Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_1724173_10153852470578185_7807339200304311790_n Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Prāts & psiholoģija

Nulles likums un vēl 19 precīzi Greisas likumi

Natālija Greisa – talantīga psiholoģe un biznesa trenere St.Pēterburgā, savā grāmatā “Greisas likumi” ir noformulējusi veselu rindu likumsakarību, kas palīdzēs kļūt nedaudz gudrākam. Lūk, dažas no tām - tās palīdzēs jums jau šodien.

1. NULLES LIKUMS

Smadzenēm ir nepieciešamība atrasties nulles stāvoklī. Ja jūs atgriežaties mājās un vairs neturaties kājās, bet ir izdarīti tikai 14 darbi no 28 šodienai ieplānotajiem; ja jūs apsēžaties un stulbi blenžat priekšā esošā tukšumā, tad nevainojiet sevi par efektivitātes trūkumu! Smadzenes nespēj bez pārtraukuma izpildīt jūsu rīkojumus. Tām jānodarbojas arī ar sevi. Tām taču ir jāsaliek konkrētā kārtībā visi tie puzles gabaliņi, kurus jūs esat tajās sametis. Šajā laikā ir nepieciešams pārtraukt jebkuras informācijas plūsmu no ārpuses. Šajā laikā smadzenes “attīrās”. Tas arī ir saucamais “nulles stāvoklis”. Pat augsne pārstāj būt auglīga, ja jūs septīto gadu nedodat tai iespēju atpūsties, bet lieciet radīt no jauna. Tas viņu dara par neauglīgu verdzeni. Lai dzīvo atjaunošanās!

2. MELĪGĀS LABESTĪBAS LIKUMS

Mums tikai šķiet, ka mēs tikai palīdzam, turpinot risināt citu problēmas. Tomēr, - mēs tās tikai padziļinām. Kad mēs ar varu velkam alkoholiķi ārstēties, tad tikai pagarinām viņa agoniju, un tērējam paši savu laiku. Viņš sāks dzert no jauna, bet mēs sāksim viņu uzskatīt par nepateicīgu cūku, tā vietā, lai sev pajautātu, vai vispār ir vērts bārstīt pērles. Cilvēkam savas problēmas ir jārisina PAŠAM. Viņš pieaug proporcionāli tam, kā pieaug viņa paša atrisināto problēmu arsenāls.

3. LIKUMS - IZPAUŠANĀS SĪKUMOS

Kā cilvēks sevi izpaudīs sīkumos – tāds viņš arī ir! Viņš var būt dāsns, kā karalis, bet tikai reizi gadā, taču sīkumainā daba parādīsies katru dienu, tieši tāpēc tas, kā viņš izpaužas sīkumos, ir ļoti svarīgi.

4. EMBRIJA LIKUMS

Parādības un notikumi jau eksistē pašā embrija stāvoklī. Kaut tie vēl nav reāli, tiem piemīt spējas vairoties. Viena atstāta krūzīte “pievilks” sev klāt veselu kalnu ar nemazgātiem traukiem. Viens uzraksts uz tikko nokrāsota žoga drīz vien nepaliks viens, - viss žogs tiks aprakstīts. Kā izmantot šo embrija likumu? Visas nelabvēlīgās parādības un notikumus vajag atpazīt tikko kā tās radušās. Visu tikko dzimušo muļķīgo vajag iznīcināt. Ja kāda dzīves parādība jums nav pa prātam, likvidējiet tās embriju. Daudz vieglāk ir sabradāt sniegpārsliņu, kā apstādināt sniega lavīnu.

5. LIKUMS - LABĀK – NE LĪDZ-, KĀ – VAIRĀK KĀ

Tas attiecas uz pilnīgi visu. Piemēram, ja jūs sakāt runu, tad pabeidziet to līdz tam brīdim, kad cilvēki sāk piekust. Gēte reiz sacīja: “Garlaicības noslēpums slēpjas tur, kur pateikts viss”. Kad jūs ejiet uz tikšanos – atvadieties brīdi agrāk, kā to vēlēsies darīt jūsu partneris. Aizejiet no viesiem, pirms viņi sāks ilgoties pēc vientulības. Atcerieties: labāk - ne līdz-, kā - vairāk kā-…

6. KOPĒJAS SASAISTES LIKUMS

Divi zirgi vienā pajūgā ir spējīgi no vietas izkustināt 15 tonnas. Bet katrs atsevišķi - tikai 3 tonnas. Vienā lietā iesaistieties vismaz divi, un jūs būsiet efektīvi. “Trīs kārtās savērpts diegs saplīsīs ne tik ātri”.

7. BURVJU VĀRDA LIKUMS

Izrādās, ka brīnuma vārds ir “NĒ”, nevis “lūdzu”. No daudzām problēmām var izvairīties, ja jūs iemācīsieties atteikt cilvēkiem. Nepavadīt laiku tukšā pļāpāšanā “tikai pieklājības pēc”. Neaizdodiet naudu, kad jums to negribas darīt. Tas ir daudz labāk, kā pēc tam mocīties šaubās - atdos vai ne. Dodiet to, ko jūs varat uzdāvināt, bet neaizdodiet. Gēte sacīja: “Ja gribi pazaudēt draugu – aizdod viņam naudu”.

Esmu atklājusi interesantu fenomenu. Kad cilvēks argumentēti atsaka, tad viņa pašnovērtējums paaugstinās, pieaug cieņa pašam pret sevi. Cilvēki baidās atteikt. Bet vai ziniet, kāpēc? Viņi baidās, ka nepatiks citiem! Bet visiem taču neizdabāsi. Iemācīties mierīgi pārdzīvot citu negatīvās emocijas, kuras rodas jūsu atteikuma dēļ. Ja uzreiz teiksiet “NĒ”, tad argumentēt atteikumu uzreiz būs vieglāk. Atsakiet viegli.

8. IDEĀLO APSTĀKĻU MELĪGUMA LIKUMS

Jūs nekad neatrodieties ideālos apstākļos. Protams, ka ir muļķīgi noliegt, ka labvēlīgi apstākļi reizēm gadās. Vēl retāk kādam pietiek gudrības tos izmantot. Daļēji tas ir tāpēc, ka problēma slēpjas personiskā problēmā, kuru ir jārisina.

9. PIEMĒRU LIKUMS

Reiz kāds cilvēks, sauksim viņu par Gunču, gribēja savu motociklu samainīt pret jaunāku, mūsdienīgāku. Gunča ielika sludinājumu laikrakstā, ka tiek pārdots motocikls, tāpēc ka viņam nepietika naudas, lai nopirktu jaunu.

Modelis jau no aizvēsturiskiem laikiem, ar “naftalīna smaku”, tāpēc zvani pēc sludinājuma nesekoja, bet nedēļas beigās viens cilvēks tomēr piezvanīja. Gunča satikās ar viņu, un tas viņam piedāvāja ļoti mazu cenu, apmēram 300 dolāru, sakot, ka šo motociklu var tikai sadalīt rezerves daļās. Gunča kļuva nervozs un teica, ka pārdos to, kā minimums, par 1000 dolāriem. Klients nopūtās un aizgāja, un varēja redzēt, ka viņš nelaužas, bet patiešām nav gatavs maksāt vairāk, bet viņš Gunčam atstāja savu telefona numuru, sakot: “Ja tomēr pārdomāsiet, pazvaniet man”. 

Gunča pat nedomāja mainīt savu viedokli attiecībā uz veco “rumaku”, un tā arī nezvanīja. Pēc pāris dienām klients pats atkal pazvanīja, un atkal piedāvāja 300 dolārus, bet Gunča atteicās. Pēc nedēļas, kad Gunča vēlu vakarā iznāca no sava darba, viņš ilgi nevarēja atcerēties, kur licis motociklu, kamēr beigu beigās saprata, ka tas ir nozagts.

Piedāvājumus izsaka ne jau tāpat vien. Liktenis tādā veidā bieži izrāda par mums rūpi.

10. VISPĀRATZĪTS LIKUMS

Vispāratzīti likumi lieliski strādā!

11. KOMPENSĀCIJAS LIKUMS

Viss nenotiek vienlaicīgi! Vai jūs spējat iedomāties?... Sieva: skaistule, labs manikīrs, skaista frizūra; mājās vienmēr svaigi cepti pīrādziņi; gultā ar vīru viņa ir nepārspējama – dažāda un kaislīga; bērniem viņas uzmanības netrūkst; ģeniāli dzied, izklaidē viesus, spēlējot klavieres, veselīga – piens un asinis; pakļāvīga, ar maigu raksturu, visus sagaida ar smaidu, ģeniāla dzejniece, veiksmīga biznesa sieviete, ideāls draugs…

Viss nav vienlaicīgi, tieši tāpēc Napoleons baidījās no kaķiem, Čaikovskis ēda papīru, un raudāja līdz pat 10 reizēm dienā, Suvorovs bieži izlikās par muļķīti, Šillers pilnīgā nopietnībā lika uz galda sapuvušus ābolus, lai pielabinātu mūzu, bet Bahs meta ērģelniekam ar parūku, kad tas kļūdījās.

Ja kaut kur vienā jomā cilvēks sasniedz būtiskus panākumu, tad citā parasti viņam kaut kas pietrūkst. Bet cilvēks ir vērtīgs ne jau tāpēc, ka viņam nav trūkumu, bet gan tāpēc, ka labo īpašību viņā ir vairāk.

12. IETEKMES LIKUMS

Apkārtne veido cilvēku. Medicīnā ir tāds jēdziens: reakcijas ātrums. Zināms, ka kādam ir paredzēts būt iznesīgākam, kādam resnākam, bet pat resnīša apzīmējumam var būt vairākas nianses. Viņš var būt simpātisks resnītis, bet var arī būt uzpampis un uzburbis neglītenis. Ņemiet vērā – uz viena un tā paša ģenētikas pamata! To arī sauc par reakcijas ātrumu. Pat tad, ja cilvēks nenes no debesīm zvaigznes, viņā ir kaut kādi šīs reakcijas ātruma krājumi. Vienā vidē viņš attīstās (pat varbūt nosacīti), bet citā – kļūst primitīvs. Vide ietekmē daudz ko, varbūt pat visu. Mēs kļūstam līdzīgi tiem, kuri ir mums līdzās, un daudz retāk apkārtējie kļūst līdzīgi mums.

13. KRUSTA LIKUMS

Katram tiek dots tāds krusts, kādu spēj izturēt viņa mugura.

14. POLĀRĀS REAKCIJAS UN TALANTU LIKUMS

Talantīgi cilvēki vienmēr izsauc polārās reakcijas: vai nu sajūsmu, vai naidu. To nav iespējams uztvert vienaldzīgi. Viņus nav iespējams neievērot, ignorēt. Viņus nav iespējams aizmirst. Viņus atceras, viņus mīl, viņus neieredz, par viņiem domā, viņus apskauž. Tāpēc, ja jūs esat talantīgs, tad neceriet uz vispārēju sajūsmu. Ienaidnieki būs jau tāpēc vien, ka ne visi talanti ir pienākušies viņiem.

15. LIKUMS “NE TAVI CILVĒKI”

Ne tavi cilvēki vienalga no tevis aizies.

16. KOPĒJĀS ATMIŅAS LIKUMS

Visvairāk cilvēkus apvieno kopējās atmiņas, kas saistītas ar notikumiem un “sāls pudiem”. Uz kopējās atmiņas bāzējās pieķeršanās, un tās mierīgās stadijas pāriešana mīlestībā. Tādā veidā, cilvēkus saista viņu iekļūšana otra cilvēka atmiņās. Ja vēlaties labu pieķeršanos, iekļūstiet labās atmiņās.

17. LIKUMS – PIEĶERŠANĀS TUVINIEKIEM DOMĀS

Cilvēks, kurš atrodas jūsu tuvumā, liek mums domāt par viņu, pat tad, ja viņš mums neinteresē. Tajā arī ir tuvumā esošā nevērtīga cilvēka bīstamība.

18. ZAUDĒJUMA NEIZBĒGAMĪBAS LIKUMS

Visā, ko cilvēks dara, viņš kļūdās. Tāpēc zaudējumi ir neizbēgami. Kungi, zaudējumi ir neizbēgami! To zinot, nav vērts pārāk stipri uztraukties. Daudz ko, bet ne visu mēs varam ietekmēt. Ir vispārēji pasaules radīšanas likumi. Mēs nevaram būt ideāli, un mūsu darbības – arī. Zaudējumu neizbēgamību uzņemiet ar samierināšanos. Laikam, tas vajadzīgs tikai šeit.

19. DAĻU LIKUMS

Jebkuru pasaules attēlu, jebkuru lietu simboliski var sadalīt uz pusēm, kuras viena otru papildina. Pusītes var iedalīt sākotnējās un beigu. Vēl ir iespējams toni uzdot ar sākotnējo pusīti, bet, ja tā materializējas, tad beigu pusīte sāk «iezīmēties» it kā pati par sevi. Tā arī ir būtība situācijas pārvaldīšanai. Jūs varat uzdot toni ar sākuma pusīti, lai saņemtu vēlamo galējo rezultātu.

Lai nostiprinātu šo domu, es to ilustrēšu. Jūs, droši vien, ne reizi vien esat mēģinājuši saprast, kāpēc daži cilvēki apkārtējos izsauc sajūsmas un dievināšanas reakciju? Viņi uzvedas tā, it kā nespētu nepatikt. Ja vajag teikt runu, tad visa viņa izturēšanās norāda uz to: es esmu gatavs aplausiem, un cilvēki sāk aplaudēt, piezīmējot otru pusīti. Viņi skatās tā, it kā gaidītu sajūsmas reakciju, - un cilvēki sākumā skatās ieinteresēti, pēc tam iemīlas. Uzdodiet pareizo sākumtoni, un panākumi ir garantēti.

20. PAREIZAS RĪCĪBAS LIKUMS

Ja cilvēks rīkoja pareizi, tad viņa lietas ar katru dienu iet aizvien labāk un labāk.

 
* Avots: econet.ru;
* No krievu valodas tulkoja Ingūna Paupe;
* Korektore: Vineta Kurgāne.
 
** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_wild-865296_1280
Prāts & psiholoģija

Izvairieties no ziņām

Ziņas prātam ir kā cukurs ķermenim Mēs esam tik labi informēti un tomēr zinām tik maz. Kādēļ tā? Tādēļ, ka pirms 200 gadiem tika izdomāt...

9057
14. aprīlī, 2016
Library_page_alone-2666433_1280_1_
Ķermenis & veselība

Slimība palīdz mums iegūt vēlamo

Daži psihoterapeiti uzskata, ka gandrīz visu saslimšanu pamatā ir psiholoģisks iemesls. Tomēr klasiskā medicīna oficiāli atzīst septiņas ...

14322
12. janvārī, 2016
Library_page_is_this_how_you_see_me-1429508
Prāts & psiholoģija

Prasme sadzirdēt savas vēlmes

Bieži runāju par to, "Kā izprast savas patiesās vēlmes", jo šī tēma ir izrādījusies par vienu no tām, kas cilvēkus interesē visvairāk, st...

11171
22. martā, 2016
Library_page_8377860-r3l8t8d-1000-7
Prāts & psiholoģija

32 atklājumi 32 gados

Ir brīži, kad sakrājas tik daudz jautājumu, ka tiem kaut kādā veidā ir jāļauj parādīties dienas gaismā. Rakstniece, žurnāliste, blogere u...

8121
13. martā, 2016
Library_page_face
Prāts & psiholoģija

Pieci muļķības likumi

Pazīstama ekonomista raksts par to, kādēļ idioti ir tik bīstami un vai ir iespējams ar viņiem cīnīties. Itāļu vēsturnieks-ekonomists Kar...

11598
5. janvārī, 2016
Library_page_d9jdoptcm0g
Ķermenis & veselība

Iemācīties ieklausīties savā ķermenī

 „Visas slimības sākas galvā”. Tieši mūsu domas ir spējīgas vadīt tik sarežģītu sistēmu kā cilvēka organisms. Lai iemācītos valdīt pār s...

10485
11. decembrī, 2015
Library_page_12040762_m
Prāts & psiholoģija

Mācība par dziedinošo domu spēku

Luīze Heja mums atgādina, ka mēs paši esam atbildīgi par visiem notikumiem savā dzīvē - vislabākajiem un vissliktākajiem. Katra mūsu doma...

9479
21. novembrī, 2015
Library_page_img_1272
Prāts & psiholoģija

8 jautājumi, kas mainīs tavu dzīvi

„Manis teiktais varbūt nemainīs tavas domas, bet nekad nav par vēlu, vai, kā manā gadījumā, pārāk agri, lai kļūtu, kas tu vēlies būt. Tam...

10323
22. aprīlī, 2015
Library_page_1238860_543114525762000_854984976_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi....

19250
24. martā, 2015
Library_page_8379310-r3l8t8d-1000-11
Prāts & psiholoģija

Viktors Frankls - tiem, kuri zaudējuši dzīves jēgu

Viktors Frankls - slavenais austriešu ārsts-psihoterapeits, psihologs un filozofs, pabijis Osvencimā. Piedāvājam nodaļu no viņa grāmatas ...

10952
13. janvārī, 2015
Library_page_gunes
Prāts & psiholoģija

10 lietas, ko tu piedzīvosi, kad sāksi izbaudīt vienatni

Ir cilvēki, kas domā, ka “būt vienam” ir slikti. Tas nozīmē, ka esi nesabiedrisks vai nevēlams, un neviena no šīm pozīcijām netiek uzskat...

8543
16. decembrī, 2014
Library_page_travel_0009
Prāts & psiholoģija

7 psiholoģijas likumi, kas spēj izmainīt jūsu pasaules uzskatu

Vienkārši, bet ļoti efektīvi  psiholoģijas likumi, spējīgi apgriezt kājām gaisā jūsu pasaules uztveri! Psiholoģijas likumi, kuri var pad...

24869
30. novembrī, 2014
Library_page_overworked
Prāts & psiholoģija

Kāpēc mēs visi esam tik aizņemti?

Eimija Raupa (rakstniece, akupunktūriste, herbāliste un sieviešu veselības un auglības eksperte) raksta izdevumā „The Huffington Post” 20...

6323
24. novembrī, 2014
Library_page_original
Prāts & psiholoģija

Возможно ли быть всегда счастливым?

Отсутствие энергии – это первый признак приближающихся несчастий и болезней. В Аюрведе говорится, что если человек продвигается в духовно...

5310
2. novembrī, 2014
Library_page_10325712_662210477185737_6215411496030530408_n
Prāts & psiholoģija

Ja šķiet, ka viss iet greizi, vienkārši atcerieties šīs 8 lietas

„Es sēžu uz savas slimnīcas gultas, gaidot abu krūšu noņemšanu. Bet dīvainā kārtā es jūtos laimīga. Līdz šim man nebija problēmu ar vesel...

8751
22. oktobrī, 2014
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Vēlēšanos veikals

Visuma nomalē atrodas kāds veikaliņš. Izkārtnes tam sen jau nav – to kādreiz aiznesa kāda viesuļvētra, bet jaunu izkārtni saimnieks nelik...

5093
19. augustā, 2014
Library_page_original-5
Prāts & psiholoģija

Sāpes no tuvākas iepazīšanās ar sevi

Kā mēs kļūstam ar kādu pietiekami tuvi, tad viņa sabiedrībā mēs neizbēgami noņemam visas maskas un sociālās lomas. Viņš pamazām uzzina mū...

5191
8. augustā, 2014
Library_page_315400_4051152993680_1122618631_n
Prāts & psiholoģija

15 iemesli, kāpēc sākt sekot savam sapnim jau šodien

Kādu dienu visa Jūsu dzīve nozibsnīs gar Jūsu acīm. Pārliecinieties, ka tā būs skatīšanās vērta /autors nezināms/. Vai Tev ir sapnis? Vē...

4971
31. jūlijā, 2014
Library_page_308511_542176242501837_471737872_n
Ķermenis & veselība

рАковая жизнь или психосоматика онкологии

Сегодня есть много «официальных» теорий возникновения рака. В них описываются влияния вирусов, мутаций и канцерогенов как пускового факто...

4936
28. jūlijā, 2014
Library_page_bicycle-1822528_1280
Prāts & psiholoģija

Проблема как тоник для эго

«Эго не чувствует себя хорошо, легко, ему не достаточно 
холмиков, оно хочет горы. Даже если это страдание, это не
 должен быть холмик, э...

3914
3. februārī, 2012
Library_page_1-2
Prāts & psiholoģija

Магазин желаний

На задворках Вселенной находился один магазинчик. Вывески на нем давно уже не было - ее когда-то унесло ураганом, а новую хозяин не стал ...

4528
15. septembrī, 2014