Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_images Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Medusmēnesis, kas nekad nebeidzas

Mīlestība nav saite. Mīlestība saista, bet nekļūst par saiti. Saite – tas ir kaut kas, kas ir pabeigts. Saite nozīmē, ka ir pielikts punkts un medusmēnesis ir beidzies. Vairāk nav nekāda prieka, nekāda entuziasma, tagad viss beidzies. Kaut kas turpinās tikai pienākuma sajūtas dēļ. Iespējams, kaut kas turpinās tāpēc, ka tā ir ērtāk, komfortablāk, omulīgāk. Iespējams šis kaut kas turpinās tāpēc, ka tev nekas cits neatliek. Iespējams, kaut kas turpinās tāpēc, ka, ja mēģinās to pārtraukt, būs tik daudz problēmu... Saite apzīmē pabeigtību, noslēgumu, kaut kā aizvēršanu.

Mīlestība nekādā gadījumā nav saite; mīlestība ir būšana kopā. Tā ir kā upe – vienmēr plūstoša un nebeidzama. Mīlestība nepazīst nekādus punktus; medusmēnesis ir sācies, bet nekad nebeidzas. Tas nav romāns, kas ar kaut kā noteiktu lapaspusi ir sācies un kaut kādā noteiktā lappusē beidzās. Tā turpinās. Beidzas iemīlēšanās, mīlestība ir nebeidzama. Tā ir kā darbības vārds nevis lietvārds.

Kāpēc mēs kopābūšanas skaistumu padaram par saiti? Kāpēc mēs tā steidzamies?  Tāpēc, ka būšana kopā ir risks, bet saite piedāvā drošības sajūtu. Saitē ir noteiktība; kopābūšana ir tikai divu svešnieku satikšanās; varbūt tikai apstāšanās, lai pārnakšņotu, un no rīta var sekot šķiršanās. Kurš zina, kas būs rīt no rīta? Un mums ir bail, tamdēļ vēlamies visu padarīt par noteiktu un paredzamu. Mēs gribam, lai rītdiena atbilstu mūsu idejām; mēs neatstājam rītdienai nekādas iespējas lemt pēc sava prāta. Tamdēļ mēs uzreiz jebkuru darbības vārdu pārveidojam par lietvārdu.

Tiklīdz mēs iemīlam kādu sievieti vai vīrieti, tā tūlīt pat sākam domāt par to, kā apprecēties, padarīt šo savienību par likumīgu. Kāpēc tā? Kādā veidā mīlestībā ienāk likums? Likums mīlestībā ienāk tamdēļ, ka nekādas mīlestības nav. Tā ir tikai fantāzija un jūs zināt, ka fantāzija izzūd. Pirms viņa izzudīs, viņu vajag nostiprināt, pirms viņa izzudīs, vajag kaut ko pasākt, lai izšķirties būtu neiespējami.

Labākā pasaulē, kurā cilvēki būs mediatīvāki, un kurā būs mazliet vairāk apgaismības, cilvēki mīlēs, mīlēs bezgalīgi, bet viņu mīlestība būs kopā būšana nevis saite. Un es nebūt nesaku, ka viņu mīlestība būs īslaicīga. Ļoti iespējams, ka viņu mīlestība būs daudz dziļāka nekā jūsējā, tuvība iespējams būs augstākā kvalitātē, iespējams būs vairāk poēzijas un dievišķā. Un ļoti iespējams, ka viņu mīlestība būs ilgstošāka, kā jūsu, tā saucamā, saite. Bet to negarantēs likums, tiesa, policija. Garantijas būs iekšējas. Mīlestība būs sirds uzticība, klusa līdzdalība.

Ja kopā būšana ar kādu sniedz prieku, tad tu vēlēsies arvien vairāk un vairāk izjust prieku. Ja tuvība sniedz prieku, tu vēlēsies izpētīt šo tuvību arvien dziļāk un dziļāk. Un ir daži mīlestības ziedi, kas uzplaukst tikai pēc ilgākas tuvības. Ir arī viengadīgie ziedi, kas sešas nedēļas saulītē plaukst, bet tad aiziet prom uz visiem laikiem. Ir ziedi, kuriem, lai tie uzplauktu, ir nepieciešami gadi, bet ir arī tādi, kuriem nepieciešami vairāki gadi. Jo ilgāks laiks nepieciešams, jo dziļāka mīlestība. Bet tai ir jābūt vienas sirds uzticībai otrai sirdij. To pat nevajag mēģināt izteikt vārdiem, jo, mēģinot to ietērp vārdos, tas tiek padarīts par pasaulīgu. Tai ir jābūt klusai uzticībai; acis – acīs, sirds – sirdī, būtība – būtībā. To vajag saprast, nevis runāt par to.

Aizmirstiet par saitēm un mācieties kopā būšanu.

Tiklīdz jūs atrodaties saitē, jūs uzreiz sākat otru cilvēku uztvert kā pašsaprotamu un tas izjauc visus mīlestības romānus. Sieviete domā, ka viņa zina vīrieti, vīrietis domā, ka zina sievieti. Neviens nevienu nezin! Nevar zināt pilnībā otru, otrs vienmēr būs noslēpums. Bet uztvert otru kā pašsaprotamu ir apvainojoši un necienīgi.

Domāt, ka zini savu sievu ir ļoti, ļoti nepateicīgi. Kā mēs varam zināt šo sievieti? Kā mēs varam zināt šo vīrieti?  Tas ir process, nevis lietas. Tās sievietes, kuru tu zināji vakar, vairāk nav. Pa to laiku Gangas upē tik daudz ūdeņi ir aiztecējuši; tas ir cits cilvēks, pavisam cits. Esi ar viņu kopā atkal, sāc no sākuma, neuztver viņu kā pašsaprotamu.

Un vīrietis, ar kuru tu pavadīji pagājušo nakti... ielūkojies viņa sejā no rīta. Viņš vairāk nav tieši tas pats cilvēks, daudz kas ir mainījies. Tik daudz kas ir mainījies. Tajā arī ir atšķirība starp lietu un cilvēku. Mēbele paliek nemainīga, bet vīrietis un sieviete vairāk nav tādi paši kā vakar. Izpēti no pirmssākumiem, sāc no paša sākuma. Tieši par to es domāju, kad stāstu par būšanu kopā.

Kopābūšana nozīmē, ka jūs vienmēr sākat no sākuma, visu laiku mēģinat iepazīties. Jūs atkal un atkal stādaties priekšā viens otram. Jūs cenšaties pamanīt viens otra daudzveidību. Jūs cenšaties iekļūt arvien dziļāk un dziļāk viens otra iekšējajā jūtu pasaulē, būtības dzīlēs. Jūs cenšaties atminēt noslēpumu, kuru nedrīkst atminēt. Tas ir mīlestības prieks: apziņas izpēte.

Un ja tu esi kopā ar kādu, nenoved to līdz saitei, jo otrs tūlīt pat sāks atspoguļot tevi. Izpētot viņu, neapzinoties tu pētīsi arī pats sevi. Iekļūstot dziļāk otrā, uzzinot viņa jūtas, viņa domas, iepazīstot viņa dvēseles dzīles, tu iepazīsi arī savas dvēseles dzīles.  Iemīlējušies kļūst par viens otra spoguli un tad mīlestība pārvēršas par meditāciju.

Saite ir nejēdzīga, kopābūšana – skaista.  

Saitē abi tās dalībnieki paliek akli attiecībā viens pret otru. Vienkārši atceries, kad tu pēdējo reizi esi ieskatījies acīs savai sievai? Kad tu pēdējo reizi ieskatījies savam vīram acīs? Iespējams pirms gadiem. Kurš tad skatās acīs savai sievai? Tev tas šķiet pašsaprotami, tev šķiet, ka tu zini viņu; ko gan jaunu tu tur vari pamanīt? Sveši ļaudis tev ir interesantāki, nekā cilvēks, kuru tu zini, tu zini visu šī cilvēka ķermeņa topogrāfiju, zini, kā viņš atsaucas un zini, ka viss notiekošais atkārtosies atkal un atkal.  Tas ir kā aplis.

Bet tas nav tā, nepavisam nav tā. Nekas nekad neatkārtojas; viss katru dienu ir no jauna. Vecākas kļūst tikai tavas acis, vecāki kļūst vien tavi priekšnosacījumi, uz tava spoguļa sāk krāties putekļi un tu zaudē spēju atspoguļot otru.  

Tāpēc es saku: esiet kopā. Ar to es domāju – vienmēr baudiet medusmēnesi. Turpiniet pētīt viens otru un virzīties viens otra dziļumos, atrodot jaunus veidus vienam otru mīlēt, atrodot jaunus veidus būt vienam ar otru. Un katrs cilvēks ir bezgalīgs noslēpums – neizsmeļams, neizdibināms, tamdēļ nekad nepienāks brīdis, lai varētu teikt: „Es viņu zinu”. Lielākais, ko tu vari pateikt: „Es esmu mēģinājis un izdarījis visu, ko varēju, bet noslēpums joprojām ir neatklāts”.

Principā, jo vairāk tu zini, jo noslēpumaināks kļūst priekš tevis otrs cilvēks. Tikai tādā gadījumā mīlestība ir kā nebeidzams piedzīvojums. 

Ošo. Fragments no grāmatas "Mīlestība. Brīviba. Vientulība".

 

*** No krievu valodas tulkoja Lolita Laizane

Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

54
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

297
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

10219
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

7370
7. jūnijā, 2017
Library_page_wanderlust-nature-photography-lizzy-gadd-32_3_
Advaita

Ciešanas ir nepieciešamas līdz brīdim, kamēr saprotat, ka varat iztikt bez tām

Ekharts Tolle – rakstnieks un filozofs, viens no mūsdienu Rietumu garīgajiem skolotājiem. 1977.gadā pēc ilgstošas depresijas viņš piedzīv...

7458
29. maijā, 2017
Library_page_s617289952887514585_p471_i1_w952
Prāts & psiholoģija

Beznosacījuma pieņemšana

Vēl studējot Stenfordas fakultātē, es biju viena no nelielās ārstu un psihologu grupas, kas piedalījās humānistiskās psihoterapijas pioni...

2353
19. maijā, 2017
Library_page_6
Tantra

Dievietes atgriešanās

Sarita runā par Dievietes ceļojumu, - no seniem laikiem līdz pat mūsdienām, no vajāšanām un varas spēlēm uz patieso sievišķības potenciāl...

1906
14. maijā, 2017
Library_page_d442e6e6e6ddb3f041479b2a0dfa94b8
Būdisms

Dalailamas vēstījums par cilvēka smadzeņu masīvo skalošanu

Dalailama vienmēr ir piesaistījis sev lielu uzmanību, un ne bez iemesla. Dalailamam ir brīnišķīgs raksts par masveida cilvēka “smadzeņu s...

2089
2. maijā, 2017
Library_page_stephen-fry
Prāts & psiholoģija

Pārstājiet sevi želot – un jūs būsiet laimīgi

Pāris brīnišķīgu Stīvena Fraja – aktiera, rakstnieka un cīnītāja par cilvēku tiesībām, padomu. Galvenais, par ko es gribētu būt pārlieci...

6032
25. aprīlī, 2017
Library_page_meditating-woman-on-beach-for-website_orig
Joga

Научные исследования: йога, старение и мозг

На протяжении нескольких последних десятилетий было открыто, что наш мозг претерпевает изменения в зависимости от того, чем мы занимаемся...

403
25. aprīlī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

456
25. aprīlī, 2017
Library_page_holy-men-by-joseph-anthony-lawrence-photogrvphy_magazine-08
Attiecības

Tuvu attiecību jēga ir tajā, lai tu paliec tu pats

Dažreiz notiek tā, ka kāds cilvēks pēkšņi atvieglo mūsu dvēseles sāpes un nedaudz mīkstina mūsu rētas. Piemēram, sāk par mums rūpēties, k...

9324
19. aprīlī, 2017
Library_page_2__1_
Ķermenis & veselība

Lai attīstītu imunitāti, bērniem ir vajadzīgi mikrobi, nevis antibiotikas

Pārmērīgi higiēniski apstākļi izraisa hroniskas slimības.   Ļaujot bērniem spēlēties ar zemi, mēs patiesībā palīdzam viņu imūnsistēmas ...

2520
7. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

414
3. aprīlī, 2017
Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

6282
28. martā, 2017
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

2290
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

1447
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

13492
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2749
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

8386
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2696
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

4139
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

750
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

4139
17. janvārī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

764
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1247
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1189
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1334
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1128
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

1087
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

1293
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

1609
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1829
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1957
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1771
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
986
9. janvārī, 2017