Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_alpine-768638_1920 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Prāts & psiholoģija

Kā atrast sevī spēkus grūtos laikos

Var gadīties iziet cauri gandrīz vai nāvei, lai pārdzimtu daudz spēcīgākā, gudrākā un prasmīgākā paša versijā.

Nevienam nav izdevies nodzīvot dzīvi, kaut reizi nezaudējot mīļoto cilvēku. Bet tieši šie zaudējumi padara mūs spēcīgākus, paverot personiskās izaugsmes iespēju, panākumus un laimi.

30 mācību stundas par to, kā atrast sevī spēkus grūtos laikos:

 1. Jūs neesat jūsu pagātne. Lai cik haotiska nebūtu bijusi pagātne, jūsu priekšā ir jauns, tīrs un atvērts ceļš. Jūs neesat jūsu pagātnes ieradumi. Jūs neesat jūsu pagātnes kļūdas. Jūs esat tikai jūs, šeit un tagad. Jūs – tā ir jūsu šodienas rīcība.
 2. Koncentrējieties uz to, kas jums pieder un nevis uz to, kā jums nav. Jums ir nepieciešama tikai viena iedvesmojoša doma. Turieties pie tās pēc iespējas ciešāk.  Ja arī jums nekā nav, jūsu saprāts pilnībā var jūs iedvesmot. Un jūsu stāvoklis nemaz nav tik slikts, ja jau jūs lasāt šo rakstu.
 3. Problēmas ir neiztrūkstoša personiskās izaugsmes sastāvdaļa. Cilvēki zaudē darbu, slimo un iet bojā nelaimes gadījumos. Kad esat jauni un jums visur veicas, grūti to apzināties pilnībā. Pats gudrākais, un tajā pašā laikā pats grūtākais, ko varam darīt, nokļūstot līdzīgā situācijā – izmantot savu emocionālo reakciju, lai nostiprinātu savu gribu un izlēmību. Atceraties, ka emociju nesavaldīšana, padara visu vēl sliktāku. Un lai gan arī traģēdija – patiešām ir slikti, tā dod jums iespēju kļūt spēcīgākam.
 4. Atļaujiet sev reizēm atslābināties. Jums visu laiku nav jābūt spēcīgam un jāizliekas, ka viss ir kārtībā. Tam, ko par jums nodomās citi, nevajadzētu jūs uztraukt. Ja jūs gribat raudāt – raudiet. Smaids ne vienmēr ir laimes simbols, tas reizēm var nozīmēt vien to, ka esat pietiekami spēcīgi, lai satiktos ar savām problēmām aci pret aci.
 5. Dzīve ir trausla, un reizēm tā ir īsāka, kā šķiet. Atcerieties, rītdiena var arī nepienākt un kādam tā arī nepienāks. Skumji, bet tāda ir dzīve. Katrs mirklis, kuru izdzīvojat – ir nenovērtējama dāvana. Tērējiet to saprātīgi, laiku pa laikam apstājoties un izbaudot cik tā ir skaista. Netērējiet laiku, domājot par slikto. Tērējiet to tam, kas palīdz jums virzīties pareizā virzienā.
 6. Mēs visi ik pa brīdim kļūdāmies, jo ātrāk to pieņemsiet, jo ātrāk spēsiet kļūt labāks. Jūs nekad nekļūsiet pilnīgi bezgrēcīgs!  Labāk jau kaut ko darīt un kļūdīties, kā nedarīt neko. Tad uz priekšu, ķeramies pie lietas! Jūs vai nu mēģināsiet apgūt vai apgūsiet svarīgu mācību stundu, bet abos gadījumos jūs uzvarēsiet.
 7. Jūs paši esat spējīgi padarīt sevi laimīgu. Jūtas mainās, cilvēki arī, un laiks skrien uz priekšu. Jūs varat vai nu bezgalīgi “muļļāties” pa pagātnes kļūdām, vai padarīt sevi laimīgu. Negaidiet, kamēr “kāds” vai “kaut kas” padarīs jūs laimīgu. Patiesa laime var atnākt tikai no jūsu dvēseles dzīlēm.
 8. Centieties emocionāli distancēties no savām problēmām. Jūs neesat jūsu problēmas. Jūs esat dzīva cilvēciska būtne, kas ir daudz sarežģītāk, kā visas jūsu problēmas kopā. Un tas nozīmē, ka jūs esat stiprāks – jūs varat mainīt gan problēmas, gan arī to kā jūs pret tām izturaties.
 9. Netaisiet problēmu lielāku, kā tā ir pelnījusi. Neļaujiet vienam tumšam punktam aizklāt visas jūsu debesis. Lai cik drūma nebūtu jūsu dzīve, kaut kur vienalga spīd saule. Reizēm vajag vienkārši aizmirst, ko jūtat, atcerēties, ko esat pelnījis, un turpināt doties uz priekšu.
 10. No visa, kas ap jums notiek, var apgūt kādu dzīves stundu. Tie, ar kuriem tiekaties, tas, kas ar jums notiek - viss ir daļa no vienas lielas mācību stundas, kas saucas “dzīve”. Nekad neatsakieties no tās mācīties, sevišķi tad, ja viss neiet tā kā jums gribētos. Ja nedabūjāt darbu kuru gribējāt, ja neizveidojās jaunas attiecības, kuras vēlējāties - tas nozīmē, ka jūs gaida kaut kas vēl labāks.
 11. Jebkuru pārbaudījumu uztveriet kā iespēju ko iemācīties. Lai kādā situācijā mēs nenokļūtu, ikviena no tām var iemācīt mums ko jaunu - kā kļūt stiprākam; kā komunicēt; kā uzticēties saviem instinktiem; kā izpaust mīlestību; kā piedot; kā zināt, kad atlaist; kā tiekties pēc jaunā. Pajautājiet sev: “ko es varu iemācīties šajā situācijā”?
 12. Viss mainās, bet saule tomēr lec katru rītu. Man jums ir slikti jaunumi: nekas nav mūžīgs. Bet vēl man ir labi jaunumi: nekas nav mūžīgs.
 13. Nolaist rokas un iet tālāk ir divas dažādas lietas. Mūsu dzīvē neizbēgami pienāk brīdis, kad esam noguruši mēģinot visus panākt un visu izlabot, bet tas nenozīmē, ka esam padevušies un nolaiduši rokas. Tās nav beigas, bet jauns sākums. Jūs sākat saprast, ka daži cilvēki un tas kaislību rūdījums, kuru tie ienes jūsu dzīvē ir nevajadzīgs.
 14. Bēdziet no negatīviem cilvēkiem. Katru reizi, kad atbrīvojiet dzīvi no negatīvā, parādās vieta pozitīvajam. Dzīve ir pārāk īsa, lai to pavadītu kopā ar cilvēkiem, kuri barojas no jūsu laimes. Tie izpostīs jūsu pārliecību un pašapziņu. Izvēlieties cilvēkus, kuri palīdzēs jums izpaust labākās īpašības.
 15. Ideālas personiskās attiecības neeksistē. Ideālas, pilnībā romantiskas attiecības eksistē ja nu vienīgi bruņinieku romānos. Gribiet, lai jūsu attiecības būtu ideālas? Tad iemācieties tajās tikt galā ar problēmām – tieši tas arī padara tās ideālas.
 16. Neaizmirstiet mīlēt sevi. Viena no pašām nopietnākajām problēmām, kura var jūs dzīvē piemeklēt ir sevis pazaudēšana, mīlot kādu citu pārāk spēcīgi, aizmirstot, ka jūs arī esat cilvēks, un esat mīlestības cienīgs. Kad pēdējo reizi kāds jums ir teicis, ka mīl jūs tādu kāds esat, ka jūs lieliski tiekat galā ar visiem uzdevumiem, vai ir aizvedis jūs kaut kur, vienkārši tāpēc, ka jums tur ir labi? Un kad “šis kāds”  bijāt jūs pats?
 17. Neļaujiet citiem pieņemt lēmumu jūsu vietā. Jums nāksies iemācīties dzīvot, nerūpējoties par to, ko par jums domās citi cilvēki. Nopuriniet no sevis viņu emocijas un pierādiet sev, ka jūs esat labāks, kā viņi uzskata.
 18. Uzsākot naidu, jūs pirmkārt kaitējat pats sev, un nevis citiem. Centieties vienmēr piedot cilvēkiem un iet pa dzīvi tālāk, pat tad, ja viņi nekad nelūgs jūsu piedošanu. Tas nav vajadzīgs viņiem, bet gan jums. Esot ar kādu ienaidā, jūs sev aizliegsiet laimi. Atbrīvojieties no šī nevajadzīgā stresa – tūlīt pat.
 19. Jūs neesat vieni. Problēmas ir visiem - negulētas naktis uztraucoties par draugu; dvēseles šoks pēc nodevības vai pēc atskārsmes, ka kāds jūs nemīl pietiekami stipri, lai paliktu kopā ar jums; bailes izmēģināt ko jaunu, jo var neizdoties. Tas nozīmē, vien to, ka jums nepieciešams nedaudz laika tam, lai savestu sevi kārtībā. Jūs neesat vieni. Lai cik nožēlojami un samulsuši jūs justos, liels daudzums cilvēku ir iekļuvuši šādā situācijā arī pirms jums, un daudzi iekļūs arī pēc jums.
 20. Jums ir par ko pateikties liktenim. Pasaule ir bēdu pilna, bet tā ir arī pilna ar cilvēkiem, kuri tās pārvar. Dažreiz ir vērts aizmirst par to, kas ir aizgājis, lai novērtētu to, kas ir palicis, un gaidīt to, kas būs tālāk. Henrijs Deivids Toro reiz teica: “bagātība – tā ir spēja pilnībā pieņemt dzīvi”. Un pat tad, kad šķiet. ka galīgi neveicas, ir vērtīgi paskatīties uz dzīvi no citas puses. Jūs neliekaties gulēt izsalcis. Jums nav nācies gulēt uz ielas. Jūs varat izvēlēties, ko vilkt mugurā. Darbā jūs nestrādājat 20 stundas, lai nopelnītu tādu algu kāda jums ir. Jūs varat izmantot tīru, dzeramu ūdeni. Jūs varat aiziet pie ārsta, ja esat slims. Jūs nedrebat bailēs. Galu galā jūs protat lasīt un jums ir internets. Daudzi cilvēki jūs uzskatītu par lielu bagātnieku. Novērtējiet to, kas jums ir!
 21. Uzturiet savu iekšējo cerību. Zaudējums, nemiers, slimība, samīdīti sapņi – lai cik slikti jums arī nebūtu, lai cik arī nesamērīgas jums šķistu jūsu ambīcijas, reizi dienā centieties pielikt roku savai sirdij un skaļi teikt: “Šeit mīt cerība”.
 22. Nepatīkama patiesība ir daudz patīkamāka par saldiem meliem. Lietas jāredz tādas kādas tās ir, nevis tādas, kādas jūs vēlētos, lai tās būtu. Labāk jau rūgtas zāles, kā saldināts novārījums.
 23. Reizēm ir grūti saprast, cik tuvu jūs esat pienācis panākumiem. Mēs virzāmies uz priekšu soli pa solim, un tikai atskatoties, redzam, ka no tiem ir veidojušās līnijas. Bieži vien panākumi ir daudz tuvāk, kā šķiet, un pārsteidz mūs, kad mēs to vismazāk gaidām.
 24. Reizēm mums visvairāk veicas tad, kad nesaņemam to ko vēlējāmies. Tieši tā, jo tas liek mums pārvērtēt mūsu prioritātes, atver ceļu uz jaunām iespējām un vispār liek uz lietām paskatīties ar svaigu, neierobežotu skatu.
 25. Smiekli ir labākās zāles pret stresu. Smejieties paši par sevi – un pēc iespējas biežāk. Centieties smieklīgo ieraudzīt jebkura situācijā. Optimisms piesaista laimi. Ja būsiet pozitīvi, jums nenāksies meklēt labas lietas un labus cilvēkus. Viņi paši jūs atradīs.
 26. Kļūdas mums nāk tikai par labu. Visi mēs kļūdāmies. Mēs atļaujam cilvēkiem mūs izmantot un izrīkoties tā, kā mēs to neesam pelnījuši. Bet ja labi padomāsim - neveiksmīgās izvēles mums ir daudz ko iemācījušas, un lai gan visu mums neatgriezt, atvainošanos no dažiem cilvēkiem vairs nesagaidīt, nākošo reizi jūs šo kļūdu vairs neatkārtosiet. Tagad jau mums ir lielāka vara pār nākotni. Atcerieties, kļūdās ne jau tas, kurš krīt, bet gan tas, kurš neceļas. Tad piecelieties taču! Bieži labas lietas no mūsu dzīves pazūd tikai tāpēc, lai to vietā nāktu kas labāks.
 27. Uztraukties – tā ir velti tērēta enerģija. Nemiers neatbrīvo jūs no nepatikšanām rīt. Tā atbrīvo jūs no enerģijas šodien.
 28. Ja jums ir grūti virzīties uz priekšu, speriet mazus solīšus. Vienmēr lieciet sev kustēties uz priekšu, īpaši grūtos brīžos. Nezaudējiet inerci! Kamēr jūs virzāties uz priekšu – pat ja tā būtu ar gliemeža gaita – jūs noteikti kaut kad nokļūsiet pie finiša līnijas. Katrs solis no pagātnes aizved mūs tur, kur mēs gribam būt rīt. Un nav svarīgi, kur jūs tiecaties – pēc labākas dzīves, vai pēc sen lolota sapņa - jūs to sasniegsiet, sperot mazus, vienāda lieluma, solīšus ik reizi.
 29. Vienmēr atradīsies kāds, kuram jūs nepatiksiet. Jums vienkārši neizdosies iepatikties visiem. Tā kā nepievērsiet tam uzmanību, un dariet to, ko jums liek sirds. Nav jau nemaz tik svarīgi, ko pārējie domā un runā par jums, daudz svarīgāk ir tas, ko par sevi domājat jūs pats.
 30. Jums būs labāk bez dažiem cilvēkiem, kuri, jums šķita nepieciešami. Rūgtā patiesība ir tā, ka daži cilvēki ar jums būs tikai līdz brīdim, kamēr jums ir tas, kas viņiem nepieciešams, kad vajadzība pēc jums izzudīs – ne gailis pakaļ nedziedās. Labā ziņa ir tā, ka agri vai vēlu visi šie pagaidu cilvēki izzudīs no jūsu dzīves, atstājot tajā tikai tos uzticamos draugus, uz kuriem var paļauties.

 

* Avots: transurfing-real.ru;

* Bildes avots: pixabay.com

* No krievu valodas tulkoja Ingūna Paupe;

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_wild-865296_1280
Prāts & psiholoģija

Izvairieties no ziņām

Ziņas prātam ir kā cukurs ķermenim Mēs esam tik labi informēti un tomēr zinām tik maz. Kādēļ tā? Tādēļ, ka pirms 200 gadiem tika izdomāt...

9062
14. aprīlī, 2016
Library_page_alone-2666433_1280_1_
Ķermenis & veselība

Slimība palīdz mums iegūt vēlamo

Daži psihoterapeiti uzskata, ka gandrīz visu saslimšanu pamatā ir psiholoģisks iemesls. Tomēr klasiskā medicīna oficiāli atzīst septiņas ...

14325
12. janvārī, 2016
Library_page_is_this_how_you_see_me-1429508
Prāts & psiholoģija

Prasme sadzirdēt savas vēlmes

Bieži runāju par to, "Kā izprast savas patiesās vēlmes", jo šī tēma ir izrādījusies par vienu no tām, kas cilvēkus interesē visvairāk, st...

11178
22. martā, 2016
Library_page_8377860-r3l8t8d-1000-7
Prāts & psiholoģija

32 atklājumi 32 gados

Ir brīži, kad sakrājas tik daudz jautājumu, ka tiem kaut kādā veidā ir jāļauj parādīties dienas gaismā. Rakstniece, žurnāliste, blogere u...

8121
13. martā, 2016
Library_page_face
Prāts & psiholoģija

Pieci muļķības likumi

Pazīstama ekonomista raksts par to, kādēļ idioti ir tik bīstami un vai ir iespējams ar viņiem cīnīties. Itāļu vēsturnieks-ekonomists Kar...

11607
5. janvārī, 2016
Library_page_d9jdoptcm0g
Ķermenis & veselība

Iemācīties ieklausīties savā ķermenī

 „Visas slimības sākas galvā”. Tieši mūsu domas ir spējīgas vadīt tik sarežģītu sistēmu kā cilvēka organisms. Lai iemācītos valdīt pār s...

10486
11. decembrī, 2015
Library_page_12040762_m
Prāts & psiholoģija

Mācība par dziedinošo domu spēku

Luīze Heja mums atgādina, ka mēs paši esam atbildīgi par visiem notikumiem savā dzīvē - vislabākajiem un vissliktākajiem. Katra mūsu doma...

9487
21. novembrī, 2015
Library_page_img_1272
Prāts & psiholoģija

8 jautājumi, kas mainīs tavu dzīvi

„Manis teiktais varbūt nemainīs tavas domas, bet nekad nav par vēlu, vai, kā manā gadījumā, pārāk agri, lai kļūtu, kas tu vēlies būt. Tam...

10327
22. aprīlī, 2015
Library_page_1238860_543114525762000_854984976_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi....

19250
24. martā, 2015
Library_page_8379310-r3l8t8d-1000-11
Prāts & psiholoģija

Viktors Frankls - tiem, kuri zaudējuši dzīves jēgu

Viktors Frankls - slavenais austriešu ārsts-psihoterapeits, psihologs un filozofs, pabijis Osvencimā. Piedāvājam nodaļu no viņa grāmatas ...

10952
13. janvārī, 2015
Library_page_gunes
Prāts & psiholoģija

10 lietas, ko tu piedzīvosi, kad sāksi izbaudīt vienatni

Ir cilvēki, kas domā, ka “būt vienam” ir slikti. Tas nozīmē, ka esi nesabiedrisks vai nevēlams, un neviena no šīm pozīcijām netiek uzskat...

8547
16. decembrī, 2014
Library_page_travel_0009
Prāts & psiholoģija

7 psiholoģijas likumi, kas spēj izmainīt jūsu pasaules uzskatu

Vienkārši, bet ļoti efektīvi  psiholoģijas likumi, spējīgi apgriezt kājām gaisā jūsu pasaules uztveri! Psiholoģijas likumi, kuri var pad...

24876
30. novembrī, 2014
Library_page_overworked
Prāts & psiholoģija

Kāpēc mēs visi esam tik aizņemti?

Eimija Raupa (rakstniece, akupunktūriste, herbāliste un sieviešu veselības un auglības eksperte) raksta izdevumā „The Huffington Post” 20...

6325
24. novembrī, 2014
Library_page_original
Prāts & psiholoģija

Возможно ли быть всегда счастливым?

Отсутствие энергии – это первый признак приближающихся несчастий и болезней. В Аюрведе говорится, что если человек продвигается в духовно...

5310
2. novembrī, 2014
Library_page_10325712_662210477185737_6215411496030530408_n
Prāts & psiholoģija

Ja šķiet, ka viss iet greizi, vienkārši atcerieties šīs 8 lietas

„Es sēžu uz savas slimnīcas gultas, gaidot abu krūšu noņemšanu. Bet dīvainā kārtā es jūtos laimīga. Līdz šim man nebija problēmu ar vesel...

8755
22. oktobrī, 2014
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Vēlēšanos veikals

Visuma nomalē atrodas kāds veikaliņš. Izkārtnes tam sen jau nav – to kādreiz aiznesa kāda viesuļvētra, bet jaunu izkārtni saimnieks nelik...

5094
19. augustā, 2014
Library_page_original-5
Prāts & psiholoģija

Sāpes no tuvākas iepazīšanās ar sevi

Kā mēs kļūstam ar kādu pietiekami tuvi, tad viņa sabiedrībā mēs neizbēgami noņemam visas maskas un sociālās lomas. Viņš pamazām uzzina mū...

5192
8. augustā, 2014
Library_page_315400_4051152993680_1122618631_n
Prāts & psiholoģija

15 iemesli, kāpēc sākt sekot savam sapnim jau šodien

Kādu dienu visa Jūsu dzīve nozibsnīs gar Jūsu acīm. Pārliecinieties, ka tā būs skatīšanās vērta /autors nezināms/. Vai Tev ir sapnis? Vē...

4971
31. jūlijā, 2014
Library_page_308511_542176242501837_471737872_n
Ķermenis & veselība

рАковая жизнь или психосоматика онкологии

Сегодня есть много «официальных» теорий возникновения рака. В них описываются влияния вирусов, мутаций и канцерогенов как пускового факто...

4936
28. jūlijā, 2014
Library_page_bicycle-1822528_1280
Prāts & psiholoģija

Проблема как тоник для эго

«Эго не чувствует себя хорошо, легко, ему не достаточно 
холмиков, оно хочет горы. Даже если это страдание, это не
 должен быть холмик, э...

3914
3. februārī, 2012
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Магазин желаний

На задворках Вселенной находился один магазинчик. Вывески на нем давно уже не было - ее когда-то унесло ураганом, а новую хозяин не стал ...

4528
15. septembrī, 2014