Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_00b02c62b9a5ba3ef6108e2bd3d32d49b8a9c14a Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Ķermenis & veselība

Kā organismu dziedina skaņas

Kā organismu dziedina skaņas

Mēs to sajūtam, kad ieslēdzam radio un atskan mūsu iemīļota dziesma vai arī kad mierīgi sēžam un klausāmies lietus skaņās.

Pastāv neredzama pasaule, kurā esam klusuma pārņemti vai ieklausāmies vēja šalkoņā koku lapotnē… Nav šaubu, ka skaņa smalki un dziļi iedarbojas uz mūsu ķermeni, prātu un garu. Bet kā tieši tā strādā, kādā veidā skaņa mūs dziedina?

Jūs varat noskaņot savu ķermeni, gluži kā orķestri

Esat kādreiz dzirdējuši, kā noskaņojas orķestris, pirms uzsākt spēlēt? Haotisku skaņu kakofonija, vienlaikus no pūšaminstrumentu un stīgu kvartetiem – tas izklausās pēc diezgan skaļa trokšņa. Bet mūzika, kura vēlāk plūst no instrumentiem, atnes nesalīdzināmu baudījumu, prieku vai sajūsmu.

‘’Skaņa – tas nav nekārtīgs haoss. Tas ir dinamisks un sarežģīts raksts’’.

Dr. Hanss Jenny

Lielākoties mūsu ķermenis strādā pēc tāda paša principa. Kolīdz kāds instruments (orgāns vai orgānu sistēma) spēlē atsevišķu melodiju un nav harmonijā ar pārējo ķermeni, tad pastāv liela slimības iespējamība.

Skaņu terapeits no Ziemeļdakotas Džons Boljē skaidro:

‘’Enerģētiskās medicīnas pamatprincips ir tāds, ka galvenais enerģētiskais lauks rada fizisko, emocionālo un mentālo uzvedību vai simptomus. Ja izmainām enerģētisko lauku, tad izmaiņas notiek arī fiziskajā, emocionālajā un psihiskajā uzvedībā’’.

Kimātika

Kimātika – lūk, viena no efektīgākajām metodēm, kā izmainīt enerģētisko lauku.

Medicīnas doktors no Šveices, Bāzeles Hanss Dženi, kaut arī ne pirmais, kurš atklāja skaņu dziedniecisko spēku, ir savācis aizraujošus eksperimentus, kuros mēs burtiski varam ‘’redzēt’’, kā strādā skaņa.

Dženi kļuva par ‘’kimātikas’’ pamatlicēju, veicot dažādu pieredžu sēriju. Viņš nokaisīja ar smiltīm, šķidrumu vai kādu pulveri metālisku plāksni, kuru pēc tam piestiprināja oscilatoram. Oscilators lielā mērā ir kā vibrators, bet šajā gadījumā ierīce tika kontrolēta ar ģeneratoru, kurš spēj radīt daudzus tūkstošus frekvenču. Dažas ir sastopamas dabā, bet citas ir cilvēka radītas.

Dženi mainīja oscilatora frekvenci un konstatēja, ka smiltis, ūdens vai citas vielas, kuras viņš izmantoja, lai radītu skaņas redzamību, pārvērtās ļoti interesantās formās. Tās atdarināja dievišķās ģeometrijas īpašības. Un jo augstāka frekvence, jo sarežģītākas bija formas.

Viņš rakstīja:

‘’Tā kā dažādi aspekti, kas to ietekmē, pamatojas ar vibrāciju, mums ir darīšana ar spektru - no vienas puses rakstainu, ar figurālu veidolu vienā pusē un kinētiski – dinamiskiem procesiem otrā, kopumā noteiktas formas, ar piemītošu zināmu periodiskumu’’.

Dženi eksperimenti nodrošināja vienkāršu veidu vērot to, kā atdzīvojas matērija. Tagad, pateicoties kvantu fizikas jomas attīstībai, mēs saprotam, ka modeļi veidojas caur enerģijas viļņiem. Metāliskās plāksnes zinātniekam rādīja analoģiskas parādības.

Šis fakts bija labi zināms jau senatnē. Tieši tāpēc tādu popularitāti iemantoja tādas prakses, kā mantras. Piemēram, zilbe ‘’OM’’ rada noteiktas frekvences, kuras atsaucas uz apkārtējo ‘’matēriju’’ un izmaina enerģētisko lauku.

Arī tibetieši zināja par skaņu zinātni. Viņi praktizēja īpašu dziedāšanu, lai attīrītu prātu.

Mūki, kuri dzied gregoriāņu stilā, arī zina par šo dziedniecisko spēku.

‘’Šis dziedāšanas veids nomierina garu, palīdz dzīvot šai pasaulē ar sevi un pārējiem’’ – saka igumens Filips Lourenss, dziedājumu lietpratējs un benediktīniešu klostera, Ņūmeksikas štatā, pārzinis.

 

‘’Dažādu pētījumu rezultātā ir tapis skaidrs, ka dziedāšana brīnumaini ietekmē smadzeņu viļņus. Bet, protams, ne jau tas nomoka mūkus un gregoriāņu dziedātājus. Mēs vienmēr ceram, ka mūsu dziedāšana cilvēkiem atnesīs mieru, iekšēju līdzsvarotību un skaistuma apziņu. Šīs vērtības spēj palīdzēt radīt tādu pasauli, kurā valda miers un klusums’’, - skaidro igumens Lourenss.

Tā kā jebkura matērija ir vienkārši dažādu frekvenču viļņi, tad ar skaņu palīdzību mēs varam radīt citu realitāti.

Viļņu funkciju kolapss

Skaņa un zelta skaitlis

Zinātnē par skaņu var atrast lielu potenciālu izdziedēšanai. Jogi dziļā meditācijā veido skaņu ‘’OM’’ un iztēlojas Sri Yantra mandalas attēlu, kura skaitās kā vizualizācija šai, vienai no senākajām, skaņai pasaulē. Daži šo skaņu dēvē par dievišķu.

Trijstūri Sri Yantrā ir brīnišķīgi integrēti uz skaitli Pī (π), kā arī tiek veidoti uz Zelta griezuma harmonisko likumu bāzes, uz skaitli Fī.

Grieķu filozofs Pitagors saprata saikni starp skaņu un svēto ģeometriju, par kuru rakstīja Eiklīds savā darbā ‘’Elementi’’ apmēram 300 gadus pirms mūsu ēras.

Luca Pacioli, Leonardo da Vinči laikabiedrs, to aprakstīja grāmatā ‘’Dievišķās proporcijas’’ (De Divina Proportione) 1509. gadā, bet Johans Keplers – apmēram 1600. gadā. Daudzi citi gadsimtu garumā zināja par ‘’kosmisko’’ matemātiku un tās spēcīgo dziedējošo spēku.

Harmoniskas skaņas no haosa rada kārtību. Var teikt, slimība – tas ir sava veida haoss organismā.

Kā apgalvo doktors Roberts Frīdmans, saikne starp Zelta griezumu un ideālu veselību bija saprotama pat ezim.

1980. gadā doktora Frīdmana novērojumi ļāva viņam atrast Zelta griezuma izpausmes visā cilvēka ķermenī – gan anatomiskajā, gan fizioloģiskajā un arī molekulārajā līmenī.

‘’Jo vairāk iedziļinos, jo dziļāk orgānu sistēmu un funkciju uzbūvē atklāju šo neticamo un visuresošo kodu…no tā var secināt, ka, jo vairāk cilvēks nonāk harmonijā ar šo grandiozo principu, jo efektīgāka un vieglāka var kļūt viņa dzīve’’, - noslēdz Frīdmans.

Dziedinošās frekvences

Kas ir slimība?

‘’Neatrisinātas emocionālas problēmas var bloķēt dziedējošās vibrācijas vai kalpot par slimības recidīva ierosinātāju’’. Ričards Gordons

Gadu tūkstošu garumā tie, kuri mācījušies zinātni par skaņu, sāka saprast, ka noteiktas frekvences ir neticami dziedējošas cilvēka organismam.

’Kad divas sistēmas darbojas dažādās frekvencēs, rodas motivējošs spēks, ko sauc par rezonansi, kas izsauc enerģijas pārdali no vienas sistēmas otrai. Kad divas vienādi noskaņotas sistēmas vibrē dažādās frekvencēs, rodas cits aspekts enerģijas pārraidei – iesaistīšana, kura novienādo šīs divas sistēmas un liek tām vibrēt vienā un tajā pašā frekvencē’’. Ričards Gordons

Kad mēs ‘’ienirstam’’ dziedinošajās frekvencēs, mūsu ķermenis un prāts vibrē harmonijā. Tie sevī ieslēdz:

285 GHz - šūnas un audi saņem signālus izdziedēšanai. Ķermenī izsauc atjauninošu sajūtu, patīkamu vieglumu.

396 GHz – atbrīvo no vainas un baiļu sajūtas, lai attīrītu ceļu daudz augstāku vibrāciju emocijām.

417 GHz – palīdz risināt samezglotas situācijas.

528 GHz – DNS dziedēšanas signāls, šūnu atjaunošanās un apziņas pamodināšana.

639 GHz – šī vibrācija saistīta ar sirdi. Tā palīdz nodzēst atšķirības starp mīlestību pret sevi un pret ‘’citiem’’. Klausieties šajā skaņā, lai sabalansētu attiecības.

741 GHz – signāls šūnu attīrīšanai no elektromagnētiskā starojuma. Palīdz paplašināt iespējas, lai radītu vēlamo realitāti.

852 GHz – pamodina intuīciju.

963 GHz – aktivizē vairogdziedzeri un ķermenim palīdz nonākt sākotnējā stāvoklī.

Bez šaubām, eksistē arī citas frekvences, daudzas no kurām ir ārpus cilvēka dzirdes diapazona, bet kurām piemīt dziednieciskas īpašības.

Krievu inženieris Georgs Lahovskis, kurš izstrādā iekārtu, kuru nosaucis par ‘’daudzviļņu’’ ģeneratoru, arī izprata skaņas spēku. Viņš zināja, ka noteiktas frekvences stiprina ikvienu dzīvu radību.

‘’Jebkura spēka un kustības pirmssākumos ir mūzika un ritms, spēle, kas atkārtojas uz laika matricas fona. Mēs zinām, ka ikviena daļiņa fiziskajā Visumā sev raksturīgo paņem no noteiktas frekvences augstuma, raksta un virstoņa. Pirms radām mūziku, mūzika rada mūs’’. Joahims-Ernsts Berents,

‘’Pasaule – tā ir skaņa’’.

 

Avots: econet.ru

* No krievu valodas tulkoja Liene Strole speciāli priekš www.garavasara.com;

* Korektore: Agnese Arāja

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

1666
26. jūnijā, 2017
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

4632
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

4069
18. oktobrī, 2016
Library_page_00b02c62b9a5ba3ef6108e2bd3d32d49b8a9c14a
Ķermenis & veselība

Kā organismu dziedina skaņas

Kā organismu dziedina skaņas Mēs to sajūtam, kad ieslēdzam radio un atskan mūsu iemīļota dziesma vai arī kad mierīgi sēžam un klausāmies...

6768
4. augustā, 2016
Library_page_22_baby_cute___www.cute-pictures.blogspot.com_
Ķermenis & veselība

Lēni un mierīgi – tas ir vajadzīgs mums visiem

Piedāvājam Jūsu uzmanībai interviju ar profesoru Francisu McGlonu un kognitīvās neiropsiholoģijas profesoru no Liverpūles Universitātes D...

4579
22. jūlijā, 2016
Library_page_29833-wallup
Ķermenis & veselība

Fakti par smadzenēm, kuri mainīs jūsu dzīvi

Cilvēka smadzenēm piemīt lielākas iespējas, nekā domājam. Tās var trenēt un likt tām strādāt citādāk. Bet tas, savukārt, nosaka to, kāda ...

8965
12. maijā, 2016
Library_page_elena__kassandra__vizerskaya
Ķermenis & veselība

Sava ķermeņa apzināšanās

Man vienmēr ir šķitis, ka mans ķermenis – tas ir kaut kas fizisks un blīvs. It kā es būtu ieslodzīts cietumā – kaut kādā cietā, smagā, ne...

4279
21. aprīlī, 2016
Library_page_03b9505f-1722-47c5-aa15-2649ff8923d5-2060x1236
Ķermenis & veselība

Jūs neesat slimi - jums slāpst

Pirms divpadsmit gadiem medicīnas doktors F. Batmanghelidžs publicēja darbu ar tādu pašu nosaukumu, un sniedza jaunāko informāciju par mi...

5050
20. martā, 2016
Library_page_smiling-young-woman-in-field-1400-1024x668_60
Ķermenis & veselība

Asiņošanas rituāls

Mūsu Rietumu kultūrā tām sievietēm, kuras ir sociāli aktīvas, nav iespējams ievērot menstruāciju tradīcijas. Kamēr daudzās kultūrās sievi...

4786
23. februārī, 2016
Library_page_12539983_10205473801705950_1452946770_n
Ķermenis & veselība

Slimība palīdz mums iegūt vēlamo

Daži psihoterapeiti uzskata, ka gandrīz visu saslimšanu pamatā ir psiholoģisks iemesls. Tomēr klasiskā medicīna oficiāli atzīst septiņas ...

11397
12. janvārī, 2016
Library_page_d9jdoptcm0g
Ķermenis & veselība

Iemācīties ieklausīties savā ķermenī

 „Visas slimības sākas galvā”. Tieši mūsu domas ir spējīgas vadīt tik sarežģītu sistēmu kā cilvēka organisms. Lai iemācītos valdīt pār s...

9500
11. decembrī, 2015
Library_page_photodune-7673995-beautiful-little-girl-enjoying-nature-s
Ķermenis & veselība

Visīsākais ceļš, lai uzlabotu veselību

No zinātniskā viedokļa veselība ir labākais no iespējamajiem stāvokļiem; optimālais, jeb -dzīvotspēja ar pozitīvu emocionālo tonusu. Fizi...

5462
11. septembrī, 2015
Library_page_moteris-65126891
Ķermenis & veselība

Neslimojošu cilvēku noslēpumi

Ir grūti noticēt, ka tā ir tikai veiksme: daži cilvēki var viegli saaukstēties vai dažkārt ciest no kādām sāpēm, bet šķiet, ka viņi nekad...

8141
2. aprīlī, 2015
Library_page_1238860_543114525762000_854984976_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi....

17615
24. martā, 2015
Library_page_527896_339751299452271_2104786987_n
Ķermenis & veselība

Kas patīk un kas nepatīk mūsu smadzenēm?

Kas patīk? 1. Konkrēts mērķis. Tiklīdz Jūs noformulējat sev konkrētu mērķi, uzdevumu – tā tūlīt sākas brīnumi. Atradīsies  līdzekļi, ies...

5230
16. novembrī, 2014
Library_page_sri-lanka
Ķermenis & veselība

Изменяя нейронные связи, мы можем управлять своими эмоциями

Ричард Дэвидсон — выдающийся нейроученый, одним из первых начавший изучать воздействие медитации на человеческий мозг. Это интервью было ...

3970
5. oktobrī, 2014
Library_page_625aba1ad103860de14b49a3849e1ffb
Ķermenis & veselība

Карма мозга: обречены ли мы жить в иллюзии?

Во всех духовных традициях есть представление о том, что наше восприятие реальности искажено. В индуизме и буддизме говорится о «пелене и...

3109
17. augustā, 2014
Library_page_308511_542176242501837_471737872_n
Ķermenis & veselība

рАковая жизнь или психосоматика онкологии

Сегодня есть много «официальных» теорий возникновения рака. В них описываются влияния вирусов, мутаций и канцерогенов как пускового факто...

4101
28. jūlijā, 2014
Library_page_112374348_2714816_eggs_625x415
Ķermenis & veselība

Neizskaidrojamie dabas enerģijas avoti

Vistas pamata nodarbošanās, kā tas visiem zināms ir – dēt olas. Olu čaumala, galvenokārt, sastāv no kalcija. Lai atdotu kalciju nepiecieš...

4011
18. jūlijā, 2014
Library_page_shutterstock_103015151
Ķermenis & veselība

Sazemēšanās – staigāt ar basām kājām, lai uzlabotu veselību?

Dr.Džeims Oskmans (James Oschman) ir eksperts enerģētiskās medicīnas jomā ar Pitsburgas Universitātē iegūtu bakalaura grādu biofizikā un ...

7381
19. aprīlī, 2014
1
Library_page_bxp158163sh
Ķermenis & veselība

Divas medicīnas

Tikai nedaudzi zina, ka Japānā seno, pirmatnējo medicīnu sauc par tradicionālo, tāpēc, ka tā atbilst ārstniecības tradīcijām. Savukārt, m...

3753
18. martā, 2014
Library_page_images
Ķermenis & veselība

Как наши предки спали по два раза за ночь

Как наши предки спали по два раза за ночь и проблема «шока настоящего»

4258
18. janvārī, 2014