Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_03_logo Square81_03_logo

REIKI - radītāja gara dāvana cilvēcei

Dažās poliklīnikās un medicīnas centros ir REIKI kabineti kur strādā REIKIdziednieki, kas var nebūt ārsti. REIKI praktizēšanai nav nepieciešama medicīniskā izglītība. REIKI praktiķim nav svarīga cilvēka anatomijas zināšana, bet gan spēja sajust un dzirdēt sevi. Informācija ko par sevi sniedz cilvēka ķermenis vienmēr ir nekļūdīga, patiesa un savlaicīga. Ja mēs mākam klausīties tad var teikt, ka mums ir intuīcija jo tā ir kā ķermeņa daļa, kas ir katram no mums. Jautājums ir tikai, vai mēs mākam to sadzirdēt. REIKI dod mums iespēju to iemācīties.

Cilvēki, kas sāk nodarboties ar REIKI neko savā dzīvē speciāli nemaina. Viņi paliek tādi paši ar savām ģimenēm un darbu taču REIKI nekavējoties dod atbalstu un palīdzību visās dzīves jomās. Tas ir reāls atbalsts darbā, sadzīvē un cilvēka garīgajā izaugsmē. Ja Jūsu profesionālā darbība saistīta ar dziedniecību, medicīnu vai masāžu tad Jūs gūsiet ievērojami labākus rezultātus un sniegsiet nozīmīgu atbalstu saviem pacientiem. REIKIREIKI. Atbalsts ko pacients saņem no Visuma universālās dzīvības enerģijas maina ne tikai sajūtas, kas rodas REIKI terapijas seansa laikā, bet maina arī pašu procesu. Tas kļūst garīgs, precīzs un smalks. kvalitatīvi izmainīs Jūsu darba rezultātus. To apliecina arī ārsti un medicīnas māsas, kas apguvuši.

REIKI var tikt uzskatīts par gara disciplīnu. Tas ir labs pamats jebkura novirziena garīgai praksei. Ļoti daudz cilvēku, kas nodarbojas ar augstām enerģētiskām praksēm, bet nemin savu REIKI izglītību. Aptuveni 90% no viņiem tāda ir.

Pirmie REIKI skolnieki Latvijā parādījās tikai 1992. gadā. Šobrīd Latvijā tas jau ir plaši izplatīts. Es ieguvu REIKI pirmo līmeni 05.12.93 un tieši šai brīdī mana dzīve sāka mainīties tik krasi, ka šodien varu teikt ‘’ mana dzīve pirms un dzīve REIKI ‘’.

REIKI var būt lielisks atbalsts taču tas nav zirgs, kas ved Jūs pats, tā ir iespēja, kas Jums ir dota, lai Jūs to izmantotu. Runājot par REIKI es izvairos pieminēt ko dievišķu jo REIKI nav reliģija un tai nav nekāda sakara ar kādu reliģisku konfesiju vai sektu. Tai pat laikā es droši varu teikt, ka ar REIKI starpniecību mēs mijiedarbojamies ar to ko var saukt par Dievu un sajūtam tieši to. Mācītie sajust REIKI var visu dzīvi.


 

Ko REIKI izmainīja manā dzīvē?

 

Pēc gada kā ieguvu REIKI* pirmo līmeni es izvērtēju notikušo. Bija mainījusies vide ap mani. Dzīve maigi un bez konfliktiem izšķīra mani. Šobrīd mēs praktiski nekontaktējam taču izturamies ar cieņu viens pret otru. Parādījās jauni cilvēki, kas iepazīstināja mani ar pilnīgi jauniem savstarpējo attiecību aspektiem, enerģijām un jaunu skatu uz sabiedrību. Viņi atklāja man vispār citu dzīves jēgu. Kādā no semināriem piedalījās praktiski akls, 92 gadus vecs vīrietis, armijas medicīnas daļas pulkvedis. Viņš teica: ‘’ Es tikai tagad sāku dzīvot. Es sapratu kā patiesībā varēja dzīvot. Semināra otrajā dienā viņš sāka redzēt gaismu un aprakstīja kā enerģija līst pa viņa ķermeni un kādā tā ir krāsā. Un tad es sapratu, ka dzīve, kas man bija pirms REIKI paldies Dievam ir veiksmīgi beigusies.

Es daudz ko zaudēju.....es pazaudēju lielu biznesu kas veda mani ne uz augšu, bet lejā, kaut gan ienesa lielu naudu. Pēc tā es netiecos un ne to es vēlējos. Tas viss pazuda. Es nonācu uz ‘’ielas’’ ar jauniem draugiem un iekšēju gandarījuma sajūtu un izpratni, ka mani vada liktenis uz labāku dzīvi un tas neradīja nekādas problēmas. Tas bija harmoniski. Toreiz man radās sapnis, ka visi mani draugi visi radinieki un mani darbinieki noteikti, saņems REIKI izglītību zinās kas ir REIKI un mēs veiksmīgi sadarbosimies un mīlēsim viens otru. REIKI iemāca pavisam citu savstarpējo attiecību līmeni starp cilvēkiem.

Taču katram ir sava izvēle un savs ceļš ejams. Nekas un nekad manā dzīvē nenotiks ja es negribēšu lai tas notiek. Kaut kas notiek tikai tad ja es to patiesi un dziļi vēlos. Mēs pieņemam lēmumus iztīrīt zobus, iemīlēt kādu, apvainoties vai piedot, dzīvot vai nedzīvot. Mūsu lēmums dzīvot ir ļoti apzināts. Kā mēs izlemjam dzīvot tā mēs dzīvojam. Savādāk nemēdz būt. Nekādi apstākļi, nekādi cilvēki un neviens nav vainojams pie tā kā es dzīvoju. Neviens šo dzīvi nav pelnījis tādu kādu tas pats to nav veidojis. Katrs no mums dara visu lai būtu tas, kas viņš ir. Būt kopā ar tiem ar ko viņš ir kopā, mīlēt to ko viņš mīl un dara visu lai neko nemainītu.

 

Kas Tu esi Radītāja priekšā.

 

Pateicoties daudziem notikumiem, no 1999. gada es pieņēmu lēmumu pilnībā doties par ceļu ko bieži dēvē skaistā vārdā....garīgās attīstības ceļu. Tas patiesībā ir pats sarežģītākais dzīves process jo Tu gan cilvēku, gan Dieva priekšā visu laiku atrodies Dievišķā gaismā. Viss, kas Tevī neatbilst Dievišķas morāles un garīguma principiem ir acu priekšā. Kad tas kļūst redzams Tevī var rasties dažādas emocijas, kaislības, protesti vai dažādas atziņas. Centieni paslēpties, apmānīt vai liekuļot ir neveiksmīgi. Viens no patiesa garīga ceļa aspektiem ir iekšējais godīgums. 

Ja Tev nav taisnība tad atzīsti to, ja ir labi tad lepojies ar to. Ja ej pareizā virzienā tad turpini to, ja nē atrodi sevī spēku apstāties pat tad ja tas ir ļoti neērti. Tas vienmēr ir ļoti sarežģīti.

Pirmā līmeņa semināri vienmēr priekš manis ir lieli svētki tāpēc, ka otrā un trešā līmeņa apmācībā ir cilvēki, kas jau kaut ko zin. Kad redzi, kā pēc parasta pirmā līmeņa semināra pārtop cilvēki, tie ir dvēseles svētki. REIKIenerģija ir, kā ūdens un mēs esam tajā.

Kad mūsu paaudze sāka apgūt REIKI vispār nebija nekādas informācijas. Es domāju, ka REIKI ir vienkārši roku pielikšana otram cilvēkam un viss. Šobrīd situācija ir pavisam cita. Ir daudz REIKI literatūras, daudz Jums var pastāstīt citi taču, visdrīzāk Jūs iegūsiet kāda interpretāciju.

Vislabāk sākt pirmā līmeņa apmācību ar minimālu priekšstatu, kas gūts iepriekš un saņemt patiesu un nepastarpinātu informāciju par to, kas ir REIKI.

 

REIKI enerģijas īpatnības


 

REIKI nav nekāda sakara ar praksēm par apzinātu telpas izmaiņu ‘’pēc paša gribas’’. Mēs mijiedarbojamies ar garīgu enerģiju atrodoties šā brīnuma klātienes apstākļos. REIKI nelīdzinās bioenerģētikai, ekstrasensorikai kad telpa tiek mainīta ar cilvēka apzinātu gribu, kas rīkojas apzināti tā, kā pats uzskata par pareizu. REIKI var lietot bērns, kas neizprot visas pieaugušo realitātes, vecs cilvēks, izglītots un neizglītots. Sistēma ir pilnīgi droša no visiem aspektiem. Tā ir unikāli vienkārša un izveidota tā kad neviens ne pie kādiem apstākļiem nevar kaitēt ne sev, ne citiem. Tā sniedz tikai labumu un atbalstu. Ar to arī REIKI atšķiras no liela skaita citu dziedniecisku sistēmu kur ļoti liela loma ir paša cilvēka personībai. REIKI arī cilvēka personai ir nozīme taču tam ir cits aspekts. Kāds Jūs esat cilvēks, kādā Jūs pat reiz esat stāvoklī iedarbojoties uz otru cilvēku. REIKI ir REIKI un Jūs esat Jūs. Sistēma darbojas tā, ka Jūsu ietekme uz procesu ir minimāla. REIKI var iedarboties uz pilnīgi visu: cilvēkiem, dzīvniekiem, ziediem, medikamentiem, ūdeni, ēdienu un telpu. Kad telpā ienāk REIKI cilvēks jūtams kas īpašs ko tas nes sev līdz un kas to ietver. Tas ir spēks, mīlestība un vissmalkākā kategorija-Gaisma. Interesanti, ka ja cilvēkam bijušas ne īpaši labas attiecības ar kādu mājdzīvnieku tad uzreiz pēc pirmā REIKI līmeņa iegūšanas tās krasi mainās. Jūs kļūstat par bērnu un dzīvnieku draugu kas tiecas pie Jums. Tās ir būtnes ko nevar piemānīt. Viņi ir pilnīgi atvērti bez kādiem priekšstatiem kā jābūt. Tie jūt to kas ir. Un kā ir tā arī viņi uzvedās. Ja viņiem ir slikti tie nekad neteiks, ka viņiem ir labi. Tāpēc sunītis saņemot REIKI to uzņems tieši tik cik tam tas nepieciešams un tad dosies prom. Bērns sēžot uz rokām paņems tik cik tam nepieciešams tad pateiks ‘’pietiek’’. REIKI ir pilnīgi drošs no visiem aspektiem. Un tas ir noderīgs visās mūsu dzīves jomās. Nevar teikt, ka REIKIir dziednieciska sistēma, kas dod iespēju ārstēt ar rokām sevi un citus. Tā ir tikai neliela daļa no REIKI.....

 

REIKI-labs draugs, kas vienmēr blakus


 

Pēc iniciācijas procesa saņemšanas Jums parādās milzīgas potenciālas iespējas vadīt REIKI enerģiju nepārtraukti, jebkurā laikā un jebkurā daudzumā. Līdz tam Jums šie resursi nebija pieejami. Es nezinu kāpēc radītājs tā ir iekārtojis, ka tas nav pieejams visiem un uzreiz, bet atveras tikai iniciācijas procesa laikā. Acīm redzot tanī ir kāda dievišķa griba. Kad šīs iespējas atveras tās kļūst par Jūsu iespēju un Jūsu potenciālu uz visu mūžu. Jūs varat to izmantot vai nē. REIKI enerģiju izstaro dziednieka rokas, skatiens, elpa un viss ķermenis. Cilvēka ķermenis tikai nosacīti ir fiziska substance. Ir arī smalkie ķermeņi, kuru ir diezgan daudz. Mēs zinām, ka domas ir pilnīgi materiālas un tās veido realitāti tādu kādu mēs to vēlamies, gribam mēs to vai nē.

 

REIKI - tas ir dabīgi.

 

Usui Reiki Rioho – ir Usui dabas dziedniecības sistēma. Tā ir sistēma, kas sastāv ķieģelīšiem. Dabas – tas nozīmē, ka šai sistēmā ir sastāvdaļas, kas principā piederīgas dzīvai dabai. Tās atrodas neizmainītā stāvoklī (piemēram, cilvēka darbības rezultātā) bet gan dabīgā stāvoklī kā ziedi, gaiss, sveces liesma, enerģija ap mums. Tās ir lietas kādas tās ir.

Dziedināšana – tā nav zāļu lietošana vai ārstnieciskas procedūras, tas nav kādas daļas izmaiņas, bet gan atgriešana kopīgā veselumā. Pati dziedniecības izpratne saka, ka cilvēkam nevar sāpēt vai būt izmanīta aorta kā anatomiska sistēma, tā ir tikai daļa no lielas sistēmas, kurā ietilpst arī domas un gars.....

Usui - Sistēmas radītāja uzvārds. Reiki fenomens ir pastāvējis kopš pastāv cilvēce. Kā sistēma ko Mikao Usui iniciēja dzīvē pazīstama kopš 1922. gada. Mikao Usui pasludināja, ka viņš zin, kā vienkāršie cilvēki, kas ir tālu no klostera askēzes un bez speciālas sagatavotības var vienkārši un viegli, ātri un vienmēr precīzi uzņemt un nodot vienalga kam bezgalīgi daudz Visuma universālās Dzīvības enerģiju.

1922. gadā kad Mikao Usui to pasludināja saviem pirmajiem skolniekiem. Tas vairāk bija kā aicinājums, sajūtas un intuitīva zināšana vai dievišķa atklāsme. Šodien tas ir zinātniski atzīts fakts. Mūsu gadsimtā par to nav jāpārliecina, zinātne sen ir apstiprinājusi kad pastāv Dzīvības enerģija - Dievs.

Jāsaprot, ka zeme – tā ir dzīva būtne. Tas atkal taču ir secinājums, pie kura nonākuši zinātnieki veicot ilgstošus un nopietnus pētījumus mēģinot noskaidrot, kas notiks ar zemi ja būs atomkarš. Tas bija valsts pasūtījums. Zinātnieki konstatēja tādas šīs akmeņainās lodītes, kura pārvietojas izplatījumā, dzīves likumsakarības, kas pierādāmi apliecināja, ka zemeslode ir dzīva būtne, kas mijiedarbojas ar apkārtējo pasauli. Visas uz zemes notiekošās kataklizmas ir apzināta, dzīva organisma reakcija, enerģijas izlāde.

Varam pieņemt, ka Mikao Usui bija cilvēks kam bija lemts apzināt cik svarīgi ir radīt cilvēkiem iespēju viegli piekļūt šīs dzīvās mīlestības enerģijai.

Katrs cilvēks piedzimstot un sākot apzināties sevi, kā dievišķā līdzinieku, savai garīgajai izaugsmei ir tiesīgs saņemt šo enerģiju un mijiedarboties ar to tieši un bez starpniekiem. Lai viņam būtu iespēja ik brīdi sajust šīs dzīvas enerģijas klātbūtni neatkarīgi ne no savām domām, ne saviem priekšstatiem dzīvu zemes un kosmosa enerģiju sevī pašā. Man gribētos atkārtot to kā ‘’ Dievs Tēvs debesīs......................’’ ka Dievam ir vienalga kādi mēs esam labi, slikti, pareizi vai nē. Dievs mīl mūs visus. Pat par ļaunums mums tiek piedots. Arī par labiem darbiem galvu mums neviens neglāstīs jo tas viss ir dabīgi.

Viss atrodas mīlestības stāvoklī. Ja mēs ar Reiki starpniecību varam pieskarties šim mīlestības stāvoklim tad neko izņemot laimi neviens nesajutīs. Ne velti es Reiki dēvēju par pašu mīlošāko terapiju pasaulē. Kad Tu caurREIKI sajūti šo brīnumu, šīs enerģijas plūsmas, nekas izņemot mīlestības pārpilnu sajūtu Tevī nav. Taču ja Tavā galvā skanēs ‘’es nekā nejūtu un nekas nebūs...’’ tad arī nekas nenotiks. Tas ir kā stāvēt aizvērtu durvju priekšā un domāt vai tur nav kas skaists, bet tai pat laikā zināt, ka Tu nekad tās durvis neatvērsi, kaut gan tām ir atslēga un rokturis. Bet es tās neatvēršu un iekšā neiešu, man to nevajag, es nedrīkstu un vispār tās visas ir blēņas. Bet radīts viss ir ļoti vienkārši, mums tikai jāpastiepj roka, jāatver durvis un jādodas ceļā. Ir lietas, kuras ir svarīgi saprast un ir lietas, kuras nemaz nav jāsaprot jo tās ir no tādas noslēpumainas un mistiskas pasaules par ko mēs varam tikai teikt paldies, ka mums ir iespēja pieskarties tai. Mūsu uztveres iespējas ir tik primitīvas salīdzinot ar Dievišķo pasauli kad izprast mēs to nespējam.

 

REIKI apmācības sistēma.

 

Usui dabīgās dziedināšanas sistēmas pamatā ir iespēju izaugsmes līmeņi. Pirmais REIKI līmenis ir pirmkārt mijiedarbība ar savu fizisko ķermeni, kā arī REIKI filozofija un tas kādas izmaiņas notiek mūsu enerģētiskajā struktūrā. Pirmais REIKI līmenis ienes mūsu dzīvē lielas garīgas pārvērtības. Katrs cilvēks, kas ir apguvis REIKI pirmo līmeni, to lieto vai vienkārši saņem seansus noteikti kļūst labāks, klusāks, mierīgāks un dvēseliskāks. Kāpēc ? Padomājiet, tā ir mijiedarbība ar kaut ko. Kad mēs mijiedarbojamies ar ko negatīvu mēs to uztveram un jūtam. Piemēram, ja uz mums kāds kliedz mēs sajutīsim trauksmi, pretestību vai dusmas. Kad mūs mīl mēs sajūtam arī ko līdzvērtīgu. Caur REIKI man nāk mīlestība, es to jūtu un mainos.

Otrajā REIKI līmenī cilvēks jau apzinās, kas tas ir, grib virzīties tālāk, grib nopietni un precīzi mainīties kā personība. Otrajā REIKI līmenī kļūst pieejami dažādi instrumenti – REIKI simboli, kas ļauj mainīt manu personīgo telpu pagātnē, tagadnē un nākotnē. Ar ļoti nopietnu attieksmi apzināti izmainīt dzīvi.

Trešajā REIKI līmenī students saskaras ar pašu galveno kas ir REIKI – tieši ar gaismu. REIKI skolotāja simbols tiek nodots jau trešajā līmenī. Cilvēks atgriežas savos pirmsākumos, lai no jauna sāktu ceļu pie sevis. Tās jau ir garīgas vajadzības un tas nav vienkārši. Ja cilvēks REIKI 3 līmenī izlemj, ka ir gatavs nest šo gaismu un zināšanas, mācīt REIKI citiem cilvēkiem, tad var uzsākt gatavošanos, lai pēc kāda laika, reizēm pēc daudziem gadiem kļūtu par REIKI skolotāju.

Lielajam vairumam cilvēku REIKI pirmais līmenis ir un paliek tas pamats uz kura var izveidot praktiski visu. Tas ir pilnīgi pietiekoši. Japānā no kurienes pie mums ir atnākusi Usui Reiki Rioho mācība otro līmeni iegūst tikai nedaudzi un parasti tam nepieciešami 10-15 gadi prakses. Tur pret šo mācību izturas ļoti nopietni. Mums viss ir vienkāršāk. Eiropieši visu vienkāršo. Uzreiz to nav iespējams saprast un tas ir normāli. Tās ir ļoti smalkas kategorijas, kas prasa, lai tās izprot un sajūt un tikai tad mums tās atveras un arī tad tikai daļēji, pilnībā nevienam.

Mēs dzīvojam materiālajā pasaulē kad darbs dzen darbu un tā paiet visa dzīve un nav pat laika palūkoties apkārt, kas mēs esam patiesībā un no kā mēs sastāvam...??? Aizņemtība un jautājums vai es to varu ? Nekad un nekas nevar cilvēku mainīt izņemot viņu pašu. Viss ko saņemam no ārpuses – grāmatu sējumi, skolotāji tas viss ir tikai atbalsts, informācija un mājieni. Tikai pats cilvēks var apzināties, nožēlot, piedot un turpmāk nedarīt vairs ļaunu. Nekas nenotiek tāpat vien. Šai sakarā Bībelē ir teikts :’’un mats no tavas galvas nenokritīs bez manas ziņas ‘’. Ticīgs cilvēks to uztver vienkārši asociatīvi kā kaut ko kas atrodas kaut kur un pieņem lēmumus. Tāds cilvēks domā : ‘’nu ja nokrīt no manas galvas mats ko tad es varu tur darīt ? Dzīvoju. Miršu. Kāds tur debesīs visu lemj manā vietā. Bet ja iedziļināties tad Dieva griba tikai caur mums arī notiek. Kā gan savādāk?


Mūsu stāvoklis un REIKI


Manā dzīvē bija emocionāli ļoti sarežģīts un grūts periods. Slikti bija viss. Man sāka izkrist mati. Šķita, ka pēc dažām nedēļām es tos pazaudēšu pilnībā. Tad es nezināju, ka vienkārši tā man organisms reaģē uz manu emocionālo stāvokli. To es sapratu tikai vēlāk. Kad situācija normalizējās un spriedze beidzās mati izkrist pārstāja. Taču mēs maksājam ne tikai ar saviem matiem, bet galvenokārt gan ar savu nervu sistēmu. Mūsu neironi no negatīvām domām, idejām, dusmām, nervozitātes, naida un necieņas pret savu ķermeni un mūsu iekšējiem orgāniem, mūsu tuvinieku necieņa, tas viss mūs sagrauj tik spēcīgi kad ja mēs aizvērtu acis mēs sevī redzētu slepkavu kas sevi nogalina.

Mums jāsaprot, ka mēs sastāvam no dzīvām šūnām kas uz mūsu rīcību reaģē tieši – noārdās vai atjaunojās. Vienkāršs piemērs – vakar dusmojos un trīs miljoni šūnu gāja bojā. Psihoterapijā ir tāds banāls ieteikums ‘’aiziet’’. Kad situācija prasa iziet no kāda stāvokļa aizejiet šī vārda vistiešākajā nozīmē uz citu istabu, tualeti, vispār pārstājiet tikties. Tas būs labāk un godīgāk pret visiem.

REIKI mūs māca ne tikai saņemt enerģiju, bet arī saglabāt savu līdzsvaru.REIKI palīdz saglabāt noteiktu stāvokli, bet neizmaina ne mūs ne mūsu vēlmes vai paradumus. 2002. gadā Franču zinātnieki konstatēja, ka dziļā miera stāvoklī, atrodoties saskaņā ar sevi un apkārtējiem apstākļiem, ne zinātniski izsakoties atrodoties mīlestības un klusumā stāvoklī, neironi pavairojas milzīgā daudzumā. Notiek organisma atjaunošanās. Katra neirona šūna tā ir mūsu sirds, nieres, plaušas un asinsvadi....u.t.t. Jebkurš stāvoklis, kas tuvinās meditatīvam, iekšējā miera un klusuma stāvoklis atjauno mūsu organismu. Runas par to, ka dažas garīgas disciplīnas mijiedarbojoties ar kādu tur enerģiju un padara cilvēku jaunāku tika izkliedēts. Cilvēks visu laiku ar kaut ko mijiedarbojas, viņš pats atjaunojās pateicoties pašam sev. Es pats varu izmantojot dažādus instrumentus ieslēgt atjaunošanās mehānismu. Tas notiek ļoti trauslā, smalkā līmenī. Tas pat nenotiek šūnu līmenī, kā to nereti piemin uztura bagātinātāju izplatītāji, tas notiek daudz smalkākās enerģētiskās kategorijās.

Ar ko REIKI to papildina ? No mūsu rokām, kā arī no visa mūsu ķermeņa plūst enerģija. Mūsu ķermenis elpo ar katru šūnu nevis tikai ar plaušām. Mēs dzīvojam sarežģītā sistēmā, tā nav pasīva. Tā pati uzskaņojas atkarībā no ārējiem apstākļiem. Ārējie apstākļi tās ir mūsu domas, temperatūra, apģērbs un viss apkārtējais. Taču vispirms tas esmu es pats. Iedomājieties cilvēku kam ir labi apavi, ‘’Versace’’ apģērbs, ēd pašu dārgāko pārtiku, dzīvo brīnišķīgā savrupmājā, atpūtā dodas uz nekurieni, tas pazīst Rastrapoviču, Pugačovu un Mihailu Mošenkovu.....un ir nelaimīgs. Viņš nav apmierināts ar sevi, visu laiku raizējas, slikti guļ un iespējas tas paklusām raud. Vai tas var būt ?

Jā. Iedomājieties citu tēlu. Šim cilvēkam nekas nepieder. Viņš dzīvo mājiņā uz vistas kājas. Es gribu teikt, ka veselāks būs tas, kurš dzīvo būdiņā un ir laimīgs, jo ir apmierināts ar savu dzīvi kāda tā ir un nevis kādu to vēlētos.

Ar spēku neko nevar panākt. Jebkura enerģija no spēka sabrūk un neko nerada. Pavērojiet dabu un pavērojiet cilvēku attiecības. Kā ir kad cilvēki dzīvo draudzīgi ? Kad tie mīl viens otru un piedod viens otram to nepilnības. Esiet uzmanīgi. Piedodiet viens otram. Ja piedod viens, bet nepiedod otrs tad nekas nenotiek. Sabiedrība.

Pavērojiet vienkāršu mehānisku procesu, mēs noliekam kādu priekšmetu mierīgi un lēnām un varam to arī nevērīgi nosviest. Reizēm pilnīgi negaidīti pat izturīga lieta var tikt bojāta. Viss pasaulē liecina par to, ka radīt var tikai ar mīlestību, ar ļoti smalku sasaisti, kas notiek pieņemot otru.

Atgriezīsimies pie piemēra ar cilvēku būdiņā. Viņš var arī pārdzīvot un sūkstīties: ‘’viņiem ir tas kā man nav, dzīve ir netaisna un tētis ir slikts...’’. Jebkurš cilvēks ir enerģija, tas nav kaut kas mistisks, tā ir realitāte. Dzīva šūna, dzīva doma, dzīva mijiedarbība rada rezultātu. Un cilvēks namiņā uz vistas kājas var būt laimīgs ja tas pieņem šo realitāti ar pateicību, ar mīlestību, jo viņš pats ir izvēlējies tādu dzīvi. Mums ir tas, kas mums ir...un tas viss ir tas pie kā mēs esam paši nonākuši. Ja mums ir ķermenis, kas sāp. Kā pret to izturēties ? Kā pret sevi vai kā pret ienaidnieku sevī ? Ja teiksim Jums sāp celis un Jūs uz to dusmosieties Jūsu celis reaģēs, tas baidīsies, spazmos. Taču ja Jūs pret to izturēsieties ar mīlestību tas atslābināsies, uzlabosies asinsrite, rētas sadzīs tikai no tā kā Jūs par to domāsiet. Kad mēs slimojam mēs bieži izturamies ar agresiju pret savu slimību. Pēc būtības mūsu slimības ir tikai mūsu dzīves rezultāts. Tātad es dusmojos pats uz sevi, neieredzu sevi, neciešu sevi.

Protams, ka tas pret ko tas viss ir vērsts atbild ar adekvātu reakciju. Iedomājieties divus cilvēkus kas satikušies un viens otram saka: ‘’Tu briesmīgi izskaties, Tev ir nepareizs augums. Kādi ir Tava ķermeņa apkārtmēri....tas ir vienkārši kroplīgi’’. Taču šis cilvēks pret to izturas pilnīgi mierīgi, smaida un atbild: ‘’viss ir labi, man ir patīkami, turpini man stāstīt riebeklības..’’ To gan ir grūti iedomāties. Organisms tas vienkārši ir cilvēks. Tas tieši uztver dzirdēto un tieši reaģē un mijiedarbojas. Ko mēs darām, kad mēs kaut ko uzzinām? Mums ir izvēles iespējas noignorēt vai mācīties....

Vai mēs domājam, ka mēs esam nejūtīgas pagales...Enerģija šai pasaulē ir viss...Nav tā, ka, lūk, tik daudz ir jāzin, bet viss cits ir nieki...Pilnīgi viss ir dzīvs un viss jūt. Mēs plūcam savas dzīves augļus.

Ja iedomājamies mūsu rokas no kurām plūst enerģija tad ir jāiedomājas gaisma. REIKI tā ir balta gaisma. REIKI izstarojas galvenokārt no rokām. Taču arī no acīm, elpas un visu ķermeni. Galvenokārt REIKI enerģija plūst caur plaukstām jo iniciējas galvenokārt rokas. Tās tiek aktivizētas un sāk izstarot gaismas plūsmu. Viss, kas ir visumā REIKI iniciācijas rezultātā sāk spēcīgi plūst caur Jūsu rokām. Balta gaisma sāk plūst caur visu Jūsu ķermeni. Ir tikai šķietami šķēršļi. Ķermenis ir tikai blīvāka matērija nekā gaiss un ūdens. Gaisma ieplūst ķermenī un pārveido enerģiju kas tur ir. Šī gaisma ir dievišķa enerģija, tīra un nepiesārņota. Glabāsim arī savu garu tīru un lai tas tā būtu ir atkarīgs tikai no Jūsu gribas. Jūsu griba un nekas cits. Radītājs ir uzticējis Jums Jūsu dzīvību-dzīvojiet.

 

Mihails Mošenkovs, Reiki skolotājs, psihoterapeits, dziednieks.

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_arm-wrestling-567950_1280_1_
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

3516
23. decembrī, 2016
Library_page_love-3315770_1280
Prāts & psiholoģija

10 laimīgu cilvēku ieradumi

“Pat atrodoties visdziļākajā depresijas bedrē, ir iespējams pēc pāris nedēļām pacelties spārnos no laimes – ieviešot mazas, bet svarīgas ...

5041
30. aprīlī, 2018
Library_page_woman_at_a_mirror__1907
Ķermenis & veselība

Tas nav mans augums. Tas ir mantojums no dzimtas sievietēm.

Tas, kas redzams spogulī, nav mans ķermenis. Mans ķermenis pauž stāstu par visām sieviešu daļām, kas mani izveidoja, par dzimtas mantojumu m

215
1. maijā, 2018
Library_page_woman-972244_1280
Prāts & psiholoģija

Iedvesmas lipīgums, jeb - kas vārdu padara spēcīgu

Kāpēc viens teksts mūs iedvesmo, bet kāds cits nemaz? Kāpēc viena cilvēka runa mūs iedvesmo, bet kāda cita – mūsos nerod atbalsi? Kā atra...

541
12. jūnijā, 2018
Library_page_girl-2848057_1280
Attiecības

Tu esi Tas

Nemeklē mīlestību. Netaupi sevi mīlestībai un nemeklē mīlestību otrā. Mīlestība nav lieta – to nevar dot vai atņemt. To nevar atrast vai ...

1876
4. jūnijā, 2018
Library_page_chinese-herbal-medicine-2993344_1280
Ķermenis & veselība

Ajūrvēdas pamati

Vēlaties būt veseli? Līdzsvarojiet uzturu un dzīves veidu, saskaņā ar ajūrvēdas noteikumiem.  „Cilvēks ir tas, ko viņš ēd”. (Ludvigs Fei...

336
17. maijā, 2018
Library_page_earth-2841056_1280
Attiecības

Romantiskās mīlestības lamatas

Ideālu attiecību ilūzija Lielākajai daļai cilvēku, it īpaši tiem, kas uzauguši Rietumos, ir likts domāt, ka tā saucamā romantiskā mīlest...

1558
19. maijā, 2018
Library_page_universe-782697_1280
Darbs ar traumām

Jūsu dzimšanas ietekme uz jūsu dzīvi

Tāpat kā sēklā atrodas auga dzīvības kods, cilvēka dzimšanai ir spēcīga ietekme tā dzīvi. Saskaņā ar transpersonālās psiholoģijas aizsācē...

1526
17. maijā, 2018
Library_page_pregnant-woman-2765593_1280
Bērni & vecāki

Māte

Viņi teica, ka Tu augi manī iekšā. Bet es zināju labāk. Tu biji vēl tuvāk. Mans ķermenis bija Tavs. Tava elpa bija mana elpa. Tava sird...

1211
13. maijā, 2018
Library_page_press-photo-18_mirabai-ceiba-2560x1526
Skaņa & balss

Mirabai Ceiba Rīgā

Mantru dziedājumi dueta Mirabai Ceiba izpildījumā latvijas jogas praktizētājiem jau ir pazīstami, 2014.gada jūnijā Saulgriežu jogas un mū...

567
11. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-05-09_at_22.44.16
Būdisms

Saskaršanās ar dzīvi: Kodo Savaki Rosi mācība, jeb dzen nekam

“Tev nepietiek iztikai? Tad vienkārši nomirsti!... Tu dzīvo, lai strādātu, vai tu strādā, lai dzīvotu?” Mēs publicējam materiālu par nepa...

1725
10. maijā, 2018
Library_page_microphone-1209816_1280
Skaņa & balss

Saspringums kaklā – “neizteiktās” problēmas vairāku gadu garumā

Kad mēs dzirdam citu cilvēku, mēs intuitīvi zīmējam viņa tēlu: vecs vai jauns, resns vai tievs, mīļš vai dusmīgs, kautrīgs vai augstprātī...

1491
6. maijā, 2018
Library_page_lion-3099986_1280
Emocijas

Ar bailēm apejies saudzīgi

Ar bailēm apejies saudzīgi. Tās ir radījis nezināmais. Tās ir ceļojušas gaismas gadus, lai tevi atrastu. Nebaidies bailes izjust pilnī...

698
2. maijā, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-15_at_18.55.02
Attiecības

Tuvas attiecības kā alķīmija

Dzīve kopā ar kādu, kuru mēs mīlam – ar visiem viņa priekiem un grūtībām – ir viens no pašiem labākajiem garīgās attīstības ceļiem. Bet ī...

1676
26. aprīlī, 2018
Library_page_screen_shot_2018-04-18_at_13.20.24
Apzinatība

Kas ir apzinātība?

1.– Es daudzkart esmu sastapies ar vārdu “Apzinātība” bet neesmu gluži drošs, vai līdz galam izprotu tā nozīmi.– Lai būtu vienkaršāk izpr...

818
16. aprīlī, 2018
Library_page_his-holiness-the-dalai-lama
Būdisms

Dalailamas rīta lūgšana

Tulkots no Nick Polizzi bloga “Svētā zinātne” (Sacred science). Nika mūža darbs ir dokumentālās filmas par dažādiem cilvēku ārstēšanas ve...

1598
7. aprīlī, 2018
Library_page_ball-2585603_1920
Bērni & vecāki

Svarīgi noteikumi saskarsmē ar novecojušiem vecākiem

Agri vai vēlu lielākā daļa no mums saskaras ar problēmu attiecībās ar novecojušiem vecākiem. Visbiežāk cilvēki vienkārši žēlojas cits cit...

2085
2. aprīlī, 2018
Library_page_paint-2985569_1920
Pašizziņas prakses

Saki patiesību

Patiesība vienmēr nāks gaismā. Tu vari to slēpt, vari draudēt, sodīt, pakļaut, mocīt tos, kas ir patiesi, tu vari no tās bēgt, izvairītie...

1398
22. martā, 2018
Library_page_whatsapp_image_2018-03-15_at_14.59.36
Ķermenis & veselība

Vienotai ar Dievišķo

Gaidot īpašo koncertu 31. martā Rīgā iedvesmojošu interviju sniedz mūziķe, dzīves skolotāja, iedvesmotāja un īpaša sieviete SNATAM KAUR

1676
15. martā, 2018
Library_page_children-1879907_1280
Bērnu psiholoģija

Vecākiem: par pieņemtās “normas” kaitējumu bērnu harmoniskai attīstībai

Fragments no Dimas Zicera jaunās grāmatas “Bieži mēs pat neaizdomājamies par vienu vai otru tēmu, kamēr mūsu dzīvē nerodas kāda konkrēta...

1652
15. martā, 2018
Library_page_umbrella-1807513_1920
Meditācija

Ekharta Tolles domu graudi

Iedvesmojoši Ekharta Tolles domu graudi grāmatā “Tagadnes spēks mīlestībā un dzīvē” (The Power Of Now in Both Love and Life)   1. Lai i...

2270
2. martā, 2018
https://www.youtube.com/watch?v=yfkift5KtqI
Vīrietis & sieviete

Чего хотят женщины

Чего хотят женщины... :)

1543
4. oktobrī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=xcLLVZmif_U
Zinātne & tehnoloģijas

Идеи, которые могут не дать вам сегодня заснуть

Астрофизик Нил Деграсс Тайсон о внеземной жизни и человеческом интеллекте).

1637
21. septembrī, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

2181
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

2221
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

1921
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

1998
25. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

2363
19. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

2398
25. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

2757
3. aprīlī, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

2556
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

3096
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

3118
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
3259
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U
Zinātne & tehnoloģijas

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

2864
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
2944
9. janvārī, 2017