Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_breathing Square81_10640_554866707896864_2057411988_n

Pilna jogas elpošana

Četri elpošanas veidi

Elpošanas mehānika sevī ietver plaušu elastīgu kustēšanos, kā arī krūšu kurvja un sānu kustības. Krūšu kurvis ir tā ķermeņa daļa, kas atrodas starp kaklu un vēdera dobumu un ko lielākoties aizņem sirds un plaušas. To ierobežo mugurkauls, ribas, krūšu kauls un diafragma. To var salīdzināt ar konisku, no visām pusēm noslēgtu kasti, kuras koniskais gals vērsts uz augšu, aizmuguri veido mugurkauls, priekšējo – krūšu kauls un sānus – ribas.

Pavisam ir 24 ribas, kas atiet no mugurkaula. Septiņi augšējie pāri priekšā savienojas ar krūšu kaulu, pieci apakšējie tiek dēvēti par viltus ribām, no kurām divi augšējie pāri pievienoti pie krūšu kaula ar skrimšļiem, bet triju apakšējo ribu pāru gali ir brīvi. Ribas iegūst savas kustības, pateicoties starpribu muskuļiem. Ieelpojot muskuļi izplēš plaušas, un tajās izveidojas tukšums, kurā pēc visiem fizikas likumiem ieplūst gaiss. Turpmāk mēs mācīsimies šos muskuļus lietot un vadīt. Jogas izšķir četrus galvenos elpošanas veidus.

  1. Augšējā elpošana. Šādi elpojot mēs izmantojam tikai plaušu augšējo daļu, kas ir vismazākā. Pleci un atslēgas kauli tiek pacelti, tai pat laikā spiežot zarnas un diafragmu, kas uz to reaģē un uzpūšas. Tiek pārpūlēti arī balss un elpošanas orgāni, dodot pavisam mazu rezultātu. (To var pārbaudīt praktiski)
  2. Vidējā elpošana. Rietumos šo sauc par ribu jeb starpribu elpošanu. Diafragma spiež augšup un zarnu trakts tiek ievilkts. Ribas nedaudz attālinās un attiecīgi krūtis izplešas.
  3. Apakšējā elpošana. Kas ir diafragma? Tas ir liels plakans muskulis, kas atdala krūšu joslu no vēdera daļas. Miera stāvoklī tā virs vēdera dobuma veido it kā debesis un tai ir izliekums, kas vērsts plaušu virzienā. Skatoties no plaušu puses, diafragma ir kā apaļīgs paugurs. Kad tā darbojas, virsotne pazeminās un spiež un zarnām. Šis elpošanas veids ar gaisu piepilda plaušu apakšējo un vidējo daļu.
  4. Jogu pilnā elpošana. Tā sevī apvieno iepriekšējo trīs veidu visas labās puses. Tiek darbināts viss plaušu elpošanas aparāts un visi muskuļi. Krūšu josla izplešas visos virzienos un visas sistēmas darbojas savu iespēju robežās. Darbojas arī muskuļi, kas kustina ribas.

Diafragma apakšējās ribas pavelk lejup, citi muskuļi tās notur uz vietas, bet starpribu muskuļi velk uz augšu, kā rezultātā krūšu vidusdaļa izplešas līdz maksimumam. Pateicoties starpribu muskuļiem, arī plaušu augšējā daļa tiek piepildīta ar gaisu.

Kā apgūt pilno elpošanu

Jogu pilnā elpošana ir pamatu pamats un tā ir jāapgūst pilnībā, lai varētu gūt labus rezultātus arī no citiem elpošanas veidiem. Jāpastrādā nopietni, lai nekas nepaliktu neiemācīts un šī elpošana kļūtu par jūsu ierasto elpošanu. Tas prasa laiku, pacietību un darbu – kā viss, kam ir vērtība. Ja jūs vēlaties pozitīvu rezultātu, jums priekšā stāv grūts ceļš. Taču neviens no tiem, kas šo mākslu apguvuši, vairs nekad nav vēlējušies elpot kā senāk un uzskata, ka viņu pūles tikušas pienācīgi atalgotas. Ziņkāres apmierināšana dos jums vienīgi īslaicīgu izklaidi.

Pilnā elpošana nav kaut kas mākslīgs vai nenormāls. Gluži pretēji, tā ir tieša atgriešanās pie dabas. Pieaudzis mežonis un civilizēts bērns elpo gluži vienādi, bet pieaudzis civilizētais indivīds mainot savus dabiskās uzvedības paradumus, aizmirst arī savu dabisko elpošanu. Un vēl jāpiebilst, ka pilnā elpošana nebūt nenozīmē plaušu pilnīgu piepildīšanu ar gaisu katrreiz ieelpojot. Tas nozīmē pilnīgu gaisa sadali pa visu plaušu tilpumu. Taču dažas reizes dienā katrs sev pieņemamā laikā varētu veikt vairākas pilnas ieelpas, lai uzturētu visu sistēmu pienācīgā kārtībā.

Sekojošais vingrinājums skaidri parādīs, kas īsti ir elpošana.

1. Nostājieties vai apsēdieties taisni. Ieelpojot lēni caur nāsīm, piepildiet plaušu apakšējo daļu. To panāk ar diafragmas palīdzību, kas nolaižoties viegli spiež uz vēdera joslu. Izspīlējot uz priekšu vēdera priekšpusi, piepildiet ar gaisu plaušu vidusdaļu, attālinot apakšējās (viltus) ribas, krūšu kaulu un visu krūšu kurvi. Pēc tam piepildiet ar gaisu plaušu augšējo daļu, izplešot krūšu augšdaļu un attālinot augšējos sešus ribu pārus. Noslēgumā jāievelk uz iekšu vēdera lejasdaļa, dodot plaušām atbalstu un ļauj piepildīt ar gaisu arī plaušu visaugstāko sektoru.

Pirmajā acu uzmetienā šķiet, ka šāda elpošana sastāv no trim atsevišķām kustībām, taču tas tā nav. Ar laiku šai ieelpai jānotiek aptuveni divās sekundēs, brīvi un plūstoši.

2. Aizturiet elpu uz divām sekundēm.

3. Lēni izelpojiet, vēl arvien turot izrieztas krūtis un lēni (reizē ar izelpojamo gaisu) atlaižot vēderu. Kad viss gaiss no plaušām izgājis, krūšu un vēdera sasprindzinājumu atlaidiet.

Nostājoties spoguļa priekšā un rokas pieliekot vēdera augšdaļai, jūs varēsiet redzēt un sajust visu kustību. Ieelpas beigās mazliet jāpaceļ pleci, lai atslēgas kaulam ceļoties līdzi, dotu iespēju gaisam ieplūst arī labās plaušas visaugstākajā sektorā, ko ļoti iemīļojusi tuberkuloze.

Pilnās elpošanas fizioloģiskā iedarbība

Praktizētājs uz visiem laikiem atbrīvosies no iesnām, saaukstēšanās, klepus, bronhītiem un tml. Piemēram dilonis galvenokārt rodas no pazemināta dzīvīguma, kas ir gaisa trūkuma rezultāts. No tā organisms ir vairāk atvērts slimību iedīgļiem. Nepietiekami nodarbinātas plaušas visādu baciļu darbības lauks, bet veseliem, normāliem plaušu audiem šajā ziņā ir milzīgas pretošanās spējas.

Diloņslimniekiem vienmēr ir iekritušas krūtis, jo viņiem ir paradums elpot nepilnu krūti un rezultātā... Tas kurš iesāk praktizēt pilno elpošanu, attīstīs savu krūšu kurvi līdz normāliem parametriem. Arī lielu daļu saaukstēšanās gadījumu var kontrolēt, ja uzreiz pēc pirmajām drudža pazīmēm dažas minūtes spēcīgi paelposiet un izvēlēsities pareizu diētu.

Asins kvalitāte lielā mērā atkarīga no skābekļa klātbūtnes plaušās – nepietiekami apskābekļotas asinis ir it kā atšķaidītas un pie tam pārpilnas ar visādiem sārņiem. Tad viss organisms cieš no barības vielu trūkuma un parādās akūtas saindēšanās pazīmes, ko izraisa neizvadītās šlakvielas.

Kuņģis un citi gremošanas sistēmas orgāni ļoti cieš no nepareizas elpošanas un tā rezultātā paši nevar pienācīgi pildīt savu uzdevumu. Tā kā organisms spēj uzņemt tikai kārtīgi sagremotu barību, tas vājē un vīst, kaut arī cilvēks it kā ēd pietiekami.

Tāpat no skābekļa bada cieš nervu sistēma. Muguras smadzenes, nervu centri un paši nervi kļūst vāji un nederīgi nervu signālu pārraidei. Pilnā elpošana veido ritmu, kas ir varens atjaunošanās un organisma atdzīvināšanas līdzeklis.

Praktizējot pilno elpošanu, ieelpas laikā diafragma saraujas un izdara vieglu spiedienu uz aknām, kuņģi un citiem iekšējiem orgāniem. Šī izlīdzinātā uzspiešana reizē ar plaušu ritmiskajām kustībām iedarbojas uz iekšējiem orgāniem kā viegla masāža, ierosinot to darbību un uzturot normālu funkcionēšanu. Šis iekšējais vingrinājums ar katru ieelpu palīdz katram gremošanas un izvades orgānam saņemt pienākošos asiņu daudzumu. Šajā procesā galvenais instruments ir diafragma, kas liek visiem orgāniem it kā dzīvot aktīvāku dzīvi – masējot tonizē tos. Pilnā elpošana pienācīgi kustina diafragmu ar visām izrietošajām sekām, pie tam palīdzot cilvēkam atjaunot veselību paša spēkiem, netērējot līdzekļus un laiku dārgām un sarežģītām ārstēšanas sistēmām.

Library_page_xolp0kceci_i3
Pašizziņas prakses

Kodo Savaki: Būt vienam veselumam ar visu Visumu

Parastam cilvēkam pāriet vēlme darīt kaut ko, ja neviens neskatās uz to, ko viņš dara. Ja kāds pievērš viņam uzmanību - viņš ir gatavs lē...

1064
14. novembrī, 2017
Library_page_6efa9540-0df5-11e7-9759-4d2712afe57f
Prāts & psiholoģija

Septiņi iemesli, lai pamestu savu komforta zonu

“Viss, ko jūs vēlaties, atrodas taipus bailēm”- Džeks Kenfilds   Iedomājieties - jūs pamostaties agri no rīta, izslēdzat skaļo modinātā...

3530
6. novembrī, 2017
Library_page_22894925_10210470810108037_1441053883_n
Ķermenis & veselība

Kā būt harmonijā ar savu ķermeni

Jo vairāk apziņas mēs novirzām mūsu ķermeņa iekšpusē, jo spožāku gaismu sākam izstarot. Jau daudzus gadsimtus cilvēki ir mēģinājuši sasn...

2427
29. oktobrī, 2017
Library_page_ltwiyv9qj9a
Prāts & psiholoģija

Tev esi tu pats - tu tiksi galā

Tas parādās, kad ap tevi notiekošais zaudē jēgu – no pārlieku liela noguruma, aizvainojuma, salauztas sirds, vai vilšanās tuvākajos; kad ...

2318
12. oktobrī, 2017
Library_page_estas_-1__
Skaņa & balss

Intervija ar Estasu Tonne

Jau 11.oktobrī Rīgas Kongresu namā būs festivāla Garavasara mūziķa Estas Tonne koncerts ar domubiedriem Pepe Danca (perkusijas, stabules)...

6461
5. oktobrī, 2017
Library_page_screen_shot_2017-10-04_at_16.00.33
Apzinatība

Pārpilnības likums

Divu nedēļu laikā praktizē sekojošo, un pavēro, kā tas izmainīs tavu dzīvi: ja tev šķiet, ka cilvēki tevi neslavē, nenovērtē, nepalīdz, n...

5902
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

231
4. oktobrī, 2017
Library_page_louisehay20071_large
Prāts & psiholoģija

Luīza Heija: citāti, kas spēj izmainīt tavu dzīvi

Daži no viņas citātiem ir kļuvuši leģendāri,- citi jau ierakstīti psiholoģijas grāmatās, kā paliekošs vēsturisks mantojums, bet citi - at...

3992
28. septembrī, 2017
Library_page_17341034-origpic-541c12
Ķermenis & veselība

Slēptās zināšanas par seksuālo enerģiju

Seksuālā enerģija ir svarīgāka nekā esaм ieraduši domāt. Tas ir spēks, kas var piepildīt un pārpildīt visu ķermeni, garīgi un fiziski. S...

1722
24. septembrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

323
21. septembrī, 2017
Library_page_screen_shot_2017-08-31_at_20.45.40
Attiecības

Varoņa Atklājums

Katrs no mums ir atnācis uz šo Pasauli ar uzdevumu - caur savu pieredzi, mācoties no savām kļūdām, pārvarot bailes un vājuma brīžus, izzi...

916
13. septembrī, 2017
Library_page_pusmuza-krizes-makta-viriesa-sievas-devini-elles-kambari
Prāts & psiholoģija

Nelaimīgs liktenis – cilvēku neizdarītās izvēles sekas

Piedāvājam jums izcilā vācu filozofa un psihologa Ēriha Fromma 30 citātus. Tie ir citāti, kas sniedz atbildes uz pašiem satraucošākajiem ...

5222
11. septembrī, 2017
Library_page_psynasilie1-1280x922
Bērni & vecāki

Rūpju izvarotie

Nesen apciemoju vecākus, atzīmējām Lieldienas. Brīnišķīgi, dzīvi apliecinoši svētki. Gavēņa beigas un, kā vienmēr, galds vai lūzt. Pienā...

4977
2. septembrī, 2017
Library_page_7771285812_21772f2218_b
Pašizziņas prakses

Trīs dzīves likumi

Cilvēkiem būtu jāstāsta stāstus viens otram un jāklausās vienam otru. Katrs cilvēks, kuru jūs satiekat, sniedz jums vērtīgu mācībstundu, ...

2910
20. augustā, 2017
Library_page_5151138
Attiecības

Mirkļi, kad mīlestība liek tev atvērties

Mīlestība ne vienmēr liek justies droši, jo mīlestība ir tīrs potenciāls un tīra klātbūtne, un tās laikā katra sajūta un impulsa dvesma i...

2396
13. augustā, 2017
Library_page_dulas
Emocijas

Mierinājums jaunajiem vecākiem

Tavs bērns izvēlējās tevi – unikālo mammu un tēti, kam piedzimt. Viņš neizvēlējās gudro dakteri, skolotāju vai kaimiņieni, bet tevi.

1344
17. jūlijā, 2017
Library_page_evdomadiaies-erwtikes-provlepseis-zodia-16-5-1-6-h793
Prāts & psiholoģija

Kā sadzirdēt savu aicinājumu

3 veidi, kā atcerēties, kāpēc Tava dvēsele izvēlējās tieši šo dzīvi   “Tu esi šeit ieradies ar noteiktu uzdevumu. Tu esi daļa no visuma...

6813
1. augustā, 2017
Library_page_gara-vasara-_2015_-231
Pašizziņas prakses

Tavas dzīves "restarts"

Būt veselam, dzīvespriecīgam un laimīgam - tā nav ne iedzimta īpatnība, ne "Dieva dāvana". Tāpat šim stāvoklim nav nekādas saistības ar n...

3050
13. jūlijā, 2017
Library_page_monks-in-sunlight-56a0c4953df78cafdaa4d8b4
Ķermenis & veselība

Kad es elpoju, es jūtu savu vienotību ar dzīvi

Parasti mēs nepamanām, kā elpojam, taču bez elpošanas nevarētu nodzīvot ne sekundi. No tā, kā mēs elpojam, ir atkarīgs, cik daudz mūsos i...

969
9. jūlijā, 2017
Library_page_0569f31d6d62baa0248c76ec1f964f01
Prāts & psiholoģija

Līza Burbo: nomainiet vārdu “problēma” ar vārdu “pieredze”

Jums patiešām ir problēmas? Es no sirds ticu, ka mēs izvairītos no liela daudzuma problēmu, ja nebūtu tāda apzīmējuma kā “problēma”. Vār...

2268
2. jūlijā, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

740
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

715
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

627
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

651
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

2274
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

969
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

12295
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

9200
7. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

1074
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

1161
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

1351
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1859
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1791
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1937
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1695
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
1647
9. janvārī, 2017