Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_lucid-dreaming1 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Sapņi

Kā kļūt par apzināto sapņu lietpratēju

Apzināta sapņošana jeb lucid dreaming ir unikāla cilvēciskas būtnes pieredze. Esot nomodā sapņa laikā, ir iespējams apzināti iesaistīties tā norisē tāpat kā ikdienas dzīvē. Šie sapņi ir piesātināti ar krāsām, pilni ar enerģiju un šķiet īstāki kā dzīve.

Apzinātiem sapņiem ir vairākas praktiskas priekšrocības. Man tie atgādināja, ka dzīve ir kā sapnis, un palīdzēja novērtēt dzīves nepastāvīgumu un tajā notiekošās pārmaiņas. Pateicoties apzinātajiem sapņiem, es sapratu, ka man nav jābūt par savas vides upuri, bet tā vietā es varu apzināties savu apkārtni un ņemt vadību savās rokās. Un divas reizes es piedzīvoju ārpusķermeņa pieredzi, apzināti sapņojot, kas kalpoja kā pierādījums manai esamībai kā mūžīgai dvēselei, kura īslaicīgi atrodas cilvēka ķermenī.

Desmit vislabākie veidi, kā piedzīvot apzinātos sapņus:

1. Sapņu dienasgrāmatas. Pēc pamošanās pavadīt vismaz 10 minūtes, pierakstot savus sapņus. Pat ja jūs pamostaties nakts vidū, mēģinat atcerēties notikušo un to pierakstīt.

2. Realitātes pārbaude. Vismaz 10 vai vairāk reizes dienā, sadalītām visas dienas garumā, veikt realitātes pārbaudes. Piemēram, vai tavs atspulgs spogulī izskatās normāli? Vai tavas plaukstas tuvumā izskatās normāli? Ja tu palecies, cik ilgi tu atrodies gaisā? Iespējams, uzvelkot aplīti uz rokas un to ik pa laikam apskatot visas dienas garumā, sapnis kļūs apzināts, kad tajā pamanīsiet, ka aplīša uz rokas nav.

3. Radīt piemērotu vidi. Pavadīt līdz 20 minūtēm pēcpusdienā, lai prātā radītu vidi, kurā apzinātais sapnis varētu notikt. To var panākt ar meditācijas palīdzību, sevi hipnotizējot un iztēlojoties, ko jūs gribētu redzēt savos sapņos.

4. Apstiprinājums. Naktī pirms gulētiešanas sev atkārtojat:”Es atcerēšos apzināties, ka es sapņoju.” Aizmiegat, atkārtojot sacīto savā prātā, un šī apziņa sekos jums līdzi sapnī, kas palīdzēs saprast, ka neesat nomodā. Apstiprinājums, ka jūs sapņojat, ir svarīgs.

5. Identificējiet sapņu zīmes. Piemēram, jūs braucat ar mašīnu uz lielveikalu, bet pa ceļam mašīnai beidzās benzīns. Varbūt jūs atkārtoti sapņojat par savām skolas dienām. Labākais un uzticamākais veids, kā noteikt savas sapņu zīmes, ir tās pierakstīt sapņu dienasgrāmatā. Katru reizi to pārlasot, ir daudz vienkāršāk noteikt sapņu zīmes, kas atkārtoti parādās. Kad tās parādīsies turpmākajos sapņos, jūs apzināsities, ka sapņojat.

6. Vēlamo sapņu iztēlošanās. Iztēlojaties sevi kādā no iepriekšējiem sapņiem. Toties šoreiz tam jābeidzas citādākā Iztēlojaties kādu ainu no izvēlētā sapņa tā, lai detaļas ir skaidrāk redzamas un saprotamākas nekā iepriekšējā reizē. Tagad meklējiet sapņu zīmes, kā neierastus tēlus, vietas un objektus, kas atklāj, ka sapnis ir tikai fantāzija, kuru jūs nepiedzīvotu ikdienā. Tagad sev sakiet, ka jūs sapņojat. Lai gan jūs tikai aizsapņojāties (kas nekādā veidā nav apzināta sapņošana), turpiniet iztēloti apzināti sapņot, darot lietas tā it kā tas būtu īsts apzinātais sapnis.

7. Pamodieties nakts vidū. Pētījumi ir pierādījuši, ka pamošanās miega laikā var palielināt iespēju apzināti sapņot. Tādēļ, lai piedzīvotu vairāk apzināto sapņu, jums ir jāpamostās nakts laikā un dažās minūtēs pilnībā jāapzinās, kas notiek. Jūs varat pavadīt šīs dažas minūtes lasot par apzinātiem sapņiem, meditējot, fantazējot utt. Varbūt pat uzlieciet modinātāju trijos vai četros no rīta.

8. Virziet savu pusaizmigušo prātu. Reizēm jūs varat pamosties nakts vidū un saprast, ka atrodaties sapņainā stāvoklī. Ja tā gadās, nekrītiet panikā, jo jūsu ķermenis un prāts jau ir atbrīvojušies. Vienkārši ieslīgstiet sapņu pasaulē, ko ir vieglāk izdarīt, pieliekot pēc iespējas mazāk pūļu.

9. Pamostaties no sapņa un pilnībā to apzinaties. Jeb dodaties apzināto sapņu pasaulē. Tas nozīmē, ka jūsu apziņai pilnībā ir jāieslīgst apzinātajā sapnī, kā arī jums ir jākoncentrējās uz savu sapni, lai novērstu jebkādas pamošanās iespējas. Nomierinaties, nekļūstat pārāk sajūsmināta un nepamodiniet sevi. Apzinaties, ka jūs sapņojat, un koncentrējaties uz tagadni – to, kas norisinās jūsu apzinātajā sapnī.

10. Izklaidējaties. Tā ir lieliska pieredze, un apzinātā sapnī nekas slikts ar jums nevar notikt. Ja jūs sabīstaties no sapņa apzināšanās, saprotiet, ka jūs vienmēr tiekat vadīta un aizsargāta, un jebkurā brīdī jūs varat pamosties. Sarunājaties ar cilvēkiem, mainat vidi pēc savām vēlmēm, mēģinat atstāt savu ķermeni, izbaudat sapņu pasaules spilgtumu.

Ir svarīgi atcerēties, ka apzinātajos sapņos nav no kā baidīties. Dažas lietas var likties biedējošas, bet atceraties, ka viss, ar ko jūs sastopaties, ir jūsu atspulgs. Mīliet notiekošo un piedodiet tiem, ko satiekat, jo tā jūs mīlat un piedodat daļai no sevis.

 

Oriģinālautors: Stīvens Bankārs (Steven Bancarz)

Oriģinālraksts: http://inspireamaze.com/10-ways-to-become-a-lucid-dreaming-master-right-now/

Tulkoja: Matīss Freimanis, speciāli priekš www.garavasara.com

Korektore: Liene Nelse

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_sapnis_medita_cija
Sapņi

Kāpēc daži cilvēki atceras sapņus, bet citi ne?

Kāpēc daži cilvēki atceras sapņus, bet citi ne?

1562
24. decembrī, 2019
Library_page_pyramids-3913843_1920
Sapņi

Miega noslēpumi

Neirobioloģijas studenti vienmēr priecājas, ja eksāmenā trāpās biļete par miegu. Saruna ar eksaminētāju izklausās apmēram šādi: - Kas ir...

2166
10. maijā, 2019
Library_page_whatsapp_image_2018-03-15_at_14.59.36
Ķermenis & veselība

Vienotai ar Dievišķo

Gaidot īpašo koncertu 31. martā Rīgā iedvesmojošu interviju sniedz mūziķe, dzīves skolotāja, iedvesmotāja un īpaša sieviete SNATAM KAUR

4516
15. martā, 2018
Library_page_lucid-dreaming1
Sapņi

Kā kļūt par apzināto sapņu lietpratēju

Apzināta sapņošana jeb lucid dreaming ir unikāla cilvēciskas būtnes pieredze. Esot nomodā sapņa laikā, ir iespējams apzināti iesaistīties...

8206
18. martā, 2015
Library_page_images
Ķermenis & veselība

Как наши предки спали по два раза за ночь

Как наши предки спали по два раза за ночь и проблема «шока настоящего»

7936
18. janvārī, 2014