Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_02_nepal_arvores_0 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Zaļā Planēta

Zinātne pierāda, ka koku apskaušana uzlabo veselību

Šobrīd ir zinātniski pierādīts, ka koku apskaušana var labvēlīgi ietekmēt cilvēku veselību, jo tiek izmainīta vibrāciju frekvence.

Iespējams koku apskaušana ieguvusi popularitāti kā ļaundabīga hipiju prakse, bet šobrīd ir zinātniski apstiprināts, ka koku apskaušanai var būt neticami labvēlīga ietekme gan uz cilvēku, gan planētu kopumā. Pretēji populārajam uzskatam, apskaušana, vai tikai būšana koka tuvumā, var uzlabot cilvēka veselību vairākos veidos.

Nesen publicētajā Metthew Silverstone grāmatā „Blinded by Science”, ir pierādījumi, kas apstiprina, ka koki un to dziedinošais spēks ietver arī ietekmi uz garīgām slimībām, uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (Attention Deficit Hyperactivity Disorder), koncentrēšanos, reakcijas laiku, depresiju un spēju remdēt galvas sāpes.

Saskaņā ar neskaitāmiem pētījumiem, kas citēti grāmatā, laikā, kad notiek mijiedarbība ar augiem, bērniem uzlabojas veselība un pašsajūta, tiek sasniegts ievērojams psiholoģiskais un fizioloģiskais efekts. Grāmatā tika norādīts, ka bērniem atrodoties zaļā vidē uzlabojas emocionālā un kognitīvā uzvedība, kā arī rotaļas kļūst radošākas tieši zaļā vidē.

Plašā publiskā ziņojumā par veselību, kurā analizēta saistība starp zaļo telpu un garīgo veselību, minēts, ka „iespēja atrasties dabā ievērojami veicina garīgās spējas un uzlabo pašsajūtu”.

Kas dabā ir tāds, kas ievērojami atvieglo dažādus simptomus? Daudzi var domāt, ka tā ir atvērtā zaļā telpa, kas veicina simptomu remdēšanu, bet Silverstone parāda, kas tas ir kaut kas vairāk kā šī teorija. Viņš skaidro, kā koku un augu vibrāciju īpašības veicina veselības uzlabošanos - ne tikai atvērtā zaļā telpa.

Viss vibrē un dažādas vibrācijas neapšaubāmi ietekmē dabisko izturēšanos. Kā ziņo „Natural News”, ir pierādīts, ka, ja kāds izdzertu glāzi ar ūdeni uz kuru iedarbojušās 10 Hz spēcīgas vibrācijas, momentā mainītos asins recēšanas ātrums.

Līdzīgā veidā koki ietekmē cilvēkus (un pārējās radības). Kad kāds pieskaras kokam, atšķirīgās koka vibrācijas ietekmē dažādus bioloģiskos procesus ķermenī.

Grāmatā „Blinded by Science”, šāda teorija ir apstiprināta ar simtiem pārbaudītiem pētījumiem, nodrošinot pierādījumus, ka koku apskaušana nav tikai priekš hipijiem, bet priekš visiem.

Milzīga, spēcīga ozola apskaušana ir ne tikai terapeitiska un par brīvu, bet arī piedāvā ļoti daudz labumus un cilvēkiem ietaupa ļoti daudz finanšu resursus, kas tiek tērēti veselības uzlabošanai.

Līdzīgā ziņojumā par dabas ietekmi uz veselības uzlabošanos ir rakstīts - „droša, zaļa telpa var būt tikpat efektīva kā zāļu izrakstīšana, lai ārstētu kādu no psihisko slimību formām”.

Cilvēki var dzīvot, neievērojot dabas likumus, tik ilgi līdz parādās atbilstoši simptomi, kas norāda, ka cilvēks ir bijis atšķirts no dabas. Ņemot vērā, ka palielinās to slimību skaits, kuras rodas no cilvēka dzīves veida, ir skaidrs, ka vairāk uzmanības būtu jāvērš uz dažādām holistiskām praksēm, arī tādām kā šī, lai mazinātu disbalansu un kliedētu dzīvesveida radītās slimības.

Avots: True Activist

* no angļu valodas tulkoja Ginta Millere.

* Korektors: Gatis Beinars

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_whatsapp_image_2018-03-15_at_14.59.36
Ķermenis & veselība

Vienotai ar Dievišķo

Gaidot īpašo koncertu 31. martā Rīgā iedvesmojošu interviju sniedz mūziķe, dzīves skolotāja, iedvesmotāja un īpaša sieviete SNATAM KAUR

1712
15. martā, 2018
Library_page_gara-vasara-_2015_-231
Pašizziņas prakses

Tavas dzīves "restarts"

Būt veselam, dzīvespriecīgam un laimīgam - tā nav ne iedzimta īpatnība, ne "Dieva dāvana". Tāpat šim stāvoklim nav nekādas saistības ar n...

4448
13. jūlijā, 2017
Library_page_amy-ross
Zaļā Planēta

Cik daudz mēs patiesībā zinām par psihodēliskajām sēnēm?

Gadsimtiem ilgi “maģiskās” sēnes ir gan cildinātas, gan peltas to apziņu paplašinošās iedarbības dēļ. Tādu phihodēlisko vielu kā sēnes u...

5118
18. janvārī, 2016
Library_page_1440-900-81079
Zaļā Planēta

4 veidi kā ceļojumi var paplašināt apziņu

"Īstam ceļojumam nav galamērķis. Ceļotājiem nav mērķis, tie nepārtraukti atklāj, ka ir kaut kur citur ... Daba nemainās; tai nav iekšpuse...

5124
25. jūnijā, 2015
Library_page_11096611_848279421912174_7753644055807266370_n
Pašizziņas prakses

Sauciens no Viņas Puses

Kā saka mans sens draugs: "Dzīve ir iekārtota tā, ka vienā brīdī ir garlaicīgi, citā – bailīgi". Kaut kādā ziņā cilvēka dzīvi var salīdzi...

5171
1. maijā, 2015
Library_page_content_mushroomcaps
Zaļā Planēta

Грибы — что мы действительно знаем об этой форме жизни

В 2000-м году профессор Тошиюки Накагаки, биолог и физик из японского университета Хоккайдо, взял образец желтого плесневого гриба и поло...

5060
26. novembrī, 2014