Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_alexmadara-0x0y499w322h300x189vert Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Desmit dienas klusējot

Meditācija mūsdienās ir kļuvusi tik populāra, ka jūties gluži vai atkritējs, ja to nedari. Bet kronis visam, par ko nācies dzirdēt, ir vipassanas kursi – desmit dienu klusēšana un sevis vērošana. Kurš gan to var izturēt? Un kam tas ir vajadzīgs? Izjautāju Madaru un Aleksandru Ritumus (attēlā), kuri ne vien paši praktizē, bet arī jau otro vasaru palīdzēja sarīkot vipassanas kursus Līgatnē.


Runāšana – sudrabs, klusēšana – zelts. Šķiet, mūsu senči arī ir zinājuši kādas klusēšanas prakses, ko neesam pārmantojuši. Nu jāņem talkā pirms 2500 gadiem paša Budas piekoptā un līdz mūsdienām atnākusī prāta treniņa pieredze. Pārsteidzoši, ka Eiropā vipassanas kursu kārotāju pulks ir tik kupls, ka nepietiek cilvēku, kas varētu vadīt šos kursus. Kas tad ir vipassana? Tulkojumā no pali valodas – redzēt lietas, kādas tās ir, nevis kādas tās šķiet esam. Iegūglēju un uzzināju, ka vipassanas meditācija ir praktisks ceļš, lai gūtu mierpilnu prātu un dzīvotu laimīgi un jēgpilni. Kurš gan to negribētu? Bet iegūst tie, kuri desmit dienu meditāciju laikā solās atrasties kursa norises vietā, nenogalināt, nezagt, neseksot, nemelot un neapreibināties. Tas tālab, lai nomierinātu prātu.

Otrkārt, mācās kontrolēt prātu, vērojot savu ieelpu un izelpu kā dabisko īstenību. Tas nu ir skaidrs – nebūs elpas, nebūs arī dzīvības, domāju es, bet vipassanas mājaslapā lasu: jebkuras domas vai emocijas, jebkuri prāta piesārņojumi izpaudīsies tā mirkļa elpā un sajūtās. Ceturtajā kursu dienā sākas sajūtu novērošana savā ķermenī un cenšanās uz tām nere-
aģēt, attīstot līdzsvarotību. Visbeidzot pēdējā dienā dalībnieki mācās mīlestības un līdzjūtības meditāciju pret visām dzīvām būtnēm. Tas jauki, jo kur tu tāds prāta kontrolētājs un nereaģētājs liksies bez labām jūtām? Vārdu sakot, ciešanu iemesls ir mūsos, mūsu aklajā reakcijā uz patīkamām vai nepatīkamām sajūtām. Kursu dalībnieki mācās vērot elpu un sajūtas, nezaudējot prāta līdzsvaru. Tādējādi pārstāj reaģēt un vairot ciešanas. Tā vietā ļauj prāta piesārņojumam parādīties un pazust gluži kā elpai un izelpai. Notiek pašattīrīšanās caur sevis novērošanu.

Jautāju Aleksandram un Madarai, kā viņi nonāca līdz vipassanas kursiem?

Pirms vairākiem gadiem Aleksandrs internetā izlasījis kāda Krievijas vipassanas kursu dalībnieka pieredzi. Aleksandrs nav zinājis, kas tā vipassana tāda ir, vienīgais, ko atcerējies, ka tur desmit dienas ir jāklusē un ka instrukcijas ierakstītas magnetofonā. Nodomājis: būtu interesanti pamēģināt. – 2006. gadā pirmo reizi aizbraucu uz Indiju, lai piedalītos četru mēnešu jogas kursos. Istabas biedrs korejietis atkal stāstīja par vipassanas kursiem. Jogas kursus apmeklēja dalībnieki no divdesmit valstīm, un mums radās doma – pēc kursu beigām aizbraukt uz netālo Bodgaju, kur Buda tapa apgaismots un kur ir vipassanas centrs, un piedalīties desmit dienu klusēšanas kursos. Sākumā biju skeptisks. Gan tāpēc, ka instrukcijas skan ierakstā, gan tāpēc, ka te desmit dienu laikā sola iemācīt meditāciju, ko citi pūlas apgūt daudzus gadus. Taču mani allaž ir interesējuši eksperimenti, turklāt patika, ka vipassanas kursi ir bez maksas. Šie kursi, protams, bija liels atklājums, – atzīst Aleksandrs.

Pirmajās divās dienās, kamēr koncentrēšanās spēja vēl nebija diez ko uztrenēta, šķita smieklīgi, ka pie gara galda kopā ar visām sievietēm sēdi un ēd, pretī ir Daiga, bet jācenšas iztēloties, ka esi viena.  Tomēr dienu no dienas prāts palika mierīgāks un kļuva gluži dabiski uz citiem pat nepaskatīties.

Madarai jau kopš pusaudzes gadiem paticis pārmainīt savu apziņas stāvokli, gan nodarbojoties ar jogu, ci-gun, mazliet šamanismu, gan citām praksēm. Interesēja dažāda pieredze. – Daiga, ci-gun pasniedzēja un draudzene, domāja, ka manam spriganajam raksturam par labu nāktu desmit dienas paklusēt. Uzzinājām, ka vipassanas kursi notiek Lietuvā, un devāmies turp. Es iepriekš neko nezināju, necentos arī lasīt, kas tā vipassana īsti ir. Bet iespēja klusēt desmit dienas man šķita pietiekami labs iemesls. Pirmajās divās dienās, kamēr koncentrēšanās spēja vēl nebija diez ko uztrenēta, šķita smieklīgi, ka pie gara galda kopā ar visām sievietēm sēdi un ēd, pretī ir Daiga, bet jācenšas iztēloties, ka esi viena. Vai arī eju pa šauru gaiteni Daigai garām, gribas taču pasmaidīt, bet zinu, ka tas nav vēlams. Tomēr dienu no dienas prāts palika mierīgāks un kļuva gluži dabiski uz citiem pat nepaskatīties, – kad Madara to pastāsta, jautāju, vai tad patiešām kursos valda kapa klusums? Izrādās, drīkst runāt ar menedžeri, ja, piemēram, zobu pasta beigusies vai sāk sāpēt vēders. Ja kaut kas nav skaidrs prakses tehnikā, var aprunāties ar skolotāju. Ikdienā šķiet, ka bez sarunām nevar iztikt, bet, nonākot prakses vidē, ir pavisam citādi. Aleksandrs piebilst, ka kursi nav nekāda ballīte, bet gan pietiekami nopietns garīgs treniņš, tāpēc vairākas reizes pirms to sākšanās rīkotāji katram pārjautā, vai ir gatavs. Anketās jāstāsta arī par veselības stāvokli, zāļu lietošanu utt.

Ko vipassanas kursi ir devuši? Kāpēc tos apmeklējat atkārtoti?

– Līdz tam tu tik ļoti esi saistīts ar tēliem, ko esi izveidojis par sevi vai arī citi izveidojuši par mani, vai es par citiem. Mēs visu dzīvi pavadām, mēģinot uzturēt šos tēlus. Un tas, kas mums liek justies priecīgi vai bēdīgi, ir saistīts ar šiem tēliem. Un, kad šo desmit dienu laikā, novērojot ķermeni, iepazīsti prātu, saproti, no kā veidojas dažādie emocionālie stāvokļi. Iepazīsti, cik īstenībā primitīva ir ikdienišķā prāta vērstība un mūsu uzvedība. Kas ir dzīves vadmotīvs. Bet pēc kursiem ir jāturpina sevi regulāri novērot, citādi pēc kāda laika vairs nespēj noturēt distanci starp to, kas ir reāli, un visām mūsu prāta konstrukcijām, – Madara zina.

Aleksandrs iesaka negaidīt, ka kursos notiks brīnumi, pārdabiskais – redzēs auras, izies no ķermeņa utt. Kursos iemācās tieši pretējo – saskarties ar reālo, un vēlāk tas ļoti palīdz ikdienā.

Jāceļas pulksten 4 un jādodas pie miera 21.30. Trīsreiz dienā, stundu meditējot, nedrīkst atstāt zāli. Pārējā laikā var uz brīdi iziet padzerties, pastaigāties, aiziet uz tualeti un atgriezties zālē. Vai nevar nojūgties, ja visu laiku centrējies uz sevi, jautāju.

– Nevar vis, ja centrējas uz to, kas reāli ir. Bīstami ir, ja kāds sāk fantazēt, izdomāt. Ja cilvēkam ir nosliece darīt nepareizi, skolotājs to pamana un cenšas palīdzēt. Kursiem nav centralizēta finansējuma, tie notiek par brīvu. Un pēc tam, ja dalībnieki vēlas, viņi ziedo, lai citi cilvēki varētu gūt labumu no šīs tehnikas. Tāpēc šī treniņmetode attīstās dabiski. Cik cilvēkiem tā interesē, cik viņi palīdz, tik finansējuma ir. Turklāt arī organizētāji un skolotāji ir brīvprātīgie, – stāsta jaunieši. Šā gada kursos Līgatnē viens no brīvprātīgajiem bijis veterinārārsts no ASV, kurš ceļo pa pasauli. Viņš no Polijas uz Līgatni atbraucis ar velosipēdu. Iepriekšējos kursos jaunākajai dalībniecei bija 17 gadi, vecākajam – zemnieku saimniecības vadītājam – 79. Kursus apmeklē mājsaimnieces, biznesmeņi, tiesneši, frizieri, studenti, vecmāmiņas. Cits atbrauc ar "Lexus", citi atstopē. Par vipassanu cilvēki uzzina no draugiem un radiem, kam šī prakse ir devusi labvēlīgu efektu, vai internetā. Vai pēc prakses nav grūtāk dzīvot, gribu zināt.

– Nē, vieglāk. Kursu gaitā, novērojot sevi, var saprast, ka problēmu cēloņi nav ārpusē, tie ir prātā. Turklāt tur iemāca praktisku veidu, kā sevi mainīt.

Un vēl svarīgi – vipassana nav aizbēgšana no kaut kā. Tieši otrādi – tā ir nonākšana aci pret aci ar realitāti. Kursi mudina veikt savus pienākumus, un, kad ir laiks, veltīt to sevis attīstīšanai, – paskaidro Aleksandrs.

Kas ir visgrūtākais kursos? Madara stāsta, ka kādai viņas draudzenei vakaros grūti izturēt bez kārtīgas maltītes, jo piecos pasniedz tikai tēju, pienu un augļus. Citi dalībnieki nesaprot, kāpēc kursu gaitā nevar vingrot vai rakstīt piezīmes. Indijā vipassanas kursu apmeklētājiem grūtāk ir ievērot klusēšanu vai gulēt istabā vienam, jo visa dzīve tiek vadīta kopā ar plašu radu loku. Vai kursos apgūtais palīdz dzīvē?

– Ir vieglāk dzīvot emocionālā ziņā, jo kļūsti patiesāks pret sevi. Uzaugu siltumnīcas apstākļos, vēlāk bija liels pārsteigums un kļuva bēdīgi, ka visi cilvēki nav mīloši, nerūpējas viens par otru. Braukājot pa pasauli, redzot dažnedažādas ciešanas, izdzīvojot daudz grūtu situāciju, varu izsekot, ka vipassana ir darījusi manu prātu stiprāku un es spēju sevi atdalīt no tām situācijām un kaut kā mierīgāk visu ko pārdzīvot. Ir mazāk ilūziju arī par citiem, sarukušas cerības. Dzīvot pasaulē, kur nav jāmeklē vainīgie, ir brīnišķīgi! – atklāj Madara.

Aleksandrs mirkli padomā un secina: – Novērojot elpu un dabiskās fiziskās sajūtas, vipassanā iepazīstam prāta un ķermeņa mijiedarbību. Jo viss, kas notiek prātā, parādās kopā ar sajūtām ķermenī. Ikdienā praktizējot, var izsekot tam, ka mēs nereaģējam uz ārējiem objektiem, piemēram, mūs nesadusmo sievas neizdarītais vai suņu piečurātā māja. Reaģēju uz sajūtām savā ķermenī. Sieva un suņi nav vainīgi. Cits guvums, ka no vipassanas prakses prāts kļūst skaidrāks un daudz ātrāk var pieņemt optimālus lēmumus. Tas palīdz gan darbā, gan sadzīvē. Cenšamies dzīvot godīgi. Mēs vairs nepumpējam no interneta filmas, mūziku, programmas. Tas pat mūsu draugu vidū raisa izbrīnu. Viņi saka – tā nav iespējams dzīvot! Bet ir gan. Cenšoties dzīvot godīgi, prāts ir mierīgāks, jo nav jāmelo vai jāuztraucas nepareizas rīcības dēļ.

Uzziņa

Kopš 1969. gada 10 dienu klusēšanas kursos ir piedalījies vairāk nekā miljons cilvēku;

regulāri šos kursus rīko 80 valstīs un 130 meditāciju centros;

katru gadu notiek aptuveni 1500 kursi, kuros piedalās vairāk nekā 100 000 cilvēku;

kursi notiek arī Indijas, ASV, Jaunzēlandes, Apvienotās Karalistes, Spānijas, Izraēlas, Meksikas, Taivānas, Taizemes, Nepālas cietumos;

pirmais kurss Latvijā norisinājās 2010. gada vasarā. Tajā bija 68 dalībnieki, desmit no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas. 2011. gada kursos piedalījās 62 interesenti, no kuriem 13 bija no Dānijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas.

http://la.lv

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_flowers-2562079_1280
Attiecības

Mirkļi, kad mīlestība liek tev atvērties

Mīlestība ne vienmēr liek justies droši, jo mīlestība ir tīrs potenciāls un tīra klātbūtne, un tās laikā katra sajūta un impulsa dvesma i...

4907
13. augustā, 2017
Library_page_arm-wrestling-567950_1280_1_
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

3633
23. decembrī, 2016
Library_page_love-3315770_1280
Prāts & psiholoģija

10 laimīgu cilvēku ieradumi

“Pat atrodoties visdziļākajā depresijas bedrē, ir iespējams pēc pāris nedēļām pacelties spārnos no laimes – ieviešot mazas, bet svarīgas ...

5116
30. aprīlī, 2018
Library_page_woman_at_a_mirror__1907
Ķermenis & veselība

Tas nav mans augums. Tas ir mantojums no dzimtas sievietēm.

Tas, kas redzams spogulī, nav mans ķermenis. Mans ķermenis pauž stāstu par visām sieviešu daļām, kas mani izveidoja, par dzimtas mantojumu m

256
1. maijā, 2018
Library_page_woman-972244_1280
Prāts & psiholoģija

Iedvesmas lipīgums, jeb - kas vārdu padara spēcīgu

Kāpēc viens teksts mūs iedvesmo, bet kāds cits nemaz? Kāpēc viena cilvēka runa mūs iedvesmo, bet kāda cita – mūsos nerod atbalsi? Kā atra...

595
12. jūnijā, 2018
Library_page_girl-2848057_1280
Attiecības

Tu esi Tas

Nemeklē mīlestību. Netaupi sevi mīlestībai un nemeklē mīlestību otrā. Mīlestība nav lieta – to nevar dot vai atņemt. To nevar atrast vai ...

1957
4. jūnijā, 2018
Library_page_chinese-herbal-medicine-2993344_1280
Ķermenis & veselība

Ajūrvēdas pamati

Vēlaties būt veseli? Līdzsvarojiet uzturu un dzīves veidu, saskaņā ar ajūrvēdas noteikumiem.  „Cilvēks ir tas, ko viņš ēd”. (Ludvigs Fei...

386
17. maijā, 2018
Library_page_earth-2841056_1280
Attiecības

Romantiskās mīlestības lamatas

Ideālu attiecību ilūzija Lielākajai daļai cilvēku, it īpaši tiem, kas uzauguši Rietumos, ir likts domāt, ka tā saucamā romantiskā mīlest...

1599
19. maijā, 2018
Library_page_universe-782697_1280
Darbs ar traumām

Jūsu dzimšanas ietekme uz jūsu dzīvi

Tāpat kā sēklā atrodas auga dzīvības kods, cilvēka dzimšanai ir spēcīga ietekme tā dzīvi. Saskaņā ar transpersonālās psiholoģijas aizsācē...

1561
17. maijā, 2018
Library_page_pregnant-woman-2765593_1280
Bērni & vecāki

Māte

Viņi teica, ka Tu augi manī iekšā. Bet es zināju labāk. Tu biji vēl tuvāk. Mans ķermenis bija Tavs. Tava elpa bija mana elpa. Tava sird...

1248
13. maijā, 2018
Library_page_press-photo-18_mirabai-ceiba-2560x1526
Skaņa & balss

Mirabai Ceiba Rīgā

Mantru dziedājumi dueta Mirabai Ceiba izpildījumā latvijas jogas praktizētājiem jau ir pazīstami, 2014.gada jūnijā Saulgriežu jogas un mū...

595
11. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-05-09_at_22.44.16
Būdisms

Saskaršanās ar dzīvi: Kodo Savaki Rosi mācība, jeb dzen nekam

“Tev nepietiek iztikai? Tad vienkārši nomirsti!... Tu dzīvo, lai strādātu, vai tu strādā, lai dzīvotu?” Mēs publicējam materiālu par nepa...

1760
10. maijā, 2018
Library_page_microphone-1209816_1280
Skaņa & balss

Saspringums kaklā – “neizteiktās” problēmas vairāku gadu garumā

Kad mēs dzirdam citu cilvēku, mēs intuitīvi zīmējam viņa tēlu: vecs vai jauns, resns vai tievs, mīļš vai dusmīgs, kautrīgs vai augstprātī...

1523
6. maijā, 2018
Library_page_lion-3099986_1280
Emocijas

Ar bailēm apejies saudzīgi

Ar bailēm apejies saudzīgi. Tās ir radījis nezināmais. Tās ir ceļojušas gaismas gadus, lai tevi atrastu. Nebaidies bailes izjust pilnī...

728
2. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-15_at_18.55.02
Attiecības

Tuvas attiecības kā alķīmija

Dzīve kopā ar kādu, kuru mēs mīlam – ar visiem viņa priekiem un grūtībām – ir viens no pašiem labākajiem garīgās attīstības ceļiem. Bet ī...

1728
26. aprīlī, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-18_at_13.20.24
Apzinatība

Kas ir apzinātība?

1.– Es daudzkart esmu sastapies ar vārdu “Apzinātība” bet neesmu gluži drošs, vai līdz galam izprotu tā nozīmi.– Lai būtu vienkaršāk izpr...

852
16. aprīlī, 2018
Library_page_his-holiness-the-dalai-lama
Būdisms

Dalailamas rīta lūgšana

Tulkots no Nick Polizzi bloga “Svētā zinātne” (Sacred science). Nika mūža darbs ir dokumentālās filmas par dažādiem cilvēku ārstēšanas ve...

1632
7. aprīlī, 2018
Library_page_ball-2585603_1920
Bērni & vecāki

Svarīgi noteikumi saskarsmē ar novecojušiem vecākiem

Agri vai vēlu lielākā daļa no mums saskaras ar problēmu attiecībās ar novecojušiem vecākiem. Visbiežāk cilvēki vienkārši žēlojas cits cit...

2117
2. aprīlī, 2018
Library_page_paint-2985569_1920
Pašizziņas prakses

Saki patiesību

Patiesība vienmēr nāks gaismā. Tu vari to slēpt, vari draudēt, sodīt, pakļaut, mocīt tos, kas ir patiesi, tu vari no tās bēgt, izvairītie...

1430
22. martā, 2018
Library_page_whatsapp_image_2018-03-15_at_14.59.36
Ķermenis & veselība

Vienotai ar Dievišķo

Gaidot īpašo koncertu 31. martā Rīgā iedvesmojošu interviju sniedz mūziķe, dzīves skolotāja, iedvesmotāja un īpaša sieviete SNATAM KAUR

1711
15. martā, 2018
Library_page_children-1879907_1280
Bērnu psiholoģija

Vecākiem: par pieņemtās “normas” kaitējumu bērnu harmoniskai attīstībai

Fragments no Dimas Zicera jaunās grāmatas “Bieži mēs pat neaizdomājamies par vienu vai otru tēmu, kamēr mūsu dzīvē nerodas kāda konkrēta...

1684
15. martā, 2018
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

1573
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

1680
21. septembrī, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

2230
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

2267
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

1965
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

2040
25. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

2403
19. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

2442
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

2799
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

2593
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

3136
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

3160
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
3300
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U
Zinātne & tehnoloģijas

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

2903
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
2985
9. janvārī, 2017