Lasītava

Skatīt pēc:
Datuma Popularitātes
W836_1238860_543114525762000_854984976_n Square81_10640_554866707896864_2057411988_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi. Daudziem krājumā ir vesels arsenāls stāstu ar sliktām beigām, kuri liek noticēt tam, ka pasaulē līksmo ļaunums. Kādu laiku darbojās viena radiostacija, kas pārraidīja tikai labās ziņas. Tad lūk – tā izputēja.

Kad man atklāja vēzi, es nolēmu pārtraukt baumot. Sev par pārsteigumu es pēkšņi sapratu, ka man nav ko teikt. Iepriekš man tikai atlika satikt kādu paziņu, un mēs uzreiz sākām aprunāt kopējos paziņas. Kaut arī man nebija tik viegli atbrīvoties no sliktā ieraduma, ar laiku es atklāju, ka eksistē arī cita sarunas forma. Starp citu, piebildīšu: ja es nododu tālāk baumas par citiem cilvēkiem, tātad viņi, visticamāk, rīkojas tāpat.

Ko sēsi, to pļausi.

Darbā ar cilvēkiem arvien vairāk un vairāk es sāku patiešām ieklausīties tajā, ko viņi saka. Es sāku atšķirt atsevišķus vārdus, ne tikai kopējo sarunas tēmu. Parasti pēc desmit minūšu sarunas ar jaunu klientu es jau precīzi varēju pateikt, kas ir viņa neveiksmju cēlonis. Tas viss tādēļ, ka es ieklausījos, kādus vārdus viņš lieto.

Es zināju, ko viņi dara, lai radītu jaunas problēmas un sarežģītu vecās. Ja tie pārsvarā bija negatīvi vārdi, tad varat iedomāties iekšējo dialogu. Droši vien tās ir negatīvās programmēšanas izpausmes, jeb, izmantojot manu terminu, “nabadzības domāšana”.

Vēlos jums piedāvāt nelielu vingrinājumu. Katru reizi, atbildot uz telefona zvanu, ierakstiet sevis teikto un pēc tam ieklausieties, kā un par ko jūs runājat. Visticamāk jūs būsiet pārsteigti. Pēc tam jūs sāksiet klausīties savā balsī, sekot tās intonācijai. Un, protams, pievērst uzmanību vārdiem, ko lietojat. Jūs sāksiet izturēties pret to apzināti. Ja ievērojat, ka kaut ko atkārtojat trīs vai vairāk reizes, pierakstiet. Tas ir kāda jūsu uzskata atspulgs. Daži uzskati var būt pozitīvi un darboties jums par labu. Bet, iespējams, jums ir pārītis negatīvu uzskatu, pie kuriem jūs atgriežaties atkal un atkal.

Saistībā ar to, ko es jau minēju, man gribētos parunāt par spēku, kāds ir mūsu zemapziņai. Zemapziņai nav sava viedokļa. Tā pieņem visu, ko mēs sakām, un rada mūsu likteni atbilstoši mūsu uzskatiem. Tā vienmēr saka "jā". Mūsu zemapziņa mūs mīl tik ļoti, ka dod mums visu, ko vien mēs ar savu izteicienu palīdzību lūdzam.

Tomēr izvēle paliek mūsu ziņā. Ja mēs izvēlamies "nabadzīgas" un "nožēlojamas" domas un priekšstatus, zemapziņa nolemj, ka tieši to mēs vēlamies. Un tikmēr, kamēr mēs neizmainīsim mūsu vārdus, domas un uzskatus uz pozitīvo pusi, viss paliks pa vecam. Zemapziņa mums piedāvās atbilstošas situācijas.

Mēs vienmēr izdarīsim tieši šo izvēli, jo domu ir miljardi, un tās visu laiku atrodas kustībā. Mūsu zemapziņa nespēj atšķirt patiesību no meliem. Mēs taču nevēlamies sevi pazemot. Mēs nevēlamies teikt kaut ko tādu kā “ak, cik es esmu veca un stulba”. Mēs zinām, ka zemapziņa ķer katru mūsu vārdu. Pēc kāda laika mēs jutīsimies tieši vecas un stulbas.

Atkārtojiet kaut ko vairākas reizes, un jūsu zemapziņā iesakņosies jauns priekšstats. Zemapziņai nav humora izjūtas. Ir ļoti svarīgi līdz galam saprast šo domu. Nav iespējams izsmiet sevi un domāt, ka tas paliks nepamanīts. Ja joks ir jūs kaut nedaudz pazemojis, lai arī jūs centāties izskatīties vīrišķīgs un jautrs, zemapziņa uztvers šo pazemojumu nopietni.

Es savos semināros neatļauju cilvēkiem tādā veidā jokot, pazemojot sevi vai vienam otru. Nekad nevajag aizskart cilvēka pašcieņu, lai arī par ko būtu runa - par nacionalitāti, seksu utt. Nejokojiet par sevi un neizdariet pazemojošas piezīmes. Neko labu tas nenesīs.

Nepazemojiet citus. Zemapziņa nenovelk svītru starp jums un pārējiem cilvēkiem. Tā tic, ka jūs runājat par sevi. Nākamreiz, kad jums radīsies vēlēšanās kādu kritizēt, pajautājiet, kas jums ir radījis šādas jūtas. Jūs ieraugāt citos tikai to, ko redzat sevī. Tā vietā, lai kritizētu citus cilvēkus, uzslavējiet viņus, un mēneša laikā ar jums notiks milzīgas pārmaiņas.

Mūsu vārdi izsaka mūsu attieksmi pret jebko. Ievērojiet, kā runā vientuļi, nelaimīgi, nabadzīgi un slimi cilvēki. Kādus vārdus viņi lieto? Kas viņiem ir patiesība? Kādus izteicienus viņi izmanto, stāstot par sevi? Ko viņi saka par savu darbu, dzīvi, un attiecībām ar citiem cilvēkiem? Ko viņi sagaida no dzīves?

Apdomājiet viņu izteiksmes stilu, bet, lūdzu, nevienam nesakiet, ka viņu dzīve rit saskaņā ar to, kā viņi runā. Nesakiet to pat saviem draugiem un radiem - informācija netiks ņemta vērā. Izmatojiet to, lai radītu saikni ar sevi pašu. Ja gribat uzlabot savu dzīvi, nodarbojieties ar to pastāvīgi.

Tikai nedaudz izmainot runāšanas manieres, jūs piesaistīsiet citas dzīves situācijas. Pieņemsim, jūs esat slims cilvēks. Jūs ticat, ka slimība nav izārstējama un gatavojaties nāvei. Jums šķiet, ka dzīve ir nežēlīga, jo tajā viss notiek pret jums. Uzminiet, ko jūs šādā veidā darāt?

Jūs izvēlaties brīvību. Brīvību no saviem negatīvajiem uzskatiem par dzīvi. Sāciet ar afirmācijām - sakiet sev, ka esat mīlēts un izdziedināšanas cienīgs, ka pievelkat sev visu, kas nepieciešams, lai izdziedinātos fiziskajā līmenī. Noticiet, ka vēlme atveseļoties un būt veselam ir pilnīgi nekaitīga. Daudzi cilvēki jūtas pilnīgā drošībā tikai tad, kad ir slimi. Kā likums, viņi pieder pie tās cilvēku kategorijas, kuri nemāk pateikt "nē". Vienīgā iespēja atteikt, viņuprāt, ir šī frāze: "Es esmu pārāk slims (slima), lai to izdarītu". Tā ir ideāla atruna. Es atceros vienu no mana semināra dalībniecēm, kura bija pārdzīvojusi trīs ar onkoloģiju saistītas operācijas. Viņa nevienam nespēja pateikt "nē". Viņas tēvs bija ārsts, un viņa - mazā tēva meitiņa, kura izpildīja visus viņa lūgumus un vēlmes. Viņa nespēja pateikt "nē". Viņai bija jāpiekrīt visiem lūgumiem, ar kuriem pie viņas vērsās. Bija nepieciešamas četras dienas, lai no viņas krūtīm izlauztos noteikts "nē!". Kad es to panācu, viņa bija pārsteigta. "Nē! Nē! Nē!" Sajutusi šī vārda garšu, viņa to iemīlēja.

Esmu ievērojusi, ka daudzas sievietes, kurām ir plaušu vēzis, nespēj pateikt "nē". Viņas pakalpo jebkuram, tikai ne sev. Es šīm sievietēm rekomendēju iemācīties pateikt: "Nē, es to negribu darīt!"

Nepārtraukta atbilde "nē!" uz visām prasībām un priekšlikumiem divu vai trīs mēnešu garumā spēj atgriezt cilvēku dzīvē. Galvenais, lai viņš iemācās sevi pasargāt ar šādu vārdu palīdzību: "Šis ir tas, ko es vēlos. Nē, tas nav tas, ko vēlētos jūs."

Laikā, kad es sniedzu privātās konsultācijas, mani klienti bieži strīdējās ar mani par savām iespējām. Viņi visu laiku centās attaisnot to, ka nemāk tikt galā ar savām problēmām. Ja mēs ticam tam, ka esam pilnībā iestiguši un pieņemam to kā faktu, tad tā tas arī notiek. Mēs nonākam strupceļā tādēļ, ka mūsu negatīvā nostāja kļūst par realitāti. Tā vietā mēs varētu sākt koncentrēties uz savu iekšējo spēku.

Daudzi saka, ka manis ieteiktais vingrinājums ar sarunu ierakstīšanu ir izglābis viņu dzīvi. Es vēlos, lai jūs saprastu, ka ne grāmata, ne balss ieraksts nevar jūs izglābt. Nozīme ir tikai tam, kā jūs rīkojaties ar iegūto informāciju.

Es varu jums pasniegt daudzas idejas, tomēr nozīme būs tikai jūsu reakcijai uz tām. Es jums piedāvāju mēnesi vai divus klausīties savu sarunu ierakstus tikai tādēļ, lai jūs aprastu ar savām domām. Es neesmu ne dziedniece, ne glābēja. Vienīgais cilvēks, kurš ir spējīgs ieviest izmaiņas jūsu dzīvē, esat jūs pats. Tātad, ko jūs vēl gribētu no manis dzirdēt? Es zinu, ka saku to atkal un atkal, bet es nebaidos atkārtoties: iemīlēt sevi - tas ir pats svarīgākais, ko jūs varat izdarīt. Tādēļ, ka mīlot sevi, jūs nevarēsiet nevienu aizvainot - ne sevi, ne kādu citu.

Neaizvainojot sevi un citus, no kurienes gan varētu izcelties karš? Jo vairāk cilvēku iegūs iekšējo mieru, jo labāk būs dzīvot uz šīs planētas. Sāksim savu apzināšanās ceļu, ieklausoties tajā, ko mēs sakām par sevi un citiem. Tad mēs varēsim ķerties pie izmaiņām, kas palīdzēs izdziedināties gan mums pašiem, gan mūsu planētai kopumā.

No Luīzes Hejas grāmatas "Dziedināšanās ir tevī”

* No krievu valodas tulkoja Kristīna Zacesta

* Korektore: Liene Lāce

Draugi! Kā jūs esat ievērojuši, labi raksti latviešu valodā ir retums. Mēs gribētu priecēt ar tādiem vairāk, bet tam vajadzīga jūsu palīdzība. Meklējam atbildigus palīgus, kuriem nelielu interesantu rakstu tulkošana no angļu un krieu vālodas sagādās prieku. Rakstiet mums uz info@garavasara.com. Peace and Love! GV team 

** Dārgais lasītāj!
Priecājamies, ka Tu baudi un dalies ar mūsu portāla lasītavas rakstiem.
Vēlamies vien atgādināt - zināšām bez prakses nav nekādas vērtības!
Apmeklē mūsu portāla notikumu Kalendāru , atrod sev piemērotāko un sāc praktizēt!

Library_page_alone-2666433_1280_1_
Ķermenis & veselība

Slimība palīdz mums iegūt vēlamo

Daži psihoterapeiti uzskata, ka gandrīz visu saslimšanu pamatā ir psiholoģisks iemesls. Tomēr klasiskā medicīna oficiāli atzīst septiņas ...

18901
12. janvārī, 2016
Library_page_chinese-herbal-medicine-2993344_1280
Ķermenis & veselība

Ajūrvēdas pamati

Vēlaties būt veseli? Līdzsvarojiet uzturu un dzīves veidu, saskaņā ar ajūrvēdas noteikumiem.  „Cilvēks ir tas, ko viņš ēd”. (Ludvigs Fei...

6173
17. maijā, 2018
https://youtu.be/gLtAsC2smfo
Ķermenis & veselība

Human Limits - Martin Strel, Marathon Swimmer

Meet the man who swims the world's longest rivers with crocodiles and piranhas.

5853
26. jūnijā, 2017
Library_page_22_baby_cute___www.cute-pictures.blogspot.com_
Ķermenis & veselība

Lēni un mierīgi – tas ir vajadzīgs mums visiem

Piedāvājam Jūsu uzmanībai interviju ar profesoru Francisu McGlonu un kognitīvās neiropsiholoģijas profesoru no Liverpūles Universitātes D...

7906
22. jūlijā, 2016
Library_page_29833-wallup
Ķermenis & veselība

Fakti par smadzenēm, kuri mainīs jūsu dzīvi

Cilvēka smadzenēm piemīt lielākas iespējas, nekā domājam. Tās var trenēt un likt tām strādāt citādāk. Bet tas, savukārt, nosaka to, kāda ...

13293
12. maijā, 2016
Library_page_elena__kassandra__vizerskaya
Ķermenis & veselība

Sava ķermeņa apzināšanās

Man vienmēr ir šķitis, ka mans ķermenis – tas ir kaut kas fizisks un blīvs. It kā es būtu ieslodzīts cietumā – kaut kādā cietā, smagā, ne...

8197
21. aprīlī, 2016
Library_page_03b9505f-1722-47c5-aa15-2649ff8923d5-2060x1236
Ķermenis & veselība

Jūs neesat slimi - jums slāpst

Pirms divpadsmit gadiem medicīnas doktors F. Batmanghelidžs publicēja darbu ar tādu pašu nosaukumu, un sniedza jaunāko informāciju par mi...

9070
20. martā, 2016
Library_page_smiling-young-woman-in-field-1400-1024x668_60
Ķermenis & veselība

Asiņošanas rituāls

Mūsu Rietumu kultūrā tām sievietēm, kuras ir sociāli aktīvas, nav iespējams ievērot menstruāciju tradīcijas. Kamēr daudzās kultūrās sievi...

8407
23. februārī, 2016
Library_page_d9jdoptcm0g
Ķermenis & veselība

Iemācīties ieklausīties savā ķermenī

 „Visas slimības sākas galvā”. Tieši mūsu domas ir spējīgas vadīt tik sarežģītu sistēmu kā cilvēka organisms. Lai iemācītos valdīt pār s...

14099
11. decembrī, 2015
Library_page_photodune-7673995-beautiful-little-girl-enjoying-nature-s
Ķermenis & veselība

Visīsākais ceļš, lai uzlabotu veselību

No zinātniskā viedokļa veselība ir labākais no iespējamajiem stāvokļiem; optimālais, jeb -dzīvotspēja ar pozitīvu emocionālo tonusu. Fizi...

9353
11. septembrī, 2015
Library_page_moteris-65126891
Ķermenis & veselība

Neslimojošu cilvēku noslēpumi

Ir grūti noticēt, ka tā ir tikai veiksme: daži cilvēki var viegli saaukstēties vai dažkārt ciest no kādām sāpēm, bet šķiet, ka viņi nekad...

11962
2. aprīlī, 2015
Library_page_1238860_543114525762000_854984976_n
Ķermenis & veselība

Zemapziņa tic tam, ko jūs sakāt

Esmu sapratusi, ka lielākā daļa cilvēku nemaz nevēlas dzirdēt labas ziņas. Viņiem patīk sliktās, jo tās dod iespēju pažēloties par dzīvi....

23860
24. martā, 2015
Library_page_527896_339751299452271_2104786987_n
Ķermenis & veselība

Kas patīk un kas nepatīk mūsu smadzenēm?

Kas patīk? 1. Konkrēts mērķis. Tiklīdz Jūs noformulējat sev konkrētu mērķi, uzdevumu – tā tūlīt sākas brīnumi. Atradīsies  līdzekļi, ies...

9181
16. novembrī, 2014
Library_page_sri-lanka
Ķermenis & veselība

Изменяя нейронные связи, мы можем управлять своими эмоциями

Ричард Дэвидсон — выдающийся нейроученый, одним из первых начавший изучать воздействие медитации на человеческий мозг. Это интервью было ...

7248
5. oktobrī, 2014
Library_page_625aba1ad103860de14b49a3849e1ffb
Ķermenis & veselība

Карма мозга: обречены ли мы жить в иллюзии?

Во всех духовных традициях есть представление о том, что наше восприятие реальности искажено. В индуизме и буддизме говорится о «пелене и...

6004
17. augustā, 2014
Library_page_308511_542176242501837_471737872_n
Ķermenis & veselība

рАковая жизнь или психосоматика онкологии

Сегодня есть много «официальных» теорий возникновения рака. В них описываются влияния вирусов, мутаций и канцерогенов как пускового факто...

7373
28. jūlijā, 2014
Library_page_112374348_2714816_eggs_625x415
Ķermenis & veselība

Neizskaidrojamie dabas enerģijas avoti

Vistas pamata nodarbošanās, kā tas visiem zināms ir – dēt olas. Olu čaumala, galvenokārt, sastāv no kalcija. Lai atdotu kalciju nepiecieš...

7091
18. jūlijā, 2014
Library_page_shutterstock_103015151
Ķermenis & veselība

Sazemēšanās – staigāt ar basām kājām, lai uzlabotu veselību?

Dr.Džeims Oskmans (James Oschman) ir eksperts enerģētiskās medicīnas jomā ar Pitsburgas Universitātē iegūtu bakalaura grādu biofizikā un ...

11859
19. aprīlī, 2014
1
Library_page_bxp158163sh
Ķermenis & veselība

Divas medicīnas

Tikai nedaudzi zina, ka Japānā seno, pirmatnējo medicīnu sauc par tradicionālo, tāpēc, ka tā atbilst ārstniecības tradīcijām. Savukārt, m...

7095
18. martā, 2014
Library_page_images
Ķermenis & veselība

Как наши предки спали по два раза за ночь

Как наши предки спали по два раза за ночь и проблема «шока настоящего»

8164
18. janvārī, 2014
Library_page_bath-oil-2510783_1280
Ķermenis & veselība

Dabas noslēpumi: ēteriskās eļļas

No antīkajiem laikiem līdz mūsu dienām ēteriskās eļļas, kuras iegūst dabiskā augu pārstrādes procesā, ir lielā cieņā. Savu nosaukumu šīs ...

5758
2. janvārī, 2012
Library_page_turmeric-2-1024x609
Ķermenis & veselība

Лечебная куркума

Куркума является одной из наиболее распространенных аюрведических специй. Считается, что куркума дарует процветание, так как наделяет эне...

6763
13. janvārī, 2012