NODARBĪBU VIETA :Rīga, Lāčplēša ielā 125., 1. stāvā (ieeja no pagalma)
NODARBĪBU LAIKS 11.00 līdz 13.30 un 19.00 līdz 21.30
PASNIEDZĒJS Dmitrijs Hanins (Dattatreyanaths) – Meistara Kima Ki Jonga un Yogi Matsyendranatha Maharadža skolnieks
MAKSA 5 Ls par vienu nodarbību
Teorētiskā daļa (60 min )
• KukSanDo izcelšanās
• Tandžons – galvenais ķermeņa enerģētiskais centrs
• Kā veikt tandžono elpošanu ?
• Dažādi tandžonās elpošanas apgūšanas veidi
• KukSanDo prakses līmeņi
• KukSanDo 5 pamat principi
• Par pareizi dzīvesveidu un ēšanu praktizējot
• Prakses sniegtie efekti, izmaiņas ķermenī un prātā
Praktiskā daļa (90 min )
• Vispārējā pieeja praksei
• Vingrinājumi Ki enerģijas cirkulācijai
• Tandžonā elpošana iesācējiem
• Noslēdzošie vingrinājumi, uzkrātās enerģijas izlīdzināšana pa ķermeni
Regulāra Kuk-san-do prakse palīdz enerģijai brīvi cirkulēt cilvēka ķermenī, novērst tajā blokus un ar tiem saistītās slimības. Papildus kopējai praktizējošā Apziņas harmonizācijai, pie prakses efekta var pieskaitīt ķermeņa vingruma un fiziskā spēka attīstīšanu, miega, gremošanas, vielmaiņas, normalizāciju, kopējā dzīves tonusa palielināšanos, noturīgumu pret stresu.
https://www.facebook.com/kuksando
• Происхождение кук-сан-до
• Танджон – основной энергетический центр тела
• Как делать танджонное дыхание?
• Различные способы освоения танджонного дыхания
• Уровни кук-сан-до
• Пять принципов кук-сан-до
• О правильном подходе к питанию и образу жизни
• Эффекты от практики, изменения в теле и уме
Практическая часть (90 min ):
• Объяснение общего подхода к практике в традиции кук-сан-до
• Упражнения для циркуляции Ки
• Танджонное дыхание для начинающих
• Завершающие упражнения, распределяющие энергию по телу
Регулярная практика Кук-сан-до помогает энергии свободно циркулировать в теле человека, устранять блоки в теле и связанные с ними болезни. Помимо общей гармонизации сознания практикующего, к эффектам от практики можно отнести развитие гибкости и физической силы, нормализацию сна, пищеварения, повышение общего жизненного тонуса, устойчивости к стрессам.
- Kā tu nonāci Kuk-san-do ?
Pirmo reizi par Kuk-san-do es uzzināju pirms sešiem gadiem no mana jogas skolotāja – Guruji Matsyendranatha Maharadža. Viņš man pastāstīja par interesantu korejiešu tradīciju un paskaidroja tās pamatus. ŠO sistēmu Guruji tajā laikā studēja Dienvidkorejā. Mana interese par Kuk-san-do aizsākās un es sāku pamazām praktizēt tās elementus. 2009. Gadā pirmo reizi aizbraucu uz Koreju. Tur es iepazinos ar Meistaru Kimu Ki Jondu – vecāko instruktoru galvenajā Kuk-san-do centrā. Es apmeklēju viņa nodarbības viņa centros Seulā un Jondanā, un ieraudzīju šīs sistēmas skaistumu un lielisko filozofijas metadoloģiju, kura nav atdalāma no prakses, un nolēmu dziļāk studēt un praktizēt Kuk-san-do. Ko daru arī daru un jo tālāk jo interesantāk.
Daudzi cilvēki nav dzirdējuši par Kuk-san-do, kāpēc ?
Līdz 1970 tajiem gadiem par to pat ne daudzi zināja Korejā, Kuk-san-do bija slepena sistēma un to nodeva tikai meistars skolniekam. Plašākām cilvēu masām to atklāja izcilais Meistars Čon Sans. VIņš bija pavadījis daudz gadus praktizējot kalnos. Viņa skolotāji teica, ka pienācis laiks atklāt šīs zināšanas cilvēkiem, tā kā ūdens ēra nomainījusi uguns ēru. Viņi deva viņam uzdevumu atklāt tradīciju visiem cilvēkiem,kas vēlētos to praktizēt. Viņš devās lejāno kalniem un sāka visus apmācīt, kas vēlējās. Pēc kāda laika viņš atklāja galveno centru Seulā.
Lai ieinteresētu cilvēkus un parādīt viņiem sistēmas efektivitāti, viņš piekrita demonstrēt dažādas spējas : ilgi uzturējās zem ūdens, nedega ugunī u.t.t.. Starp citu, video ieraksti ar šīm demonstrācijām vēl tagad atrodami YouTube.
Pamazām Kuk-san-do izplatījās pa visu Dienvidkoreju un kļuva par valsts nacionālo lepnumu un bagātību. Gandrīz katrā vairāk vai mazāk lielā Korejas pilsētā ir Kuk-san-do centrs. Tagad centri ir arī ASV, Eiropā un daudzās citās valstīs. Daudz rietumu cilvēku brauc uz Koreju, lai dziļāk studētu šo tradīciju. Bet, protams, pagaidām, rietumos šī tradīcija nav tik populāra kā Jova vai Ķīniešu sistēmas.
Vai var praktizēt Kuk-san-do patstāvīgi ?
Jā, protams, daudzi tieši tā arī dara : atbrauc uz Meistara semināru vai uz kādu Kuk-san-do centru Korejā, pēc tam ap pusgadu praktizē mājās, pēc tam atkal atbrauc uz semināru vai centru, saņem jaunus norādījumus vai līmeni, un turpina praktizēt. Mūsu situācijā, kad nav centra ar regulārām nodarbībām un Meistara blakām, tā ir pat ļoti laba pieeja.
Kuk-san-do var praktizēt jebkurš cilvēks, bez kādām zināšanām vai pieredzes. Vēlams, tikai, lai pamat vingrinājumus un principus parāda un izskaidro tas, kurš tos jau labi apguvis.
Kā Tu apvieno Kuk-san-do praksi un studijas ar jogas praksi ?
Man paveicies, jo Jogi Matsyendranaths ir arī kuk-san-do Meistars, viņš saņēmis melno jostu pēc daudzu gadu šīs sistēmas studijām un prakses Korejā. Viņš man devis neatsveramus padomus, kad sākumā man radās jautājumi, kā savienot šīs divas prakses : jo es mīlu un praktizēju gan jogu, gan Kuk-san-do, un kā izdarīt, lai savietotu šīs sistēmas? Es sapratu, ka ir atšķirības metodēs un dažās praksēs, bet pēc savas būtības Kuk-san-do ir joga. Tradicionālajā jogā mērķis ir dživan-mukti (atbrīvošanās vēl dzīves laikā), Atmana un Paramatmas vienotība-joga. Kuk-san-do pēc būtības ir tas pats : ķermeņa, prāta un gara attīstība līdz pilnīgumam, savienība ar kosmosu. Protams, atšķiras kulturālais konteksts ( jogai tas ir induistisks, Kuk-san-do – korejiešu) un, daļēji, filozofija. Bet pēc būtības, abas tradīcijas ir ļoti tuvas viena otrai.
Zinām, ka bijāt viens no organizatoriem Meistara Kima Ki Jonga vizītēm Krievijā un Ukrainā ?
Jā, bija pāris semināri 2011. Un 2012. Gados Ukrainā un Krievijā. Vienā no pirmajiem semināriem Meistars Kims palūdz mani palīdzēt pamat prakses apgūšanā cilvēkiem, kas nevarēja atnākt uz viņa semināru. Tā es sāku pasniegt Kuk-san-do pamatus un vadu regulāras nodarbības Maskavā.
Ko plānojat dot seminārā Rīgā ? Ar ko tas būtu interesants ?
Es pats atrodos Kuk-san-do ceļa sākumā. Es pasniegšu pašus teorijas pamatus, kā arī centīšos parādīt prakses skaistumu un efektivitāti, lai tie, kam ir interese, varētu izjust šo sistēmu tās dzīvā veidā un sākt praktizēt.
Līdzīgus mini-seminārus esmu vadījis arī Krievijā un Baltkrievijā, tie ir iepazīstinoši pirms Meistara Kima Ki Jonga retrītiem. Kad Meistars no manis uzzināja, ka Rīgā ir cilvēki, kam interesē Kuk-san-do tradīcija, viņš laipni piekrita atbraukt uz Rīgu maijā-jūnijā un novadīt 3-4 dienu intensīvu pilnvērtīgu retrītu.
Es domāju, mans seminārs būs interesants tiem, kas grib uzlabot savu veselību – tas ir viens no pirmajiem efektiem ko sniedz regulāra Kuk-san-do prakse. Tāpat tas var būt interesants arī tiem, kas praktizē jogu, budisma vai ķīniešu sistēmas, cīņas mākslas.
Kuk-san-do var praktizēt jauni cilvēki un arī cilvēki jau solīdā vecumā – vecuma ierobežojuma nav. Korejā es redzēju omītes un opīšus, kam ir 70 gadu, bet skatoties uz tiem un vingrinājumiem, ko tie izpilda, grūti noticēt viņu vecumam. Pie kam, gandrīz visi viņi sākuši praksi jau pensijas vecumā. Katram vingrinājumam ir vienkāršotāka un sarežģītāka versija, un izpildījuma pamat princips ir komforta sajūta tajā un vienmērīga dziļa elpošana. Ja orientēja suz šo pamat kritēriju, tad rezultāts neliks sevi ilgi gaidīt, neatkarīgi no vecuma vai pieredzes.