Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_1333b819ae0bd1bb3ee35a33b4c5b525 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Attiecības

Daudzsievības alķīmija

Galīgo lēmumu uzrakstīt šo materiālu mani pamudināja nesenie manas senas draudzenes dzīves notikumi. Viņas “stāsts” ir pats banālākais šajā civilizētajā pasaulē. Viņa iemīlēja precētu vīrieti, ieguldīja viņa attīstībā daudz garīgā spēka, mīlestības un sievišķās enerģijas. Bet tajā pašā laikā viņa joprojām bija tā “nepareizā dzīves pavadone”, attiecīgi, visu laiku izjūtot uz sevi spiedienu, ko izraisa sociālās normas.  Turklāt viņa pati visu laiku piedzīvoja neviennozīmīgas jūtas, kas iesākās ar dusmām pret savu vājā rakstura iemīļoto un tā „pareizo dzīvesbiedri” un beidzās ar līdzjūtību pret viņiem abiem. Šī sieviete pieņēma varonīgu lēmumu - netraucēt sava mīļotā vīrieša ģimenes dzīvi, lai arī šis lēmums nāca daudz par vēlu, jo viņa jau bija šo to palīdzējusi, šo to patraucējusi viņa esošajām attiecībām. Lai kā arī nebūtu, viņa sagaidīja Jauno gadu vientulībā, ar sajūtu, ka viņas krūšu kurvis ir bijis pārgriezts pušu bez jebkādas narkozes. Savukārt viņas mīļotais vīrietis cenšas viņu izraut ārā no savas sirds un šis process vienmēr ievaino visas iesaistītās puses. Savu paša cerību, kas saistītas ar tuvību un mīlestību pret „nepareizo” partneri, aborts notiek ļoti sāpīgi.

Es atceros laiku, kad arī es mēģināju sev veikt līdzīgu operāciju. Un laimīgas sakritības dēļ man pa rokai pagadījās Šri Aurobindo frāze: „Nekad nedzen ārā nevienu no savas sirds”. Un es iemācījos neizdzīt, lai arī savā jaunības muļķībā pirmajā šai līdzīgā pieredzē biju mēģinājis griezt kā pa dzīvu miesu. Kāpēc? Tāpēc, lai iegultos „pareizas sabiedrības šūniņas” Prokrusta gultā? Kāds, lūdzu, pasakiet man, kāpēc šo situāciju, kas ir sena kā pati pasaule, sabiedrībā, kas tiek uzskatīta par civilizētu un augsti attīstītu, līdz šim nav iemācījušies risināt ar pietiekošu daudzumu mīlestības, labestības un līdzcietības? Kosmosā esam aizlidojuši! Kāpēc? Uz Zemes neesam iemācījušies mīlēt, varbūt izdosies iemācīties Kosmosā? Kur nu sagaidīt mieru un cienīgu attieksmi „civilizēto” valstu parlamentos, kur nu sagaidīt viedumu un devību no šo parlamentu pārstāvjiem, ja cilvēki nav iemācījušies tikt galā ar situācijām, kas ir dabiskas kā pati daba. Kāpēc dabiska?  Tāpēc, ka pat desmit Bībeles baušļos nav aizlieguma sievietei mīlēt jau „aizņemtu” vīrieti. Ir teikts „neiekāro sava tuvākā sievu”, bet nav teikts „neiekāro savas tuvākās vīru”. Es īpaši pārbaudīju pie garīdzniekiem. Nav tāda baušļa. Kāpēc tāda nevienlīdzība? Sieviete pēc dabas kalpo Dzīvības Garam, viņai raksturīgi tiekties atdot vīrietim savu mīlestību, dzīvības spēku enerģiju. Dzīvam vīrietim, tam, kura dvēsele neguļ, tam, kuru viņa ir spējīga iemīlēt.  Ja viņa  nesekos savas dvēseles aicinājumam, neies tur, kur viņu sauc Dzīvības gars, viņai nāksies pretdarboties savai iedabai, mīlestībai un pašai Dabai. Tas nozīmē, viņai nāksies nodarboties ar šo bēdīgi slaveno krāpšanu – darbību bez mīlestības, lai atkal jau atbilstu sazin kura un kad izdomātām "pareizām kastītēm".

Tiem, kas nesaprot atšķirību starp pareizo un dzīvo: paskatieties aiz loga un jūs ieraudzīsiet virkni ar šķībiem un nepareiziem kokiem, kuri aug, uz kuru pusi un kā tiem gribās; jūs ieraudzīsies šķības upes, kas izlauž sev ceļu tur,  kur tas raisās, reizēm salaužot dambjus un aizsprostus; jūs ieraudzīsiet virknes ar nepareizām un lauztām līnijām – tā dabā ir pieņemts un daba pati to tā ir radījusi. Viss līdzenais, gludais un garlaicīgais ir cilvēka izdomāts.  „Avotam nevajag jautāt ceļu” – pareizi atzīmējis Berts Helingers. Cilvēki ir aizmirsuši par to, ka Mīlestības avots nepieder cilvēkam. Cilvēki ir tikai tā pavadoņi. Kādreiz, pateicoties procesuālajam meistaram Džo Gudbredam, man radās aforisms : „Ja cilvēks dzīvo pareizi, bet no tā nevienam nav prieka – tā nav visai laba dzīve”. Kāpēc? Tāpēc, ka prieks dzīvo dvēselē. Bez prieka – tātad ne pēc dvēseles aicinājuma. Vai tad tas nav saprotams?

Bet atgriezīsimies pie sievietēm. Vīrieši rada struktūru, sistēmu, pamatu. Tā ir viņu funkcija. Varbūt es esmu sajucis prātā, bet Sistēma, ko radījuši šīs pasaules vīrieši, lielā mērā ir mirusi, pārpildīta ar nedzīviem sociāliem institūtiem: mehāniska medicīna, pedagoģija, politika, zinātne. Kas ir radījis un uztur šo Sistēmu, kurā vairs nav palikusi vieta dvēselei? Vīrieši. Tā ir viņu funkcija. Kāpēc viņi atbalsta mirušo? Daudzi no viņiem nemaz nejūt atšķirību starp dzīvo un mirušo. Jeb precīzāk - vispār neko nejūt. Kad es sāku strādāt par psihoterapeitu, mani izbrīnīja tas, ka parasts vidēji statistiskais vīrietis uz jautājumu : „Ko jūs jūtat?”, atbild : „Bet kas man būtu jājūt?”. Un tas nenotika Ziemeļkorejā, kur cilvēkus nošauj par „ne to” jūtu izrādīšanu. Tas notika tepat, pie mums. Kāpēc tā ir noticis? Kam gan vajadzīgas šīs jūtas, kas vispār interesējas par tām vīrieša mūža laikā? No sākuma cilvēks radīja mašīnas, bet pēc tam mašīnas pārvērta cilvēku pašu par mašīnu. Manā pasaules kartē pašlaik dzīvu vīriešu ir mazāk kā pēckara gados, kad viņi bija lai arī ievainoti, lai arī invalīdi, bet ar dzīvām acīm un karstām sirdīm, bet tagad skaties, - stāv meitene un blakus manekens, - acis tukšas un „mājās” nav neviena. Un viņš, nabadziņš, pats pie tā nemaz nav vainīgs. Tāda sistēma un viņš ir tikai skrūvīte tajā.

Kāpēc sievietes ir citādākas? Tāpēc, ka viņu funkcija ir dāvāt dzīvību. Mirušā sievietē dzīvība neradīsies. Bērna dvēsele pie viņas neatnāks. Lūk, arī iemīlās meitenes tajos, kas ir dzīvi. Tāda ir viņu daba. Sekot Dzīvības Garam. Viedās kultūrās to vienmēr ir sapratuši un centušies ar to kaut ko darīt, citreiz vairāk, citreiz mazāk veiksmīgi. Taču katrā ziņā neuzskatīja tādu lietu kārtību par pataloģisku. Mūsu kultūrā nav tālu aizrāpojuši no dzīvnieciskas apziņas: „Mans tēviņš, mana mātīte, mana teritorija, mans medījums – visus tos, kas tam nepiekrīt, es apēdīšu vai sakodīšu”.

Bet kas gan notiek ar vīriešiem?  Vīrieši mūsu „humānajā” kultūrā nokļūst necilvēcīgas izvēles priekšā.  Viņam nez kāpēc vai nu jāatsakās no savas iepriekšējās un uzticamās draudzenes, kura ir ieguldījusi viņa izaugsmē un attīstībā ne mazu savu dzīvības un dvēseles spēku potenciālu, jāsagrauj mīlestību savā sirdī. Vai nu arī jāatgrūž otru mīļoto sievieti, pret kuru viņa dvēsele un sirds ir tik tikko atvērusies. Ne vienu, ne otru nevar izdarīt, neizraisot psiholoģisku traumu visiem trim iesaistītajiem cilvēkiem. Jo jaunā sieviete redz, kā vīrietis izturās pret savu bijušo, un neizbēgami saprot, ka rīt viņa var atrasties viņas vietā, kad parādīsies vēl kāda „jaunā”. Patiesībā, sirds dziļumā, visas sievietes ir solidāras un, kad tiek ievainota viena, ievainojumu sajutīs arī otra.

Kādreiz, pirms divdesmit gadiem, es sāku strādāt psihoterapijā, lai sakārtotu arī savu privāto dzīvi, un pa šiem gadiem esmu pilnībā pārliecinājies par to, ka tradicionālā veidā to nesakārtosi. Pa šo laiku es esmu izgājis  transakta analīzi, geštalta terapiju, sistēmiskos izkārtojumus, procesuālās terapijas un pat vecmāmiņas ar ikonām. Pirmais, kas man patiešām palīdzēja, bija brīnišķīgs un ļoti gudrs ārsts Raini Hauzers. „Zini,” viņš man teica, „tev šķiet, ka tev ir virkne mazu problēmu. Patiesībā tev ir viena milzīga problēma – tev ir ļoti liela sirds”.  Vienā mirklī Raini vārdi daudz ko manā dzīvē salika pa vietām. Puzles bildīte „salikās”. „Tu nevari atrisināt šo problēmu ar parastajiem līdzekļiem,” – teica man Raini procesuālās terapijas mācību grupā, - „Vai tu varētu šajā pašā mirklī izdarīt kaut ko neparastu?”  Un te, es, pirmo reizi dzīvē, negaidīti pats sev, sāku dziedāt. Sāku dziedāt no bezgalīgajām skumjām un bezcerības, sāku dziedāt visā nezin no kurienes radušās balss spēkā un varenībā.  Un ar mācību grupu, kas bija klāt šajā dziedāšanā, sāka kaut kas notikt. Cilvēkiem sākās histērija. Kāds sāka smieties, kāds raudāt visā balsī. Es nobijos no notiekošā un apklusu. Atnācu mājās un aizrīdamies no asarām pabeidzu dziedāt TO dziesmu. Tiem, kas nesaprot: asaras ir pieņemšanas reakcija. Kad mēs raudam – mēs pieņemam, ka ir kas stiprāks par mums. Un es pirmo reizi savā dzīvē ar šo dziesmu pieņēmu pats savu iedabu. Piekritu tam, ka tāds es esmu radīts. Bet no rīta izrādījās, ka mana pašam sev nodziedātā ikaros jeb šamaniskās dziedināšanas dziesma ir ietekmējusi arī visu grupu. Cilvēki bija atnākuši mājās un kopā ar mani izjutuši šīs dziesmas enerģiju. Kāds turpināja grupā iesākto un dziesmas izprovocēto raudāšanu, kāds smiešanos. Tiem, kas to nezin: smiekli ir atlaišanas reakcija, kad tarakāni no galvas iet prom, cilvēki smejas no prieka – vieta atbrīvojas. Dzīve paliek brīvāka.

Bet arī pēc šī gadījuma es joprojām centos pakļauties. „Tev ir jāizravē viena sieviete no savas sirds,” – man deva padomu pazīstams sistēmisko izkārtojumu vadītājs. Labs onkulītis... Pigas viņam.

Dziedināšanas meklējumos es neizbēgami nokļuvu arī pie Dienvidamerikas indiāņiem. Mūžveca indiāņu sieviete Marija divatā ar tikpat vecu māsu savā dziesmā mēģināja sadziedēt manu izmocīto sirdi. „Tas, ka tu mīli divas sievietes, ir normāli, tas ir pareizi”, - skaidroja man viena. – „Mīli viņas, neatsakies ne no vienas. Mīlestībā nav un nevar būt nekā slikta. Ir vīrieši ar virsaiša sirdi. Viņu dabā ir censties rūpēties par lielu daudzumu cilvēku, daudzkārt lielāku daudzumu kā tikai viņa ģimenes locekļi. Šādi vīrieši neizbēgami pievelk vairāk kā vienu sievieti. Virsaišiem ir vajadzīgas sievietes, tās viņiem ir kā rokas, jo viņas palīdz rūpēties par cilti. Sievietes šādi vīrieši vienmēr pievelk. Jo palīdzēt un balstīt vīrieti ar lielu sirdi – tas nozīmē palīdzēt un balstīt dzīvību visā ciltī. Kalpot Dzīvības Garam – tā ir sievietes dabas dziļākā būtība. Tu esi normāls. Ar tevi viss ir kārtībā. Vienkārši tev ir liela sirds. Tu esi tāds piedzimis. Tu neesi vainīgs”. Tāda laime, ka ir tādas viedas sieviņas, kaut arī aiz trejdeviņām jūrām.

Daudzi no mums ir aizmirsuši, kādām ciltīm un tautām tie pieder. Bet tas nenozīmē, ka to būtu aizmirsusi pati Daba. Vīrieši, kuru sirdīs ir daudz mīlestības, turpina dzimt. Viņi ir vajadzīgi Dabai, citādāk „civilizētā pasaule” pavisam atmirs. Bet tā vietā, lai nestu pasaulei daudz mīlestības, dzīvības un harmonijas, šie vīrieši pusi dzīves mēģina izdziedināties no sev dotās dāvanas, tāpat arī viņu sievietes jūtas ievainotas un atstumtas. Vai „civilizētajā pasaulē” ir kaut viens ne-antidabisks institūts? Kaut jebkāds? Indiāņiem nav skaidrs, kāpēc ir vajadzīgas prostitūtas. Ja vīrietis mīl sievieti – lai ņem viņu sev par sievu. Bet, ja nemīl, tad kāpēc maksāt sievietei, kas palīdz vīrieša sēklu iepildīt gumijas maisiņā? Kāpēc gan? „Neviens īsts vīrietis neļaus sevi slaukt”, - man ļoti patīk šī Teuna Mareza frāze. Civilizācija. Divdesmit pirmais gadsimts! Iemācījušies izgatavot izturīgus maisiņus vīrieša sēklai tā vietā, lai iemācītos pareizi apieties ar seksuālo enerģiju.  Vai nu bērni,vai nu mežoņi. Strādāt ar savu apziņu ir grūtāk kā uzbāzt gumiju uz peņa. Tiem, kas nesaprot: krusti  - tā ir vieta, kur koncentrējas cilvēka seksuālā enerģija, ne velti latīniski to sauc par оs sacrum – svēto kaulu. Jau izsenis visā pasaulē cilvēki zināja, ka sublimēto seksuālo enerģiju var izmantot radošumam, sociālajiem sasniegumiem, apziņas attīstīšanai vai garīgajai izaugsmei. Kādreiz, sava jaunības celibāta laikā, pateicoties šai enerģijai es iemācījos izprast lietu dabu, bet tagad to mācu savam dēlam. Skolās taču māca apieties ar gumijas maisiņiem, un uzskata to par sasniegumu.

Esmu vidēja vecuma vīrietis ar ļoti daudzveidīgu cilvēcisko un garīgo pieredzi. Un es esmu laimīgs, ka savulaik man pietika drosmes un veselā saprāta neatteikties no savām sievietēm.  Līdz zemei paklanos viņām par to, ka viņas neatteicās no manis. Lai cik grūti tas nebija. Ar pārliecību varu apgalvot, ka viņas ir mans vislielākais dārgums. Tieši pateicoties viņām, es esmu kļuvis par to, kas es esmu, un varu saprast un darīt to, ko saprotu un daru. Kad cilvēks uzticas savai dvēselei, nevis tam, kā pieņemts sociālajā vidē – viņš piesaka sevi augstākam liktenim.

Un Visums to atbalsta. Pirmais mans sasniegums bija, kad atzinos sev, ka negribu nodarboties ar to neprātīgo, pretdabisko medicīnu, kādu man mācīja Medicīnas Institūtā. Otrais sasniegums, kad nolēmu nesadriskāt savu sirdi līdz sabiedrībā pieņemtiem standartiem. Šis lēmums atvēra man līdz šim nesasniegtus horizontus. Gan vienu, gan otru notikumu man izdevās sasniegt, pateicoties sieviešu dvēseļu izstarotajam siltumam un gaismai. Tieši pateicoties savām mīļotajām, es neesmu dzīvs nomiris, kā dara daudzi „civilizētās pasaules” vīrieši un sievietes.

Mīlestība, cieņa un līdzjūtība. Devīgums. Kāpņu uz debesīm pakāpieni mēdz būt ļoti stāvi.  

Papildinājums. Pie teksta ir parādījušies komentāri, no kuriem es saprotu, ka sabiedrībā jauc dažādas izpratnes, jēdzienus un attiecības. Ir milzīga atšķirība starp sievām un uzturamajām sievietēm, sievām un konkubīnēm, sievām un mīļākajām. Manā pasaules kartē: par sievu var saukties absolūti teritoriāli, finansiāli un morāli brīva sieviete, kura labprātīgi, bez jebkāda spiediena, vilinājuma vai spēka pielietošanas ir izvēlējusies balstīt tieši konkrētā vīrieša ceļa gājumu. (sk. Par vīriem un sievām http://www.snob.ru/profile/27366/blog/65481)

Šādā izpratnē daudzas oficiālas un pareizas sievas, kā reiz, nemaz īsti nav sievas, lai neteiktu vairāk – pavisam nav sievas.

Pura Vida.  Ar visu savu mīlestību. Vjačeslavs Gusevs.

 

* no krievu valodas tulkoja Iveta Kūliņa.

Korektore: Liene Nelse

 

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_6634148917_3908214848_b
Attiecības

Mīlestība un kāpēc tā sāp

Mīlestība ir sāpīga, jo tā atver ceļu uz svētlaimi. Tā ir sāpīga, jo tā pārveido. Mīlestība ir mutācija, pārmaiņas. Katra transformācija ...

10061
6. oktobrī, 2015
Library_page_whisper-408482_1280
Attiecības

Dziļas mīlestības būtība

Leģendārais dzenbudisma skolotājs Thiķ Ņat Haņs par to, ka mīlēt, pirmkārt, nozīmē saprast otru cilvēku. 1. Ja ūdens krūzē izšķīdināsiet...

15769
28. jūnijā, 2016
Library_page_grass-2563424_1280
Attiecības

Ja mīlestība iet pareizajā virzienā, tā kļūst par draudzību

"Draudzība ir kaut kas ārkārtīgi vērtīgs. Mīlestība mēdz pieprasīt piederības sajūtu, bet draudzība ir mīlestība bez vēlmes, lai tev kāds...

16209
6. decembrī, 2013
Library_page_girl-2848057_1280
Attiecības

Tu esi Tas

Nemeklē mīlestību. Netaupi sevi mīlestībai un nemeklē mīlestību otrā. Mīlestība nav lieta – to nevar dot vai atņemt. To nevar atrast vai ...

6051
4. jūnijā, 2018
Library_page_113901_feelings_love
Attiecības

Ļauj mīlestībai plūst: nepieķeršanās attiecībās

Pieķeršanās cilvēkiem, lietām un situācijām ir gandrīz katra cilvēka dabas sastāvdaļa. Pieķeršanās rodas tad, kad mēs identificējamies ar...

12193
10. februārī, 2016
Library_page_1900061_629075340499251_1369944240_n
Attiecības

Par patiesu draudzību

Vārds “draugs” (tāpat kā vārds “mīlestība” vai “Dievs”) mūsdienās ir kļuvis gandrīz nenozīmīgs, tukšs no pārmērīgas lietošanas.  Zaudēji...

11541
13. oktobrī, 2015
Library_page_pair-2718334_1280
Attiecības

Kā izvēlēties partneri ilgtērmiņa attiecībām

Šis ir doktores Klarisas Pinkolas Estesas audiogrāmatas “Kā mīlēt sievieti” konspekts. Grāmata kopumā ir ļoti interesanta, bet šī nodaļa ...

14654
11. augustā, 2015
Library_page_483241_10151611386718185_1068586704_n
Attiecības

Kā patiesi palīdzēt?

Ir kāda lieta, ko mēs visi sapratīsim agrāk vai vēlāk:  Nekad nemēģini palīdzēt cilvēkam, kas nav gatavs, lai tam palīdzētu. Kamēr palī...

9759
13. martā, 2015
Library_page_4643604667_61ee5bbe83_z
Attiecības

Vienkāršas patiesības par attiecībām

1. Neviens cilvēks jūsu ceļā nav sastapts veltīgi. Katru dienu mēs satiekam jaunus cilvēkus un no katras tikšanās gūstam kaut ko svarīgu ...

12556
3. decembrī, 2014
Library_page_shell-1920672_1920
Attiecības

Skaistākā Visuma mīkla

Kopš gadsimtiem ilgi izpratne par attiecībām starp vīrieti un sievieti izaicina un jauc prātus filosofiem, domātājiem un zinātniekiem.  ...

8328
18. septembrī, 2014
Library_page_5c2a608bbef25f3d72f7ed5c99fe7efb
Attiecības

Attiecību koans

Osho: Vislabākais no visiem eksistējošajiem koaniem ir mīlestība, attiecības. Attiecības – tā ir mīkla bez atminējuma.  Lai arī kā tu nec...

8744
14. septembrī, 2014
Library_page_c91ae91b72da7a0ee1136048f69dd5e8-850x637
Attiecības

Brīvība pāra un ģimenes attiecībās

Kā saglabāt brīvību, dzīvojot kopā? Lai atbildētu uz šo jautājumu, iesākumā ir jāsaprot, kādi ir pamatprincipi un motīvi, kas veido sask...

9741
29. augustā, 2014
Library_page_original-5
Prāts & psiholoģija

Sāpes no tuvākas iepazīšanās ar sevi

Kā mēs kļūstam ar kādu pietiekami tuvi, tad viņa sabiedrībā mēs neizbēgami noņemam visas maskas un sociālās lomas. Viņš pamazām uzzina mū...

8317
8. augustā, 2014
Library_page_10155820_550171031763498_9109214238824099601_n
Attiecības

Neatkarība mīlestībā: kā kļūt pārliecinātai un laimīgai?

Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku lūdz man padomu jautājumā par nepārliecinātību par sevi. Man kļuva interesanti, vai tas ir manas iekšē...

7899
12. jūnijā, 2014
1
Library_page_screen-shot-2015-11-06-at-10-34-57-am-1600x800
Attiecības

Medusmēnesis, kas nekad nebeidzas

Mīlestība nav saite. Mīlestība saista, bet nekļūst par saiti. Saite – tas ir kaut kas, kas ir pabeigts. Saite nozīmē, ka ir pielikts punk...

10944
1. maijā, 2014
Library_page_1333b819ae0bd1bb3ee35a33b4c5b525
Attiecības

Daudzsievības alķīmija

Galīgo lēmumu uzrakstīt šo materiālu mani pamudināja nesenie manas senas draudzenes dzīves notikumi. Viņas “stāsts” ir pats banālākais ša...

7433
14. februārī, 2014
Library_page_1374861_554554174618035_884469951_n
Attiecības

Īstenais guru

Veselīgākās attiecības ne vienmēr būs tās, kas ar neapbruņotu aci izskatās laimīgākās. Ne vienmēr tās būs tādas, kurās divi cilvēki turā...

7415
31. oktobrī, 2013
Library_page_6634148917_3908214848_b
Attiecības

Love And Why It Hurts

Love is painful because it creates the way for bliss. Love is painful because it transforms. Love is mutation. Each transformation is goi...

2809
9. novembrī, 2015
Library_page_peligros-del-sexo-en-el-mar-10
Attiecības

Как выбрать партнера для долгосрочных отношений

Это конспект аудио-книги на английском языке доктора Клариссы Пинколы Эстес "Как любить женщину". Книга и в целом очень интересная, но эт...

2876
8. novembrī, 2015
Library_page_happypeople
Attiecības

Cвобода в паре и семье

Как жить вместе и оставаться свободными  Для того, чтобы ответить на этот вопрос, для начала нужно определиться с основными мотивами и п...

2958
30. novembrī, 2015
Library_page_5c2a608bbef25f3d72f7ed5c99fe7efb
Attiecības

Коан отношений

Ошо: Самый лучший коан из всех существующих - это любовь, отношения. Именно так они используются здесь. Отношения - это головоломка без р...

4626
15. septembrī, 2014