Yoga School

Vadžra joga

  • breathwork
  • hatha_yoga
  • Meditācija
  • other
  • yoga
  • yoga_for_children
  • yoga_for_pregnant
  • yoga
MEISTAR-KLASE Vadžra jogā. Sieviešu prakses īpatnības.
13
Dec

MEISTAR-KLASE Vadžra jogā. Sieviešu prakses īpatnības.

Sākuma datums:
December 13, 2015
Beigu datums:
December 13, 2015
Sākuma laiks:
10:00
Beigu laiks:
12:00
Vieta:
Laboratorijas iela 19, Rīga, Latvia

06.12.2015, 13.12.2015 (10:00 -12:00)

Ja Tu vēlies:

- apgūt Uddiyana Bandha un Nauli Kriya,

- saglabāt sievietes veselību,

- atjaunoties pēc dzemdībām,

- sagatavoties dabīgām dzemdībām,

- atbrīvoties no hemoroīdiem,

- normalizēt menstruāciju ciklu,

- paspilgtināt seksuālās sajūtas sev un partnerim,

- atbrīvoties no stresa izraisītas urīna nesaturēšanas,tad šī meistar-klase ir tieši Tev.

Programma:

Teorētiskā daļa (skaidrojošā daļa):

1. Joga KPM (korekta pieeja mugurkaulam) sievietēm. Prakses īpatnības.

2. Apzinātības prakse (Mahamudra).

3. Mula Bandha, Maha Bandha, Agnisara Dhauti un Nauli mazā iegurņa trenēšanai un nosprostojumu un sabiezējumu veidojumu novēršanai mazā iegurņa un vēdera dobuma orgānos.

4. Mājas darbs.

Praktiskā daļa:

1. Apzinātības prakse.

2. Mula Bandha, Maha Bandha, Agnisara Dhauti un Nauli.

3. Asanu prakse.

4. Joga Nidra.

Ierobežojumi: menstruāciju un grūtniecības laikā Maha Bandha, Agnisara Dhauti un Nauli netiek veiktas. Galvenais uzsvars uz Mula Bandha (intīmo muskuļu treniņš).

Pilna dalība 16 €, dalība vienas dienas nodarbībā 10 €.

Esat laipni gaidītas studijā DZENDO&BUDO ART STUDIO, Laboratrijas ielā 19, Rīgā,

Mob.tālr.nr. 24839800, vadzrajoga@gmail.comwww.latyoga.com

Joga sievietēm

Sievietes ķermenis, tāpat kā viņas prāts, ļoti atšķiras no vīriešu. Attiecīgi, asanas (ķermeņa stāvokļu) prakse, arī atšķiras no vīriešu prakses. Ārējā asanu izpilde parasti ir vienāda visiem, tomēr iekšējās ķermeņa izjūtas ļoti atšķiras. Zemāk mēs pacentīsimies atzīmēt vīrieša un sievietes ķermeņa pamatatšķirības:

- pamatatšķirība ir – iegurņa uzbūve. Sievietes ķermenī tas ir plašāks, un tajā ir vairāk atveru, tā saucamais iegurņa dibena diametrs (kura funkcija – iespēja dzemdēt bērnus).

- dzimumorgānu izvietojums iekšienē, nevis no ārpuses, kā vīriešiem, rada papildu spiedienu uz iegurņa dibenu.

- iegurņa un plecu joslas attiecību atšķirība starp vīriešiem un sievietēm. Šī atšķirība izpaužas “smaguma punktu neatbilstībā” un sviru spiedienā, kad vīrieši un sievietes izpilda vienas un tās pašas asanas. Mums visiem ir pazīstami tualetes telpu zīmju simboli. Vīriešu trijstūris ir vērsts ar smaili lejup, sieviešu – augšup.

- krustu-astes mugurkaula daļas leņķis sievietes ķermenī ir par divpadsmit grādiem augstāks (tas ir minimums), nekā vīriešu. Šo leņķi Daba izdomājusi, lai sabalansētu smaguma centru bērna iznēsāšanas periodā, citiem vārdiem, lai sieviete nekristu un turētu līdzsvaru.

- muskuļu un taukaudu attiecības atšķirības. Vīrieša ķermenī muskuļaudu ir vairāk, tie ir blīvāki un masīvāki. Taukaudu vairāk ir sievietēm.

- sieviešu kaulaudu uzbūve ir trauslāka, nekā vīriešiem.

Šo taisnīgo izkārtojumu, ko radījusi pati Daba, loģika pamato ar ķermeņa tipa funkcionālo uzdevumu. Vīrieša daba ir vērsta uz kustību un visa jaunā apguvi, teiksim, viņi biežāk tiecas “nolēkt ar izpletni”. Sievietes Daba – ir saglabāt TO, KAS IR. No tā, acīmredzot, izriet formulējums “pavarda sargātāja”.

Daži  minētie paskaidrojumi ir vienkāršoti, lai uzskatāmāk parādītu jautājuma nopietnību. Lai sievietes savā praksē nelīdzinātos vīriešiem, bet atcerētos to, ka harmonijas un līdzsvara centieni nedrīkst būt pretrunā ar pašu Dabu. Vīriešiem ir vērts atzīt un atbalstīt pretējā dzimuma fizisko vājumu un neprovocēt viņas uz rekordiem.

Vērsīsimies, pirmkārt pie Jums, mīļās dāmas: vienmēr aizdomājieties par fiziskas slodzes ”spēka” stila sekām. Sarunas nobeigumā vēlamies minēt Hatha joga Pradipikas skolu (17 šloka, Nodaļa 1 “Asana”): “Par asanu, pirmkārt, runā kā par pirmo hatha jogas daļu. Praktizējot asanu, cilvēks iegūst ķermeņa un prāta stabilitāti, brīvību no kaitēm, ekstremitāšu elastību un ķermeņa vieglumu”.

Tiecieties savā praksē uz vieglumu un brīvību.

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
+37126829966
address:
Ādaži, Latvia

Our team

Small_inga
Inga Lencēviča