Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_11293_343514819082336_1715851130_n Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Skaņa & balss

Skaņas, kuras spēj izārstēt

Jau sensenos laikos cilvēki zināja to, ka skaņai piemīt dziedinošas īpašības. Senajā Ēģiptē kora dziedāšanu izmantoja bezmiega ārstēšanai, Senajā Grieķijā ar taures skaņu palīdzību ārstēja nervu sistēmas traucējumus.

Zinātnieki ir pierādījuši, ka pat vienkārši no sirds padziedot 20-30 min dienā cilvēks labvēlīgi ietekmē savu organismu. Tas tādēļ, ka dziedāšana aktivizē elpošanas sistēmu, uzlabojot skābekļa piegādi organismam un palielinot tā aizsargspējas.

ĀTRĀ MUZIKĀLĀ PALĪDZĪBA

Skaņas terapija - metode, kad ārstēšana notiek ar skaņu. Skaņai ir ne tikai emocionāla iedarbība, cilvēka ķermenī tā izraisa biorezonansi. Konkrētu mūzikas instrumentu skaņas mūzikas terapijā izmanto, lai atjaunotu cilvēka psiholoģisko stāvokli, bet daži no tiem pat veicina iekšējo orgānu atveseļošanos, noskaņojot visu organismu uz izdziedināšanos.

Piemēram, vijole - sava veida balzams dvēseles rētām, flauta palīdz noņemt aizkaitinājumu un labvēlīgi ietekmē elpošanas sistēmu. Stīgu instrumenti, klarnete un bungas stabilizē asinsspiedienu un sirdsdarbību. Klavieres labvēlīgi ietekmē nieres, urīnpūsli un vairogdziedzeri.

Saksofons paaugstina seksuālo aktivitāti, akordeons un bajāns dziedē vēdera dobuma orgānus, taure ārstē radikulītu, cimbole - aknas. Ērģeles ietekmē domāšanas procesu un harmonizē enerģijas plūsmu mugurkaulā.

Terapeitiskais efekts rodas, dažādu skaņu frekvenču vibrācijām rezonējot ar dažādiem ķermeņa orgāniem. Pēc speciālistu domām, kuņģa un zarnu trakts atbilst nots fa frekvencei, nots do palīdz atbrīvoties no psoriāzes, nošu si, sol un do apvienojumu var pielietot onkoloģijas slimnieku ārstēšanā.

Meditatīvā un reliģiskā mūzika palīdz saglabāt jaunību, džeza ritmi stimulē asinsriti un sirdsdarbību, klasiskā mūzika nomierina nervu sistēmu un uzlabo garastāvokli.

Izrādās, ka pat īslaicīgas skaņas var ietekmēt garastāvokli visai dienai. Cilvēka ausij vispatīkamākās skaņas - ūdens urdzēšana, rīta putnu dziesmas, kaķa murrāšana, lietus grabināšana pa jumtu, malkas sprakšķēšana ugunskurā, jūras viļņu skaņa un svaiga sniega gurkstēšana. Starp citu, iedarbošanās ar dabas skaņām ir viens no skaņas terapijas virzieniem, kas ir īpaši vērtīga lielpilsētu iedzīvotājiem.

Pirmajā vietā atrodas skaņas, kuras rada delfīni: tās palīdz cilvēkiem ar dažādām smadzeņu saslimšanām un ārstē neauglību. Terapeitiskais efekts tiek novērots 70% gadījumos.

Ļoti interesanta ir Tibetas dziedinošo trauku terapija, kura eksistē jau 2000 gadu un apvieno sevī masāžu un skaņu mūzikas terapiju. Traukus, kuri izgatavoti no speciāla sakausējuma, uzliek uz pacienta ķermeņa un tad velk pa trauku malām ar priežu vai palisandra kociņu, tādā veidā radot unikālas skaņas. Skaņas vibrācija izplatās pa visu ķermeni, labvēlīgi ietekmējot iekšējos orgānus.

Vēl viens skaņas terapijas piemērs, kuru izmanto jau no seniem laikiem, ir zvanu skaņas, citiem vārdiem sakot - lūgšana skaņā. Savā laikā zvanu skaņas glābušas no epidēmijām veselas apdzīvotas vietas. Neiespējami, taču zinātnieki ir spējuši apstiprināt to, ka zvanu skaņas patiešām ietekmē slimības izraisošos mikrobus. Turklāt tās atbrīvo no bezmiega, nervozitātes, depresīviem stāvokļiem un nepamatotām bailēm.

Zvana radītās skaņas vibrācijas dod cilvēkam dziedinošu un atjaunojošu enerģiju. Ir zināms, ka enerģētiskās būtnes un gari, kuri iemitinās cilvēkā, baidās no zvanu skaņām, tādēļ to izdzīšanai tās visbiežāk izmanto vienlaicīgi ar auras enerģētisko attīrīšanu.

ĀRSTNIECISKĀS DZIESMIŅAS RECEPTE

Mūsu balss - tā arī ir skaņa. Zinātniski pierādīts, ka tās vai citas skaņas, kuras mēs radām, izraisa noteiktu terapeitisku iedarbību, t.i., mūsu balss saites ir sava veida dziedināšanas instruments. Kad mēs dziedam, tikai 20% skaņu iziet uz ārpasauli, pārējās paliek mūsos, radot rezonansi iekšējos orgānos. Uz tā ir balstīta vokālā terapija, turklāt vislielākais efekts ir tad, ja dziedošais pats intuitīvi atrod skaņas, kuras nepieciešamas viņa organismam.

Dažreiz mēs pielietojam vokālo terapiju, paši to neapzinādamies. Kad cilvēks izjūt asas sāpes, neviens neliek viņam kliegt vai stenēt, tomēr šīm skaņām ir atsāpinoša iedarbība.

Pētnieki ir nonākuši pie secinājuma, ka vaidi aktivizē vienas galvas smadzeņu daļas zonas un palēnina citu zonu aktivitāti. Vaidošam cilvēkam asinīs tiek izmesti endorfīni, kuri noņem sāpes labāk nekā morfijs. Tādējādi, ja jums kaut kas sāp, jūs piemeklē sāpes, nevajag kaunēties vai lietot pretsāpju līdzekļus, vienkārši atļaujiet sev pavaidēt, kaut vai klusiņām.

To, ka vokālā terapija nav blefs, bet gan zinātniski pamatota metodika, jau pagājušā gadsimta sākumā pierādījis Vladimirs Behterevs - refleksoloģijas pamatlicējs. Ar viņa iniciatīvu tika radīta komiteja, kuras sastāvā bija zinātnieki un mūziķi, kuri pētīja skaņas terapeitiskos efektus. Izmēģinājumu ceļā izdevās noteikt, ka mūzika patiešām pozitīvi ietekmē cilvēka organismu, galvenokārt sirds asinsrites, elpošanas, kustību un centrālo nervu sistēmu.

Izrādās, par mūzikas uztveri atbild tā pati smadzeņu daļa, kura atbild par elpošanu un sirdsdarbību, t.i. par to, kas notiek automātiski. Mūsdienās, ar vokālās terapijas palīdzību, veiksmīgi cīnās ar psihes traucējumiem: apātiju, depresiju, neirozēm, fobijām un pat ar šizofrēniju. Šo metodi iesaka cilvēkiem, kuri sirgst ar dažādām elpošanas slimībām, jo dziedāšana attīsta plaušas, palielinot to tilpumu.

Lai izmantotu vokālo terapiju veselības uzlabošanai, nemaz nav nepieciešamas izcilas balss dotības un absolūtā dzirde. Zinot kāda skaņa iedarbojas uz to vai citu orgānu, jūs varat radīt pats savu personīgo ārstniecisko dziesmiņu. Dziesmiņa jādzied sēdus, ērtā, atslābinātā stāvoklī, rokas nolaistas uz leju gar ķermeni, domas koncentrējot uz problemātisko orgānu. Skaņas jāizsaka izelpas laikā, pieklusinātā balsī, veicot 10-12 atkārtojumus ik pēc 2-3 sekundēm.

Skaņa "a" stimulē sirdsdarbību, noņem spazmas un dziedina žultspūsli.

"Je", izdziedāta augstā toņkārtā, iedarbojas uz traheju un vairogdziedzeri.

"I" labvēlīgi ietekmē sirdi un redzi, aktivizē smadzeņu darbību, attīra deguna blakusdobumus, stimulē tievo zarnu.

"O" atbild par mugurkaulu, sirdi, aizkuņģa dziedzeri.

"U" izlīdzina elpošanu un ārstē nieres, urīnpūsli, kā arī dzimumorgānus.

"ы" iedarbojas uz elpošanu un dzirdes aparātu.

"E" stimulē smadzeņu darbību.

"Ju" noņem sāpes, izdziedina nieres un urīnpūsli.

SKAĻUMS - CILVĒKA IENAIDNIEKS

No medicīnas viedokļa, skaļas un agresīvas skaņas negatīvi ietekmē organisma iekšējos ritmus un dažu cilvēka orgānu darbību.

Kā piemēru var minēt mūsdienu elektronisko mūziku hip-hopa, hard-roka stilā, kuru, kā zināms, raksta zemās frekvencēs, un tā ietekmē līdzīgi kā zemestrīces dārdi, ēku sabrukšana, sniega lavīna. Zemapziņas līmenī cilvēks jūt apdraudējumu, kas noved pie spēka samazināšanās un depresīva stāvokļa.

Turklāt zemas frekvences var negatīvi ietekmēt dažādu dziedzeru darbību, izmainot hormonālo fonu. Tās ietekmē insulīna līmeni asinīs, bet psiholoģiskā līmenī atņem cilvēkam paškontroli. Tāpat negatīvu iespaidu uz organismu atstāj lamas un rupjības, dziesmas ar negatīvu zemtekstu.

Atsevišķa tēma - mākslīgi radītas tehnogēnas skaņas, kuras ietekmē nervu sistēmu: transporta skaņas, kaimiņa automašīnas motora skaņa, mūzika, kuru atskaņo uz sliktas aparatūras, metālgriešanas un citu iekārtu dārdoņa, elektrozāģa kaukšana.

Tādu skaņu piemēru ir milzīgi daudz, un to ietekmei ir pakļauts katrs otrais lielpilsētas iedzīvotājs. Tās kairina nervu sistēmu, rada trauksmes stāvokli un nogurumu. Pētnieki ir atklājuši, ka cilvēkiem, kuri dzīvo pilsētās kurlums ir daudz biežāk sastopams nekā lauku iedzīvotājiem.

Centieties "aizbēgt" no šīm skaņām, biežāk izbrauciet dabā, klausieties putnu dziesmās, ūdens čalošanā, lapu šalkoņā. Taču, ja jums nav tādas iespējas, tad, atgriezušies mājās no darba, paklausieties disku ar dabas skaņu ierakstiem - tas teicami atslogo nervu sistēmu.

Gaļina Miņņikova

No krievu valodas tulkoja Kristīna Zacesta speciāli priekš garavasara.com

Korektore: Anita Puķīte 

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_estas_garavasara
Skaņa & balss

Intervija ar Estasu Tonne

Gaidot koncertu 11.martā, mēs satikāmies ar brāli Estasu Tonne. Nelielu daļu no sarunas publicējam arī garavasara.com lasītājiem.   “Pa...

2047
4. martā, 2019
Library_page_microphone-1209816_1280
Skaņa & balss

Saspringums kaklā – “neizteiktās” problēmas vairāku gadu garumā

Kad mēs dzirdam citu cilvēku, mēs intuitīvi zīmējam viņa tēlu: vecs vai jauns, resns vai tievs, mīļš vai dusmīgs, kautrīgs vai augstprātī...

5326
6. maijā, 2018
Library_page_press-photo-18_mirabai-ceiba-2560x1526
Skaņa & balss

Mirabai Ceiba Rīgā

Mantru dziedājumi dueta Mirabai Ceiba izpildījumā latvijas jogas praktizētājiem jau ir pazīstami, 2014.gada jūnijā Saulgriežu jogas un mū...

2979
11. maijā, 2018
Library_page_estas_-1__
Skaņa & balss

Intervija ar Estasu Tonne

Jau 11.oktobrī Rīgas Kongresu namā būs festivāla Garavasara mūziķa Estas Tonne koncerts ar domubiedriem Pepe Danca (perkusijas, stabules)...

10850
5. oktobrī, 2017
Skaņa & balss

Internal Flight - Estas Tonne 2016

We had a long story with this film. The first frames for this project were shot in the spring of 2013, already then we thought that we could quickly compile a fully finished version in a month but at the stage of editing it became clear that the film would have to work a long time still. The material was clearly not enough. From that period to the mid of 2016 in all our travels we filmed something for the "Internal Flight" project, it was always with us in our soul, everything that was filmed was considered through the prism of whether we could use it for the film or not. Finally, in the fall of 2016, we were able to sit down and in a couple of weeks finish the final version of the film that you now see in front of you. The project was written in two languages: Russian and English. Today we present to you the English version of the film, which has not yet appeared anywhere and has not been published anywhere, except for participation in festivals. You can see it on our channels on Vimeo: https://vimeo.com/214881201 And Youtube: https://youtu.be/qApaVLZmH1A Even at the stage of editing we made a short 3-minutes film, which immediately took a couple of prizes at festivals. The full version of "Internal Flight", over the past 2 months, has won 19 different prizes at festivals around the world and does not intend to stop at this. On the approach in the coming months the results of several more festivals where we hope to take some awards. Well, the most important thing! What is this 29 minutes movie about? It's a reflection on life and about finding yourself in this world. This is all that comes to mind in sleepless nights. Who am I? Why are we in this world? Why is this world created in this way and not otherwise? The text and music were born by the brilliant musician Estas Tonne and we are happy that we have become a part of this Creative Way. We did this project for our own pleasure and now we are downloading our many years of work in the open space of the Internet because we are sure that the film will be of interest to many. Especially for Paganel travelers, the most intelligent, well-read, interested individuals who discover the Universe together with us on travel! Have a pleasant viewing and good mood! Appreciate Life, Love, Travel! With all the best, Team Paganel Studio & Estas Tonne Music

5911
25. jūnijā, 2017
Library_page_hamed_naseri-healing-vibrations
Skaņa & balss

Dziedējošā frekvence 432MHz

ISO Organizācija, kas nosaka standartus, ir pieņēmusi 440 Hz frekvenci kā pamata – koncerta frekvenci, kas jāievēro gan mūzikas instrumen...

9181
9. janvārī, 2017
Library_page_00b02c62b9a5ba3ef6108e2bd3d32d49b8a9c14a
Ķermenis & veselība

Kā organismu dziedina skaņas

Kā organismu dziedina skaņas Mēs to sajūtam, kad ieslēdzam radio un atskan mūsu iemīļota dziesma vai arī kad mierīgi sēžam un klausāmies...

11578
4. augustā, 2016
Library_page_11293_343514819082336_1715851130_n
Skaņa & balss

Skaņas, kuras spēj izārstēt

Jau sensenos laikos cilvēki zināja to, ka skaņai piemīt dziedinošas īpašības. Senajā Ēģiptē kora dziedāšanu izmantoja bezmiega ārstēšanai...

11429
4. janvārī, 2015
Library_page_551432_10151335664333271_200575238_n
Skaņa & balss

432Hz - atgriešanās pie dabas

Kad tu tiec laukā no pilsētas un dodies uz laukiem, tu jūties atjaunojies - krāsu gamma, skaņas, putni, vardes, tekošs ūdens, u.t.t., tam...

9670
26. maijā, 2014