Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_112374348_2714816_eggs_625x415 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Neizskaidrojamie dabas enerģijas avoti

Vistas pamata nodarbošanās, kā tas visiem zināms ir – dēt olas. Olu čaumala, galvenokārt, sastāv no kalcija. Lai atdotu kalciju nepieciešamā daudzumā, vistai tas būtu attiecīgā daudzumā jāuzņem pašai. Taču tieši tā tas nenotiek. Izrādās, ka vista atdod kalciju ievērojami vairāk, nekā uzņem pati.

Vairāk kā pirms 200 gadiem franču ķīmiķis N.L. Bokelēns pirmo reizi sāka meklēt atbildes uz jautājumu: kādā veidā dējējas, nekaitējot savam organismam, spēj producēt tādu daudzumu kalcija?

Vēlāk, cits franču pētnieks, Luijs Kervrāns veica savu eksperimentu – pētāmās vistas baroja tikai ar auzām, rūpīgi uzskaitot, cik daudz kalcija tās, tādā veidā, uzņēma. Uzņemtais daudzums ar atdoto daudzumu ievērojami atšķīrās – vistu dētajās olu čaumalās kalcija daudzums bija aptuveni 4 reizes lielāks.

Kā parasti, zinātniskā sabiedrība necentās sevi apgrūtināt, lai izskaidrotu šo fenomenu, droši atstājot to novārtā: olas – nav galvenais, ir arī svarīgākas lietas.

Tāds pats liktenis sagaidīja angļa Viljama Prauta eksperimentus. Viņš salīdzināja kalcija daudzumu olu čaumalā un kalcija daudzumu izšķīlušā cālēnā – noskaidrojot, ka cālēnā kalcija daudzums bija 4 reizes lielāks. Piedevām, pie apstākļiem, kad cālēns kalciju no čaumalas acīmredzami nesaņēma. Tad jau sanāk, ka cālēna organisms, tāpat kā vistas organisms ir spējīgs ražot kalciju no..... vai tad no nekā? Vai arī no kaut kā?

Augiem, kā apgalvo daži pētnieki, piemīt noslēpumainas spējas – tie ir spējīgi ražot vērtīgus metālus, nezināmā veidā pārveidojot vērtīgos metālos citus elementus.

Franču ķīmiķis, Jans Baptists Helmonts, 1600 gadā uzsāka daudzgadīgu eksperimentu: liels kubls tika piepildīts ar zemi, kuru pirms tam rūpīgi kalcinēja krāsnī un nosvēra. Pēc tam kublā tika iestādīts vītola stāds. Visus nākamos gadus vītols tika laistīts tikai ar lietus ūdeni, vairāk neko tas nesaņēma. Kociņš kaut kā auga un, kad pēc gadiem to izraka, izrādījās, ka koka svars bija palielinājies par 74kg. Zemes svars kublā nebija mainījies.

No kurienes radās šie 74kg? Ne Helmonta laikabiedri, ne mūslaiku zinātnieki tā arī nav atbildējuši uz šo jautājumu. Visdrīzāk tāpēc, ka iespējamā atbilde ir grūti izskaidrojama ar mums pieejamajām zināšanām – nāksies atzīt, ka augi ir spējīgi radīt tam nepieciešamās vielas no pieejamām. Helmonta pētījumā, vienīgais pieejamais, bija lietus ūdens.

Analoģisku eksperimentu veica Alberts fon Hercels, Vācijā – destilētā ūdenī tika audzēti kressalāti. Pētījuma tīrības nodrošināšanai augi, jau no pirmās minūtes, atradās zem stikla kupola. Pētījuma sākumā tika izmērīts sēra saturs sēklās. Gala rezultātā, no sēklām attīstījušajās lapās un saknēs sēra saturs bija dubultojies. Šim sēram nebija no kurienes rasties, kā tikai no destilētā ūdens.

Fon Hercels veica neskaitāmus līdzīgus eksperimentus, destilētā ūdenī audzējot dažādu kultūru sēklas. Un katru reizi, viņam par izbrīnu, dzinumos bija ievērojami palielinājies sēra, fosfora, kalcija, mangāna daudzums – elementiem, kuriem nebija no kurienes rasties.

Tā mēs esam nonākuši pie ārkārtīgi svarīga momenta. Katru reizi, kad no lauka tiek novākta raža, no tā tiek paņemts kaut kāds daudzums makro un mikro elementi. Loģiski spriežot, apstrādātās zemes augsnei jau sen bija jābūt iztukšotai no visiem elementiem, īpaši tādās vietās, kur raža tiek novākta katru gadu jau vairākus gadsimtus. Tomēr kaut kādā dīvainā veidā tas tā nenotiek. Augsne saglabā visus savus elementus – to nekļūst mazāk.

Te prasās pēc skaidrojuma: zudumi tiek atjaunoti ar lauku mēslojumu. Pētnieki no Rotamstedas Lauksaimniecības institūta (Lielbritānija) ir pierādījuši, ka arī tas tā nav. Gadu no gada, izmēģinājuma laukā tika audzēts āboliņš, katru gadu raža tika novākta divas – trīs reizes, mēslojums netika lietots nekāds – pētījums ilga 17 gadus. Šo gadu laika, kopā ar zaļo masu, no lauka neatgriezeniski tika novākti:

  • mangāns – 1.2 t
  • kālijs - 2.1 t
  • slāpeklis – 2.6 t
  • kaļķis – 2.6 t
  • fosforskābe – 1.2 t.

Izskatās, ka no augsnes tika izņemts vairāk elementu, nekā tā vispār sevī saturēja. Ja jau tikai 17 gadu laikā no lauka tika novāktas 10 tonnas pamatelementu, tad cik tika novākts 100, 200, 300 gadu laikā, pa visu to laiku, kad no paaudzes paaudzē šis lauks tika apstrādāts? Simtiem, tūkstošiem tonnu? Tad jau šajā vietā sen vajadzēja izveidoties bedrei. Tomēr tās nav. Tātad augi paši rada sev nepieciešamos elementus, bet precīzāk, no sev pieejamiem pārveido uz sev nepieciešamiem. Salīdzinoši nesen līdzīgu pētījumu sērija tika veikta École Politehniskajā Institūtā (Francija). Profesors Pjērs Baranžē audzēja pupiņu sēklas šķīdumā, kas bija bagātināts ar mangānu – dīgsti enerģiski uzsūca šķīdumu, dzina saknes, raisīja lapas, bet.... Vēlāk, analizējot to sastāvu, atklājās, ka mangāna, kuru tie uzņēma ar šķīdumu, augu šūnās vispār nav. Taču mangāna vietā – nesaprotami no kurienes – tur parādījās dzelzs.

[55Mn25 + 1H1 → 56Fe26 — autora piemērs]

Citā pētījumā, kuru veica Pjērs Baranžē, sēru saturošos augos, kuri tika audzēti kalcija šķīdumā, to šūnās tika atklāts paaugstināts kālija un fosfora daudzums. Ja tiešā veidā kāliju un fosforu augam nebija no kurienes ņemt, tad no kurienes tie tur ir?

[40Ca20 - 1H1 → 39K19 — autora piemērs]

[32S16 - 1H1 → 15P31 — autora piemērs]

Baranžē daudzkārt atkārtoja pētījumus, veica tūkstošiem analīžu, izmantoja dažādas metodes, viņa iegūtie rezultāti tika doti pārbaudīt trešajai pusei, kas nezināja eksperimenta mērķi. Lai arī kā negribētos, galu galā visiem nācās atzīt, ka augi pārveido elementus. Un tas notiek mūsu acu priekšā katru dienu.

Angļu ekologi ir atklājuši, ka daži augi ir spējīgi augt tādā augsnē, kas pilnība izskatās tiem nāvējoša. Izgāztuvju malās, saindētās ar smagajiem metāliem, cinku un alvu, ekologi atklāja samērā retu orhideju šķirni, turklāt, augot 300 km uz ziemeļiem no savas ierastās vides. Kas ļauj augiem noturēties pret augstu alvas un cinka koncentrāciju – tā arī palika nesaprotams.

Vienīgais, ko Minhenes universitātes biologiem izdevās atklāt, ir tas, ka augos nonākot nāvējošajiem smagajiem metāliem, augi – nesaprotamā veidā – deaktivizē tos savās šūnās. Izrādās, ka tas pats notiek arī tad, kad toksiskie smagie metāli nokļūst slieku organismā – tāpat kā augi, tās pārvērš tos nekaitīgos savienojumos.

Parasti cilvēka doma ir orientēta tā ka jebkurš fakts, kurš nonāk uzmanības laukā, tiek vērtēts pēc tīri utilitāra aspekta: kādu labumu no tā varētu iegūt? Kad kļuva zināms, ka augi nezināmā veidā ir spējīgi deaktivizēt smagos metālus, tajā saskatīja noteiktu praktisku interesi: tā kā piesārņotu un izstrādātu augšņu problēma ir ļoti sāpīgs jautājums. Šī interese jau pavisam drīz tika pārtrumpota ar jauniem ziņojumiem. Dažos augos tika atklāti dārgmetāli – zelts un sudrabs. No kurienes? Citi augi, kuri auguši turpat blakus, nesatur ne vienu šo metālu atomu, kā arī pašā augsnē to nav. Ja nu arī tas ir elementu pārvēršanas rezultātā, ja augi ir spējīgi citus elementus savās šūnās pārvērst zeltā, tad paveras jauni, negaidīti apvāršņi. Daži pētnieki pieņem, ka zelta daudzumu šajos augos var ievērojami palielināt, izmantojot gēnu inženieriju. Un tad, kā uzskata viņi, tas ir veids, kā iegūt dārgmetālus daudz izdevīgākā veidā, nekā to dara tradicionāli, jeb katrā ziņā, ekoloģiski drošāk. Taisnības labad jāsaka, ka izklāstot visus faktus un pieņēmumus, zinātnieki, kā tādu burvestību, nebeidz atkārtot: „Notiekošā mehānisms nav saprotams”.

***

No krievu valodas tulkoja Lolita Belozerova speciāli priekš garavasara.com

Korektore: Gunita Reinvalde

Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

45
28. martā, 2017
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

1453
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

888
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

12314
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2174
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

7664
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2088
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

3634
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

252
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

3575
17. janvārī, 2017
Library_page_hamed_naseri-healing-vibrations
Skaņa & balss

Dziedējošā frekvence 432MHz

ISO Organizācija, kas nosaka standartus, ir pieņēmusi 440 Hz frekvenci kā pamata – koncerta frekvenci, kas jāievēro gan mūzikas instrumen...

2292
9. janvārī, 2017
Library_page_sky-perspective-1024x482
Ķermenis & veselība

Mūsu apziņa ietekmē realitāti

Doktors Džo Dispenza (Joe Dispenza) – bioķīmiķis, neirofiziologs, neiropsihologs, hiropraktiķis – bija viens no pirmajiem, kurš no zinātn...

7000
30. decembrī, 2016
Library_page_f2d5d4feaec4110egreat
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

1323
23. decembrī, 2016
Library_page_111
Attiecības

Bailes no dziļām attiecībām

Jautāums: Es uztraucos par meiteni, ar kuru esmu kopā. Man ir bail viņu zaudēt... un tas neļauj man veidot dziļas attiecības. Varbūt es b...

3156
11. decembrī, 2016
Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

6777
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

17542
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

2022
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

6054
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3908
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

2393
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

1539
18. oktobrī, 2016
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

454
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

907
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

793
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
919
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

797
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

797
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

952
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

1269
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1452
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1483
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1368
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

2267
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1786
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1615
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
530
9. janvārī, 2017