Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_122744_940 Square81_11272200_829706257118632_248278317_n

MMS - brīnumlīdzeklis Autismam

Apzinos, ka ar šī raksta publiskošanu, es riskēju izsaukt sabiedrības kritiskās daļas negatīvās atsauksmes un noliedzošos viedokļus. Tāpēc šī materiāla sagatave manos failos ir glabājusies jau vairākus mēnešus, gaidot īsto brīdi, lai attīstītos tālāk. Īstais brīdis ir pienācis, un te ir raksts. 

Uzskatu par savu pienākumu šo pastāstīt cilvēkiem Latvijā. Jo, jā, arī šādas metodes, kas varbūt daudziem liksies ekstrēmas, pasaulē izmanto autiskā spektra bērnu atveseļošanai. Pirmo reizi par šo metod uzzināju 2014. gada vasarā, kad drīz pēc Autism One konferences internetā atradu Kerri Rivera lekciju par hlora dioksīda izmantošanu sava dēla un pēc tam daudzu bērnu ārstēšanā. Man prāts aizbrauca, reizē mēģinot saprast, kas tad īsti tur notiek, reizē ticot un vienlaikus nespējot ticēt. Brīdinu, ka ticības deva krietni mazinās, sākot lasīt to cilvēku kritikas, kas īstenībā paši stāv tālu no autisma un tā problēmām un šī iemesla dēļ viņiem ir tik viegli izteikt savu stingro noliedzošo viedokli.

Bet vairāk par kritikām mani pārliecina rezultāti. Un līdz šim brīdim (28.05.2015) ar Kerri Rivera un Andreas Kalcker iztrādāto metodi autisma diagnozi zaudējuši jau 180 bērni. Tāpēc īsi pastāstu par šo iespēju arī Curantur.lv.

Jāatzīmē, ka MMS jeb Miracle Mineral Supplement pieejas autors ir Jim Humble, kurš ar šo metodi spēja izārstēt savu kolēģi (un daudzus citus) Dienvidamerikā no malārijas, un vēlāk MMS palīdzējis tūkstošiem cilvēku pasaulē uzlabot savu veselību. Par stāsta vēsturi vairāk lasi te. Kerri Rivera šo MMS metodi izmantoja vispirms sava dēla atveseļošanai no autisma, un pamazām viņas zināšanas un pieredze aizsniedza arvien vairāk bērnu ar autiskā spektra sindromu, lai dotu ļoti labus rezultātus. Un  tieši tāpēc par šo rakstu www.curantur.lv.

Kerri Rivera MMS atveseļojošais protokols autismam

Kerri Rivera un Andreas Kalcker savā protokolā bērniem ar autiskā spektra diagnozi izmanto MMS (Miracle Mineral Supplement) jeb hlora dioksīdu (CD).  Šis protokols balstīts uz ideju, ka viens no autisma cēloņiem ir patogēni organismi un toksīni bērnu ķermenī - patogēnas baktērijas, vīrusi, parazīti. Hlora dioksīds kā oksidētājs šos patogēnus iznīcina, tādā veidā ļaujot attīrīties bērna organismam, kam bieži seko atlabšana. Kā minēju, ar šādu pieeju autisma diagnozi jau zaudējuši 180 bērni.  

Autisms nav viena cēloņa rezultāts, bet vizdrīzām ir daudzu faktoru kopums, kam summējoties ilgākā laikā, bērnam vai pieaugušajam sāk parādīties autiskā spektra simptomi. Kā dzirdēji augstāk ievietotajāKerri Rivera lekcijā, autisms attīstās organismā esot šādiem aspektiem:

 • Vīrusi
 • Baktērijas
 • Candida
 • Parazīti
 • Smagie metāli
 • Iekaisums
 • Pārtikas alerģijas

Kerri Rivera vārdiem runājot, autisms nav vitamīnu trūkums, bet patogēno organismu pērlieku liels daudzums cilvēka organismā. Atbrīvojot organismu no patogēniem, uzlabojas arī imunitāte, un cilvēks spēj ātrāk atveseļoties. K. Rivera lekcijā izstāsta savu pieeju autisma ārstēšanai, jā tieši ārstēšanai, jo līdz šodienai pāris gadu laikā jau 180 bērni ir zaudējuši autisma diagnozi (ATEC skalas punktu skaits samazinājies līdz minimumam) tieši ar Kerri Rivera izstrādāto pieeju, kas citu soļu starpā ietver arī tik pretrunīgi vērtēto MMS.

Kerri Rivera protokola soļi ir šādi:

 • Diēta – GF/CF, soja, cukurs visi citrusaugļi un ananāss ir aizliegti to antioksidantu darbības dēļ, sulas arī nē, jo tās satur daudz cukuru un antioksidantu, izmest visus produktus ar E
 • Hlora dioksīds (chloride dioxide CD) – MMS
 • Okeāna ūdens
 • Parazītu protokols
 • Vitamīni
 • Helācija
 • Hiperbārā skābekļa terapija
 • GcMAF

Par visiem programmas soļiem sīkāk - klausies Kerri Rivera lekciju.

Kas ir MMS jeb Hlora Dioksīds, un kā tas var palīdzēt?

Hlora dioksīda ietekme:

 • oksidējot nogalina patogēnos organismus – baktērijas un parazītus
 • organismā neitralizē smagos metālus
 • samazina iekaisumu organismā (iekaisumu rada patogēni organismi)
 • samazina alerģijas
 • stimulē imūnsitēmu
 • iznīcina biofilmu (baktēriju, parazītu, Candida, smago metālu, vīrusu veidots tīklveida slānis uz zarnu sieniņām, ka sraksturīgs autiskā spektra cilvēkiem)

Kas ir Hlora dioksīds (CD)?

 • Maisījums no nātrija hlorīta (NaClO2) un skābes (citronskābe vai 4% sālsskābe), savienojoties šiem komponentiem, rodas hlora dioksīds:   
 • 5 NaClO2 + 4 HCl → 5 NaCl + 4 ClO2 + 2 H2O
 • Nejaukt CD ar balinātāju, kas ir 5% Nātrija Hipohlorīts NClO
 • CD ir spēcīgs oksidētājs un tieši tāpēc tiek lietos ūdens dezinfekcijai, jo spēj iznīcināt baktērijas un mikrobus
 • CD izmanto mutesskalošanas sķīdumos sliktas elpas mazināšanai
 • Pēc sava oksidējošā potenciāla CD molekula ir ar positīvu daļlādiņu, tieši tāpat kā cilvēka organisms, kamēr patogēniem ir negatīvs lādiņš, tieši tāpēc parazīti piesaista CD (pretēji lādiņi pievelkas), bet veselie cilvēka organisma audi to atgrūž (vienādi lādiņi atgrūžas)
 • CD ir pietiekami spēcīgs, lai iznīcinātu baktērijas un patogēnus, bet ts nevar ietekmēt zarnu mikrofloru, tas tikai oksidē patogēnus un biofilmu

Lai uzzinātu vairāk, skaties un klausies Kerri Rivera lekciju Autism One 2014. gada konferencē.

Vai zināji, ka vienam bērnam ar autiskā spektra diagnozi medicīniskās izmaksas ASV ir  40 000 - 60 000 USD gadā. MMS metode piedāvā ne tikai samazināt šīs izmaksas, tās potenciāls ir autisma diagnozes zaudēšana. 

Un MMS nav brīnumlīdzeklis tikai autismam, bet arī jebkurai hroniskai slimībai, kuras cēlonis varētu būt meklējams parazītu klātbūtnē organismā. Un ir teorijas, kas apgalvo, ka vēža pirmcēlonis ir parazīts vai tā fragments audos, pret kuru tad organisms cenšas iztrādāt aizsardzību, kā nu mācēdams. Ja šis ieinteresē vairāk, meklē un lasi par Hulda Clark darbu. Viņas grāmata Cure for All Cancers pieejama kālejuplādējams pdf dokuments internetā šeit. Ja tas patiesi izrādītos taisnība, tad iespējams, ka MMS metode ir noderīga vismaz vēža profilaksē, ja ne ārstēšanā. Piemēru par atveseļošanos no vēža ar MMS vari lasīt te. Savukārt, Youtube atradīsi daudzu cilvēku atveseļošanās pieredzi ar MMS.

 

Kāpēc parazīti mūsos rodas?

Andreas Kalcker lekciju Autism One 2014 konferencē klausies te 

Andreas Kalcker lekcija Autism One 2014 konferencē ir tieši par to - par parazītiem.

Parazīti cilvēka organismā var nonākt dažādos veidos - no dzīvniekiem, no nemazgātiem dārzeņiem un augļiem, netīra ūdens, utt. Es ļoti ieklausos savas lielās autoritātes Natasha Campbell-McBrideviedoklī. Viņas uzskats ir, ka parazīti mūs īstenībā glābj no toksīniem, jo toksīni ir parazītu un patogēno sēnīšu maize. Piemēram, Candida tiek asociēta ar lielu dzīvsudraba koncentrāciju organismā. Šajā situācijā organisms pats ielūdz ciemos patogēno sēni (Candida), lai tā, pārtiekot no dzīvsudraba, palīdz mums nesaindēties ar šo tik ļoti toksisko metālu. Citi parazīti var pārtikt no svina un citiem toskīniem organismā. 

Ja tas ir tā, tad akla cīņa par katru cenu pret negribētajiem ciemiņiem organismā var būt veltas pūles vai pat var mums izdarīt lāča pakalpojumu. Parasti esot tā, ka, parazītus jau varot izdzīt ar varu, taču tie pēc laika atkal būs atpakaļ, ja vien starplaikā organisms nebūs attīrīts no toksīniem. Tā tas esot, piemēram, ar cērmēm. Savukārt, ja organismu vispirms sāks tīrīt un dzīvot tā, lai toksīnu daudzums ietu mazumā, tad ar laiku parazītiem pašiem būtu agrāk viesmīlīgās mājas jāatstāj, jo būs iestājušies bada laiki.

Ņemot vērā šo domu gaitu, Natasha Campbell-McBride hlora dioksīda protokolu saviem GAPS pacientiem savā mājas lapā neiesaka. Taču 2014. gada GAPS konsultantu Forumā ASV dzirdu, ka arī ļoti pieredzējusī daktere aizvien vairāk brīnās par MMS brīnumdarbiem, un paliek arvien mazāk kategoriska savos izteikumos par šo metodi, jo, jā rezultāti runā paši par sevi.

  

Tici, netici? - Meklē un lasi vairāk

Bet, kā ar visiem brīnumlīdzekļiem, tikpat daudz, cik fanu, tikpat daudz ir arī MMS pretinieku. Un katram ir sava taisnība. Vai tas var noderēt Tev vai Tavam bērnam - lasi, klausies, uzzini, domā un izlem.

Vairāk info te:

Kur meklēt MMS:

Interesanti, ka raksta pirmā uzmetuma sagatavošanas laikā pašās 2014. gada decembra beigās ar MMS jeb CD bija izārstēti 157 bērni. Gatavojot rakstu publicēšanai 2015. gada 28. maijā,www.cdautism.org lapa ziņoja par 180 atveseļotiem bērniem. Un burtiski raksta publicēšanas laikā no autiskā spektra sindroma atveseļoto bērnu skaits palielinājās par vēl 1 bērnu. Un man nav šaubu, ka šis skaitlis paliks lielāks ar katru dienu.

Vecāku pieredze, atveseļojot savus bērnus no autisma ar MMS

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_flowers-2562079_1280
Attiecības

Mirkļi, kad mīlestība liek tev atvērties

Mīlestība ne vienmēr liek justies droši, jo mīlestība ir tīrs potenciāls un tīra klātbūtne, un tās laikā katra sajūta un impulsa dvesma i...

4689
13. augustā, 2017
Library_page_arm-wrestling-567950_1280_1_
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

3625
23. decembrī, 2016
Library_page_love-3315770_1280
Prāts & psiholoģija

10 laimīgu cilvēku ieradumi

“Pat atrodoties visdziļākajā depresijas bedrē, ir iespējams pēc pāris nedēļām pacelties spārnos no laimes – ieviešot mazas, bet svarīgas ...

5104
30. aprīlī, 2018
Library_page_woman_at_a_mirror__1907
Ķermenis & veselība

Tas nav mans augums. Tas ir mantojums no dzimtas sievietēm.

Tas, kas redzams spogulī, nav mans ķermenis. Mans ķermenis pauž stāstu par visām sieviešu daļām, kas mani izveidoja, par dzimtas mantojumu m

254
1. maijā, 2018
Library_page_woman-972244_1280
Prāts & psiholoģija

Iedvesmas lipīgums, jeb - kas vārdu padara spēcīgu

Kāpēc viens teksts mūs iedvesmo, bet kāds cits nemaz? Kāpēc viena cilvēka runa mūs iedvesmo, bet kāda cita – mūsos nerod atbalsi? Kā atra...

591
12. jūnijā, 2018
Library_page_girl-2848057_1280
Attiecības

Tu esi Tas

Nemeklē mīlestību. Netaupi sevi mīlestībai un nemeklē mīlestību otrā. Mīlestība nav lieta – to nevar dot vai atņemt. To nevar atrast vai ...

1945
4. jūnijā, 2018
Library_page_chinese-herbal-medicine-2993344_1280
Ķermenis & veselība

Ajūrvēdas pamati

Vēlaties būt veseli? Līdzsvarojiet uzturu un dzīves veidu, saskaņā ar ajūrvēdas noteikumiem.  „Cilvēks ir tas, ko viņš ēd”. (Ludvigs Fei...

382
17. maijā, 2018
Library_page_earth-2841056_1280
Attiecības

Romantiskās mīlestības lamatas

Ideālu attiecību ilūzija Lielākajai daļai cilvēku, it īpaši tiem, kas uzauguši Rietumos, ir likts domāt, ka tā saucamā romantiskā mīlest...

1596
19. maijā, 2018
Library_page_universe-782697_1280
Darbs ar traumām

Jūsu dzimšanas ietekme uz jūsu dzīvi

Tāpat kā sēklā atrodas auga dzīvības kods, cilvēka dzimšanai ir spēcīga ietekme tā dzīvi. Saskaņā ar transpersonālās psiholoģijas aizsācē...

1559
17. maijā, 2018
Library_page_pregnant-woman-2765593_1280
Bērni & vecāki

Māte

Viņi teica, ka Tu augi manī iekšā. Bet es zināju labāk. Tu biji vēl tuvāk. Mans ķermenis bija Tavs. Tava elpa bija mana elpa. Tava sird...

1246
13. maijā, 2018
Library_page_press-photo-18_mirabai-ceiba-2560x1526
Skaņa & balss

Mirabai Ceiba Rīgā

Mantru dziedājumi dueta Mirabai Ceiba izpildījumā latvijas jogas praktizētājiem jau ir pazīstami, 2014.gada jūnijā Saulgriežu jogas un mū...

594
11. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-05-09_at_22.44.16
Būdisms

Saskaršanās ar dzīvi: Kodo Savaki Rosi mācība, jeb dzen nekam

“Tev nepietiek iztikai? Tad vienkārši nomirsti!... Tu dzīvo, lai strādātu, vai tu strādā, lai dzīvotu?” Mēs publicējam materiālu par nepa...

1758
10. maijā, 2018
Library_page_microphone-1209816_1280
Skaņa & balss

Saspringums kaklā – “neizteiktās” problēmas vairāku gadu garumā

Kad mēs dzirdam citu cilvēku, mēs intuitīvi zīmējam viņa tēlu: vecs vai jauns, resns vai tievs, mīļš vai dusmīgs, kautrīgs vai augstprātī...

1520
6. maijā, 2018
Library_page_lion-3099986_1280
Emocijas

Ar bailēm apejies saudzīgi

Ar bailēm apejies saudzīgi. Tās ir radījis nezināmais. Tās ir ceļojušas gaismas gadus, lai tevi atrastu. Nebaidies bailes izjust pilnī...

726
2. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-15_at_18.55.02
Attiecības

Tuvas attiecības kā alķīmija

Dzīve kopā ar kādu, kuru mēs mīlam – ar visiem viņa priekiem un grūtībām – ir viens no pašiem labākajiem garīgās attīstības ceļiem. Bet ī...

1723
26. aprīlī, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-18_at_13.20.24
Apzinatība

Kas ir apzinātība?

1.– Es daudzkart esmu sastapies ar vārdu “Apzinātība” bet neesmu gluži drošs, vai līdz galam izprotu tā nozīmi.– Lai būtu vienkaršāk izpr...

849
16. aprīlī, 2018
Library_page_his-holiness-the-dalai-lama
Būdisms

Dalailamas rīta lūgšana

Tulkots no Nick Polizzi bloga “Svētā zinātne” (Sacred science). Nika mūža darbs ir dokumentālās filmas par dažādiem cilvēku ārstēšanas ve...

1628
7. aprīlī, 2018
Library_page_ball-2585603_1920
Bērni & vecāki

Svarīgi noteikumi saskarsmē ar novecojušiem vecākiem

Agri vai vēlu lielākā daļa no mums saskaras ar problēmu attiecībās ar novecojušiem vecākiem. Visbiežāk cilvēki vienkārši žēlojas cits cit...

2114
2. aprīlī, 2018
Library_page_paint-2985569_1920
Pašizziņas prakses

Saki patiesību

Patiesība vienmēr nāks gaismā. Tu vari to slēpt, vari draudēt, sodīt, pakļaut, mocīt tos, kas ir patiesi, tu vari no tās bēgt, izvairītie...

1427
22. martā, 2018
Library_page_whatsapp_image_2018-03-15_at_14.59.36
Ķermenis & veselība

Vienotai ar Dievišķo

Gaidot īpašo koncertu 31. martā Rīgā iedvesmojošu interviju sniedz mūziķe, dzīves skolotāja, iedvesmotāja un īpaša sieviete SNATAM KAUR

1708
15. martā, 2018
Library_page_children-1879907_1280
Bērnu psiholoģija

Vecākiem: par pieņemtās “normas” kaitējumu bērnu harmoniskai attīstībai

Fragments no Dimas Zicera jaunās grāmatas “Bieži mēs pat neaizdomājamies par vienu vai otru tēmu, kamēr mūsu dzīvē nerodas kāda konkrēta...

1683
15. martā, 2018
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

1571
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

1678
21. septembrī, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

2229
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

2266
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

1963
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

2039
25. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

2402
19. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

2440
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

2798
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

2592
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

3135
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

3158
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
3299
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U
Zinātne & tehnoloģijas

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

2900
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
2984
9. janvārī, 2017