Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_zhurnals Square81_000048

Tava dzīve sen uzrakstīta… (Intervija “Ievas Stāstos”)

Vēdiskais astrologs Kristaps Lapiņš, viens no tiem, kas ceļotājus no Latvijas turp pavada, apgalvo – šie senie ieraksti ir daudz dziļāki par horoskopu. Savos trīsdesmit trijos gados Kristaps ir piedzīvojis daudz, sastapis skolotājus Latvijā un Indijā, studējis sanskritu, apmeklējis zinātniskās konferences Londonā un citur pasaulē un turpina izzināt to, ko šķietami klāj noslēpumu plīvurs. Viņš uzskata, ka patiesībā nekā neparasta nav, tās ir seno baltu – kādreiz šeit dzīvojušās tautas – zināšanas. «Tas arī izskaidro, kāpēc Latvijā tik daudzi interesējas par ezoteriku. Ne Igaunijā, ne Krievijā vai Polijā nav tik daudz informācijas un zināšanu kā pie mums,» saka Kristaps un piebilst: «Interese par apziņas izmaiņas iespējām gan tiek nomākta, jo ir spēki, kam nepatīk tie, kas domā ar savu galvu, tomēr nu jau kavēt šo procesu kļūst arvien grūtāk – cilvēki tiecas pēc zināšanām.»

Viņš sevi neuzskata par viedu un savus meklējumus, izzinot pagaidām vēl šķietami neizskaidrojamo, vērtē kā subjektīvu izpētes procesu.

Palmu lapu glabātāji

«Apstākļu sakritības rezultātā manās rokās nonāca paziņas vēdisko astroloģiju lekciju pieraksti. Viņa studēja Šivas centrā. Palasīju, izmēģināju dažas meditāciju tehnikas. Par lielu brīnumu, man izdevās. Izjūtas bija īpašas, nekas tik labs ar mani agrāk nebija noticis! Apziņas pārveides process bija pilnīgi izjūtams. Tas notika pirms vairākiem gadiem, un kopš tās dienas mana dzīve būtiski mainījās. Atteicos no agrākajiem kārdinājumiem, jo bija absolūti skaidrs: nekas nav jāmeklē ārpusē, jo gaisma ir manī pašā – kā jebkurā cilvēkā.

Tā patiešām notiek: kad skolēns ir gatavs, uzrodas Skolotājs. Sāku apmeklēt Šivas lekcijas, jo šķita svarīgi sakārtot visu, kas man galvā. Un tad radās iespēja aizbraukt uz Indiju, lai satiktos ar palmu lapu glabātājiem.

Piemēram, Polijā par palmu lapām gandrīz neviens neko nezina, viņus tas arī neinteresē. Toties Latvijā zina ļoti daudzi, vairākas grupas turp ir braukušas lasīt savas dzīves lapas. Iespējams, rēķinot absolūtos skaitļos, ne no vienas citas valsts tik daudz cilvēku pēc tām nav bijis kā no Latvijas. Kāpēc? Tāpēc, ka mēs esam gatavi saņemt šo informāciju. Mudina arī senā atmiņa, jo esam taču cēlušies no baltiem.

Vēdiskās mitoloģijas skaidrojums par palmu lapām ir šāds. Pirms pieciem tūkstošiem gadu Indostānas pussalā septiņi viedie ar ārkārtīgi augstu apziņas līmeni meditējot izveidoja noteikta cilvēku skaita, savu sekotāju, kas dzīvos šajā pasaulē, horoskopus, dzīves aprakstus un norādījumus. Palmu lapas tika izraudzītas tādēļ, ka uz tām rakstītais izlasāms pat piecsimt gadu; reizi vairākos simtos gadu teksts tiek pārrakstīts. Karu un citu vēsturisko notikumu peripetijās daļa lapu ir iznīcināta vai pazudusi, un tagad tās glabājas vairākās vietās.

Palmu lapas ir mistisks Džiotiša vēdas (vēdiskās astroloģijas) aspekts, kas satur informāciju par pagājušajām un nākamajām cilvēku dzīvēm. Lapas ir ap trīsdesmit centimetru garas, piecus centimetrus augstas, sakārtotas kartotēkā, vīstokļos pa simt. Katra lapa attiecas uz kāda pasaulē dzīvojoša cilvēka dzīvi. Teksts uzrakstīts senajā poētiskajā tamilu valodā, tāpēc lasīšanā piedalās tulks. Interesentam vispirms jāatstāj savs pirksta nospiedums (sievietei kreisās rokas īkšķa, vīrietim – labās), un pēc tā tiek meklēta attiecīgā kartīte. Lasītājs uzdod jautājumus. Ja atbilde ir jā, lasījums turpinās, ja atbilde ir nē, tiek ņemta nākamā kartīte. Līdz beidzot sakrīt pilnīgi viss: jā, man ir tieši tik gadu, cik minēts; jā, man ir divi brāļi – viens jaunāks, otrs vecāks; jā, es dzīvoju pie jūras; jā, manu māti sauc…; jā, viņa ir mirusi; manu tēvu sauc…; vecāku profesija…; mana profesija…; manu draudzeni sauc… Atkārtojot jā jau uz katru jautājumu, pārņem neaprakstāmas izjūtas. Galvā riņķo domu karuselis – kā viņi zina manu biogrāfiju?! Varbūt tomēr tas ir joks, apmāns?

Un tad tiek nolasīta tava dzīve, kas uzrakstīta uz senas palmas lapas. Tur ir informācija par iepriekšējām dzīvēm, par to, kas jādara, lai neitralizētu negatīvo karmu, informācija par darbu un karjeru, laulībām, bērniem, garīgo attīstību… Tas viss ir ārkārtīgi aizraujoši un… pilnīgi neticami! Kā gan necilā Indijas ciematiņā var glabāties manas dzīves apraksts, kas uzrakstīts pirms tūkstošiem gadu?! Tas viss šķiet milzīgs rēbuss – ka vispār esi nokļuvis pie vīriņa, kas piecsimt gadu ir sēdējis un gaidījis tieši tevi. Reiz mēs devāmies samērā palielā grupiņā pie palmu lasītāja. Paši sarunājām, kurš ies pirmais, kurš otrais utt. Es pieteicos iet pēdējais. Kad pienāca mana kārta, bija jau vēls vakars. Atradis manu lapu un sācis lasīt, palmu vīrs paziņoja – re kur rakstīts, ka palmu lapa tev tiks nolasīta deviņos vakarā, un rāda uz pulksteni. Pulkstenis rāda bez piecām minūtēm deviņi.

Kļuvu par liecinieku vēl kādam brīnumam. Ar daļu grupas apmeklējām citu palmu lasītāju. Mana drauga palmu lapu neizdevās atrast, lai gan iepriekšējie lasītāji bija teikuši: ja viņš vēlēsies, to noteikti saņems. Pēc meditācijas un mantru skaitīšanas draugs lūgumu izteica vēlreiz, aicinot meklēt rūpīgāk. Tad viens no Nādī Džiotiša devās pēc vēl kāda vīstokļa un… atrada! Telpā, kurā vajadzēja notikt lasījumam, uz skapja stāvēja dievības attēls, kurai viņš tikko bija skaitījis mantras. viena vienīga lapa.

Mani vienmēr ir saistījis viss neparastais, brīnumainais, tomēr es piesardzīgi pārbaudu informāciju, skenēju tās sniedzējus, lai pārliecinātos, vai viņi nav šarlatāni. Interesanti – tie palmu lapu vīri, kurus apmeklēju, bija visparastākie indieši, kam nav nekāda sakara ar vēdiskajām lietām un kas ir tikai iemācījušies tulkot no poētiskās tamilu valodas uz mūsdienu. Starp citu, kāds lapu tulkotājs izskatījās pēc… latvieša, ar zilām acīm! Savulaik viņa necilo namu apmeklējusi Indira Gandija, tolaik valsts aparāta darbiniece. Viņš sameklējis viņas palmu lapu un nolasījis to, kas tur bijis rakstīts, – būsiet Indijas prezidente. Viņa, protams, nenoticēja, bet pēc neilga laika, kā bija minēts senajos rakstos, kļuva par valsts prezidenti. Jau nākamajā dienā Gandija ar helikopteru ieradusies pie šā palmu vīra, lai pateiktos. Fotogrāfiju no šīs tikšanās viņš glabā joprojām.

Kas manā dzīvē ir mainījās, uzzinot, kas rakstīts manā palmu lapā? Tas apmierināja ziņkāri un nomierināja apziņu. Jā, atzīšos – pirms tam bija satraukums. Piemēram, viens no jautājumiem, ko vēlējos noskaidrot, – vai šī man būs pēdējā dzīve? Uzzinot atbildi, nomierinājos. Manā palmu lapā gan arī nebija rakstīts nekas traks. Zinu, ka daudziem, klausoties lasījumu, bija savas cerības un arī vilšanās. Protams, problēmas ir visiem, bet, ja gribam būt godīgi, jāatzīst, ka patiesībā nevienam nekas slikts dzīvē nenotiek. Jā, var nomirt vecāki, var izšķirties no mīļotā cilvēka, var nodegt māja… Taču katrā dzīves gadā ir trīs simti sešdesmit piecas dienas, starp tām – gan labās, laimīgās un priecīgās, gan arī pa kādai pelēkai, skumjai vai skarbai.

Varu apstiprināt, ka palmu lapās rakstītais patiešām piepildās. Bet gadās arī, ka gaidi – notiks tā, kā paredzēts, taču var arī nepiepildīties. Tas ir tikpat neizprotami, kā kvantu fizikā elementārdaļiņas, kas vienlaikus ir gan te, gan tur. Esmu daudz par to meditējis, apspriedies ar draugiem un sapratis: palmu lapa nav grāmata par manu dzīvi, kāda tā būs, bet ir manas dzīves sastāvdaļa. Galvenais, to izlasot, ir klikšķis galvā, kuram pateicoties varu nokļūt jau pie citām lietām. Zinu: ja pielikšu enerģiju, tad, visticamāk, notiks tas, kas uzrakstīts. Vēl man ir pilnīgi skaidrs, ka mēs katrs sirdī visu par sevi jūtam un zinām, tikai esam pavirši, steidzīgi, neieklausāmies sevī.

Jautājums par to, vai katram būtu jāizlasa sava palmas lapa, ir filozofisks. Savā ziņā tā ir ielūkošanās sev acīs, ieklausīšanās sirdī. Iespējams, no palmu vīra uzzināsi to, ko vēlies dzirdēt, bet varbūt arī to, ko labprāt nedzirdētu. Ne visus tas interesē, un ne katram to vajag. Vēl jāņem vērā, ka uzzināsi tieši tik daudz, cik esi gatavs sadzirdēt. Tāpat jāsaprot, ka palmu lapas ir materializācija, bet īstās zināšanas ir cilvēkos. Pilnīgi skaidrs ir arī tas, ka palmu lapas ir uzrakstītas tikai tiem, kas pēc tām aizbrauks. Kuri tie būs – tas jau sen, sen ir bijis paredzēts.»

Vara plāksnītes

«Vēl daudz mistiskāka man bija tikšanās ar vara plāksnīšu lasītāju Poti Babu. Tas ir visneizprotamākais, visneizskaidrojamākais, ko esmu piedzīvojis. Iedomājieties – dzīvo nelielā ciematā, tādā kā nekurienē, labdabīgs vīrs, nu, tāds baltais tētiņš, un katru dienu lasa plāksnītes. Tās ir apmēram divdesmit centimetru platas, piecus centimetrus augstas, apmēram trīsdesmit grāmatiņu. Sākumā uz plāksnītēm nav nekādu uzrakstu. Uzraksts parādās tikai tad, kad plāksnītes aktivizējas, kad ir uzdoti jautājumi. Raksts uz plāksnītēm sanskritā, vietējā vai kādā citā pasaules valodā izskatās kā ieskrāpēts ar adatiņu, tikai burti tādi “mīkstāki”.

Kad iegāju pie plāksnīšu lasītāja, viņš man pasniedza akmentiņu un teica, lai pielieku sev pie pieres un iedomājos jautājumus. Tad akmentiņš jāliek uz plāksnītēm, izvēloties savējo. Plāksnīšu vīrs to izvelk, noskaita savu mantru. Tad uz plāksnītes parādās teksts, rakstīts sīkiem burtiņiem. Un viņš skaidrā angļu valodā man paziņo: tev tātad ir četri jautājumi. Tieši tie paši jautājumi, kurus iedomājos. Un sāk uz tiem lasīt atbildes no tās pašas plāksnītes. Pilnīga mistika! Šī tehnika ļauj vitāli svarīgiem jautājumiem piekļūt vēl tuvāk nekā palmu lapas.

Arī stāsts, kā šis cilvēks nonācis pie šādas nodarbes, ir dīvains, neticamu sakritību rezultāts. Pēc izskata vienkāršs pusmūža vīrietis, slikti zobi, acis šķielē, bet, ar viņu runājot, šķiet, ka viņš citiem redz cauri. Nu, tāds viedais un ārkārtīgi pozitīvs. Vēlāk, kad apjautāju vairākus vietējos gudros, viņi apgalvoja: tas ir ķermenis, caur kuru runā Augstākie spēki, nevis vienkāršs mirstīgais cilvēks.

Reiz pie plāksnīšu lasītāja ierados 2008. gada vasarā, un man bija aktuāls jautājums par savu biznesu. Indietis sacīja: gada beigās man būšot golden chance. Viņš neteica, ka piedzīvošu kaut ko īpašu, bet – būs zelta iespēja. Tā paša gada novemrī kolēģim, ar kuru mums bija kopīgs bizness, piezvanīja ietekmīgs cilvēks un sacīja: zinu, ka man ir tas, kas jums vajadzīgs; varu to pārdot vai ar savu daļu iesaistīties jūsu pasākumā. Tas izklausījās tik sirreāli! Nu, apmēram tā, ka jums par pieciem tūkstošiem latu piedāvā nopirkt visu Vecrīgu. Tā tiešām bija zelta iespēja! Tālākais jau bija mūsu ziņā – pieņemt šo piedāvājumu vai ne.

Plāksnīšu lasītājs man viesa īpašu uzticību, tāpēc aprunājāmies arī par mistiskiem, ezoteriskiem un globāliem jautājumiem.

Savukārt pie vīra, kurš savām atbildēm izmanto kauliņus – ramalus, noskaidroju, piemēram, par sapni, kas mani bija ļoti pārsteidzis. Sapnī sēdēju savā nodabā, un man blakus apsēdās absolūti ogļu melns vīrs, sāka murmināt tādus kā buramvārdus. Man apnika, un es viņam teicu: ko tu te ņemies?! Kaut kādā mistiskā veidā jutu, ka man draud nāves briesmas, tāpēc sāku skaitīt mantru, vēršoties pie savasIshta Devas, lai glābj man dzīvību. Melnais izbrīnā palūkojās uz mani, novērsās un palīda zem asfalta. Jautāju plāksnīšu lasītājam, vai viņš šo sapni var izskaidrot. Jā, viedais teica, tas bija reāls redzējums, kurā nāve bija atsūtījusi pēc manis savu vēstnesi. Mana mantra viņu pārsteigusi, un viņš nolēmis, ka nav ieradies pie īstā Kristapa.

Vēl kas interesanti – plāksnīšu lasītājs sacīja: «Deviņdesmit pieci procenti cilvēku, kas mani uzmeklē, raizējas par pazudušu govi, pie kā izdot meitu un tamlīdzīgiem vienkāršiem jautājumiem. Es šeit esmu pārējo piecu procentu dēļ, lai viņiem nodotu globālu informāciju, jo viņi ir cilvēki, kas reāli spēj dzīvē kaut ko mainīt un kam ir sekotāji.»

Gan palmu lapas, gan plāksnītes ir tikai informācija, kas ļauj spert nākamo soli. Piemēram, ieteikums kādam palmu lapās, ka tagad jādodas uz templi, kur būs iespēja satikt kādu cilvēku, kas viņam iedos nākamo klik. Iespējams, tas arī ir vienīgais teikums, kura dēļ bija vērts mērot ceļu uz Indiju, pārējais ir tikai fona informācija. Toties šis piedzīvojums ir krustpunkts, kas maina apziņu, lai varētu piepildīties tas, kas lapās ierakstīts. Interesanta spēlīte! Tā arī dzīvi vajadzētu uztvert – kā aizraujošu spēli. Savā ziņā tas ļauj saprast šķietami neizprotamo. Piemēram, kad palmu lasītājs mums parādīja jau sen, sen uzrakstīto, ka pie viņa ieradīsimies attiecīgā gada konkrētajā dienā, pat pulksteņlaiks bija minēts… Tas nozīmē, ka nav nepieciešamības organizēt to, kas jau sen ir noteikts. Paradoksāli, bet tā ir.

Šie manā dzīvē ir spilgtākie mirkļi, kas apliecina brīnuma materializāciju, kuros esmu apzinājies Dievu. Sava dzīves uzdevuma izpratne atvieglo ceļu uz mērķi, tomēr ne jau tas ir galvenais – svarīgākais ir atgriezties pie Dieva, kļūt par tādu cilvēku, kurā Dievs var ienākt. Nevajag meklēt Dievu, vajag atvērties, lai Dievs pats var ienākt!»

Vēdiskais horoskops

«Septiņus gadus Šivas centrā intensīvi apguvu vēdisko astroloģiju. Tā ir zinātne, kas ietver sevī vissenākās zināšanas, kas saglabājušās līdz mūsdienām. Lai tās apgūtu, ļoti ieteiktu pirms uzsākt mācības, vismaz gadu meditēt uz savu sirdi, lai iestātos pārliecība, ka šīs zināšanas man patiešām nepieciešamas. Jo savādāk iegūtās zināšanas un prasmes vairos tikai augstprātību. Izpētot savu vēdisko horoskopu, par sevi var daudz ko saprast – kāds īsti esi, kāpēc rīkojies tā un ne citādi, uz ko vajadzētu tiekties un kur nav nepieciešams bāzt savu galvu. Dvēsele ir izraudzījusies atbilstošu laiku, kad tai ir iespēja iegūt nepieciešamo pieredzi konkrētajā vietā kopā ar konkrētajiem cilvēkiem. Summējas arī iepriekšējās dzīves un pārējie dvēseļu aspekti – kas mums citiem jādod un no viņiem jāsaņem. Katra cilvēka individuālajā horoskopā viss ir skaidri redzams: pagātne, tagadne un nākotne, pēc kādas pieredzes dvēsele ir ieradusies. Mēs nesatiekam nevienu, kuru agrāk citās dzīvēs neesam satikuši. Piemēram, par mūsu Šivu palmu lapās minēts, ka viņš ir lielā Šivas inkarnācija uz Zemes. Palmu lasītāji viņa priekšā uzreiz nokrita ceļos. Viņš šajā dzīvē ir ieradies ar konkrētu misiju – atnest cilvēkiem zināšanas, taču nav viņa daļa, kā viņi to izmantos.

Palmu lapas, vara plāksnītes, horoskops – kam tas viss? Tēlaini salīdzinot, parasts cilvēks dzīvo trīsdesmit reiz trīsdesmit centimetru lielā kastītē. Horoskops viņam ļauj izprast, kā uzbūvēta apziņa, ko dvēsele vēlējusies, ierodoties uz Zemes, un kas notiek Visumā. Šī informācija atver pasauli plašāk – nu cilvēks, varētu teikt, pārceļas uz dzīvi trīs reiz trīs metrus lielā istabā. Uzzinot vēl ko jaunu, piemēram, no palmu lapām vai plāksnītēm, telpa palielinās. Galvenais ir saprast – mēs katrs esam Dievs, nekas mūs neierobežo. Vienalga, vai nosacīti atrodamies kastītē vai istabā, mums vienmēr ir iespēja iziet ārpusē, ja vien paši to vēlamies. To ļauj mūsu brīvā griba. Vienīgā problēma – cilvēkiem trūkst vēlmes. Viņiem patīk kurnēt: eh, nebūtu slikti, ja alga būtu lielāka un nodokļi mazāki, ja māja būtu smukāka un dzīvesbiedrs saprotošāks. Vairākums nevēlas papūlēties, lai situāciju mainītu, tikai sūkstās un savās neveiksmēs vaino kaut ko globālu, teiksim, likteni. Taču horoskops – kvadrātiņš, kurā dzīvojam, – atklāj struktūru, kā viss veidots, parāda planētu un citu enerģiju ietekmi, atklāj cilvēka apziņas uzbūvi. To visu zinot, var sākt kaut ko mainīt, izmantojot speciālas tehnikas. Piemēram, kādam horoskopā varbūt ir minēts, ka viņam bērni nav paredzēti. Taču, mainot savu apziņu, šis cilvēks panāk, ka viņam ir pat pieci bērni. Kā tas notiek? Vienkārši! Iedomājieties – pie jums atnāk režisors ar filmas scenāriju un piedāvā lomu. Scenārijā paredzēts, ka jūsu atveidotais varonis iet bojā filmas trīsdesmit otrajā minūtē. Jūs sakāt: nē, tā es neesmu ar mieru, šo lomu pieņemšu tikai ar nosacījumu, ka mans varonis izdzīvo līdz filmas beigām, un vispār nebūtu slikti, ja tai būtu vēl arī otrā sērija. Režisors pakasa galvu, padomā un saka: labi, pārrakstīsim scenāriju! Attiecībā uz savu horoskopu katrs pats var kļūt scenārija autors, mainīt savas dzīves sižetu. Šim nolūkam ir īpašas tehnikas, praktiskās darbības, konkrētas mantras, krāsas, diennakts stundas un vēl daudz kā cita. Bet, ja viņš neiesaistīsies, savā apziņā neko nevēlēsies mainīt, tad dzīve būs tāda, kāda sākotnēji uzrakstīta. Tomēr ir viens liels bet. Iesaistot savā liktenī enerģijas, teiksim, apzināti tiecoties pēc bagātības, cilvēkam pretim jādod sava dievišķā jeb sirds enerģija, tāpat kā Faustam. Cilvēks var dabūt jebko, ja koncentrējas un ieliek milzīgu enerģiju. Taču, gūdams pieredzi, viņš sāk apjaust, ka laime tomēr nav sasniegtajā. Tu vari būt nez cik bagāts un mīlēts, bet nebūsi laimīgs, jo laime ir iekšējs stāvoklis, tā nevar ienākt no malas. Piemēram, kāds mans klients bija tiktāl aizrāvies ar to, kā darbojas horoskops, ka konkrētajā laikā un vietā darīja tikai konkrētas lietas. Diemžēl drīz vien viņš kļuva no tā atkarīgs, jo apslāpēja sevī dievišķo dzirksti, iedvesmu. Cilvēkam galvenais ir darīt to, kas viņam sagādā prieku un padodas, – adīt, pārdot vai gleznot. Taču viņš uztraucas: nē, man vajadzīga darbvieta, es negribu būt bezdarbnieks! Lūk, esam nonākuši pie naudas. Tā ir enerģijas atspulgs. Ja cilvēks koncentrējas un izmanto enerģiju lietā, kas viņam patīk, nevis vienkārši dara darbu, tad ieguldītā enerģija atgriežas ar uzviju. Vairākām sievietēm horoskopos esmu redzējis, ka viņām pēc iespējas ātrāk vajadzētu atteikties no algota darba un beidzot sākt darīt to, kas viņām sniegtu gan enerģiju, gan naudu. Piemēram, kāds mans paziņa joga savā mūžā oficiāli ir strādājis tikai trīs mēnešus, taču ikdienā nodarbojas ar to, kas sagādā prieku, un nauda pie viņa plūst no dažādiem avotiem.

Latvieši nav staltās priedes

«Mums ir ārkārtīgi paveicies piedzimt par cilvēkiem uz Zemes tieši tagad, kad ir ārkārtīgi grūti dzīvot. Tātad mums ir laba karma. Latvija vispār ir enerģētiski ļoti spēcīga vieta, te dzimst salīdzinoši daudz augsti attīstītas apziņas, tāpēc arī šeit ir daudz informācijas un prakses. Ne velti šurp tiecas viedie no Indijas un citām zemēm.

Mūsu tauta ieguvusi kolosālu pieredzi arī nesenā pagātnē – izdzīvoja dziesmoto revolūciju un ar salīdzinoši maz upuriem panāca globālas pārmaiņas, iznīcināja šķietami nesatricināmu valsti. Tomēr latviešu daba nav mainījusies. Viņiem uzkrauj atkal jaunu nodokļu nastu, viņi par to tikai pamurkšķ un turpina dzīvot, kā dzīvojuši. Jo – latviešiem galvenais uzdevums ir izdzīvot. Mēs esam baltu pēcteči, mums ir zināšanas, kas jānes tālāk. Tādēļ par svētību ir tas, ka neesam staltās priedes jūras krastā, kuras vētra nolauž, bet zāle, kuru tikai noliec un kura atkal pieceļas.

Kurnēt, ka Latvijā klājas grūti, īsti nav pamata. Jā, daudzi cilvēki no valsts aizbrauc, jo jūtas nenovērtēti, nespēj izturēt šeit notiekošo vai arī viņiem šejienes labumus nevajag. Bet ko viņi dara citās valstīs? Lielākā daļa strādā darbus, no kuriem šeit paši atteikušies vai pat neuzskatīja par vajadzīgu pieņemt. Jo viņiem šķita, ka šeit nav iespējams pietiekami labi dzīvot savu dzīvi, bet jādzīvo citu uzspiesta dzīve. Taču es pazīstu, piemēram, kādu bārmeni, kam šeit noteikti neklājas sliktāk kā viņa amatbrāļiem Londonā. Tātad – attieksmes jautājums. Izskaidrojums pašsaprotams: pēc PSRS sabrukšanas viss notika strauji, un daudziem sākās zelta laiki. Pārējiem arī gribējās – labu mašīnu, skaistu dzīvokli, dažādus bling-bling. Bija ārkārtīgi grūti noturēties pretim, kad, teiksim, no bankas piezvana un piedāvā kredītu, pretim neko neprasot. Kā neņemsi, ja acu priekšā kaimiņš, kuram viss ir! Jā, kārdinājums, mantkārība, alkatība. Piecos gados šeit izdzīvojām to, ko Rietumu pasaulē piecdesmit gados. Krīze jau tagad ir visā pasaulē, vienkārši pie mums viss notiek daudz ātrāk un krīze ir smagāka. Inkarnēties šajā laikā ir ļoti labi, jo maksimāli ātri iespējams iegūt pārdzīvojumus un pieredzi.

Man bieži vaicā, kāpēc Latvijā valda bezdarbs. Tas, kas notiek valstī, ir iedzīvotāju apziņas atspulgs. Daudzi cilvēki neko nevēlas darīt. Daudzi no Latvijas aizbrauc. Kāpēc? Šī vienkārši nav viņu valsts. Viņi šeit ir saņēmuši nepieciešamo, ko viņu dvēseles, nākot uz Zemi, bija izvēlējušās, un tagad atgriežas tur, kur tām paredzēts. To var izskaidrot arī, piemēram, tā: kādreiz īri laimes meklējumos devās uz Ameriku, tad reinkarnējās Latvijā un tagad atgriežas Īrijā.

Ne palmu lapu vīriem, ne plāksnīšu lasītājiem neesmu jautājis par Latvijas nākotni, taču ir skaidrs, ka pārmaiņas notiks. No astroloģiskā viedokļa – ap 2013. gadu. Nav runa par tikai globālām kataklizmām, ekstremālām situācijām, dabas katastrofām, kas visu maina fundamentāli un piespiež domāt par dzīves jēgu. Cilvēki paši to visu ir radījuši ar savām domformām, par to runājot, rakstot, uzņemot filmas un tamlīdzīgi piesaucot, dodot tam visam enerģiju. Jāsaprot taču, ka cilvēka domai un enerģijai ir milzīgs spēks! Tāpēc tagad cilvēku apziņā notiks nenovēršamais – būs reāli jāmainās. Bulta jau ir izšauta, svarīgi vien tas, vai mums katram būs vairogs. Vispirms katram vajadzētu kritiski padomāt par to, ko viņš dara, kā dzīvo. Vai tas ir tas, ko viņš patiešām vēlas. Šie jautājumi jāuzdod savai sirdij, nevis prātam. Ja katrs, arī IEVAS Stāstu lasītāji, kaut reizi par to aizdomāsies, tā būs globāli labākā rīcība, ko var izdarīt savā un zemeslodes labā!

Starp citu, mēs ar draugiem un domubiedriem esam uzsākuši Latvijas lauku iedzīvināšanas, vides izveidošanas projektu. Mērķis ir vienkāršs – pilsētā ir labi mācīties, strādāt, taču grūti dzīvot atvērtu sirdi, izjūtot sevi kā dabas sastāvdaļu. Zinātnieki jau izpētījuši: ja gribas dzīvot mierīgi, vispiemērotākā ir Kurzemes vidiene un Zemgale; ja gribas nodarboties ar jaunradi, jādodas uz Latgali. Mēs savu vidi iekārtosim Vidzemes augstienes apkaimē. Katrā ziņā, dzīvojot saskaņā ar dabu, nevienam nevar ienākt prātā noasfaltēt laukumus un taisīt naftas urbumus.»

Ina Eglīte Foto – Ieva Andersone

Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

1149
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

828
16. martā, 2017
Library_page_img_2593
Garīgas terapījas

Ja jums paveiksies un būs īstais laiks...

Ja jums paveiksies, jūs paliksiet vieni. Pavisam vieni, kad blakus nebūs neviena, un nāksies meklēt atbalstu zemē un sevī. Ja jums pavei...

12157
9. martā, 2017
Library_page_141dad8ab643b2d4
Bērni & vecāki

Ķermenis kā pedagoģisks instruments

Sākšu ar kādu vienkāršu novērojumu. Es stāvu autobusa pieturā. Blakus stāv tēvs un aptuveni 4 gadus veca meitiņa. Meitenīte klusiņām kaut...

2121
28. februārī, 2017
Library_page_9817023610910
Vērtīgi padomi

Kamēr dzīve jums nepatīk, tā aiziet

Dārgie draugi, izmantojiet saules aizsargkrēmu. Ja es varētu Jums piedāvāt tikai vienu padomu nākotnei, tas būtu saules aizsargkrēms. Il...

7563
14. februārī, 2017
Library_page_16003233_1343779362362175_865231201206951289_n
Apzinatība

Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību

Tev jāatjauno aizmirstā sajūtu valoda. Izmanto jebkuru iespēju, lai attīstītu savu jūteklību. Kad tu ēd, mēģini ēst savādāk. Pacenties at...

2044
5. februārī, 2017
Library_page_dzidukrisnamurti-normunds-astra

Meditācija nav domu kontrolēšana

Meditācija nav sekošana kādai sistēmai, tā nav atkārtošana un imitēšana. Meditācija nav koncentrācija. Tas ir viens no iemīļotākajiem dažu..

3594
14. jūlijā, 2015
Library_page_fa-qi-1024x654
Darbs ar enerģiju

Энергия ци и «пространственная сила» в тайцзицюань

Вопрос: Расскажите, пожалуйста, что такое мастерство использования энергии-ци в тайцзицюань? Ответ: Во время практики тайцзицюань дейс...

219
28. janvārī, 2017
Library_page_8bfc1e247311445fb5af003a630b20a1
Bērnu psiholoģija

Kā domā bērni

Es neesmu psihologs, un zemāk uzrakstītais ir vienkārši mana vīzija. Tā nav teorija, es nevaru to aizstāvēt, un neko par to neesmu lasīju...

3519
17. janvārī, 2017
Library_page_hamed_naseri-healing-vibrations
Skaņa & balss

Dziedējošā frekvence 432MHz

ISO Organizācija, kas nosaka standartus, ir pieņēmusi 440 Hz frekvenci kā pamata – koncerta frekvenci, kas jāievēro gan mūzikas instrumen...

2260
9. janvārī, 2017
Library_page_sky-perspective-1024x482
Ķermenis & veselība

Mūsu apziņa ietekmē realitāti

Doktors Džo Dispenza (Joe Dispenza) – bioķīmiķis, neirofiziologs, neiropsihologs, hiropraktiķis – bija viens no pirmajiem, kurš no zinātn...

6948
30. decembrī, 2016
Library_page_f2d5d4feaec4110egreat
Bērni & vecāki

Konkurence - cilvēku vai zvēru instinkts

Cilvēcības dzīvnieciskā daba “Konkurence ir ielikta mūsu dabā”, dedzīgi iebilst mana sarunu biedrene, “Tas ir instinkts!” Ko lai saku, k...

1310
23. decembrī, 2016
Library_page_111
Attiecības

Bailes no dziļām attiecībām

Jautāums: Es uztraucos par meiteni, ar kuru esmu kopā. Man ir bail viņu zaudēt... un tas neļauj man veidot dziļas attiecības. Varbūt es b...

3142
11. decembrī, 2016
Library_page_15218590_10207822947713132_1910773645_n
Prāts & psiholoģija

Kā kļūt laimīgam

Nesen Rīgā norisinājās viena no pieprasītāko Krievijas psihologu lekcijām, veltīta tēmai, kuru Mihails Labkovskis uzskata par galveno psi...

6706
26. novembrī, 2016
Library_page_15139558_10207762084311585_1413152174_n
Pašizziņas prakses

Luīzes Heijas dzīves patiesības

Luīza Heija: "Lūk, kam es ticu, – dzīve ir ļoti vienkārša. Ko mēs dodam, to saņemam pretī! Tikai mēs paši esam mūsu iekšējo pārdzīvojumu,...

17478
18. novembrī, 2016
Library_page_japanese-archers-kyudo
Prāts & psiholoģija

Mērķa izvirzīšanas tehnoloģija

Pazīstamais amerikāņu psihologs A. Maslovs, pētot cilvēku grupu, kuri savā darbā sasnieguši augstus rezultātus, nonāca pie secinājuma, ka...

2000
12. novembrī, 2016
Library_page_charlie_davoli_8
Pašizziņas prakses

Ekharts Tolle: 9 prakses, kuras izmainīs jūsu dzīvi

Daudzi uzskata, ka mainīt savu dzīvi ir ļoti grūti vai praktiski neiespējami. Tomēr cilvēki, kuri ir pievērsušies savai garīgajai attīstī...

6027
6. novembrī, 2016
Library_page_soul-of-king-992x612

Bailes izzudīs pēc to pieņemšanas...

Nemēģiniet atbrīvoties no jebkā. Mēģiniet saprast, kas ir bailes. Un, ja jums ir bailes, pieņemiet tās. Tās ir šeit. Nemēģiniet no tām...

3884
18. maijā, 2015
Library_page_herhead
Ķermenis & veselība

Kad tu kļūsti caurredzams

Kad tu sāki uzmanīgi vērot vecākus ļaudis, tu uzzināji, kas tevi biedē – viņi nevar noslēpties. Skatoties uz tevi, nepateiksi, cik dienas...

2357
26. oktobrī, 2016
Library_page_17839-humanized-four-elements-1366x768-digital-art-wallpaper
Ķermenis & veselība

Klejotājnerva stimulācija

Stimulējot klejotājnervu, ievērojami samazinās iekaisuma procesi un artrīta simptomi. Iekaisuma procesiem ir ārkārtīgi svarīga loma daud...

1514
18. oktobrī, 2016
Library_page_7e829c1d8d0fa645a59cb5dfce0b61c8
Bērnu psiholoģija

Zēnu asaras

Bērnībā mēs ar visiem spēkiem centāmies atbilst apzīmējumam „īsts vecis”. Mēs lamājamies visrupjākajā veidā, apspriedām, ignorējot iekšē...

2404
11. oktobrī, 2016
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

446
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

900
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

776
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
904
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

791
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

789
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

942
26. oktobrī, 2015
https://youtu.be/uJD5-R_HPCc

Jim Carrey's Secret of Life - Inspiring Message

You wouldn’t expect Jim Carrey, a well-known comedian and actor, to go out of his way to inspire people. The man has had a long, and successful career. Instead of taking the money and running, so to speak, Carrey is now using his influence to impart passionate words of wisdom to all of us. Carrey has been talking a lot about living full lives, being happy, escaping fear, and living up to our full potential. “Ultimately, we’re not the avatars we create. We’re not the pictures on the film stock. We are the light that shines through it. All else is just smoke and mirrors. Distracting, but not truly compelling.I can tell you from experience the effect you have on others is the most valuable currency there is.”

1260
12. septembrī, 2015
https://youtu.be/CuOuF0n77S4
1440
29. jūlijā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=9dDZaMP5Q-c

The Sun Will Rise Again - A Song For Nepal

As we know its been 6 days since Nepal was hit by a deadly earthquake of 7.8M. At present, the death toll has crossed 6000 and may even touch 15000. The loss has been devastating and the country is struggling to cope up with the needs of the people in distress. In the rural areas, 90% of the homes have been destroyed and relief has yet to reach some of these affected areas. Please share this video so we can reach out to as many people possible. Also, if you donate, just add a comment "I donated" below! It will inspire others to donate too! List of organizations: 1) American Red Cross / British Red Cross: https://www.redcross.org/donate/0415-... http://www.redcross.org.uk/en/About-u... 3) CARE International / CARE India http://www.care-international.org/don... http://www.careindia.org/give-earthqu... 5) Catholic Relief Fund: https://secure.crs.org/site/Donation2... 6) International Medical Corps (UK) https://secure.artezglobal.com/regist... 7) We Help Nepal https://gri.nationbuilder.com/contribute 8) World Vision International: http://www.wvi.org/nepal-earthquake-a... 9) UNICEF International: https://secure.supportunicef.org/site... 10) My Care: https://my.care.org/site/Donation2?18... 11) Global Giving: http://www.globalgiving.org/projects/... 12) World Food Program: https://give.wfp.org/en/5279/?step=co... 13) Save The Children: http://www.savethechildren.org/site/c... 14) Bit Giving https://www.bitgiving.com/home/nepalq... 15) Sahayeta: http://www.sahayeta.org/beta/?p=1207 16) A fund by a Nepali friend and social worker: Aparna Rayamajhi http://www.gofundme.com/t4vpukc 17) Bibeksheel Nepali: http://leadnepal.com/earthquake/

1477
3. maijā, 2015
2
https://www.youtube.com/watch?v=UUo-Q8hhvB0

We are dead stars

Every atom in our bodies was fused in an ancient star. NASA astronomer Dr. Michelle Thaller explains how the iron in our blood connects us to one of the most violent acts in the universe—a supernova explosion—and what the universe might look like when all the stars die out.

1357
13. martā, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=AgZQQ5zmaZM&list=FLN2H-YlUCGA17nWbLjjX7wQ&index=4

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

Тайны сна 2006 США. astrokey.org

2238
3. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=OAXghwgkqFg

Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

OSHO: Love Is Authentic Only When It Gives Freedom

1759
16. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=7zTCR2qEsCY

The Highest Choice

A spontaneous Satsang with Mooji recorded at Monte Sahaja in Portugal. While you have the sense of choice, you exercise choice. The most important choice you have is to keep the attention in the stable place of the seer.

1600
5. februārī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
504
9. janvārī, 2017