Organizer

Dzīves Mākslas Akadēmija

  • laimīgas attiecības
  • intīmās dzīves mākslas
  • other
VISS PAR UN AP DZEMDĪBĀM
19
May

VISS PAR UN AP DZEMDĪBĀM

Sākuma datums:
May 19, 2015
Beigu datums:
May 19, 2015
Sākuma laiks:
18:00
Beigu laiks:
20:30
Vieta:
Lāčplēša iela 27, ieeja no pagalma, Rīga, Latvia

Ir ierasts runāt par negatīvu, sāpinošu dzemdību pieredzi, ģimenes mazāk dalās pozitīvajos stāstos, kuri varētu vairot drošības un prieka sajūtu par radībām, sniegt jaunas atziņas – kas spēcinātu, varētu noderēt vai atklātu, kas varbūt nav „mans”. Šī ir iespēja dalīties savos stāstos uzticamā gaisotnē (jāievēro konfidencialitāte!) un uzklausīt citu gaišo dzemdību pieredzi.

Dūla un grāmatas „Gaidības un radības ar prieku” autore Linda Rozenbaha ir pieredzējusi sarunu stāstu vakaru vadītāja, kas Latvijā aizsākusi tradīciju – dzemdību stāstu nodošana tālāk, pirmkārt, jau pusi no grāmatas veltot tieši dzemdību stāstiem, bet vēlāk – rīkojot šādus radību stāstu vakarus.

„Agrāk sievietēm notika vakarēšana, sanākšanas, pieredzes nodošana no citas citai. Sievietes nereti pieredzēja citu saimes sieviešu radības, redzēja un ņēma rokās saimē dzimušo zīdaini. Mūsdienās bieži vien mūsu mammas ir piedzīvojušas traumatiskas dzemdības, ir daudz sāpīgu atmiņu – viņām nav drošības sajūtas un stāstu no ģimenes par dzemdībām, ko nodot savām meitām. Ir tāds iztrūkstošais posms mūsu vēsturē. Daloties gaišajos stāstos, mēs varam viens otru stiprināt un iedrošināt, atjaunot priekpilnu dzemdību pieredzes nodošanas tradīciju,” teic Linda Rozenbaha.

 

Uz stāstu vakaru aicināti:

* vecāki, kas vēlas dalīties dzemdību pieredzē (tik, cik grib) un atziņās par gatavošanos radībām un pašām dzemdībām

* topošie vecāki, kas vēlas uzklausīt pieredzējušos. Šī ir iespēja dzirdēt citu radību pieredzi no pirmavotiem, bez stāstiem „viena tante teica”; iespēja uzdot jautājumus un gūt atziņas no citu pieredzes – varbūt kaut ko no tā var izmantot arī savā dzemdību pieredzē

* pāri, kas mazuli vēl tikai plāno

 

Pieteikšanās Dzīves Mākslas Akadēmijas mājas lapā.

Kad: 19. maijā no pulksten 18.00–20.30

Kur: Dzīves Mākslas Akadēmijā, Rīgā, Lāčplēša ielā 27, pagalma ēkā, nospiežot zvana pogu nr. 3, 2. stāvā

Vēlamais ziedojums: 8 EUR (no viena apmeklētāja vai pāra

NB! Rūpējoties par grupas gaisotni un iespēju klausīties vienam otrā, iespēju robežās nākam ar bērniem, kas jau paaugušies, vai arī paši parūpējamies, ka, bērniņam kļūstot skaļākam, ar viņu izejam blakustelpā.

 

* Dūla – speciāli mācījusies nemedicīniska atbalsta persona grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā. Sniedz emocionālu, informatīvu un fisku atbalstu.

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
+371 24 332 992
address:
Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 12, Rīga, Latvia

Our team

Small_imag3938
Laura Bartonika
Small_ab
Aleksey Burdeiko
Small_p9300090
Rita Garnaka