Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_17086_509306912427599_907619258_n Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Enerģētiskās piesaistes

Kas ir enerģētiskā piesaiste?

Piesaiste – enerģētiskais kanāls, kas rodas cilvēkam mijiedarbojoties ar citiem cilvēkiem, objektiem vai egregoriem. 

Norobežosim divus jēdzienus: enerģētiskais kanāls un enerģētiskā piesaiste. Tas nav viens un tas pats.

Enerģētiskie kanāli rodas komunicējot diviem cilvēkiem, pa šiem kanāliem notiek abpusēja enerģiju maiņa. Cilvēks nevar izdzīvot bez enerģētiskās saites ar citiem cilvēkiem, citādi tiks traucēti cilvēka dabiskie procesi.

Piesaiste  — tas arī ir kanāls, bet šeit mēs saskaramies ar enerģētiskajiem traucējumiem.

Piesaiste tiek balstīta uz cilvēka atkarību no kāda vai kaut kā, bet tas, savukārt, ir pret Dieva Likumu, kurā tiek teikts: katrs cilvēks ir brīvs.

Enerģētiskā piesaiste ir bīstama ne tikai  ar to, ka apstājas attīstība, bet arī ar to, ka veikls manipulators caur šo piesaisti var izsaukt negatīvas emocijas, kuru izcelšanos būs grūti noteikt.

Dzīves laikā ik katrs rada sev enerģētiskās piesaistes, citreiz pat nenojaušot par to, cik ļoti tas sarežģī mūsu ikdienu. Šīs piesaistes neļauj mums pilnvērtīgi attīstīties. Bet bez attīstības cilvēks degradējas.

Piesaistes rašanās iemesls ir Dievišķo Likumu neievērošana.  Negatīvās emocijas formē piesaisti pēc atbilstošām čakrām:

Muladhara (pamata čakra) — bailes, agresija.

Svadhistana (dzimuma čakra) — miesas kārība, uzmācīga ideja.

Manipura (nabas čakra) — pakļaušanās varai vai tiekšanās pēc tās.

Anahata (sirds čakra) — mīlestība un naids.

Višudha (kakla čakra) — tieksme pašrealizēties.

Adžna (pieres čakra) — pieķeršanās principiem un direktīvām, tam , ko cilvēks uzskata par patiesību.

Sahasrara (vainaga čakra) — piesaiste egregoriem.

 

Piesaistes veidi:

žēlastība, vēlme palīdzēt, glābt. Daudzi uz to uzķeras.  Uzskatot, ka viņš dara labu darbu, cilvēks var gadiem ilgi barot šādu enerģētisko liekēdi, pie tam domājot, ka bez viņa atbalsta otrs neizdzīvos. Tās ir parazītiskas attiecības.

Aizvainojums. Šīs jūtas tiek uzskatītas par vienām no spēcīgākajām, tām ir negatīva ietekme uz veselību. Aizvainotais cilvēks atkal un atkal domās atgriežas pie pāridarītāja, tādā veidā dāsni dodot tam savu enerģiju.

Atriebība, vēlme pierādīt savu taisnību. Grūti aizmirst un atlaist cilvēku, ja visu laiku galvā grozās atriebības plāns, ja visu laiku iedomājies, ko viņam teiksi, kāda viņam tad būs sejas izteiksme utt.

Vainas apziņa. Tā ir agresija, kas vērsta pret sevi pašu, tādējādi nedodot sev iespēju kļūdīties. Vainas apziņa — neproduktīva emocija, jo cilvēks nevis labo izdarīto, bet nodarbojas ar paššaustīšanu.  Indivīds, kurš jūtas vainīgs kāda priekšā, bieži domā par to, kā izlūgties piedošanu un ko izdarīt, lai mazinātu savu vainu. Rezultāts – cieša piesaiste.

Materiālie zaudējumi. Neatdots parāds sasaista divus cilvēkus uz ilgu laiku, turklāt, jo lielāka summa, jo ciešāka piesaiste. Lai gan tam, kurš ir aizdevis, ir izeja: domās atvadīties no savas naudas, it kā tā būtu pazaudēta, un no sirds piedot parādniekam. Var iedomāties, ka tā nauda tika parādniekam uzdāvināta. Parādnieka situācija ir sarežģītāka, lai kā viņš necenstos, viņš nevarēs aizmirst to, kuram viņš ir parādā. Vienīgais veids, kā tikt vaļā no piesaistes — atdot parādu vai atstrādāt to. Laupīšana, zādzība, krāpniecība — arī rada piesaistes starp noziedznieku un upuri. Izeja: atbrīvoties no pieķeršanās naudai un lietām.

Atbildības sajūta, ka ir jāatmaksā par sniegto pakalpojumu. Arī šajā situācija ir parāda sajūta, tikai tas ir nemateriāls. „Tagad es esmu tavs parādnieks”, — tā sakot, mēs radam spēcīgu piesaisti. Parāds ir jāatdod, bet šeit mēs aizmirstam, ka otrs cilvēks labprātīgi ir izdarījis kaut ko labu priekš mums. Šādās situācijās pietiek ar to, ka esi no sirds pateicies devējam.

Cilvēki dzīvo kopā, lai gan principā viņi ir svešinieki, bet nekādi nespēj virzīties uz priekšu, jo ir sasaistīti viens ar otru. Vai arī viens no partneriem jau sen ir pāraudzis šīs attiecības, viņam vajag virzīties uz priekšu, bet otrs neļaujam viņam attīstīties. Kas šajā gadījumā baro sasaisti? Pieradums, pienākuma apziņa, rūpes par bērniem, pieķeršanās kopīgi iegūtajai mantai, žēlums pret partneri (kā viņš bez manis). Viss, kas ienāk prāta, bet ne mīlestība.

Vajadzība pēc otra cilvēka, atkarība, kaisle, greizsirdība utt. Cilvēks visu laiku domā par savas iekāres objektu, sapņo par viņu,  vēloties iegūt viņu. Cilvēks kļūst kā bērns, kuram netiek dota kārotā rotaļlieta. Viņš pieprasa tikai to un neredz neko apkārt. Nejauciet to ar mīlestību. Mīlestība neiegrožo cita cilvēka brīvību.

Neatbildēta mīlestība. Tā ir mūžīga smalko matēriju struktūra, kas var spēcīgi sagraut cilvēka veselību, izsūcot visu dzīvības sulu. Šāds stāvoklis nogurdina gan to, kurš mīl, gan to, kuru mīl. Tā ir spēcīga vampīriska piesaiste. Turklāt cilvēks nevar izveidot jaunas attiecības, jo visa enerģija aiziet tam, pret kuru ir vērstas šīs mīlestības jūtas.

Vecāku piesaiste. Bieži vien vecāki (it īpaši mātes)  cenšas pilnībā kontrolēt savu bērnu, ar savu uzmanību un rūpēm smacējot bērna attīstību. Te nav runa par mīlestību, tā ir atkarība un vēlme pakļaut sev otru personību. Sekas var būt visai nepatīkamas. Vai nu bērns atradīs sevī spēkus atbrīvoties no šīs piesaistes, kas var beigties ar pilnīgu kontaktu pārtraukšanu ar vecākiem, vai nu kļūs par nepilnvētīgu personību. Piemēram, ja māte nepieņem savu dēlu pusaudža vecumā kā neatkarīgu personību un nepalaiž viņu, tad viņas enerģija spēcīgi bloķē dēla pamata čakras, kas vēlāk rada dažādas neveiksmes pieauguša vīrieša dzīvē. Sievietei ir jāpievērš uzmanība savām attiecībām ar tēvu. Lai gan jāsaka godīgi, ka piesaiste starp meitu un tēvu sastopama daudz retāk, nekā piesaiste starp māti un dēlu.

Savu patieso jūtu pret otru cilvēku slēpšana un apspiešana. Vienmēr ir jāieklausās savā sirdsbalsī, atmetot stereotipus un svētulību. Dažreiz cilvēki, jūtot mīlestības jūtas pret otru, slēpj to, baidoties izrādīties stulbi, smieklīgi vai tikt atraidītam, vai vienkārši tamdēļ, ka „ tā ir pieņemts” vai „es neesmu tāda”. Mīlestību ir jādod uz āru - dot, teikt otram, cik viņš ir labs, kā tu viņu cieni.

 

***

Ko tad darīt, ja jūti, ka tev ir kāda no šīm piesaistēm un ir vēlme no tās atbrīvoties? Lai to izdarītu, ir vajadzīgs apzināties, ar kurām savām emocijām jūs radat un barojat šo situāciju. Ir nepieciešams atbrīvoties no savām negācijām, pieņemt otru tādu, kāds viņš ir, piedot viņam un ar mīlestību atlaist. Pēc tam var atbrīvoties no piesaistes.

Atbrīvošanās no piesaistes nenozīmē atbrīvoties no enerģētiskās saites. Atbrīvojoties no piesaistes, mēs nepārstājam viens otru mīlēt! Mēs iegūstam brīvību un dodam brīvību otram, atzīstot, ka viņam ir tiesības pašam rīkoties ar savu dzīvi. Tā arī ir absolūtā mīlestība.

Var mīlēt visu, ko mēs mīlam un būt brīvam no piesaistes tam...

Йога Портал

 

*** No krievu valodas tulkoja Lolita Laizāne

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_arm-wrestling-567950_1280_1_
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

3453
23. decembrī, 2016
Library_page_love-3315770_1280
Prāts & psiholoģija

10 laimīgu cilvēku ieradumi

“Pat atrodoties visdziļākajā depresijas bedrē, ir iespējams pēc pāris nedēļām pacelties spārnos no laimes – ieviešot mazas, bet svarīgas ...

5030
30. aprīlī, 2018
Library_page_woman_at_a_mirror__1907
Ķermenis & veselība

Tas nav mans augums. Tas ir mantojums no dzimtas sievietēm.

Tas, kas redzams spogulī, nav mans ķermenis. Mans ķermenis pauž stāstu par visām sieviešu daļām, kas mani izveidoja, par dzimtas mantojumu m

206
1. maijā, 2018
Library_page_woman-972244_1280
Prāts & psiholoģija

Iedvesmas lipīgums, jeb - kas vārdu padara spēcīgu

Kāpēc viens teksts mūs iedvesmo, bet kāds cits nemaz? Kāpēc viena cilvēka runa mūs iedvesmo, bet kāda cita – mūsos nerod atbalsi? Kā atra...

529
12. jūnijā, 2018
Library_page_girl-2848057_1280
Attiecības

Tu esi Tas

Nemeklē mīlestību. Netaupi sevi mīlestībai un nemeklē mīlestību otrā. Mīlestība nav lieta – to nevar dot vai atņemt. To nevar atrast vai ...

1866
4. jūnijā, 2018
Library_page_chinese-herbal-medicine-2993344_1280
Ķermenis & veselība

Ajūrvēdas pamati

Vēlaties būt veseli? Līdzsvarojiet uzturu un dzīves veidu, saskaņā ar ajūrvēdas noteikumiem.  „Cilvēks ir tas, ko viņš ēd”. (Ludvigs Fei...

328
17. maijā, 2018
Library_page_earth-2841056_1280
Attiecības

Romantiskās mīlestības lamatas

Ideālu attiecību ilūzija Lielākajai daļai cilvēku, it īpaši tiem, kas uzauguši Rietumos, ir likts domāt, ka tā saucamā romantiskā mīlest...

1554
19. maijā, 2018
Library_page_universe-782697_1280
Darbs ar traumām

Jūsu dzimšanas ietekme uz jūsu dzīvi

Tāpat kā sēklā atrodas auga dzīvības kods, cilvēka dzimšanai ir spēcīga ietekme tā dzīvi. Saskaņā ar transpersonālās psiholoģijas aizsācē...

1524
17. maijā, 2018
Library_page_pregnant-woman-2765593_1280
Bērni & vecāki

Māte

Viņi teica, ka Tu augi manī iekšā. Bet es zināju labāk. Tu biji vēl tuvāk. Mans ķermenis bija Tavs. Tava elpa bija mana elpa. Tava sird...

1209
13. maijā, 2018
Library_page_press-photo-18_mirabai-ceiba-2560x1526
Skaņa & balss

Mirabai Ceiba Rīgā

Mantru dziedājumi dueta Mirabai Ceiba izpildījumā latvijas jogas praktizētājiem jau ir pazīstami, 2014.gada jūnijā Saulgriežu jogas un mū...

563
11. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-05-09_at_22.44.16
Būdisms

Saskaršanās ar dzīvi: Kodo Savaki Rosi mācība, jeb dzen nekam

“Tev nepietiek iztikai? Tad vienkārši nomirsti!... Tu dzīvo, lai strādātu, vai tu strādā, lai dzīvotu?” Mēs publicējam materiālu par nepa...

1724
10. maijā, 2018
Library_page_microphone-1209816_1280
Skaņa & balss

Saspringums kaklā – “neizteiktās” problēmas vairāku gadu garumā

Kad mēs dzirdam citu cilvēku, mēs intuitīvi zīmējam viņa tēlu: vecs vai jauns, resns vai tievs, mīļš vai dusmīgs, kautrīgs vai augstprātī...

1487
6. maijā, 2018
Library_page_lion-3099986_1280
Emocijas

Ar bailēm apejies saudzīgi

Ar bailēm apejies saudzīgi. Tās ir radījis nezināmais. Tās ir ceļojušas gaismas gadus, lai tevi atrastu. Nebaidies bailes izjust pilnī...

695
2. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-15_at_18.55.02
Attiecības

Tuvas attiecības kā alķīmija

Dzīve kopā ar kādu, kuru mēs mīlam – ar visiem viņa priekiem un grūtībām – ir viens no pašiem labākajiem garīgās attīstības ceļiem. Bet ī...

1672
26. aprīlī, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-18_at_13.20.24
Apzinatība

Kas ir apzinātība?

1.– Es daudzkart esmu sastapies ar vārdu “Apzinātība” bet neesmu gluži drošs, vai līdz galam izprotu tā nozīmi.– Lai būtu vienkaršāk izpr...

815
16. aprīlī, 2018
Library_page_his-holiness-the-dalai-lama
Būdisms

Dalailamas rīta lūgšana

Tulkots no Nick Polizzi bloga “Svētā zinātne” (Sacred science). Nika mūža darbs ir dokumentālās filmas par dažādiem cilvēku ārstēšanas ve...

1595
7. aprīlī, 2018
Library_page_ball-2585603_1920
Bērni & vecāki

Svarīgi noteikumi saskarsmē ar novecojušiem vecākiem

Agri vai vēlu lielākā daļa no mums saskaras ar problēmu attiecībās ar novecojušiem vecākiem. Visbiežāk cilvēki vienkārši žēlojas cits cit...

2083
2. aprīlī, 2018
Library_page_paint-2985569_1920
Pašizziņas prakses

Saki patiesību

Patiesība vienmēr nāks gaismā. Tu vari to slēpt, vari draudēt, sodīt, pakļaut, mocīt tos, kas ir patiesi, tu vari no tās bēgt, izvairītie...

1395
22. martā, 2018
Library_page_whatsapp_image_2018-03-15_at_14.59.36
Ķermenis & veselība

Vienotai ar Dievišķo

Gaidot īpašo koncertu 31. martā Rīgā iedvesmojošu interviju sniedz mūziķe, dzīves skolotāja, iedvesmotāja un īpaša sieviete SNATAM KAUR

1670
15. martā, 2018
Library_page_children-1879907_1280
Bērnu psiholoģija

Vecākiem: par pieņemtās “normas” kaitējumu bērnu harmoniskai attīstībai

Fragments no Dimas Zicera jaunās grāmatas “Bieži mēs pat neaizdomājamies par vienu vai otru tēmu, kamēr mūsu dzīvē nerodas kāda konkrēta...

1651
15. martā, 2018
Library_page_umbrella-1807513_1920
Meditācija

Ekharta Tolles domu graudi

Iedvesmojoši Ekharta Tolles domu graudi grāmatā “Tagadnes spēks mīlestībā un dzīvē” (The Power Of Now in Both Love and Life)   1. Lai i...

2266
2. martā, 2018
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

1538
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

1635
21. septembrī, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

2180
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

2220
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

1918
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

1996
25. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

2360
19. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

2394
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

2755
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

2554
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

3095
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

3116
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
3258
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U
Zinātne & tehnoloģijas

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

2862
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
2940
9. janvārī, 2017