Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_0569f31d6d62baa0248c76ec1f964f01 Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Prāts & psiholoģija

Līza Burbo: nomainiet vārdu “problēma” ar vārdu “pieredze”

Jums patiešām ir problēmas?

Es no sirds ticu, ka mēs izvairītos no liela daudzuma problēmu, ja nebūtu tāda apzīmējuma kā “problēma”. Vārda “problēma” vietā es labprāt izvēlos vārdu “pieredze”. Paskatīsimies šo vārdu nozīmi vārdnīcā.

Problēma: Situācija, kas ietver grūtības, kuras ir jārisina, lai iegūtu rezultātu; nestabila vai bīstama situācija, kam nepieciešams risinājums.

Pieredze: Aktīva iesaistīšanās notikumos vai darbībā, no kuras iespējams gūt jaunas zināšanas un prasmes.

Jūs taču piekritīsiet, ka otra definīcija ir daudz patīkamāka?

Es zinu, ka konkrētas situācijas pašā sākumā patiešām šķiet kā īstas problēmas. Te ir dažas no tām, par kurām es bieži dzirdu: “Man ir problēmas ar naudu”. “Cilvēki mani nesaprot”. “Es nevaru sev atrast dzīvesbiedru”. “Man ir problēmas ar bērniem” vai “Man ir sarežģīts bērns”. “Man ir problēmas ar svaru”. “Man ir problēmas ar veselību”. “Nespēju sadzīvot ar vīru”. “Nevaru atrast darbu”.

Kā šīs problēmas var pārvērst pieredzē? Vispirms jums ir jāatzīst, ka visu, kas notiek jūsu dzīvē, esat radījuši jūs paši. Taču, kā likums, tas tiek darīts neapzināti. Es neticu, ka cilvēce tik ļoti ir tendēta uz mazohismu. Mēs vienmēr saņemam to, kam mēs ticam, no šejienes arī ir izteiciens – “doma materializējas”. Pašas domas veidojas saskaņā ar mūsu uzskatu sistēmu. Un tad, kad ar jums notiek kaut kas nepatīkams, kas ir pretrunā ar to, ko jūs vēlaties, tas nozīmē, ka jūsu mentālie iestatījumi ir pretrunā ar jūsu vajadzībām. Lūk, kāpēc mēs sakām, ka mēs neizbēgami izdzīvojam to, kas palīdz mums apzināties mūsu uzstādījumus.

Mūsos esošā Augstākā sākotne vienmēr zina mūsu patiesās vajadzības un rūpējas par to, lai mēs nonāktu aci pret aci ar problēmu, palīdzot mums apzināties, ka mēs zaudējam kontaktu ar mūsu garīgo būtību jeb Dievu mūsos, un atļaujam nelabvēlīgām domām kontrolēt savu dzīvi.

Ja problēmu uztveram šādā veidā, kļūst daudz vieglāk to uztvert kā pieredzi, kura ļauj mums sevi attīstīt. Problēma pārvēršas par projektu, pie kura iespējams strādāt.

Atgriezīsimies pie iepriekš pieminētajām problēmām un pārvērtīsim tās derīgos projektos un pieredzēs.

 

NAUDA

Trauksmainas domas izsauc trauksmi. Domas par labklājību rada labklājību. Apzinieties savas domas par naudu, pierakstiet tās, kad tās atnāk pie jums, centieties to darīt katru dienu. Palūdziet apkārtējos piefiksēt, ko jūs sakāt vai kādas darbības veicat saistībā ar naudu.

Jo vairāk jūs atdodat, jo vairāk jūs saņemat – tā darbojas veiksmes likums. Ko jūs esat atdevis pēdējā laikā? Atdevis dāsni, bez nožēlas, neko negaidot pretī, vienkārši baudot to, ka dodat? Bet vai jūs esat aizdomājies kaut kad par to, kas ir šī labklājība, vai esat mēģinājis papētīt šo jautājumu? Tagad izdod daudz grāmatu un notiek daudz apmācību par šo tēmu.

Paši sev pasakiet, ka jums vairāk nav problēmu, bet ir tikai projekti, kuru mērķis ir mainīt attieksmi pret naudu, kas bloķē jūsu ienākumu palielināšanos. Mainot savu attieksmi un uzskatu sistēmu, jūs automātiski izmainīsiet savu uzvedību.

 

SASKARSME

Ja jums ir grūti komunicēt ar cilvēkiem, sastādiet to baiļu sarakstu, kuras slēpjas aiz šīm grūtībām, un atļaujiet sev just šīs bailes. Visticamāk, ka jūsu ģimenē nav bijis neviens, pēc kura parauga jūs varētu iemācīties izturēties pret cilvēkiem. Nekritizējiet, nenosodiet sevi, un pats galvenais – necentieties saskarsmē atdarināt kādu citu, īpaši, ja jums ir tendence sevi salīdzināt ar kādu, kurš viegli komunicē ar cilvēkiem.

Katram projektam ir sākuma punkts. Uzņēmējs, kurš plāno uzbūvēt māju, sāk ar pamatiem. Ja jūs vēlaties uzlabot saskarsmi, jums jāsāk ar to, ka atzīstaties savās bailēs cilvēkiem, ar kuriem jums ir grūtības saprasties. Ļaujiet sev uzstādīt savu iespēju robežas un šajā brīdī būt mierā ar to, ka nespējat tās pārkāpt. Atcerieties, ka tikko jūs dosiet atļauju savām bailēm, sāksies transformācijas process. Tieši tādēļ, ka jūs nepieņemat sevi, viss bloķējas un nekas nemainās.

 

DZĪVESBIEDRA MEKLĒJUMOS

Iespējams, ka jūs pārāk daudz sagaidāt no sava nākamā dzīvesbiedra? Tā vietā, lai sevi ierobežotu ar to īpašību sarakstu, kādas jūs vēlaties no dzīvesbiedra, uzticieties Augstākajai sākotnei sevī, tam, kurš zina jūsu patiesās vajadzības. Vajadzīgais cilvēks uz jūsu ceļa parādīsies īstajā brīdī. Taču jums jāplāno šis projekts un jāsāk darboties. Kādas darbības jūs varat veikt ik nedēļu? Piemēram, ar smaidu sakiet “Labrīt” vismaz trīs nepazīstamiem cilvēkiem.

Kad jūs satiekat kādu jaunu cilvēku, neatkarīgi no tā, kā notikusi šī tikšanās, nesteidzieties, iepazīstiet cilvēku tuvāk (vismaz trīs mēnešus), pirms izlemt, ka viņš vai viņa jums neder. Kāds gan pamats jums teikt pēc pirmās tikšanās: “Nē, tas nav viņš (viņa)”? Tas ir acīmredzami, ka jūs salīdzināt viņu ar savu iedomu sarakstu, ar to sarakstu, kurš izstrādāts jūsu pagātnes uzskatu un baiļu sistēmā!

Kad jūs iedomājaties sava ideālā dzīvesbiedra tēlu, jūs visticamāk atraujaties no realitātes, un šāds dzīvesbiedrs diezin vai spēs apmierināt jūsu patiesās vajadzības. Daudzos gadījumos iemesls kādam pateikt “nē” ir tieši tas iemesls, lai pateiktu “jā”. Rakstura nianses, kuras jums nepatīk viņā, atspoguļo to aspektu, kurš patiesībā jums nepatīk pašam sevī.

 

SAREŽĢĪTS BĒRNS

Sarežģīti bērni ir sastopami ļoti reti, patiesībā problēma ir tajā, kā vecāki izturas pret bērna vajadzību apmierināšanu (es šeit nerunāju par katras viņa vēlēšanās apmierināšanu). No tā brīža, kad jūs patiesi ieinteresēsieties par sava bērna vajadzībām un atmetīsiet savus pagātnes uzstādījumus par bērnu audzināšanu, jūs ieraudzīsiet būtisku uzlabošanos jūsu attiecībās.

Lai izdzirdētu viņa iekšējās vajadzības, stāstiet viņam par savām grūtībām, par saviem centieniem un vēlmēm kontaktēties ar viņu. Esiet tuvi ar savu bērnu tā vietā, lai viņu kontrolētu un dominētu pār viņu. Kad jūs nostājaties uz jauna ceļa, palūdziet viņam palīdzību. Es zinu, ka tāda pieeja prasīs samierināšanos, bet transformācija jūsu attiecībās ar bērnu būs tik iedvesmojoša, ka pacensties ir vērts.

 

SVARS

Galvenais prāta uzstādījums, kas noved pie liekā svara, ir šāds: “Labi… es to darīšu!”. Jūs visu laiku gribat apmierināt kāda cita vajadzības. Šāda nostāja noved pie tā, ka jūs, vēloties kādam palīdzēt, patiesībā sodāt sevi. Jums grūtības sagādā apmierināt pašam sevi. (Visa jūsu enerģija aiziet tam, lai izdarītu pa prātam kādam citam).

Cilvēks ar svara problēmām sevi rāj, saņemot baudījumu no pārtikas. Viņam ir tendence kādu produktu sev aizliegt (sava veida sods). Ja viņš šo produktu apēd, tad pēc tam izjūt vainu par to, ka ir to apēdis, vai arī par to, ka apēdis pārāk daudz (atkal sevi soda, apvainojot). Jūs tā esat pieradis “par visu atbildēt”, ka jums ir grūtības kaut ko pieņemt no citiem. Kad citi jums dod kaut ko, jums šķiet, ka jūs viņiem to esat atņēmis, un jūs jūtat, ka jums kaut kas ir obligāti jādod pretī, no jauna sevi sodot.

Pašas lielākās bailes, kas slēpjas aiz šādām attiecībām – kauna sajūta pašam par sevi vai bailes nostādīt neveiklā situācijā kādu citu. Kauna sajūta var izpausties vairākās jūsu dzīves sfērās, piemēram, tajā, kā jūs ēdat, ģērbjaties, jūsu seksuālajā dzīvē utt. Jūs varat uzsākt šādu projektu: vairāk apzinieties to, kā jūs sev uzkraujat lietas, kas uz jums neattiecas, un to kauna pakāpi, kuru jūs izjūtat. Pēc tam izjūtiet dziļu līdzjūtību pašam pret sevi un sāciet apmierināt savas vajadzības.

 

VESELĪBA

Tad, kad kāda jūsu ķermeņa daļa sāp, tā cenšas jums palīdzēt. Augstākā sākotne jūsos tādā veidā sūta jums ziņojumus. Jebkurš fizisks diskomforts vai slimība parāda, ka viens vai vairāki neapzināti mentālie uzstādījumi liek šķēršļus jūsu attīstībai. Lai ātrāk atklātu šo ziņojumu, no sākuma izprotiet slimās ķermeņa daļas funkciju un nodibiniet tās saikni ar situāciju jūsu dzīvē.

Piemēram, problēmas, kas saistīta ar barības sagremošanu, gadījumā jautājums, kuru jums vajadzētu uzdot sev, ir šāds: “Kādu situāciju vai kādu cilvēku savā dzīvē es nespēju “sagremot”?” Ar šādu slimības uztveri jūs sapratīsiet, ka faktiski jums nav problēmas ar veselību. Tā vietā jūs sajutīsiet to, kas palīdz jums atrisināt kādu jautājumu savā dzīvē. Lai iegūtu vairāk informācijas par šo jautājumu, es iesaku jums manu grāmatu “Tavs ķermenis saka: “Mīli sevi!””, kur es sīki paskaidroju metafizisko nozīmi vairāk nekā 300 slimībām un kaitēm.

 

SAVSTARPĒJĀS ATTIECĪBAS

Jums jāatzīst fakts, ka tas nebija liktenis (labais vai ļaunais), kas jūs piesaistīja jūsu dzīvesbiedram. Jūsu dzīvesbiedrs ir jūsu garīgās attīstības instruments un ne tikai pavadonis jūsu materiālajā un sociālajā dzīvē. Kādā veidā? Ir jāpieņem ideja, ka viņš vai viņa ir jūsu spoguļa atspulgs. Viss, ko jūs kritizējat savā dzīvesbiedrā, ir precīzs atspulgs tam, ko jūs nepieņemat sevī. Nav iespējams otrā ieraudzīt to, kas nav jūsos pašos.

Jūsu dzīvesbiedrs palīdz jums labāk iepazīt pašam sevi. Atcerieties to, un jūsu savstarpējās attiecības būtiski uzlabosies. Ja jūs sev sakāt: “Jā, bet viņš taču mani visu laiku kritizē!”, atcerieties sakāmvārdu: “Ko sēsi, to pļausi.” Palieciet koncentrēts uz paša izteiktās kritikas apzināšanos. Tikai viena šī projekta piepildījums aizņems jums pietiekami daudz laika.

 

DARBS

Iespējams, ka jūs pārāk daudz sagaidāt no nākamā darba, līdzīgi kā gadījumā ar dzīvesbiedra meklējumiem? Ko jūs esat darījis pēdējā laikā, lai atrastu darbu? Lūk, piemērs: sākot no nākamās pirmdienas, jūs strādājat pilnu darba dienu – jūs staigājat un visur atstājat savu rezumē. Jūs darāt to personiski, bet nevis pa telefonu vai e-pastu. Izvēlieties konkrētu ielu un ejiet pa to, ieejot visos birojos savā ceļā.

Visticamāk jūs sāksiet strīdēties: “Bet es nevēlos strādāt pirmajā kompānijā, kas man pagadījusies pa ceļam!” Kas to saka? Jūsu prāts (intelekts) vai jūsu iekšējais Dievs? Augstākajai sākotnei jūsos, kura precīzi zina jūsu vajadzības, nav iemesla uztraukties. Jūs saņemsiet tieši to darbu, kurš jums ir nepieciešams. Neatsakieties ne no viena piedāvājuma. Darbs vai alga var neatbilst tam, kādu jūs gribējāt, bet vienalga pieņemiet to. Visticamāk, ka ilgtermiņā jums tas nederēs, bet acīmredzot, jums šis darbs ir nepieciešams uz īsu laiku, lai aizvestu jūs pie jaunas iespējas. Jūs nostāsieties seju pret seju ar savām bailēm, un tā jums būs būtiska pieredze, kura atvērs jaunas iespējas.

 

Jebkuras citas problēmas, kas nav pieminēta rakstā, risināšanai veiciet tos pašus soļus. Transformējiet to projektā, noderīgā pieredzē. Ar šādu attieksmi pret problēmām jūs varat tikai uzvarēt. Un galvenais – atcerieties, ka jums vienmēr ir tiesības izvēlēties. Jūsu varā ir izvēlēties dzīvi, kura ir pilna ar problēmām un grūtībām, vai dzīvi, kura ir pilna ar pieredzi un laimi.

 

 

* Autors: Liza Burbo;

* Avots: econet.ru;

* No krievu valodas tulkoja Ingūna Paupe;

* Korektore: Liene Lāce.

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_wild-865296_1280
Prāts & psiholoģija

Izvairieties no ziņām

Ziņas prātam ir kā cukurs ķermenim Mēs esam tik labi informēti un tomēr zinām tik maz. Kādēļ tā? Tādēļ, ka pirms 200 gadiem tika izdomāt...

9062
14. aprīlī, 2016
Library_page_alone-2666433_1280_1_
Ķermenis & veselība

Slimība palīdz mums iegūt vēlamo

Daži psihoterapeiti uzskata, ka gandrīz visu saslimšanu pamatā ir psiholoģisks iemesls. Tomēr klasiskā medicīna oficiāli atzīst septiņas ...

14325
12. janvārī, 2016
Library_page_is_this_how_you_see_me-1429508
Prāts & psiholoģija

Prasme sadzirdēt savas vēlmes

Bieži runāju par to, "Kā izprast savas patiesās vēlmes", jo šī tēma ir izrādījusies par vienu no tām, kas cilvēkus interesē visvairāk, st...

11177
22. martā, 2016
Library_page_8377860-r3l8t8d-1000-7
Prāts & psiholoģija

32 atklājumi 32 gados

Ir brīži, kad sakrājas tik daudz jautājumu, ka tiem kaut kādā veidā ir jāļauj parādīties dienas gaismā. Rakstniece, žurnāliste, blogere u...

8121
13. martā, 2016
Library_page_face
Prāts & psiholoģija

Pieci muļķības likumi

Pazīstama ekonomista raksts par to, kādēļ idioti ir tik bīstami un vai ir iespējams ar viņiem cīnīties. Itāļu vēsturnieks-ekonomists Kar...

11606
5. janvārī, 2016
Library_page_d9jdoptcm0g
Ķermenis & veselība

Iemācīties ieklausīties savā ķermenī

 „Visas slimības sākas galvā”. Tieši mūsu domas ir spējīgas vadīt tik sarežģītu sistēmu kā cilvēka organisms. Lai iemācītos valdīt pār s...

10486
11. decembrī, 2015
Library_page_12040762_m
Prāts & psiholoģija

Mācība par dziedinošo domu spēku

Luīze Heja mums atgādina, ka mēs paši esam atbildīgi par visiem notikumiem savā dzīvē - vislabākajiem un vissliktākajiem. Katra mūsu doma...

9486
21. novembrī, 2015
Library_page_img_1272
Prāts & psiholoģija

8 jautājumi, kas mainīs tavu dzīvi

„Manis teiktais varbūt nemainīs tavas domas, bet nekad nav par vēlu, vai, kā manā gadījumā, pārāk agri, lai kļūtu, kas tu vēlies būt. Tam...

10327
22. aprīlī, 2015
Library_page_1238860_543114525762000_854984976_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi....

19250
24. martā, 2015
Library_page_8379310-r3l8t8d-1000-11
Prāts & psiholoģija

Viktors Frankls - tiem, kuri zaudējuši dzīves jēgu

Viktors Frankls - slavenais austriešu ārsts-psihoterapeits, psihologs un filozofs, pabijis Osvencimā. Piedāvājam nodaļu no viņa grāmatas ...

10952
13. janvārī, 2015
Library_page_gunes
Prāts & psiholoģija

10 lietas, ko tu piedzīvosi, kad sāksi izbaudīt vienatni

Ir cilvēki, kas domā, ka “būt vienam” ir slikti. Tas nozīmē, ka esi nesabiedrisks vai nevēlams, un neviena no šīm pozīcijām netiek uzskat...

8547
16. decembrī, 2014
Library_page_travel_0009
Prāts & psiholoģija

7 psiholoģijas likumi, kas spēj izmainīt jūsu pasaules uzskatu

Vienkārši, bet ļoti efektīvi  psiholoģijas likumi, spējīgi apgriezt kājām gaisā jūsu pasaules uztveri! Psiholoģijas likumi, kuri var pad...

24876
30. novembrī, 2014
Library_page_overworked
Prāts & psiholoģija

Kāpēc mēs visi esam tik aizņemti?

Eimija Raupa (rakstniece, akupunktūriste, herbāliste un sieviešu veselības un auglības eksperte) raksta izdevumā „The Huffington Post” 20...

6325
24. novembrī, 2014
Library_page_original
Prāts & psiholoģija

Возможно ли быть всегда счастливым?

Отсутствие энергии – это первый признак приближающихся несчастий и болезней. В Аюрведе говорится, что если человек продвигается в духовно...

5310
2. novembrī, 2014
Library_page_10325712_662210477185737_6215411496030530408_n
Prāts & psiholoģija

Ja šķiet, ka viss iet greizi, vienkārši atcerieties šīs 8 lietas

„Es sēžu uz savas slimnīcas gultas, gaidot abu krūšu noņemšanu. Bet dīvainā kārtā es jūtos laimīga. Līdz šim man nebija problēmu ar vesel...

8755
22. oktobrī, 2014
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Vēlēšanos veikals

Visuma nomalē atrodas kāds veikaliņš. Izkārtnes tam sen jau nav – to kādreiz aiznesa kāda viesuļvētra, bet jaunu izkārtni saimnieks nelik...

5094
19. augustā, 2014
Library_page_original-5
Prāts & psiholoģija

Sāpes no tuvākas iepazīšanās ar sevi

Kā mēs kļūstam ar kādu pietiekami tuvi, tad viņa sabiedrībā mēs neizbēgami noņemam visas maskas un sociālās lomas. Viņš pamazām uzzina mū...

5192
8. augustā, 2014
Library_page_315400_4051152993680_1122618631_n
Prāts & psiholoģija

15 iemesli, kāpēc sākt sekot savam sapnim jau šodien

Kādu dienu visa Jūsu dzīve nozibsnīs gar Jūsu acīm. Pārliecinieties, ka tā būs skatīšanās vērta /autors nezināms/. Vai Tev ir sapnis? Vē...

4971
31. jūlijā, 2014
Library_page_308511_542176242501837_471737872_n
Ķermenis & veselība

рАковая жизнь или психосоматика онкологии

Сегодня есть много «официальных» теорий возникновения рака. В них описываются влияния вирусов, мутаций и канцерогенов как пускового факто...

4936
28. jūlijā, 2014
Library_page_bicycle-1822528_1280
Prāts & psiholoģija

Проблема как тоник для эго

«Эго не чувствует себя хорошо, легко, ему не достаточно 
холмиков, оно хочет горы. Даже если это страдание, это не
 должен быть холмик, э...

3914
3. februārī, 2012
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Магазин желаний

На задворках Вселенной находился один магазинчик. Вывески на нем давно уже не было - ее когда-то унесло ураганом, а новую хозяин не стал ...

4528
15. septembrī, 2014