Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_composing-2391033_1280 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Prāts & psiholoģija

5 pazīmes, kas norāda, ka esat sevi pāraudzis

Ja jūs ieskatīsieties sevī, tad sapratīsiet, ka Visums gatavojas nākt jums palīgā, un tad viss neiespējamais kļūs iespējams.

 

 “Katrs solis uz priekšu nozīmē izlaušanos no šīs pirmatnējās bezapziņas visaptverošā mātišķā klēpja, kurā atrodas lielākā daļa cilvēku”.

Karls Jungs, “Mūsdienu cilvēka dvēseles problēma”.

Ceļojumā pa dzīvi daudzas no žēlastībām, kas mūs uzliek uz pareizā ceļa un neļauj no tā novirzīties, visvairāk atklājas personības krīzes periodos. Jūsu labsajūtas pārbaudījums – lūk, kas ir ilgstošas un apzinātas cilvēka personības transformācijas katalizators. Lai to uzsāktu, kļūstot par labāku sevis versiju, no sākuma ir nepieciešams atmosties un pārvarēt pašu tumšāko no savām pusēm.

Kad daudzus gadus atpakaļ es pati gāju cauri šim procesam, manā dzīvē bija tik ļoti dziļa krīze, ka es to vairs nespēju ignorēt un slēpt no apkārtējiem. Dzīve bija it kā apstājusies. Laime izrādījās vien tikai sapnis. Manam brīnišķīgajam darbam korporācijā, ideālajai laulībai, draugiem un visai manai mantībai šķita zudusi jēga, bet pasaule izskatījās tumša un nepiedeva ne mazāko kļūdu. Dzīve bija pārvērtusies par neko… un es vēlējos, kaut tā ātrāk izbeigtos.

Šī arī bija mana “dvēseles tumšā puse”, kā mūsu laikos daudzi dēvē tamlīdzīgas lietas. Bija neizsakāmi sāpīgi sakopot spēkus un pārvarēt savu ieaudzināto bezpalīdzību un atkarību, pilnībā sevi pārkārtot, atjaunojot vēlmi dzīvot. Kā kāpurs, kas pamet sava kokona komfortu, lai izplestu spārnus, tā arī man nācās pieņemt to, ka daudzas lietas, kas bija šķitušas ērtas, bija pārvērtušās par mana progresa ierobežotājiem, un tādēļ tās vajadzēja izmest aiz borta.

Bieži vien nav viegli sajust to mirkli, kad pienācis lielo pārmaiņu laiks. Pat visspēcīgākās zemestrīces ir kumulatīvs, daudzu nemanāmu Zemes garozas nobīžu rezultāts. Analoģiski, pateicoties daudziem nemanāmiem satricinājumiem, mainās arī mūsu dzīve. Ja jūs ieskatīsieties sevī, tad sapratīsiet, ka Visums gatavojas nākt jums palīgā, un tad viss neiespējamais kļūs iespējams.

Zemāk ir uzskaitīti 5 iemesli, kas norāda uz to, ka pašlaik jūs, iespējams, pāraugat sevi, un ka jums ir nepieciešams koncentrēt visas pūles personības attīstībai. Atalgojums ir tā vērts, lai dubultotu jebkuras ciešanas, caur kurām varētu tikt panākts iekšējais līdzsvars un dzīve piepildīta ar pozitīvu enerģiju, jo pasaulei līdz izmisumam ir nepieciešami atmodināti un pašpietiekami cilvēki, kuri nevēlas “izliekties”.

1.     Jūs esat nelaimīgs

Vai jūs esat laimīgs? Šķiet, ka šodien nemēdz būt laimīgu cilvēku, taču laime ir katra cilvēka neatņemamas tiesības un atlīdzība tiem, kuri izrādīsies pietiekami drosmīgi godīgai pašizziņai. Mūs visus māca skatīt laimi no materiālās “veiksmes” skatu punkta, kas izpaužas kā maksa par to, ka veltām savu dzīvi patērētāju un korporatīvās kultūras paradigmai.

Taču, gala rezultātā tāda paradigma mums piedāvā tikai dzīvesveida  izmaiņas, bet ne patiesu iekšējo mieru. Ja jums nav pazīstams iekšējais miers, tātad jūsu darbības neveicina jūsu personīgās, apzinātās un dabiskās laimes sajūtas iepazīšanu.

Tā personība, ko jūs paši sev esat radījuši, vairs neļauj jums būt sev pašam, un tādēļ jums ir nepieciešama pilnīga savas dzīves apcere.

2. Jūsu uzvedība noved pie pašiznīcināšanās

Mūsdienās vispopulārākās garīgās krīzes ārstēšanas metodes ir medikamenti un pašārstēšanās. No kuriem pēdējā ir iespējama visdažādākajās formās, sākot ar psihologa apmeklēšanu un beidzot ar fetišismu. Cilvēkam ir daudz vienkāršāk, un arī sabiedrības attieksme ir labvēlīgāka, ja viņš visus savus iekšējos konfliktus patur sevī un necenšas pašrealizēties.

Jūs jau zināt, vai jūs tiecaties pašiznīcināties vai ne, taču zināt vēl nenozīmē saprast to, kāda ir pašiznīcinoša uzvedība. Jūsu dvēsele vēlas lai jūs atjaunojat saikni ar realitāti un atjaunojaties (no nulles, ja ir nepieciešams), taču jūsu ieradumi un apkārtējie, pretēji tam, vēlas saberzt visas jūsu ambīcijas miltos. Izvēle ir atkarīga no jums.

No šejienes radusies arī izpratne par viszemāko punktu, kas ir pazīstams daudziem šis pasaules laimīgākajiem cilvēkiem. Ja jūs arvien dziļāk un dziļāk grimstat pašiznīcināšanās bezdibenī, tas var norādīt uz jūsu centieniem izrauties no notiekošā neapzinātības, kuras slazdā šodien nokļūst ļoti daudz cilvēku.

Jūs varat sagaidīt kamēr sasniegsiet viszemāko punktu, vai arī izvēlēties citu ceļu, ko saka priekšā jūsu dvēsele. Uz spēles tiek likta jūsu dzīve, un jūs esat brīvi jebkurā brīdī izrādīt labestību pret sevi un noiet no pašiznīcināšanās ceļa.

3. Jūsu attiecības mainās, un nav teikts, ka uz labo pusi

Kad mēs iepazīstamies ar cilvēku, starp mums rodas attiecības, kas rezultātā noteiks to, kāda būs mūsu loma vienam otra dzīvē. Iepazīstoties ar savu skolotāju, mēs momentāni apzināmies savu kā viņa skolnieka statusu, un tādēļ atbilstoši uzvedamies. Bet kad mēs pirmo reizi satiekam savu otro pusīti, instinkti mums saka, ka šī tikšanās mainīs mūsu dzīvi.

Taču šīs “fiksētās lomas”, kā tās pieņemts saukt, sagrūst, kad jūs pāraugat sevi un sākat pārsniegt citu cilvēku gaidas. Un tie, kuri ir klātesoši jūsu dzīvē, ievēro šīs pārmaiņas vai nu tieši, vai arī enerģētisko vibrāciju līmenī.

Jums var sākt likties, ka attiecības ar draugiem ir kļuvušas neērtas, jūs jūtat, ka esat pārāks par savu aizbildni vai uzvedaties pārāk pašpārliecināti ar savu priekšnieku. Parasti pārmaiņas padara cilvēkus nepatīkamus sabiedrībā, un ja jūsu attiecībās ir novērojama spriedze vai grūtības, tas var tieši norādīt uz to, ka jūsos kaut kas ir mainījies un apkārtējie to ir sajutuši. Un tuvinieku sajūtas nekad nemelo.

4. Iepriekšējās izklaides vairs nesagādā baudu

Izklaides novērš mūsu uzmanību no realitātes. Savā veidā tā ir bēgšana no reālās pasaules, tikai tā vairs nedod prieka sajūtu. Tagad jums ir jāvelta vairāk uzmanības sev, bet kultūras rituāli, pie kuriem esat tik ļoti pieradis, ir kļuvuši bezjēdzīgi jūsu personības izaugsmei.

Acīmredzams, ka daudzi cilvēki ar nodomu novērš savu uzmanību no reālās dzīves, taču jums ir sajūta, ka jums pietrūkst kaut kā ļoti svarīga, kad jūs nodarbojaties ar ierastām lietām.

Vairs nav svarīgi, kuram ir vairāk mantiņu, un muļķīgas izdarības, ko cilvēki dara izklaides pēc, izskatās pēc bērnu jociņiem salīdzinājumā ar to, kā patiesībā vajag rūpēties par savu personīgo izaugsmi. Bet jūs iemācīsieties izcelt vissvarīgāko savas dzīves nekārtībā.

Īstie draugi paliks ar jums, bet tie, kuri nespēj un neatbalsta jūs jūsu progresā, paliks pagātnē.

5. Jūs redzat un apzināties vispārpieņemtās realitātes ilūziju

Jūsu pasaules uztvere kļūst daudz dziļāka, un mehānisms, kas mums visiem rada “realitāti”, uz jums vairs nedarbojas. Popkultūra kļūst vēl radošāka un garīgi iznīcinoša. Tā saucamās “ziņas” ir pārvērtušās par absurda teātri. Ir ļoti skaidri redzama vēlme atbilst tam visam, īpaši starp tiem, kuri ar visiem spēkiem cenšas “iekļauties”.

Izvairoties no šiem izliktajiem slazdiem, jūs atklājat sev daudzus “normālus” mūsdienu dzīves aspektus. Jūsu uzmanību un enerģiju visu laiku novērš grandiozas un savā būtībā gandrīz absurdas ilūzijas. Taču tās vairs jūs neiespaido, un šis absurds kalpo augstākajam mērķim - palīdzēt jums noteikt garīguma klātbūtni jūsu dzīvē. Tas ir mājiens uz to, ka ir pienācis laiks sākt attīstīt savu iekšējo pasauli.

Beigu beigās, jūsu dzīve pieder vien jums, un nevienam citam. Un tikai no jums ir atkarīgs tas, vai jūs iegūsiet sev mieru un laimi īslaicīgās uzturēšanās laikā uz šīs pērļu zilās planētas. Zinu, šodien daudzi cilvēki uzskata šo pasauli par neizturamu vietu, taču jūsu viedoklis var un noteikti mainīsies, ja jūs izrādīsiet vīrišķību un uzmanību, kas nepieciešamas lai transformētu savu personību.

 

* Avots: cluber.com.ua;

* No krievu valodas tulkoja Kristīna Zacesta.

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_wild-865296_1280
Prāts & psiholoģija

Izvairieties no ziņām

Ziņas prātam ir kā cukurs ķermenim Mēs esam tik labi informēti un tomēr zinām tik maz. Kādēļ tā? Tādēļ, ka pirms 200 gadiem tika izdomāt...

10988
14. aprīlī, 2016
Library_page_alone-2666433_1280_1_
Ķermenis & veselība

Slimība palīdz mums iegūt vēlamo

Daži psihoterapeiti uzskata, ka gandrīz visu saslimšanu pamatā ir psiholoģisks iemesls. Tomēr klasiskā medicīna oficiāli atzīst septiņas ...

16862
12. janvārī, 2016
Library_page_is_this_how_you_see_me-1429508
Prāts & psiholoģija

Prasme sadzirdēt savas vēlmes

Bieži runāju par to, "Kā izprast savas patiesās vēlmes", jo šī tēma ir izrādījusies par vienu no tām, kas cilvēkus interesē visvairāk, st...

13256
22. martā, 2016
Library_page_8377860-r3l8t8d-1000-7
Prāts & psiholoģija

32 atklājumi 32 gados

Ir brīži, kad sakrājas tik daudz jautājumu, ka tiem kaut kādā veidā ir jāļauj parādīties dienas gaismā. Rakstniece, žurnāliste, blogere u...

10424
13. martā, 2016
Library_page_face
Prāts & psiholoģija

Pieci muļķības likumi

Pazīstama ekonomista raksts par to, kādēļ idioti ir tik bīstami un vai ir iespējams ar viņiem cīnīties. Itāļu vēsturnieks-ekonomists Kar...

14118
5. janvārī, 2016
Library_page_d9jdoptcm0g
Ķermenis & veselība

Iemācīties ieklausīties savā ķermenī

 „Visas slimības sākas galvā”. Tieši mūsu domas ir spējīgas vadīt tik sarežģītu sistēmu kā cilvēka organisms. Lai iemācītos valdīt pār s...

12405
11. decembrī, 2015
Library_page_12040762_m
Prāts & psiholoģija

Mācība par dziedinošo domu spēku

Luīze Heja mums atgādina, ka mēs paši esam atbildīgi par visiem notikumiem savā dzīvē - vislabākajiem un vissliktākajiem. Katra mūsu doma...

11290
21. novembrī, 2015
Library_page_img_1272
Prāts & psiholoģija

8 jautājumi, kas mainīs tavu dzīvi

„Manis teiktais varbūt nemainīs tavas domas, bet nekad nav par vēlu, vai, kā manā gadījumā, pārāk agri, lai kļūtu, kas tu vēlies būt. Tam...

12606
22. aprīlī, 2015
Library_page_1238860_543114525762000_854984976_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi....

21853
24. martā, 2015
Library_page_8379310-r3l8t8d-1000-11
Prāts & psiholoģija

Viktors Frankls - tiem, kuri zaudējuši dzīves jēgu

Viktors Frankls - slavenais austriešu ārsts-psihoterapeits, psihologs un filozofs, pabijis Osvencimā. Piedāvājam nodaļu no viņa grāmatas ...

13904
13. janvārī, 2015
Library_page_gunes
Prāts & psiholoģija

10 lietas, ko tu piedzīvosi, kad sāksi izbaudīt vienatni

Ir cilvēki, kas domā, ka “būt vienam” ir slikti. Tas nozīmē, ka esi nesabiedrisks vai nevēlams, un neviena no šīm pozīcijām netiek uzskat...

10260
16. decembrī, 2014
Library_page_travel_0009
Prāts & psiholoģija

7 psiholoģijas likumi, kas spēj izmainīt jūsu pasaules uzskatu

Vienkārši, bet ļoti efektīvi  psiholoģijas likumi, spējīgi apgriezt kājām gaisā jūsu pasaules uztveri! Psiholoģijas likumi, kuri var pad...

28591
30. novembrī, 2014
Library_page_overworked
Prāts & psiholoģija

Kāpēc mēs visi esam tik aizņemti?

Eimija Raupa (rakstniece, akupunktūriste, herbāliste un sieviešu veselības un auglības eksperte) raksta izdevumā „The Huffington Post” 20...

7728
24. novembrī, 2014
Library_page_original
Prāts & psiholoģija

Возможно ли быть всегда счастливым?

Отсутствие энергии – это первый признак приближающихся несчастий и болезней. В Аюрведе говорится, что если человек продвигается в духовно...

6489
2. novembrī, 2014
Library_page_10325712_662210477185737_6215411496030530408_n
Prāts & psiholoģija

Ja šķiet, ka viss iet greizi, vienkārši atcerieties šīs 8 lietas

„Es sēžu uz savas slimnīcas gultas, gaidot abu krūšu noņemšanu. Bet dīvainā kārtā es jūtos laimīga. Līdz šim man nebija problēmu ar vesel...

10878
22. oktobrī, 2014
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Vēlēšanos veikals

Visuma nomalē atrodas kāds veikaliņš. Izkārtnes tam sen jau nav – to kādreiz aiznesa kāda viesuļvētra, bet jaunu izkārtni saimnieks nelik...

6502
19. augustā, 2014
Library_page_original-5
Prāts & psiholoģija

Sāpes no tuvākas iepazīšanās ar sevi

Kā mēs kļūstam ar kādu pietiekami tuvi, tad viņa sabiedrībā mēs neizbēgami noņemam visas maskas un sociālās lomas. Viņš pamazām uzzina mū...

6855
8. augustā, 2014
Library_page_315400_4051152993680_1122618631_n
Prāts & psiholoģija

15 iemesli, kāpēc sākt sekot savam sapnim jau šodien

Kādu dienu visa Jūsu dzīve nozibsnīs gar Jūsu acīm. Pārliecinieties, ka tā būs skatīšanās vērta /autors nezināms/. Vai Tev ir sapnis? Vē...

6333
31. jūlijā, 2014
Library_page_308511_542176242501837_471737872_n
Ķermenis & veselība

рАковая жизнь или психосоматика онкологии

Сегодня есть много «официальных» теорий возникновения рака. В них описываются влияния вирусов, мутаций и канцерогенов как пускового факто...

6200
28. jūlijā, 2014
Library_page_bicycle-1822528_1280
Prāts & psiholoģija

Проблема как тоник для эго

«Эго не чувствует себя хорошо, легко, ему не достаточно 
холмиков, оно хочет горы. Даже если это страдание, это не
 должен быть холмик, э...

5050
3. februārī, 2012
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Магазин желаний

На задворках Вселенной находился один магазинчик. Вывески на нем давно уже не было - ее когда-то унесло ураганом, а новую хозяин не стал ...

4528
15. septembrī, 2014