Visīsākais ceļš, lai uzlabotu veselību
No zinātniskā viedokļa veselība ir labākais no iespējamajiem stāvokļiem; optimālais, jeb -dzīvotspēja ar pozitīvu emocionālo tonusu. Fiziologi ir pierādījuši, ka veselība ir dzīvo sistēmu normāls stāvoklis.
Tas nozīmē, ka parastā – normāla – stāvoklī mēs varam būt pa īstam laimīgi.
Ir ļoti vienkārši pārbaudīt, vai esat veseli vai nē. Ir pietiekoši pavērot, vai jūs varat pusstundu-stundu nemitīgi atrasties miera stāvoklī, neko nedarot, nesarunājoties un nesasprindzinoties pat virtuāli, domās. Ja šādas pārbaudes laikā jūs izjūtat trauksmi, steidzamu vajadzību kaut ko darīt, ja šajā laikā apziņā uzpeld informācija par kaudzi neatrisināto problēmu, jūs pielecat kājās, atceroties par neizpildītiem uzdevumiem un solījumiem, ja jūs izjūtat smagumu ķermenī, fiziskas sāpes vai citas nesaprotamas sajūtas, kas traucē jums atrasties miera stāvokli, tad, visdrīzāk, jums ir problēmas ar veselību, kurām nepieciešams pievērst uzmanību.
No cilvēka dabas pētījumu laboratorijas (Hārvardas Universititātes medicīnas skola) vadītāja, profesora Nikolaja Kristakis datiem izriet, ka: „mēs visi esam sociālo tīklu daļiņas, un tas nozīmē, ka to notikumu, kas notiek ar citiem cilvēkiem (nav svarīgi, vai pazīstam tos vai nē), viļņi izplatās pa tīklu un sasniedz arī mūs. Atslēgas faktors, kas nosaka mūsu veselību – tas ir apkārtējo cilvēku veselība”.
Mūsu hipersaistītajā pasaulē šie vārdi skan īpaši fundamentāli un pamatoti. Tas nozīmē, ka neviens no mums nevar būt pilnībā vesels, ja viņa apkārtējie cilvēki tādi nav. Tāpat tas nozīmē, ka atrodot savas veselības atjaunošanas un uzlabošanas avotu, jums obligāti jāpadalās tajā ar saviem apkārtējiem, savādāk jums katru dienu atkal un atkal vajadzēs atjaunot optimālu aktivitāti un labu gatastāvokli, ko būs izjaukusi mijiedarbība ar cilvēkiem, kas atrodas jums apkārt.
Mūsdienu pētījumi pierāda, ka galveno lomu mūsu veselības noregulēšanā ieņem informatīvie procesi, kuros mēs esam iesaistīti. Daži autoritatīvi zinātnieki apgalvo, ka „informatīvais process ir cilvēka būtības pirmsākums” (Krievijas Medicīnas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis K.Sudakovs) un „viss, ko redzat tieši tagad – tas ir informācijas virpulis, kas iziet cauri mūsu apziņai” (Veikforestas Universitātes reģeneratīvās medicīnas institūta profesors Roberts Lanca)
Jebkuri izkropoļojumi, kas rodas informācijas nodošanas gaitā informatīvajās sistēmās, kuru daļa mēs esam, neizbēgami atspoguļosies jūsu veselības stāvoklī. Mēs piešķiram vislielāko nozīmi sociālajām attiecībām – draudzībai, ģimenei un darbam. Ja mūsu attiecībās ir bijis klātesošs negodīgums tādā vai citādā formā, mēs ciešam un šādas ciešanas pakāpeniski iesakņojas mūsu ķermenī tādu slimību formā, kam esam ģenētiski predisponēti. Visbiežāk tās ir problēmas ar svaru - vai nu tas ir pārmērīgs vai nepietiekams; paaugstināts vai pazemināts asinspiediens; problēmas ar žultspūsli, locītavām vai vairogdziedzeri, priekšlaicīga novecošana, sieviešu vai vīriešu dzimumaktivitātes pazemināšanās, hormonālās regulācijas problēmas vai problēmas ar imunitāti kopumā, tāpat arī, protams, trauksme un depresija.
Pārsteidzoši, bet vienkārša fakta izpratne – tas, ka tiekšanās pēc 100% godīguma visās izpratnēs var saglabāt un atjaunot veselību – kardināli maina mūsu dzīvi, padara mūs laimīgus, veselīgākus, un mūsu vārdi pārvērš īstenībā maģiskas mantras, kas noteikti piepildās.
2012.gadā kādā vērienīgā pētījumā, ko veica Noterdamas universitātes profesore Anita Kelli (http://news.nd.edu/news/32424-study-telling-fewer-lies-linked-to-better-health-relationships/) tika pierādīts, ka 10 nedēļu eksperimenta laikā godīga attieksme pret dzīvi uzlaboja ne tikai kontroles grupas psiholoģisko stāvokli, bet arī cilvēku fizisko labsajūtu. Veselības pārvaldības sistēmas, kuras galvenais vadmotīvs ir godīgums, 1000 dalībnieku (thehealthbook.ru, shamenkov.ru) pieredze parādīja, ka godīguma ievērošana ir galvenais noteikums un pamatakmens, lai atjaunotu un uzturētu veselību visos dzīvei nepieciešamajos aspektos – tas attiecas ne tikai uz fiziskajām saslimšanām, bet arī uz psiholoģisko labsajūtu, veselīgām attiecībām ar tuvajiem cilvēkiem, ekonomisko un radošo labklājību.
Lai pa īstam kļūtu veseli un laimīgi, no mums tiek prasīts izdarīt vienu pašu galveno soli savā dzīvē – pieņemt lēmumu būt godīgiem visās izpratnēs. Bez tā visi mēģinājumi atgriezt veselību un bijušo laimi, ir īslaicīgi un no fizioloģiskā skatu punkta, vienkārši bezjēdzīgi. Ne velti šis solis pretī godīgumam tiek uzskatīts, par vissvarīgāko un fundamentālāko absolūti visās reliģijās un atveseļošanas sistēmās.
Esiet godīgi – būsiet veseli!
Jūsu dakteris Šamenkovs
http://www.snob.ru
*** no krievu valodas tulkoja Iveta Kūliņa
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!