Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_526669_10150880371418185_1726102600_n Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

G.I. Gurdžijevs: Pēdējā dzīves stunda

Iedomājieties, ka jums atlicis dzīvot tikai dažas minūtes, varbūt stundu, ka jūs kaut kādā veidā uzzinājāt precīzu savas miršanas laiku. Ko jūs darītu pēdējā dārgajā dzīves stundā uz šīs zemes? Ja jūs šajā pēdējā stundā spētu pabeigt visus iesāktos darbus, vai jūs zināt, kā jūs to darītu?

Vai, izdvešot pēdējo elpas vilcienu, būsiet apmierināts ar to, ka dzīvē paveicāt visu iespējamo, lai izpildītu savus pienākumus dabas un savas sirdsapziņas priekšā?

Svarīga nav tikai pēdējā stunda, svarīgi ir arī pēdējie iespaidi. Tie veido pāreju uz nākamajām dzīvēm, ja tādas būs. Atbrīvošanās no zemajām vibrācijām neko nedod, jo galu galā viss aizmirstas, un tevi no jauna atgriež šajā pasaulē. Aizmirstas pat tas, ka tu gribēji tapt brīvs, lai kļūtu par Budu.

Reālajā Pasaulē visi kosmosi eksistē vienlaicīgi, pastāvīgā vibrācijā, pastāvīgā gaidīšanā - tāpat kā dēls gaida tēvu jūrnieku. Materiālajā pasaulē visam ir sākums un gals. Reālajā Pasaulē viss eksistē, bet kādā jaukā dienā jums ļauts visu aizmirst un atstāt „uz visiem laikiem”.

Brīvība ir miljons reižu vērtīgāka kā atbrīvošanās. Brīvs cilvēks arī verdzībā ir saimnieks pats sev. Es jums kaut ko iedošu, piemēram, mašīnu, kurā nav degvielas, un auto nekustēs no vietas. Jūsu mašīnai nepieciešama īpaša degviela, bet tikai jūs paši varat noteikt, kas tā par degvielu un kur to iegūt.

Jums pašiem jāizdomā, kā apstrādāt manas idejas, lai tās kļūtu par jūsējām un tikai jums piederošām. Jūsu auto nevar braukt ar to degvielu, ar kādu braucu es. Es jums varu piedāvāt tikai izejmateriālu. Jums no tā jāiegūst savām vajadzībām nepieciešamā degviela. Drošāk sēdieties pie stūres!

Organiskā dzīve ir ļoti trausla. Jebkurā mirklī planetārais ķermenis var nomirt. Tas vienmēr atrodas par mata tiesu no nāves. Ja jums izdevās nodzīvot vēl vienu dienu, tā ir tikai nejauša dabas dota iespēja. Ja izdosies nodzīvot kaut vēl vienu stundu, jūs varat uzskatīt sevi par veiksminieku! Kopš ieņemšanas mirkļa mēs dzīvojam laikā, kurš mums dots kredītā.

Dzīvojot šai pasaulē, mums ik mirkli jāsajūt nāve, tāpēc turiet savus darbus kārtībā, pat savā pēdējā stundā. Bet kā uzzināt, kura stunda tiešām būs pēdējā? Būs pareizāk, ja visas attiecības ar dabu un sevi katru jums atvēlēto dzīves dienu turēsiet kārtībā, tad netiksiet pēkšņi pārsteigti. To cilvēkiem jau skolā vajadzētu mācīt, tāpat kā pareizu elpošanu, ēšanu un kustības. Tam jākļūst par izglītības programmas daļu. Programmā jāiekļauj sava „Es” demonstrēšanas tāpat kā apziņas formēšanas priekšmeti.

 

Jautājums: kā rīkoties, ja nejūti, ka kaut kas palicis neizdarīts?

G. neatbildēja uzreiz. Viņš nopūtās un tad atbildēja:

Pajautā sev, kam klāsies slikti, ja tu nomirsi kā suns. Nāves brīdī sevi jāapzinās un jāsaprot, ka esi darījis visu iespējamo, lai doto dzīvi izmantotu visā pilnībā.

Tagad jūs par sevi nezināt sevišķi daudz. Taču katru dienu jūs rokat šajā kaulu maisā arvien dziļāk un uzzināt arvien vairāk. Katru dienu jūs uzzināsiet, ko vēl nepaspējāt izdarīt un kas no padarītā jāatkārto labākā līmenī. Reāls cilvēks ir tas, kurš no dzīves ir ieguvis visu, kas bija vērtīgs, un var teikt: „Tagad es varu mierīgi mirt.” Jācenšas dzīvi nodzīvot tā, lai jebkurā mirklī varētu teikt: „Es varu kaut šodien mirt un neko nenožēlot.”

Nekad neizšķiediet velti savas dzīves pēdējo stundu, jo tā var izrādīties visvērtīgākā stunda. Ja to izlietosiet slikti, var nākties nožēlot. Dvēseles satraukums, kuru tagad sajūtat, var kļūt par varenu avotu tam spēkam, kas var jūs sagatavot nevainojamai nāvei. Zinot, ka nākamā stunda jums būs pēdējā, baudiet iespaidus, ko tā dod, kā īsts gardēdis. Kad Nāves Kundze jūs aicinās, esiet tai gatavi. Meistars zina, kā no katra garda kumosa saņemt visvērtīgāko pilienu. Mācieties kļūt par dzīves meistariem.

Jaunībā es mācījos smaržu izgatavošanas arodu. Es mācījos iegūt no dzīves tās esenci un slēptās īpašības. Visā meklējiet vērtīgāko, iemācieties atšķirt smalko no rupjā. Tas, kurš iemācās iegūt esenci - vērtīgāko no katra dzīves momenta - iemanto visu līmeņu apziņu. Viņš vairs nespēj rīkoties tā, kā ar pasauli varētu rīkoties mežonis.

Varbūt dzīves pēdējos mirkļos jums vairs nebūs izvēles, kur un ar ko tos pavadīt kopā, bet jums būs izvēle, cik vērtīgi jūs tos pavadīsiet. Prasme no dzīves saņemt vērtīgāko - tas ir tāpat kā ņemt no uztura, gaisa un iespaidiem tās substances, kuras nepieciešamas augstāko ķermeņu uzbūvei. Ja gribat no dzīves iegūt visvērtīgāko, jums jākalpo augstākiem mērķiem; sev pietiek ar mazumiņu. Strādāt ar sevi, lai citiem būtu labāk, - viltīgs paņēmiens, kā no dzīves saņemt labāko. Ja jūs ar savu pēdējo stundu nebūsiet apmierināts, jūs nebūsiet apmierināts ar dzīvi kopumā. Nomirt - tas nozīmē iziet caur kaut ko tādu, ko nevar atkārtot. Velti tērēt laiku - tas nozīmē atņemt sev iespēju no dzīves gūt visvērtīgāko.

Nodzīvot šo dzīvi no sākuma līdz beigām - tā ir vēl viena Absolūtā izpausme. Visi lielie filozofi ļoti rūpīgi gatavojas pēdējai stundai. Un tagad es jums piedāvāšu vingrinājumu, lai sagatavotos savas dzīves pēdējai stundai uz zemes. Mēģiniet šajā vingrinājumā nesagrozīt ne vārda.

 

Vingrinājums

Atskatieties uz iepriekšējo stundu - uz stundu, kura tikko pagāja, - it kā tā būtu bijusi jūsu pēdējā stunda uz zemes un jūs pēkšņi saprotat, ka esat miris. Pajautājiet sev, vai esat apmierināts ar šo savas dzīves pēdējo stundu.

Bet tagad atkal kļūstiet dzīvs un nospraudiet mērķi nākamajai stundai (ja jums laimēsies to nodzīvot) - saņemt no dzīves mazliet vairāk nekā iepriekšējā stundā. Nosakiet, kur un kad jums vajadzēja būt apzinīgākam, kur vajadzēja vairāk likt lietā iekšējo uguni.

Un tagad atveriet platāk acis. Ar to es domāju: atveriet sevi lielākām iespējām, esiet drosmīgāks nekā iepriekšējā stundā. Tā kā jūs zināt, ka šī ir pēdējā stunda un jums nav ko zaudēt, kļūstiet vīrišķīgs kaut vai tagad. Protams, tikai bez muļķībām.

Iepazīstiet sevi labāk, paskatieties uz savu mašīnu it kā no malas… Tagad, kad jāmirst, nav jēgas domāt par to, kā saglabāt reputāciju un prestižu.

Un turpmāk līdz pašam nāves brīdim neatlaidīgi centieties no dzīves saņemt pēc iespējas vairāk vērtīgo, attīstiet intuīciju. Katru stundu uz mirkli bez liekām emocijām atcerieties iepriekšējo stundu, bet pēc tam noskaņojieties tā, lai no nākamās stundas iegūtu vēl vairāk.

Ja katru stundu uzskata par atsevišķu dzīves vienību, - tad dariet visu, kas jūsu spēkos, lai katru vienību izmantotu pēc iespējas pilnīgāk. Piespiediet sevi atrast paņēmienu, kas katru nākamo stundu padarītu labāku kā iepriekšējo un vienlaicīgi dotu iespēju norēķināties ar parādiem. Pašapziņas pieaugums un paškontroles prasme ļaus mainīt mašīnas, kura buksē, darbu, un tas kalpos kā norādījums par reālām pārmaiņām. Un pilnīgi nesvarīgi, ko par to domā pati mašīna....

Nodzīvot atlikušo dzīvi, stundu pēc stundas izmēģinot savu nāvi, - tā nav patoloģija. Neviens nespēj no dzīves iegūt vairāk kā vēža slimnieks, kurš aptuveni zina, kad viņš mirs. Un, ja viņš ir rūpīgi pārdomājis, kā pavadīt atlikušās dienas, viņš savu dzīvi nemainīs pašos pamatos, taču var atļauties aizbraukt uz turieni, kur jau sen ilgojās nonākt, bet parastajos apstākļos nevarēja atļauties.

Cilvēks, kurš zina, ka drīz mirs, centīsies maksimāli izmantot katru atlikušo stundu. Tieši to domāja Kristus, kad teica, ka pēdējās dienas pienāks drīz - dienas pirms Bargās Tiesas. Mēs visi nonāksim Tiesas priekšā, taču mūs nesodīs citi cilvēki - mēs paši novērtēsim savu nodzīvoto dzīvi. Mēs nedrīkstam izkrist pēdējā visnopietnākajā eksāmenā, kur visnopietnākais tiesnesis ir mūsu „Es”.

Katrs moments pārstāv mūžīgās Radības daļu. Tātad jebkurā mirklī ir iespējams iegūt vissmalkākās substances, kuras var nosaukt par „dzīves esenci”. Iztēlosimies substanci „gaiss” vai substanci „iespaidi”. Un beigās iztēlosimies substanci „mirklis”. Jā, tā patiešām ir substance - pat laika mirklis.

Ja mums izdosies no šīm rupjajām substancēm iegūt smalkākas, tad agri vai vēlu par to nāksies maksāt. Šo likumu sauc par Līdzsvara Likumu. Tāpēc mums nāksies nekavējoties iemācīties maksāt par to, ko saņemam no dzīves. Tikai tādā gadījumā mums nebūs parādu. Maksāt nekavējoties - tas nozīmē „reāli darīt”. „Darīt” nozīmē domāt, just, kustēties, bet „reāla aktivitāte” – maksāšana nekavējoties.

„Darīt” var nozīmēt tikai vienu: iegūt no katra dzīves mirkļa kvintesenci un vienlaicīgi maksāt dabai un sev visus parādus. Taču nomaksāt nekavējoties var vienīgi tad, ja apzināmies savu „Es”.

Īstas dzīves būtība neslēpjas aktivitātes mainīšanā, bet gan aktivitātes kvalitātes mainīšanā. Liktenis ir liktenis. Katram jāatrod sava vieta lietu vispārējā kārtībā. Vēl nav par vēlu to darīt arī tagad, kaut gan dzīves lielāko daļu jūs velti izšķiedāt gulēdami. Sākot ar šodienu, jūs varat sākt runāt par nāvi un tajā pašā laikā paaugstināt dzīves kvalitāti. Nekavējieties sākt, varbūt jums patiešām atlikusi tikai stunda.

 

Jautājums: Vai par to visu drīkst stāstīt cilvēkiem? Es visu šeit dzirdēto uzskatu par svarīgu.

Jūs to varat atkārtot vārds vārdā, bet, kamēr paši nebūsiet to pieņēmuši, citiem tas neko nenozīmēs. Eksistence ir līdzeklis jeb instruments rīcībai. Padomājiet par šo tēmu un uzzināsiet, kāpēc tā ir.

 

Jautājums: Tātad mēs nevaram atdot parādus, ja mēs neeksistējam un neeksistē „Es”?

Bet kāpēc pastāv vajadzība atdot parādus? Par ko? Ja dzīve ir tikai nejaušība, tad nav jēgas turpināt. Tas nenozīmē, ka dzīve jābeidz pašnāvībā. Pavisam otrādi - jāpieliek visas pūles, lai turpinātu. Parasts cilvēks dzīvo, vienmēr tikai peldēdams pa straumi. Viņš nevis vienkārši guļ, bet ir pilnīgi miris. Lai patiešām dzīvotu, jāveicina dabīgie procesi, jādzīvo aktīvi, nevis pasīvi - kā pagadās.

Ņemot no dzīves vērtīgāko, jāprot vadīt savas vēlmes.

Pasekojiet, cik bezkaislīgi jūs spējat novērtēt paši sevi. Pavērojiet sevi un jūs atklāsiet, cik daudz ir apbrīnojamu veidu, kā kļūt bezkaislīgam attiecībā pret sevi. Katru reizi domās atzīmējiet vēlmju rašanos. Dariet visu kā iepriekš, tikai obligāti apzinieties vēlmju esamību. Pārlejiet dzīvē daļu savu asiņu, bet tagad dariet to augstākā līmenī.

Katras stundas beigās, novērtējis tās vērtību, iedomājieties, ka pamostaties pilnīgi nepazīstamā pasaulē. Jāatzīmē, ka šķietamais iepriekšējās dzīves turpinājums patiešām katru stundu mainās, kaut gan priekšmeti un cilvēki liekas tie paši. Ar laiku jūs varēsiet iemācīties sevi redzēt kā kādas substances tēlu, kurš kā neaicināts dabas viesis pāriet no vienas pasaules otrā.

Skatoties no tāda viedokļa, novērtējiet visu ikdienā darāmo. Redzot savu pagātnes saspringto pūļu rezultātus, padomājiet par to, kāds labums no tā visa ir tagad, dzīves pēdējā stundā. Tie, kas aizņemti Darbā, šai pasaulei lielā mērā ir miruši, bet vienlaicīgi dzīvāki par visiem dzīvajiem. Darbs… Kaut kas dīvains, nemanāms, bet daudziem dzīve bez tā nav iedomājama.

Parastā nozīmē dzīve ir rosīšanās un kņada. Lai cik lieli liktos sasniegumi pēc zemes mērogiem, agri vai vēlu tie kļūst par zaudējumiem. Laiks arī smiltis pārvērš putekļos. Pat vēstures ievērojamākos cilvēkus agrāk vai vēlāk aizmirst. Lai izprastu dzīves patiesās vērtības, jāatrod tas, ko šai dzīvē var sasniegt un kas būs reāli noderīgs Reālajā Pasaulē.

Uzmanīgi papētiet ievērojamu cilvēku dzīvi – to cilvēku, kuri komandējuši armiju, vadījuši masas. Kāds no šiem sasniegumiem labums tagad, pēc nāves? Pat viņu dzīves laikā visi šie sasniegumi bija ne vairāk kā tukšas ilūzijas. Mēs šeit neesam tāpēc, lai sevi cildinātu un apbalvotu; vispretīgākais, ko var iemantot parasts cilvēks, ir prasme pēc iespējas ātrāk apmierināt savu miesu.

Vairākums atrod milzumdaudz attaisnojumu, lai ar sevi nestrādātu. Viņi pilnīgi nonākuši savu vājību gūstā. Bet tagad runa nav par viņiem, bet par jums! Saprotiet mani pareizi: man nevajag sekotājus, es drīzāk esmu ieinteresēts atrast labus organizatorus, īstus cīnītājus jaunajai pasaulei. Es saprotu organizēšanas vājumu, jo šajā gadījumā neiet runa par vienkāršu organizēšanu, kuru izsaka iniciatīva.

Vēlreiz atgādinu: mācieties ar maksimālu labumu nodzīvot katru stundu. Lai saprastu, kā jāmirst, jums būs dziļi jāiesakņojas dzīvē, tikai tad varēsiet nomirt kā cilvēks, nevis kā suns. Taču ne katram ļauts nomirt. Var kļūt par mēslojumu mūsu planētai, bet tas nenozīmē nomiršanu. Nomirt uz mūžiem šai zemei - tas ir pagodinājums. Par tādu godu jāmaksā ar apzinīgu darbu un plānotām ciešanām. Tādas tiesības jānopelna.

Mēģiniet relatīvi skaidri iztēloties savu pēdējo stundu uz šīs zemes. Uzrakstiet it kā scenāriju savai pēdējai stundai, it kā runa būtu par filmēšanu. Uzdodiet sev jautājumu „Vai tā es gribu izmantot pēdējo stundu?”. Ja atbilde jūs neapmierina, pārrakstiet scenāriju tik ilgi, kamēr tas jums patīk.

Skatieties uz dzīvi kā uz biznesu. Laiks - tā ir dzīvības nauda. Kad jūs ieradāties šajā pasaulē, jums tika ieskaitīta zināma summa, kuru nedrīkst pārsniegt. Laiks ir vienīgā valūta, ar kuru maksā par dzīvi. Tagad jūs zināt, cik muļķīgi izniekojāt lielu daļu dzīves.

Jūs pat neesat sasnieguši vienkāršu dzīves mērķi - atpūtu! Kā biznesmeņi jūs neesat izdevušies, kā dzīves izmantotāji - paši sevi piemānījāt. Visu dzīvi jūs domājāt, ka viss jums tiek par velti, bet tagad uzzinājāt - tā nav! Jūs maksājat par laika izmantošanu, tāpēc katrs mirklis, atrodoties šeit, kaut ko maksā.

Kā lai jūs tomēr kādreiz atlīdzinātu šos zaudējumus? Pārbaudiet, vai jūsu rēķinā tie ir pastāvīgi vai īslaicīgi zaudējumi. Jūs zaudējāt savu kapitālu vai izdevīgi ieguldījāt? Ja visu naudu izlietojāt atvaļinājumam, jums neatliek nekas vairāk kā skumt par pagātni.

Ilgus gadus jūs tērējāt laiku tā, it kā vecāki jums būtu atvēruši bankā neierobežotu rēķinu. Bet nu īpašums ir notriekts, jūs bankrotējat un atklājat, ka esat viens un nav uz ko paļauties. Bankas rēķinā laika vairs nav. Tagad katra dzīves stunda jums ir jānopelna. Visu dzīvi jūs rīkojāties kā bērns, bet laiku tērējāt kā jaunlaulātie.

Mūsu galvenais ienaidnieks, kurš traucē pielikt vajadzīgās pūles, ir bezcerība. Zinu, jums būs daudz atrunu un attaisnojumu, lai sevi negatavotu pēdējai stundai. Ieradums ir liels spēks, bet, ja nu reiz esat sācis, ar katru reizi jūs varat iemācīties vairāk un vairāk.

Nezaudējiet velti nevienu dienu, piespiediet sevi kaut stundu dienā papūlēties, citādi zaudēsiet visu, ko ieguvāt. Par savas pēdējās stundas reputāciju domājiet kā par baleta nodarbību - ar to jānodarbojas visu dzīvi. Es šim vingrinājumam katru dienu ziedoju četras stundas, bet jaunībā tam veltīju divreiz vairāk laika.Piezīme: G.I.Gurdžijevs

www.e-misterija.lv

Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

3452
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

4852
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

1012
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

4945
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3223
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

1597
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

862
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

1845
11. oktobrī, 2016
1
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

118
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

494
2. oktobrī, 2016
Library_page_5513b0769503dbalinese-people
Prāts & psiholoģija

Multitaskings – ļoti maldīgs uzskats

Ļoti interesants raksts par informācijas apjoma tēmu. Būs aktuāls visiem, kuri darbojas garīgās slodzes, informācijas apstrādes, literatū...

1729
1. oktobrī, 2016
Library_page_tumblr_mb9cozmund1rvn48vo1_1280
Vīrietis & sieviete

Dziļākā mīlestības apņemšanās

Nesolisim sev kopīgu nākotni. Nākotne ir tik nezināma, un mēs esam tik plūstoši un noguruši no izlikšanās, ka zinām. Mūsu domas un jūtas...

2126
21. septembrī, 2016
Library_page_tomasz_alen_kopera_-_love

Mīlestība – naids. Ekharts Tolle

Pēc statistikas datiem liela daļa ‘’mīlestības attiecību’’ diezgan ātri pārvēršas tādās attiecībās, kuras var raksturot kā ‘’mīlestība - ...

2594
9. septembrī, 2016
Library_page_engelis

Mammu mūžīgie eņģeļi

Zaudēta bērna sāpes cauršauj dvēseli. Tā neredzami struto un rētojas ilgi. Ir svarīgi saprast un cienīt sēras. Līdzsaprast.

286
9. septembrī, 2016
Library_page_relax-569318_1280

Vingrinājums diviem

Šis vingrinājums ir domāts pildīt kopā ar kādu kuram Tu uzticies un ar kuru Tu jūties viegli un ērti, ar kuru Tu vari būt Tu pats.

417
2. septembrī, 2016
Library_page_5184
Bērnu psiholoģija

Lielā skolas krīze

Šajā rakstā dots praktiski pilns teksts no amerikāņu pedagoga Džona Teilora Gato uzstāšanās, kurš ir ierindas pasniedzējs visparastākajā ...

9069
30. augustā, 2016
Library_page_bxp35970h

Drosme dzīvot apzināti

Mūsu ikdienas dzīvē drosmei netiek piešķirta liela nozīme. Drosme tiek novērtēta militāristu, ugunsdzēsēju un politiķu vidū. Drošība – lū...

2696
23. augustā, 2016
Library_page_jaunumi

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

673
16. augustā, 2016
Library_page_cosmicascension-1170x878
Pašizziņas prakses

Alistera Kroulija radītie vingrinājumi prātam un ķermenim

Alisters Kroulijs ir zinātnieks, filozofs un ezotēriskais huligāns. Viņš apbraucis visu pasauli un apguvis daoistu prakses, kabalu, indie...

3283
14. augustā, 2016
Library_page_00b02c62b9a5ba3ef6108e2bd3d32d49b8a9c14a
Ķermenis & veselība

Kā organismu dziedina skaņas

Kā organismu dziedina skaņas Mēs to sajūtam, kad ieslēdzam radio un atskan mūsu iemīļota dziesma vai arī kad mierīgi sēžam un klausāmies...

3540
4. augustā, 2016
Library_page_22_baby_cute___www.cute-pictures.blogspot.com_
Ķermenis & veselība

Lēni un mierīgi – tas ir vajadzīgs mums visiem

Piedāvājam Jūsu uzmanībai interviju ar profesoru Francisu McGlonu un kognitīvās neiropsiholoģijas profesoru no Liverpūles Universitātes D...

2274
22. jūlijā, 2016
Library_page_wpid-osvobodi-svoy-um-ot-mysley..-pozvol-serdcu-uspokoit-sya.._i_1
Emocijas

Ja nevarat kādam piedot

Man nepatīk jebkādas klišejas par piedošanu. Par to es zinu katru parunu, katru padomu un vispārpieņemtos uzskatus, jo pūlējos atrast at...

10671
13. jūlijā, 2016
Library_page_shutterstock_145507243
Prāts & psiholoģija

Mēs esam tas, ko mēs domājam

Mūsu bezgalīgais Visums ir milzīgs enerģētiskais tīkls, kurā absolūti viss un pilnīgi visi ir savienoti enerģētiskā līmenī. Eksistē tikai...

10685
4. jūlijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

319
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
475
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

438
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

471
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

625
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

896
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1034
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1084
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

979
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

1550
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1218
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1127
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=k1scDaQXnc4

Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

Tina Turner - Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

1392
4. janvārī, 2015