Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_____-_________-176288 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Kā gūt panākumus paškaitniecībā

Vairums cilvēku apgalvo, ka vēlas būt laimīgi — baudīt jēgpilnu dzīvi, izzināt un pilnveidot sevi, pieredzēt sapņu piepildīšanos, dalīties mīlestībā un draudzībā ar citiem cilvēkiem un, iespējams, arī ar citām dzīvām būtnēm, tādām kā suņi, kaķi, putni un visi pārējie.

Tomēr, lai cik dīvaini tas būtu, daži cilvēki rīkojas tā, it kā gribētu būt nelaimīgi. Turklāt viņiem tas lieliski padodas, lai gan nelaime nesniedz tiem nekādu taustāmu labumu, jo tā nepalīdz viņiem atrast mīļotos un draugus, iegūt labākas darbavietas, nopelnīt vairāk naudas vai doties interesantākos brīvdienu braucienos. Kāpēc viņi tā rīkojas? Izstudējot vairākus labāko terapeitu darbus par šo tēmu, secināts, ka nelaime ir sava veida māksla, un apmierinājums, ko cilvēki no tās gūst, atsver tās veidošanā ieguldītās radošās pūles. Citiem vārdiem sakot, laikā kad jūsu dzīve ir stabila, mierīga un plaukstoša — nenotiek pilsoņu karš, nevalda masu bads, neplosās epidēmijas, nav nekāda nabadzības izraisīta niknuma, padarīt sevi nelaimīgu ir māksla pati par sevi. Tā paģērē iztēles spējas, vīziju un atjautību. Tas var piešķirt jūsu dzīvei pat savdabīgu jēgu.

Ja jūs tiecaties padarīt sevi nelaimīgu, tad kādas ir labākās, pārbaudītākās metodes mērķa sasniegšanai? Izslēgsim tādas banālas lietas kā narkotikas, noziegumi, azartspēles un laulātā partnera vai kaimiņa piekaušana. Izsmalcinātākās taktikas, kuras nevienam neradīs aizdomas par tīšu rīcību, var būt ļoti efektīvas. Savukārt jums jāizliekas, ka vēlaties būt tikpat laimīgs kā visi pārējie, jo citādi taču cilvēki neuztvers jūsu nelaimi nopietni. Īsta māksla ir rīkoties tā, lai nelaime tiešām būtu, bet jūs varētu apgalvot, ka esat nevainīgs upuris, ideālā gadījumā — to pašu cilvēku upuris, no kuriem jūs pūlaties saņemt līdzjūtību un žēlumu.

Nav iespējams izpostīt savu dzīvi, neizpostot laulību vai nesagraujot attiecības ar bērniem un draugiem. Padarot sevi nelaimīgu, jūs neizbēgami padarīsiet nelaimīgus arī apkārtējos cilvēkus. Vismaz līdz brīdim, kad viņi jūs pametīs, taču tas jums būs vēl viens iemesls justies nelaimīgam. Tādējādi ir svarīgi paturēt prātā labumus, ko var gūt no nelaimes.

• Kad jūs esat nelaimīgs, cilvēki jūt jums līdzi. Viņi bieži izjūt pat neskaidru vainas apziņu, it kā viņi kaut kā varētu būt vainojami jūsu nelaimē. Tas ir labi! Radīt vainas sajūtu citos cilvēkos — tas ir tas, kas vajadzīgs. Tas ir jūsu spēks! Tie, kas jūs mīl un tie, kas no jums ir atkarīgi, apiesies ar jums kā ar jēlu olu, lai tik nepateiktu vai neizdarītu neko, kas vairotu jūsu nelaimi.

• Kad jūs esat nelaimīgs, jums nav cerību sagaidīt kaut ko labu, toties jūs nesagaida arī vilšanās.

• Kad jūs esat nelaimīgs, jūs varat atstāt uz apkārtējiem cilvēkiem gudra un pasaulīga cilvēka iespaidu, it īpaši, ja jūtaties nelaimīgs ne tikai privātajā dzīvē, bet arī sabiedrībā. Jums ir iespēja saglabāt tāda cilvēka tēlu, ko nomāc dziļas, traģiskas, eksistenciālas zināšanas, ko laimīgi un sekli cilvēki nespēj novērtēt.


Nelaimes prasmju izkopšana

Ķersimies pie lietas un aplūkosim dažas efektīvas stratēģijas, kā kļūt nelaimīgam. Šie ieteikumi nekādā ziņā nav izsmeļoši, tomēr četru vai piecu piedāvāto metožu pielietošana palīdzēs izkopt jūsu talantu.

1. Baidieties, ļoti baidieties no ekonomiska kraha! Krīžu un dažādu citādu veidu grūtos ekonomiskos laikos daudzi cilvēki baidās zaudēt darbu vai ietaupījumus. Jūsu dzīves izjaukšanas māksla ietver padošanos šīm bailēm pat tad, ja ir vien neliela iespēja, ka jūs tiešām varat piedzīvot šādu zaudējumu, Koncentrējieties uz šīm bailēm, padariet tās par savas dzīves prioritāti, gaudieties visu laiku, ka jūs tūlīt tūlīt varat bankrotēt, sūdzieties, cik mūsdienās viss ir dārgs, it īpaši tad, ja kaut ko pērk kāds cits. Mēģiniet izprovocēt strīdus par citu cilvēku neapdomātiem, vieglprātīgiem tēriņiem un apgalvojiet, ka ekonomiskā recesija ir šāda tipa cilvēku bezatbildīgās rīcības rezultāts.

Bailēm no ekonomiskā zaudējuma ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tās uz visiem laikiem nodrošinās jums darbavietu, kuru jūs neieredzat. Otrkārt, tās labi balansē ar alkatību, apmātību ar naudu un egoismu, kuru apskaudīs pat tēvocis Skrūdžs. Treškārt, jūs ne tikai atsvešināsities no draugiem un ģimenes, bet arī kļūsit vēl vairāk noraizējies, depresīvs un, iespējams, pat saslimsiet no raizēm par naudu. Labi pastrādāts!

Vingrinājums: apsēdieties ērtā krēslā, aizveriet acis un 15 minūtes meditējiet par visu, ko jūs varētu zaudēt: darbu, māju, uzkrājumus un tā tālāk. Pēc tam iztēlojieties dzīvi bezpajumtnieku patversmē.

2. Praktizējiet ilgtspējīgu garlaicību. Kultivējiet sajūtu, ka viss ir paredzams, ka dzīvei pietrūkst asuma, piedzīvojumu, ka tāda kopš dzimšanas fascinējoša persona kā jūs, pilnīgi bez vainas ir lemta garlaicīgai un bezjēdzīgai dzīvei. Daudz sūdzieties par to, cik garlaikots jūtaties. Padariet to par galveno sarunas tēmu ar visiem paziņām, uzvedieties un runājiet tā, lai tie skaidri noprastu, ka, pēc jūsu domām, viņi ir garlaicīgi. Izskatiet iespēju izprovocēt attiecību krīzi, lai kliedētu garlaicību. Uzsāciet mīlas dēku (tas vislabāk darbojas, ja esat precējies vai, vēl labāk, ja jums ir mīlas dēka ar kādu, kas ir precējies); dodieties atkārtotās iepirkšanās tūrēs, iegādājieties drēbes, automašīnas, modernas tehnikas ierīces, sporta piederumus (paņemiet līdzi vairākas kredītkartes gadījumam, ja kādai beidzas kredītlimits); uzsāciet bezjēdzīgus strīdus ar dzīvesbiedru, bērniem, kaimiņiem; laidiet pasaulē vēl vienu bērnu; uzsakiet darbu, iztukšojiet bankas kontu un pārcelieties dzīvot uz vietu, par kuru neko nezināt.
Garlaicības papildu labums ir tas, ka jūs neizbēgami kļūsiet garlaicīgs. Draugi un radinieki no jums izvairīsies. Jūs nekur netiksit ielūgts; neviens negribēs jums zvanīt, vēl mazāk — jūs redzēt. Kad tas notiks, jūs jutīsities vientuļš un vēl vairāk garlaikots un nelaimīgs.

Vingrinājums: piespiediet sevi katru dienu stundām ilgi skatīties stulbus TV realitātes šovus, un lasiet vienīgi dzelteno presi, kas liks jums justies kā bez dvēseles. Izvairieties no literatūras, mākslas un nesekojiet līdzi notikumiem politikā, sabiedrībā un kultūrā.

3. Piešķiriet sev negatīvu identitāti. Ļaujiet jūs pārņēmušai emocionālai problēmai absorbēt visus pārējos jūsu identitātes aspektus. Ja jūtaties depresīvs, kļūstiet par depresīvu personu; ja jūs satrauc sociālās lietas, pieņemiet fobijām pakļautas personas vai personas ar satraukuma traucējumiem identitāti. Padariet savu slimību par dzīves fokusu. Apspriediet to ar katru cilvēku un pārliecinieties, ka esat izlasījis visu par slimības simptomiem, lai spētu runāt par tiem kā zinātājs un bezgalīgi ilgi. Praktizējiet ar šo slimību visbiežāk asociētu uzvedību, īpaši tad, ja tā traucē parastās darbības un attiecības. Koncentrējieties uz to, cik depresīvs esat, un kļūstiet raudulīgs, jo tā ir jūsu izvēlētā identitāte. Atsakieties no jaunu vietu apmeklēšanas vai jaunu lietu izmēģināšanas, jo tas sagādā jums raizes. Izraisiet sevī panikas lēkmes vietās, kurās tās var izraisīt lielāko satraukumu. Ir svarīgi pierādīt apkārtējiem, ka jūs negūstat baudu no sava stāvokļa vai uzvedības, bet nespējat to novērst.

Iemācieties nonākt tādā fizioloģiskā stāvoklī, kas reprezentē jūsu negatīvo  identitāti. Piemēram, ja jūsu negatīvā identitāte ir depresīva persona, nokariet plecus, skatieties grīdā, elpojiet sekli. Lai pēc iespējas ātrāk sasniegtu vajadzīgo stāvokli, ķermenis jātrenē.

Vingrinājums: pierakstiet 10 situācijas, kas sagādā jums rūpes, izraisa depresiju vai apjukumu. Reizi nedēļā izvēlieties vienu no tām un 15 minūtes trenējiet to, lai ievadītu sevi, piemēram, panikas stāvoklī.

4. Uzsāciet strīdus. Šis ir izcils veids attiecību graušanai ar partneri. Ik pa laikam negaidīti uzsāciet strīdu, sāciet raudāt par kaut ko triviālu vai izsakiet nepamatotus apvainojumus. Tam jāilgst vismaz 15 minūtes, ideāli ir, ja tas notiek publiski. Dusmu uzplūdumā sagaidiet no sava partnera laipnības un simpātiju izpausmes, bet, ja viņš vēlāk to pieminēs, uzstājiet, ka jūs nekad to neesat darījis vai arī viņš ir nepareizi sapratis, ko jūs esat vēlējies pateikt. Izskatieties aizvainots un sāpināts par to, ka jūsu partneris pārmet jums sliktu uzvedību.

Cits veids, kā to panākt, ir negaidīti paziņot “mums jāizrunājas” un pēc tam veltīt partnerim veselu tirādi par to, cik ļoti vīlies jūs esat attiecībās. Pārliecinieties, ka esat uzsācis šo pasākumu tieši tad, kad partneris grasās doties darīšanās un turpiniet to vismaz stundu. Cits veids, kā uzsākt strīdu, ir zvanīt vai sūtīt īsziņas partnerim uz darbu un izteikt savu problēmu vai vilšanos. Tāpat rīkojieties tad, kad partneris ir kopā ar draugiem.

Vingrinājums: pierakstiet 20 kaitinošas īsziņas, kuras jūs varētu nosūtīt romantiskajam partnerim. Turpiniet katru dienu papildināt šo sarakstu.

5. Piedēvējiet partnerim sliktus nodomus. Pie jebkuras iespējas piedēvējiet partnerim, draugiem un darba biedriem iespējami sliktākus nodomus. Izmantojiet jebkuru nevainīgu piezīmi un pārvērtiet to apvainojumā vai mēģinājumā jūs pazemot. Piemēram, ja kāds jums jautā “Kā tev patika filma?”, jums nekavējoties jādomā: “Viņš mēģina mani pazemot, pierādot, ka es neesmu sapratis filmu, vai arī mēģina pateikt, ka man ir slikta gaume”. Galvenā ideja: no cilvēkiem vienmēr jāsagaida sliktākais. Ja kāds nokavē jūsu rīkotās vakariņas, atcerieties visas pārējās reizes, kad šis cilvēks ir nokavējies un seciniet, ka viņš tā rīkojas, lai noniecinātu jūs. Pārliecinieties, ka brīdī, kad šī persona ierodas, jūs vai nu spelgojat dusmās, vai esat tik sliktā omā, ka vakars ir sabojāts. Ja šī persona vaicā, kas par lietu, neatbildiet: lai pamokās.

Vingrinājums: pierakstiet piecu radinieku vai draugu vārdus. Blakus katram vārdam  pierakstiet, kā viņi nesenā pagātnē ir nogrēkojušies vārdos vai darbos, lai apliecinātu, ka viņi tikpat cītīgi kā jūs pats vairo jūsu nelaimes.

6. Lai ko jūs darītu, dariet to vienīgi savam labumam. Dažreiz jums var rasties vēlēšanās kādam palīdzēt, ziedot naudu labdarībai vai veikt brīvprātīgo darbu. Nedariet to, izņemot gadījumus, kad tas jums sniedz kādu labumu, piemēram, ja, pateicoties tam, jūs izskatīsities pēc laba cilvēka vai, ja tādējādi jums būs iespēja iepazīties ar kādu, no kura kādreiz varēsiet aizņemties naudu. Nekad neiekrītiet labo darbu slazdā tikai tāpēc, ka vēlaties palīdzēt cilvēkiem. Atcerieties, ka, neraugoties uz to, ka jūs sevi neieredzat, jūsu galvenais mērķis ir rūpēties tikai un vienīgi par Numero Uno, t.i., par sevi

Vingrinājums: atcerieties visu, ko pagātnē esat darījis citu labā un kas nav ticis atmaksāts. Iedomājieties, kā visi apkārtējie mēģina no jums tikai ņemt un ņemt. Tagad pierakstiet trīs lietas, kuras jūs varētu izdarīt, lai izskatītos par altruistu, un kuras sniegtu jums personīgu,  sociālu vai profesionālu labumu.

7. Izvairieties pateikties. Pētījumi liecina, ka cilvēki, kuri izsaka pateicību, ir laimīgāki par tiem, kuri to nedara. Tāpēc nekad nevienam nepateicieties. Svētību skaitīšana ir idiotu nodarbe. Kādas svētības? Dzīve ir ciešanas, un pēc tās jūs mirstiet. Par ko gan jāpateicas?

Draugi un radinieki, kas vēl jums labu, sabotēs jūsu mēģinājumus būt nepateicīgam. Piemēram, vakariņu laikā mājās jūs sūdzieties laulātajam draugam par darbā atlikto projektu, bet viņš mēģina jums atgādināt, cik pateicīgam jums jābūt par to, ka jums vispār ir darbs un iztikas līdzekļi. Šādi mēģinājumi rosināt pateicību un prieku ir viegli atvairāmi. Vienkārši norādiet, ka lietas, par kurām jums būtu jābūt pateicīgam, nav perfektas, tāpēc jūs varat brīvi meklēt tajās tik daudz trūkumu, cik vien vēlaties.

Vingrinājums: izveidojiet sarakstu ar lietām, par kurām jūs varētu būt pateicīgs. Blakus katrai pierakstiet, kāpēc jūs tāds neesat. Iedomājieties ļaunāko. Domājot par nākotni, iztēlojieties sliktāko scenāriju. Ir svarīgi jau iepriekš justies nelaimīgam, lai sagatavotos jebkurai iespējamai katastrofai vai traģēdijai. Iedomājieties iespējamās briesmas, kas jūs apdraud: terora akti, dabas  katastrofas, nāvējošas slimības, šausmīgi nelaimes gadījumi, globāla neraža utt.

8. Vienmēr esiet modrs un norūpējies. Optimistisks skats nākotnē rada vienīgi vilšanos. Tādēļ jums par katru cenu jātic, ka jūsu laulība ir bijusi kļūda, jūsu bērni jūs nemīl, jūsu bizness bankrotēs un vispār nekas labs nekad nav gaidāms.

Vingrinājums: izpētiet, kādas dabas vai cilvēku izraisītas katastrofas, piemēram, zemestrīces, plūdi, radioaktīvas noplūdes, trakumsērgas epidēmijas, varētu notikt jūsu reģionā.  Koncentrējieties uz tām vismaz stundu dienā.

9. Vainojiet savus vecākus. Vecāku vainošana par jūsu fiziskajām nepilnībām un neveiksmēm ir vēl viens nozīmīgs solis, kas jums jāsper. Šā vai tā jūsu vecāki ir izveidojuši no jums to, kas jūs esat šodien; jums ar to nav bijis ne mazākā sakara. Ja jums piemīt kādas labas īpašības vai, pasarg’ Dievs, veicas, vecākiem tur nav nekādu nopelnu. Tā ir sagadīšanās.

Papildiniet „vainīgo” sarakstu ar cilvēkiem no savas pagātnes: ierakstiet tajā savu otrās klases skolotāju, kurš uzkliedza jums kafejnīcā, zēnu, kurš iekaustīja jūs 9 gadu vecumā, augstskolas profesoru, kurš ielika jums neapmierinošu atzīmi, savu pirmo mīlestību, pat pilsētu, kurā esat uzaudzis — iespēju ir bezgala daudz. Mākslā būt nelaimīgam svarīgākais ir nosodīt.

Vingrinājums: piezvaniet vecākiem un pasakiet viņiem, ka tikko atcerējāties kādu nelāgu rīcību, ko viņi pieļāva jūsu bērnībā. Pārliecinieties, ka viņi ir sapratuši, cik briesmīgi jūs toreiz jutāties un cik ļoti joprojām to pārdzīvojat.

10. Nebaudiet dzīvi. Gūt baudu no tādām lietām kā ēdiens, vīns, mūzika un skaistums spēj tikai vieglprātīgi un sekli cilvēki. Ielāgojiet to. Ja manāt, ka neviļus gūstat baudu no smaržas, dziesmas vai mākslas darba, nekavējoši atgādiniet sev, ka tās ir pārejošas baudas, kas nekompensē pasaules trūkumus un nelaimes. Tas pats attiecas uz dabu. Ja jūtat, ka jūs iepriecina skaista ainava, pastaiga pa pludmali vai mežu, sakiet „stop!”. Atgādiniet sev, ka pasaulē valda nabadzība, slimības un posts. Dabas skaistums ir maldi.

Vingrinājums: reizi nedēļā dariet kaut ko tādu, kas varētu sagādāt jums baudu, bet nododoties tam, domājiet par šīs darbības bezjēdzību. Citiem vārdiem sakot, koncentrējieties uz to, lai negūtu ne mazāko baudu no baudāmām lietām.

11. Nododieties pārdomām. Pavadiet daudz laika, koncentrējoties uz sevi. Pastāvīgi raizējieties par savas uzvedības cēloņiem, analizējiet savus trūkumus un atgremojiet savas problēmas. Neļaujieties nekādai pozitīvai pieredzei vai ietekmei. Jūsu mērķis ir panākt, lai jebkuras sīkas grūtības vai ķilda izskatītos milzīgas un draudīgas.

Jūs varat nodoties arī pārdomām par citu cilvēku vai visas pasaules problēmām. Padariet tās par savām. Jūsu bērns ir slims? Padomājiet, kas tā jums būs par nastu - izbrīvēt laiku darbā, lai par viņu rūpētos. Dzīvesbiedru ir aizvainojusi jūsu rīcība? Koncentrējieties uz to, cik briesmīgi jūs jūtaties, kad viņš stāsta par to, kā jūs liekat viņam justies. Pārdomājot ne tikai savas, bet arī citu cilvēku problēmas, jūs izskatīsieties kā dziļš, jūtīgs domātājs, kas uz saviem pleciem nes visas pasaules smagumu.

Vingrinājums: apsēdieties ērtā krēslā un meklējiet negatīvas sajūtas, tādas kā dusmas, depresiju, rūpes, garlaicību. Jebko. Koncentrējieties uz šīm jūtām vismaz 15 minūtes. Pārējā dienas laikā paturiet tās prātā, lai arī ko jūs darītu.

12. Cildiniet vai zākājiet pagātni. Cildinot pagātni, sakiet sev, cik laba, laimīga, veiksmīga un vērtīga bija dzīve bērnībā, jaunībā vai tad, kad tikko apprecējāties. Un nožēlojiet to, cik kopš tā laika viss ir kļuvis slikti Piemēram, jaunībā jūs bijāt valdzinoša un pludmalē saulrietā dejojāt sambu kopā ar izskatīgu vīrieti, bet tagad jums ir pavisam viduvēja laulība un ļoti neveiksmīgi izvēlēts apdrošināšanas aģents. Jums vajadzēja apprecēt slaido, tumšmataino Pēteri. Īsāk sakot, koncentrējieties uz to, ko jūs varējāt vai ko jums vajadzēja izdarīt, nevis uz to, ko jūs esat izdarījis. Tas noteikti liks jums justies nelaimīgam.

Zākāt pagātni arī ir vienkārši. Jūs esat dzimis nepareizā vietā, nepareizā laikā, jūs nekad neesat saņēmis to, kas jums bija vajadzīgs, jūs vienmēr esat juties diskriminēts, jums nekad nav bijis iespējas apmeklēt vasaras nometni. Kā jūs varat būt laimīgs, ja jums ir tik draņķīga izcelsme? Ir svarīgi domāt, ka sliktas atmiņas, nopietnas kļūdas un traumatiski notikumi ir vairāk ietekmējuši jūs kā personību un traucējuši izveidot veiksmīgu nākotni nekā labās atmiņas, veiksme un laimīgie notikumi. Koncentrējieties uz sliktajiem laikiem. Kļūstiet apsēsts ar tiem. Glabājiet tos kā dārgumus. Varat būt drošs: lai kas arī notiktu tagadnē, jūs nebūsiet laimīgs.

Vingrinājums: izveidojiet svarīgāko slikto atmiņu sarakstu un glabājiet tur, kur bieži varat to aplūkot. Reizi nedēļā pastāstiet kādam par kādu savas briesmīgās bērnības epizodi vai par to, cik nesalīdzināmi labāka bija jūsu dzīve bija pirms 20 gadiem.

13. Atrodiet romantisku partneri, kuru varētu izmainīt. Pārliecinieties, ka esat iemīlējies cilvēkā, kam piemīt kādi nopietni trūkumi (kaķu vāķētājs, azartspēļu spēlmanis, alkoholiķis, brunču mednieks, sociopāts), un nododieties viņa pāraudzināšanai neatkarīgi no tā, vai viņš pats vēlas mainīties. Cieši ticiet, ka jūs spējat mainīt šo personu, un ignorējiet visus faktus, kas pierāda pretējo.

Vingrinājums: apmeklējiet interneta iepazīšanās vietnes un apziniet sliktās izvēles, kuras jūs varat izdarīt viena vakara laikā. Centieties tikties ar šiem cilvēkiem. Vēlams, lai šī vietne par pakalpojumiem iekasētu lielas naudas summas, jo tad jūs kļūsiet ne vien emocionāli, bet arī finansiāli iztukšots.

14. Esiet kritisks. Pārliecinieties, ka jums netīkamo lietu saraksts ir bezgalīgs un arvien paudiet savu nepatiku neatkarīgi no tā, vai kāds lūdz jūsu padomu vai viedokli, vai ne. Piemēram, nevilcinieties pateikt: “Un to jūs šorīt izvēlējāties uzvilkt?” vai “Jums tiešām patīk tik uzkrītošas drēbes?” Ja kāds ēd olu, nekavējieties dariet viņam zināmu, ka olas jums negaršo. Savu negatīvismu jūs varat attiecināt praktiski uz jebko.

Ja kaut kas jums nepatīk, bet vairumam cilvēku patīk, tas palīdzēs jums izcelties.  Nepatika pret ceļu satiksmi vai odiem nav pietiekami radoša: visi zina, cik kaitinošas šīs lietas ir, un viņi nepievērsīs jums pietiekami daudz uzmanības, ja piekritīsiet, ka arī jums tās nepatīk. Jums nepatīk jaunā filma, kuru slavē visi jūsu draugi? Jums būs daudz iespēju paust savu negatīvo vērtējumu draugu pulkā.

Vingrinājums: sastādiet sarakstu ar 20 lietām, kuras jums netīk un saskaitiet, cik reižu dienā jūs varat tās pieminēt sarunā. Lai rezultāti būtu labāki, iekļaujiet tajā lietas, kuras  jūs nekad neesat mēģinājis izzināt.

Nu jūs uzzinājāt 14 metodes, kā padarīt sevi nelaimīgu. Jums nav jāpielieto tās visas, pilnīgi pietiks ar četrām vai piecām, tikai regulāri rājiet sevi par to, ka neliekat lietā visas četrpadsmit. Ja nonāksiet ārsta kabinetā — kāds taču joprojām izturas pret jums ar mīlestību un aizvilinās jūs turp — gādājiet par to, lai jūsu nelaimes cēlonis izskatās organisks. Ja terapeits mēģina jūs izglītot un pūlas jūs apmācīt, kā ar prāta un ķermeņa metodēm nomierināties, uzturiet sarunu un stāstiet viņam par nelaimi vēstošiem sapņiem, ko esat redzējis pagājušajā naktī. Ja izrādās, ka terapeits ir izglītots sapņu analīzes jomā, žigli sāciet žēloties par pašas terapijas izmaksām. Galu galā terapeits ir šķērslis jūsu ceļā uz nelaimīgu dzīvi, tāpēc jums pēc iespējas ātrāk jātiek vaļā no viņa ietekmes.


Šī raksta autore Kloja Madanesa (Cloe Madanes) ir pasaulslavena ģimenes un psiholoģiskās terapijas pasniedzēja, viena no ģimenes terapijas stratēģiskās pieejas autoriem. Viņa ir sarakstījusi septiņas grāmatas, kuras ir kļuvušas par psiholoģijas jomas klasiku: Strategic Family Therapy; Behind the One-Way Mirror; Sex, Love, and Violence; The Secret Meaning of Money; The Violence of Men; The Therapist as Humanist, Social Activist, and Systemic Thinker un Relationship Breakthrough.

Avots: http://www.puaro.lv

Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

1398
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

852
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

12225
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2154
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

7599
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2061
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

3611
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

241
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

3536
17. janvārī, 2017
Library_page_hamed_naseri-healing-vibrations
Skaņa & balss

Dziedējošā frekvence 432MHz

ISO Organizācija, kas nosaka standartus, ir pieņēmusi 440 Hz frekvenci kā pamata – koncerta frekvenci, kas jāievēro gan mūzikas instrumen...

2282
9. janvārī, 2017
Library_page_sky-perspective-1024x482
Ķermenis & veselība

Mūsu apziņa ietekmē realitāti

Doktors Džo Dispenza (Joe Dispenza) – bioķīmiķis, neirofiziologs, neiropsihologs, hiropraktiķis – bija viens no pirmajiem, kurš no zinātn...

6973
30. decembrī, 2016
Library_page_f2d5d4feaec4110egreat
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

1320
23. decembrī, 2016
Library_page_111
Attiecības

Bailes no dziļām attiecībām

Jautāums: Es uztraucos par meiteni, ar kuru esmu kopā. Man ir bail viņu zaudēt... un tas neļauj man veidot dziļas attiecības. Varbūt es b...

3147
11. decembrī, 2016
Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

6748
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

17511
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

2010
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

6044
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3897
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

2377
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

1525
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

2415
11. oktobrī, 2016
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

449
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

903
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

790
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
913
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

795
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

795
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

948
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

1265
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1445
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1481
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1363
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

2250
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1772
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1603
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
513
9. janvārī, 2017