Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_10325712_662210477185737_6215411496030530408_n Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Prāts & psiholoģija

Ja šķiet, ka viss iet greizi, vienkārši atcerieties šīs 8 lietas

„Es sēžu uz savas slimnīcas gultas, gaidot abu krūšu noņemšanu. Bet dīvainā kārtā es jūtos laimīga. Līdz šim man nebija problēmu ar veselību. Es – 69 gadus jauna sieviete... Dažu stundu laikā es redzēju vairākus desmitus vēža slimnieku invalīdu ratiņkrēslos. Un nevienam no viņiem nebija vairāk par 17...”

Tas ir izraksts no manas vecmāmiņas dienasgrāmatas, datēs 1977. gada 16. septembrī. Es izlasīju to aptuveni pirms desmit gadiem. Tas man atgādinās, ka vienmēr ir kaut kas, par ko vajag būt pateicīgam. Un neatkarīgi no tā, cik labi vai slikti es jūtos, man katru dienu ir jāpamostas un jāpasakās par dzīvi, tāpēc ka kaut kur kāds izmisīgi cīnās par to – raksta rakstnieks Marks Černovs.

Patiesība ir tāda, ka laime ir spēja tikt galā ar problēmām, nevis to neesamība. Lūk daži atgādinājumi:

1. Sāpes ir daļa no izaugsmes.

Dažreiz dzīve aizver durvis, jo ir laiks rīkoties. Tas ir labi, jo mēs bieži vien nerīkojamies, kamēr apstākļi mūs nepiespiež. Kad iestājas grūti laiki, atgādiniet sev, ka sāpes nav bez mērķa. Sāciet kustēties no tā, kas jums sagādā sāpes, bet nekad neaizmirstiet mācību, ko tās jums māca. Tas, ka jūs cīnāties, nenozīmē, ka jūs ciešat neveiksmi. Ikviens liels panākums prasa pienācīgu cīņu. Palieciet pacietīgi un pārliecināti. Viss nokārtosies; visdrīzāk ne pēc mirkļa, bet galu galā viss būs... Atcerieties, ka ir divu veidu sāpes: sāpes, kas izraisa sāpes, un sāpēs, kuras izmaina jūs. Tā vietā, lai pretotos šīm sāpēm, ļaujiet tām jums palīdzēt.

2. Viss mūsu dzīvē ir laicīgs

Vienmēr, kad līst lietus, mēs zinām, ka tas beigsies. Katru reizi, kad jums nodara sāpes, brūce sadzīst. Pēc tumsas vienmēr nāk gaisma – katru rītu jums par to atgādina, bet tomēr jūs bieži to aizmirstat un domājat, ka nakts ilgs mūžīgi. Nekas neilgst mūžīgi. Un tas arī pāriet.

Ja tieši tagad viss ir labi, baudiet to. Tas neilgs mūžīgi. Ja viss ir slikti, neuztraucieties, tāpēc, ka tas arī nav uz visiem laikiem. Tas, ka dzīve nav viegla konkrētajā momentā, nenozīmē, ka jūs nedrīkstat smieties. Tas, ka jūs kaut kas satrauc, nenozīmē, ka jūs nedrīkstat pasmaidīt. Katrs brīdis dod jums jaunu sākumu un jaunas beigas. Katru sekundi jūs saņemat otru iespēju. Jums dod iespēju, jums tā vienkārši ir jāizmanto.

3. Uztraukums un sūdzības neko nemainīs.

Tie, kas sūdzas visvairāk, iegūst mazāk par visiem. Vienmēr labāk ir mēģināt darīt kaut ko vairāk un paciest neveiksmi, nekā nedarīt neko un gūt panākumus. Nekas nav beidzies, ja ciešat zaudējumu; viss beidzas, ja jūs visu laiku sūdzaties. Ja jūs kaut kam ticat, turpiniet censties. Neļaujiet pagātnes ēnām aizēnot jūsu nākotni. Ļaujiet iegūtajai pieredzei uzlabot jūsu dzīvi. Un neatkarīgi no tā, kas notiks gala rezultātā, atcerieties – patiesa laime sāk ierasties tikai tad, kad jūs pārstājat sūdzēties par jūsu problēmām un sākat būt pateicīgs par visām tām problēmām, kuras jums nav.

4. Jūsu rētas simbolizē jūsu spēkus

Nekad nekaunieties par dzīves atstātajām rētām. Rēta nozīmē, ka sāpes vairs nav, un brūce ir sadzijusi. Tas nozīmē, ka jūs esat uzvarējis sāpes, apguvāt mācībstundu, kļuvāt vēl spēcīgāks un attīstījāties. Rēta ir triumfa tetovējums. Neļaujiet jūsu rētām turēt jūs gūstā. Neļaujiet tām likt jums dzīvot bailēs. Jūs nevarat likt rētām izzust, taču jūs varat tās sākt uzlūkot kā spēka zīmi.

Rumi reiz teica: „Brūce ir vieta, kur gaisma ienāk jūsos”. Nekas nevar būt tuvāk patiesībai. Pašas spēcīgākās dvēseles kļūst spēcīgākas ciešot; paši ietekmīgākie cilvēki šajā lielajā pasaulē atzīmēti ar rētām. Paskatieties uz savām rētām kā uz saukli: ”Jā! Es to izdarīju! Es izdzīvoju un man ir rēta, lai to pierādītu! Un tagad man ir iespēja kļūt vēl spēcīgākam”.

5. Katra neliela cīņa ir solis uz priekšu.

Pacietība nenozīmē gaidīt; tā ir spēja saglabāt labu nosakņojumu, smagi strādājot, lai sasniegtu savus mērķus. Ja esat nolēmuši kaut ko uzsākt, novediet to līdz galam. Savādāk staram nav nekādas nozīmes. Pastāv iespēja zaudēt stabilitāti un komfortu uz kādu laiku. Iespējams jūs nevarēsiet ēst to, pie kā bijāt pieraduši, vai gulēt tik, cik bijāt pieraduši, vairāku nedēļu garumā. Tas nozīmē, ka pastāv iespēja zaudēt savu komforta zonu. Iespējams būs jāziedo attiecības un ar visu, kas jums ir pazīstams. Tas var nozīmēt, ka parādīsies laiks, kuru jums būs jāpavada vienatnē. Bet tieši vientulība padara daudzas lietas iespējamas. Tas ir savdabīgs izturības tests, kas parāda cik patiesībā ir liela jūsu vēlme sasniegt mērķi. Un tad jūs sapratīsiet, ka cīņa – tas nav šķērslis ceļā, bet – ceļš. Un tas ir tā vērts. Nav labākas sajūtas pasaulē ....apziņa ka esat DZĪVI.

6. Citu cilvēku negatīvisms - nav jūsu problēma.

Esiet pārliecināts par sevi, kad sliktais ieskauj jūs. Smaidiet, kad citi mēģinās uzvarēt jūs. Tas ir viegls veids, kā uzturēt savu entuziasmu. Kad cilvēki par jums runās sliktu, turpiniet būt jūs paši. Neļaujiet citiem jūs mainīt. Jūs nedrīkstat visu laist sev pārāk tuvu, pat ja tas liekas personīgi. Nedomājiet, ka cilvēki dara kaut ko dēļ jums. Viņi dara kaut ko dēļ sevis.

Pirmkārt, nekad nemainieties tāpēc, lai radītu par sevi iespaidu kādam, kas saka, ka jūs neesat pietiekami labs. Mainieties, ja tas dara jūs labākus un ved jūs uz daudz gaišāku nākotni. Cilvēki runās, neatkarīgi no tā, ko jūs darāt vai cik labi jūs to darāt.

Visus jokus pie malas – jums ir tikai viena dzīve. Tāpēc dariet to, kas dara jūs laimīgus un esiet kopā ar tiem, ar kuriem jums ir labi.

7. Tas, kam ir jābūt, galu galā būs.

Jūs piepildāties ar spēku, kad tā vietā, lai kliegtu un sūdzētos, dodat priekšroku smaidam un dzīves novērtēšanai. Svētība ir katrā cīņā, ar kuru jūs saskarieties, bet jums jābūt gataviem atvērt sirdi un prātu, lai to ieraudzītu. Jūs nevarat piespiest lietām notikt. Kādā brīdī jums ir jāatlaiž un jāļauj notikt tam, kas nolemts.

Mīliet savu dzīvi, uzticieties savai intuīcijai, riskējiet, zaudējiet un atrodiet laimi, mācieties, izmantojot pieredzi. Tas ir garš ceļojums. Jums ir jāpārtrauc visu laiku uztraukties, uzdot jautājumus un šaubīties. Smejieties, dzīvojiet katrā dzīves mirklī un baudiet dzīvi. Jūs varat precīzi nezināt, kur tieši jums paredzēts iet, bet galu galā jūs nonāksiet tur, kur jums ir jābūt.

8. Labākais, ko jūs varat darīt ir turpināt attīstīties.

Nebaidieties sadusmoties. Nebaidieties iemīlēt no jauna. Neļaujiet plaisām savā sirdī pārvērsties par rētām. Saprotiet, ka spēks palielinās katru dienu. Saprotiet, ka drosme ir skaista. Atrodiet savā sirdī to, kas citiem liek smaidīt. Atcerieties, ka jums savā dzīvē nav nepieciešami daudzi cilvēki, tāpēc netiecieties iegūt vairāk „draugu”. Esiet stipri, kad tas ir grūti. Atcerieties, ka Visums vienmēr dara to, kas ir pareizi. Atzīstieties, kad būsiet nepatiesi, mācieties no tā. Vienmēr atskatieties atpakaļ un novērtējiet, ko jūs esat sasnieguši, un lepojieties ar sevi. Nemainieties dēļ kāda, ja jūs to negribat. Dariet vairāk. Dzīvojiet vieglāk.

Vienkārši turpiniet būt jūs PATS.

Turpiniet augt. Turpiniet attīstīties.

http://fit4brain.com/5914

*** No krievu valodas tulkoja Sanita Sille.

Korektors: Gatis Beinārs 

 

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_wild-865296_1280
Prāts & psiholoģija

Izvairieties no ziņām

Ziņas prātam ir kā cukurs ķermenim Mēs esam tik labi informēti un tomēr zinām tik maz. Kādēļ tā? Tādēļ, ka pirms 200 gadiem tika izdomāt...

12652
14. aprīlī, 2016
Library_page_alone-2666433_1280_1_
Ķermenis & veselība

Slimība palīdz mums iegūt vēlamo

Daži psihoterapeiti uzskata, ka gandrīz visu saslimšanu pamatā ir psiholoģisks iemesls. Tomēr klasiskā medicīna oficiāli atzīst septiņas ...

18901
12. janvārī, 2016
Library_page_is_this_how_you_see_me-1429508
Prāts & psiholoģija

Prasme sadzirdēt savas vēlmes

Bieži runāju par to, "Kā izprast savas patiesās vēlmes", jo šī tēma ir izrādījusies par vienu no tām, kas cilvēkus interesē visvairāk, st...

14822
22. martā, 2016
Library_page_8377860-r3l8t8d-1000-7
Prāts & psiholoģija

32 atklājumi 32 gados

Ir brīži, kad sakrājas tik daudz jautājumu, ka tiem kaut kādā veidā ir jāļauj parādīties dienas gaismā. Rakstniece, žurnāliste, blogere u...

11806
13. martā, 2016
Library_page_face
Prāts & psiholoģija

Pieci muļķības likumi

Pazīstama ekonomista raksts par to, kādēļ idioti ir tik bīstami un vai ir iespējams ar viņiem cīnīties. Itāļu vēsturnieks-ekonomists Kar...

16142
5. janvārī, 2016
Library_page_d9jdoptcm0g
Ķermenis & veselība

Iemācīties ieklausīties savā ķermenī

 „Visas slimības sākas galvā”. Tieši mūsu domas ir spējīgas vadīt tik sarežģītu sistēmu kā cilvēka organisms. Lai iemācītos valdīt pār s...

14099
11. decembrī, 2015
Library_page_12040762_m
Prāts & psiholoģija

Mācība par dziedinošo domu spēku

Luīze Heja mums atgādina, ka mēs paši esam atbildīgi par visiem notikumiem savā dzīvē - vislabākajiem un vissliktākajiem. Katra mūsu doma...

12847
21. novembrī, 2015
Library_page_img_1272
Prāts & psiholoģija

8 jautājumi, kas mainīs tavu dzīvi

„Manis teiktais varbūt nemainīs tavas domas, bet nekad nav par vēlu, vai, kā manā gadījumā, pārāk agri, lai kļūtu, kas tu vēlies būt. Tam...

14665
22. aprīlī, 2015
Library_page_1238860_543114525762000_854984976_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi....

23860
24. martā, 2015
Library_page_8379310-r3l8t8d-1000-11
Prāts & psiholoģija

Viktors Frankls - tiem, kuri zaudējuši dzīves jēgu

Viktors Frankls - slavenais austriešu ārsts-psihoterapeits, psihologs un filozofs, pabijis Osvencimā. Piedāvājam nodaļu no viņa grāmatas ...

16649
13. janvārī, 2015
Library_page_gunes
Prāts & psiholoģija

10 lietas, ko tu piedzīvosi, kad sāksi izbaudīt vienatni

Ir cilvēki, kas domā, ka “būt vienam” ir slikti. Tas nozīmē, ka esi nesabiedrisks vai nevēlams, un neviena no šīm pozīcijām netiek uzskat...

11673
16. decembrī, 2014
Library_page_travel_0009
Prāts & psiholoģija

7 psiholoģijas likumi, kas spēj izmainīt jūsu pasaules uzskatu

Vienkārši, bet ļoti efektīvi  psiholoģijas likumi, spējīgi apgriezt kājām gaisā jūsu pasaules uztveri! Psiholoģijas likumi, kuri var pad...

30722
30. novembrī, 2014
Library_page_overworked
Prāts & psiholoģija

Kāpēc mēs visi esam tik aizņemti?

Eimija Raupa (rakstniece, akupunktūriste, herbāliste un sieviešu veselības un auglības eksperte) raksta izdevumā „The Huffington Post” 20...

8887
24. novembrī, 2014
Library_page_original
Prāts & psiholoģija

Возможно ли быть всегда счастливым?

Отсутствие энергии – это первый признак приближающихся несчастий и болезней. В Аюрведе говорится, что если человек продвигается в духовно...

7640
2. novembrī, 2014
Library_page_10325712_662210477185737_6215411496030530408_n
Prāts & psiholoģija

Ja šķiet, ka viss iet greizi, vienkārši atcerieties šīs 8 lietas

„Es sēžu uz savas slimnīcas gultas, gaidot abu krūšu noņemšanu. Bet dīvainā kārtā es jūtos laimīga. Līdz šim man nebija problēmu ar vesel...

12647
22. oktobrī, 2014
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Vēlēšanos veikals

Visuma nomalē atrodas kāds veikaliņš. Izkārtnes tam sen jau nav – to kādreiz aiznesa kāda viesuļvētra, bet jaunu izkārtni saimnieks nelik...

7767
19. augustā, 2014
Library_page_original-5
Prāts & psiholoģija

Sāpes no tuvākas iepazīšanās ar sevi

Kā mēs kļūstam ar kādu pietiekami tuvi, tad viņa sabiedrībā mēs neizbēgami noņemam visas maskas un sociālās lomas. Viņš pamazām uzzina mū...

8317
8. augustā, 2014
Library_page_315400_4051152993680_1122618631_n
Prāts & psiholoģija

15 iemesli, kāpēc sākt sekot savam sapnim jau šodien

Kādu dienu visa Jūsu dzīve nozibsnīs gar Jūsu acīm. Pārliecinieties, ka tā būs skatīšanās vērta /autors nezināms/. Vai Tev ir sapnis? Vē...

7649
31. jūlijā, 2014
Library_page_308511_542176242501837_471737872_n
Ķermenis & veselība

рАковая жизнь или психосоматика онкологии

Сегодня есть много «официальных» теорий возникновения рака. В них описываются влияния вирусов, мутаций и канцерогенов как пускового факто...

7373
28. jūlijā, 2014
Library_page_bicycle-1822528_1280
Prāts & psiholoģija

Проблема как тоник для эго

«Эго не чувствует себя хорошо, легко, ему не достаточно 
холмиков, оно хочет горы. Даже если это страдание, это не
 должен быть холмик, э...

6287
3. februārī, 2012
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Магазин желаний

На задворках Вселенной находился один магазинчик. Вывески на нем давно уже не было - ее когда-то унесло ураганом, а новую хозяин не стал ...

4528
15. septembrī, 2014