem institūtiem: mehāniska medicīna, pedagoģija, politika, zinātne. Kas ir radījis un uztur šo Sistēmu, kurā vairs nav palikusi vieta dvēselei? Vīrieši. Tā ir viņu funkcija. Kāpēc viņi atbalsta mirušo? Daudzi no viņiem nemaz nejūt atšķirību starp dzīvo un mirušo. Jeb precīzāk - vispār neko nejūt. Kad es sāku strādāt par psihoterapeitu, mani izbrīnīja tas, ka parasts vidēji statistiskais vīrietis uz jautājumu : „Ko jūs jūtat?”, atbild : „Bet kas man būtu jājūt?”. Un tas nenotika Ziemeļkorejā, kur cilvēkus nošauj par „ne to” jūtu izrādīšanu. Tas notika tepat, pie mums. Kāpēc tā ir noticis? Kam gan vajadzīgas šīs jūtas, kas vispār interesējas par tām vīrieša mūža laikā? No sākuma cilvēks radīja mašīnas, bet pēc tam mašīnas pārvērta cilvēku pašu par mašīnu. Manā pasaules kartē pašlaik dzīvu vīriešu ir mazāk kā pēckara gados, kad viņi bija lai arī ievainoti, lai arī invalīdi, bet ar dzīvām acīm un karstām sirdīm, bet tagad skaties, - stāv meitene un blakus manekens, - acis tukšas un „mājās” nav neviena. Un viņš, nabadziņš, pats pie tā nemaz nav vainīgs. Tāda sistēma un viņš ir tikai skrūvīte tajā.

Kāpēc sievietes ir citādākas? Tāpēc, ka viņu funkcija ir dāvāt dzīvību. Mirušā sievietē dzīvība neradīsies. Bērna dvēsele pie viņas neatnāks. Lūk, arī iemīlās meitenes tajos, kas ir dzīvi. Tāda ir viņu daba. Sekot Dzīvības Garam. Viedās kultūrās to vienmēr ir sapratuši un centušies ar to kaut ko darīt, citreiz vairāk, citreiz mazāk veiksmīgi. Taču katrā ziņā neuzskatīja tādu lietu kārtību par pataloģisku. Mūsu kultūrā nav tālu aizrāpojuši no dzīvnieciskas apziņas: „Mans tēviņš, mana mātīte, mana teritorija, mans medījums – visus tos, kas tam nepiekrīt, es apēdīšu vai sakodīšu”.

Bet kas gan notiek ar vīriešiem?  Vīrieši mūsu „humānajā” kultūrā nokļūst necilvēcīgas izvēles priekšā.  Viņam nez kāpēc vai nu jāatsakās no savas iepriekšējās un uzticamās draudzenes, kura ir ieguldījusi viņa izaugsmē un attīstībā ne mazu savu dzīvības un dvēseles spēku potenciālu, jāsagrauj mīlestību savā sirdī. Vai nu arī jāatgrūž otru mīļoto sievieti, pret kuru viņa dvēsele un sirds ir tik tikko atvērusies. Ne vienu, ne otru nevar izdarīt, neizraisot psiholoģisku traumu visiem trim iesaistītajiem cilvēkiem. Jo jaunā sieviete redz, kā vīrietis izturās pret savu bijušo, un neizbēgami saprot, ka rīt viņa var atrasties viņas vietā, kad parādīsies vēl kāda „jaunā”. Patiesībā, sirds dziļumā, visas sievietes ir solidāras un, kad tiek ievainota viena, ievainojumu sajutīs arī otra.

Kādreiz, pirms divdesmit gadiem, es sāku strādāt psihoterapijā, lai sakārtotu arī savu privāto dzīvi, un pa šiem gadiem esmu pilnībā pārliecinājies par to, ka tradicionālā veidā to nesakārtosi. Pa šo laiku es esmu izgājis  transakta analīzi, geštalta terapiju, sistēmiskos izkārtojumus, procesuālās terapijas un pat vecmāmiņas ar ikonām. Pirmais, kas man patiešām palīdzēja, bija brīnišķīgs un ļoti gudrs ārsts Raini Hauzers. „Zini,” viņš man teica, „tev šķiet, ka tev ir virkne mazu problēmu. Patiesībā tev ir viena milzīga problēma – tev ir ļoti liela sirds”.  Vienā mirklī Raini vārdi daudz ko manā dzīvē salika pa vietām. Puzles bildīte „salikās”. „Tu nevari atrisināt šo problēmu ar parastajiem līdzekļiem,” – teica man Raini procesuālās terapijas mācību grupā, - „Vai tu varētu šajā pašā mirklī izdarīt kaut ko neparastu?”  Un te, es, pirmo reizi dzīvē, negaidīti pats sev, sāku dziedāt. Sāku dziedāt no bezgalīgajām skumjām un bezcerības, sāku dziedāt visā nezin no kurienes radušās balss spēkā un varenībā.  Un ar mācību grupu, kas bija klāt šajā dziedāšanā, sāka kaut kas notikt. Cilvēkiem sākās histērija. Kāds sāka smieties, kāds raudāt visā balsī. Es nobijos no notiekošā un apklusu. Atnācu mājās un aizrīdamies no asarām pabeidzu dziedāt TO dziesmu. Tiem, kas nesaprot: asaras ir pieņemšanas reakcija. Kad mēs raudam – mēs pieņemam, ka ir kas stiprāks par mums. Un es pirmo reizi savā dzīvē ar šo dziesmu pieņēmu pats savu iedabu. Piekritu tam, ka tāds es esmu radīts. Bet no rīta izrādījās, ka mana pašam sev nodziedātā ikaros jeb šamaniskās dziedināšanas dziesma ir ietekmējusi arī visu grupu. Cilvēki bija atnākuši mājās un kopā ar mani izjutuši šīs dziesmas enerģiju. Kāds turpināja grupā iesākto un dziesmas izprovocēto raudāšanu, kāds smiešanos. Tiem, kas to nezin: smiekli ir atlaišanas reakcija, kad tarakāni no galvas iet prom, cilvēki smejas no prieka – vieta atbrīvojas. Dzīve paliek brīvāka.

Bet arī pēc šī gadījuma es joprojām centos pakļauties. „Tev ir jāizravē viena sieviete no savas sirds,” – man deva padomu pazīstams sistēmisko izkārtojumu vadītājs. Labs onkulītis... Pigas viņam.

Dziedināšanas meklējumos es neizbēgami nokļuvu arī pie Dienvidamerikas indiāņiem. Mūžveca indiāņu sieviete Marija divatā ar tikpat vecu māsu savā dziesmā mēģināja sadziedēt manu izmocīto sirdi. „Tas, ka tu mīli divas sievietes, ir normāli, tas ir pareizi”, - skaidroja man viena. – „Mīli viņas, neatsakies ne no vienas. Mīlestībā nav un nevar būt nekā slikta. Ir vīrieši ar virsaiša sirdi. Viņu dabā ir censties rūpēties par lielu daudzumu cilvēku, daudzkārt lielāku daudzumu kā tikai viņa ģimenes locekļi. Šādi vīrieši neizbēgami pievelk vairāk kā vienu sievieti. Virsaišiem ir vajadzīgas sievietes, tās viņiem ir kā rokas, jo viņas palīdz rūpēties par cilti. Sievietes šādi vīrieši vienmēr pievelk. Jo palīdzēt un balstīt vīrieti ar lielu sirdi – tas nozīmē palīdzēt un balstīt dzīvību visā ciltī. Kalpot Dzīvības Garam – tā ir sievietes dabas dziļākā būtība. Tu esi normāls. Ar tevi viss ir kārtībā. Vienkārši tev ir liela sirds. Tu esi tāds piedzimis. Tu neesi vainīgs”. Tāda laime, ka ir tādas viedas sieviņas, kaut arī aiz trejdeviņām jūrām.

Daudzi no mums ir aizmirsuši, kādām ciltīm un tautām tie pieder. Bet tas nenozīmē, ka to būtu aizmirsusi pati Daba. Vīrieši, kuru sirdīs ir daudz mīlestības, turpina dzimt. Viņi ir vajadzīgi Dabai, citādāk „civilizētā pasaule” pavisam atmirs. Bet tā vietā, lai nestu pasaulei daudz mīlestības, dzīvības un harmonijas, šie vīrieši pusi dzīves mēģina izdziedināties no sev dotās dāvanas, tāpat arī viņu sievietes jūtas ievainotas un atstumtas. Vai „civilizētajā pasaulē” ir kaut viens ne-antidabisks institūts? Kaut jebkāds? Indiāņiem nav skaidrs, kāpēc ir vajadzīgas prostitūtas. Ja vīrietis mīl sievieti – lai ņem viņu sev par sievu. Bet, ja nemīl, tad kāpēc maksāt sievietei, kas palīdz vīrieša sēklu iepildīt gumijas maisiņā? Kāpēc gan? „Neviens īsts vīrietis neļaus sevi slaukt”, - man ļoti patīk šī Teuna Mareza frāze. Civilizācija. Divdesmit pirmais gadsimts! Iemācījušies izgatavot izturīgus maisiņus vīrieša sēklai tā vietā, lai iemācītos pareizi apieties ar seksuālo enerģiju.  Vai nu bērni,vai nu mežoņi. Strādāt ar savu apziņu ir grūtāk kā uzbāzt gumiju uz peņa. Tiem, kas nesaprot: krusti  - tā ir vieta, kur koncentrējas cilvēka seksuālā enerģija, ne velti latīniski to sauc par оs sacrum – svēto kaulu. Jau izsenis visā pasaulē cilvēki zināja, ka sublimēto seksuālo enerģiju var izmantot radošumam, sociālajiem sasniegumiem, apziņas attīstīšanai vai garīgajai izaugsmei. Kādreiz, sava jaunības celibāta laikā, pateicoties šai enerģijai es iemācījos izprast lietu dabu, bet tagad to mācu savam dēlam. Skolās taču māca apieties ar gumijas maisiņiem, un uzskata to par sasniegumu.

Esmu vidēja vecuma vīrietis ar ļoti daudzveidīgu cilvēcisko un garīgo pieredzi. Un es esmu laimīgs, ka savulaik man pietika drosmes un veselā saprāta neatteikties no savām sievietēm.  Līdz zemei paklanos viņām par to, ka viņas neatteicās no manis. Lai cik grūti tas nebija. Ar pārliecību varu apgalvot, ka viņas ir mans vislielākais dārgums. Tieši pateicoties viņām, es esmu kļuvis par to, kas es esmu, un varu saprast un darīt to, ko saprotu un daru. Kad cilvēks uzticas savai dvēselei, nevis tam, kā pieņemts sociālajā vidē – viņš piesaka sevi augstākam liktenim.

Un Visums to atbalsta. Pirmais mans sasniegums bija, kad atzinos sev, ka negribu nodarboties ar to neprātīgo, pretdabisko medicīnu, kādu man mācīja Medicīnas Institūtā. Otrais sasniegums, kad nolēmu nesadriskāt savu sirdi līdz sabiedrībā pieņemtiem standartiem. Šis lēmums atvēra man līdz šim nesasniegtus horizontus. Gan vienu, gan otru notikumu man izdevās sasniegt, pateicoties sieviešu dvēseļu izstarotajam siltumam un gaismai. Tieši pateicoties savām mīļotajām, es neesmu dzīvs nomiris, kā dara daudzi „civilizētās pasaules” vīrieši un sievietes.

Mīlestība, cieņa un līdzjūtība. Devīgums. Kāpņu uz debesīm pakāpieni mēdz būt ļoti stāvi.  

Papildinājums. Pie teksta ir parādījušies komentāri, no kuriem es saprotu, ka sabiedrībā jauc dažādas izpratnes, jēdzienus un attiecības. Ir milzīga atšķirība starp sievām un uzturamajām sievietēm, sievām un konkubīnēm, sievām un mīļākajām. Manā pasaules kartē: par sievu var saukties absolūti teritoriāli, finansiāli un morāli brīva sieviete, kura labprātīgi, bez jebkāda spiediena, vilinājuma vai spēka pielietošanas ir izvēlējusies balstīt tieši konkrētā vīrieša ceļa gājumu. (sk. Par vīriem un sievām http://www.snob.ru/profile/27366/blog/65481)

Šādā izpratnē daudzas oficiālas un pareizas sievas, kā reiz, nemaz īsti nav sievas, lai neteiktu vairāk – pavisam nav sievas.

Pura Vida.  Ar visu savu mīlestību. Vjačeslavs Gusevs.

 

* no krievu valodas tulkoja Iveta Kūliņa.

Korektore: Liene Nelse

 

https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

17
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

15
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

13
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

16
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

1276
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

312
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

10520
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

7429
7. jūnijā, 2017
Library_page_wanderlust-nature-photography-lizzy-gadd-32_3_
Advaita

Ciešanas ir nepieciešamas līdz brīdim, kamēr saprotat, ka varat iztikt bez tām

Ekharts Tolle – rakstnieks un filozofs, viens no mūsdienu Rietumu garīgajiem skolotājiem. 1977.gadā pēc ilgstošas depresijas viņš piedzīv...

7519
29. maijā, 2017
Library_page_s617289952887514585_p471_i1_w952
Prāts & psiholoģija

Beznosacījuma pieņemšana

Vēl studējot Stenfordas fakultātē, es biju viena no nelielās ārstu un psihologu grupas, kas piedalījās humānistiskās psihoterapijas pioni...

2393
19. maijā, 2017
Library_page_6
Tantra

Dievietes atgriešanās

Sarita runā par Dievietes ceļojumu, - no seniem laikiem līdz pat mūsdienām, no vajāšanām un varas spēlēm uz patieso sievišķības potenciāl...

1927
14. maijā, 2017
Library_page_d442e6e6e6ddb3f041479b2a0dfa94b8
Būdisms

Dalailamas vēstījums par cilvēka smadzeņu masīvo skalošanu

Dalailama vienmēr ir piesaistījis sev lielu uzmanību, un ne bez iemesla. Dalailamam ir brīnišķīgs raksts par masveida cilvēka “smadzeņu s...

2114
2. maijā, 2017
Library_page_stephen-fry
Prāts & psiholoģija

Pārstājiet sevi želot – un jūs būsiet laimīgi

Pāris brīnišķīgu Stīvena Fraja – aktiera, rakstnieka un cīnītāja par cilvēku tiesībām, padomu. Galvenais, par ko es gribētu būt pārlieci...

6051
25. aprīlī, 2017
Library_page_meditating-woman-on-beach-for-website_orig
Joga

Научные исследования: йога, старение и мозг

На протяжении нескольких последних десятилетий было открыто, что наш мозг претерпевает изменения в зависимости от того, чем мы занимаемся...

421
25. aprīlī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

463
25. aprīlī, 2017
Library_page_holy-men-by-joseph-anthony-lawrence-photogrvphy_magazine-08
Attiecības

Tuvu attiecību jēga ir tajā, lai tu paliec tu pats

Dažreiz notiek tā, ka kāds cilvēks pēkšņi atvieglo mūsu dvēseles sāpes un nedaudz mīkstina mūsu rētas. Piemēram, sāk par mums rūpēties, k...

9359
19. aprīlī, 2017
Library_page_2__1_
Ķermenis & veselība

Lai attīstītu imunitāti, bērniem ir vajadzīgi mikrobi, nevis antibiotikas

Pārmērīgi higiēniski apstākļi izraisa hroniskas slimības.   Ļaujot bērniem spēlēties ar zemi, mēs patiesībā palīdzam viņu imūnsistēmas ...

2529
7. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

422
3. aprīlī, 2017
Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

6315
28. martā, 2017
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

2308
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

1461
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

13518
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2755
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

8400
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2705
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

4149
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

765
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

4161
17. janvārī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

773
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1264
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1200
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1342
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1141
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

1094
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

1302
26. oktobrī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
997
9. janvārī, 2017