Other

Simonas Orinskas deju un kustību terapijas privātprakse

  • dance_movement_therapy
  • buto deja
  • starpdisciplinārā māksla
  • dance_movements
  • other
AIKIDO iesācējiem MĀ TELPĀ (Miera ielā 15)
27
Mar

AIKIDO iesācējiem MĀ TELPĀ (Miera ielā 15)

Sākuma datums:
March 27, 2017
Beigu datums:
March 27, 2017
Sākuma laiks:
10:00
Beigu laiks:
11:30
Vieta:
Miera iela 15, k.3, 2.stāvs, Riga, Latvia

Aikido var uzskatīt par japāņu seno dzju-dzjucu un aiki-dzjucu cīņas mākslu pēcteci, ko ir ietekmējušas arī šintō un zen idejas. Vārds "aikido" apvieno sevī trīs elementus: ai - harmonija, ki - dzīvības enerģija (analogs ķīniešu ci), un do - ceļš, metode. Vingrojumu sistēmas mērķis ir arī sniegt patiesu vienotības izjūtu – vienotība ar apkārtējo pasauli, ar Visumu un pašam ar sevi, kas ļauj nošķirt nesvarīgo no tā, kam patiešām ir nozīme. Tā ir ne tikai pašaizsardzības sistēma, bet arī sava veida „ķermeņa filosofija” – darbs ar apziņu un enerģiju notiek, izmantojot ķermeni un tā attīstību.Aikido pamatlicēja Moriheja Uešibas mērķis bija radīt tādu cīņas mākslu, kuras praktizētāji varētu aizstāvēt sevi, tai pašā laikā pasargājot no smagiem ievainojumiem arī uzbrucēju, tādā veidā atbrīvojot cilvēka prātu no ļaunām domām. 

Šajā sistēmā uzbrucēja spēkam netiek likts pretī savs spēks. Viens no aikido praksē pielietotajiem pamatprincipiem ir savienošanās ar pretinieka uzbrukumu vai, tēlaini izsakoties, saplūšana ar uzbrucēju, kam seko uzbrucēja spēka virziena maiņa. Apgūstamās kustības var salīdzināt ar ūdens straumēm – tās ir plūstošas un maigas, taču vienlaikus cietu akmeni sadrupinošas.

Nodarbības
Sākotnēji treniņos vērība tiek pievērsta drošas krišanas vingrinājumiem, kas efektīvi attīsta ķermeņa elastību un izturību. Tiek attīsta kustību koordinācija, reakcija un spēja saglabāt mieru un pārliecinātību par sevi stresa situācijās. Ilgākā laika posmā aikido treniņos radītā gaisotne un sagatavojošie vingrinājumi to praktizētājiem dod spēcīgu ievirzi uz veselīgu ieradumu veidošanos arī ārpus treniņu zāles. Pats Morihejs Uešiba bērnībā daudz slimoja un bija fiziski vājš. Tomēr ar dzelžainu izlēmību un neatlaidību veiktie fiziskie vingrinājumi palīdzēja viņam iegūt spēcīgu ķermeni un veselību.

Tā kā aikido tiek ievēroti augstām cilvēciskās morāles prasībām atbilstoši aizstāvēšanās ētikas standarti, progress līdz līmenim, kad paņēmieni ir efektīvi izmantojami reālā cīņā, salīdzinot ar citiem cīņu veidiem, var būt ilgāks. Tomēr šai sistēmai ir daudz priekšrocību savas veselības un dzīves spara attīstīšanas jomā. 

Pateicoties mērenajai treniņu slodzei, panākumus tajos gūst ļoti dažādi cilvēki – neatkarīgi no sava vecuma, dzimuma vai fiziskās sagatavotības.

Treniņnodarbības veicina:
muskuļu spriedzes atslābināšanos,
enerģētiskā potenciāla paaugstināšanos,
imunitātes sistēmas nostiprināšanos,
uzmanību un koncentrēšanās spēju, atmiņu.

Treniņnodarbību rezultātā:
tiek kavēta kortizona līmeņa paaugstināšanās,
osteoporozes attīstīšanās, testosterona un estrogēna līmeņu pazemināšanās.

Nodarbības notiek:
Pirmdienās 10:00-11:30
Piektdienās 16:30-18:00

Pieteikšanās:
Lūgums atsūtīt kontaktinformāciju uz e-pastu Simona.Orinska@gmail.com, mob. t. 29394500. Dalībnieku skaits ierobežots. Grupa tiek veidota no iesācējiem. Nodarbības paredzētas jauniešiem, pieaugušajiem un senioriem.

Maksa par nodarbību
Maksa par vienu nodarbību - 10 EUR. Par abonementiem interesēties e-pastā.

Nodarbības vada: 
Mārtiņš Veide - 2.dans Aikido (Akikai), 1.dans Iaido (Zen Nippon Kendo Renmei). Skola "Līdzsvara Dodzjo"

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
29394500
address:
MĀ TELPA - mākslu terapijas un mākslas centrs, Miera iela 15, k.3, 2.stāvs, Rīga, Latvia

Our team

Small_dsc08574
Simona Orinska