Other

Mansards

  • spiritual_therapies
  • reincarnation_psy
  • transpersonal_psy
  • spiritual_therapies
  • psychology
Jānis Filks - Ievads Šamanismā
08
Apr

Jānis Filks - Ievads Šamanismā

Sākuma datums:
April 08, 2016
Beigu datums:
April 10, 2016
Sākuma laiks:
18:00
Beigu laiks:
18:00
Vieta:
Alberta iela 11, Rīga, Latvia

Sveicināti!

Aicinājums piedalīties nodarbībā

“IEVADS ŠAMANISMĀ – MŪSU SENČU GUDRĪBA”

no 8. - 10. aprīlī.

Lūgums dalīties ar šo informāciju, ja ir pazīstams kāds cits, rads, draugs vai paziņa, kam pēc jūsu domām šī nodarbība varētu interesēt.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -  

Aust gaismiņa, lec saulīte,Tas pirmais gaišumiņš.Dievam devu labu rītu,Dievam labu vakariņu.

Rakstu šo ievada aicinājumu martu sākumā, kad nesen pārdzīvotas ‘Laimas diena’ (Meteņi), un  domās jau griezušās uz pavasaru saulesgriežiem, ‘Austras diena’, ‘Lielā diena’. Teši šis laiks, šī diena, ir atzīta ka ir bijusi seniem cilvēkiem, mūsu senču senčiem, viņu jauno gada diena. Ne tikai astronomiskais pavasara sākums, bet gan garīgo gadu sākums, saskaņā ar lieliem dabas cikliem.

Nodarbības aicinājums ir apgūt/iepazīties ar cilvēces senāko meditatīvo praksi, kura ir pamats / stūrakmens cilvēces “senākām un oriģionālām” garīgām praksēm. Ši prakse balstās uz Animistisku pasaules redzējumu., kurā ir pieņemts, ka viss, kas eksistē, materiāls un nemateriāls, ir ar garu apveltīts, visam ir gars, dzīvam un nedzīvam; cilvēkam, kokam, ūdenim un akmenim, idejām un domām ir garīgums, visam ir dievišķums.  

Šī veida darbība ir vēl šodien atrodama visos apdzīvotos kontinentos. Ir tikai jāatzīmē, ka katrai kultūrai ir savas īpatnības, bet pamatpaņēmieni ir universāli visiem.  Mūsdienu Zinātniskie apliecinājumi norāda, ka, visās pasaules senās kultūrās, t.sk. Indo-Eiropeiši un viņu pēcteči, t.sk Latviešu priekšteči Balti ir bijusi “šamaniska kultūra”.  Bet tas latviešu valodai ir svešvārds, kā senie Latvieši jeb Baltu ciltis dēvēja savu “šamanisko” veidu prakses un darbiniekus, ir jau sen aizmirsts, var domāt ka latviski šadas prakses varētu apzīmēt kā “dzīves ziņu” jeb “zintniecību”, bet līdzīgi visiem Indo-Eiropeišu pēctāčiem, ir aizmirstas to prakses īpatnības. Latvju tautas dainās, folklorā un citur, ir palikuši tikai mājieni par to, kas kādreiz varēja varbūt būt bijis.

Prakses nolūks ir atvērt savu redzējumu uz pasauli, kas ir paslēpta aiz “normālā” skata. Izmantojot ritmu, dziesmu un deju, dalībnieki dodas meditatīvos dvēseles ceļojumos, lai pieredzētu tiešo atklāsmi - lai apzinātu savus sargu garus un atklātu savu paša dziļāko spēku. Šo dvēseles ceļojumu veic, lai iegūtu spēku, palīdzību un informāciju par jautājumiem jebkurā savas dzīves jomā - garīgumā un veselībā, nodarbošanā un attiecībās. Ceļojuma piedzīvojums un ieguvums var būt dziedinošs un spēcinošs. Izmantojot šos universālos paņēmienus, ko pielieto visas pasaulē vēl pastāvošās “šamaniskās” kultūras, ir iespējams ieskatīties mūsu senču pasaules skatījumā, kā arī savā personīgajā garīgumā.  

Šajā ievadu nodarbībā, parallēli iepazīšanos ar šamaniskām pamatu metodēm, fonā turēsim prātā kad esam tiko iegājuši, mūsu senču turētā, jaunājā gadā, un arī to kad jau saskatāms ir nākamais jūdzu akmens ‘Ūsiņi’, vidus punkts starp Ļielās dienas un vasaras saulestāvjiem Jāņiem,  

Ievad nodarbība notiks Rīgā, no 8. - 10. aprīlim, sāksies piektdienas vakarā (18:00 ~>21:00) un turpināsies sestdien (no 09:00 ~>19:00) un svētdien (no 09:00 ~>17:00). Aicinātas līdz 20 personas, šis ievads tiek rīkots sadarbībā ar Mansardu, Albert iela 11.

Maksa – nodarbība tiek pasniegta saskaņā ar senās kultūras “sakrālās ekonomikas” principiem. Maksa ir sadalīta divās daļās - materiālo nodrošinājumu segšanai un nodarbību vadība.

Materiālo nodrošinājumam maksa būs apm. 20:00 Eiro (tiks laicīgi paziņots apstiprinātiem dalībniekiem). Materiālais nodrošinājums sedz telpu nomu un administrācijas izdevumus, un būs samaksājams piektdienas vakarā ierodoties nodarbību telpā.

Paša nodarbību vadība/pasniegšana, saskaņā ar “sakrālās ekonomikas” principiem, pieņem, ka visas zināšanas ir uzskatāmas kā “dieva dota dāvana”, kura nododama tālāk, tās nav ne pārdodamas, ne tirgojamas, tomēr pretim ir sagaidāma “pateicības dāvana” no dalībnieka, nodarbības noslēgumā. Šī atlīdzības kārtību var uzskatīt kā daļu no nodarbības izaicinājumu, rīkoties līdzīgi mūsu senčiem, individuāli novērtēt to ko nodarbības ietvaros katrs dalībnieks ir pieredzējis pirms tam piešķirstot naudas vērtību. Dalībnieku “pateicības dāvana pasniedzējam” pasniedzama svētdien pēc nodārbības noslēgšanas, novērtējot to, ko dalībnieks ir ieguvis piedalīdamies nodarbībā, saskaņā ar savu sirdsapziņu un maksātspēju.

Lūgums arī dalīties ar šo informāciju, ja ir pazīstams kāds cits, rads, draugs vai paziņa, kam pēc jūsu domām šī nodarbība varētu interesēt.

Soli pa Solim

Jānis

Lūdzu sniedziet ziņu, ja ir interese par šo pasākumu.

Pieteikšanās un papildus informācija: Mbl: 29275179 vai << jkfilks@ml.lv >>.

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
+371-29332564
address:
Alberta iela 11, Rīga, Latvia

Our team

Small_5.
Edijs Šplīts