Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_images__9_ Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Drēbju pakaramais, kurš daudz iedomājās

 

Bija nakts. Drēbju pakaramais karājās skapī un jutās visnotaļ labi. Viņam bija sakārts virsū ļoti daudz drēbju, un šādos gadījumos drēbju pakaramais vienmēr jutās labi. Jo vairāk drēbju pakaramais turēja, jo labāk viņš jutās. Un attiecīgi otrādi. Vairāk par visu pasaulē drēbju pakaramajam nepatika, ka no viņa drēbes ņēma nost. Taču šādi gadījumi, protams, bija neizbēgami, un līdz ar to drēbju pakaramajam neizbēgami sanāca ciest. Tā drēbju pakaramais dzīvoja – bija ļoti laimīgs, kad tam drēbes kāra virsū un bija dziļi nelaimīgs, kad saimnieks no rīta uzvilka uzkarināto uzvalku.

            Nez, cik ilgi tā tas būtu turpinājies, ja kādu vakaru saimnieks neizņemtu drēbju pakaramo no skapja un neizkārtu to ar visām drēbēm gaitenī pie dzīvokļa durvīm.

            Vispirms drēbju pakaramais jutās dziļi nelaimīgs. Kā nu ne – šoreiz viņam atņēma visu skapi! Tā bija kliedzoša netaisnība! Viņu, kas bija skapim piederošs gluži kā skapja sastāvdaļa, šādi izlikt ārpusē! Kaut kas traks!

            Taču tad drēbju pakaramais paskatījās uz notikušo no otras puses. Protams, bija žēl, ka viņam tika atņemts skapis, bet gaitenis taču bija lielāks! Tagad taču viņš, drēbju pakaramais, ir kļuvis par gaiteņa sastāvdaļu! Hei, tas bija vareni! Drēbju pakaramais atplauka platā smaidā, tik platā, ka saimnieka uzvalka žakete plecos sāka tirkšķināt vīles.   

            „Labvakar!” drēbju pakaramais pēkšņi izdzirdēja kādu sakām, „Priecājos jūs šeit redzēt. Īstenībā esmu pat mazliet noilgojusies pēc citādas sabiedrības.”

            Pieskaitījis sevi pie gaiteņa, drēbju pakaramais joprojām bija labā omā un ļoti pašpārliecināts. Viņš paraudzījās apkārt, taču nevienu runātāju nemanīja. Bija jau arī vakara krēsla, un gaiteņa priekšmetu kontūras bija nedaudz izplūdušas.

            „Kur tu esi?” drēbju pakaramais jautāja, „es esmu par lielu, lai te spēlētu aklās vistiņas. Galu galā man ir citi un svarīgāki uzdevumi!”

            „Esmu te, uz grīdas blakus stenderei. Atpūšos pēc kurpju pucēšanas nodarbībām.”

            Drēbju pakaramais paraudzījās uz grīdu un ieraudzīja melnu zābaku birsti. Tā stāvēja pieslieta pie stenderes blakus kurpēm.

Drēbju pakaramais saviebās. Zābaku birste neizskatījās diez ko tīra. Sakaltuši zābaksmēra gabali bija saķepuši tai starp sariem, turklāt daļa saru bija sākuši krist ārā. Acīmredzot, šī bija veca zābaku birste.

„Klau, birste!” joprojām saviebies, drēbju pakaramais noskurinājās, „es tev neesmu nekāda sabiedrība. Re, gaiteņa otrā galā stāv slota ar gružlāpstiņu, runājies ar tām. Man nav laika, man jāiet sevī, uzvalkā un mētelī!”

„Nu, kad jāiet, tad jāiet”, zābaku birste paraustīja plecus. „Ar slotu un gružlāpstiņu mēs runājamies katru vakaru. Bet tad jau neko. Lai tev jauks naktsmiers!”

Drēbju pakaramais neko neatbildēja. Ies nu te runāt ar tādām!

Gaitenis iegrima naktī.

No rīta drēbju pakaramo gaidīja pavisam nepatīkams pārsteigums. Saimnieks pirms došanās prom noņēma no viņa visas drēbes. Visas! Kaut kas tāds drēbju pakaramā mūža nebija piedzīvots kopš viņa saražošanas brīža. Tas bija ārprāts! Drēbju pakaramais sāka ciest tik gauži, ka nevarēja novaldīt asaras.

„Kas tad nu par pinkšķēšanu?”, atskanēja tā pati balss, kas iepriekšējā vakarā.

Šoreiz drēbju pakaramajam ne prātā nenāca viebties. Bez atņemtajām drēbēm viņš jutās pazemots un iznīcināts. Un nemaz vairs nejutās pārāks par zābaku birsti.

„Visu man noņēma,” drēbju pakaramais šņukstēja, „visu, kas man bija! Man vairs nav nekā!”

„Vai tas kaut ko maina tevi pašā?” zābaku birste jautāja.

„Nu, protams, ka maina! Man vairs nav uzvalka! Man vairs nav mēteļa! Es esmu pliks! Eh, skapī bija labāk, tur vismaz sienas un durvis bija. Te esmu pliks vispārējai apskatei”.

„Paga, draudziņ! Pirmkārt, nekas no tā, ko tev atņēma, tev pašam nepieder. Tev to iedeva tikai paturēt, varbūt palietot. Otrkārt, tu esi par daudz iedomājies. Tu esi radījis par sevi lielu stāstu – ka tu esi drēbju pakaramais, piederošs pie koka mēbelēm, agrāk skapja, bet tagad gaiteņa sastāvdaļa, ka tev ir uzvalks, krekls, mētelis. Īstenībā jau tev no tā nekā nav, ir tikai stāsts. Ir pašam par sevi radīta leģenda. Tev sāp tāpēc, ka tev atņem kaut ko no tevis radītā stāsta, tev atņem tikai kaut ko iedomāti tavu. Tava drēbju pakaramā būtība taču no atņemtā nemainās. Tu esi un paliec drēbju pakaramais neatkarīgi no tā, kur atrodies un cik drēbes ir uz tevis pakārtas. Tāpat kā es esmu zābaku birste neatkarīgi no tā, vai esmu apsmērēta ar krēmu vai nē.”

Drēbju pakaramais joprojām elsoja, taču elsas skanēja arvien klusāk un klusāk. Viņš domāja par zābaku birstes vārdiem un saprata, ka zābaku birstei ir taisnība.

„Kā tu šo gudrību atklāji?” jau nomierinājies jautāja drēbju pakaramais.

„Esmu daudz maisījusies pa cilvēku pasauli un ieraudzījusi, ka vairums cilvēku ir tieši tādi paši drēbju pakaramie, kāds pirms brīža biji tu. Cilvēki uzskata par savu īpašumu to, kas viņiem ir iedots palietot. Bez tam cilvēki rada par sevi ļooooti garus stāstus par to, kas viņi katrs ir pēc pases, pēc reliģiskās vai partijas piederības, pēc statusa sabiedrībā un tā tālāk. Un cilvēki kļūst dusmīgi vai arī ļoti cieš, ja kaut kas no iedomātā stāsta viņiem tiek atņemts vai ja tiek sabojāts, atņemts kaut kas no lietošanā iedotā. Bet cilvēka būtība taču no tā nemainās ne mazākā mērā! Taču cilvēki sevi sasaista nevis ar savu būtību, bet gan ar iedomāto stāstu par sevi. Atceries, nupat tev bija tieši tāpat!”

Drēbju pakaramais piekrītoši pamāja. Viņš bija sapratis. Sapratne viņu bija pamatīgi sašķobījusi, taču pat sašķobīts viņš jutās kā kārtīgs drēbju pakaramais.

Pārradās saimnieks. Nepamanījis drēbju pakaramā sašķobīšanos, viņš pakāra uz tā drēbes, bet – ka tavu nelaimi! – sašķobījies drēbju pakaramais vairs neizturēja to smagumu un saimnieka glaunais uzvalks nogāzās zemē.

„Velns!” dusmās iesaucās saimnieks, „Glaunais uzvalks nu ir netīrs! Un drēbju pakaramais arī beigts, jāmet ārā!”

„He! He! He!” smējās nu jau salūzušais drēbju pakaramais, „Kaut salūzis es nu esmu pats sev saimnieks. Bet tu, saimniek, patiešām esi tikai drēbju pakaramais!”

Protams, ka saimnieks teikto nesadzirdēja. Ja arī sadzirdētu, tāpat nesaprastu.

        

Līdzību pasaka no Ģirta Ančevska grāmatas "Ceļā sastaptās līdzības"

Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

3546
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

4903
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

1201
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

5007
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3250
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

1616
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

881
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

1859
11. oktobrī, 2016
1
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

129
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

512
2. oktobrī, 2016
Library_page_5513b0769503dbalinese-people
Prāts & psiholoģija

Multitaskings – ļoti maldīgs uzskats

Ļoti interesants raksts par informācijas apjoma tēmu. Būs aktuāls visiem, kuri darbojas garīgās slodzes, informācijas apstrādes, literatū...

1796
1. oktobrī, 2016
Library_page_tumblr_mb9cozmund1rvn48vo1_1280
Vīrietis & sieviete

Dziļākā mīlestības apņemšanās

Nesolisim sev kopīgu nākotni. Nākotne ir tik nezināma, un mēs esam tik plūstoši un noguruši no izlikšanās, ka zinām. Mūsu domas un jūtas...

2137
21. septembrī, 2016
Library_page_tomasz_alen_kopera_-_love
Attiecības

Mīlestība – naids. Ekharts Tolle

Pēc statistikas datiem liela daļa ‘’mīlestības attiecību’’ diezgan ātri pārvēršas tādās attiecībās, kuras var raksturot kā ‘’mīlestība - ...

2617
9. septembrī, 2016
Library_page_engelis

Mammu mūžīgie eņģeļi

Zaudēta bērna sāpes cauršauj dvēseli. Tā neredzami struto un rētojas ilgi. Ir svarīgi saprast un cienīt sēras. Līdzsaprast.

300
9. septembrī, 2016
Library_page_relax-569318_1280

Vingrinājums diviem

Šis vingrinājums ir domāts pildīt kopā ar kādu kuram Tu uzticies un ar kuru Tu jūties viegli un ērti, ar kuru Tu vari būt Tu pats.

429
2. septembrī, 2016
Library_page_5184
Bērnu psiholoģija

Lielā skolas krīze

Šajā rakstā dots praktiski pilns teksts no amerikāņu pedagoga Džona Teilora Gato uzstāšanās, kurš ir ierindas pasniedzējs visparastākajā ...

9100
30. augustā, 2016
Library_page_bxp35970h
Pašizziņas prakses

Drosme dzīvot apzināti

Mūsu ikdienas dzīvē drosmei netiek piešķirta liela nozīme. Drosme tiek novērtēta militāristu, ugunsdzēsēju un politiķu vidū. Drošība – lū...

2714
23. augustā, 2016
Library_page_jaunumi

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

691
16. augustā, 2016
Library_page_cosmicascension-1170x878
Pašizziņas prakses

Alistera Kroulija radītie vingrinājumi prātam un ķermenim

Alisters Kroulijs ir zinātnieks, filozofs un ezotēriskais huligāns. Viņš apbraucis visu pasauli un apguvis daoistu prakses, kabalu, indie...

3305
14. augustā, 2016
Library_page_00b02c62b9a5ba3ef6108e2bd3d32d49b8a9c14a
Ķermenis & veselība

Kā organismu dziedina skaņas

Kā organismu dziedina skaņas Mēs to sajūtam, kad ieslēdzam radio un atskan mūsu iemīļota dziesma vai arī kad mierīgi sēžam un klausāmies...

3571
4. augustā, 2016
Library_page_22_baby_cute___www.cute-pictures.blogspot.com_
Ķermenis & veselība

Lēni un mierīgi – tas ir vajadzīgs mums visiem

Piedāvājam Jūsu uzmanībai interviju ar profesoru Francisu McGlonu un kognitīvās neiropsiholoģijas profesoru no Liverpūles Universitātes D...

2293
22. jūlijā, 2016
Library_page_wpid-osvobodi-svoy-um-ot-mysley..-pozvol-serdcu-uspokoit-sya.._i_1
Emocijas

Ja nevarat kādam piedot

Man nepatīk jebkādas klišejas par piedošanu. Par to es zinu katru parunu, katru padomu un vispārpieņemtos uzskatus, jo pūlējos atrast at...

10699
13. jūlijā, 2016
Library_page_shutterstock_145507243
Prāts & psiholoģija

Mēs esam tas, ko mēs domājam

Mūsu bezgalīgais Visums ir milzīgs enerģētiskais tīkls, kurā absolūti viss un pilnīgi visi ir savienoti enerģētiskā līmenī. Eksistē tikai...

10717
4. jūlijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

335
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
486
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

449
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

484
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

634
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

909
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1044
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1096
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

993
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

1569
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1237
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1143
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=k1scDaQXnc4

Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

Tina Turner - Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

1411
4. janvārī, 2015