Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_bxp158163sh Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Divas medicīnas

Tikai nedaudzi zina, ka Japānā seno, pirmatnējo medicīnu sauc par tradicionālo, tāpēc, ka tā atbilst ārstniecības tradīcijām. Savukārt, mūsdienu „zinātnisko medicīnu” sauc par oficiālo. Kur ir atšķirība?

Mazas nejaušības reizēm noved pie nopietnām sekām. Tā, piemēram, tāpēc ka cilvēks ar katru kāju izdara dažādus soļu garumus, viņš var apmaldīties teritorijā, ko šķērso, ja līdzi nav kompasa. Ar katru soli pavisam, pavisam nedaudz pagriežoties, ceļinieks, tā vietā, lai dotos uz mājām, var nokļūt pavisam pretējā virzienā. Manuprāt, līdzīgs stāsts ir noticis ar vienu no nozīmīgākajām sociālajām disciplīnām – medicīnu. Mūsdienu medicīna pieturas pie principiem, kas ir kardināli pretēji seno mediķu uzskatiem. Pretēji Avicennas, Hipokrāta, Halēna, Paracela, Mudrova, Pirogova un daudzu citu seno laiku ārstu uzskatiem.

Vai varat iedomāties, ko tādai disciplīnai kā medicīna nozīmē pagriezties pretējā virzienā, nomainot visus pamatprincipus? Latīņu vārds „medeor” nozīmē „dziedinu/veseļoju”. „Veseļoju” – tātad padaru par veselu/viengabalainu. Pašā šīs cilvēces zināšanu nozares nosaukumā ir ielikta slimību un ārstēšanas būtība. Tiešā tulkojumā – mediķis nozīmē – tas, kurš padara veselu. Tas, kurš padara veselu!

Mūsdienu ārsti izvairās pat no šī vārda, viņi negrib būt „veselotāji”  (целители). Un arī neprot. Visi Krievijas medicīnas institūtu studenti zina ārsta Mudrova slaveno frāzi: „ārstēt vajag nevis slimību, bet slimnieku!”. Es vēlētos šeit citēt pilnu šī slavenā mediķa tekstu: „Nevajadzētu ārstēt slimības tikai pēc to nosaukuma,” – rakstīja Mudrovs,  „nevajadzētu ārstēt arī pašu slimību, kuras nosaukums bieži vien nav zināms ne slimniekam, ne viņa apkārtējiem, bet vajadzētu ārstēt pašu slimnieku, viņa uzbūvi, viņa orgānus, viņa spēkus... Lūk, jums arī viss manas ārstniecības noslēpums.”

Kas šobrīd tā rīkojas? Mūsdienu oficiālajā medicīnā principā nav speciālistu, kuri pacientu uzlūkotu kā kopumu. Viss ir sadalīts. Atsevišķi tiek ārstēta apziņa, atsevišķi – ķermenis. Arī pats ķermenis netiek uzlūkots kā funkciju veselums un medicīnas speciālisti atbild par atsevišķām ķermeņa „detaļām”. „Vienpusīgs speciālists ir vai nu rupjš empīriķis, vai arī šarlatāns”, - tā savulaik apgalvoja cits dižais ārsts – Pirogovs.

Un kur ir vajadzīgi rupji empīriķi, kur ir vajadzīgas zināšanas, nevis intuīcija, kur ir svarīga standartizācija? Pat vēl vairāk – nevis svarīga, bet gan nepieciešama? Tikai remontējot automašīnas. Tur mehāniķu šaurā specializācija ir attaisnojama. Mašīna, atšķirībā no cilvēka, sastāv no agregātiem, kas patstāvīgi darbojas. To bez jebkādiem traucējumiem var sadalīt šajos agregātos, un vēl pašus agregātus sadalīt detaļās. Un tad atkal visu salikt kopā. Un mašīna no tā nekādā veidā necietīs. Vēl vairāk – motora speciālistam nav nekādas nepieciešamības saprast, kas notiek ar virsbūvi. Un arī mašīnas īpašnieka klātbūtne remontā nepavisam nav nepieciešama. Un kur nu vēl iedziļināties mašīnas uzbūvē! Mašīnas īpašnieka galvenais uzdevums ir laicīgi ierasties uz tehnisko apskati un maksāt par remontiem un rezerves daļām. Lūk, mehāniskās medicīnas ideāls. Jebkurš pietiekami prasmīgs automehāniķis remonta laikā var gribēt uzlabot konstrukciju, jo katra mašīna ir nepilnīga. Bet cilvēks? Vai cilvēks ir pilnīgs? Mehāniķa acīm skatoties – tas ir izgatavots no pārāk neizturīga materiāla.

Medicīnas institūtu teritorijās sāk parādīties baznīcas. Acīmredzot, lai atgādinātu frāzi no senajiem rakstiem: „Un Dievs radīja cilvēku pēc Sava tēla, pēc Dieva tēla...” Mēģināt izmainīt Dieva tēlu, maigi sakot, ir pārgalvīgi. Bet, kā jau parasti oficiālajā medicīnā, baznīca tika uzcelta tikai formāliem mērķiem. Sajūtu līmenī – varbūt, ka izdodas. Kad es rakstu autogrāfus savās grāmatās, es bieži norādu uz sekojošo: „Jebkura problēma, tai skaitā arī slimība, – ir vienkārši sagriezušies spārni. Lai jūsējie vienmēr ir iztaisnoti.”

Tiem, kas pieturas pie materiālā pasaules uzskata un vārda „Dievs” vietā lieto vārdu „Daba”, derēs antīkā ārsta Halēna citāts: „Ārsta pirmais pienākums ir savām rokām nenodarīt kaitējumu, netraucēt dabiskajam dabas dziedēšanas procesam.”

Ja salauztu mašīnu atstātu bez uzraudzības – tā pati nesalabosies, daba to iznīcinās. Bez mehāniķa. Ar cilvēkiem ir citādāk. Vai nu Dievs, vai nu daba meklē iespējas, kā cilvēku izdziedināt. Atgriezt tam zaudēto stāvokli. Atgriezt tam dvēseles, prāta un ķermeņa vienotību. Jo vienotība ir dabiskais stāvoklis, no Dabas; dievišķs stāvoklis. Sašķeltība – tā arī ir slimība. No šāda skatupunkta - medicīna, kas neskata cilvēku kopumā, ir slima medicīna.

Kādā slēgtā medicīnas portālā es publicēju rakstu ar nosaukumu “Cura te ipsum.” («Izdziedini sevi pats » - viens no latīņu spārnotajiem teicieniem). Raksts bija veltīts tam, ka mūsdienu oficiālā medicīna jau sen slimo, pietam smagi slimo. Neviens (!) no mediķiem, kas komentēja manu rakstu, neprotestēja pret šo apgalvojumu. Tika apspriesti tikai jautājumi par to, kā medicīnu dziedināt.

Grūti pateikt, kā un kāpēc mūsdienu medicīna ir kļuvusi pati par savu pretmetu. Pieņemu, ka tāpat kā ar ceļinieku mežā, tas ir noticis solīti pēc solīša. Solīti pēc solīša kopā ar visas cilvēka dzīves mehanizāciju notika arī sociālo institūtu mehanizācija. Sākotnējais medicīnas gars izrādījās pazaudēts. Ir palikusi tikai tukša forma. Medicīna, kura nelieto tādus jēdzienus kā gars un dvēsele – neizbēgami nonāk pretrunā ar garu un dvēseli. „Cilvēka dvēsele ir tā ķermeņa vadības pirmsākums,” – tā teicis Halēns. Ja medicīna nepieņem šo apgalvojumu, tā neizbēgami mēģinās nomainīt cilvēka dvēseli, pati kļūstot par tā vadošo pirmsākumu. Gribat iet šo ceļu?

Izprotot fiziskā un psihiskā mijiedarbības principus, nav grūti palīdzēt dziedināšanas procesam. Ir kāds piemērs, ko man patīk visiem stāstīt. Kad manam dēlam bija desmit gadu, viņš pienāca pie manis un jautāja:

„Tēti – kāpēc man sāp kakls?”

„Saspied roku dūrē”, - teicu es- „un paturi to tā visu dienu. Kas notiks?”

„Es to nevarēšu izturēt ne piecas minūtes – dūre sāks sāpēt.”

„Bet, kad tev sasprindzinās kakls?”

„Tad, kad es apvainojos”, - atbildēja dēls.

„Vai tev ir vēl jautājumi?”

„Es visu sapratu, tēti.”

Pēc šīs sarunas mans dēls sāka apzināti izturēties pret savu kaklu un pie nepieciešamības noskaidrot attiecības ar apkārtējiem. Vairāk ne man, ne viņam nevajadzēja atgriezties pie šīs sarunas.

Lai šādi rīkotos, nav nepieciešams teikt bērnam :”Attaisi muti”, - un aplūkot viņa mandeles. Pilnīgi pietiek redzēt cilvēku un viņa dzīvi kopumā. Pietiek ieraudzīt. Tikai mehāniķim, ja noslāpis motors, vajag līst zem motora pārsega. Vienkārši – nav, kam uzdot jautājumus. Mašīnai nav apziņas. Bet cilvēkam taču tā ir!

Kādam gan jābūt aklam neprātim, lai tā vietā, lai palīdzētu bērnam noskaidrot attiecības, izrautu tam mandeles?! Kāpēc! Protams, ja noņem ķermeni – nebūs, kam sāpēt. Bet tā jau arī ir nāve. Pilnībā piekrītu Pirogovam: „Ķirurģija – medicīnas apkaunojums, tai būtu jābūt tikai ekstremālam solim, medicīnai jābūt terapeitiskai.” Tāda ķirurģija kā šajā gadījumā, ir neiedomājams apkaunojums, tāpēc, ka izrautas mandeles, bērnam nekā nevarēs palīdzēt. Viņa aizvainojums netiks dziedināts un vienīgais, ko viņam iemācīs šis notikums – labāk klusē par savām problēmām, savādāk būs vēl ļaunāk.

Lūk, klasisks kāda mana pacienta „sasniegumu” saraksts. Pēc tam, kad viņam bija izrautas mandeles, sākas miokardīts, miokardīta ārstēšanas laikā sākās alerģija pret ārstniecības preparātiem, kura lēni un noteikti pārauga bronhiālajā astmā. Tautā saka: „aizvainojums smacē”. No ārstu-mehāniķu viedokļa – tās visas ir dažādas slimības, kuras būtu jāārstē dažādiem speciālistiem. Kā var būt tik akls un neredzēt, ka visas četras diagnozes patiesībā ir viens un tas pats stāsts?

Ne tikai seno laiku, bet arī mūsdienu Krievijas mediķi - M.Korkina un V.Marilovs no Sankt Pēterburgas nesen izdotā augstākās mācību iestādes mācību grāmatā raksta, ka tas, ka netiek izprasta saslimšanu psihosomatiskā daba, „rada morālo kaitējumu visai veselības aizsardzības sistēmai, diskreditējot medicīnisko teoriju un praksi paša slimnieka, viņa ģimenes, draugu, un kolēģu acīs.” Kāpēc viņi to redz, bet citi nē? Es uzskatu, ka redz visi, tikai vieni ir godīgi, citiem tā vienkārši ir izdevīgāk. Ne velti pastāv tautas paruna: „Ir trīs veidu ārsti: Dieva dots ārsts; ārsts – „Nu tad Ar to Dieviņu”, un ārsts „Nedod Dievs””. Par to, ko domā tā bērna, kuru ārstē šādā veidā, vecāki, labāk paklusēšu. Ne par to ir šis raksts.

Uzdrīkstēšos apgalvot, ka arī visas citas medicīniskās diagnozes tiek konstruētas līdzīgā veidā. Kā teica mans tēvs: „Muļķa palīdzība ir ļaunāka par ienaidnieku”. Šī raksta noslēgumā gribētos padalīties ar savu aforismu, kuru pielietoju, lai raksturotu īstenās medicīnas principus: „Nevajag cīnīties ar slimībām. To nav. Tas ir mīts, ko radījusi oficiālās medicīnas sistēma, lai attaisnotu savu eksistenci. Jebkuram ārstam ir darīšana nevis ar slimībām, bet gan ar cilvēku, kas nesaprot, kā ar sevi lai apietas”.

Lūk, tas būtu arī viss. Šo tēmu var turpināt bezgalīgi ilgi. Vienīgais, kas satrauc personīgi mani – varbūt es kļūdos un cilvēcei tiešām tūkstošu gadu eksistences laikā ir pazudusi vēlme būt dzīviem. Varbūt patiešām mūsdienu cilvēka attīstības ideāls ir bezdvēselisks, bezsirdīgs un nemirstīgs IronMan (latīņu transkripcijā tas skan kā „ironiskais cilvēks”), uz kura kapu kopiņas (ja tomēr viņu kaut kādā veidā izdosies uzspridzināt nejaušam meteorītam) varēs ar tīru sirdsapziņu uzrakstīt „nekad nav dzīvojis.”

Pura Vida.  No visas sirds - Vjačeslavs Gusevs

www.snob.ru

 

***

No krievu valodas tulkoja Iveta Kūliņa speciāli priekš garavasara.com.

Korektore: Gunita Reinvalde.

 

Kā jūs esat ievērojuši, labi raksti latviešu valodā ir retums. Mēs gribētu priecēt ar tādiem vairāk, bet tam vajadzīga jūsu palīdzība. Meklējam atbildigus palīgus, kuriem nelielu interesantu rakstu tulkošana no angļu un krieu vālodas un to koriģēšana sagādās prieku. Rakstiet mums uz info@garavasara.com. Peace and Love! GV team

https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

18
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

16
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

13
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

19
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

1296
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

313
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

10543
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

7448
7. jūnijā, 2017
Library_page_wanderlust-nature-photography-lizzy-gadd-32_3_
Advaita

Ciešanas ir nepieciešamas līdz brīdim, kamēr saprotat, ka varat iztikt bez tām

Ekharts Tolle – rakstnieks un filozofs, viens no mūsdienu Rietumu garīgajiem skolotājiem. 1977.gadā pēc ilgstošas depresijas viņš piedzīv...

7525
29. maijā, 2017
Library_page_s617289952887514585_p471_i1_w952
Prāts & psiholoģija

Beznosacījuma pieņemšana

Vēl studējot Stenfordas fakultātē, es biju viena no nelielās ārstu un psihologu grupas, kas piedalījās humānistiskās psihoterapijas pioni...

2399
19. maijā, 2017
Library_page_6
Tantra

Dievietes atgriešanās

Sarita runā par Dievietes ceļojumu, - no seniem laikiem līdz pat mūsdienām, no vajāšanām un varas spēlēm uz patieso sievišķības potenciāl...

1929
14. maijā, 2017
Library_page_d442e6e6e6ddb3f041479b2a0dfa94b8
Būdisms

Dalailamas vēstījums par cilvēka smadzeņu masīvo skalošanu

Dalailama vienmēr ir piesaistījis sev lielu uzmanību, un ne bez iemesla. Dalailamam ir brīnišķīgs raksts par masveida cilvēka “smadzeņu s...

2115
2. maijā, 2017
Library_page_stephen-fry
Prāts & psiholoģija

Pārstājiet sevi želot – un jūs būsiet laimīgi

Pāris brīnišķīgu Stīvena Fraja – aktiera, rakstnieka un cīnītāja par cilvēku tiesībām, padomu. Galvenais, par ko es gribētu būt pārlieci...

6054
25. aprīlī, 2017
Library_page_meditating-woman-on-beach-for-website_orig
Joga

Научные исследования: йога, старение и мозг

На протяжении нескольких последних десятилетий было открыто, что наш мозг претерпевает изменения в зависимости от того, чем мы занимаемся...

425
25. aprīlī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

464
25. aprīlī, 2017
Library_page_holy-men-by-joseph-anthony-lawrence-photogrvphy_magazine-08
Attiecības

Tuvu attiecību jēga ir tajā, lai tu paliec tu pats

Dažreiz notiek tā, ka kāds cilvēks pēkšņi atvieglo mūsu dvēseles sāpes un nedaudz mīkstina mūsu rētas. Piemēram, sāk par mums rūpēties, k...

9362
19. aprīlī, 2017
Library_page_2__1_
Ķermenis & veselība

Lai attīstītu imunitāti, bērniem ir vajadzīgi mikrobi, nevis antibiotikas

Pārmērīgi higiēniski apstākļi izraisa hroniskas slimības.   Ļaujot bērniem spēlēties ar zemi, mēs patiesībā palīdzam viņu imūnsistēmas ...

2532
7. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

423
3. aprīlī, 2017
Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

6318
28. martā, 2017
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

2310
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

1463
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

13523
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2763
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

8406
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2707
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

4151
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

766
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

4165
17. janvārī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

773
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1264
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1202
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1343
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1141
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

1095
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

1304
26. oktobrī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
999
9. janvārī, 2017