Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_img_1958 Square81_1106489_71808509_400x284.shkl

„Dzimtas noslēpumi”

Vai Kā atcerēties vecvecmāmiņas izdarītos grēkus. It sevišķi, ja tieši tie Tev traucē pilnvērtīgi dzīvot!

 

„Pie manis vērsās kāds puisis, kurš burtiski atradās uz saslimšanas robežas ar šizofrēniju: viņam bija spēcīgs personības iekšējais konflikts, un viņš jutās kā vecs vīrs. Kāds tad tam cēlonis? Vēlāk izrādījās, ka abi viņa vectēvi karojuši pretējās pusēs: viens - Latviešu SS leģionā, otrs – 130.Latviešu Strēlnieku pulkā. Karam beidzoties, ienaidnieki atgriezās mājās, radās nesaskaņas ģimenē, baigs konflikts. Un pēkšņi, pēc gadu desmitiem, šis konflikts „pamodās” manā pacientā. Nācās glābt cilvēku”, - par to avīzei «Вести» pastāstīja pazīstams Latvijas psihologs Gļebs SMIRNOVS. Viņš jau daudzus gadus praktizē tā saucamos „Hellingera izvietojumus” – psiholoģiskā plāksnē spēcīgākos. Kas tie ir? Kāds saka, ka šeit psiholoģija balansē uz robežas ar mistiku. „Es gribu piedāvāt palīdzību daudziem cilvēkiem viņu ikdienas dzīvē, nekā nesaistītu ar psihoterapiju, lai mīlestība un dzīve veidotos vieglāk un veiksmīgāk...

Dzīve rit kopā ar mīlestību. Mēs parasti skatāmies tikai uz to, kas ir priekšplānā, t.i. uz cilvēku. Ja paraugāmies uzmanīgāk, dziļāk, tad aiz katra cilvēka ir redzami viņa tēvs, māte, brāļi, māsas, vectēvi, vecmāmiņas un citi ģimenes un dzimtas locekļi. Un ir redzama Mīlestība. Kad redzi cilvēku kopsakarībā ar visu viņa ģimenes vēsturi, kultūru, tautu, dzīvesvietu, tad rodas plašāks skatījums uz notiekošo viņa dzīvē”. /Berts Hellingers/

Nesen mēs avīzē rakstījām par Gļebu Smirnovu: viņš pastāstīja par holotropās elpošanas psiholoģisko metodiku. Pasaulē tā kļūst arvien populārāka, bet Latvijas psihologi to lieto samērā reti, lai arī metodika ir oficiāli atzīta. Līdzīga vēsture ir arī ar „Hellingera izvietojumiem”.

Parasti, lai atrisinātu klienta psiholoģisko problēmu, profesionālim nepieciešamas vismaz 100 stundas, bet nopietnākos gadījumos nepieciešamas 500 un vairāk. Citiem vārdiem sakot, dažreiz darbs tiek darīts pat vairāk nekā gadu. Bet pēc Hellingera metodes reāli ir iespējams cilvēkam palīdzēt VIENA seansa laikā – no 20 minūtēm līdz 2 stundām atkarībā no psiholoģiskās problēmas sarežģītības.

To tad arī praktizē psiholoģiskās palīdzības „Edelweiss centr” direktors, psihologs un sistēmiskais psihoterapeits, Holotropās terapijas sesiju vadītājs Gļebs Smirnovs, kurš palīdz cilvēkiem ne tikai visā Latvijā, bet arī ārpus tās robežām, piemēram, Īrijā, Lietuvā un Ukrainā.

Visi no dvēseles izraidītie un aizmirstie – atgriežas

- Kāds „Hellingera izvietojumus” sauc par „mistiku”. Bet! Visu var izskaidrot, ja pārzina cilvēka psiholoģiju, kurā var slēpties TĀDAS LIETAS, kas pat profesionālam ezotēriķim sapņos nav rādījies, - atzīmē sarunu biedrs. – Cilvēki, kas pārvaldījuši senas mistiskas zināšanas, bijuši pārliecināti: katrs cilvēks ir gluži kā māja, kurā ir to cilvēku dvēseļu klātbūtne, kas dzīvojuši sen un ne pārāk sen, kas ir blakus tagad, ne tikai visi tie, kas mums ir dārgi, bet arī aizmirstie un izraidītie.

Bet mājās visam ir jābūt harmoniskam: vecākiem, bērniem, mīlestībai, mieram un kārtībai. Un pat ja arī tālā pagātnē kāds bijis izraidīts no ģimenes vai aizgājis bojā, tad tiek traumētas saiknes, kas „ierakstītas” tā saucamajā „dzimtas atmiņā”, notiek kas līdzīgs asinsvadu aizsprostojumam, bet tikai – enerģētiskajam, kas rezultātā pāriet uz visām nākamajām paaudzēm. Piedzimst kāds, kas sāk dzīvot sava senča dzīvi, vai tā, ar ko izrādījies savijumā. Vienu vārdu sakot, pagātnes traģēdiju dēļ notiek nelaimes arī tagadnē...

No mistiskā aspekta uz psiholoģisko visu pārnesa vācu zinātnieks Berts Hellingers, un viņa metodika galīgi izveidojās 1990. gadu vidū, tajā skaitā pateicoties pazīstamajam zinātņu doktoram bioķīmijas nozarē angļu biologam Rūpertam Šeldreikam: viņš atklāja morfoģenētisko lauku teoriju, tā saucamos „atmiņas laukus”. Dabā nekas nepazūd un ne no kurienes nerodas, mūsu dzimta glabā visu paaudžu atmiņu. Pēc vienas teorijas to glabā gēnu līmenī. Pēc citas, atmiņa glabājas tā saucamajos spoguļneironos, kas atrodas cilvēka galvas smadzenēs, un viņi ir saistīti ar tiem, kuri ir viņa radiniekiem.

Tieši ar spoguļneironu darbību daži zinātnieki izskaidro tādu fenomenu, kā radinieku saikne no liela attāluma: māte dzīvo Rīgā, viņas dēls pārcēlies uz Dublinu, bet viņa pēkšņi sāk just, ja ar bērnu sāk notikt kas slikts. Un ir visu paaudžu enerģētiskās saiknes caur „atmiņas lauku” teorija: ar morfiskās rezonanses palīdzību mums tiek nodota informācija, dažreiz par tiem cilvēkiem, par kuriem mēs pat nenojaušam, - par vecvectēviem vai vecvecmāmiņām. Avotu, no kura atnāk „informācija”, izvietojumos pieņemts saukt par Lauku (morfisko vai morfoģenētisko lauku, „zināšanu lauku” utt.). Izvietojumi atšķiras no citām metodēm, kur izvieto, ar apzinātu no Lauka atnākošās informācijas izmantošanu.

Nogalinātie pagātnē – augšāmcelsies... radiniekos

- Tagad paskatieties uz situāciju ar cilvēkiem, kas dzīvo bijušās PSRS teritorijā, - turpina psihoterapeits. – Te viss ir uzskrūvēts, sajaukts un ārkārtīgi sarežģīts! Revolūcija, Pilsoņu karš, sadalot ģimenes dažādās frontes pusēs, Lielais Tēvijas karš, koncentrācijas nometnes u.c. Cilvēkiem ir sarežģīti likteņi. Un skaitās: „senču atmiņa” atstāj ietekmi uz pēcnācējiem, kuri izrādās savijumos ar mūsu dzimtas locekļu iepriekšējiem likteņiem. Kāds no zinātniekiem teicis, ka mūsos sēžot visu karu lodes, kur ir piedalījušies mūsu senči. Vai tā ir mistika? Kā lai zina. Man dažreiz nākas tikt galā ar problēmām, kuru izskaidrošanā oficiālā zinātne ir bezspēcīga.

Lūk, jādomā, pats raksturīgākais piemērs. Atnāca pie manis jauns cilvēks ar dziļāko dvēseles traumu. Sākām šķetināt. Sākumā likās, ka ar viņu it kā viss ir normāli. Taču… Puisis bija vienu soli no šizofrēnijas! Paradokss? Pēc tam izrādījās, ka abi viņa vectēvi karojuši pretējās pusēs: viens - Latviešu SS leģionā, otrs – 130.Latviešu Strēlnieku pulkā. Karam beidzoties, ienaidnieki atgriezās mājās, radās nesaskaņas ģimenē, baigs konflikts. Un tas viss tika pārmantots jau pavisam citā līmenī pēc paaudzes – mazdēlam, kuram burtiski notika personības dalīšanās. Cits gadījums. Kādā ģimenē vīrs dzēra, sita sievu, tā paņēma bērnu un aizgāja. Pēc tam viņa panāca to, ka bērns vienkārši pārstāja mīlēt tēvu, apglabāja viņu dvēselē. Pagāja vairāki desmiti gadu. Un pēkšņi šī paša „bērna” pieaugušam mazdēlam notika nelaime: viņš burtiski atkārtoja sava vectēva – „tēva-alkoholiķa” likteni. Šis „mazdēls” tad arī vērsās pēc palīdzības.

Dabā viss ir tik lielā mērā saistīts un ir nepieciešams līdzsvars, ka bēdas, kas notikušas senā pagātnē, atgriežas, bet jau nākotnē. Pastāv teorija par mīlestības enerģiju, kura, nobloķējoties pagātnē, meklēs izeju, izlādēšanos, dažreiz daudzus gadus vēlāk... Enerģētiskā līmenī (ja vēlaties – Kosmosa enerģijas līmenī) visi vecāki ģimenē ir vienādi labi, pat ja viens no viņiem uzvedas nepiedienīgi. Un no dzīves tālāk nodošanas viedokļa viņi visi patiesībā ir pilnīgi un nevainojami. Tas, kurš pārmet kādam no vecākiem pat domās, pievelk negatīvu, bet pēc tam viņa dzīvē var notikt jebkas. Tas, kuru mīl, ir pieņēmis dzīvi visā pilnībā ar visu to, ko viņa tam ir devusi. Ja nē, tad tas nozīmē, ka viņš ne visus ir pieņēmis, sarāvis saikni ar kādu no vecākiem. Būtībā, visas problēmas nāk no šejienes un attiecīgi, nepieciešams palīdzēt atjaunot saikni ar vecākiem.

Attiecību pārrāvums bērnībā rada smagas sekas. Šo pārrāvumu Berts Hellingers nosauca par „pārtrauktām attiecībām”. Tam, kurš pārrāvis attiecības pat ar vienu no vecākiem, pēc tam dvēsele to atceras. Cilvēks var arī neapzināties to ar prātu, bet pēc tam sastopas ar lielu daudzumu psiholoģisku problēmu, pati vieglākā no tām – neiroze… Lieta tāda, ka starp bērnu un viņa vecākiem rodas ārkārtīgi dziļa saikne. Bērns jau zemapziņā dara visu iespējamo, lai saglabātu šo saikni. Bērna laime – piederība pie ģimenes. Un atkal jau, lai arī zemapziņā, bet visi mūsu pūliņi ir vērsti uz to, lai piederētu ģimenei. To uzrauga īpaša „instance” mūsos, to sauc par „sirdsapziņu”...

Es kļūšu par māti, tu – par vectētiņu

- Un tagad mēs tuvojamies izvietojumu tēmai – pie paņēmiena, kā atrisinās pat pašas samezglotākās ģimenes un dvēseles problēmas, - piedāvā Gļebs Smirnovs. – Runa ir par „ģimenes izvietojumiem”: seansiem, kuros, lai atrisinātu viena cilvēka problēmas, piedalās pat astoņi un vairāk cilvēku, pie tam agrāk pilnīgi nepazīstamu. Šeit visi sadalās „pa lomām”: viens kļūst par „tēvu”, piemēram, tā jaunā cilvēka, kuram notikusi personības dalīšanās, cits – par „vectēvu-leģionāru”, trešais – par „vectēvu-sarkanarmieti”, ceturtais – par „māti”, bet piektais, teiksim, par kaut ko vispār abstraktu – par „bailēm” vai situāciju.

Sistēmiskais darbs atklāj mums to, ka tieši cilvēku likteņi, kuri ir atnākuši agrāk, ietekmē tos, kas atnācis pēc viņiem. Eksistē noteikta ģimenes apziņa, kura saglabā katras ģimenes sistēmas viengabalainību. Šī viengabalainība pamatojas uz slēptām kārtībām, kuri uztur sistēmiskās enerģijas plūsmu. Berta Hellingera terapijas metode dod iespēju mums atjaunot sistēmiskās dinamikas balansu.

Terapeits un klients apsēžas blakus, un terapeits palīdz klientam noformulēt pieprasījumu. Lai strādātu ar pieprasījumu, terapeits piedāvā klientam izvēlēties no cilvēkiem, kuri ir grupā, aizvietotājus, tos, kas uz īsu izvietojuma laiku jutīs un sajutīs tā, kuru aizvieto, emocijas un miesas reakcijas.

„Izvietojumos” tiek izmantots tas, kas līdz šim netika uztverts apziņas līmenī neviena citā psihoterapijas veidā. Šo parādību sauc par „zinošo lauku”. Cilvēka, kam vajadzīga palīdzība, radinieku aizvietotāji pēkšņi saņem kaut kādā dziļā, mistiskā līmenī piekļuvi pie to ģimenes locekļu zināšanas vai jūtām, kurus viņi „spēlē” psiholoģiskā seansa laikā. Viņi sajūt jūtas un savstarpējās saites tieši tāpat kā cilvēki, kurus viņi aizvieto. „Ģimenes izvietojumā” pilnīgi sveši ļaudis kļūst tieši par patiesības kanālu, kas apslēpta dotajā ģimenē un tās sistēmā – kaut arī tas šķiet pilnīgi neiespējami. Sistēmiska psihoterapija to sauc par „aizvietojošo uztveri”…

Iedomājieties, ka jūs piedalāties psihoterapeitiskā izvietojuma sesijā. Jums nepazīstamai dalībniecei piedāvā veikt viņas ģimenes izvietojumu. Viņa izvēlas jūs par kāda ģimenes locekļa aizvietotāju un nostāda noteiktā vietā telpā. Atkarībā no tā, kā citu ģimenes locekļu aizvietotāji ieņem savas vietas un iejūtas savās lomās, jūsu kājas pēkšņi sāk trīcēt, jūtat mīlestību pret savu „māsu”, kas stāv pretī, naidu pret „brāli”, kurš blakus. Tad pretī jums nostāda „tanti”, kura to vai citu iemeslu dēļ bija izslēgta no ģimenes un aizmirsta. Pēkšņi jums acīs parādās asaras un pārņem stipra mīlestība pret šo nepazīstamo sievieti. Blakus nostājas dalībnieces „bijušais vīrs”, bet pēc tam „tagadējais dzīvesbiedrs”. Un pēkšņi dalībnieks, kas spēlē, „tagadējo dzīvesbiedru” sāk izjust stipru greizsirdību pret „bijušo vīru”: un jo viņš ir tuvāk dalībniecei-„sievai” – jo jūtas ir skaudrākas, jo tālāk – vājākas. Un pakāpeniski seansa laikā atšķetinās ģimenes problēmu kamols...

Fiziķi pazīst vairāk mistiķu

- Mistika? Labāk pievērsīsimies fizikai, - saka speciālists. – Kad divas elementārdaļiņas saduras cita ar citu gluži kā biljarda lodes, bet pēc tam aizlido dažādos virzienos, var gadīties tā, ka viņas paliek saistītas visnoslēpumainākā veidā ārkārtīgi ilgi. Vieni speciālisti to izskaidro tā: divas daļiņas stipra sitiena laikā it kā „saaug” ļoti smalkā enerģētiskā līmenī. Un izrādās, ka no šī momenta tas, kas notiek ar vienu daļiņu, tiešā veidā ietekmē otru.

Austrijas pilsētas Insbrukas universitātes fiziķi, izmantojot šos principus, spēja iznīcināt gaismas daļiņas vienā raidītājā un tajā pat brīdī atjaunot tās uztvērējā, kas atradās vairāku metru attālumā. Pats pārsteidzošākais ir tas, ka attālums starp raidītāju un uztvērēju nespēlē nekādu lomu. Noslēpumainā daļiņas „pāriešana” notiktu pat tādā gadījumā, ja raidītājs būtu uzstādīts vienā Zemes malā, bet uztvērējs – otrā... Bet tas, kādā veidā reakcijas rodas cilvēkos, ja viņi spēlē viņiem pilnīgi nezināmu radinieku lomas „ģimenes izvietojumos”, - tas līdz šim brīdim paliek mīkla gan fiziķiem, gan psihologiem.

Termins „morfoģenētiskais lauks”, par kuru mēs jau runājām, „zinošā lauka” vietā atnāca pie psihologiem, kas nodarbojas ar „ģimenes izvietojumiem”, no pavisam citas zinātnes pārstāvjiem – bioloģijas. Šo terminu sākotnēji izdomāja biologi, lai aprakstītu, piemēram, kāpēc rokām un kājām ir dažāda forma, kaut arī viņu ģenētiskā un olbaltumvielu struktūra ir identiska. Skaitās, ka morfoģenētiskais lauks – tie ir savdabīgi neredzami rasējumi, pēc kuriem notiek jaunattīstības organisma veidošanās. Bet arī šī koncepcija neizskaidro aizvietotāju uztveres fenomenu „izvietojuma” laikā. Šis termins vienkārši skan „zinātniskāk”…

Pagaidu ārprāts – parasta lieta?

- Bet īpaši mīklains ir kas cits! – uzsver psihologs. – Kāpēc aizvietotāji var just to pašu, ko tā cilvēka, kas vērsies pie psihologa pēc palīdzības, ģimenes locekļi? Reiz es pats „izvietojuma” laikā biju „tēva-alkoholiķa” lomā. Un to, kas notika procesā, ar prātu ir grūti izskaidrot. Sāku pārdzīvot sajūtas, jūtas, pilnīgi neraksturīgas man. Es, alkoholu pilnīgi nedzerošs cilvēks, izjutu visu to pašu, kas tipisks slimam ar alkoholismu: sāpēja aknas, griezās galva, bija smagums visā ķermenī, nervozitāte, aizkaitināmība. Un te nav runa par hipnozi, transu. Visu apzinies ar prātu, esi simts procenti nomodā, bet neskatoties uz visu to tevī pēkšņi rodas „svešas sajūtas”. Un vēl es jutu to dvēseles sāpi un aizvainojumu, kuru ģimenē izjuta alkoholiķis, viņa paša vainas pēc sievas un bērnu atraidīts...

Taču es to enerģiju, piemēram, „alkoholiķa, nepārnesu sev līdz aiz tā apļa robežām, kurā notiek darbs seansa laikā. Tikko kā seanss beidzies – „esi izārstējies no alkoholisma”. Bet lietas kļūst vēl mīklainākas: lai pārbaudītu savu darbu, psihoterapeits var izvietot klienta ģimeni pat bez viņa klātbūtnes. To viena seansa laikā pierādīja Berts Hellingers. Telpa piepildās ar enerģiju ar tādu pat intensitāti kā parastajā izvietojumā, klientam klātesot... Pašlaik neviens no zinātniekiem nevar paskaidrot kā tas viss strādā. Un, tomēr, oficiālā psiholoģiskā zinātne atzīst Hellingera metodiku. Pats Hellingers metodi sauc par „nezinātnisku”. Un sevi drīzāk par filozofu, kas iemieso savu sapratni dzīvē, nekā par psihoterapeitu. „Es kalpoju mīlestības atjaunošanā starp cilvēkiem”.

Uzsveru, ka „izvietojuma” dalībnieki visas lomas izvēlas intuitīvi, tā sacīt, pēc dvēseles aicinājuma. Hellingers to sauc par gara kustību. Un „izvietojuma” laikā mēs gluži kā atjaunojam ģimenes kārtības un mīlestības enerģijas pareizu plūsmu. Jā, daudzi „izvietojumi” – tā ir vienkārši diagnostika. Cilvēkam vienkārši dažkārt ir pietiekami paskatīties uz visu no malas, lai atrisinātu dvēseles problēmas, viņš sāk saprast, no kurienes nāk problēmas saknes. Bet pēc tam, kad „izvietojuma” dalībnieks visu ir ieraudzījis un apzinājies, viņam ir daudz vieglāk priekš sevis izlemt, kā tikt galā ar problēmu, - ir pārliecināts Gļebs Smirnovs. – Sakiet: tas atkal ir kas tāds, kas iziet ārpus realitātes robežām! Kāpēc? Draugi, metodika taču strādā! Un tas ir galvenais. IZVIETOJUMIEM IR VIENS MĒRĶIS – Labu RISINĀJUMU visai sistēmai vai klienta ģimenei!

Igors MEIDENS.

________________

Rūperts Šeldreiks - Jumavas izdoto grāmatu „Septiņi eksperimenti, kas varētu mainīt pasauli” un „Jaunā dzīves zinātne” autors.

„Spoguļneironi ir smadzeņu šūnas, kuras kontrolē tādas cilvēka augsti attīstītas īpašības kā spēju iejusties cita ādā, apgūt zināšanas un izmantot saziņai valodu.” Vikipēdija

 Avots: www.samopoznanie.lv


Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

8
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

10
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

8
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

962
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

299
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

10462
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

7409
7. jūnijā, 2017
Library_page_wanderlust-nature-photography-lizzy-gadd-32_3_
Advaita

Ciešanas ir nepieciešamas līdz brīdim, kamēr saprotat, ka varat iztikt bez tām

Ekharts Tolle – rakstnieks un filozofs, viens no mūsdienu Rietumu garīgajiem skolotājiem. 1977.gadā pēc ilgstošas depresijas viņš piedzīv...

7496
29. maijā, 2017
Library_page_s617289952887514585_p471_i1_w952
Prāts & psiholoģija

Beznosacījuma pieņemšana

Vēl studējot Stenfordas fakultātē, es biju viena no nelielās ārstu un psihologu grupas, kas piedalījās humānistiskās psihoterapijas pioni...

2378
19. maijā, 2017
Library_page_6
Tantra

Dievietes atgriešanās

Sarita runā par Dievietes ceļojumu, - no seniem laikiem līdz pat mūsdienām, no vajāšanām un varas spēlēm uz patieso sievišķības potenciāl...

1917
14. maijā, 2017
Library_page_d442e6e6e6ddb3f041479b2a0dfa94b8
Būdisms

Dalailamas vēstījums par cilvēka smadzeņu masīvo skalošanu

Dalailama vienmēr ir piesaistījis sev lielu uzmanību, un ne bez iemesla. Dalailamam ir brīnišķīgs raksts par masveida cilvēka “smadzeņu s...

2105
2. maijā, 2017
Library_page_stephen-fry
Prāts & psiholoģija

Pārstājiet sevi želot – un jūs būsiet laimīgi

Pāris brīnišķīgu Stīvena Fraja – aktiera, rakstnieka un cīnītāja par cilvēku tiesībām, padomu. Galvenais, par ko es gribētu būt pārlieci...

6043
25. aprīlī, 2017
Library_page_meditating-woman-on-beach-for-website_orig
Joga

Научные исследования: йога, старение и мозг

На протяжении нескольких последних десятилетий было открыто, что наш мозг претерпевает изменения в зависимости от того, чем мы занимаемся...

410
25. aprīlī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

459
25. aprīlī, 2017
Library_page_holy-men-by-joseph-anthony-lawrence-photogrvphy_magazine-08
Attiecības

Tuvu attiecību jēga ir tajā, lai tu paliec tu pats

Dažreiz notiek tā, ka kāds cilvēks pēkšņi atvieglo mūsu dvēseles sāpes un nedaudz mīkstina mūsu rētas. Piemēram, sāk par mums rūpēties, k...

9348
19. aprīlī, 2017
Library_page_2__1_
Ķermenis & veselība

Lai attīstītu imunitāti, bērniem ir vajadzīgi mikrobi, nevis antibiotikas

Pārmērīgi higiēniski apstākļi izraisa hroniskas slimības.   Ļaujot bērniem spēlēties ar zemi, mēs patiesībā palīdzam viņu imūnsistēmas ...

2524
7. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

418
3. aprīlī, 2017
Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

6300
28. martā, 2017
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

2298
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

1459
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

13510
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2753
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

8394
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2702
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

4147
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

761
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

4156
17. janvārī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

767
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1250
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1192
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1336
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1133
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

1092
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

1298
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

1611
12. septembrī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
993
9. janvārī, 2017