Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_604086_10151531610793098_598584559_n Square81_logo_3ajpg

Teta viļņi: mūsu smadzeņu iespējas

Lai saprastu Teta dziedniecības (ThetaHealing) darba metodes būtību, jāaplūko smadzeņu viļņu teorija. Zinātnieki pierādījuši, ka mūsu smadzenes spēj vibrēt 5 frekvenču veidos, kurus apzīmē ar grieķu alfabēta burtiem: alfa, beta, gamma, delta un teta. No tā, kuri viļņi prevalē katrā konkrētajā mirklī, ir atkarīga mūsu organisma mentālā darbība un fiziskais stāvoklis. Viss, ko mēs darām, sakām un jūtam, ir mūsu smadzeņu viļņu aktivitātes atspulgs.

Delta viļņi


 Tie ir viszemākie un lēnākie smadzeņu viļņi, kuru frekvence ir  0,1-4 herci. Delta ir dziļa miega stāvoklis, šie vilņi saistīti arī  ar stāvokļiem, kuros mēs aizrautīgi nododamies kādam  procesam, un tieši delta viļņi atbild par intuīciju. Delta viļņi  smadzeņu aktivitātē dominē bērniem līdz divu gadu vecumam.

 

Теta viļņi

Teta viļņu frekvence ir 4–7 svārstības sekundē. Tas ir ļoti atslābināts meditatīvs stāvoklis, brīdis pirms dziļa miega. Ikviens no mums divas reizes dienā izbauda šo viļņu ietekmi – pirms aizmigšanas un pēc organisma pamošanās. Lielāka teta viļņu aktivitāte novērojama bērniem līdz 6 gadu vecumam un radošiem cilvēkiem.

Teta viļņi pieder mūsu zemapziņai; tie atbild par to mūsu smadzeņu daļu, kas ir starp apzināto un neapzināto. Tā ir vieta, kur glabājas mūsu atmiņas un pārdzīvojumi. Teta viļņi atbild arī par mūsu uzskatiem, pārliecībām un uzvedību.

Teta viļņi spēj:

  • Nodrošināt ātru organisma atkopšanos pēc smagām slodzēm
  • Mīkstināt stresa līmeni un palīdzēt mazināt hronisku nemieru
  • Veicināt dziļu fizisku relaksāciju un prāta skaidrību
  • Sinhronizēt abas smadzeņu puslodes
  • Iniciēt radošumu, mazināt sāpes, stimulēt endorfīnu izdalīšanos
  • Veicināt ekstrasensoru dotību parādīšanos, atmodināt un pastiprināt jūtas un emocijas.

Skaitās, ka teta viļņi saista apziņu ar zemapziņu, un, lai piekļūtu šai informācijas glabātuvei, jāpastiprina tieši šie viļņi. Teta viļņi pastiprinās laikā, kad koncentrējamies uz iekšējo pasauli, meditācijā, lūgšanā un citu garīgo prakšu laikā.

Kad smadzeņu teta ritms atbilst normai, cilvēks jūtas mierīgi un rāmi. Savukārt, kad mūsos valda stress vai negatīvas emocijas, diagnosticējamo teta viļņu līmenis ir ļoti zems. Teta viļņu pastiprināšanas treniņš palīdz apzināti ieiet meditatīvā noskaņojumā, «uzskaņo» prāta un ķermeņa saikni, kā arī vairo spēju ātri koncentrēties un pārvaldīt uzmanību.

ThetaHealing® būtība ir prasmē apzināti radīt un uzturēt stāvokli, kad smadzenes funkcionē galvenokārt teta viļņos.

Teta-stāvoklī cilvēka smadzenēm piemīt apbrīnojamas spējas – tas palīdz viegli un ātri izmainīt neefektīvas pārliecības, redzēt cilvēka ķermeņa iekšienē un materializēt vēlamo.

Teta-stāvoklis ir zināms kopš senlaikiem: tieši ar tā palīdzību havajiešu kahunas kailām pēdām staigāja pa karstu lavu, indiešu jogi demonstrēja izturības brīnumus, kara magi izbēga no lodēm, šamaņi aizdzina slimības, mediji pareģoja nākotni un ekstrasensi redzēja cilvēka iekšējos orgānus, teleportēja priekšmetus un lasīja tekstus no aizvērtas grāmatas…

Kur prasme izmantot teta viļņus var būt noderīga mūsdienu cilvēkam?

Galvenokārt – iespējā ļoti kvalitatīvi un ātri uzlabot pašam savu un savu tuvinieku dzīvi.

Alfa viļņi

тета волны Teta dziedniecība  To frekvence ir 7–14 svārstības sekundē, un tos ģenerē labā smadzeņu puslode. Visvairāk tie sastopami bērniem 6–12 gadu vecumā. Smadzeņu alfa frekvence ir ļoti svarīga apmācībās un jaunas informācijas apguvē, iztēles attīstīšanā, kā arī ir saistīta ar radošu jautājumu risināšanu, kreativitāti un mentālo darbu. Kad cilvēka alfa ritms ir normā, viņš ir labā noskaņojumā un redz pasauli pozitīvi.

Atrašanās alfa viļņu stāvoklī ir kā pārejas stāvoklis – savdabīgs tilts starp smadzeņu darbību beta un teta frekvencēs.

Atrašanās alfa viļņos ir ļoti atslābināts, meditatīvs prāta stāvoklis. Šādā stāvoklī cilvēkam atnāk nomoda vīzijas. Šie paši viļņi ir atbildīgi par sapņiem un fantāzijām.

Alfa viļņi ir iesaistīti daudzos dziedniecības prakses veidos, piemēram, reiki, TEIA un citos, kur aktīvi tiek izmantota vizualizācijas metode.

Zināms, ka alfa stāvoklis var noņemt sāpes, tāpēc to aktīvi izmanto dziedniecībā.

Alfa–teta ritmu treniņš rada līdzsvaru, veicina paškontroli, attīsta abstrakto domāšanu un spēju apzināti vadīt uzmanību. Savukārt cilvēkiem, kuru smadzenes nepietiekami labi darbojas šajā diapazonā, parasti ir problēmas ar atmiņu. Alfa frekvences nepietiekamības dēļ šādiem cilvēkiem neizdodas izveidot saikni starp apziņu un zemapziņu.

Beta viļņi

Frekvence – 14–30 herci. Šie ir «ātrie» viļņi un tiek reģistrēti vienmēr, t.i., skaitās normāli, kad pieauguša cilvēka acis ir vaļā un viņa apziņu var dēvēt par modru – aktīvi iesaistītu apkārtējās pasaules norisēs ar apzināti vai neapzināti paaugstinātu uzmanību, satraukumu vai uzbudinājumu.

Kad Jūs domājat, runājat vai ar kādu kontaktējaties, Jūsu smadzenes vienmēr darbojas beta frekvencē. Stāvoklī, kurā dominē beta viļņi, cilvēks ir aktīvs, viņa uzmanība vērsta uz ārpasauli un tajā notiekošo. Šaja stāvoklī ikdienā atrodas faktiski ikviens mūsdienu cilvēks.

Beta viļņi iedalāmi trīs grupās.

Zemie beta viļņi: 13–16 herci. Šo stāvokli raksturo viegla iesaiste ārējā pasaulē, t.i., cilvēks vairs nav atslābis, bet vēl nav īpaši uzbudināts. Apzināts zemo beta viļņu treniņš var attīstīt mierīgas koncentrācijas iemaņas un apzinātu uzmanības virzīšanu.

Vidējie beta viļņi: 16–18 herci. Šim stāvoklim raksturīga sevis un apkārtējās pasaules apzināšanās, t.i., cilvēks jau ir uzbudināts, bet vēl nav stresā. To apzināts treniņš var attīstīt domāšanas spējas, piemēram, fokusēties uz vienu domu. IQ paaugstināšana nav iespējama bez šo viļņu treniņa.

Augstie beta viļņi: 18–30 herci. Šo stāvokli raksturo uzbudināta iesaiste ārējā pasaulē. Tādējādi beta viļņus var salīdzināt ar augstākajiem automašīnas pārnesumiem un šo ātrumu izmantošanu dažādos režīmos – gan ātrai ceļamērķa sasniegšanai sastrēgumu pilnajās pilsētas ielās, gan adrenalīnu izdalošam dragreisam pa naksnīgu trasi.

Gamma viļņi

Paši ātrākie viļņi, to ātrums 40–5000 svārstību sekundē, un tie ir vienīgie viļņi, kurus smadzenes ģenerē visur, t.i., tie tiek reģistrēti nevis atsevišķos apgabalos, bet katrā galvas punktā.

Gamma viļļņi atspoguļo visjaudīgāko mūsu apziņas darbību. Smadzenes izstaro gamma viļņu, kad cilvēkam nepieciešams darboties ar dažādiem informācijas veidiem vienlaikus un ļoti ātrā tempā tos savstarpēji sasaistīt.

Mēs visi esam izbaudījuši šo viļņu darbību, gatavojoties eksāmeniem. Šie viļņi formē cilvēku rīcību arī brīžos, kad viņiem ļoti ātri jāpieņem lēmums – piemēram, kritiskā ekstremālā situācijā.

Vairāk par ThetaHealing lasi: www.thetacentre.lv

Library_page_7771285812_21772f2218_b
Pašizziņas prakses

Trīs dzīves likumi

Cilvēkiem būtu jāstāsta stāstus viens otram un jāklausās vienam otru. Katrs cilvēks, kuru jūs satiekat, sniedz jums vērtīgu mācībstundu, ...

1679
20. augustā, 2017
Library_page_5151138
Attiecības

Mirkļi, kad mīlestība liek tev atvērties

Mīlestība ne vienmēr liek justies droši, jo mīlestība ir tīrs potenciāls un tīra klātbūtne, un tās laikā katra sajūta un impulsa dvesma i...

1168
13. augustā, 2017
Library_page_dulas
Emocijas

Mierinājums jaunajiem vecākiem

Tavs bērns izvēlējās tevi – unikālo mammu un tēti, kam piedzimt. Viņš neizvēlējās gudro dakteri, skolotāju vai kaimiņieni, bet tevi.

769
17. jūlijā, 2017
Library_page_evdomadiaies-erwtikes-provlepseis-zodia-16-5-1-6-h793
Prāts & psiholoģija

Kā sadzirdēt savu aicinājumu

3 veidi, kā atcerēties, kāpēc Tava dvēsele izvēlējās tieši šo dzīvi   “Tu esi šeit ieradies ar noteiktu uzdevumu. Tu esi daļa no visuma...

5606
1. augustā, 2017
Library_page_gara-vasara-_2015_-231
Pašizziņas prakses

Tavas dzīves "restarts"

Būt veselam, dzīvespriecīgam un laimīgam - tā nav ne iedzimta īpatnība, ne "Dieva dāvana". Tāpat šim stāvoklim nav nekādas saistības ar n...

2377
13. jūlijā, 2017
Library_page_monks-in-sunlight-56a0c4953df78cafdaa4d8b4
Ķermenis & veselība

Kad es elpoju, es jūtu savu vienotību ar dzīvi

Parasti mēs nepamanām, kā elpojam, taču bez elpošanas nevarētu nodzīvot ne sekundi. No tā, kā mēs elpojam, ir atkarīgs, cik daudz mūsos i...

458
9. jūlijā, 2017
Library_page_0569f31d6d62baa0248c76ec1f964f01
Prāts & psiholoģija

Līza Burbo: nomainiet vārdu “problēma” ar vārdu “pieredze”

Jums patiešām ir problēmas? Es no sirds ticu, ka mēs izvairītos no liela daudzuma problēmu, ja nebūtu tāda apzīmējuma kā “problēma”. Vār...

1550
2. jūlijā, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

323
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

184
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

217
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

251
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

1778
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

544
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

11384
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

8338
7. jūnijā, 2017
Library_page_wanderlust-nature-photography-lizzy-gadd-32_3_
Advaita

Ciešanas ir nepieciešamas līdz brīdim, kamēr saprotat, ka varat iztikt bez tām

Ekharts Tolle – rakstnieks un filozofs, viens no mūsdienu Rietumu garīgajiem skolotājiem. 1977.gadā pēc ilgstošas depresijas viņš piedzīv...

7972
29. maijā, 2017
Library_page_s617289952887514585_p471_i1_w952
Prāts & psiholoģija

Beznosacījuma pieņemšana

Vēl studējot Stenfordas fakultātē, es biju viena no nelielās ārstu un psihologu grupas, kas piedalījās humānistiskās psihoterapijas pioni...

2768
19. maijā, 2017
Library_page_6
Tantra

Dievietes atgriešanās

Sarita runā par Dievietes ceļojumu, - no seniem laikiem līdz pat mūsdienām, no vajāšanām un varas spēlēm uz patieso sievišķības potenciāl...

2273
14. maijā, 2017
Library_page_d442e6e6e6ddb3f041479b2a0dfa94b8
Būdisms

Dalailamas vēstījums par cilvēka smadzeņu masīvo skalošanu

Dalailama vienmēr ir piesaistījis sev lielu uzmanību, un ne bez iemesla. Dalailamam ir brīnišķīgs raksts par masveida cilvēka “smadzeņu s...

2432
2. maijā, 2017
Library_page_stephen-fry
Prāts & psiholoģija

Pārstājiet sevi želot – un jūs būsiet laimīgi

Pāris brīnišķīgu Stīvena Fraja – aktiera, rakstnieka un cīnītāja par cilvēku tiesībām, padomu. Galvenais, par ko es gribētu būt pārlieci...

6414
25. aprīlī, 2017
Library_page_meditating-woman-on-beach-for-website_orig
Joga

Научные исследования: йога, старение и мозг

На протяжении нескольких последних десятилетий было открыто, что наш мозг претерпевает изменения в зависимости от того, чем мы занимаемся...

902
25. aprīlī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

685
25. aprīlī, 2017
Library_page_holy-men-by-joseph-anthony-lawrence-photogrvphy_magazine-08
Attiecības

Tuvu attiecību jēga ir tajā, lai tu paliec tu pats

Dažreiz notiek tā, ka kāds cilvēks pēkšņi atvieglo mūsu dvēseles sāpes un nedaudz mīkstina mūsu rētas. Piemēram, sāk par mums rūpēties, k...

10879
19. aprīlī, 2017
Library_page_2__1_
Ķermenis & veselība

Lai attīstītu imunitāti, bērniem ir vajadzīgi mikrobi, nevis antibiotikas

Pārmērīgi higiēniski apstākļi izraisa hroniskas slimības.   Ļaujot bērniem spēlēties ar zemi, mēs patiesībā palīdzam viņu imūnsistēmas ...

2804
7. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

681
3. aprīlī, 2017
Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

6718
28. martā, 2017
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

2608
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

1701
16. martā, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

997
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1501
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1429
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1566
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1352
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

1290
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

1529
26. oktobrī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
1246
9. janvārī, 2017