Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_ukraina Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Karš un mēs

(Tiem, kas saprot, ka karš šobrīd nav tikai Ukrainā)

Cilvēkiem atkal tiek uzspiests karš.
Neviens vairs neatradīs vainīgo, neviens vairs neuzzinās, kāpēc un kurš to ir sācis. Jums nepastāstīs, kurš būs ieguvējs. 

Bet cietīs no šī kara tie, kuriem pat nepajautāja, vai viņi to grib - Tu un Es, mūsu draugi un tuvinieki. Savējie un arī tie, kas nosaukti par ienaidniekiem. Tie, kas šobrīd analizē un prognozē, tie, kas strīdās un tie, kas nepievērš uzmanību. Cietīs tie, kuri nezin kam ticēt un cietīs tie, kas "visu zin". 
Jautājums, vai personīgi Tev ir vajadzīga šī baisā pieredze? 

Vai Tu esi samierinājies un netici, ka var kaut ko iemācīties un saprast šajā dzīvē, bez ciešanām, bez izmisuma un pazemojuma?

Vai tieši Tu esi gatavs par šo "skolu" maksāt ar savu Brīvību, cilvēcisko pašcieņu? 

Ja nē, tad šo var uzskatīt par iespēju!
Iespēju saprast, atmosties un atbrīvoties.
Iespēju apvienoties un apturēt karu.


Kurš ar kuru karo

Par tiem cilvēkiem, kas ik pa laikam dažādās pasaules valstīs pieprasa cilvēku cienīgu izturēšanos un brīvību, aizmirst ātri. Valstu režīmi nosauc viņus par ekstrēmistiem, apsit, sabāž cietumos un vairs neatgādina.  Taču noslēpt to kļūst aizvien grūtāk. Pērn Turcijā un šogad Venecuelā politiskajām varām tikai ar nežēlīgiem slaktiņiem izdevās apturēt cilvēkus. Cilvēkus, kuri vairs negrib būt alkatības vergi.
Ukrainā, ne apturēt, ne noslēpt vairs nevarēja. Šobrīd tur ir karš, iesaistitas tik daudz puses. Bet es esmu tikai par tiem, kuri gāja pieprasīt sev tiesības uz brīvību. Jo viņi prasīja arī par mani un par tevi, lai kādā valstī tu dzīvotu. Viņi lūdza arī mūsu politiķus nemelot, neveidot tādu valsti, no kuras jābēg cilvēkiem. Neizpostīt un neizpārdot zemi...

Tagad politiskā pasaule ir kara priekša. Visiem, vēlams steidzīgi, jābaidās un jaskrien meklēt savi karogi.

Bet patiesībā, karo ne jau Krievija pret Ukrainu, pat ne kremlis pret Brisseli vai Vašingtonu. Viņi tikai grib, lai mēs meklējam ienaidnieku šādos virzienos. 

Šis ir "sistēmas" - varas, alkatības, baiļu karš pret cilvēkiem. 

Sistēmu nevar atpazīt pēc valsts robežām, politiskiem nosaukumiem vai finanšu interesēm. Sistēmu var atpazīt pēc alkatības, bailēm, meliem un agresijas.
Un Alkatibai šobrīd pietrūkst resursu.


Karš ir mūsu galvā

Mēs tiekam programmēti "uz karu" jau no bērnības. Sākot ar pirmiem skolotājiem, kuri mācīja mūs uztvērt Pasauli caur pretstatiem - "pareizs" un "nepareizs", "labais" un "sliktais", "uzvarētājs" un "zaudētājs" , "savējais" un "ienaidnieks".

Taču šis "pareizi" katram no mums ir iebaidīts atšķirīgs.

Tavs "pareizi" ir atkarīgs no tā, kādā valstī tu esi dzimis, kāda baznīca un kāda universitāte ir saņēmusi pielaidi piegādāt tev savu "taisnību". 

No kultūras un reliģiju dogmām, politiskām propogandām un pretrunām ir uztamborēts cilvēka galvenais "svētums" - ilūzija par savu Personību. Un lielākās bailes - šo ilūziju pazaudēt.
Tādēļ Bailes ir mūsu personības veidotājs. 

Stress, agresija, slimības tā ir mūsu prāta un ķermeņa atbilde uz bailēm.
Arī Cilvēces slimību iemesls ir alkatība un bailes.
Šis brīdis nav izņēmums.

Cik daudz katram no mums piemīt alkatības un bailes, tik daudz katrs no mums ir daļa no sistēmas, tieši tik daudz mēs katrs esam līdzvainīgi šajā karā.

Draugi, mēs nekad neatradīsim Patiesību, ja meklēsim to galvā. Patiesības tur nav. Tur mēs varam pretstatīt, meklēt vainīgos, analizēt. Tur mums dzīvo uz dažādām morālēm, dogmām un pretrunām uzstutētais "savs viedoklis". Bet Patiesības tur nav!

Ja jūs gribat kaut ko saprast un esat gatavi ieklausīties, tad klausiet savu Sirdi.
Tādos brīžos, kad ir grūti, kad cilveki stāv pārbaudījumu un ciešanu priekšā, 
Sirds mums dod signālus dažādos veidos, līdz pat fiziskām sāpēm. 

Un šis signāls ir - "nogalināt NEdrīkst!" Tā nav vienīgā Patiesība, bet tā ir tā patiesība, kura mūs vieno šobrīd. Nogalināt, gribēt nogalināt, attaisnot tos, kas nogalina vai gūst labumu no cilvēku ciešanām ir nepareizi. Tas nav mūsu dabā. 

Tā ir tā Patiesība, uz kuru Tu vari paļauties. Tā ir Patiesība, kura stāv pāri visiem "bet", Patiesība, kura vienmēr ir ar tevi. Tur mēs varam satikties, jo tur nav robežu un nav karogu. Šo vietu sauc Sirds un šai Patiesībai vārds ir Brīvība. Un Tikai ar šādu Patiesību cilvēki var sadoties rokās un izveidot Baltijas Ceļu. Un tad tai ir milzīga enerģija! Šai enerģijai nevajag ne direktīvas, ne mandātus, ne komisijas. Tur nav dubultstandartu. 

Tur ir Miers un Apziņa. 

Mums ir iespēja tagad tajā vietā nokļūt. Aiz sāpēm un izmisuma, bezspēcības un dusmām, tur, pavisam dziļi ir pilnīgs Miers, tur var apstāties un atrasties. Tur ir atbildes uz visiem jautājumiem.
Tur ir Sevis un Savas līdzdalības visā dzīvajā procesā apzināšanās.

Vai tas ir daudz, vai maz, draugi?! Nesadalīties. Apzināties, ka esam kopā un varam saprast viens otru bez vārdiem, ka varam vienoties vissvarīgākajās lietās.
Šobrīd mēs varam saprasties kara jautājumā.

Es neticu politiķiem. Es ticu, ka tajā brīdī, kad katrs no mums pārstās baidities, kad nojauks savas savrupmājas sētu, mēs visi sapratīsim - kur mēs atrodamies un kas uz šīs zemes ir patiešām svarīgi.

Katrs no mums dzīvo ļoti, ļoti īsu dzīvi.

Šajā dzīvē, mūms ir jāpaspēj ļoti daudz ko saprast un daudz ko iemācīties.

Tā, kā šobrīd dzīvo cilvēki uz šīs planētas, dzīvot nevar - tā ir pašnāvība.
Mēs esam tieši tik saistīti, ka nekas nenotiks tikmēr, kamēr tas nenotiks tevī.
Karš sākas un beidzas tevī.

No tīras Sirds
juris grave  
Gara Vasara


P.S. Ikdienā, cenšaties neuzņemt negatīvo informāciju un nenodot viņu tālāk.
Daudz staigājiet, dejojiet.
Nokratiet, notīriet sevi. Neļaujiet galvai uzņemties risināt, vai meklēt taisnību. 
Nomieriniet savu prātu. 

Lūk skaista un vienkārša  "Pateicības" meditācija.
Izmantojiet iespēju pabūt pilnīgā klusumā un mierā, vismaz 20 minūtes:

1stadija.
Koncentrējiet savu uzmanību uz ieelpu kā dārgāko un patiesāko dzīvības enerģijas uzņemšanas veidu. 
Izelpojiet savu pateicību par iespēju Būt.

2.stadija
Ieelpojot uzņemiet Pasaules sāpes un netaisnību.
Izelpojiet līdzjutību un Mīlestību.

 

*** Muchas gracias par foršu kolāžu Aivim Blumerim <3

https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

17
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

15
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

13
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

16
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

1276
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

312
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

10520
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

7429
7. jūnijā, 2017
Library_page_wanderlust-nature-photography-lizzy-gadd-32_3_
Advaita

Ciešanas ir nepieciešamas līdz brīdim, kamēr saprotat, ka varat iztikt bez tām

Ekharts Tolle – rakstnieks un filozofs, viens no mūsdienu Rietumu garīgajiem skolotājiem. 1977.gadā pēc ilgstošas depresijas viņš piedzīv...

7519
29. maijā, 2017
Library_page_s617289952887514585_p471_i1_w952
Prāts & psiholoģija

Beznosacījuma pieņemšana

Vēl studējot Stenfordas fakultātē, es biju viena no nelielās ārstu un psihologu grupas, kas piedalījās humānistiskās psihoterapijas pioni...

2393
19. maijā, 2017
Library_page_6
Tantra

Dievietes atgriešanās

Sarita runā par Dievietes ceļojumu, - no seniem laikiem līdz pat mūsdienām, no vajāšanām un varas spēlēm uz patieso sievišķības potenciāl...

1927
14. maijā, 2017
Library_page_d442e6e6e6ddb3f041479b2a0dfa94b8
Būdisms

Dalailamas vēstījums par cilvēka smadzeņu masīvo skalošanu

Dalailama vienmēr ir piesaistījis sev lielu uzmanību, un ne bez iemesla. Dalailamam ir brīnišķīgs raksts par masveida cilvēka “smadzeņu s...

2114
2. maijā, 2017
Library_page_stephen-fry
Prāts & psiholoģija

Pārstājiet sevi želot – un jūs būsiet laimīgi

Pāris brīnišķīgu Stīvena Fraja – aktiera, rakstnieka un cīnītāja par cilvēku tiesībām, padomu. Galvenais, par ko es gribētu būt pārlieci...

6051
25. aprīlī, 2017
Library_page_meditating-woman-on-beach-for-website_orig
Joga

Научные исследования: йога, старение и мозг

На протяжении нескольких последних десятилетий было открыто, что наш мозг претерпевает изменения в зависимости от того, чем мы занимаемся...

421
25. aprīlī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

463
25. aprīlī, 2017
Library_page_holy-men-by-joseph-anthony-lawrence-photogrvphy_magazine-08
Attiecības

Tuvu attiecību jēga ir tajā, lai tu paliec tu pats

Dažreiz notiek tā, ka kāds cilvēks pēkšņi atvieglo mūsu dvēseles sāpes un nedaudz mīkstina mūsu rētas. Piemēram, sāk par mums rūpēties, k...

9359
19. aprīlī, 2017
Library_page_2__1_
Ķermenis & veselība

Lai attīstītu imunitāti, bērniem ir vajadzīgi mikrobi, nevis antibiotikas

Pārmērīgi higiēniski apstākļi izraisa hroniskas slimības.   Ļaujot bērniem spēlēties ar zemi, mēs patiesībā palīdzam viņu imūnsistēmas ...

2529
7. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

422
3. aprīlī, 2017
Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

6315
28. martā, 2017
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

2308
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

1461
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

13518
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2755
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

8400
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2705
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

4149
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

765
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

4161
17. janvārī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

773
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1264
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1200
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1342
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1141
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

1094
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

1302
26. oktobrī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
997
9. janvārī, 2017