Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_susan_peru

Intervija ar Dr.Sjūzenu Gregu

Vairāk gaismas

 

„Ik mirkli pastāv izvēle – ienest šajā pasaulē vairāk mīlestības un gaismas vai gluži pretēji – nosodījuma, vērtēšanas un baiļu,” atgādina klīniskās hipnoterapijas doktore, reiki meistare, tolteku tradīcijas skolotāja Sjūzena Grega, kura, tāpat kā viņas iedvesmotāji – šamanis un dziednieks Dons Migels Rīzs un amerikāņu mistiķis Karloss Kastaņeda, aicina savus sekotājus izmainīt domāšanu, savu iesūbējušo uzskatu sistēmu, atrast savu patieso „es”, jo ne tikai tic, bet arī zina, ka tas iespējams. Kā nekā – pašas pārbaudīts.

Sjūzena Grega: Mēs patiešām šobrīd atrodamies pārveides posmā. Kā zinām no vēstures, cilvēce piedzīvo daudz dažādu pārmaiņu ik pa laikam. Piemēram, mednieku un vācēju sabiedrības ar daudzo dievību pielūgsmi, prasme apstrādāt zemi un tapšana par zemkopjiem, viduslaiki ar Dievu centrā, renesanse, kad divdimensionālo zīmēšanu nomaina trīsdimensionālā. Ja pirms tam cilvēce būtu spējusi domāt trīs dimensijās, tā arī būtu zīmēts. Tātad – neprata. Tālāk – industriālā revolūcija. Ja mašīnas varētu izgudrot pirms tam, tas būtu noticis. Atbilstoši enerģiju maiņām, noris pārveide arī cilvēces vēsturē. Tagad ir laiks, kad sākam dzīvot kā garīgas būtnes, kad mums ir piešķirts potenciāls attīstīties līdz apziņai un izpratnei par to, kas ir patiess un kas – ilūzija. Kad mēs varam pārvarēt esošās realitātes robežas, spējam pārvietoties ar domu spēku. Tolteku tradīcija vēsta, ja tiešām nokļūsti šajā enerģijā, tu vari atrasties vairākās vietās vienlaikus. Kā cilvēciskas būtnes mēs to varam pieredzēt. Sākas laikmets, kad mēs spējam būt kaut kas vairāk nekā ierasts. Mēs varam izsmelt zemes resursus un iznīcināt sevi kā sugu, līdzīgi kā tas notika ar dinozauriem, bet varam arī spert soli tālāk savā attīstībā. Zinātnieki šobrīd apgalvo, ka izmantojam tikai 10% mūsu smadzeņu potenciāla. Ja saplūdīsim ar savu garu, sapratīsim, kas esam patiesībā, spēsim veikt pārmaiņas un darīt brīnumus – dziedināt ne tikai sevi, bet arī citus. Spēsim dzīvot tik ilgi, cik vien vēlēsimies. Mēs piedzimām, bet drīz pēc tam devāmies snaudā, un šis ir brīdis, kad Visums piedāvā atmosties.

– Vai šīs pārmaiņas neietver arī aktīvāku darbu palīdzībā citiem?

– Kad esam vienoti ar visu, nav nepieciešams darīt kaut ko aktīvi, jo kļūstam par gaismas stariem, un ikviens dara to, ko patiesi vēlas. Ik mirkli pastāv izvēle – ienest šajā pasaulē vairāk mīlestības un gaismas, vai gluži pretēji – nosodījuma, vērtēšanas, baiļu. Jo vairāk mīlestības dodam pasaulei, jo vairāk izplešas arī mūsējā. Izstarojot laimi, varam pietuvināt sev daudz labu cilvēku, un otrādi.

– Vai tolteki tic Dievam – Radītājam?

– Nē, drīzāk enerģijai – radītājai, no kuras visi esam cēlušies, bet ne
tādai, kas būtu ārpus mums.

– Kāda ir Dieva loma tolteku tradīcijā?

– Šajā tradīcijā uz Dievu skatās kā uz enerģijas avotu. Visums savā pilnīgumā ir Dievs. Visa šī brīnišķā enerģija, kas ir ap mums, Visumā, un kas pati ir Visums, tā arī ir Dievs. Meksikā, piemēram, tradicionāli pielūdza daudz dievību. Arī Kastaņedas mācībās nav Dieva koncepta, jo Kastaņeda bija brīvs. Kad uzsāku mācības pie Migela (šamanis un dziednieks tolteku tradīcijā, bestselleru autors Dons Migels Rīzs), man tika mācīta ideja par Dievu kā uz bailēm balstītu. Migela māte, savukārt, Dievu neuztvēra kā tiesājošu, bet gan – mīlošu, lai arī lielāku un pārāku par mums. Arī paša Migela mācības bija balstītas mīlestībā, tāpēc arī es ticu augstākajai apziņai un Dievu izjūtu kā nedalāmu no mums. Mēs esam Dievs.

– Vai viegli apzināties sevi kā Dievu?

– Atkarīgs no mūsu filtru sistēmas. Reiz kopā ar Migelu aizbraucām uz Meksikas pilsētu Teotivakānu, kurā kādreiz pastāvēja Tolteku tradīcija. Todien Migels man lika parūpēties par kādu no viņa mācekļiem – divus metrus garu puisi ar ekscentrisku uzvedību, kas vienā mirklī izdomāja skriet apkārt pilsētai. Protams, man nācās cilpot viņam līdzi. Tas mani satracināja, jo, kad viņš pēkšņi pakrita, man nācās tērēt laiku, lai viņam palīdzētu, lai gan tobrīd daudz prātīgāk būtu atrasties Migela sabiedrībā. Tā kā zināju, kā strādāt ar enerģijām, palīdzēju šādi un samierinājusies gāju puisim līdzi, līdz notika kaut kas neaprakstāmi brīnišķīgs! Es gluži burtiski sajutu, ka esmu Dieva klātbūtnē! Tā bija brīnišķīga un neparasta pieredze! Es dzirdēju tikai vienu domu: „Tu esi Dievs!” „Ārprāts!” es nodomāju. „Tu esi Dievs, tu esi Dievs!” Bet Migela māceklis, šis puisis, mani šokēja vēl vairāk. Ja es tikko biju guvusi atskārsmi – es esmu Dievs, tad viņš teica: „Es esmu Jēzus!” Tas bija ārprāts! (Smejas.) Pēc tādas atskārsmes šis
katoļu tradīcijā audzinātais puisis staigāja un svētīja ikvienu cilvēku, ko satika pilsētā. Lai gan pēc kritiena puisis neizveseļojās pilnīgi, tomēr ārstēšana ar enerģijām viņam ievērojami palīdzēja, bet pats svarīgākais – mēs abi guvām neaizmirstamu pieredzi, sajutām dievišķo. Es apjautu, ka ir enerģija, kurā mēs visi esam vienoti. Ja meditējam, veicam garīgās prakses, tad iegūstam apziņu – es esmu Dievs, es esmu daļa no šīs vienojošās enerģijas.

– Ticat, ka realitāte ir ilūzija?

– O, jā! Patiesi īsts ir tikai gars. Mūžīgs, pastāvīgs.

– Vai tolteki tic pēcnāves dzīvei?

– Jā, garīgajam turpinājumam – garam, kas turpina attīstīties.

– Jaunā ķermenī?

– Jā, tolteki tic reinkarnācijai.

– Karmai?

– Nē. Lai gan atkarīgs no tā, ko saprotam ar karmu. Ja definējam to tā, ka šajā dzīvē maksājam par to, ka iepriekšējā dzīvē izdarījām kaut ko sliktu, tad nē.

– Bet cēloņu un seku likumam?

– Jā. Tie, kam patīk domāt, ka dzīve ir grūta, tic šim likumam, bet patiesībā, mainot savu filtru sistēmu, varam pārveidot arī karmu. Protams, ir cēloņi un sekas, bet tas nenozīmē – ja izdaru ko sliktu, man par to jāmaksā. Ja cilvēks mainās un nožēlo savu rīcību, viņš var būt brīvs no karmas. Ļoti labs piemērs no manas dzīves, kad piestrādāju par brīvprātīgo palīgu cietumā. Skaidrs, ka šī sistēma nedarbojas. Cietumam būtu lielāka jēga, ja cilvēkus iepazīstinātu ar viņu filtru sistēmu. Šobrīd, iznākot no cietuma, cilvēki reti ir mainījušies. Sargu uzraudzībā darbojos ar noziedzniekiem, kas nereti bērnībā tika seksuāli izmantoti. Reiz uzzināju, ka viens no viņiem bija seksuālais maniaks, kurš pastrādājis noziegumus pret bērniem. Šis cilvēks spēja mainīt savu filtru sistēmu līdz nepazīšanai, un esmu droša – viņš ir labojies. Lai gan teorētiski seksuālie maniaki nekad nemainās, es biju aculieciniece tam, kā tas notika. Esmu vienmēr ticējusi, ka mēs paši projicējam enerģiju, kas piesaista attiecīgos notikumus. Cits brīnišķīgs piemērs. Kāds somālietis nepārtraukti apzaga mājas. Prasīju: „Kādēļ tu to dari?”, uz ko viņš atbildēja: „Man bija tāda sajūta, ka tas ir vienīgais, ko varu darīt.” „Kā tu izvēlējies mājas, kuras aplaupīsi?” prasīju. „Sajutu,” viņš teica. Izrādījās, kad viņš bijis mazs, vecāki – alkoholiķi viņu piesējuši pie koka un situši. Reiz aizmirsuši atsiet – veselas 4 dienas. Ikreiz, kad viņu pārņēma tāda sajūta kā esot pie koka, viņam radās vēlme izdarīt kaut ko nosodāmu, lai atbrīvotos no tās. Vai nebūtu labāk iemācīt viņam veidu, kā atbrīvoties no pagātnes sajūtām citādāk?

– Kas ir esības pirmavots?

– Dievs, tāpat kā mēs, gribēja uzzināt, kas Viņš ir. Viss ir Viņa izpausme. Kā saka Nīls Donalds Velšs, grāmatas „Sarunas ar Dievu” autors, – Dievs radās, lai Pats saprastu, Kas Viņš ir un Kas Viņš nav. Vispirms Dievs radīja to, Kas Viņš nebija, lai saprastu, Kas Viņš ir. Pieredzot to, kas neesam, atceramies, kas esam. Garu līmenī mēs visi esam Viens, tādēļ nav nekādas atšķirības, jo mūsu gars ir viens. Esam šķirti tikai prātā, ne garīgi. Kad tiekam pāri savai filtru sistēmai, mēs piedzīvojam vienotību. Nepārtraukti viss atrodas pastāvīgā mijiedarbībā. Piemēram, gaisa molekulas, kuras mēs neredzam, Zeme, kas savienota ar pārējām planētām. Viens ir viss, viss ir Viens. Mūs visus saista dziļa saikne, bet mums grūti to aptvert un tam noticēt, jo ticam tikai tam, ko redzam ar acīm un kam varam pieskarties, domās iezīmējot viens otra robežas: „Re, kur es, un re, kur tu!” Bet tās ir bailes iepazīt savu patieso „es”.

– Kādēļ rodas bailes?

– Jo neesam vienoti ar savu garu, ar to, kas esam visdziļākajā būtībā. Bailes ir mūsu domu pierādījumi, kas šķiet īsti. Tā ir ticība tam, ka ciešam. Kad saprotam, ka tā nav patiesība, bailes izzūd. Es kādreiz biju tik kautrīga, ka baidījos ieiet auditorijā pēc lekcijas sākuma. Baidījos, ka manā virzienā tiks raidīti kursabiedru skatieni. Mani satrauca, ko viņi par mani padomās. Tā mēs piešķiram neesošu nozīmi visādiem niekiem, jo neapzināmies un neuztveram sevi kā garus, kā gaismas būtnes.

– Daudz stāstāt par to, cik svarīgi dzīvi uztvert kā spēli. Kādēļ?

– Ja uztveram sevi un savu dzīvi nopietni, mēs brīvprātīgi ierobežojam sevi. Savukārt, ja raugāmies uz to kā uz spēli, tad kļūst daudz vieglāk atmaskot savu filtru sistēmu un saskatīt, ko mēs patiesībā vēlamies. Varam arī paraudzīties uz notikumiem savā dzīve kā uz filmu kinoteātrī. Nenoliedzami, mēs mijiedarbojamies ar aktieriem uz ekrāna. Ja filmā kāds nomirst, jūtamies apbēdināti, taču ne sagrauti. Ja aptveram, ka tā ir tikai filma un mēs paši vien rakstām scenāriju, režisējam un tēlojam, kļūst vieglāk izmainīt stāstu „Mana dzīve” un scenārija notikumus, jo galu galā varam sākt no jauna un uzņemt pavisam citu filmu.

Saprotot šīs patiesības, paveras vienreizēja iespēja mainīt savu dzīves pieredzi, jo uztvert sevi kā spēles elementu nozīmē atļauties būt rotaļīgam un nepiešķirt pārāk lielu nozīmi nevērtīgajam. Piemēram, ja gadās zaudēt darbu, mēs varam iegrimt depresijā un ļauties nebeidzamajam monologam – „Kā es tagad dzīvošu? Kā apmaksāšu rēķinus?”, padarot savu pieredzi neapskaužamu, un tomēr varam uztveram situāciju kā spēli, risinot to citādāk: „Beidzot man ir tā lieliskā izdevība, par kuru jau sen sapņoju. Izmantošu šo laiku, lai sakārtotu sevi, un tad skatīšos, kas notiks tālāk.” Nopietnība neļauj paraudzīties uz sevi no malas. Tā neļauj būt brīviem un objektīvi izvērtēt dažādas rīcības iespējas. Ja ceļš pa labi ir aizvērts, ir skaidrs, ka jāgriežas pa kreisi. Uztverot dzīvi nenopietni, mēs uzdāvinām sev dāvanu, un tā ir brīvība.

– Viens no jūsu biežāk lietotajiem jēdzieniem – „filtru sistēma”. Kas īsti tā ir?

– Tolteku mācības galvenais mērķis ir iekšējā brīvība un atbrīvošanās no filtriem – prāta stereotipiem. Filtru sistēma veido mūsu realitātes izpratni. Mūsu uztvere un domāšana nosaka to, kā mēs skatāmies uz dzīvi. Protams, ka pasaule ir tāda, kādu mēs to redzam, nevis kāda tā ir. Jo patiesībā tā ir īsta un dzīva tikai mūsu apziņā. Mūsu prāts un domāšana – tas ir filtrs. Kāda izskatās apkārtne, ja uz to raugās caur netīru logu? Ja logs ir apledojis, skats uz ārpusi ir visai blāvs. Es jēdzienā „filtru sistēma” ietveru ticību, pārliecību, pieņēmumus un attieksmi. Ja dzīvi uzskatām par grūtu, tad viss arī tiecas notikt tā, lai piepildītos šis uzstādījums. Mums vienmēr ir izvēles iespējas, tās ir mūsos, nevis ārpus mums. Lai gan situācija ir viena un tā pati, vienmēr iespējami divi skatījumi uz to – pozitīvais un negatīvais. Tas ir labi vai slikti, grūti vai viegli, interesanti vai garlaicīgi.

– Protams, bet, kā praktiski iespējams mainīt attieksmi?

– Jau tas vien ir labi, ka apzināmies, ka mūsos ir šī filtru sistēma. Tas ir pirmais solis ceļā uz brīvību, un otrais solis ir – mainīt šo filtru sistēmu. Es varu redzēt dzīvi no savu ierobežojumu perspektīvas vai arī – no sava gara perspektīvas, kur esmu neierobežota. Izdarot izvēli, es sāku mainīties. Spēju uztvert sevi kā neierobežotu būtni, jo mēs neesam mūsu ķermenis. Mēs esam tā enerģija, kas sniedz ķermenim dzīvību.

Ir brīnišķīga tehnika, kas ļauj uztvert sevi kā neierobežotas būtnes – meditācija. Es sāku praktizēt meditācijas 1972. gadā. Lai gan bija brīži, kad uz laiku pārtraucu šo praksi, tomēr apzinos, cik vērtīga tā ir, jo sniedz iekšēju prieku. Manā izpratnē meditācija nenozīmē apsēsties sakrustotām kājām un apklusināt prātu. Nē. Meditācijas procesā es tikai sekoju savai ieelpai un izelpai. Uztveru to kā centienus vērot savu prātu, pakāpjoties soli aiz tā, piefiksējot katru savu domu. Gluži kā vilciens brauc garām stacijai, es varu vai nu iekāpt vilcienā un doties braucienā, vai arī palikt stacijā un vērot, kā vilciens pabrauc tai garām. Meditācija nozīmē palikt stacijā un vērot, kā vilciens pabrauc tai garām. Dažreiz var iekāpt vilcienā, citreiz – nē. Tas ir tieši tik vienkārši.

– Jūsu mācība nav iedomājama bez rekapitulācijas metodes. Pastāstiet par to plašāk.

– Ar šo metodi varam uzlabot savas dzīves kvalitāti. Tas ir lielisks veids, kā mainīt mūsu filtru sistēmu, un, izmantojot elpas kontroli, dot sev vairāk brīvības. Ja, piemēram, man kāds pateiktu kādu rupjību, es varētu kļūt neiecietīga un atbildēt – „Kā tu uzdrīkstējies tā runāt ar mani?”, vienīgi gan jārēķinās, ka tā rezultātā tiktu lieki tērēta enerģija un es kļūtu par simts procentiem atbildīga par izveidojušos strīdu un savu pieredzi tajā. Līdzīga situācija bieži atkārtojas, jo mēs allaž nenovērtējam ieelpas un izelpas spēku, kas ļauj apjaust to, ka mūsu miers, mūsu noskaņojums un pašsajūta ir mūsu pašu rokās. Šī apziņa ļauj veikli atgūt spēkus.

Bieži vēlamies būt laimīgi un apmierināti, tomēr rīkojamies gluži pretēji – domājam par lietām, kas mūsos rada bažas un satraukumu. Šādā situācijā palīdz pareiza elpošana. Ar pareizu ieelpu var sevi disciplinēt un pārslēgt enerģijas, transformējot dusmas visdziļākajā mierā, bet ar izelpu varam atbrīvoties no savām iedomām un aizspriedumiem, vienkārši palaižot tos vaļā. Tādējādi, tā vietā, lai dzīvotu naidā, mēs varam baudīt mīlestību un saskaņu.

Lai iegūtu dziļāku izpratni par meditāciju, es uzsāku pētījumus par smadzeņu fizioloģiju. Tas ir aizraujoši, kā mēs paši radām neironu tīklus savās smadzenēs. Ar neironu tīkliem paši sev radām bēdīgumu vai pat depresiju. Es pati kādreiz biju hroniski depresīva, taču atteicos no antidepresantu lietošanas, jo ticēju, ka varu panākt daudz labāku efektu ar pašas spēkiem, trenējot prātu, meditējot, strādājot ar sevi. Tā es atbrīvojos no skumjām par labu priekam un laimei. Es transformēju neironu tīklus savās smadzenēs tādā veidā, ka pozitīvās emocijas galu galā ņēma virsroku pār visām depresīvajām domām. Mūsu prāts ir atsaucīgs un mainīgs pašu spēkiem, lai gan šķiet, ka tā nav. Ir viegli pašiem mainīt neironu tīklus. Arī zinātnieki apstiprina faktu, ka meditācija, čenelings un elpošanas metodes maina smadzeņu darbību. Mainās gan ķīmisko vielu aina, gan elektromagnētiskā aktivitāte smadzenēs. Savukārt, meditācija veicina harmonisku smadzeņu darbību.

– Bet rekapitulācijas metode izklausās pēc meditācijas...

– Jā, kā jebkura elpošanas tehnika, arī šī ir viena no meditācijas formām. Visu var padarīt par meditāciju. Cilvēkiem piemīt tendence domāt, ka tā ir kas īpašs, sevišķs, taču tā nav. Visu dzīvi var pārvērst par meditāciju, ja visu, ko dari – staigā, ēd, dušojies – veic apzināti, esot dziļā apzināšanās stāvoklī.

– Cik ilgi jāstrādā ar sevi, lai panāktu vēlamo rezultātu?

– Galvenais – pieņemt drosmīgu lēmumu mainīties. Ja ir vēlme mainīties, tad viss ir mūsu rokās. Jāsaprot, ka mēs paši, nevis mūsu smadzenes mūs kontrolē, un tāpēc arī mūsu noskaņojums ir pakļauts tieši mums, nevis mūsu smadzenēm.

Ja bez kompleksiem un aizspriedumiem, atvērti un plaši raugāmies uz pasauli, tad smadzenes pašas prot sevi salabot. Tas ir līdzīgi kā trenēt muskuļus trenažieru zālē. Tā ir mūsu izvēle – iet vai neiet uz trenažieru zāli, veltīt tam laiku vai nedarīt neko. Ja vēlamies pozitīvas pārmaiņas mūsu dzīvē, ir nepieciešama iniciatīva. Ja domāsim jaunas domas, mūsu smadzenes mainīsies. Ja pieturēsimies pie vecā, kompleksiem pārbagātā domāšanas stila, ko esam gadiem ilgi praktizējuši, tad nekas nemainīsies. Vārdu sakot – ir jāsaņemas, vismaz jāizmēģina, jādod iespēja sev apzināti sajusties laimīgam un brīvam no visām negācijām.

– Varbūt cilvēks izjūt laimi, dzīvojot negācijās?

– Tā bieži notiek, kad cilvēks gadiem ilgi dzīvo pasīvi, nestrādā ar sevi, un, gadiem ritot, zaudē ticību un motivāciju sasniegt kaut ko augstāku par ikdienas rutīnu. Taču pārmaiņām vajag noticēt, vajag uzstādīt tās par mērķi, vajag saņemties un reiz pār visām reizēm atbrīvoties no hroniskā slinkuma, neticības vai depresijas, kā arī citām kaitēm, sajūtot laimi tieši šeit un tagad. Kad mācāmies jaunu vielu – tā jāatkārto vairākkārt, lai iegaumētu. Līdzīgi jātrenē sava uztvere un domas, lai jaunais kļūtu par ierasto.

– Kad kādam grūti, kristieši aizlūdz, ko dara tolteku tradīcijai sekojošie?

– Mēs varam mainīt enerģiju, ar tās palīdzību esmu redzējusi brīnumainas izdziedināšanās. Protams, cilvēkam, kuru dziedina, jābūt atvērtam un labvēlīgam pret to.

– Ja cilvēks nevēlas pieņemt šīs garīgās zināšanas?

– Es saku: „Nemāciet cūkai dziedāt!” (Smejas.) Nav vērts. Tā tu tikai nokaitināsi cūku un nekas nemainīsies. Tā notiek, ja gribat izdziedēt kādu, kurš pats to nemaz nevēlas. Mēs paši nevienu nevaram
padarīt laimīgu, tikai piedāvāt par tādiem kļūt. Es varu aizvest zirgu līdz upei, bet nevaru piespiest viņu dzert. Tāpat ar cilvēkiem. Man ārkārtīgi patīk doma par brīvību. Es neuzspiežu nevienam savas idejas. Ja kāds palūdz – okei, te es esmu, bet neiešu pati klāt sakot: „Es redzu, ka ciešat, vai nevajag palīdzēt?” Dažreiz, protams, grūti redzēt cilvēkus, kuriem vairāk patīk skumt nekā priecāties. Atceros, kā reiz kādam savam skolēnam teicu – „Tas ir uzskats tavā filtru sistēmā, kas neļauj tev dzīvot!” , par ko viņš ļoti apvainojās. Tā ir bijis arī ar citiem skolēniem. Viņi saka – nē, tā nav! Ļoti ilgs laiks pagāja, līdz sapratu, ka viņiem nepalīdz tas, ko saku. Tas ir pašiem jāsaprot. Ko daru es? Sūtu savu mīlestību un esmu radījusi vietu, kur to var atrast. Viena no manām audzēknēm cieš, jo neredz, ka viņas uzskatos ietilpst ciešanas. Es viņu mīlu un ļauju viņai ciest. Tāda ir viņas izvēle, man tā ir jāciena... Vai tas nav aizraujoši – dzīvot mīlestībā, sludinot mieru visā pasaulē? Taču daudziem pasaules miers būtu mocības.

– Kādēļ pie garīgām zināšanām aizved pārdzīvojumi, problēmas?

– Jā, tā ir, ļoti daudzi savā dzīvē sagaida traumas, lai sāktu mainīties. Tas ir tipiski. Slinkums. Taču nav jāgaida šis problemātiskais brīdis, var sākt tūlīt. Savā praksē esmu satikusi ļoti daudzus, kuri sāka mainīties pirms drāmas sagaidīšanas. Tas ir ļoti labi! Jauki! Viena no manām studentēm gaidīja tik ilgi, līdz nomira no vēža. Manuprāt, ja pārmaiņas savā prātā būtu veikusi ātrāk, rezultāts varēja būt citāds. Interesanti, ka šobrīd cilvēki savu garīgo ceļojumu izvēlas uzsākt aizvien ātrāk. Jau gados jauni. Tā mēs ātrāk iemācāmies aiziet no raizēm, pārvēršot tās mīlestībā. Pastāv divas iespējas – vai nu paši radām problēmas, kuras jāatrisina, vai arī uzreiz dodam priekšroku laimei, virzienam uz to. Tā ir apzināta izvēle – bēgt no sāpēm vai sastapties ar prieku. Pati esmu izmēģinājusi abus šos ceļus... Es dodu priekšroku pēdējam!

 Intervija tapusi sadarbībā ar žurnālu "Mistērija".

Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

1087
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

821
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

12140
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2116
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

7552
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2041
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

3590
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

213
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

3513
17. janvārī, 2017
Library_page_hamed_naseri-healing-vibrations
Skaņa & balss

Dziedējošā frekvence 432MHz

ISO Organizācija, kas nosaka standartus, ir pieņēmusi 440 Hz frekvenci kā pamata – koncerta frekvenci, kas jāievēro gan mūzikas instrumen...

2250
9. janvārī, 2017
Library_page_sky-perspective-1024x482
Ķermenis & veselība

Mūsu apziņa ietekmē realitāti

Doktors Džo Dispenza (Joe Dispenza) – bioķīmiķis, neirofiziologs, neiropsihologs, hiropraktiķis – bija viens no pirmajiem, kurš no zinātn...

6938
30. decembrī, 2016
Library_page_f2d5d4feaec4110egreat
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

1307
23. decembrī, 2016
Library_page_111
Attiecības

Bailes no dziļām attiecībām

Jautāums: Es uztraucos par meiteni, ar kuru esmu kopā. Man ir bail viņu zaudēt... un tas neļauj man veidot dziļas attiecības. Varbūt es b...

3137
11. decembrī, 2016
Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

6684
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

17468
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

1997
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

6026
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3881
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

2355
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

1511
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

2404
11. oktobrī, 2016
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

442
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

900
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

775
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
903
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

791
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

786
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

942
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

1256
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1440
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1475
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1355
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

2235
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1758
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1600
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
504
9. janvārī, 2017