Dancing Studio

Kultūras centrs "Bharata"

  • indian_dances
  • kultūras menedžments
  • dejas un kustības
  • dance_movements
  • other
Larisas Podskočajas solo koncerts ARANGETRAM
12
Sep

Larisas Podskočajas solo koncerts ARANGETRAM

Sākuma datums:
September 12, 2015
Beigu datums:
September 12, 2015
Sākuma laiks:
18:00
Beigu laiks:
20:30
Vieta:
Merķeļa 13, Rīga, Latvia

2015.g. 12. septembrī plkst. 18.00
Rīgas Latviešu Biedrības namā, Lielājā zālē
notiks unikāls pasākums –  pirmo reizi Latvijā norisināsies Dienvidindijas dejas bharatanatyam izpildītāja ARANGETRAM. Tulkojumā no Sanskrita "Aranga"nozīmē "skatuvi" un "etram"  "celšanās". Arangetram  rīko, kad guru jeb skolotājs lemj par dejotāja gatavību prezentēt sevi sabiedrībai kā mākslinieku.
Arangetram struktūra veidojusies daudzu simtgadu laikā un tās pirmsākumi pazūd tālu senatnē. Izrāde 12. septembrī norisināsies, ievērojot visus nepieciešamos rituālus, daļa no kuriem notiks aizkulisēs, bet daļa iekļausies programmas gaitā. Izrādes saturu veidos senās tempļu repertuāru horeogrāfijas, kas ir izkārtotas saskaņā ar reglamentēto secību, dejotājas guru un goda viesu klātbūtnē.
                                                                  
Gatavošanās Arangetram dejotājam nozīmē pārbaudījumu posmu: gatavību ieguldīt smagu darbu (shramaha), uzticību dejai un skolotājiem (shraddha) un mentālo briedumu (medha). Šis koncerts tiek gatavots dziļi iegrimstot sevī un patiesības meklējumos, kas neparedz skatītāja gandarījumu un tieši tāpēc gandarījums mēdz būt patiess.  

Par mākslinieci:

Larisa Podskočaja ir Indiešu klasisko deju dejotāja un pasniedzēja, Biedrības Indiešu kultūras centrs Bharata dibinātāja un vadītāja. Ar bharatanatyam deju nodarbojas kopš 2002.gada,  kopš 2006. gada deju studijas Bharata vadītāja. Pasniedz bharatanatyam deju kopš 2005.g. un pa 10 gadiem ir sagatavojusi daudzus lieliskus dejotājus. Par augstu izpildīšanas un dejotāju sagatavošanas līmeni ir saņēmusi Indijas vēstniecības Zviedrijā un Latvijā atzinību un finansiālo grantu.
Larisas pirmie deju skolotāji ir Ilze Zariņa un Anna Melngalve (Eksotisko deju centrs Alegria). Par savu guru dejotāja uzskata Pille Roosi (Igaunija).

Skolotājs Dmitrijs Zmejevs (Krievija) savu daudzo vizīšu laikā ielika būtisku artavu Larisas dejas tehnikā un izpildīšanas manierē, tādējādi Dmitriju māksliniece uzskata par savu mentoru.
Visi Larisas skolotāji piedalās gatavošanās Arangetram un būs klāt ar savu skolnieci 12. septembrī Latviešu Biedrības namā.

Biļetes var iegādāties Biļešu Servisa kasēs.

Info pa tālruni 29893978 vai rakstot: info.bharata@inbox.lv
 

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
+371 29893978
address:
Strūgu 4, Rīga, Latvia

Our team

Small_lr_by_anton_aleksandrov_340x200
Larisa Podskočaja