Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_bxp158163sh Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Divas medicīnas

Tikai nedaudzi zina, ka Japānā seno, pirmatnējo medicīnu sauc par tradicionālo, tāpēc, ka tā atbilst ārstniecības tradīcijām. Savukārt, mūsdienu „zinātnisko medicīnu” sauc par oficiālo. Kur ir atšķirība?

Mazas nejaušības reizēm noved pie nopietnām sekām. Tā, piemēram, tāpēc ka cilvēks ar katru kāju izdara dažādus soļu garumus, viņš var apmaldīties teritorijā, ko šķērso, ja līdzi nav kompasa. Ar katru soli pavisam, pavisam nedaudz pagriežoties, ceļinieks, tā vietā, lai dotos uz mājām, var nokļūt pavisam pretējā virzienā. Manuprāt, līdzīgs stāsts ir noticis ar vienu no nozīmīgākajām sociālajām disciplīnām – medicīnu. Mūsdienu medicīna pieturas pie principiem, kas ir kardināli pretēji seno mediķu uzskatiem. Pretēji Avicennas, Hipokrāta, Halēna, Paracela, Mudrova, Pirogova un daudzu citu seno laiku ārstu uzskatiem.

Vai varat iedomāties, ko tādai disciplīnai kā medicīna nozīmē pagriezties pretējā virzienā, nomainot visus pamatprincipus? Latīņu vārds „medeor” nozīmē „dziedinu/veseļoju”. „Veseļoju” – tātad padaru par veselu/viengabalainu. Pašā šīs cilvēces zināšanu nozares nosaukumā ir ielikta slimību un ārstēšanas būtība. Tiešā tulkojumā – mediķis nozīmē – tas, kurš padara veselu. Tas, kurš padara veselu!

Mūsdienu ārsti izvairās pat no šī vārda, viņi negrib būt „veselotāji”  (целители). Un arī neprot. Visi Krievijas medicīnas institūtu studenti zina ārsta Mudrova slaveno frāzi: „ārstēt vajag nevis slimību, bet slimnieku!”. Es vēlētos šeit citēt pilnu šī slavenā mediķa tekstu: „Nevajadzētu ārstēt slimības tikai pēc to nosaukuma,” – rakstīja Mudrovs,  „nevajadzētu ārstēt arī pašu slimību, kuras nosaukums bieži vien nav zināms ne slimniekam, ne viņa apkārtējiem, bet vajadzētu ārstēt pašu slimnieku, viņa uzbūvi, viņa orgānus, viņa spēkus... Lūk, jums arī viss manas ārstniecības noslēpums.”

Kas šobrīd tā rīkojas? Mūsdienu oficiālajā medicīnā principā nav speciālistu, kuri pacientu uzlūkotu kā kopumu. Viss ir sadalīts. Atsevišķi tiek ārstēta apziņa, atsevišķi – ķermenis. Arī pats ķermenis netiek uzlūkots kā funkciju veselums un medicīnas speciālisti atbild par atsevišķām ķermeņa „detaļām”. „Vienpusīgs speciālists ir vai nu rupjš empīriķis, vai arī šarlatāns”, - tā savulaik apgalvoja cits dižais ārsts – Pirogovs.

Un kur ir vajadzīgi rupji empīriķi, kur ir vajadzīgas zināšanas, nevis intuīcija, kur ir svarīga standartizācija? Pat vēl vairāk – nevis svarīga, bet gan nepieciešama? Tikai remontējot automašīnas. Tur mehāniķu šaurā specializācija ir attaisnojama. Mašīna, atšķirībā no cilvēka, sastāv no agregātiem, kas patstāvīgi darbojas. To bez jebkādiem traucējumiem var sadalīt šajos agregātos, un vēl pašus agregātus sadalīt detaļās. Un tad atkal visu salikt kopā. Un mašīna no tā nekādā veidā necietīs. Vēl vairāk – motora speciālistam nav nekādas nepieciešamības saprast, kas notiek ar virsbūvi. Un arī mašīnas īpašnieka klātbūtne remontā nepavisam nav nepieciešama. Un kur nu vēl iedziļināties mašīnas uzbūvē! Mašīnas īpašnieka galvenais uzdevums ir laicīgi ierasties uz tehnisko apskati un maksāt par remontiem un rezerves daļām. Lūk, mehāniskās medicīnas ideāls. Jebkurš pietiekami prasmīgs automehāniķis remonta laikā var gribēt uzlabot konstrukciju, jo katra mašīna ir nepilnīga. Bet cilvēks? Vai cilvēks ir pilnīgs? Mehāniķa acīm skatoties – tas ir izgatavots no pārāk neizturīga materiāla.

Medicīnas institūtu teritorijās sāk parādīties baznīcas. Acīmredzot, lai atgādinātu frāzi no senajiem rakstiem: „Un Dievs radīja cilvēku pēc Sava tēla, pēc Dieva tēla...” Mēģināt izmainīt Dieva tēlu, maigi sakot, ir pārgalvīgi. Bet, kā jau parasti oficiālajā medicīnā, baznīca tika uzcelta tikai formāliem mērķiem. Sajūtu līmenī – varbūt, ka izdodas. Kad es rakstu autogrāfus savās grāmatās, es bieži norādu uz sekojošo: „Jebkura problēma, tai skaitā arī slimība, – ir vienkārši sagriezušies spārni. Lai jūsējie vienmēr ir iztaisnoti.”

Tiem, kas pieturas pie materiālā pasaules uzskata un vārda „Dievs” vietā lieto vārdu „Daba”, derēs antīkā ārsta Halēna citāts: „Ārsta pirmais pienākums ir savām rokām nenodarīt kaitējumu, netraucēt dabiskajam dabas dziedēšanas procesam.”

Ja salauztu mašīnu atstātu bez uzraudzības – tā pati nesalabosies, daba to iznīcinās. Bez mehāniķa. Ar cilvēkiem ir citādāk. Vai nu Dievs, vai nu daba meklē iespējas, kā cilvēku izdziedināt. Atgriezt tam zaudēto stāvokli. Atgriezt tam dvēseles, prāta un ķermeņa vienotību. Jo vienotība ir dabiskais stāvoklis, no Dabas; dievišķs stāvoklis. Sašķeltība – tā arī ir slimība. No šāda skatupunkta - medicīna, kas neskata cilvēku kopumā, ir slima medicīna.

Kādā slēgtā medicīnas portālā es publicēju rakstu ar nosaukumu “Cura te ipsum.” («Izdziedini sevi pats » - viens no latīņu spārnotajiem teicieniem). Raksts bija veltīts tam, ka mūsdienu oficiālā medicīna jau sen slimo, pietam smagi slimo. Neviens (!) no mediķiem, kas komentēja manu rakstu, neprotestēja pret šo apgalvojumu. Tika apspriesti tikai jautājumi par to, kā medicīnu dziedināt.

Grūti pateikt, kā un kāpēc mūsdienu medicīna ir kļuvusi pati par savu pretmetu. Pieņemu, ka tāpat kā ar ceļinieku mežā, tas ir noticis solīti pēc solīša. Solīti pēc solīša kopā ar visas cilvēka dzīves mehanizāciju notika arī sociālo institūtu mehanizācija. Sākotnējais medicīnas gars izrādījās pazaudēts. Ir palikusi tikai tukša forma. Medicīna, kura nelieto tādus jēdzienus kā gars un dvēsele – neizbēgami nonāk pretrunā ar garu un dvēseli. „Cilvēka dvēsele ir tā ķermeņa vadības pirmsākums,” – tā teicis Halēns. Ja medicīna nepieņem šo apgalvojumu, tā neizbēgami mēģinās nomainīt cilvēka dvēseli, pati kļūstot par tā vadošo pirmsākumu. Gribat iet šo ceļu?

Izprotot fiziskā un psihiskā mijiedarbības principus, nav grūti palīdzēt dziedināšanas procesam. Ir kāds piemērs, ko man patīk visiem stāstīt. Kad manam dēlam bija desmit gadu, viņš pienāca pie manis un jautāja:

„Tēti – kāpēc man sāp kakls?”

„Saspied roku dūrē”, - teicu es- „un paturi to tā visu dienu. Kas notiks?”

„Es to nevarēšu izturēt ne piecas minūtes – dūre sāks sāpēt.”

„Bet, kad tev sasprindzinās kakls?”

„Tad, kad es apvainojos”, - atbildēja dēls.

„Vai tev ir vēl jautājumi?”

„Es visu sapratu, tēti.”

Pēc šīs sarunas mans dēls sāka apzināti izturēties pret savu kaklu un pie nepieciešamības noskaidrot attiecības ar apkārtējiem. Vairāk ne man, ne viņam nevajadzēja atgriezties pie šīs sarunas.

Lai šādi rīkotos, nav nepieciešams teikt bērnam :”Attaisi muti”, - un aplūkot viņa mandeles. Pilnīgi pietiek redzēt cilvēku un viņa dzīvi kopumā. Pietiek ieraudzīt. Tikai mehāniķim, ja noslāpis motors, vajag līst zem motora pārsega. Vienkārši – nav, kam uzdot jautājumus. Mašīnai nav apziņas. Bet cilvēkam taču tā ir!

Kādam gan jābūt aklam neprātim, lai tā vietā, lai palīdzētu bērnam noskaidrot attiecības, izrautu tam mandeles?! Kāpēc! Protams, ja noņem ķermeni – nebūs, kam sāpēt. Bet tā jau arī ir nāve. Pilnībā piekrītu Pirogovam: „Ķirurģija – medicīnas apkaunojums, tai būtu jābūt tikai ekstremālam solim, medicīnai jābūt terapeitiskai.” Tāda ķirurģija kā šajā gadījumā, ir neiedomājams apkaunojums, tāpēc, ka izrautas mandeles, bērnam nekā nevarēs palīdzēt. Viņa aizvainojums netiks dziedināts un vienīgais, ko viņam iemācīs šis notikums – labāk klusē par savām problēmām, savādāk būs vēl ļaunāk.

Lūk, klasisks kāda mana pacienta „sasniegumu” saraksts. Pēc tam, kad viņam bija izrautas mandeles, sākas miokardīts, miokardīta ārstēšanas laikā sākās alerģija pret ārstniecības preparātiem, kura lēni un noteikti pārauga bronhiālajā astmā. Tautā saka: „aizvainojums smacē”. No ārstu-mehāniķu viedokļa – tās visas ir dažādas slimības, kuras būtu jāārstē dažādiem speciālistiem. Kā var būt tik akls un neredzēt, ka visas četras diagnozes patiesībā ir viens un tas pats stāsts?

Ne tikai seno laiku, bet arī mūsdienu Krievijas mediķi - M.Korkina un V.Marilovs no Sankt Pēterburgas nesen izdotā augstākās mācību iestādes mācību grāmatā raksta, ka tas, ka netiek izprasta saslimšanu psihosomatiskā daba, „rada morālo kaitējumu visai veselības aizsardzības sistēmai, diskreditējot medicīnisko teoriju un praksi paša slimnieka, viņa ģimenes, draugu, un kolēģu acīs.” Kāpēc viņi to redz, bet citi nē? Es uzskatu, ka redz visi, tikai vieni ir godīgi, citiem tā vienkārši ir izdevīgāk. Ne velti pastāv tautas paruna: „Ir trīs veidu ārsti: Dieva dots ārsts; ārsts – „Nu tad Ar to Dieviņu”, un ārsts „Nedod Dievs””. Par to, ko domā tā bērna, kuru ārstē šādā veidā, vecāki, labāk paklusēšu. Ne par to ir šis raksts.

Uzdrīkstēšos apgalvot, ka arī visas citas medicīniskās diagnozes tiek konstruētas līdzīgā veidā. Kā teica mans tēvs: „Muļķa palīdzība ir ļaunāka par ienaidnieku”. Šī raksta noslēgumā gribētos padalīties ar savu aforismu, kuru pielietoju, lai raksturotu īstenās medicīnas principus: „Nevajag cīnīties ar slimībām. To nav. Tas ir mīts, ko radījusi oficiālās medicīnas sistēma, lai attaisnotu savu eksistenci. Jebkuram ārstam ir darīšana nevis ar slimībām, bet gan ar cilvēku, kas nesaprot, kā ar sevi lai apietas”.

Lūk, tas būtu arī viss. Šo tēmu var turpināt bezgalīgi ilgi. Vienīgais, kas satrauc personīgi mani – varbūt es kļūdos un cilvēcei tiešām tūkstošu gadu eksistences laikā ir pazudusi vēlme būt dzīviem. Varbūt patiešām mūsdienu cilvēka attīstības ideāls ir bezdvēselisks, bezsirdīgs un nemirstīgs IronMan (latīņu transkripcijā tas skan kā „ironiskais cilvēks”), uz kura kapu kopiņas (ja tomēr viņu kaut kādā veidā izdosies uzspridzināt nejaušam meteorītam) varēs ar tīru sirdsapziņu uzrakstīt „nekad nav dzīvojis.”

Pura Vida.  No visas sirds - Vjačeslavs Gusevs

www.snob.ru

 

***

No krievu valodas tulkoja Iveta Kūliņa speciāli priekš garavasara.com.

Korektore: Gunita Reinvalde.

 

Kā jūs esat ievērojuši, labi raksti latviešu valodā ir retums. Mēs gribētu priecēt ar tādiem vairāk, bet tam vajadzīga jūsu palīdzība. Meklējam atbildigus palīgus, kuriem nelielu interesantu rakstu tulkošana no angļu un krieu vālodas un to koriģēšana sagādās prieku. Rakstiet mums uz info@garavasara.com. Peace and Love! GV team

Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

1119
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

827
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

12149
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2120
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

7563
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2043
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

3594
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

219
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

3518
17. janvārī, 2017
Library_page_hamed_naseri-healing-vibrations
Skaņa & balss

Dziedējošā frekvence 432MHz

ISO Organizācija, kas nosaka standartus, ir pieņēmusi 440 Hz frekvenci kā pamata – koncerta frekvenci, kas jāievēro gan mūzikas instrumen...

2260
9. janvārī, 2017
Library_page_sky-perspective-1024x482
Ķermenis & veselība

Mūsu apziņa ietekmē realitāti

Doktors Džo Dispenza (Joe Dispenza) – bioķīmiķis, neirofiziologs, neiropsihologs, hiropraktiķis – bija viens no pirmajiem, kurš no zinātn...

6946
30. decembrī, 2016
Library_page_f2d5d4feaec4110egreat
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

1310
23. decembrī, 2016
Library_page_111
Attiecības

Bailes no dziļām attiecībām

Jautāums: Es uztraucos par meiteni, ar kuru esmu kopā. Man ir bail viņu zaudēt... un tas neļauj man veidot dziļas attiecības. Varbūt es b...

3141
11. decembrī, 2016
Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

6700
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

17475
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

2000
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

6027
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3883
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

2355
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

1514
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

2404
11. oktobrī, 2016
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

445
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

900
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

776
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
903
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

791
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

787
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

942
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

1257
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1440
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1476
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1356
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

2236
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1759
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1600
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
504
9. janvārī, 2017