Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_____-_________-176288 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Kā gūt panākumus paškaitniecībā

Vairums cilvēku apgalvo, ka vēlas būt laimīgi — baudīt jēgpilnu dzīvi, izzināt un pilnveidot sevi, pieredzēt sapņu piepildīšanos, dalīties mīlestībā un draudzībā ar citiem cilvēkiem un, iespējams, arī ar citām dzīvām būtnēm, tādām kā suņi, kaķi, putni un visi pārējie.

Tomēr, lai cik dīvaini tas būtu, daži cilvēki rīkojas tā, it kā gribētu būt nelaimīgi. Turklāt viņiem tas lieliski padodas, lai gan nelaime nesniedz tiem nekādu taustāmu labumu, jo tā nepalīdz viņiem atrast mīļotos un draugus, iegūt labākas darbavietas, nopelnīt vairāk naudas vai doties interesantākos brīvdienu braucienos. Kāpēc viņi tā rīkojas? Izstudējot vairākus labāko terapeitu darbus par šo tēmu, secināts, ka nelaime ir sava veida māksla, un apmierinājums, ko cilvēki no tās gūst, atsver tās veidošanā ieguldītās radošās pūles. Citiem vārdiem sakot, laikā kad jūsu dzīve ir stabila, mierīga un plaukstoša — nenotiek pilsoņu karš, nevalda masu bads, neplosās epidēmijas, nav nekāda nabadzības izraisīta niknuma, padarīt sevi nelaimīgu ir māksla pati par sevi. Tā paģērē iztēles spējas, vīziju un atjautību. Tas var piešķirt jūsu dzīvei pat savdabīgu jēgu.

Ja jūs tiecaties padarīt sevi nelaimīgu, tad kādas ir labākās, pārbaudītākās metodes mērķa sasniegšanai? Izslēgsim tādas banālas lietas kā narkotikas, noziegumi, azartspēles un laulātā partnera vai kaimiņa piekaušana. Izsmalcinātākās taktikas, kuras nevienam neradīs aizdomas par tīšu rīcību, var būt ļoti efektīvas. Savukārt jums jāizliekas, ka vēlaties būt tikpat laimīgs kā visi pārējie, jo citādi taču cilvēki neuztvers jūsu nelaimi nopietni. Īsta māksla ir rīkoties tā, lai nelaime tiešām būtu, bet jūs varētu apgalvot, ka esat nevainīgs upuris, ideālā gadījumā — to pašu cilvēku upuris, no kuriem jūs pūlaties saņemt līdzjūtību un žēlumu.

Nav iespējams izpostīt savu dzīvi, neizpostot laulību vai nesagraujot attiecības ar bērniem un draugiem. Padarot sevi nelaimīgu, jūs neizbēgami padarīsiet nelaimīgus arī apkārtējos cilvēkus. Vismaz līdz brīdim, kad viņi jūs pametīs, taču tas jums būs vēl viens iemesls justies nelaimīgam. Tādējādi ir svarīgi paturēt prātā labumus, ko var gūt no nelaimes.

• Kad jūs esat nelaimīgs, cilvēki jūt jums līdzi. Viņi bieži izjūt pat neskaidru vainas apziņu, it kā viņi kaut kā varētu būt vainojami jūsu nelaimē. Tas ir labi! Radīt vainas sajūtu citos cilvēkos — tas ir tas, kas vajadzīgs. Tas ir jūsu spēks! Tie, kas jūs mīl un tie, kas no jums ir atkarīgi, apiesies ar jums kā ar jēlu olu, lai tik nepateiktu vai neizdarītu neko, kas vairotu jūsu nelaimi.

• Kad jūs esat nelaimīgs, jums nav cerību sagaidīt kaut ko labu, toties jūs nesagaida arī vilšanās.

• Kad jūs esat nelaimīgs, jūs varat atstāt uz apkārtējiem cilvēkiem gudra un pasaulīga cilvēka iespaidu, it īpaši, ja jūtaties nelaimīgs ne tikai privātajā dzīvē, bet arī sabiedrībā. Jums ir iespēja saglabāt tāda cilvēka tēlu, ko nomāc dziļas, traģiskas, eksistenciālas zināšanas, ko laimīgi un sekli cilvēki nespēj novērtēt.


Nelaimes prasmju izkopšana

Ķersimies pie lietas un aplūkosim dažas efektīvas stratēģijas, kā kļūt nelaimīgam. Šie ieteikumi nekādā ziņā nav izsmeļoši, tomēr četru vai piecu piedāvāto metožu pielietošana palīdzēs izkopt jūsu talantu.

1. Baidieties, ļoti baidieties no ekonomiska kraha! Krīžu un dažādu citādu veidu grūtos ekonomiskos laikos daudzi cilvēki baidās zaudēt darbu vai ietaupījumus. Jūsu dzīves izjaukšanas māksla ietver padošanos šīm bailēm pat tad, ja ir vien neliela iespēja, ka jūs tiešām varat piedzīvot šādu zaudējumu, Koncentrējieties uz šīm bailēm, padariet tās par savas dzīves prioritāti, gaudieties visu laiku, ka jūs tūlīt tūlīt varat bankrotēt, sūdzieties, cik mūsdienās viss ir dārgs, it īpaši tad, ja kaut ko pērk kāds cits. Mēģiniet izprovocēt strīdus par citu cilvēku neapdomātiem, vieglprātīgiem tēriņiem un apgalvojiet, ka ekonomiskā recesija ir šāda tipa cilvēku bezatbildīgās rīcības rezultāts.

Bailēm no ekonomiskā zaudējuma ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, tās uz visiem laikiem nodrošinās jums darbavietu, kuru jūs neieredzat. Otrkārt, tās labi balansē ar alkatību, apmātību ar naudu un egoismu, kuru apskaudīs pat tēvocis Skrūdžs. Treškārt, jūs ne tikai atsvešināsities no draugiem un ģimenes, bet arī kļūsit vēl vairāk noraizējies, depresīvs un, iespējams, pat saslimsiet no raizēm par naudu. Labi pastrādāts!

Vingrinājums: apsēdieties ērtā krēslā, aizveriet acis un 15 minūtes meditējiet par visu, ko jūs varētu zaudēt: darbu, māju, uzkrājumus un tā tālāk. Pēc tam iztēlojieties dzīvi bezpajumtnieku patversmē.

2. Praktizējiet ilgtspējīgu garlaicību. Kultivējiet sajūtu, ka viss ir paredzams, ka dzīvei pietrūkst asuma, piedzīvojumu, ka tāda kopš dzimšanas fascinējoša persona kā jūs, pilnīgi bez vainas ir lemta garlaicīgai un bezjēdzīgai dzīvei. Daudz sūdzieties par to, cik garlaikots jūtaties. Padariet to par galveno sarunas tēmu ar visiem paziņām, uzvedieties un runājiet tā, lai tie skaidri noprastu, ka, pēc jūsu domām, viņi ir garlaicīgi. Izskatiet iespēju izprovocēt attiecību krīzi, lai kliedētu garlaicību. Uzsāciet mīlas dēku (tas vislabāk darbojas, ja esat precējies vai, vēl labāk, ja jums ir mīlas dēka ar kādu, kas ir precējies); dodieties atkārtotās iepirkšanās tūrēs, iegādājieties drēbes, automašīnas, modernas tehnikas ierīces, sporta piederumus (paņemiet līdzi vairākas kredītkartes gadījumam, ja kādai beidzas kredītlimits); uzsāciet bezjēdzīgus strīdus ar dzīvesbiedru, bērniem, kaimiņiem; laidiet pasaulē vēl vienu bērnu; uzsakiet darbu, iztukšojiet bankas kontu un pārcelieties dzīvot uz vietu, par kuru neko nezināt.
Garlaicības papildu labums ir tas, ka jūs neizbēgami kļūsiet garlaicīgs. Draugi un radinieki no jums izvairīsies. Jūs nekur netiksit ielūgts; neviens negribēs jums zvanīt, vēl mazāk — jūs redzēt. Kad tas notiks, jūs jutīsities vientuļš un vēl vairāk garlaikots un nelaimīgs.

Vingrinājums: piespiediet sevi katru dienu stundām ilgi skatīties stulbus TV realitātes šovus, un lasiet vienīgi dzelteno presi, kas liks jums justies kā bez dvēseles. Izvairieties no literatūras, mākslas un nesekojiet līdzi notikumiem politikā, sabiedrībā un kultūrā.

3. Piešķiriet sev negatīvu identitāti. Ļaujiet jūs pārņēmušai emocionālai problēmai absorbēt visus pārējos jūsu identitātes aspektus. Ja jūtaties depresīvs, kļūstiet par depresīvu personu; ja jūs satrauc sociālās lietas, pieņemiet fobijām pakļautas personas vai personas ar satraukuma traucējumiem identitāti. Padariet savu slimību par dzīves fokusu. Apspriediet to ar katru cilvēku un pārliecinieties, ka esat izlasījis visu par slimības simptomiem, lai spētu runāt par tiem kā zinātājs un bezgalīgi ilgi. Praktizējiet ar šo slimību visbiežāk asociētu uzvedību, īpaši tad, ja tā traucē parastās darbības un attiecības. Koncentrējieties uz to, cik depresīvs esat, un kļūstiet raudulīgs, jo tā ir jūsu izvēlētā identitāte. Atsakieties no jaunu vietu apmeklēšanas vai jaunu lietu izmēģināšanas, jo tas sagādā jums raizes. Izraisiet sevī panikas lēkmes vietās, kurās tās var izraisīt lielāko satraukumu. Ir svarīgi pierādīt apkārtējiem, ka jūs negūstat baudu no sava stāvokļa vai uzvedības, bet nespējat to novērst.

Iemācieties nonākt tādā fizioloģiskā stāvoklī, kas reprezentē jūsu negatīvo  identitāti. Piemēram, ja jūsu negatīvā identitāte ir depresīva persona, nokariet plecus, skatieties grīdā, elpojiet sekli. Lai pēc iespējas ātrāk sasniegtu vajadzīgo stāvokli, ķermenis jātrenē.

Vingrinājums: pierakstiet 10 situācijas, kas sagādā jums rūpes, izraisa depresiju vai apjukumu. Reizi nedēļā izvēlieties vienu no tām un 15 minūtes trenējiet to, lai ievadītu sevi, piemēram, panikas stāvoklī.

4. Uzsāciet strīdus. Šis ir izcils veids attiecību graušanai ar partneri. Ik pa laikam negaidīti uzsāciet strīdu, sāciet raudāt par kaut ko triviālu vai izsakiet nepamatotus apvainojumus. Tam jāilgst vismaz 15 minūtes, ideāli ir, ja tas notiek publiski. Dusmu uzplūdumā sagaidiet no sava partnera laipnības un simpātiju izpausmes, bet, ja viņš vēlāk to pieminēs, uzstājiet, ka jūs nekad to neesat darījis vai arī viņš ir nepareizi sapratis, ko jūs esat vēlējies pateikt. Izskatieties aizvainots un sāpināts par to, ka jūsu partneris pārmet jums sliktu uzvedību.

Cits veids, kā to panākt, ir negaidīti paziņot “mums jāizrunājas” un pēc tam veltīt partnerim veselu tirādi par to, cik ļoti vīlies jūs esat attiecībās. Pārliecinieties, ka esat uzsācis šo pasākumu tieši tad, kad partneris grasās doties darīšanās un turpiniet to vismaz stundu. Cits veids, kā uzsākt strīdu, ir zvanīt vai sūtīt īsziņas partnerim uz darbu un izteikt savu problēmu vai vilšanos. Tāpat rīkojieties tad, kad partneris ir kopā ar draugiem.

Vingrinājums: pierakstiet 20 kaitinošas īsziņas, kuras jūs varētu nosūtīt romantiskajam partnerim. Turpiniet katru dienu papildināt šo sarakstu.

5. Piedēvējiet partnerim sliktus nodomus. Pie jebkuras iespējas piedēvējiet partnerim, draugiem un darba biedriem iespējami sliktākus nodomus. Izmantojiet jebkuru nevainīgu piezīmi un pārvērtiet to apvainojumā vai mēģinājumā jūs pazemot. Piemēram, ja kāds jums jautā “Kā tev patika filma?”, jums nekavējoties jādomā: “Viņš mēģina mani pazemot, pierādot, ka es neesmu sapratis filmu, vai arī mēģina pateikt, ka man ir slikta gaume”. Galvenā ideja: no cilvēkiem vienmēr jāsagaida sliktākais. Ja kāds nokavē jūsu rīkotās vakariņas, atcerieties visas pārējās reizes, kad šis cilvēks ir nokavējies un seciniet, ka viņš tā rīkojas, lai noniecinātu jūs. Pārliecinieties, ka brīdī, kad šī persona ierodas, jūs vai nu spelgojat dusmās, vai esat tik sliktā omā, ka vakars ir sabojāts. Ja šī persona vaicā, kas par lietu, neatbildiet: lai pamokās.

Vingrinājums: pierakstiet piecu radinieku vai draugu vārdus. Blakus katram vārdam  pierakstiet, kā viņi nesenā pagātnē ir nogrēkojušies vārdos vai darbos, lai apliecinātu, ka viņi tikpat cītīgi kā jūs pats vairo jūsu nelaimes.

6. Lai ko jūs darītu, dariet to vienīgi savam labumam. Dažreiz jums var rasties vēlēšanās kādam palīdzēt, ziedot naudu labdarībai vai veikt brīvprātīgo darbu. Nedariet to, izņemot gadījumus, kad tas jums sniedz kādu labumu, piemēram, ja, pateicoties tam, jūs izskatīsities pēc laba cilvēka vai, ja tādējādi jums būs iespēja iepazīties ar kādu, no kura kādreiz varēsiet aizņemties naudu. Nekad neiekrītiet labo darbu slazdā tikai tāpēc, ka vēlaties palīdzēt cilvēkiem. Atcerieties, ka, neraugoties uz to, ka jūs sevi neieredzat, jūsu galvenais mērķis ir rūpēties tikai un vienīgi par Numero Uno, t.i., par sevi

Vingrinājums: atcerieties visu, ko pagātnē esat darījis citu labā un kas nav ticis atmaksāts. Iedomājieties, kā visi apkārtējie mēģina no jums tikai ņemt un ņemt. Tagad pierakstiet trīs lietas, kuras jūs varētu izdarīt, lai izskatītos par altruistu, un kuras sniegtu jums personīgu,  sociālu vai profesionālu labumu.

7. Izvairieties pateikties. Pētījumi liecina, ka cilvēki, kuri izsaka pateicību, ir laimīgāki par tiem, kuri to nedara. Tāpēc nekad nevienam nepateicieties. Svētību skaitīšana ir idiotu nodarbe. Kādas svētības? Dzīve ir ciešanas, un pēc tās jūs mirstiet. Par ko gan jāpateicas?

Draugi un radinieki, kas vēl jums labu, sabotēs jūsu mēģinājumus būt nepateicīgam. Piemēram, vakariņu laikā mājās jūs sūdzieties laulātajam draugam par darbā atlikto projektu, bet viņš mēģina jums atgādināt, cik pateicīgam jums jābūt par to, ka jums vispār ir darbs un iztikas līdzekļi. Šādi mēģinājumi rosināt pateicību un prieku ir viegli atvairāmi. Vienkārši norādiet, ka lietas, par kurām jums būtu jābūt pateicīgam, nav perfektas, tāpēc jūs varat brīvi meklēt tajās tik daudz trūkumu, cik vien vēlaties.

Vingrinājums: izveidojiet sarakstu ar lietām, par kurām jūs varētu būt pateicīgs. Blakus katrai pierakstiet, kāpēc jūs tāds neesat. Iedomājieties ļaunāko. Domājot par nākotni, iztēlojieties sliktāko scenāriju. Ir svarīgi jau iepriekš justies nelaimīgam, lai sagatavotos jebkurai iespējamai katastrofai vai traģēdijai. Iedomājieties iespējamās briesmas, kas jūs apdraud: terora akti, dabas  katastrofas, nāvējošas slimības, šausmīgi nelaimes gadījumi, globāla neraža utt.

8. Vienmēr esiet modrs un norūpējies. Optimistisks skats nākotnē rada vienīgi vilšanos. Tādēļ jums par katru cenu jātic, ka jūsu laulība ir bijusi kļūda, jūsu bērni jūs nemīl, jūsu bizness bankrotēs un vispār nekas labs nekad nav gaidāms.

Vingrinājums: izpētiet, kādas dabas vai cilvēku izraisītas katastrofas, piemēram, zemestrīces, plūdi, radioaktīvas noplūdes, trakumsērgas epidēmijas, varētu notikt jūsu reģionā.  Koncentrējieties uz tām vismaz stundu dienā.

9. Vainojiet savus vecākus. Vecāku vainošana par jūsu fiziskajām nepilnībām un neveiksmēm ir vēl viens nozīmīgs solis, kas jums jāsper. Šā vai tā jūsu vecāki ir izveidojuši no jums to, kas jūs esat šodien; jums ar to nav bijis ne mazākā sakara. Ja jums piemīt kādas labas īpašības vai, pasarg’ Dievs, veicas, vecākiem tur nav nekādu nopelnu. Tā ir sagadīšanās.

Papildiniet „vainīgo” sarakstu ar cilvēkiem no savas pagātnes: ierakstiet tajā savu otrās klases skolotāju, kurš uzkliedza jums kafejnīcā, zēnu, kurš iekaustīja jūs 9 gadu vecumā, augstskolas profesoru, kurš ielika jums neapmierinošu atzīmi, savu pirmo mīlestību, pat pilsētu, kurā esat uzaudzis — iespēju ir bezgala daudz. Mākslā būt nelaimīgam svarīgākais ir nosodīt.

Vingrinājums: piezvaniet vecākiem un pasakiet viņiem, ka tikko atcerējāties kādu nelāgu rīcību, ko viņi pieļāva jūsu bērnībā. Pārliecinieties, ka viņi ir sapratuši, cik briesmīgi jūs toreiz jutāties un cik ļoti joprojām to pārdzīvojat.

10. Nebaudiet dzīvi. Gūt baudu no tādām lietām kā ēdiens, vīns, mūzika un skaistums spēj tikai vieglprātīgi un sekli cilvēki. Ielāgojiet to. Ja manāt, ka neviļus gūstat baudu no smaržas, dziesmas vai mākslas darba, nekavējoši atgādiniet sev, ka tās ir pārejošas baudas, kas nekompensē pasaules trūkumus un nelaimes. Tas pats attiecas uz dabu. Ja jūtat, ka jūs iepriecina skaista ainava, pastaiga pa pludmali vai mežu, sakiet „stop!”. Atgādiniet sev, ka pasaulē valda nabadzība, slimības un posts. Dabas skaistums ir maldi.

Vingrinājums: reizi nedēļā dariet kaut ko tādu, kas varētu sagādāt jums baudu, bet nododoties tam, domājiet par šīs darbības bezjēdzību. Citiem vārdiem sakot, koncentrējieties uz to, lai negūtu ne mazāko baudu no baudāmām lietām.

11. Nododieties pārdomām. Pavadiet daudz laika, koncentrējoties uz sevi. Pastāvīgi raizējieties par savas uzvedības cēloņiem, analizējiet savus trūkumus un atgremojiet savas problēmas. Neļaujieties nekādai pozitīvai pieredzei vai ietekmei. Jūsu mērķis ir panākt, lai jebkuras sīkas grūtības vai ķilda izskatītos milzīgas un draudīgas.

Jūs varat nodoties arī pārdomām par citu cilvēku vai visas pasaules problēmām. Padariet tās par savām. Jūsu bērns ir slims? Padomājiet, kas tā jums būs par nastu - izbrīvēt laiku darbā, lai par viņu rūpētos. Dzīvesbiedru ir aizvainojusi jūsu rīcība? Koncentrējieties uz to, cik briesmīgi jūs jūtaties, kad viņš stāsta par to, kā jūs liekat viņam justies. Pārdomājot ne tikai savas, bet arī citu cilvēku problēmas, jūs izskatīsieties kā dziļš, jūtīgs domātājs, kas uz saviem pleciem nes visas pasaules smagumu.

Vingrinājums: apsēdieties ērtā krēslā un meklējiet negatīvas sajūtas, tādas kā dusmas, depresiju, rūpes, garlaicību. Jebko. Koncentrējieties uz šīm jūtām vismaz 15 minūtes. Pārējā dienas laikā paturiet tās prātā, lai arī ko jūs darītu.

12. Cildiniet vai zākājiet pagātni. Cildinot pagātni, sakiet sev, cik laba, laimīga, veiksmīga un vērtīga bija dzīve bērnībā, jaunībā vai tad, kad tikko apprecējāties. Un nožēlojiet to, cik kopš tā laika viss ir kļuvis slikti Piemēram, jaunībā jūs bijāt valdzinoša un pludmalē saulrietā dejojāt sambu kopā ar izskatīgu vīrieti, bet tagad jums ir pavisam viduvēja laulība un ļoti neveiksmīgi izvēlēts apdrošināšanas aģents. Jums vajadzēja apprecēt slaido, tumšmataino Pēteri. Īsāk sakot, koncentrējieties uz to, ko jūs varējāt vai ko jums vajadzēja izdarīt, nevis uz to, ko jūs esat izdarījis. Tas noteikti liks jums justies nelaimīgam.

Zākāt pagātni arī ir vienkārši. Jūs esat dzimis nepareizā vietā, nepareizā laikā, jūs nekad neesat saņēmis to, kas jums bija vajadzīgs, jūs vienmēr esat juties diskriminēts, jums nekad nav bijis iespējas apmeklēt vasaras nometni. Kā jūs varat būt laimīgs, ja jums ir tik draņķīga izcelsme? Ir svarīgi domāt, ka sliktas atmiņas, nopietnas kļūdas un traumatiski notikumi ir vairāk ietekmējuši jūs kā personību un traucējuši izveidot veiksmīgu nākotni nekā labās atmiņas, veiksme un laimīgie notikumi. Koncentrējieties uz sliktajiem laikiem. Kļūstiet apsēsts ar tiem. Glabājiet tos kā dārgumus. Varat būt drošs: lai kas arī notiktu tagadnē, jūs nebūsiet laimīgs.

Vingrinājums: izveidojiet svarīgāko slikto atmiņu sarakstu un glabājiet tur, kur bieži varat to aplūkot. Reizi nedēļā pastāstiet kādam par kādu savas briesmīgās bērnības epizodi vai par to, cik nesalīdzināmi labāka bija jūsu dzīve bija pirms 20 gadiem.

13. Atrodiet romantisku partneri, kuru varētu izmainīt. Pārliecinieties, ka esat iemīlējies cilvēkā, kam piemīt kādi nopietni trūkumi (kaķu vāķētājs, azartspēļu spēlmanis, alkoholiķis, brunču mednieks, sociopāts), un nododieties viņa pāraudzināšanai neatkarīgi no tā, vai viņš pats vēlas mainīties. Cieši ticiet, ka jūs spējat mainīt šo personu, un ignorējiet visus faktus, kas pierāda pretējo.

Vingrinājums: apmeklējiet interneta iepazīšanās vietnes un apziniet sliktās izvēles, kuras jūs varat izdarīt viena vakara laikā. Centieties tikties ar šiem cilvēkiem. Vēlams, lai šī vietne par pakalpojumiem iekasētu lielas naudas summas, jo tad jūs kļūsiet ne vien emocionāli, bet arī finansiāli iztukšots.

14. Esiet kritisks. Pārliecinieties, ka jums netīkamo lietu saraksts ir bezgalīgs un arvien paudiet savu nepatiku neatkarīgi no tā, vai kāds lūdz jūsu padomu vai viedokli, vai ne. Piemēram, nevilcinieties pateikt: “Un to jūs šorīt izvēlējāties uzvilkt?” vai “Jums tiešām patīk tik uzkrītošas drēbes?” Ja kāds ēd olu, nekavējieties dariet viņam zināmu, ka olas jums negaršo. Savu negatīvismu jūs varat attiecināt praktiski uz jebko.

Ja kaut kas jums nepatīk, bet vairumam cilvēku patīk, tas palīdzēs jums izcelties.  Nepatika pret ceļu satiksmi vai odiem nav pietiekami radoša: visi zina, cik kaitinošas šīs lietas ir, un viņi nepievērsīs jums pietiekami daudz uzmanības, ja piekritīsiet, ka arī jums tās nepatīk. Jums nepatīk jaunā filma, kuru slavē visi jūsu draugi? Jums būs daudz iespēju paust savu negatīvo vērtējumu draugu pulkā.

Vingrinājums: sastādiet sarakstu ar 20 lietām, kuras jums netīk un saskaitiet, cik reižu dienā jūs varat tās pieminēt sarunā. Lai rezultāti būtu labāki, iekļaujiet tajā lietas, kuras  jūs nekad neesat mēģinājis izzināt.

Nu jūs uzzinājāt 14 metodes, kā padarīt sevi nelaimīgu. Jums nav jāpielieto tās visas, pilnīgi pietiks ar četrām vai piecām, tikai regulāri rājiet sevi par to, ka neliekat lietā visas četrpadsmit. Ja nonāksiet ārsta kabinetā — kāds taču joprojām izturas pret jums ar mīlestību un aizvilinās jūs turp — gādājiet par to, lai jūsu nelaimes cēlonis izskatās organisks. Ja terapeits mēģina jūs izglītot un pūlas jūs apmācīt, kā ar prāta un ķermeņa metodēm nomierināties, uzturiet sarunu un stāstiet viņam par nelaimi vēstošiem sapņiem, ko esat redzējis pagājušajā naktī. Ja izrādās, ka terapeits ir izglītots sapņu analīzes jomā, žigli sāciet žēloties par pašas terapijas izmaksām. Galu galā terapeits ir šķērslis jūsu ceļā uz nelaimīgu dzīvi, tāpēc jums pēc iespējas ātrāk jātiek vaļā no viņa ietekmes.


Šī raksta autore Kloja Madanesa (Cloe Madanes) ir pasaulslavena ģimenes un psiholoģiskās terapijas pasniedzēja, viena no ģimenes terapijas stratēģiskās pieejas autoriem. Viņa ir sarakstījusi septiņas grāmatas, kuras ir kļuvušas par psiholoģijas jomas klasiku: Strategic Family Therapy; Behind the One-Way Mirror; Sex, Love, and Violence; The Secret Meaning of Money; The Violence of Men; The Therapist as Humanist, Social Activist, and Systemic Thinker un Relationship Breakthrough.

Avots: http://www.puaro.lv

https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

15
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

14
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

13
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

15
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

1247
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

305
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

10506
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

7423
7. jūnijā, 2017
Library_page_wanderlust-nature-photography-lizzy-gadd-32_3_
Advaita

Ciešanas ir nepieciešamas līdz brīdim, kamēr saprotat, ka varat iztikt bez tām

Ekharts Tolle – rakstnieks un filozofs, viens no mūsdienu Rietumu garīgajiem skolotājiem. 1977.gadā pēc ilgstošas depresijas viņš piedzīv...

7514
29. maijā, 2017
Library_page_s617289952887514585_p471_i1_w952
Prāts & psiholoģija

Beznosacījuma pieņemšana

Vēl studējot Stenfordas fakultātē, es biju viena no nelielās ārstu un psihologu grupas, kas piedalījās humānistiskās psihoterapijas pioni...

2391
19. maijā, 2017
Library_page_6
Tantra

Dievietes atgriešanās

Sarita runā par Dievietes ceļojumu, - no seniem laikiem līdz pat mūsdienām, no vajāšanām un varas spēlēm uz patieso sievišķības potenciāl...

1926
14. maijā, 2017
Library_page_d442e6e6e6ddb3f041479b2a0dfa94b8
Būdisms

Dalailamas vēstījums par cilvēka smadzeņu masīvo skalošanu

Dalailama vienmēr ir piesaistījis sev lielu uzmanību, un ne bez iemesla. Dalailamam ir brīnišķīgs raksts par masveida cilvēka “smadzeņu s...

2112
2. maijā, 2017
Library_page_stephen-fry
Prāts & psiholoģija

Pārstājiet sevi želot – un jūs būsiet laimīgi

Pāris brīnišķīgu Stīvena Fraja – aktiera, rakstnieka un cīnītāja par cilvēku tiesībām, padomu. Galvenais, par ko es gribētu būt pārlieci...

6049
25. aprīlī, 2017
Library_page_meditating-woman-on-beach-for-website_orig
Joga

Научные исследования: йога, старение и мозг

На протяжении нескольких последних десятилетий было открыто, что наш мозг претерпевает изменения в зависимости от того, чем мы занимаемся...

416
25. aprīlī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

463
25. aprīlī, 2017
Library_page_holy-men-by-joseph-anthony-lawrence-photogrvphy_magazine-08
Attiecības

Tuvu attiecību jēga ir tajā, lai tu paliec tu pats

Dažreiz notiek tā, ka kāds cilvēks pēkšņi atvieglo mūsu dvēseles sāpes un nedaudz mīkstina mūsu rētas. Piemēram, sāk par mums rūpēties, k...

9356
19. aprīlī, 2017
Library_page_2__1_
Ķermenis & veselība

Lai attīstītu imunitāti, bērniem ir vajadzīgi mikrobi, nevis antibiotikas

Pārmērīgi higiēniski apstākļi izraisa hroniskas slimības.   Ļaujot bērniem spēlēties ar zemi, mēs patiesībā palīdzam viņu imūnsistēmas ...

2527
7. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

421
3. aprīlī, 2017
Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

6309
28. martā, 2017
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

2303
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

1460
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

13515
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2754
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

8397
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2704
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

4148
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

764
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

4156
17. janvārī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

767
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1252
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1194
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1336
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1135
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

1094
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

1302
26. oktobrī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
996
9. janvārī, 2017