Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_10325712_662210477185737_6215411496030530408_n Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Ja šķiet, ka viss iet greizi, vienkārši atcerieties šīs 8 lietas

„Es sēžu uz savas slimnīcas gultas, gaidot abu krūšu noņemšanu. Bet dīvainā kārtā es jūtos laimīga. Līdz šim man nebija problēmu ar veselību. Es – 69 gadus jauna sieviete... Dažu stundu laikā es redzēju vairākus desmitus vēža slimnieku invalīdu ratiņkrēslos. Un nevienam no viņiem nebija vairāk par 17...”

Tas ir izraksts no manas vecmāmiņas dienasgrāmatas, datēs 1977. gada 16. septembrī. Es izlasīju to aptuveni pirms desmit gadiem. Tas man atgādinās, ka vienmēr ir kaut kas, par ko vajag būt pateicīgam. Un neatkarīgi no tā, cik labi vai slikti es jūtos, man katru dienu ir jāpamostas un jāpasakās par dzīvi, tāpēc ka kaut kur kāds izmisīgi cīnās par to – raksta rakstnieks Marks Černovs.

Patiesība ir tāda, ka laime ir spēja tikt galā ar problēmām, nevis to neesamība. Lūk daži atgādinājumi:

1. Sāpes ir daļa no izaugsmes.

Dažreiz dzīve aizver durvis, jo ir laiks rīkoties. Tas ir labi, jo mēs bieži vien nerīkojamies, kamēr apstākļi mūs nepiespiež. Kad iestājas grūti laiki, atgādiniet sev, ka sāpes nav bez mērķa. Sāciet kustēties no tā, kas jums sagādā sāpes, bet nekad neaizmirstiet mācību, ko tās jums māca. Tas, ka jūs cīnāties, nenozīmē, ka jūs ciešat neveiksmi. Ikviens liels panākums prasa pienācīgu cīņu. Palieciet pacietīgi un pārliecināti. Viss nokārtosies; visdrīzāk ne pēc mirkļa, bet galu galā viss būs... Atcerieties, ka ir divu veidu sāpes: sāpes, kas izraisa sāpes, un sāpēs, kuras izmaina jūs. Tā vietā, lai pretotos šīm sāpēm, ļaujiet tām jums palīdzēt.

2. Viss mūsu dzīvē ir laicīgs

Vienmēr, kad līst lietus, mēs zinām, ka tas beigsies. Katru reizi, kad jums nodara sāpes, brūce sadzīst. Pēc tumsas vienmēr nāk gaisma – katru rītu jums par to atgādina, bet tomēr jūs bieži to aizmirstat un domājat, ka nakts ilgs mūžīgi. Nekas neilgst mūžīgi. Un tas arī pāriet.

Ja tieši tagad viss ir labi, baudiet to. Tas neilgs mūžīgi. Ja viss ir slikti, neuztraucieties, tāpēc, ka tas arī nav uz visiem laikiem. Tas, ka dzīve nav viegla konkrētajā momentā, nenozīmē, ka jūs nedrīkstat smieties. Tas, ka jūs kaut kas satrauc, nenozīmē, ka jūs nedrīkstat pasmaidīt. Katrs brīdis dod jums jaunu sākumu un jaunas beigas. Katru sekundi jūs saņemat otru iespēju. Jums dod iespēju, jums tā vienkārši ir jāizmanto.

3. Uztraukums un sūdzības neko nemainīs.

Tie, kas sūdzas visvairāk, iegūst mazāk par visiem. Vienmēr labāk ir mēģināt darīt kaut ko vairāk un paciest neveiksmi, nekā nedarīt neko un gūt panākumus. Nekas nav beidzies, ja ciešat zaudējumu; viss beidzas, ja jūs visu laiku sūdzaties. Ja jūs kaut kam ticat, turpiniet censties. Neļaujiet pagātnes ēnām aizēnot jūsu nākotni. Ļaujiet iegūtajai pieredzei uzlabot jūsu dzīvi. Un neatkarīgi no tā, kas notiks gala rezultātā, atcerieties – patiesa laime sāk ierasties tikai tad, kad jūs pārstājat sūdzēties par jūsu problēmām un sākat būt pateicīgs par visām tām problēmām, kuras jums nav.

4. Jūsu rētas simbolizē jūsu spēkus

Nekad nekaunieties par dzīves atstātajām rētām. Rēta nozīmē, ka sāpes vairs nav, un brūce ir sadzijusi. Tas nozīmē, ka jūs esat uzvarējis sāpes, apguvāt mācībstundu, kļuvāt vēl spēcīgāks un attīstījāties. Rēta ir triumfa tetovējums. Neļaujiet jūsu rētām turēt jūs gūstā. Neļaujiet tām likt jums dzīvot bailēs. Jūs nevarat likt rētām izzust, taču jūs varat tās sākt uzlūkot kā spēka zīmi.

Rumi reiz teica: „Brūce ir vieta, kur gaisma ienāk jūsos”. Nekas nevar būt tuvāk patiesībai. Pašas spēcīgākās dvēseles kļūst spēcīgākas ciešot; paši ietekmīgākie cilvēki šajā lielajā pasaulē atzīmēti ar rētām. Paskatieties uz savām rētām kā uz saukli: ”Jā! Es to izdarīju! Es izdzīvoju un man ir rēta, lai to pierādītu! Un tagad man ir iespēja kļūt vēl spēcīgākam”.

5. Katra neliela cīņa ir solis uz priekšu.

Pacietība nenozīmē gaidīt; tā ir spēja saglabāt labu nosakņojumu, smagi strādājot, lai sasniegtu savus mērķus. Ja esat nolēmuši kaut ko uzsākt, novediet to līdz galam. Savādāk staram nav nekādas nozīmes. Pastāv iespēja zaudēt stabilitāti un komfortu uz kādu laiku. Iespējams jūs nevarēsiet ēst to, pie kā bijāt pieraduši, vai gulēt tik, cik bijāt pieraduši, vairāku nedēļu garumā. Tas nozīmē, ka pastāv iespēja zaudēt savu komforta zonu. Iespējams būs jāziedo attiecības un ar visu, kas jums ir pazīstams. Tas var nozīmēt, ka parādīsies laiks, kuru jums būs jāpavada vienatnē. Bet tieši vientulība padara daudzas lietas iespējamas. Tas ir savdabīgs izturības tests, kas parāda cik patiesībā ir liela jūsu vēlme sasniegt mērķi. Un tad jūs sapratīsiet, ka cīņa – tas nav šķērslis ceļā, bet – ceļš. Un tas ir tā vērts. Nav labākas sajūtas pasaulē ....apziņa ka esat DZĪVI.

6. Citu cilvēku negatīvisms - nav jūsu problēma.

Esiet pārliecināts par sevi, kad sliktais ieskauj jūs. Smaidiet, kad citi mēģinās uzvarēt jūs. Tas ir viegls veids, kā uzturēt savu entuziasmu. Kad cilvēki par jums runās sliktu, turpiniet būt jūs paši. Neļaujiet citiem jūs mainīt. Jūs nedrīkstat visu laist sev pārāk tuvu, pat ja tas liekas personīgi. Nedomājiet, ka cilvēki dara kaut ko dēļ jums. Viņi dara kaut ko dēļ sevis.

Pirmkārt, nekad nemainieties tāpēc, lai radītu par sevi iespaidu kādam, kas saka, ka jūs neesat pietiekami labs. Mainieties, ja tas dara jūs labākus un ved jūs uz daudz gaišāku nākotni. Cilvēki runās, neatkarīgi no tā, ko jūs darāt vai cik labi jūs to darāt.

Visus jokus pie malas – jums ir tikai viena dzīve. Tāpēc dariet to, kas dara jūs laimīgus un esiet kopā ar tiem, ar kuriem jums ir labi.

7. Tas, kam ir jābūt, galu galā būs.

Jūs piepildāties ar spēku, kad tā vietā, lai kliegtu un sūdzētos, dodat priekšroku smaidam un dzīves novērtēšanai. Svētība ir katrā cīņā, ar kuru jūs saskarieties, bet jums jābūt gataviem atvērt sirdi un prātu, lai to ieraudzītu. Jūs nevarat piespiest lietām notikt. Kādā brīdī jums ir jāatlaiž un jāļauj notikt tam, kas nolemts.

Mīliet savu dzīvi, uzticieties savai intuīcijai, riskējiet, zaudējiet un atrodiet laimi, mācieties, izmantojot pieredzi. Tas ir garš ceļojums. Jums ir jāpārtrauc visu laiku uztraukties, uzdot jautājumus un šaubīties. Smejieties, dzīvojiet katrā dzīves mirklī un baudiet dzīvi. Jūs varat precīzi nezināt, kur tieši jums paredzēts iet, bet galu galā jūs nonāksiet tur, kur jums ir jābūt.

8. Labākais, ko jūs varat darīt ir turpināt attīstīties.

Nebaidieties sadusmoties. Nebaidieties iemīlēt no jauna. Neļaujiet plaisām savā sirdī pārvērsties par rētām. Saprotiet, ka spēks palielinās katru dienu. Saprotiet, ka drosme ir skaista. Atrodiet savā sirdī to, kas citiem liek smaidīt. Atcerieties, ka jums savā dzīvē nav nepieciešami daudzi cilvēki, tāpēc netiecieties iegūt vairāk „draugu”. Esiet stipri, kad tas ir grūti. Atcerieties, ka Visums vienmēr dara to, kas ir pareizi. Atzīstieties, kad būsiet nepatiesi, mācieties no tā. Vienmēr atskatieties atpakaļ un novērtējiet, ko jūs esat sasnieguši, un lepojieties ar sevi. Nemainieties dēļ kāda, ja jūs to negribat. Dariet vairāk. Dzīvojiet vieglāk.

Vienkārši turpiniet būt jūs PATS.

Turpiniet augt. Turpiniet attīstīties.

http://fit4brain.com/5914

*** No krievu valodas tulkoja Sanita Sille.

Korektors: Gatis Beinārs 

 

Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

3659
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

4970
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

1268
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

5085
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3290
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

1711
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

900
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

1886
11. oktobrī, 2016
1
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

146
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

530
2. oktobrī, 2016
Library_page_5513b0769503dbalinese-people
Prāts & psiholoģija

Multitaskings – ļoti maldīgs uzskats

Ļoti interesants raksts par informācijas apjoma tēmu. Būs aktuāls visiem, kuri darbojas garīgās slodzes, informācijas apstrādes, literatū...

1814
1. oktobrī, 2016
Library_page_tumblr_mb9cozmund1rvn48vo1_1280
Vīrietis & sieviete

Dziļākā mīlestības apņemšanās

Nesolisim sev kopīgu nākotni. Nākotne ir tik nezināma, un mēs esam tik plūstoši un noguruši no izlikšanās, ka zinām. Mūsu domas un jūtas...

2151
21. septembrī, 2016
Library_page_tomasz_alen_kopera_-_love
Attiecības

Mīlestība – naids. Ekharts Tolle

Pēc statistikas datiem liela daļa ‘’mīlestības attiecību’’ diezgan ātri pārvēršas tādās attiecībās, kuras var raksturot kā ‘’mīlestība - ...

2640
9. septembrī, 2016
Library_page_engelis

Mammu mūžīgie eņģeļi

Zaudēta bērna sāpes cauršauj dvēseli. Tā neredzami struto un rētojas ilgi. Ir svarīgi saprast un cienīt sēras. Līdzsaprast.

315
9. septembrī, 2016
Library_page_relax-569318_1280

Vingrinājums diviem

Šis vingrinājums ir domāts pildīt kopā ar kādu kuram Tu uzticies un ar kuru Tu jūties viegli un ērti, ar kuru Tu vari būt Tu pats.

446
2. septembrī, 2016
Library_page_5184
Bērnu psiholoģija

Lielā skolas krīze

Šajā rakstā dots praktiski pilns teksts no amerikāņu pedagoga Džona Teilora Gato uzstāšanās, kurš ir ierindas pasniedzējs visparastākajā ...

9158
30. augustā, 2016
Library_page_bxp35970h
Pašizziņas prakses

Drosme dzīvot apzināti

Mūsu ikdienas dzīvē drosmei netiek piešķirta liela nozīme. Drosme tiek novērtēta militāristu, ugunsdzēsēju un politiķu vidū. Drošība – lū...

2731
23. augustā, 2016
Library_page_jaunumi

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

701
16. augustā, 2016
Library_page_cosmicascension-1170x878
Pašizziņas prakses

Alistera Kroulija radītie vingrinājumi prātam un ķermenim

Alisters Kroulijs ir zinātnieks, filozofs un ezotēriskais huligāns. Viņš apbraucis visu pasauli un apguvis daoistu prakses, kabalu, indie...

3328
14. augustā, 2016
Library_page_00b02c62b9a5ba3ef6108e2bd3d32d49b8a9c14a
Ķermenis & veselība

Kā organismu dziedina skaņas

Kā organismu dziedina skaņas Mēs to sajūtam, kad ieslēdzam radio un atskan mūsu iemīļota dziesma vai arī kad mierīgi sēžam un klausāmies...

3598
4. augustā, 2016
Library_page_22_baby_cute___www.cute-pictures.blogspot.com_
Ķermenis & veselība

Lēni un mierīgi – tas ir vajadzīgs mums visiem

Piedāvājam Jūsu uzmanībai interviju ar profesoru Francisu McGlonu un kognitīvās neiropsiholoģijas profesoru no Liverpūles Universitātes D...

2312
22. jūlijā, 2016
Library_page_wpid-osvobodi-svoy-um-ot-mysley..-pozvol-serdcu-uspokoit-sya.._i_1
Emocijas

Ja nevarat kādam piedot

Man nepatīk jebkādas klišejas par piedošanu. Par to es zinu katru parunu, katru padomu un vispārpieņemtos uzskatus, jo pūlējos atrast at...

10725
13. jūlijā, 2016
Library_page_shutterstock_145507243
Prāts & psiholoģija

Mēs esam tas, ko mēs domājam

Mūsu bezgalīgais Visums ir milzīgs enerģētiskais tīkls, kurā absolūti viss un pilnīgi visi ir savienoti enerģētiskā līmenī. Eksistē tikai...

10775
4. jūlijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

351
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
505
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

463
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

491
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

645
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

921
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1059
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1112
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1009
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

1580
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1260
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1156
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=k1scDaQXnc4

Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

Tina Turner - Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

1422
4. janvārī, 2015