Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_medium_thumb Square81_gara1

Goji dēvē par laimes un ilgmūžības ogām

Tibetas auglis, precīzāk oga – Goji/ Godži (lycium barbarum, wolfberry, vilkoga) aug Tibetā. Ķīnā, un Mongolijā.

Daba un garša: salds, neitrāls
Jau vairāk kā 3 tūkstošus gadu plaši pazīstams Ķīnas un Tibetas medicīnā.
Pēdējos gados Goji ieguvis popularitāti visā pauslē.

Ķīniešu folklorā Goji ogas sauc par laimes un ilgmūžības ogām – tās glābj no depresijas, uzlabo garastāvokli. Goji sula ir pazīstamā kā “laulības vīns”. Nosaukums cēlies no sulas spējām palielināt vīriešu potenci un organisma spēju ražot spermatozoīdus.

Goji ir unikāls ar to, ka uz zemes nav otra tāda auga. Antioksidantu saturs (efektīvi palēnina šūnu novecošanos) Goji ogās ir augstākais no mūsdienās zināmajām ogām!

Goji ogu sastāvs:• 19 aminoskābes, 6 reizes vairāk kā ziedputekšņos
• 21 mikroelements, tajā skaitā Germānijs
• 6 taukskābes
• Vitamīni: В1, В2, В6, С, Е.
• Vairāk betakarotīna nekā burkānā
• Lielāks daudzums antioksidantu nekā jebkurā citā no zināmajiem produktiem vai augiem.
• 500 reižu vairāk C vitamīna nekā apelsīnos.
• 4 unikālie polisaharīdi, kas nav atrasti nevienā citā pārtikas produktā, tie „instruē” mūsu organisma šūnas būt veselām.
• Linolēnskābe, kas dabīgā veidā veicina tievēšanu.
• 15 reizes vairāk dzelzs nekā spinātos.

Goji ogas ir bagātas ar dabiskas izcelsmes minerālvielām (cinks, kalcijs, selēns, fosfors, varš, dzelzs). Šis unikālais ārstniecības augs satur ļoti daudz viegli asimelējamā germānija, kurš palīdz cīņā ar vēzi.
Goji piemīt dabīgas antioksidantu īpašības. Organismā brīvie radikāļi uzbrūk šūnu DNS, paaugstinot vēža saslimšanas risku, kā arī paaugstina novecošanās procesu. Uzturā lietojot antioksidantus, tie palīdz palēnināt novecošanās procesus. Goji ārstnieciskās ogas šajā ziņā ir efektīvakas par daudziem citiem atjaunojošajiem līdzekļiem.

Goji atjauno imunitāti.Ar vecumu arī imūnā sistēma noveco un darbojās ne tik efektīvi. Imūnās sistēmas šūnas vājāk atšķir sava organisma šūnas no svešajām. Tas var novest pie autoimūnām problēmām. Goji ogās atrastie polisaharīdi nomāc iekaisuma procesus. Tie stimulē interleikīnu-2 un gamma-interferonu, kas ir atbildīgi par imūnsistēmu, lai apkarotu iekaisuma procesus.

Pagarina dzīves ilgumu, šajā gadījumā aizsargājot cilvēka ķermeni no novecošanas, pateicoties savai spēcīgajai antioksidanta iedarbībai.
Triljoniem ķermeņa šūnu nepārtraukti tiek pakļautas brīvo radikāļu uzbrukumam. Šie kaitējošie apstākļi var veicināt organisma novecošanos, dzīvībai svarīgās šūnas iznīcinot ātrāk nekā tās spēj atjaunoties. Goji ir arī pazīstams kā „Ilgmūzības auglis”. Antioksidantu spēks un Goji polisaharīdu molekulas aizsargā mūs no priekšlaicīgas novecošanās, neitralizējot brīvo radikāļu iedarbību uz visu ķermeni.

Dod papildus enerģiju un spēju, īpaši brīžos, kad organisms cīnās ar slimību.
Pēc klasifikācijas Goji ir viens no aziātu izcelsmes adaptogeniem, kas paaugstina organisma aizsargspējas un izturību pretoties negatīvai ārējai iedarbībai. Palīdz samazināt nogurumu, īpaši atgūstot spēkus pēc kādas slimības.

Liek mums justies un kļūt jaunākiem.Goji var stimulēt cilvēka augšanas hormonu (Human Growth Hormone), jaunības hormonu. Tam ir vairākas priekšrocības, piemēram, samazina ķemenī tauku saturu, mierīgāku miegu, atmiņas uzlabošanos, ātrāku izveseļošanos, libido paaugstināšanos un jaunāku izskatu.
Palīdz uzturēt normālu asinsspiedienu.
Gandsrzs katrs ceturtais pieaugušais ASV cieš no hipertonijas (augsta asinsspiediena). Nekontrolēta hipertonija var novest pie sirds un asinsvadu sistēmas slimībām un nieru pārslodzes. Hipertoniju dažreiz ir grūti atklāt, tāpēc to sauc par „kluso slepkavu”. 1998.gadā veikto pētījumu rezultāti rāda, ka paaugstinātu asinsspiedienu lielā mērā varēja samazināt ar polisaharīdiem, ko satur Goji ogas.

Samazina vēža risku.Goji ogas ir vienas no nedaudzajiem augiem uz zemes,kas satur antikancerogēno minerālu Germāniju. Šī auga unikālie antioksidanti un polisaharīdi var aizkavēt ģenētiskās mutācijas, kas izsauc vēža slimības. Daži zinātnieki uzskata, ka Goji var būt ļoti laba piedeva ēdienam aknu vēža profilaksei, jo tas palielina aknu dabīgo aizsargspēju, kā arī samazina kancerogēnu vielu iedarbību. Tas ir īpaši svarīgi, jo aknas ir svarīgākais attīrīšanās orgāns cilvēka ķermenī.

Pazemina holesterīna līmeni.
Goji satur beta-sitosterolu, kas ļoti efektīvi samazina holesterīna līmeni asinīs. Tā antioksidanti novērš holesterola oksidāciju un aizkavē holesterīna un citu tauku nosēšanos uz artēriju sieniņām. Goji flavonoīdi palīdz uzturēt artērijas atvērtas un labi strādājošas.

Palīdz normalizēt cukura līmeni diabēta sākuma posmā pieaugušajiem.Goji ogas jau daudzus gadus tiek izmantotas Ķīnā diabēta sākumposma ārstēšanā pieaugušajiem. Tika novērots, ka Goji polisaharīdi palīdz līdzsvarot cukura līmeni asinīs un dod atbildes reakciju uz insulīnu. Tie satur betaīnu, kurš palīdz novērst aknu aptaukošanos un asinsvadu bojājumu veidošanos, ko nereti novēro diabētiķiem.

Uzlabo reakciju uz seksuāliem stimuliem un ārstē seksuālos traucējumus.
Goji ogas visā āzijas medicīnā tiek uzskatītas par labākajiem augu izcelsmes seksulatiāti tonizējošajiem līdzekļiem un ir leģendāri ar savus pēju palīdzēt „uzkurināt kaislības”. Eksistē sens ķīniešu sakāmvārds, kas brīdina vīriešus, kas brauc tālu prom no sievām un bērniem: «Tas, kurš aizbrauc 1000 km tālu no ģimenes pavarda, nedrīkst ēst Goji ogas». Neseni zinātniski pētījumi parādījuši, ka Goji palielina testosterona līmeni asinīs, tādejādi palielinot libido gan sievietēm, gan vīriešiem.

Palīdz samazināt svaru.
Kādā zinātniskā pētījumā saistībā ar organisma aptaukošanos, kas tika veikts Āzijā, pacientiem deva Godži ogas no rītiem un vakaros. Rezultāti izrādījās lieliski: lielākā daļa no pacientiem zaudēja svaru. Citā pētījumā Goji polisaharīdi izrādījās efektīvi svara samazināšanā, pie kam uzlabojās pārtikas pārstrāde enerģijā nevis taukos.

Atvieglo galvas sāpes un reiboņus.
Tradicionalajā ķīniešu medicīnā migrēna un galvas reiboņi bieži asociējas ar aknu mazspēju attiecībā uz jiņ (dzīves enerģija) un jaņ (funkcija). Goji ir viens no augiem, ko izmanto iņ un jaņ līdzsvara atjaunošanai.
Atbrīvo no bezmiega un uzlabo miega kvalitāti.
Āzijā Goji izmanto kā dabīgu bezmiega ārstēšanas līdzekli. Medicīnas pētījumos ar gados vecākiem cilvēkiem gandrīz visiem notika miega kvalitātes uzlabošanās.

Redzes un acu veselības uzlabošanās.
Jau no seniem laikiem Ķīnā Goji ir slavens ar savām spējām uzlabot redzi. Mūsdienu pētījumi Ķīnā pierādījā, ka Goji var samazināt laiku, kas vajadzīgs acīm, lai pielāgotos slikta apgaismojuma apstākļiem.

Nostipina sirdi.
Goji ogas satur ciperonu (cyperone), kam ir labvēlīga iedarbība un sirdsdarbību un asisnspiedienu. Antociāns palīdz saglabāt izturību un koronāro artēriju veselību.
Bloķē lipīdu peroksidāciju (viens no sirds un asinsvadu slimību cēloņiem).
Holesterols un citi cilvēka asins lipidi var kļūt fatāli gadījumos, kad tie reaģē savā starpā, un rezultātā organismā rodas peroksidāli lipidi. To sablīvējums cilvēka asinīs var organismā izraisīt sirds – asinsvadu slimības, sirds lēkmes, aterosklerozi un asins izplūdumus smadzenēs. Goji palielina enzīma līmeni asinīs, kurš atbild par lipīdu salipšanu.

Uzlabo organisma pretestību pret slimībām. Superoksidētie brīvie radikāļi lielā mērā ir saistīti ar katra cilvēka slimību rašanos un to tālāku attīstību. Superoksīdi organismā tiek neitralizēti, iedarbojoyies superoksīda dismutācijas enzīmiem (SOD), kas organismam novecojoties, tajā izstrādājas arvien mazāk. Jebkurā vecumā, ikdienas spriedze (stress) var samazināt organisma spējas izstrādāt pietiekamu daudzumu šīs SOD vielas, kas attālina slimības no organisma. Ir pierādīts, ka lietojot Goji ogas, ir iespējams par 40 % palielināt šī tik svarīgā enzīma (SOD) daudzumu organismā.

Uzlabo cilvēka imūnsistēmas reakciju (T-šūnas, IL-2, IgA un IgG). Imūnsistēmu varētu nosaukt par mūsu organisma „bruņotajiem spēkiem”. Pētījumi, kas tika veikti vairāk kā 40 gadu periodā, parādīja, ka Goji ogu lietošana palīdz regulēt organisma imunitāti, sakārtojot un pārvaldot daudzas svarīgas organisma aizsargfunkcijas. Goji ogās esošie polisaharīdi stimulē un līdzsvaro dažāda veida imūno šūnu darbību, tajā skaitā T šūnas, citoksiskās T šūnas, NK šūnas, lizocīmus, alfa audzēju nekrozes faktoru, kā arī IgG un IgA imūnoglobulīna daudzumu organismā.

Organisma atjaunošanās pēc saslimšanas ar vēzi (sekmē veselu šūnu augšanu).
Pacientiem, kuri ārstējas ar medikamentu palīdzību no vēža, izmantojot Goji ogas, atbildes reakcija bija par 250 % augstāka nekā tiem, kas ārstējās ar parastu medikamentu palīdzību. Tādi pacienti, kuriem vēža slimība jau bija ielaista, sajuta ievērojamu regresu ļaundabīgās melanomas, aknu šūnu karcinomas, kolorektālās karcinomas, plaušu vēža, nazofaringeālās karcinomas un ļaundabīgā hidrotoraksa attīstībā. Pacientiem, kuri ārstējās ar Goji palīdzību, remisijas periods vilkās daudz ilgāk nekā tiem pacientiem, kas neizmantoja Goji ogas.

Atjauno un restaurē DNS (novēršot mutācijas, kas varētu izsaukt saslimšanu ar vēzi).DNS ir mūsu organisma vissvarīgākā ķīmiskā struktūra. Tajā glabājas informācija par visām īpašībām, kas mantotas no mūsu priekštečiem, nodrošinot nepieciešamības gadījumā mūsu organismam miljardiem veselu un precīzu šūnu atjaunošanu. Ķīmisko produktu iedarbība, apkārtējās vides un brīvo radikāļu piesārņojums var radīt bojājumus un kaitējumus mūsu DNS. Tas savukārt var izsaukt ģenētiskas mutācijas, saslimšanu ar vēzi un pat nāvi. Goji ogu betaīni un polisaharīda molekulas ir spējīgas restaurēt un atjaunot DNS bojājumus.

Aizkavē audzēju augšanu.Interleikīns-2 (IL-2) ir ļoti nozīmīgs citokīns (šūnu proteīns), kas izsauc atbildes reakcijas pret audzējiem dažādās vēža slimību formās. Ķīnā veiktajos pētījumos tika noskaidrots, ka Goji polisharīdi demonstrēja tendenci uzlabot IL-2 izstrādes procesu. ASV zinātnieki jau no 1983.gada pēta IL-2 kā imunitātes paaugstināšanas faktoru, pielietojot iegūtos rezultātus dažu vēža slimību ārstēšanai un inficēšanās gadījumos ar AIDS. Goji ogām arī piemīt spējas izraisīt vēža šūnu atmiršanu, izmantojot iespēju vadīt apoptozes procesu, kas kontrolē šūnu sabrukšanu un pārstrādi.

Samazina ķīmijterapijas un radiācijas toksiskuma efektu.
Daži pētījumi ir parādījuši, ka Goji ogu izmantošana acīmredzami pastiprina apstarošanas efektivitāti cīņā ar plaušu vēzi, kas ļauj ārstēšanai piemērot samazinātas devas. Citi pētījumi liecina par to, ka Goji pielietošana spēj aizsargāt pacientu no ķīmijterapijas un apstarošanas kaitīgās blakus iedarbības.

Uzlabo asins sastāvu, stimulējot sarkano un balto asinsķermenīšu veidošanos, kā arī asins plāksnīšu augšanu. Ārstē kaulu smadzeņu darbības traucējumus.

Goji ogas visā pasaulē ir pazīstamas kā līdzeklis, kas uzlabo asins sastāvu un cilvēku padara jaunāku. Vienā no veiktajiem pētījumiem tika noskaidrots, ka Goji ogu pielietošana veicināja vecāku cilvēku asins sastāva acīm redzamu atjaunošanos. Cits pētījums parādīja, ka Goji flavonoidi darbojās kā sarkano asinsķermenīšu aizstāvji no brīvo radikāļu kaitīgās iedarbības. Goji ogas arī tika izmantotas pēdējos klīniskajos pētījumos attiecībā par kaulu smadzeņu funkcijas bojājumu ārstēšanu (sarkano asinsķermenīšu, balto asinsķermenīšu un asins plāksnīšu samazināta veidošanās).

Palielina limfocītu skaitu.Limfocīti – tā ir jebkura balto asinsķermenīšu grupa, kam ir noteicoša nozīme organisma imūnsistēmas adaptācijā. Imūnsistēmas adaptējošā daļa organizē organisma aizsardzību pēc tam, kad apkārtējās vielas ielaužas organisma vispārējās aizsardzības sistēmā. Goji palielina limfocītu skaitu un veicina to aktivāciju, kad organisms izjūt apkārtējo kaitīgo vielu iedarbību.

Aktivizē pretiekaisuma procesa enzīmus.
Pēdējo 20 gadu laikā veiktie pētījumi liecina par to, ka asu un hronisku iekaisumu procesu gadījumos superoksidālie radikāļi veidojas ar ātrumu, kas pārsniedz organisma SOD enzīmu sistēmas iespējas to likvidācijai. Goji ogām piemīt spējas atjaunot organismam svarīgo SOD enzīmu sistēmu, pateicoties savai pretiekaisuma procesa darbībai.

Palīdz uzturēt aknu labu darbību (detoksifikācijas process).
Goji ogas satur galaktolipidu, kas sevi ir parādījis kā vielu, kura spēj aizsargāt aknu šūnas no augsti hlorētu ogļhidrātu iedarbības.

Mazina menopauzes simptomus.Tradicionālajā ķīniešu medicīnā daudzus menopauzes simptomus saista ar nieru iņ darbības traucējumiem. Jau ļoti sen Goji ogas tiek uzskatītas kā iņ darbību stumulējošs līdzeklis, ko galvenokart pielietoto hormonālā līdzsvara atjaunošanai.

Uzlabo apaugļošanās spējas.Āzijas mediķi Goji ogas jau sen izmanto, lai ārstētu vīriešu un sieviešu neauglību. Pateicoties unikālajai spējai atjaunot iņ darbību sievietēm (reprodukcijas būtība), Goji ogas ir plaši izmantots līdzeklis šajā gadījumā. Ir pierādījies, ka vīriešiem Goji polisaharīdi spēj nostiprināt spermatozoidu šūnas, kā arī ir spēcīgi strukturālās degradācijas un testikulāro šūnu atmiršanas inhibitori stresa apstākļos.

Nostiprina muskuļus un kaulus.Goji veicina HCH (cilvēka augšanas hormona) izdalīšanos, kas atbild par daudzām svarīgām organisma funkcijām saistībā ar organisma homeostāzes saglabāšanu, atjaunošanos un attīstību. Tas iekļauj sevī gludās muskuļu masas izveidošanos un kalcija iekļūšanu kaulu un zobu audos.

Uztur normālu nieru darbību.Tradicionālajā ķīniešu medicīnā nieres tiek uzskatītas par vissvarīgāko orgānu starp visiem dzīvību uzturošajiem orgāniem. Tiek uzskatīts, ka nieres kontrolē smadzeņu un citu cilvēka orgānu darbību. Par dzīvībai svarīgu uzskata pareizu nieru darbību. Goji ogām piemīt pelnīta slava kā supertonizējošam līdzeklim, kas iedarbojas gan uz iņ, gan uz jaņ.

Uzlabo atmiņu un iegaumēšanas spējas.Goji ogas ir primārais „smadzeņu tonizējošais līdzeklis” Āzijā. Tas satur betaīnu, kas pārveidojas par kolīnu – vielu, kura stiprina atmiņu un iegaumēšanas spējas

Palīdz sausa un hroniska klepus gadījumos.Goji ogas šādiem gadījumiem izmanto ķīniešu homeopāti - gan bez jebkādiem piedevām, gan arī kopā ar citiem augiem, lai atvieglotu klepu un saaukstēšanās simptomus.

Samazina trauksmi un stresu.Goji ogas kā adaptogēns palīdz organismam pielāgoties situācijai un pārvarēt stresu. Tās nodrošina organismam nepieciešamo enerģijas daudzumu, lai saglabātu paškontroli pie jebkuriem pārbaudījumiem.

Pastiprina prieka sajūtu.Uzskata, ka Goji ogu pastāvīga lietošana cilvēkam rada priecīgu noskaņojumu. Pamatoti Goji ogas Āzijā sauc par „laimes ogām”.

Uzlabo novājinātas gremošanas sistēmas darbību.Jau ilgāku laiku Goji ogas tiek izmantotas kā ārstniecības līdzeklis atrofiskā gastrīta gadījumā, kuņģa šūnu pazeminātas darbības rezultātā novājinātas gremošanas sistēmas ārstēšanā. Pats Goji dzēriens viegli asimilējas cilvēka organismā.

VIKTORIJA DARAKOVA Jogas un ajurvēdas konsultante.

Vairāk informācijas meklējiet Herbals.lv

Library_page_xolp0kceci_i3
Pašizziņas prakses

Kodo Savaki: Būt vienam veselumam ar visu Visumu

Parastam cilvēkam pāriet vēlme darīt kaut ko, ja neviens neskatās uz to, ko viņš dara. Ja kāds pievērš viņam uzmanību - viņš ir gatavs lē...

1056
14. novembrī, 2017
Library_page_6efa9540-0df5-11e7-9759-4d2712afe57f
Prāts & psiholoģija

Septiņi iemesli, lai pamestu savu komforta zonu

“Viss, ko jūs vēlaties, atrodas taipus bailēm”- Džeks Kenfilds   Iedomājieties - jūs pamostaties agri no rīta, izslēdzat skaļo modinātā...

3506
6. novembrī, 2017
Library_page_22894925_10210470810108037_1441053883_n
Ķermenis & veselība

Kā būt harmonijā ar savu ķermeni

Jo vairāk apziņas mēs novirzām mūsu ķermeņa iekšpusē, jo spožāku gaismu sākam izstarot. Jau daudzus gadsimtus cilvēki ir mēģinājuši sasn...

2418
29. oktobrī, 2017
Library_page_ltwiyv9qj9a
Prāts & psiholoģija

Tev esi tu pats - tu tiksi galā

Tas parādās, kad ap tevi notiekošais zaudē jēgu – no pārlieku liela noguruma, aizvainojuma, salauztas sirds, vai vilšanās tuvākajos; kad ...

2310
12. oktobrī, 2017
Library_page_estas_-1__
Skaņa & balss

Intervija ar Estasu Tonne

Jau 11.oktobrī Rīgas Kongresu namā būs festivāla Garavasara mūziķa Estas Tonne koncerts ar domubiedriem Pepe Danca (perkusijas, stabules)...

6451
5. oktobrī, 2017
Library_page_screen_shot_2017-10-04_at_16.00.33
Apzinatība

Pārpilnības likums

Divu nedēļu laikā praktizē sekojošo, un pavēro, kā tas izmainīs tavu dzīvi: ja tev šķiet, ka cilvēki tevi neslavē, nenovērtē, nepalīdz, n...

5901
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

230
4. oktobrī, 2017
Library_page_louisehay20071_large
Prāts & psiholoģija

Luīza Heija: citāti, kas spēj izmainīt tavu dzīvi

Daži no viņas citātiem ir kļuvuši leģendāri,- citi jau ierakstīti psiholoģijas grāmatās, kā paliekošs vēsturisks mantojums, bet citi - at...

3991
28. septembrī, 2017
Library_page_17341034-origpic-541c12
Ķermenis & veselība

Slēptās zināšanas par seksuālo enerģiju

Seksuālā enerģija ir svarīgāka nekā esaм ieraduši domāt. Tas ir spēks, kas var piepildīt un pārpildīt visu ķermeni, garīgi un fiziski. S...

1720
24. septembrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

320
21. septembrī, 2017
Library_page_screen_shot_2017-08-31_at_20.45.40
Attiecības

Varoņa Atklājums

Katrs no mums ir atnācis uz šo Pasauli ar uzdevumu - caur savu pieredzi, mācoties no savām kļūdām, pārvarot bailes un vājuma brīžus, izzi...

914
13. septembrī, 2017
Library_page_pusmuza-krizes-makta-viriesa-sievas-devini-elles-kambari
Prāts & psiholoģija

Nelaimīgs liktenis – cilvēku neizdarītās izvēles sekas

Piedāvājam jums izcilā vācu filozofa un psihologa Ēriha Fromma 30 citātus. Tie ir citāti, kas sniedz atbildes uz pašiem satraucošākajiem ...

5218
11. septembrī, 2017
Library_page_psynasilie1-1280x922
Bērni & vecāki

Rūpju izvarotie

Nesen apciemoju vecākus, atzīmējām Lieldienas. Brīnišķīgi, dzīvi apliecinoši svētki. Gavēņa beigas un, kā vienmēr, galds vai lūzt. Pienā...

4969
2. septembrī, 2017
Library_page_7771285812_21772f2218_b
Pašizziņas prakses

Trīs dzīves likumi

Cilvēkiem būtu jāstāsta stāstus viens otram un jāklausās vienam otru. Katrs cilvēks, kuru jūs satiekat, sniedz jums vērtīgu mācībstundu, ...

2907
20. augustā, 2017
Library_page_5151138
Attiecības

Mirkļi, kad mīlestība liek tev atvērties

Mīlestība ne vienmēr liek justies droši, jo mīlestība ir tīrs potenciāls un tīra klātbūtne, un tās laikā katra sajūta un impulsa dvesma i...

2393
13. augustā, 2017
Library_page_dulas
Emocijas

Mierinājums jaunajiem vecākiem

Tavs bērns izvēlējās tevi – unikālo mammu un tēti, kam piedzimt. Viņš neizvēlējās gudro dakteri, skolotāju vai kaimiņieni, bet tevi.

1339
17. jūlijā, 2017
Library_page_evdomadiaies-erwtikes-provlepseis-zodia-16-5-1-6-h793
Prāts & psiholoģija

Kā sadzirdēt savu aicinājumu

3 veidi, kā atcerēties, kāpēc Tava dvēsele izvēlējās tieši šo dzīvi   “Tu esi šeit ieradies ar noteiktu uzdevumu. Tu esi daļa no visuma...

6811
1. augustā, 2017
Library_page_gara-vasara-_2015_-231
Pašizziņas prakses

Tavas dzīves "restarts"

Būt veselam, dzīvespriecīgam un laimīgam - tā nav ne iedzimta īpatnība, ne "Dieva dāvana". Tāpat šim stāvoklim nav nekādas saistības ar n...

3049
13. jūlijā, 2017
Library_page_monks-in-sunlight-56a0c4953df78cafdaa4d8b4
Ķermenis & veselība

Kad es elpoju, es jūtu savu vienotību ar dzīvi

Parasti mēs nepamanām, kā elpojam, taču bez elpošanas nevarētu nodzīvot ne sekundi. No tā, kā mēs elpojam, ir atkarīgs, cik daudz mūsos i...

968
9. jūlijā, 2017
Library_page_0569f31d6d62baa0248c76ec1f964f01
Prāts & psiholoģija

Līza Burbo: nomainiet vārdu “problēma” ar vārdu “pieredze”

Jums patiešām ir problēmas? Es no sirds ticu, ka mēs izvairītos no liela daudzuma problēmu, ja nebūtu tāda apzīmējuma kā “problēma”. Vār...

2263
2. jūlijā, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

738
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

714
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

624
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

649
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

2272
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

968
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

12293
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

9198
7. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

1072
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

1160
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

1350
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1858
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1790
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1935
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1693
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
1646
9. janvārī, 2017