Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_mooji-normunds-astra-640x480 Square81_normunds-astra-22satsangs

Vai jūs neesat tikai ideja ?

Es šeit neesmu tamdēļ, lai piedāvātu jums nospēlēt jaunu lomu. Patiesībā, es novācu visas lomas. Kas ir lomas spēlētājs? Tā ir darītāja sajūta. Darītājs ir mīts. Dzīvības spēks, kas nav atvienojams no apziņas, darbojas spontāni un notiek tā vērošana. Bet jūs neesat liecinieks. Liecināšana notiek pati no sevis. Kas jūs esat? Pierodiet pie sevis kā pie tukšuma – tukšuma aiz tukšuma koncepcijas robežām. Vai es varu jums pieskarties? Vai jūsos ir kaut kas, ko es varu ieraudzīt? Kur jūs atrodaties? Vai jūs neesat tikai ideja?

Un te parādās bailes. Bailes paceļas. “O, ja manis nav, tad kā lai es dzīvoju tālāk?” Tā arī ir doma. Esībā nav apstāšanās vai turpinājuma. Tās ir tikai idejas. Jums ir visnotaļ labi. Absolūtais atslābums esībā. Absolūtā klātbūtne. Jūs atrodaties tur, kur jūsu nav. Par šāda veida neprātu mēs runājam tikai šeit un tomēr tas viss rezonē ar absolūto patiesību un skaidrību jūsos. Jūs nekad nespēsiet izteikt to vārdos pietiekošā mērā. Nav vārdu, nav koncepciju, kas spētu to nodot. Vienkārši jūs esiet. Godiniet to. Kādā veidā? Nepadodoties nosliecei aizrauties ar savām domām. Domas parādās. Ļaujiet tām parādīties, nekrītiet panikā. Palieciet kā tukšums. Saglabājiet prātu bezkaislīgu. Un tad tas, ko tagad sauc par prātu, būs tikai Es. Esiet tajā. Jūs jau esat vienoti ar to. Jūs tikai nosapņojāt, ka bijāt kaut kas nošķirts no tā.

Es vēlreiz jums atgādinu, ka viena no jaudīgākām apziņas tendencēm ir sevis identificēšana ar “es esmu darītājs”. Neskaraties klāt šai darītāja sajūtai un tad jūs būsiet brīvi. Pieskaraties darītājam, esiet darītājs – un jūsu karma uzreiz būs klāt, un jūs vāksiet karmas augļus. Kļūstiet par darītāju un jūs uzņemsieties atbildību par savu identifikāciju. Neskaraties klāt šai darītāja sajūtai un jūs būsiet pati brīvība. Darbības neparedz darītāju. Darbības rodas pašas no sevis, spontāni. Pieskarieties darītāja sajūtai un jūs dosieties ceļojumā pa izpausto pasauli. Jūs sāksiet izvairīties, izvēlēties un nosodīt; jūs nokļūsiet likstu, iedomīguma, lepnuma telpā – cilvēces slimību dimensijā, tā es teiktu. Palieciet tikai kā Tukšums un skatieties.

Radīsies doma: “Bet kā tad, lai es palieku kā tas, ja man jāpilda savi pienākumi?” Daži saka: “Ļoti patīkami apmeklēt satsangu un piesātināties ar šo lielisko sajūtu, bet tagad vajag atgriezties reālajā pasaulē”. Kas ir “reālā pasaule”? “Reālais” nenozīmē tukšumu. Viss tas, viss, ko jūs spējat uztvert, iegaumēt, par ko varat padomāt, ir apziņas spēle. Kad mēs sakām “reālā pasaule”, mēs bieži domājam bēgšanu atpakaļ identifikācijas vājprātā. Jums šķiet, ka, ja jūs cieši nesaķersiet to, ko uztverat, un nepārliecināsiet sevi, ka tā ir jūsu loma, jūsu – darītāja – pienākums, tad jūs varat arī nomirt.

Bet es jums saku – lai arī kādu lomu sāktu spēlēt šī ķermeņa-prāta izteiksme, tā tiks nospēlēta. Ja jums šķiet, ka, klausoties un respektējot šeit dzirdēto, jums vienkārši vajag sēdēt savā istabā, nekur neiet un izvairīties no cilvēkiem, tad tas ir bēdīgs secinājums. Dzīve turpinās, un patiesībā tās spēle kļūs vēl piesātinātāka, vēl brīnišķīgāka, bet jūs nemainīsiet savu mieru pret to. Kad jūs kļūstat par tukšumu, jūs redzat, ka tajā ir viss. Ja jūs uztverat personību tikai kā lomu, kuru apziņa spēlē šai formā, tas ir labi. Jums nevajag iet pie kāda un teikt: „Es tagad neesmu Džons, es esmu es”. Tā nav taisnība. Jūs varat sacīt: “Es, mani, mans”. “Es daru šo”, “Es dodos turp”, bet tas nekādi neietekmēs apziņu. Tas viss ir vienkārši funkcionēšana apziņā. Tā ir brīnišķīga, ja to vēro no neidentificēšanās viedokļa. Ar identificēšanos viss kļūs haotiski.

Ņemiet piemēru no manis. Es arī esmu šeit. Kāds var nodomāt: „Nu jā, tev jau labi, tu ceļo, komunicē ar cilvēkiem. Tāda ir tava darbošanās”. Bet arī manā gadījumā ir daudz izpausmju variantu. Man ir maza tējnīca un reizēm pietiek enerģijas darbam dārzā vai ceļojumam vai kaut kam vēl. Tas notiek. Es nejaucos tajā. Es ļauju tam izspēlēties patstāvīgi. Esmu klāt tai visā. Tas nemazina manu prieku, nemazina manu mieru. Notiek, protams, ķermeņa klātbūtne, prāta un apziņas klātbūtne, bet tas viss ir apziņas spēle, bet apziņa nav “lāga zellis”. Labs, slikts, bezpersonisks, kropls – tas viss tajā ir.

Es neidentificēju sevi ar apziņu. Es tikai vēroju to, ka esmu loma, ka tas viss mutuļo, dejo saskaņā ar savu dabu. Bet būtībā apziņa ir tīra. Šī tīrā apziņa – „es esmu” apziņa – tā ir visa sakne, tā strāvo cauri visam, bet mēs to redzam pēdējo. Par cik, tikko apziņa sevi identificē, tās būtība šā vai tā tiek tās interešu, prioritāšu, tendenču un nepatikas aizsegta. Tās aizsedz viņu. Tā nokļūst sarežģītā stāvoklī. Viņu hipnotizē tas, ko tā uztver. Pietiek ar uztveri un tās iekšējais miers, prieks, tukšums, nekustīgums, klusums un mīlestība kļūst par objektiem viņā, kurus tā meklē attiecībās ar citiem vai “citā”, tā vietā, lai iepazītu tajos savu sākotnējo stāvokli. Tas paliek nepamanīts. Kurš nepamana? Identificētā apziņa, ko mēs saucam “tu, es, Harijs, Džons, Sjūzena”. Ar šo redzējumu pietiek. Skatieties. Skatieties dziļi, ne ar kādu intelektuālu skatienu, bet vēlmes un vajadzības būt brīviem vadīti. Patiesais redzējums, kas nobriest līdz pašām saknēm, nekavējoties pārvērš sapinušos apziņu tīrajā esībā, priekā.

Jūs nevarat to apgūt universitātēs, jūs neapgūsiet to kafejnīcā un neiegaumēsiet tirgū. Tā ir jūsu zvaigžņu stunda – noķeriet to. Esiet pilnīgi atvērti, klāteoši, pieejami, patiesi. Lai šī atpazīšana, kas jūs atstāj tādus, kādi jūs bijāt vienmēr, ir īsts atklājums. Tā ir jūsu lielā veiksme, ka atrodaties šeit. Šeit, bet ne 7:30 vakarā Farvjūhauzā, 12., pie Mudži. Tas “šeit” atrodas aiz atrašanās vietas robežām. “Šeit” atrodas ārpus laika. Esot “šeit un tagad”, jūs nekur nevarēsiet aiziet. Ko jūs varat izdarīt, lai aizietu? Jūs esiet absolūtā vienotībā esot jūs paši.

Ļaujiet maniem vārdiem iesūkties jūsos bez atlikuma. Ļaujiet tiem pilnībā asimilēties jūsu apziņā. Pēc tam jūsu uzskati, jūsu skatījums uz dzīvi paši no sevis radikāli izmainīsies. Ļaujiet jūsu prātam, jūsu nosliecēm pilnībā pieņemt šo izpratni. Satsangs ir sērskābes vanna, kurā tiek iegremdēts jūsu prāts, jūsu identificēšanās. Vērsiet savu apziņu uz atrašanos sevī. Ļaujiet šai apziņai, šai sajūtai “Es esmu tikai tas Es esmu” piesūkties ar sevi. Saglabājiet savu prātu bezkaislīgu. Ar to pietiek. Pietiek. Tas arī viss.

Viss, aiz vārdu “tas ir tas” robežām. Tas, ko es jums pateicu, ir viss, kas jums jāzina. Tas ir viss, kas jums jāsadzird. Tomēr es atkārtošu to atkal un atkal. Tās ir ziepes, kas nomazgā visus priekšstatus. Jo visi priekšstati par jūsu patiesā “es” atrašanos ir maldīgi. Tas aizvedīs jūs pie “Es bez es”. Esiet šis Es bez Es. Palieciet tas. Tas ir brīnišķīgs stāvoklis ārpus stāvokļa. Absolūts. Šeit jūs nokļuvāt un izšķīdāt savā Budas dabā, Jēzus apziņā, Krišnas apziņā. Šeit jūs esat vienoti ar sevi. Jūs dzirdējāt, kā cilvēki saka “viena mīlestība”; šī vienotība ir mīlestība. Palieciet kā mīlestība.

Esiet mīlestībā. Šeit nevajag piepūli, nevajag garīgus vai reliģiskus vingrinājumus – tikai ceļš no prāta uz sirdi. Negaidiet kamēr tas notiks. Patiesība nav ceļojums. Tas ir tas kur beidzas visi ceļojumi. Patiesība nav koncepciju bunte. Visas koncepcijas pazūd tajā, atstājot jūs tādus, kādi jūs esiet. Pierodiet pie sevis bez informācijas par sevi. Tajā, pašā par sevi, nepastāv rezumē, nav iepriekšējo pārdzīvojumu fotoalbumu. Nav stāstu. Palieciet kā tas. No šejienes jūs ieraudzīsiet ļoti skaidri, ļoti dzīvi, kā darbojas prāts un rodas identifikācija. Tas kļūs acīmredzams. Jūsu bezkaislīga redzējuma spēks ir jūsu prieks, jūsu brīvība.

– Mudži

https://normundsastra.eu/

Library_page_7771285812_21772f2218_b
Pašizziņas prakses

Trīs dzīves likumi

Cilvēkiem būtu jāstāsta stāstus viens otram un jāklausās vienam otru. Katrs cilvēks, kuru jūs satiekat, sniedz jums vērtīgu mācībstundu, ...

1677
20. augustā, 2017
Library_page_5151138
Attiecības

Mirkļi, kad mīlestība liek tev atvērties

Mīlestība ne vienmēr liek justies droši, jo mīlestība ir tīrs potenciāls un tīra klātbūtne, un tās laikā katra sajūta un impulsa dvesma i...

1168
13. augustā, 2017
Library_page_dulas
Emocijas

Mierinājums jaunajiem vecākiem

Tavs bērns izvēlējās tevi – unikālo mammu un tēti, kam piedzimt. Viņš neizvēlējās gudro dakteri, skolotāju vai kaimiņieni, bet tevi.

769
17. jūlijā, 2017
Library_page_evdomadiaies-erwtikes-provlepseis-zodia-16-5-1-6-h793
Prāts & psiholoģija

Kā sadzirdēt savu aicinājumu

3 veidi, kā atcerēties, kāpēc Tava dvēsele izvēlējās tieši šo dzīvi   “Tu esi šeit ieradies ar noteiktu uzdevumu. Tu esi daļa no visuma...

5606
1. augustā, 2017
Library_page_gara-vasara-_2015_-231
Pašizziņas prakses

Tavas dzīves "restarts"

Būt veselam, dzīvespriecīgam un laimīgam - tā nav ne iedzimta īpatnība, ne "Dieva dāvana". Tāpat šim stāvoklim nav nekādas saistības ar n...

2377
13. jūlijā, 2017
Library_page_monks-in-sunlight-56a0c4953df78cafdaa4d8b4
Ķermenis & veselība

Kad es elpoju, es jūtu savu vienotību ar dzīvi

Parasti mēs nepamanām, kā elpojam, taču bez elpošanas nevarētu nodzīvot ne sekundi. No tā, kā mēs elpojam, ir atkarīgs, cik daudz mūsos i...

458
9. jūlijā, 2017
Library_page_0569f31d6d62baa0248c76ec1f964f01
Prāts & psiholoģija

Līza Burbo: nomainiet vārdu “problēma” ar vārdu “pieredze”

Jums patiešām ir problēmas? Es no sirds ticu, ka mēs izvairītos no liela daudzuma problēmu, ja nebūtu tāda apzīmējuma kā “problēma”. Vār...

1550
2. jūlijā, 2017
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

323
26. jūnijā, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

184
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/mYqKjsrFmJA
Joga

Four Paths of Yoga

In this video with lively animation, Sadhguru speaks about the four paths of yoga and tells the story of four yogis who run to an ancient temple to escape the rain.

217
25. jūnijā, 2017
https://youtu.be/-x8EZrm3Nik
Joga

A Simple Reminder That Anything Is Possible

A Simple Reminder That Anything Is Possible

251
25. jūnijā, 2017
Library_page_universe-voie-lactee-
Apzinatība

Rūpējoties par drošību, mēs zaudējam iespēju atvērties

Ja Tu paslēpsi ziedu istabā, lai tam nepiekļūst ne saule, ne jelkāda vēja plūsmiņa, tad, iespējams, Tu domā, ka esi to pasargājis. Taču š...

1778
22. jūnijā, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=Un2yBgIAxYs
Ekoloģija

How trees talk to each other

"A forest is much more than what you see," says ecologist Suzanne Simard. Her 30 years of research in Canadian forests have led to an astounding discovery — trees talk, often and over vast distances. Learn more about the harmonious yet complicated social lives of trees and prepare to see the natural world with new eyes.

544
19. jūnijā, 2017
Library_page_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likum...

11384
14. jūnijā, 2017
Library_page_vientul
Prāts & psiholoģija

Vientuļās sievietes

Mūsu valstī ir ļoti daudz vientuļu sieviešu. Laulības šķiršana vai attiecību pārtraukšana. Nespēja veidot ilglaicīgas attiecības, vai nev...

8338
7. jūnijā, 2017
Library_page_wanderlust-nature-photography-lizzy-gadd-32_3_
Advaita

Ciešanas ir nepieciešamas līdz brīdim, kamēr saprotat, ka varat iztikt bez tām

Ekharts Tolle – rakstnieks un filozofs, viens no mūsdienu Rietumu garīgajiem skolotājiem. 1977.gadā pēc ilgstošas depresijas viņš piedzīv...

7972
29. maijā, 2017
Library_page_s617289952887514585_p471_i1_w952
Prāts & psiholoģija

Beznosacījuma pieņemšana

Vēl studējot Stenfordas fakultātē, es biju viena no nelielās ārstu un psihologu grupas, kas piedalījās humānistiskās psihoterapijas pioni...

2768
19. maijā, 2017
Library_page_6
Tantra

Dievietes atgriešanās

Sarita runā par Dievietes ceļojumu, - no seniem laikiem līdz pat mūsdienām, no vajāšanām un varas spēlēm uz patieso sievišķības potenciāl...

2273
14. maijā, 2017
Library_page_d442e6e6e6ddb3f041479b2a0dfa94b8
Būdisms

Dalailamas vēstījums par cilvēka smadzeņu masīvo skalošanu

Dalailama vienmēr ir piesaistījis sev lielu uzmanību, un ne bez iemesla. Dalailamam ir brīnišķīgs raksts par masveida cilvēka “smadzeņu s...

2432
2. maijā, 2017
Library_page_stephen-fry
Prāts & psiholoģija

Pārstājiet sevi želot – un jūs būsiet laimīgi

Pāris brīnišķīgu Stīvena Fraja – aktiera, rakstnieka un cīnītāja par cilvēku tiesībām, padomu. Galvenais, par ko es gribētu būt pārlieci...

6414
25. aprīlī, 2017
Library_page_meditating-woman-on-beach-for-website_orig
Joga

Научные исследования: йога, старение и мозг

На протяжении нескольких последних десятилетий было открыто, что наш мозг претерпевает изменения в зависимости от того, чем мы занимаемся...

902
25. aprīlī, 2017
https://www.youtube.com/watch?v=-0-SL-iswbA
Joga

America's Largest Yoga Class

Welcome to yoga at Grace Cathedral in San Francisco, the largest yoga class in America.

685
25. aprīlī, 2017
Library_page_holy-men-by-joseph-anthony-lawrence-photogrvphy_magazine-08
Attiecības

Tuvu attiecību jēga ir tajā, lai tu paliec tu pats

Dažreiz notiek tā, ka kāds cilvēks pēkšņi atvieglo mūsu dvēseles sāpes un nedaudz mīkstina mūsu rētas. Piemēram, sāk par mums rūpēties, k...

10878
19. aprīlī, 2017
Library_page_2__1_
Ķermenis & veselība

Lai attīstītu imunitāti, bērniem ir vajadzīgi mikrobi, nevis antibiotikas

Pārmērīgi higiēniski apstākļi izraisa hroniskas slimības.   Ļaujot bērniem spēlēties ar zemi, mēs patiesībā palīdzam viņu imūnsistēmas ...

2804
7. aprīlī, 2017
https://youtu.be/DESrcwkeYAQ
Dao

Искусство Китайской медицины

Искусство Китайской медицины - Практики Ци Гун / Тай Чи / Медитация

681
3. aprīlī, 2017
Library_page_photo-1444703686981-a3abbc4d4fe3
Emocijas

Piedošanas mirklis

Nepūlies piedot. Piedošana nav kaut kā “darīšana”. Vienkārši pieņem, ka šis mirklis ir tieši tāds, kāds tas ir. Un arī pagātne ir tāda...

6718
28. martā, 2017
Library_page_bcf1358808ef60e07745025dcd7f0141
Ķermenis & veselība

Kā elpošanas ritms ietekmē atmiņu un bailes

Ziemeļrietumu medicīnas universitātes zinātnieki pirmo reizi ir atklājuši, ka elpošanas ritms cilvēka smadzenēs rada elektrisku aktivitāt...

2608
21. martā, 2017
Library_page_____________
Apzinatība

Ieklausieties noslēpumainajā

Ieklausieties noslēpumainajā; nenoliedziet to. Nesteidzieties apgalvot, ka tas nepastāv. Visi apziņas cilvēki, kuri staigājuši pa Zemi, t...

1701
16. martā, 2017
https://youtu.be/D9xFFyUOpXo

Before the Flood

From Academy Award®-winning filmmaker Fisher Stevens and Academy Award-winning actor, and environmental activist Leonardo DiCaprio, BEFORE THE FLOOD presents a riveting account of the dramatic changes now occurring around the world due to climate change.

997
6. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=dqTTojTija8

Deep Message to the School System

Deep message to the school system!

1500
2. oktobrī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=YIP4W30GDs4

Ananda Kaulika. Call of the Spirit - the Song of Gara Vasara

Beloved Heart Come soon, come and let's share this Divine news - Let's share the news with open sky and green pastures Spreading this call of the Spirit and Love of Gara Vasara* (* "long summer" or "summer of the spirit") News of the Spirit is - Love is Life Love is Death Love is Pure Gold and this Love happens only in this moment. If you lose this moment Love is lost - So don't miss this moment of festivity Come, come, join us Let's sing, dance and celebrate This moment of Love... **************************************************************************************************** Welcome to Sacred Journey Gara Vasara July, 25-29, Latvia http://garavasara.com/journey2016

1429
3. jūnijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=GRpgwNiWnx8
1566
15. maijā, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=rhcJNJbRJ6U

Dying to be me!

Doctors had given Anita Moorjani just hours to live when she arrived at the hospital in a coma on the morning of February 2nd, 2006. Unable to move as a result of the cancer that had ravaged her body for almost four years, Anita entered another dimension, where she experienced great clarity and understanding of her life and purpose here on earth. She was given a choice of whether to return to life or not, and chose to return to life when she realized that “heaven” is a state and not a place. This subsequently resulted in a remarkable and complete recovery of her health. Anita’s riveting talk will inspire you to transform your life by living more authentically, discovering your greatest passions, transcending your deepest fears, and living from a place of pure joy. Her true story will radically alter your current beliefs about yourself, your purpose on earth, your health, your relationships, and your life!

1352
5. aprīlī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=UyyjU8fzEYU

The Stroke of Insight

Neuroanatomist Jill Bolte Taylor had an opportunity few brain scientists would wish for: One morning, she realized she was having a massive stroke. As it happened -- as she felt her brain functions slip away one by one, speech, movement, understanding -- she studied and remembered every moment. This is a powerful story about how our brains define us and connect us to the world and to one another. http://www.ted.com

1290
23. februārī, 2016
https://www.youtube.com/watch?v=vqCOss4hqnE

Higher consciousness

'Higher consciousness' sounds mystical and possibly irritating. It shouldn't. It just captures how we see things when we go beyond our own egos. Please help us make films by pressing subscribe: http://tinyurl.com/o28mut7

1529
26. oktobrī, 2015
https://www.youtube.com/watch?v=_Y51YETlzgU
Sabiedrība
1246
9. janvārī, 2017