Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_images Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Medusmēnesis, kas nekad nebeidzas

Mīlestība nav saite. Mīlestība saista, bet nekļūst par saiti. Saite – tas ir kaut kas, kas ir pabeigts. Saite nozīmē, ka ir pielikts punkts un medusmēnesis ir beidzies. Vairāk nav nekāda prieka, nekāda entuziasma, tagad viss beidzies. Kaut kas turpinās tikai pienākuma sajūtas dēļ. Iespējams, kaut kas turpinās tāpēc, ka tā ir ērtāk, komfortablāk, omulīgāk. Iespējams šis kaut kas turpinās tāpēc, ka tev nekas cits neatliek. Iespējams, kaut kas turpinās tāpēc, ka, ja mēģinās to pārtraukt, būs tik daudz problēmu... Saite apzīmē pabeigtību, noslēgumu, kaut kā aizvēršanu.

Mīlestība nekādā gadījumā nav saite; mīlestība ir būšana kopā. Tā ir kā upe – vienmēr plūstoša un nebeidzama. Mīlestība nepazīst nekādus punktus; medusmēnesis ir sācies, bet nekad nebeidzas. Tas nav romāns, kas ar kaut kā noteiktu lapaspusi ir sācies un kaut kādā noteiktā lappusē beidzās. Tā turpinās. Beidzas iemīlēšanās, mīlestība ir nebeidzama. Tā ir kā darbības vārds nevis lietvārds.

Kāpēc mēs kopābūšanas skaistumu padaram par saiti? Kāpēc mēs tā steidzamies?  Tāpēc, ka būšana kopā ir risks, bet saite piedāvā drošības sajūtu. Saitē ir noteiktība; kopābūšana ir tikai divu svešnieku satikšanās; varbūt tikai apstāšanās, lai pārnakšņotu, un no rīta var sekot šķiršanās. Kurš zina, kas būs rīt no rīta? Un mums ir bail, tamdēļ vēlamies visu padarīt par noteiktu un paredzamu. Mēs gribam, lai rītdiena atbilstu mūsu idejām; mēs neatstājam rītdienai nekādas iespējas lemt pēc sava prāta. Tamdēļ mēs uzreiz jebkuru darbības vārdu pārveidojam par lietvārdu.

Tiklīdz mēs iemīlam kādu sievieti vai vīrieti, tā tūlīt pat sākam domāt par to, kā apprecēties, padarīt šo savienību par likumīgu. Kāpēc tā? Kādā veidā mīlestībā ienāk likums? Likums mīlestībā ienāk tamdēļ, ka nekādas mīlestības nav. Tā ir tikai fantāzija un jūs zināt, ka fantāzija izzūd. Pirms viņa izzudīs, viņu vajag nostiprināt, pirms viņa izzudīs, vajag kaut ko pasākt, lai izšķirties būtu neiespējami.

Labākā pasaulē, kurā cilvēki būs mediatīvāki, un kurā būs mazliet vairāk apgaismības, cilvēki mīlēs, mīlēs bezgalīgi, bet viņu mīlestība būs kopā būšana nevis saite. Un es nebūt nesaku, ka viņu mīlestība būs īslaicīga. Ļoti iespējams, ka viņu mīlestība būs daudz dziļāka nekā jūsējā, tuvība iespējams būs augstākā kvalitātē, iespējams būs vairāk poēzijas un dievišķā. Un ļoti iespējams, ka viņu mīlestība būs ilgstošāka, kā jūsu, tā saucamā, saite. Bet to negarantēs likums, tiesa, policija. Garantijas būs iekšējas. Mīlestība būs sirds uzticība, klusa līdzdalība.

Ja kopā būšana ar kādu sniedz prieku, tad tu vēlēsies arvien vairāk un vairāk izjust prieku. Ja tuvība sniedz prieku, tu vēlēsies izpētīt šo tuvību arvien dziļāk un dziļāk. Un ir daži mīlestības ziedi, kas uzplaukst tikai pēc ilgākas tuvības. Ir arī viengadīgie ziedi, kas sešas nedēļas saulītē plaukst, bet tad aiziet prom uz visiem laikiem. Ir ziedi, kuriem, lai tie uzplauktu, ir nepieciešami gadi, bet ir arī tādi, kuriem nepieciešami vairāki gadi. Jo ilgāks laiks nepieciešams, jo dziļāka mīlestība. Bet tai ir jābūt vienas sirds uzticībai otrai sirdij. To pat nevajag mēģināt izteikt vārdiem, jo, mēģinot to ietērp vārdos, tas tiek padarīts par pasaulīgu. Tai ir jābūt klusai uzticībai; acis – acīs, sirds – sirdī, būtība – būtībā. To vajag saprast, nevis runāt par to.

Aizmirstiet par saitēm un mācieties kopā būšanu.

Tiklīdz jūs atrodaties saitē, jūs uzreiz sākat otru cilvēku uztvert kā pašsaprotamu un tas izjauc visus mīlestības romānus. Sieviete domā, ka viņa zina vīrieti, vīrietis domā, ka zina sievieti. Neviens nevienu nezin! Nevar zināt pilnībā otru, otrs vienmēr būs noslēpums. Bet uztvert otru kā pašsaprotamu ir apvainojoši un necienīgi.

Domāt, ka zini savu sievu ir ļoti, ļoti nepateicīgi. Kā mēs varam zināt šo sievieti? Kā mēs varam zināt šo vīrieti?  Tas ir process, nevis lietas. Tās sievietes, kuru tu zināji vakar, vairāk nav. Pa to laiku Gangas upē tik daudz ūdeņi ir aiztecējuši; tas ir cits cilvēks, pavisam cits. Esi ar viņu kopā atkal, sāc no sākuma, neuztver viņu kā pašsaprotamu.

Un vīrietis, ar kuru tu pavadīji pagājušo nakti... ielūkojies viņa sejā no rīta. Viņš vairāk nav tieši tas pats cilvēks, daudz kas ir mainījies. Tik daudz kas ir mainījies. Tajā arī ir atšķirība starp lietu un cilvēku. Mēbele paliek nemainīga, bet vīrietis un sieviete vairāk nav tādi paši kā vakar. Izpēti no pirmssākumiem, sāc no paša sākuma. Tieši par to es domāju, kad stāstu par būšanu kopā.

Kopābūšana nozīmē, ka jūs vienmēr sākat no sākuma, visu laiku mēģinat iepazīties. Jūs atkal un atkal stādaties priekšā viens otram. Jūs cenšaties pamanīt viens otra daudzveidību. Jūs cenšaties iekļūt arvien dziļāk un dziļāk viens otra iekšējajā jūtu pasaulē, būtības dzīlēs. Jūs cenšaties atminēt noslēpumu, kuru nedrīkst atminēt. Tas ir mīlestības prieks: apziņas izpēte.

Un ja tu esi kopā ar kādu, nenoved to līdz saitei, jo otrs tūlīt pat sāks atspoguļot tevi. Izpētot viņu, neapzinoties tu pētīsi arī pats sevi. Iekļūstot dziļāk otrā, uzzinot viņa jūtas, viņa domas, iepazīstot viņa dvēseles dzīles, tu iepazīsi arī savas dvēseles dzīles.  Iemīlējušies kļūst par viens otra spoguli un tad mīlestība pārvēršas par meditāciju.

Saite ir nejēdzīga, kopābūšana – skaista.  

Saitē abi tās dalībnieki paliek akli attiecībā viens pret otru. Vienkārši atceries, kad tu pēdējo reizi esi ieskatījies acīs savai sievai? Kad tu pēdējo reizi ieskatījies savam vīram acīs? Iespējams pirms gadiem. Kurš tad skatās acīs savai sievai? Tev tas šķiet pašsaprotami, tev šķiet, ka tu zini viņu; ko gan jaunu tu tur vari pamanīt? Sveši ļaudis tev ir interesantāki, nekā cilvēks, kuru tu zini, tu zini visu šī cilvēka ķermeņa topogrāfiju, zini, kā viņš atsaucas un zini, ka viss notiekošais atkārtosies atkal un atkal.  Tas ir kā aplis.

Bet tas nav tā, nepavisam nav tā. Nekas nekad neatkārtojas; viss katru dienu ir no jauna. Vecākas kļūst tikai tavas acis, vecāki kļūst vien tavi priekšnosacījumi, uz tava spoguļa sāk krāties putekļi un tu zaudē spēju atspoguļot otru.  

Tāpēc es saku: esiet kopā. Ar to es domāju – vienmēr baudiet medusmēnesi. Turpiniet pētīt viens otru un virzīties viens otra dziļumos, atrodot jaunus veidus vienam otru mīlēt, atrodot jaunus veidus būt vienam ar otru. Un katrs cilvēks ir bezgalīgs noslēpums – neizsmeļams, neizdibināms, tamdēļ nekad nepienāks brīdis, lai varētu teikt: „Es viņu zinu”. Lielākais, ko tu vari pateikt: „Es esmu mēģinājis un izdarījis visu, ko varēju, bet noslēpums joprojām ir neatklāts”.

Principā, jo vairāk tu zini, jo noslēpumaināks kļūst priekš tevis otrs cilvēks. Tikai tādā gadījumā mīlestība ir kā nebeidzams piedzīvojums. 

Ošo. Fragments no grāmatas "Mīlestība. Brīviba. Vientulība".

 

*** No krievu valodas tulkoja Lolita Laizane

Library_page_111
Attiecības

Bailes no dziļām attiecībām

Jautāums: Es uztraucos par meiteni, ar kuru esmu kopā. Man ir bail viņu zaudēt... un tas neļauj man veidot dziļas attiecības. Varbūt es b...

113
11. decembrī, 2016
Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

3705
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

4994
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

1296
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

5114
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3301
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

1734
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

917
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

1899
11. oktobrī, 2016
1
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

158
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

537
2. oktobrī, 2016
Library_page_5513b0769503dbalinese-people
Prāts & psiholoģija

Multitaskings – ļoti maldīgs uzskats

Ļoti interesants raksts par informācijas apjoma tēmu. Būs aktuāls visiem, kuri darbojas garīgās slodzes, informācijas apstrādes, literatū...

1829
1. oktobrī, 2016
Library_page_tumblr_mb9cozmund1rvn48vo1_1280
Vīrietis & sieviete

Dziļākā mīlestības apņemšanās

Nesolisim sev kopīgu nākotni. Nākotne ir tik nezināma, un mēs esam tik plūstoši un noguruši no izlikšanās, ka zinām. Mūsu domas un jūtas...

2158
21. septembrī, 2016
Library_page_tomasz_alen_kopera_-_love
Attiecības

Mīlestība – naids. Ekharts Tolle

Pēc statistikas datiem liela daļa ‘’mīlestības attiecību’’ diezgan ātri pārvēršas tādās attiecībās, kuras var raksturot kā ‘’mīlestība - ...

2655
9. septembrī, 2016
Library_page_engelis

Mammu mūžīgie eņģeļi

Zaudēta bērna sāpes cauršauj dvēseli. Tā neredzami struto un rētojas ilgi. Ir svarīgi saprast un cienīt sēras. Līdzsaprast.

323
9. septembrī, 2016
Library_page_relax-569318_1280

Vingrinājums diviem

Šis vingrinājums ir domāts pildīt kopā ar kādu kuram Tu uzticies un ar kuru Tu jūties viegli un ērti, ar kuru Tu vari būt Tu pats.

457
2. septembrī, 2016
Library_page_5184
Bērnu psiholoģija

Lielā skolas krīze

Šajā rakstā dots praktiski pilns teksts no amerikāņu pedagoga Džona Teilora Gato uzstāšanās, kurš ir ierindas pasniedzējs visparastākajā ...

9175
30. augustā, 2016
Library_page_bxp35970h
Pašizziņas prakses

Drosme dzīvot apzināti

Mūsu ikdienas dzīvē drosmei netiek piešķirta liela nozīme. Drosme tiek novērtēta militāristu, ugunsdzēsēju un politiķu vidū. Drošība – lū...

2740
23. augustā, 2016
Library_page_jaunumi

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

Saules un Mēness aptumsumi 2016. gada rudenī

715
16. augustā, 2016
Library_page_cosmicascension-1170x878
Pašizziņas prakses

Alistera Kroulija radītie vingrinājumi prātam un ķermenim

Alisters Kroulijs ir zinātnieks, filozofs un ezotēriskais huligāns. Viņš apbraucis visu pasauli un apguvis daoistu prakses, kabalu, indie...

3331
14. augustā, 2016
Library_page_00b02c62b9a5ba3ef6108e2bd3d32d49b8a9c14a
Ķermenis & veselība

Kā organismu dziedina skaņas

Kā organismu dziedina skaņas Mēs to sajūtam, kad ieslēdzam radio un atskan mūsu iemīļota dziesma vai arī kad mierīgi sēžam un klausāmies...

3615
4. augustā, 2016
Library_page_22_baby_cute___www.cute-pictures.blogspot.com_
Ķermenis & veselība

Lēni un mierīgi – tas ir vajadzīgs mums visiem

Piedāvājam Jūsu uzmanībai interviju ar profesoru Francisu McGlonu un kognitīvās neiropsiholoģijas profesoru no Liverpūles Universitātes D...

2326
22. jūlijā, 2016
Library_page_wpid-osvobodi-svoy-um-ot-mysley..-pozvol-serdcu-uspokoit-sya.._i_1
Emocijas

Ja nevarat kādam piedot

Man nepatīk jebkādas klišejas par piedošanu. Par to es zinu katru parunu, katru padomu un vispārpieņemtos uzskatus, jo pūlējos atrast at...

10739
13. jūlijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

361
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
517
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

471
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

498
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

653
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

931
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1069
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1123
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1021
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

1601
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1273
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1168
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=k1scDaQXnc4

Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

Tina Turner - Sarvesham Svastir Bhavatu (Peace Mantra)

1432
4. janvārī, 2015