Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_girl-waiting-for-lovers Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Pašizziņas prakses

Joga dvēselei

JOGA DVĒSELEI – tie ir nelieli, bet ļoti nozīmīgi vingrinājumi, kurus esmu apkopojusi, balstoties uz Eriksona koučingu un geštaltterapiju. 

Es ticu, ka tas viss, apkopots un integrēts, jums dos maksimālo efektu. Piepildot un mainot sevi no iekšpuses, mēs dabiski nonākam līdz izmaiņām ārpusē.

Katrs no šiem vingrinājumiem kļūst saprotams tikai jūsu personīgās pieredzes rezultātā. Tos nav tik svarīgi saprast kā izdzīvot un izmēģināt.

1. Vingrinājums "Ko es vēlos tieši tagad?"

Bieži vien mēs esam pieraduši bloķēt mūsu vēlmes vai arī uzstājīgi izvairāmies no kaut kā savā dzīvē. Neapzināti automātiski tērējot milzums daudz spēka tam, lai kaut ko nepielaistu sev tuvāk.

Trauksme, bailes, nemiers, garlaicība un apjukums – tie ir nobloķētu, neapzinātu vēlmju signāli.

Tātad ko jūs vēlaties tieši tagad? Kad lasāt šo rakstu, domīgi aplūkojat fotogrāfiju... Novēršat skatienu? Ko jūs jūtat, vēlaties tieši tagad?

*****Šodien, rīt apstājieties un uzdodiet sev šo jautājumu: "Ko es vēlos tagad? Ko es tagad patiesībā jūtu?" Vienkārši piefiksējiet šo sajūtu un vēlmi. Izvelciet to augšpusē. Apzinieties. Padariet to sev redzamu.

2. Vingrinājums "Ko es tagad dzirdu, redzu, jūtu?"

Uzdevums: Iemācīties ieslēgties pasaulē. Un arī izslēgties. 

Lielākoties mēs atrodamies "izslēgtā" stāvoklī. Mūsu jūtas ir atslēgtas. Mēs esam iegrimuši savās domās vai arī koncentrējamies kāda konkrēta uzdevuma izpildei. Daudzi no mums pat nepamanīs, ja apkārtnē notiks kādas izmaiņas. Mūsu apziņā pasaule ir sastingusi bildīte – tāda, kādu mēs to reiz esam iegaumējuši. Pasaulē mēs orientējamies nevis balstoties uz to, kas notiek tagad, bet izmantojot karti, ko esam radījuši savā galvā. Iepriekšējo notikumu nospiedumi, pazīstamu vietu kadri, pierasto sajūtu katalogs, cilvēku tēli. Reiz nofotografējuši apkārtni, mēs izvēlamies izmantot šīs fotogrāfijas arī turpmāk. Mēs orientējamies nevis uz reālo pasauli, bet gan uz savām iedomām par to. 

Ko jūs tagad redzat?

Tieši sev priekšā, tālumā, apkārtnē? Ieraugiet visu tā, it kā uz to visu raudzītos pirmo reizi. Atdzīviniet, atjaunojiet bildīti. Iztērējiet dažas minūtes, lai visu apskatītu. Gūstiet baudu no šīs skatīšanās. Jūs noteikti to sajutīsiet!

Nebūvējiet nekādas aprakstošas konstrukcijas: "Es redzu māju, koku zari šūpojas..." Vienkārši ieslēdziet savu vērošanas kanālu.

Ko jūs tagad dzirdat?

Ieklausieties. Jauki, vai ne? Cik daudz skaņu, un smadzenes cenšas katru identificēt... Nepazīstamas skaņas rada jautājumu: "Kas tas ir?".

Ko jūs tagad jūtat: Kādas sajūtas ir jūsu ķermenī? Piemēram, siltums mugurā, pēdas sajūt mīkstu paklāju, durstoša sajūta degunā...

Kādas emocijas jūs jūtat? Piemēram, miers, samierināšanās, skumjas...

Pamēģiniet ieslēgties pasaulē kaut vai tikai uz 5 minūtēm un jūs redzēsiet, cik ļoti, ļoti tas bagātinās jūsu pieredzi!

Pasaule eksistē neatkarīgi no tā, vai jūs to redzat vai nē, ar jums vai bez jums. Tāpat kā jūsu televizora tumšais ekrāns neietekmē televīzijas darbu. Tā vienkārši ir JŪSU izvēle.

Ir svarīgi saprast, ka katrā laika mirklī mums ir iespēja izvēlēties, kādā stāvoklī būt – būt ieslēgtam pasaulē vai būt ļoti tālu no tās.

Abi stāvokļi, – gan "ieslēgts", gan "izslēgts" – ir svarīgi.

Ja jūs sēžat zobārsta krēslā, tad labāk jutīsieties tad, ja domās būsiet ļoti tālu no šīs vietas un nekoncentrēsieties uz smaržām, skaņām un sajūtām.

Taču bieži mēs atdalām sevi no pasaules un savām izjūtām ar necaurejamu filtru, caur kuru ir ļoti sarežģīti adekvāti uztvert pasauli.

3. Vingrinājums – Sajust sevi no iekšpuses

Mums ir trīs zonas, kurās apzināmies pasauli – "iekšējā", "ārējā" un "vidus". Pateicoties tam, ka apzināmies to, kas notiek šajās zonās, mēs saprotam, kas notiek ar mums un ar pasauli tagad. Mēs "sajūtam" pasauli.

Iekšējā zona ir tas, kas atrodas mūsu iekšpusē – "zem ādas". Ārējā zona ir tas, kas notiek ārpus ādas robežām. Vidējā zona – tā ir fantāziju, plānu, domu un atmiņu pasaule.

Tas, ko varat sajust tikai jūs – tā ir "iekšējā zona"; ja to pašu tagad var sajust arī citi cilvēki, tad, iespējams, tā ir "ārējā zona".

Tagad sakoncentrējieties uz "iekšējo zonu".

Ieskatieties iekšienē. Ko jūs tagad sajūtat? Atdzīviniet katru sava ķermeņa daļiņu. Sajūtiet galvas augšdaļu, seju, acis, kaklu, rīkli, plecus, izjūtas krūtīs un mugurā. Ar iekšējo skeneri izejiet pa rokām. Sajūtiet siltumu plaukstās. Kādas ir sajūtas plaukstās? Iespējams, karstums vai durstoša sajūta. Turpiniet uz leju pa ķermeni. Neizlaidiet nevienu sava ķermeņa milimetru. Atdzīviniet sevi no iekšpuses. Ar pēdām sajūtiet grīdu vai arī kroseņu pēdas daļu. Sajūtiet savu ādu kā vienotu virsmu, kas savieno jūs ar pasauli. Sajūtiet, kā jūs elpojat un to, kas notiek ar jūsu elpu. 

Kā jums tas patīk? Kādas tagad ir jūsu sajūtas?

4. Vingrinājums – Paskatīties uz pasauli ar bērna acīm

Mums ir trīs zonas, kurās apzināmies pasauli – "iekšējā", "ārējā" un "vidus". Pateicoties tam, ka apzināmies to, kas notiek šajās zonās, mēs saprotam, kas notiek ar mums un ar pasauli tagad. Mēs "sajūtam" pasauli. Iekšējā zona ir tas, kas atrodas mūsu iekšpusē – "zem ādas". Ārējā zona ir tas, kas notiek ārpus ādas robežām. Vidējā zona – tā ir fantāziju, plānu, domu, atmiņu pasaule.

Tas, ko varat sajust tikai jūs – tā ir "iekšējā zona"; ja to pašu tagad var sajust arī citi cilvēki, tad tā ir "ārējā zona".

Tas skan dīvaini, taču lielāko daļu laika mēs redzam nevis pašu pasauli, bet tās fotogrāfiju. Mēs it kā skatāmies, bet neredzam. Mēs esam pārņemti ar savām domām un analīzi, ļoti reti reāli saskaroties ar pasauli. Ar šo "ārējo zonu".

Bērns redz pasauli pirmo reizi. Viņam vēl nav tādas ilgus gadus krātas spriedumu un uzskatu bagāžas kā mums. Viņš tikai rada savu bildīti.

Tās ir lamatas, jo pasaule visu laiku mainās, bet mēs orientējamies uz savām bildītēm. Visbiežāk mēs atrodamies "vidus zonā" – domās, plānos un analīzē. Bet pasaule ārpusē un pasaule iekšpusē netiek apzinātas, ievērotas. 

Saskarsmes brīdis ar pasauli – tas ir brīnišķīgs!

Pamēģiniet, un jums patiks.

Tagad apskatiet apkārtesošos priekšmetus. Sakiet sev: "Es apzinos..."

Piemēram, es tagad apzinos to, ka uz aizkariem ir ēnas, liānas zarus, kas pieskaras logam... Es apzinos putnu čivināšanu aiz loga un tālas cilvēku balsis.

Izrunājot pie sevis to, ko redzat, dzirdat un sajūtat, uz kādu brīdi jūs varēsiet izrauties no analīzes, un tas ļaus visu patiesi apzināties.

Tātad kas ir tas, ko jūs apzināties tieši tagad?

 

Avots: http://dybova.ru/

* No krievu valodas tulkoja Kristīna Zacesta speciāli priekš www.garavasara.com

* Korektore: Liene Lāce 

 

Library_page_screen_shot_2017-12-20_at_18.12.43
Pašizziņas prakses

10 būtiski atmošanās principi

Šajā nelielajā sarakstā esmu apkopojis dažus no svarīgākajiem pamatprincipiem, ko mācu savos semināros un dziedināšanās. Šis ir sākums. I...

11334
20. decembrī, 2017
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

22374
18. novembrī, 2016
Library_page_3865a12bf92b564e98404e0bb3cebb48-0
Pašizziņas prakses

Meditācija iekšējās cīņas pārtraukšanai

Jo uzmanīgāki mēs kļūstam, jo vairāk mēs saskatām sevī iekšējo nesaskaņu. Šī meditācija no Džeka Kornfīlda grāmatas «Ceļš ar sirdi» palīd...

4940
31. martā, 2016
Library_page_6a00d8341c7f0d53ef00e553e9019c8834
Pašizziņas prakses

Čārlijs Čaplins – kad iemīlēju sevi

Kad iemīlēju sevi, sapratu, ka skumjas un ciešanas ir tikai brīdinājuma signāli par to, ka dzīvoju pret savu patiesību. Tagad to saucu pa...

4817
16. martā, 2016
Library_page_hk09bije0cc
Pašizziņas prakses

Kā nomainīt savas dzīves "filmiņu"

Domā, ka viss, kas notiek tavā dzīvē, jau sen ir izlemts debesīs, un tu to nekādi nespēj ietekmēt? Pazīstamais transerfinga realitātes te...

16968
15. februārī, 2016
1
Library_page_girl-waiting-for-lovers
Pašizziņas prakses

Joga dvēselei

JOGA DVĒSELEI – tie ir nelieli, bet ļoti nozīmīgi vingrinājumi, kurus esmu apkopojusi, balstoties uz Eriksona koučingu un geštaltterapiju...

4089
17. decembrī, 2015
Library_page_michael-shainblum_5-940x726
Pašizziņas prakses

Kāpēc esmu šeit?

/ 5 jautājumi, ko sev uzdot / Vai kādreiz esat domājis, kāpēc esat šeit? Kāda varētu būt jēga mosties katru rītu? Daļa no jūsu mērķa šei...

4877
26. novembrī, 2015
Library_page_photodune-7673995-beautiful-little-girl-enjoying-nature-s
Ķermenis & veselība

Visīsākais ceļš, lai uzlabotu veselību

No zinātniskā viedokļa veselība ir labākais no iespējamajiem stāvokļiem; optimālais, jeb -dzīvotspēja ar pozitīvu emocionālo tonusu. Fizi...

5257
11. septembrī, 2015
Library_page_original
Pašizziņas prakses

Vai iespējams vienmēr būt laimīgam?

Enerģijas trūkums – tā ir tuvojošos nelaimju un slimību pirmā pazīme. Ajūrvēdā teikts, ja cilvēks attīstās garīgajā dzīvē, tam jābūt redz...

5530
31. augustā, 2015
Library_page_image
Pašizziņas prakses

Es nepārtraukti daru, ko spēju, lai mācītos no katras pieredzes

Lai gan, manuprāt, mēs sliecamies koncentrēties tikai uz pozitīvo, tieši negatīvā pieredze ir tā, kas mums tiešām var palīdzēt. Mums tika...

3412
1. augustā, 2015
Library_page_11096611_848279421912174_7753644055807266370_n
Pašizziņas prakses

Sauciens no Viņas Puses

Kā saka mans sens draugs: "Dzīve ir iekārtota tā, ka vienā brīdī ir garlaicīgi, citā – bailīgi". Kaut kādā ziņā cilvēka dzīvi var salīdzi...

4473
1. maijā, 2015
Library_page_1238860_543114525762000_854984976_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi....

17282
24. martā, 2015
Library_page_8380060-r3l8t8d-1000-15
Pašizziņas prakses

Pašpietiekamības manifests

... Es esmu atbildīgs par to, lai nepieņemtu to, kas mani ievaino. Es esmu atbildīgs par to, lai aizsargātos no tiem, kuri man kaitē. E...

6790
4. martā, 2015
Library_page_9-lies-tricked
Pašizziņas prakses

10 mīti, kam esam noticējuši

Ir laiks iemācīties ko jaunu, atmaskojot kā nepatiesus desmit apgalvojumus, ko vienmēr esam uzskatījuši par patiesiem.   1. Būt vienam n...

7194
7. februārī, 2015
Library_page_dog-sunset
Pašizziņas prakses

Garīgās mācības, ko var mācīties no suņiem

Vai esi kādreiz apjautis, ka Dievs (God) angļu valodā, lasot no otras puses, nozīmē Suns (Dog)? Suņi un vairums citu mājdzīvnieku spēj sa...

5158
17. janvārī, 2015
Library_page_10325712_662210477185737_6215411496030530408_n
Prāts & psiholoģija

Ja šķiet, ka viss iet greizi, vienkārši atcerieties šīs 8 lietas

„Es sēžu uz savas slimnīcas gultas, gaidot abu krūšu noņemšanu. Bet dīvainā kārtā es jūtos laimīga. Līdz šim man nebija problēmu ar vesel...

7438
22. oktobrī, 2014
Library_page_10305607_670444099695708_7098990710418436197_n
Pašizziņas prakses

Ošo: Visums ir mūsos

Visums pastāv kā nepārtrauktība; tas ir intermitējošs fenomens. Mēs esam šeit, jo visums bija tāds, lai mēs varētu te būt. Visa pagātne b...

5323
13. oktobrī, 2014
Library_page_g2hhphmarlk
Pašizziņas prakses

Холодинамика — городской шаманизм

Холодинамика — это направление трансперсональной психологии, возникшее на стыке работ К.Юнга и квантовой физики в 70-х годах 20-го века...

4473
8. oktobrī, 2014
Library_page_282631_2113735435651_1013634033_32377860_3528368_n
Pašizziņas prakses

Kā mēs zaudējam un kā iegūstam enerģiju visos ķermeņa līmeņos

Parasti, kad domājam par enerģiju, mēs domājam par savu fizisko ķermeņi, bet kā tad ar mentālo, ēterisko, astrālo ķermeni? Kā  mēs paši z...

7132
25. augustā, 2014
Library_page_5486318_original_1386126407.jpg
Pašizziņas prakses

Lielvārdes josla

(kādas vācu mistiķes lasījums) Lasījums notika izsekojot jostā zīmi pēc zīmes. Rasmas Rozītes tulkojums no skaņu ieraksta. Red. Josta s...

4197
5. martā, 2014
Library_page_1551674_490284257747534_25904417_n
Pašizziņas prakses

Septiņi Visuma likumi

Ja esat nolēmuši nopietni nodarboties ar garīgo attīstību, jums vajag saprast un pieņemt dažus Visuma likumus. “Kāpēc tie ir vajadzīgi?”...

10766
5. februārī, 2014