Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_526669_10150880371418185_1726102600_n Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

G.I. Gurdžijevs: Pēdējā dzīves stunda

Iedomājieties, ka jums atlicis dzīvot tikai dažas minūtes, varbūt stundu, ka jūs kaut kādā veidā uzzinājāt precīzu savas miršanas laiku. Ko jūs darītu pēdējā dārgajā dzīves stundā uz šīs zemes? Ja jūs šajā pēdējā stundā spētu pabeigt visus iesāktos darbus, vai jūs zināt, kā jūs to darītu?

Vai, izdvešot pēdējo elpas vilcienu, būsiet apmierināts ar to, ka dzīvē paveicāt visu iespējamo, lai izpildītu savus pienākumus dabas un savas sirdsapziņas priekšā?

Svarīga nav tikai pēdējā stunda, svarīgi ir arī pēdējie iespaidi. Tie veido pāreju uz nākamajām dzīvēm, ja tādas būs. Atbrīvošanās no zemajām vibrācijām neko nedod, jo galu galā viss aizmirstas, un tevi no jauna atgriež šajā pasaulē. Aizmirstas pat tas, ka tu gribēji tapt brīvs, lai kļūtu par Budu.

Reālajā Pasaulē visi kosmosi eksistē vienlaicīgi, pastāvīgā vibrācijā, pastāvīgā gaidīšanā - tāpat kā dēls gaida tēvu jūrnieku. Materiālajā pasaulē visam ir sākums un gals. Reālajā Pasaulē viss eksistē, bet kādā jaukā dienā jums ļauts visu aizmirst un atstāt „uz visiem laikiem”.

Brīvība ir miljons reižu vērtīgāka kā atbrīvošanās. Brīvs cilvēks arī verdzībā ir saimnieks pats sev. Es jums kaut ko iedošu, piemēram, mašīnu, kurā nav degvielas, un auto nekustēs no vietas. Jūsu mašīnai nepieciešama īpaša degviela, bet tikai jūs paši varat noteikt, kas tā par degvielu un kur to iegūt.

Jums pašiem jāizdomā, kā apstrādāt manas idejas, lai tās kļūtu par jūsējām un tikai jums piederošām. Jūsu auto nevar braukt ar to degvielu, ar kādu braucu es. Es jums varu piedāvāt tikai izejmateriālu. Jums no tā jāiegūst savām vajadzībām nepieciešamā degviela. Drošāk sēdieties pie stūres!

Organiskā dzīve ir ļoti trausla. Jebkurā mirklī planetārais ķermenis var nomirt. Tas vienmēr atrodas par mata tiesu no nāves. Ja jums izdevās nodzīvot vēl vienu dienu, tā ir tikai nejauša dabas dota iespēja. Ja izdosies nodzīvot kaut vēl vienu stundu, jūs varat uzskatīt sevi par veiksminieku! Kopš ieņemšanas mirkļa mēs dzīvojam laikā, kurš mums dots kredītā.

Dzīvojot šai pasaulē, mums ik mirkli jāsajūt nāve, tāpēc turiet savus darbus kārtībā, pat savā pēdējā stundā. Bet kā uzzināt, kura stunda tiešām būs pēdējā? Būs pareizāk, ja visas attiecības ar dabu un sevi katru jums atvēlēto dzīves dienu turēsiet kārtībā, tad netiksiet pēkšņi pārsteigti. To cilvēkiem jau skolā vajadzētu mācīt, tāpat kā pareizu elpošanu, ēšanu un kustības. Tam jākļūst par izglītības programmas daļu. Programmā jāiekļauj sava „Es” demonstrēšanas tāpat kā apziņas formēšanas priekšmeti.

 

Jautājums: kā rīkoties, ja nejūti, ka kaut kas palicis neizdarīts?

G. neatbildēja uzreiz. Viņš nopūtās un tad atbildēja:

Pajautā sev, kam klāsies slikti, ja tu nomirsi kā suns. Nāves brīdī sevi jāapzinās un jāsaprot, ka esi darījis visu iespējamo, lai doto dzīvi izmantotu visā pilnībā.

Tagad jūs par sevi nezināt sevišķi daudz. Taču katru dienu jūs rokat šajā kaulu maisā arvien dziļāk un uzzināt arvien vairāk. Katru dienu jūs uzzināsiet, ko vēl nepaspējāt izdarīt un kas no padarītā jāatkārto labākā līmenī. Reāls cilvēks ir tas, kurš no dzīves ir ieguvis visu, kas bija vērtīgs, un var teikt: „Tagad es varu mierīgi mirt.” Jācenšas dzīvi nodzīvot tā, lai jebkurā mirklī varētu teikt: „Es varu kaut šodien mirt un neko nenožēlot.”

Nekad neizšķiediet velti savas dzīves pēdējo stundu, jo tā var izrādīties visvērtīgākā stunda. Ja to izlietosiet slikti, var nākties nožēlot. Dvēseles satraukums, kuru tagad sajūtat, var kļūt par varenu avotu tam spēkam, kas var jūs sagatavot nevainojamai nāvei. Zinot, ka nākamā stunda jums būs pēdējā, baudiet iespaidus, ko tā dod, kā īsts gardēdis. Kad Nāves Kundze jūs aicinās, esiet tai gatavi. Meistars zina, kā no katra garda kumosa saņemt visvērtīgāko pilienu. Mācieties kļūt par dzīves meistariem.

Jaunībā es mācījos smaržu izgatavošanas arodu. Es mācījos iegūt no dzīves tās esenci un slēptās īpašības. Visā meklējiet vērtīgāko, iemācieties atšķirt smalko no rupjā. Tas, kurš iemācās iegūt esenci - vērtīgāko no katra dzīves momenta - iemanto visu līmeņu apziņu. Viņš vairs nespēj rīkoties tā, kā ar pasauli varētu rīkoties mežonis.

Varbūt dzīves pēdējos mirkļos jums vairs nebūs izvēles, kur un ar ko tos pavadīt kopā, bet jums būs izvēle, cik vērtīgi jūs tos pavadīsiet. Prasme no dzīves saņemt vērtīgāko - tas ir tāpat kā ņemt no uztura, gaisa un iespaidiem tās substances, kuras nepieciešamas augstāko ķermeņu uzbūvei. Ja gribat no dzīves iegūt visvērtīgāko, jums jākalpo augstākiem mērķiem; sev pietiek ar mazumiņu. Strādāt ar sevi, lai citiem būtu labāk, - viltīgs paņēmiens, kā no dzīves saņemt labāko. Ja jūs ar savu pēdējo stundu nebūsiet apmierināts, jūs nebūsiet apmierināts ar dzīvi kopumā. Nomirt - tas nozīmē iziet caur kaut ko tādu, ko nevar atkārtot. Velti tērēt laiku - tas nozīmē atņemt sev iespēju no dzīves gūt visvērtīgāko.

Nodzīvot šo dzīvi no sākuma līdz beigām - tā ir vēl viena Absolūtā izpausme. Visi lielie filozofi ļoti rūpīgi gatavojas pēdējai stundai. Un tagad es jums piedāvāšu vingrinājumu, lai sagatavotos savas dzīves pēdējai stundai uz zemes. Mēģiniet šajā vingrinājumā nesagrozīt ne vārda.

 

Vingrinājums

Atskatieties uz iepriekšējo stundu - uz stundu, kura tikko pagāja, - it kā tā būtu bijusi jūsu pēdējā stunda uz zemes un jūs pēkšņi saprotat, ka esat miris. Pajautājiet sev, vai esat apmierināts ar šo savas dzīves pēdējo stundu.

Bet tagad atkal kļūstiet dzīvs un nospraudiet mērķi nākamajai stundai (ja jums laimēsies to nodzīvot) - saņemt no dzīves mazliet vairāk nekā iepriekšējā stundā. Nosakiet, kur un kad jums vajadzēja būt apzinīgākam, kur vajadzēja vairāk likt lietā iekšējo uguni.

Un tagad atveriet platāk acis. Ar to es domāju: atveriet sevi lielākām iespējām, esiet drosmīgāks nekā iepriekšējā stundā. Tā kā jūs zināt, ka šī ir pēdējā stunda un jums nav ko zaudēt, kļūstiet vīrišķīgs kaut vai tagad. Protams, tikai bez muļķībām.

Iepazīstiet sevi labāk, paskatieties uz savu mašīnu it kā no malas… Tagad, kad jāmirst, nav jēgas domāt par to, kā saglabāt reputāciju un prestižu.

Un turpmāk līdz pašam nāves brīdim neatlaidīgi centieties no dzīves saņemt pēc iespējas vairāk vērtīgo, attīstiet intuīciju. Katru stundu uz mirkli bez liekām emocijām atcerieties iepriekšējo stundu, bet pēc tam noskaņojieties tā, lai no nākamās stundas iegūtu vēl vairāk.

Ja katru stundu uzskata par atsevišķu dzīves vienību, - tad dariet visu, kas jūsu spēkos, lai katru vienību izmantotu pēc iespējas pilnīgāk. Piespiediet sevi atrast paņēmienu, kas katru nākamo stundu padarītu labāku kā iepriekšējo un vienlaicīgi dotu iespēju norēķināties ar parādiem. Pašapziņas pieaugums un paškontroles prasme ļaus mainīt mašīnas, kura buksē, darbu, un tas kalpos kā norādījums par reālām pārmaiņām. Un pilnīgi nesvarīgi, ko par to domā pati mašīna....

Nodzīvot atlikušo dzīvi, stundu pēc stundas izmēģinot savu nāvi, - tā nav patoloģija. Neviens nespēj no dzīves iegūt vairāk kā vēža slimnieks, kurš aptuveni zina, kad viņš mirs. Un, ja viņš ir rūpīgi pārdomājis, kā pavadīt atlikušās dienas, viņš savu dzīvi nemainīs pašos pamatos, taču var atļauties aizbraukt uz turieni, kur jau sen ilgojās nonākt, bet parastajos apstākļos nevarēja atļauties.

Cilvēks, kurš zina, ka drīz mirs, centīsies maksimāli izmantot katru atlikušo stundu. Tieši to domāja Kristus, kad teica, ka pēdējās dienas pienāks drīz - dienas pirms Bargās Tiesas. Mēs visi nonāksim Tiesas priekšā, taču mūs nesodīs citi cilvēki - mēs paši novērtēsim savu nodzīvoto dzīvi. Mēs nedrīkstam izkrist pēdējā visnopietnākajā eksāmenā, kur visnopietnākais tiesnesis ir mūsu „Es”.

Katrs moments pārstāv mūžīgās Radības daļu. Tātad jebkurā mirklī ir iespējams iegūt vissmalkākās substances, kuras var nosaukt par „dzīves esenci”. Iztēlosimies substanci „gaiss” vai substanci „iespaidi”. Un beigās iztēlosimies substanci „mirklis”. Jā, tā patiešām ir substance - pat laika mirklis.

Ja mums izdosies no šīm rupjajām substancēm iegūt smalkākas, tad agri vai vēlu par to nāksies maksāt. Šo likumu sauc par Līdzsvara Likumu. Tāpēc mums nāksies nekavējoties iemācīties maksāt par to, ko saņemam no dzīves. Tikai tādā gadījumā mums nebūs parādu. Maksāt nekavējoties - tas nozīmē „reāli darīt”. „Darīt” nozīmē domāt, just, kustēties, bet „reāla aktivitāte” – maksāšana nekavējoties.

„Darīt” var nozīmēt tikai vienu: iegūt no katra dzīves mirkļa kvintesenci un vienlaicīgi maksāt dabai un sev visus parādus. Taču nomaksāt nekavējoties var vienīgi tad, ja apzināmies savu „Es”.

Īstas dzīves būtība neslēpjas aktivitātes mainīšanā, bet gan aktivitātes kvalitātes mainīšanā. Liktenis ir liktenis. Katram jāatrod sava vieta lietu vispārējā kārtībā. Vēl nav par vēlu to darīt arī tagad, kaut gan dzīves lielāko daļu jūs velti izšķiedāt gulēdami. Sākot ar šodienu, jūs varat sākt runāt par nāvi un tajā pašā laikā paaugstināt dzīves kvalitāti. Nekavējieties sākt, varbūt jums patiešām atlikusi tikai stunda.

 

Jautājums: Vai par to visu drīkst stāstīt cilvēkiem? Es visu šeit dzirdēto uzskatu par svarīgu.

Jūs to varat atkārtot vārds vārdā, bet, kamēr paši nebūsiet to pieņēmuši, citiem tas neko nenozīmēs. Eksistence ir līdzeklis jeb instruments rīcībai. Padomājiet par šo tēmu un uzzināsiet, kāpēc tā ir.

 

Jautājums: Tātad mēs nevaram atdot parādus, ja mēs neeksistējam un neeksistē „Es”?

Bet kāpēc pastāv vajadzība atdot parādus? Par ko? Ja dzīve ir tikai nejaušība, tad nav jēgas turpināt. Tas nenozīmē, ka dzīve jābeidz pašnāvībā. Pavisam otrādi - jāpieliek visas pūles, lai turpinātu. Parasts cilvēks dzīvo, vienmēr tikai peldēdams pa straumi. Viņš nevis vienkārši guļ, bet ir pilnīgi miris. Lai patiešām dzīvotu, jāveicina dabīgie procesi, jādzīvo aktīvi, nevis pasīvi - kā pagadās.

Ņemot no dzīves vērtīgāko, jāprot vadīt savas vēlmes.

Pasekojiet, cik bezkaislīgi jūs spējat novērtēt paši sevi. Pavērojiet sevi un jūs atklāsiet, cik daudz ir apbrīnojamu veidu, kā kļūt bezkaislīgam attiecībā pret sevi. Katru reizi domās atzīmējiet vēlmju rašanos. Dariet visu kā iepriekš, tikai obligāti apzinieties vēlmju esamību. Pārlejiet dzīvē daļu savu asiņu, bet tagad dariet to augstākā līmenī.

Katras stundas beigās, novērtējis tās vērtību, iedomājieties, ka pamostaties pilnīgi nepazīstamā pasaulē. Jāatzīmē, ka šķietamais iepriekšējās dzīves turpinājums patiešām katru stundu mainās, kaut gan priekšmeti un cilvēki liekas tie paši. Ar laiku jūs varēsiet iemācīties sevi redzēt kā kādas substances tēlu, kurš kā neaicināts dabas viesis pāriet no vienas pasaules otrā.

Skatoties no tāda viedokļa, novērtējiet visu ikdienā darāmo. Redzot savu pagātnes saspringto pūļu rezultātus, padomājiet par to, kāds labums no tā visa ir tagad, dzīves pēdējā stundā. Tie, kas aizņemti Darbā, šai pasaulei lielā mērā ir miruši, bet vienlaicīgi dzīvāki par visiem dzīvajiem. Darbs… Kaut kas dīvains, nemanāms, bet daudziem dzīve bez tā nav iedomājama.

Parastā nozīmē dzīve ir rosīšanās un kņada. Lai cik lieli liktos sasniegumi pēc zemes mērogiem, agri vai vēlu tie kļūst par zaudējumiem. Laiks arī smiltis pārvērš putekļos. Pat vēstures ievērojamākos cilvēkus agrāk vai vēlāk aizmirst. Lai izprastu dzīves patiesās vērtības, jāatrod tas, ko šai dzīvē var sasniegt un kas būs reāli noderīgs Reālajā Pasaulē.

Uzmanīgi papētiet ievērojamu cilvēku dzīvi – to cilvēku, kuri komandējuši armiju, vadījuši masas. Kāds no šiem sasniegumiem labums tagad, pēc nāves? Pat viņu dzīves laikā visi šie sasniegumi bija ne vairāk kā tukšas ilūzijas. Mēs šeit neesam tāpēc, lai sevi cildinātu un apbalvotu; vispretīgākais, ko var iemantot parasts cilvēks, ir prasme pēc iespējas ātrāk apmierināt savu miesu.

Vairākums atrod milzumdaudz attaisnojumu, lai ar sevi nestrādātu. Viņi pilnīgi nonākuši savu vājību gūstā. Bet tagad runa nav par viņiem, bet par jums! Saprotiet mani pareizi: man nevajag sekotājus, es drīzāk esmu ieinteresēts atrast labus organizatorus, īstus cīnītājus jaunajai pasaulei. Es saprotu organizēšanas vājumu, jo šajā gadījumā neiet runa par vienkāršu organizēšanu, kuru izsaka iniciatīva.

Vēlreiz atgādinu: mācieties ar maksimālu labumu nodzīvot katru stundu. Lai saprastu, kā jāmirst, jums būs dziļi jāiesakņojas dzīvē, tikai tad varēsiet nomirt kā cilvēks, nevis kā suns. Taču ne katram ļauts nomirt. Var kļūt par mēslojumu mūsu planētai, bet tas nenozīmē nomiršanu. Nomirt uz mūžiem šai zemei - tas ir pagodinājums. Par tādu godu jāmaksā ar apzinīgu darbu un plānotām ciešanām. Tādas tiesības jānopelna.

Mēģiniet relatīvi skaidri iztēloties savu pēdējo stundu uz šīs zemes. Uzrakstiet it kā scenāriju savai pēdējai stundai, it kā runa būtu par filmēšanu. Uzdodiet sev jautājumu „Vai tā es gribu izmantot pēdējo stundu?”. Ja atbilde jūs neapmierina, pārrakstiet scenāriju tik ilgi, kamēr tas jums patīk.

Skatieties uz dzīvi kā uz biznesu. Laiks - tā ir dzīvības nauda. Kad jūs ieradāties šajā pasaulē, jums tika ieskaitīta zināma summa, kuru nedrīkst pārsniegt. Laiks ir vienīgā valūta, ar kuru maksā par dzīvi. Tagad jūs zināt, cik muļķīgi izniekojāt lielu daļu dzīves.

Jūs pat neesat sasnieguši vienkāršu dzīves mērķi - atpūtu! Kā biznesmeņi jūs neesat izdevušies, kā dzīves izmantotāji - paši sevi piemānījāt. Visu dzīvi jūs domājāt, ka viss jums tiek par velti, bet tagad uzzinājāt - tā nav! Jūs maksājat par laika izmantošanu, tāpēc katrs mirklis, atrodoties šeit, kaut ko maksā.

Kā lai jūs tomēr kādreiz atlīdzinātu šos zaudējumus? Pārbaudiet, vai jūsu rēķinā tie ir pastāvīgi vai īslaicīgi zaudējumi. Jūs zaudējāt savu kapitālu vai izdevīgi ieguldījāt? Ja visu naudu izlietojāt atvaļinājumam, jums neatliek nekas vairāk kā skumt par pagātni.

Ilgus gadus jūs tērējāt laiku tā, it kā vecāki jums būtu atvēruši bankā neierobežotu rēķinu. Bet nu īpašums ir notriekts, jūs bankrotējat un atklājat, ka esat viens un nav uz ko paļauties. Bankas rēķinā laika vairs nav. Tagad katra dzīves stunda jums ir jānopelna. Visu dzīvi jūs rīkojāties kā bērns, bet laiku tērējāt kā jaunlaulātie.

Mūsu galvenais ienaidnieks, kurš traucē pielikt vajadzīgās pūles, ir bezcerība. Zinu, jums būs daudz atrunu un attaisnojumu, lai sevi negatavotu pēdējai stundai. Ieradums ir liels spēks, bet, ja nu reiz esat sācis, ar katru reizi jūs varat iemācīties vairāk un vairāk.

Nezaudējiet velti nevienu dienu, piespiediet sevi kaut stundu dienā papūlēties, citādi zaudēsiet visu, ko ieguvāt. Par savas pēdējās stundas reputāciju domājiet kā par baleta nodarbību - ar to jānodarbojas visu dzīvi. Es šim vingrinājumam katru dienu ziedoju četras stundas, bet jaunībā tam veltīju divreiz vairāk laika.Piezīme: G.I.Gurdžijevs

www.e-misterija.lv

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_flowers-2562079_1280
Attiecības

Mirkļi, kad mīlestība liek tev atvērties

Mīlestība ne vienmēr liek justies droši, jo mīlestība ir tīrs potenciāls un tīra klātbūtne, un tās laikā katra sajūta un impulsa dvesma i...

5277
13. augustā, 2017
Library_page_arm-wrestling-567950_1280_1_
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

3648
23. decembrī, 2016
Library_page_love-3315770_1280
Prāts & psiholoģija

10 laimīgu cilvēku ieradumi

“Pat atrodoties visdziļākajā depresijas bedrē, ir iespējams pēc pāris nedēļām pacelties spārnos no laimes – ieviešot mazas, bet svarīgas ...

5140
30. aprīlī, 2018
Library_page_woman_at_a_mirror__1907
Ķermenis & veselība

Tas nav mans augums. Tas ir mantojums no dzimtas sievietēm.

Tas, kas redzams spogulī, nav mans ķermenis. Mans ķermenis pauž stāstu par visām sieviešu daļām, kas mani izveidoja, par dzimtas mantojumu m

270
1. maijā, 2018
Library_page_woman-972244_1280
Prāts & psiholoģija

Iedvesmas lipīgums, jeb - kas vārdu padara spēcīgu

Kāpēc viens teksts mūs iedvesmo, bet kāds cits nemaz? Kāpēc viena cilvēka runa mūs iedvesmo, bet kāda cita – mūsos nerod atbalsi? Kā atra...

613
12. jūnijā, 2018
Library_page_girl-2848057_1280
Attiecības

Tu esi Tas

Nemeklē mīlestību. Netaupi sevi mīlestībai un nemeklē mīlestību otrā. Mīlestība nav lieta – to nevar dot vai atņemt. To nevar atrast vai ...

1981
4. jūnijā, 2018
Library_page_chinese-herbal-medicine-2993344_1280
Ķermenis & veselība

Ajūrvēdas pamati

Vēlaties būt veseli? Līdzsvarojiet uzturu un dzīves veidu, saskaņā ar ajūrvēdas noteikumiem.  „Cilvēks ir tas, ko viņš ēd”. (Ludvigs Fei...

398
17. maijā, 2018
Library_page_earth-2841056_1280
Attiecības

Romantiskās mīlestības lamatas

Ideālu attiecību ilūzija Lielākajai daļai cilvēku, it īpaši tiem, kas uzauguši Rietumos, ir likts domāt, ka tā saucamā romantiskā mīlest...

1605
19. maijā, 2018
Library_page_universe-782697_1280
Darbs ar traumām

Jūsu dzimšanas ietekme uz jūsu dzīvi

Tāpat kā sēklā atrodas auga dzīvības kods, cilvēka dzimšanai ir spēcīga ietekme tā dzīvi. Saskaņā ar transpersonālās psiholoģijas aizsācē...

1582
17. maijā, 2018
Library_page_pregnant-woman-2765593_1280
Bērni & vecāki

Māte

Viņi teica, ka Tu augi manī iekšā. Bet es zināju labāk. Tu biji vēl tuvāk. Mans ķermenis bija Tavs. Tava elpa bija mana elpa. Tava sird...

1255
13. maijā, 2018
Library_page_press-photo-18_mirabai-ceiba-2560x1526
Skaņa & balss

Mirabai Ceiba Rīgā

Mantru dziedājumi dueta Mirabai Ceiba izpildījumā latvijas jogas praktizētājiem jau ir pazīstami, 2014.gada jūnijā Saulgriežu jogas un mū...

600
11. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-05-09_at_22.44.16
Būdisms

Saskaršanās ar dzīvi: Kodo Savaki Rosi mācība, jeb dzen nekam

“Tev nepietiek iztikai? Tad vienkārši nomirsti!... Tu dzīvo, lai strādātu, vai tu strādā, lai dzīvotu?” Mēs publicējam materiālu par nepa...

1766
10. maijā, 2018
Library_page_microphone-1209816_1280
Skaņa & balss

Saspringums kaklā – “neizteiktās” problēmas vairāku gadu garumā

Kad mēs dzirdam citu cilvēku, mēs intuitīvi zīmējam viņa tēlu: vecs vai jauns, resns vai tievs, mīļš vai dusmīgs, kautrīgs vai augstprātī...

1527
6. maijā, 2018
Library_page_lion-3099986_1280
Emocijas

Ar bailēm apejies saudzīgi

Ar bailēm apejies saudzīgi. Tās ir radījis nezināmais. Tās ir ceļojušas gaismas gadus, lai tevi atrastu. Nebaidies bailes izjust pilnī...

737
2. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-15_at_18.55.02
Attiecības

Tuvas attiecības kā alķīmija

Dzīve kopā ar kādu, kuru mēs mīlam – ar visiem viņa priekiem un grūtībām – ir viens no pašiem labākajiem garīgās attīstības ceļiem. Bet ī...

1733
26. aprīlī, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-18_at_13.20.24
Apzinatība

Kas ir apzinātība?

1.– Es daudzkart esmu sastapies ar vārdu “Apzinātība” bet neesmu gluži drošs, vai līdz galam izprotu tā nozīmi.– Lai būtu vienkaršāk izpr...

860
16. aprīlī, 2018
Library_page_his-holiness-the-dalai-lama
Būdisms

Dalailamas rīta lūgšana

Tulkots no Nick Polizzi bloga “Svētā zinātne” (Sacred science). Nika mūža darbs ir dokumentālās filmas par dažādiem cilvēku ārstēšanas ve...

1638
7. aprīlī, 2018
Library_page_ball-2585603_1920
Bērni & vecāki

Svarīgi noteikumi saskarsmē ar novecojušiem vecākiem

Agri vai vēlu lielākā daļa no mums saskaras ar problēmu attiecībās ar novecojušiem vecākiem. Visbiežāk cilvēki vienkārši žēlojas cits cit...

2127
2. aprīlī, 2018
Library_page_paint-2985569_1920
Pašizziņas prakses

Saki patiesību

Patiesība vienmēr nāks gaismā. Tu vari to slēpt, vari draudēt, sodīt, pakļaut, mocīt tos, kas ir patiesi, tu vari no tās bēgt, izvairītie...

1432
22. martā, 2018
Library_page_whatsapp_image_2018-03-15_at_14.59.36
Ķermenis & veselība

Vienotai ar Dievišķo

Gaidot īpašo koncertu 31. martā Rīgā iedvesmojošu interviju sniedz mūziķe, dzīves skolotāja, iedvesmotāja un īpaša sieviete SNATAM KAUR

1717
15. martā, 2018
Library_page_children-1879907_1280
Bērnu psiholoģija

Vecākiem: par pieņemtās “normas” kaitējumu bērnu harmoniskai attīstībai

Fragments no Dimas Zicera jaunās grāmatas “Bieži mēs pat neaizdomājamies par vienu vai otru tēmu, kamēr mūsu dzīvē nerodas kāda konkrēta...

1687
15. martā, 2018
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

1581
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

1687
21. septembrī, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

2234
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

2273
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

1968
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

2044
25. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

2407
19. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

2444
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

2802
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

2598
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

3142
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

3163
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
3303
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U
Zinātne & tehnoloģijas

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

2907
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
2988
9. janvārī, 2017