Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_img_1958 Square81_1106489_71808509_400x284.shkl

„Dzimtas noslēpumi”

Vai Kā atcerēties vecvecmāmiņas izdarītos grēkus. It sevišķi, ja tieši tie Tev traucē pilnvērtīgi dzīvot!

 

„Pie manis vērsās kāds puisis, kurš burtiski atradās uz saslimšanas robežas ar šizofrēniju: viņam bija spēcīgs personības iekšējais konflikts, un viņš jutās kā vecs vīrs. Kāds tad tam cēlonis? Vēlāk izrādījās, ka abi viņa vectēvi karojuši pretējās pusēs: viens - Latviešu SS leģionā, otrs – 130.Latviešu Strēlnieku pulkā. Karam beidzoties, ienaidnieki atgriezās mājās, radās nesaskaņas ģimenē, baigs konflikts. Un pēkšņi, pēc gadu desmitiem, šis konflikts „pamodās” manā pacientā. Nācās glābt cilvēku”, - par to avīzei «Вести» pastāstīja pazīstams Latvijas psihologs Gļebs SMIRNOVS. Viņš jau daudzus gadus praktizē tā saucamos „Hellingera izvietojumus” – psiholoģiskā plāksnē spēcīgākos. Kas tie ir? Kāds saka, ka šeit psiholoģija balansē uz robežas ar mistiku. „Es gribu piedāvāt palīdzību daudziem cilvēkiem viņu ikdienas dzīvē, nekā nesaistītu ar psihoterapiju, lai mīlestība un dzīve veidotos vieglāk un veiksmīgāk...

Dzīve rit kopā ar mīlestību. Mēs parasti skatāmies tikai uz to, kas ir priekšplānā, t.i. uz cilvēku. Ja paraugāmies uzmanīgāk, dziļāk, tad aiz katra cilvēka ir redzami viņa tēvs, māte, brāļi, māsas, vectēvi, vecmāmiņas un citi ģimenes un dzimtas locekļi. Un ir redzama Mīlestība. Kad redzi cilvēku kopsakarībā ar visu viņa ģimenes vēsturi, kultūru, tautu, dzīvesvietu, tad rodas plašāks skatījums uz notiekošo viņa dzīvē”. /Berts Hellingers/

Nesen mēs avīzē rakstījām par Gļebu Smirnovu: viņš pastāstīja par holotropās elpošanas psiholoģisko metodiku. Pasaulē tā kļūst arvien populārāka, bet Latvijas psihologi to lieto samērā reti, lai arī metodika ir oficiāli atzīta. Līdzīga vēsture ir arī ar „Hellingera izvietojumiem”.

Parasti, lai atrisinātu klienta psiholoģisko problēmu, profesionālim nepieciešamas vismaz 100 stundas, bet nopietnākos gadījumos nepieciešamas 500 un vairāk. Citiem vārdiem sakot, dažreiz darbs tiek darīts pat vairāk nekā gadu. Bet pēc Hellingera metodes reāli ir iespējams cilvēkam palīdzēt VIENA seansa laikā – no 20 minūtēm līdz 2 stundām atkarībā no psiholoģiskās problēmas sarežģītības.

To tad arī praktizē psiholoģiskās palīdzības „Edelweiss centr” direktors, psihologs un sistēmiskais psihoterapeits, Holotropās terapijas sesiju vadītājs Gļebs Smirnovs, kurš palīdz cilvēkiem ne tikai visā Latvijā, bet arī ārpus tās robežām, piemēram, Īrijā, Lietuvā un Ukrainā.

Visi no dvēseles izraidītie un aizmirstie – atgriežas

- Kāds „Hellingera izvietojumus” sauc par „mistiku”. Bet! Visu var izskaidrot, ja pārzina cilvēka psiholoģiju, kurā var slēpties TĀDAS LIETAS, kas pat profesionālam ezotēriķim sapņos nav rādījies, - atzīmē sarunu biedrs. – Cilvēki, kas pārvaldījuši senas mistiskas zināšanas, bijuši pārliecināti: katrs cilvēks ir gluži kā māja, kurā ir to cilvēku dvēseļu klātbūtne, kas dzīvojuši sen un ne pārāk sen, kas ir blakus tagad, ne tikai visi tie, kas mums ir dārgi, bet arī aizmirstie un izraidītie.

Bet mājās visam ir jābūt harmoniskam: vecākiem, bērniem, mīlestībai, mieram un kārtībai. Un pat ja arī tālā pagātnē kāds bijis izraidīts no ģimenes vai aizgājis bojā, tad tiek traumētas saiknes, kas „ierakstītas” tā saucamajā „dzimtas atmiņā”, notiek kas līdzīgs asinsvadu aizsprostojumam, bet tikai – enerģētiskajam, kas rezultātā pāriet uz visām nākamajām paaudzēm. Piedzimst kāds, kas sāk dzīvot sava senča dzīvi, vai tā, ar ko izrādījies savijumā. Vienu vārdu sakot, pagātnes traģēdiju dēļ notiek nelaimes arī tagadnē...

No mistiskā aspekta uz psiholoģisko visu pārnesa vācu zinātnieks Berts Hellingers, un viņa metodika galīgi izveidojās 1990. gadu vidū, tajā skaitā pateicoties pazīstamajam zinātņu doktoram bioķīmijas nozarē angļu biologam Rūpertam Šeldreikam: viņš atklāja morfoģenētisko lauku teoriju, tā saucamos „atmiņas laukus”. Dabā nekas nepazūd un ne no kurienes nerodas, mūsu dzimta glabā visu paaudžu atmiņu. Pēc vienas teorijas to glabā gēnu līmenī. Pēc citas, atmiņa glabājas tā saucamajos spoguļneironos, kas atrodas cilvēka galvas smadzenēs, un viņi ir saistīti ar tiem, kuri ir viņa radiniekiem.

Tieši ar spoguļneironu darbību daži zinātnieki izskaidro tādu fenomenu, kā radinieku saikne no liela attāluma: māte dzīvo Rīgā, viņas dēls pārcēlies uz Dublinu, bet viņa pēkšņi sāk just, ja ar bērnu sāk notikt kas slikts. Un ir visu paaudžu enerģētiskās saiknes caur „atmiņas lauku” teorija: ar morfiskās rezonanses palīdzību mums tiek nodota informācija, dažreiz par tiem cilvēkiem, par kuriem mēs pat nenojaušam, - par vecvectēviem vai vecvecmāmiņām. Avotu, no kura atnāk „informācija”, izvietojumos pieņemts saukt par Lauku (morfisko vai morfoģenētisko lauku, „zināšanu lauku” utt.). Izvietojumi atšķiras no citām metodēm, kur izvieto, ar apzinātu no Lauka atnākošās informācijas izmantošanu.

Nogalinātie pagātnē – augšāmcelsies... radiniekos

- Tagad paskatieties uz situāciju ar cilvēkiem, kas dzīvo bijušās PSRS teritorijā, - turpina psihoterapeits. – Te viss ir uzskrūvēts, sajaukts un ārkārtīgi sarežģīts! Revolūcija, Pilsoņu karš, sadalot ģimenes dažādās frontes pusēs, Lielais Tēvijas karš, koncentrācijas nometnes u.c. Cilvēkiem ir sarežģīti likteņi. Un skaitās: „senču atmiņa” atstāj ietekmi uz pēcnācējiem, kuri izrādās savijumos ar mūsu dzimtas locekļu iepriekšējiem likteņiem. Kāds no zinātniekiem teicis, ka mūsos sēžot visu karu lodes, kur ir piedalījušies mūsu senči. Vai tā ir mistika? Kā lai zina. Man dažreiz nākas tikt galā ar problēmām, kuru izskaidrošanā oficiālā zinātne ir bezspēcīga.

Lūk, jādomā, pats raksturīgākais piemērs. Atnāca pie manis jauns cilvēks ar dziļāko dvēseles traumu. Sākām šķetināt. Sākumā likās, ka ar viņu it kā viss ir normāli. Taču… Puisis bija vienu soli no šizofrēnijas! Paradokss? Pēc tam izrādījās, ka abi viņa vectēvi karojuši pretējās pusēs: viens - Latviešu SS leģionā, otrs – 130.Latviešu Strēlnieku pulkā. Karam beidzoties, ienaidnieki atgriezās mājās, radās nesaskaņas ģimenē, baigs konflikts. Un tas viss tika pārmantots jau pavisam citā līmenī pēc paaudzes – mazdēlam, kuram burtiski notika personības dalīšanās. Cits gadījums. Kādā ģimenē vīrs dzēra, sita sievu, tā paņēma bērnu un aizgāja. Pēc tam viņa panāca to, ka bērns vienkārši pārstāja mīlēt tēvu, apglabāja viņu dvēselē. Pagāja vairāki desmiti gadu. Un pēkšņi šī paša „bērna” pieaugušam mazdēlam notika nelaime: viņš burtiski atkārtoja sava vectēva – „tēva-alkoholiķa” likteni. Šis „mazdēls” tad arī vērsās pēc palīdzības.

Dabā viss ir tik lielā mērā saistīts un ir nepieciešams līdzsvars, ka bēdas, kas notikušas senā pagātnē, atgriežas, bet jau nākotnē. Pastāv teorija par mīlestības enerģiju, kura, nobloķējoties pagātnē, meklēs izeju, izlādēšanos, dažreiz daudzus gadus vēlāk... Enerģētiskā līmenī (ja vēlaties – Kosmosa enerģijas līmenī) visi vecāki ģimenē ir vienādi labi, pat ja viens no viņiem uzvedas nepiedienīgi. Un no dzīves tālāk nodošanas viedokļa viņi visi patiesībā ir pilnīgi un nevainojami. Tas, kurš pārmet kādam no vecākiem pat domās, pievelk negatīvu, bet pēc tam viņa dzīvē var notikt jebkas. Tas, kuru mīl, ir pieņēmis dzīvi visā pilnībā ar visu to, ko viņa tam ir devusi. Ja nē, tad tas nozīmē, ka viņš ne visus ir pieņēmis, sarāvis saikni ar kādu no vecākiem. Būtībā, visas problēmas nāk no šejienes un attiecīgi, nepieciešams palīdzēt atjaunot saikni ar vecākiem.

Attiecību pārrāvums bērnībā rada smagas sekas. Šo pārrāvumu Berts Hellingers nosauca par „pārtrauktām attiecībām”. Tam, kurš pārrāvis attiecības pat ar vienu no vecākiem, pēc tam dvēsele to atceras. Cilvēks var arī neapzināties to ar prātu, bet pēc tam sastopas ar lielu daudzumu psiholoģisku problēmu, pati vieglākā no tām – neiroze… Lieta tāda, ka starp bērnu un viņa vecākiem rodas ārkārtīgi dziļa saikne. Bērns jau zemapziņā dara visu iespējamo, lai saglabātu šo saikni. Bērna laime – piederība pie ģimenes. Un atkal jau, lai arī zemapziņā, bet visi mūsu pūliņi ir vērsti uz to, lai piederētu ģimenei. To uzrauga īpaša „instance” mūsos, to sauc par „sirdsapziņu”...

Es kļūšu par māti, tu – par vectētiņu

- Un tagad mēs tuvojamies izvietojumu tēmai – pie paņēmiena, kā atrisinās pat pašas samezglotākās ģimenes un dvēseles problēmas, - piedāvā Gļebs Smirnovs. – Runa ir par „ģimenes izvietojumiem”: seansiem, kuros, lai atrisinātu viena cilvēka problēmas, piedalās pat astoņi un vairāk cilvēku, pie tam agrāk pilnīgi nepazīstamu. Šeit visi sadalās „pa lomām”: viens kļūst par „tēvu”, piemēram, tā jaunā cilvēka, kuram notikusi personības dalīšanās, cits – par „vectēvu-leģionāru”, trešais – par „vectēvu-sarkanarmieti”, ceturtais – par „māti”, bet piektais, teiksim, par kaut ko vispār abstraktu – par „bailēm” vai situāciju.

Sistēmiskais darbs atklāj mums to, ka tieši cilvēku likteņi, kuri ir atnākuši agrāk, ietekmē tos, kas atnācis pēc viņiem. Eksistē noteikta ģimenes apziņa, kura saglabā katras ģimenes sistēmas viengabalainību. Šī viengabalainība pamatojas uz slēptām kārtībām, kuri uztur sistēmiskās enerģijas plūsmu. Berta Hellingera terapijas metode dod iespēju mums atjaunot sistēmiskās dinamikas balansu.

Terapeits un klients apsēžas blakus, un terapeits palīdz klientam noformulēt pieprasījumu. Lai strādātu ar pieprasījumu, terapeits piedāvā klientam izvēlēties no cilvēkiem, kuri ir grupā, aizvietotājus, tos, kas uz īsu izvietojuma laiku jutīs un sajutīs tā, kuru aizvieto, emocijas un miesas reakcijas.

„Izvietojumos” tiek izmantots tas, kas līdz šim netika uztverts apziņas līmenī neviena citā psihoterapijas veidā. Šo parādību sauc par „zinošo lauku”. Cilvēka, kam vajadzīga palīdzība, radinieku aizvietotāji pēkšņi saņem kaut kādā dziļā, mistiskā līmenī piekļuvi pie to ģimenes locekļu zināšanas vai jūtām, kurus viņi „spēlē” psiholoģiskā seansa laikā. Viņi sajūt jūtas un savstarpējās saites tieši tāpat kā cilvēki, kurus viņi aizvieto. „Ģimenes izvietojumā” pilnīgi sveši ļaudis kļūst tieši par patiesības kanālu, kas apslēpta dotajā ģimenē un tās sistēmā – kaut arī tas šķiet pilnīgi neiespējami. Sistēmiska psihoterapija to sauc par „aizvietojošo uztveri”…

Iedomājieties, ka jūs piedalāties psihoterapeitiskā izvietojuma sesijā. Jums nepazīstamai dalībniecei piedāvā veikt viņas ģimenes izvietojumu. Viņa izvēlas jūs par kāda ģimenes locekļa aizvietotāju un nostāda noteiktā vietā telpā. Atkarībā no tā, kā citu ģimenes locekļu aizvietotāji ieņem savas vietas un iejūtas savās lomās, jūsu kājas pēkšņi sāk trīcēt, jūtat mīlestību pret savu „māsu”, kas stāv pretī, naidu pret „brāli”, kurš blakus. Tad pretī jums nostāda „tanti”, kura to vai citu iemeslu dēļ bija izslēgta no ģimenes un aizmirsta. Pēkšņi jums acīs parādās asaras un pārņem stipra mīlestība pret šo nepazīstamo sievieti. Blakus nostājas dalībnieces „bijušais vīrs”, bet pēc tam „tagadējais dzīvesbiedrs”. Un pēkšņi dalībnieks, kas spēlē, „tagadējo dzīvesbiedru” sāk izjust stipru greizsirdību pret „bijušo vīru”: un jo viņš ir tuvāk dalībniecei-„sievai” – jo jūtas ir skaudrākas, jo tālāk – vājākas. Un pakāpeniski seansa laikā atšķetinās ģimenes problēmu kamols...

Fiziķi pazīst vairāk mistiķu

- Mistika? Labāk pievērsīsimies fizikai, - saka speciālists. – Kad divas elementārdaļiņas saduras cita ar citu gluži kā biljarda lodes, bet pēc tam aizlido dažādos virzienos, var gadīties tā, ka viņas paliek saistītas visnoslēpumainākā veidā ārkārtīgi ilgi. Vieni speciālisti to izskaidro tā: divas daļiņas stipra sitiena laikā it kā „saaug” ļoti smalkā enerģētiskā līmenī. Un izrādās, ka no šī momenta tas, kas notiek ar vienu daļiņu, tiešā veidā ietekmē otru.

Austrijas pilsētas Insbrukas universitātes fiziķi, izmantojot šos principus, spēja iznīcināt gaismas daļiņas vienā raidītājā un tajā pat brīdī atjaunot tās uztvērējā, kas atradās vairāku metru attālumā. Pats pārsteidzošākais ir tas, ka attālums starp raidītāju un uztvērēju nespēlē nekādu lomu. Noslēpumainā daļiņas „pāriešana” notiktu pat tādā gadījumā, ja raidītājs būtu uzstādīts vienā Zemes malā, bet uztvērējs – otrā... Bet tas, kādā veidā reakcijas rodas cilvēkos, ja viņi spēlē viņiem pilnīgi nezināmu radinieku lomas „ģimenes izvietojumos”, - tas līdz šim brīdim paliek mīkla gan fiziķiem, gan psihologiem.

Termins „morfoģenētiskais lauks”, par kuru mēs jau runājām, „zinošā lauka” vietā atnāca pie psihologiem, kas nodarbojas ar „ģimenes izvietojumiem”, no pavisam citas zinātnes pārstāvjiem – bioloģijas. Šo terminu sākotnēji izdomāja biologi, lai aprakstītu, piemēram, kāpēc rokām un kājām ir dažāda forma, kaut arī viņu ģenētiskā un olbaltumvielu struktūra ir identiska. Skaitās, ka morfoģenētiskais lauks – tie ir savdabīgi neredzami rasējumi, pēc kuriem notiek jaunattīstības organisma veidošanās. Bet arī šī koncepcija neizskaidro aizvietotāju uztveres fenomenu „izvietojuma” laikā. Šis termins vienkārši skan „zinātniskāk”…

Pagaidu ārprāts – parasta lieta?

- Bet īpaši mīklains ir kas cits! – uzsver psihologs. – Kāpēc aizvietotāji var just to pašu, ko tā cilvēka, kas vērsies pie psihologa pēc palīdzības, ģimenes locekļi? Reiz es pats „izvietojuma” laikā biju „tēva-alkoholiķa” lomā. Un to, kas notika procesā, ar prātu ir grūti izskaidrot. Sāku pārdzīvot sajūtas, jūtas, pilnīgi neraksturīgas man. Es, alkoholu pilnīgi nedzerošs cilvēks, izjutu visu to pašu, kas tipisks slimam ar alkoholismu: sāpēja aknas, griezās galva, bija smagums visā ķermenī, nervozitāte, aizkaitināmība. Un te nav runa par hipnozi, transu. Visu apzinies ar prātu, esi simts procenti nomodā, bet neskatoties uz visu to tevī pēkšņi rodas „svešas sajūtas”. Un vēl es jutu to dvēseles sāpi un aizvainojumu, kuru ģimenē izjuta alkoholiķis, viņa paša vainas pēc sievas un bērnu atraidīts...

Taču es to enerģiju, piemēram, „alkoholiķa, nepārnesu sev līdz aiz tā apļa robežām, kurā notiek darbs seansa laikā. Tikko kā seanss beidzies – „esi izārstējies no alkoholisma”. Bet lietas kļūst vēl mīklainākas: lai pārbaudītu savu darbu, psihoterapeits var izvietot klienta ģimeni pat bez viņa klātbūtnes. To viena seansa laikā pierādīja Berts Hellingers. Telpa piepildās ar enerģiju ar tādu pat intensitāti kā parastajā izvietojumā, klientam klātesot... Pašlaik neviens no zinātniekiem nevar paskaidrot kā tas viss strādā. Un, tomēr, oficiālā psiholoģiskā zinātne atzīst Hellingera metodiku. Pats Hellingers metodi sauc par „nezinātnisku”. Un sevi drīzāk par filozofu, kas iemieso savu sapratni dzīvē, nekā par psihoterapeitu. „Es kalpoju mīlestības atjaunošanā starp cilvēkiem”.

Uzsveru, ka „izvietojuma” dalībnieki visas lomas izvēlas intuitīvi, tā sacīt, pēc dvēseles aicinājuma. Hellingers to sauc par gara kustību. Un „izvietojuma” laikā mēs gluži kā atjaunojam ģimenes kārtības un mīlestības enerģijas pareizu plūsmu. Jā, daudzi „izvietojumi” – tā ir vienkārši diagnostika. Cilvēkam vienkārši dažkārt ir pietiekami paskatīties uz visu no malas, lai atrisinātu dvēseles problēmas, viņš sāk saprast, no kurienes nāk problēmas saknes. Bet pēc tam, kad „izvietojuma” dalībnieks visu ir ieraudzījis un apzinājies, viņam ir daudz vieglāk priekš sevis izlemt, kā tikt galā ar problēmu, - ir pārliecināts Gļebs Smirnovs. – Sakiet: tas atkal ir kas tāds, kas iziet ārpus realitātes robežām! Kāpēc? Draugi, metodika taču strādā! Un tas ir galvenais. IZVIETOJUMIEM IR VIENS MĒRĶIS – Labu RISINĀJUMU visai sistēmai vai klienta ģimenei!

Igors MEIDENS.

________________

Rūperts Šeldreiks - Jumavas izdoto grāmatu „Septiņi eksperimenti, kas varētu mainīt pasauli” un „Jaunā dzīves zinātne” autors.

„Spoguļneironi ir smadzeņu šūnas, kuras kontrolē tādas cilvēka augsti attīstītas īpašības kā spēju iejusties cita ādā, apgūt zināšanas un izmantot saziņai valodu.” Vikipēdija

 Avots: www.samopoznanie.lv


Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

1149
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

828
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

12157
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2121
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

7563
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2044
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

3594
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

219
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

3519
17. janvārī, 2017
Library_page_hamed_naseri-healing-vibrations
Skaņa & balss

Dziedējošā frekvence 432MHz

ISO Organizācija, kas nosaka standartus, ir pieņēmusi 440 Hz frekvenci kā pamata – koncerta frekvenci, kas jāievēro gan mūzikas instrumen...

2260
9. janvārī, 2017
Library_page_sky-perspective-1024x482
Ķermenis & veselība

Mūsu apziņa ietekmē realitāti

Doktors Džo Dispenza (Joe Dispenza) – bioķīmiķis, neirofiziologs, neiropsihologs, hiropraktiķis – bija viens no pirmajiem, kurš no zinātn...

6948
30. decembrī, 2016
Library_page_f2d5d4feaec4110egreat
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

1310
23. decembrī, 2016
Library_page_111
Attiecības

Bailes no dziļām attiecībām

Jautāums: Es uztraucos par meiteni, ar kuru esmu kopā. Man ir bail viņu zaudēt... un tas neļauj man veidot dziļas attiecības. Varbūt es b...

3142
11. decembrī, 2016
Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

6706
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

17478
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

2000
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

6027
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3884
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

2357
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

1514
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

2404
11. oktobrī, 2016
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

446
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

900
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

776
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
904
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

791
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

789
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

942
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

1260
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1440
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1477
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1357
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

2238
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1759
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1600
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
504
9. janvārī, 2017