Other

Biodanza (Biodeja) iknedēļas nodarbības

  • dance_movement_therapy
  • biodeja
  • biodanza
  • dance_movements
  • other
Biodanza darbnīca Apollons & Dionīss
11
Feb

Biodanza darbnīca Apollons & Dionīss

Sākuma datums:
February 11, 2017
Beigu datums:
February 12, 2017
Sākuma laiks:
12:30
Beigu laiks:
16:00
Vieta:
Tallinas 71, Rīga, Latvia

Izdejot arhitipus nozīmē savienoties ar spēkiem, kas dzīvo mūsos, mūsu zemapziņā, Šie spēki ir vadījuši cilvēkus kopš neatminamiem laikiem, un ir aprakstīti mitoloģijā, literatūrā, dzejā un mākslā kultūras pirmsākumos. Tie savieno mūs ar cilvēku sugas vēsturi un kultūru. Mēs nekontrolējam tos, bet mēs varam modināt tos caur deju, un tad izpaust un integrēt mūsu identitātē, ienesot daudz vairāk spēka, dziļa skaistuma un plašāku nozīmi mūsu dzīvē.

Apollons (sengrieķu: Ἀπόλλων) bija mākslas aizbildnis sengrieķu un seno romiešu mitoloģijā. Zeva dēls, pār daiļajām mākslām valdošo mūzu aizgādnis, dziedātāju un dzejnieku patrons. Apallons parstāv vēlmi radīt kārtību, individuālismu, mākslu, skaistumu, formu, skaidrību, skaidras robežas, perfekciju, pavedināšanu un radīšanu.

Dionīss sengrieķu mitoloģijā ir zemes auglības spēku un vīnkopības dievs. Dionīss rīkoja gaviles, ar apdullinošu mūziku un vīna reibumu izraisot cilvēkos ekstāzi, reliģisku aizmiršanos. Dionīss pārstāv haosu, reibumu, instinktīvo, intuitīvo, piederību baudai, individualitātes saplūšanu totālā eksistencē, orgasmisku kaisli, robežu izplūšanu.

Grieķu mitoloģijā, Apollons un Dionīss abi ir Zeva dēli. Šie dievi ir brāļi, papildinoši, niepieciešami integrētai identitātei. Bez Apollona, Dionīss var pazust haosā, tam var pietrūkt struktūras, lai dzīvotu laimīgi. Apollons bagātina Dionīsu ar sistematizāciju, formu, stabilitāti, kārtību, kas ļauj struktūrām funkcionēt, loģisko domāšanu, u.c.  Dionīss bagātina Apollonu ar kaisli, ar emocionāliem un instinktīviem faktiem, ar mistisku veseluma pieredzi, ar intensīvu baudu, ar vēlmi, kas vada dzīvi, kopības pieredzi ar visu dzīvo, ar spontanitāti, ar brīvību, u.c. Ar Dionīsu, Apollons ienirst dzīvē patiesās sajūtās, kaislē, emocionālā un afektīvā tuvībā ar sevi un citiem.

Caur dejām, mēs atmodinam un stimulējam šo dievu arhetipisko ekspresiju, kas dzīvo mūsu identitātē.

Biodanza caur deju mums ļauj atklāt  to zināšanu mantojumu, kas laika gaitā ir zudis, bet kas cilvēces rītausmē bija pirmatnējā intuīcija. Caur arhitipiskām figūrām tā izceļ izcilos aspektus, kas piemīt mūžīgajām vajadzībām: svinēt dzīvi un dabas svētumu.

Nodarbība notiks: 11. februārī plkst.12 - 18

      12. februārī  plkst. 10 - 16

Norises vieta: “Baltā pirts”, Tallinas ielā 71, Rīgā

Nodarbības vadīs: Anete un Diāna

Dalības maksa: 65 EUR
Pieteikšanās: biodejas@gmail.com; 29168546 Anete; 26408889 Diāna

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
29168546; 26408889
address:
Tallinas iela 71, Rīga, Latvia

Our team

Small_bilde
Diana Sturmane
Small_happiness
Anete Raikova