Vienotai ar Dievišķo
...Esmu patiesi laimīga, jo daru to, kas man ļoti patīk. 13 gadus esmu mūziķe, kas braukā apkārt pa pasauli, dāvājot cilvēkiem mūzikas skaņas, kas dziedē. Esmu arī kundalini jogas un meditācijas pasniedzēja. Esot uz skatuves, mana misija ir nodot mantru dziedinošo spēku klausītājiem zālē. Mantru dziedāšana palīdz atbrīvoties no saspringuma un stresa, telpā radot dziedinošas frekvences, kas atslābina un nomierina. Mantru dziedāšanu var pielīdzināt akupunktūrai, kas atjauno enerģijas plūsmu ķermenī, tikai bez adatām. Mantras ir ļoti īsi vārdi, ar spēcīgu dziedniecisku iedarbību uz cilvēka kopumu. Atkārtojot tos vairākas reizes, to iedarbība pastiprinās.
Kad pirmo reizi sajuti mantru dziedāšanas spēku?
Esmu augusi sikhu un kundalini jogas tradīcijā. Tā ir mana dzīves sastāvdaļa jau no agras bērnības. Katrā ziņā mantru dziedinošo iedarbību neizpratu līdz brīdim, kad mani vecāki nolēma šķirties. Man kā bērnam tas bija milzīgs trieciens. Kādu laiku biju ļoti noskumusi, dzīvē parādījās satraukums un nemiers. Šādos brīžos apsēdos uz zemes un divas stundas dziedāju mantras. Pēc tam jutos kā pavisam cits cilvēks. Mantru dziedāšana manī radīja mieru un drošības sajūtu. Tas bija mans patvērums, veids kā varu nonākt saskaņā ar sevi.
Vai uzreiz saprati, ka šajā pieredzē vēlies dalīties arī ar citiem cilvēkiem?
Nāku no vides, kurā mantru skandināšana ir ikdienišķa nodarbe. Bijām izveidojuši kopienu, kurā, laiku pa laikam, sanācām kopā un dziedājām mantras. Mans garīgais skolotājs Yogi Bhajan deviņdesmitajos gados izveidoja “Miera lūgšanas dienu”, kad cilvēki no dažādām jogas tradīcijām un reliģijām, kopīgi caur mantru skandināšanu lūdza par mieru uz pasaules. Arī es piedalījos šajā pasākumā. Dziedājām mantras no dažādām reliģijām, radot spēcīgu miera enerģētiku. Mani tas fascinēja, jo cilvēki, kuri nāk no dažādas reliģiskās piederības un jogas tradīcijas, sēdēja plecu pie pleca lūdzoties par to, lai mēs visi dzīvotu mierā un priekā. Manī radās iedvesma, dalīties ar mantru dziedinošo spēku uzstājoties publiski.
Tā tiešam ir brīnišķīga lieta, ar ko nodarboties. Ko priekš tevis pašas sniedz šī prakse, kā tu jūties?
Kundalini jogu un meditāciju praktizēju jau no agras bērnības, tāpēc šī pieredze man ir palīdzējusi daudz vairāk izprast sevi un savas jūtas. Esmu iemācījusies ieklausīties sevī, izveidojot dziļu saikni pašai ar sevi. Jo vairāk esam saskaņā ar sevi un savu būtību, jo spēcīgāk varam sajust to, kas notiek arī ar otru cilvēku. Ja iekšēji esam nosvērti un mierpilni, tad arī ārēji tas būs redzams. Lai palīdzētu citiem cilvēkiem, mums no sākuma jāpalīdz pašiem sev. Protams, arī man ir bijušas dienas, kad nejūtos savā ādā, taču ikviena garīga prakse ir kā ceļš atpakaļ pie sevis. Ja esam saskaņā paši ar sevi, tad varēsim palīdzēt radīt saskaņu arī citos cilvēkos. Loģiski. (smejas)
Vai esi pamēģinājusi citas jogas prakses, piemēram, hatha jogu? Vai kundalini joga ir arī tava sirds joga?
Kad mani vecāki izšķīrās, mans tētis pārtrauca kundalini jogas praksi. Es nolēmu turpināt. Šī jogas prakse man sniedza dziļu emocionālu dziedniecību. Kundalini jogas prakses laikā daudz dziedam mantras, tas man ļoti palīdzēja. Jūtu šo jogas praksi kā savu sirds lietu. Joga ir mans dzīvesveids, kas sevī ietver daudz vairāk par būšanu uz jogas paklājiņa. Esmu arī mamma, sieva, biznesa īpašniece, kurai ikdienā jāpieņem ar biznesu saistīti lēmumi. Tas nav viegli, tāpēc meditācija un kundalini joga ir tā, kas man palīdz neapjukt šajā visā dzīves krāšņumā.
Prieks dzirdēt, tā noteikti būs lieliska pieredze, bet tagad gribēju tev pavaicāt par meditāciju. Cik liela nozīme ir meditācijai cilvēka garīgai izaugsmei?
Manuprāt, visi esam šeit nākuši, lai reiz piedzīvotu garīgo atmošanos. Katra pieredze, ko dzīves laikā gūstam, kalpo kā pakāpiens tam, lai atkal apvienotos ar Dievišķo. Tas ir mans dzīves mērķis ― kļūt vienotai ar Dievišķo. Dzīve ir kā mācību stunda, kuras laikā mums tiek dota iespēja rīkoties citādāk nekā iepriekšējā reizē. Tiecoties uz piedošanu, sapratni, mīlestību un mieru. Meditācija palīdz radīt vietu mūsu garam, tas pamazām ieplūst mūsos, radot miera un siltuma sajūtu.
Par spīti tam, ka mums ir pieejama teju visa informācija par to, kā attīstīties garīgajā jomā, pasaulē tik un tā nav miera. Kāpēc tā?
Dzīvojam laikmetā, kurā esam izklaidēti, izbārstīti un nostādīti viens pret otru. Uzskatu, ka visas šīs problēmas ir tikai tāpēc, lai mēs beidzot kļūtu vienoti, jo šobrīd pasaulē norisinās tik daudz dabas katastrofas. Mums jāsaprot, ka tā ir mūsu atbildība. Mēs nevaram slēpties savā valstī, domājot, ka mūs jau tas neskars. Mums beidzot jāsāk palīdzēt viens otram, komunicējot savā starpā. Cilvēcei ir tendence norobežoties vienam no otra. Tāpēc viss, kas ar mums un planētu Zemi šobrīd notiek, piespiež mūs vienoties un sadarboties, apzinoties, ka esam planētas Zemes iedzīvotāji nevis Amerikas vai Latvijas pilsoņi.
Ar pilnu intervijas tekstu var iepazīties žurnāla Mistērijas marta numurā. Snatam Kaur vienīgais koncerts Baltijā notiks 31. martā Rīgā, Kongresu namā. Biļešu iegāde - Biļešu Paradīzes kasēs vai internetā: www.ej.uz/snatamkaur
Autors: Signija Linde, žurnāls Mistērijas
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!