Other

Simonas Orinskas deju un kustību terapijas privātprakse

  • dance_movement_therapy
  • buto deja
  • starpdisciplinārā māksla
  • dance_movements
  • other
BUTŌ DEJAS nodarbības MĀ TELPĀ Miera ielā 15
10
Apr

BUTŌ DEJAS nodarbības MĀ TELPĀ Miera ielā 15

Sākuma datums:
April 10, 2017
Beigu datums:
April 10, 2017
Sākuma laiks:
20:00
Beigu laiks:
21:30
Vieta:
Miera iela 15, k.3, 2.stāvs, Riga, Latvia

Nodarbībās iespēja piedzīvot:

klātbūtni un apzinātību, apziņas paplašināšanas tehnikas, meditāciju kustībā, ķermeņa radošumu, personiskās ēnas puses, iekšēju transformāciju, kustības prieku, dziļu atslābinājumu

Kas ir butō?

Butō – mirklis starp ieelpu un izelpu. Butō ir Japānā 20. gs. 50. gadu beigās radusies laikmetīgās dejas forma un avangrada māksla. Butō nozīmē “solis tumsā” - ne vien atsaucoties uz atombumbas izraisīto traģēdiju japāņu nācijas apziņā, bet arī aktualizējot apziņas izmainīto stāvokli, kas rosina saikni ar arhetipiskiem tēliem, radošumu un ikdienā apslēptajiem resursiem. Butō ir arī atgriešanās pie senajām, pirmatnējām un šamaniskajām šintō saknēm. Šodien butō ir izplatījies visur pasaulē – tas ir pieskaitāms arī pie fiziskā vai kustību teātra un multidisciplinārās mākslas izpausmēm - no smalkuma līdz groteskai. Butō uzrunā jutekļus, sajūtas un izjūtas, tas nav saprotams “ar prātu vai loģiku”. Tā ir tēlu un simbolu ķermeniska, sena valoda, kas iznirst no psihes dziļākajiem slāņiem. Ne velti butō dēvē par “ķermeņa arheoloģiju” - tur sastopamais var būt gan dievišķs, gan biedējošs. 

Nodarbību tematika
Butō tehnikas. Sejas – maskas. Ķermeņa izpēte un apzināšana.
Laika izjūta – ilgstamība, dinamika, pauze, plūsma. 
Telpas izjūta – Ma telpa, telpa STARP, tukšuma telpa.
Iekšējo resursu aktivizēšana, darbs ar arhetipiskiem tēliem.
Kustību improvizācija. Autentiskā kustība.
Balss un kustība. Spontanitāte. Impulsi. Iztēle. 
Dziļa atbrīvotība. Ekspresija. Robežsituācija. 
Vizuālā māksla/objekti. Horeogrāfija. Kompozīcija.

Nodarbības notiek 
Regulāri pirmdienu vakaros plkst. 20:00 – 21:30. Nodarbības notiek līdz maijam (ieskaitot). Noslēgumā iespējama performance, ja dalībnieki tā vienojas.
MĀ TELPA (Miera ielā 15).
Maksa par vienu nodarbību - 10 EUR. Maksa par 1 mēnesi - 30 EUR.

Pieteikšanās
Lūgums atsūtīt pieteikuma vēstuli un kontaktinformāciju uz e-pastu SimonaOrinska@inbox.lv, mob. t. 29394500. Dalībnieku skaits ierobežots! Nav nepieciešama iepriekšēja pieredze! Nodarbības paredzētas jauniešiem, pieaugušajiem un senioriem. 

Vadītāja Simona Orinska – mākslas, kā arī veselības aprūpes maģistre; butō māksliniece; sertificēta deju un kustību terapeite, sertificēta supervizore. Simona ir gan Biznesa, Mākslas un Tehnoloģiju augstskolas (RISEBA) maģistra virziena “Multimediālā skatuves māksla” radošā direktore, gan arī starpdisciplināro mākslu grupas IDEAGNŌSIS izveidotāja un mākslinieciskā vadītāja. “Latvijas Deju un kustību terapijas asociācijas”, “Latvijas Supervizoru apvienības” un “Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācijas” biedre. Grāmatas «BUTŌ» (izdevn. Mansards, 2015) autore. Vairāk info: www.simonaorinska.infowww.dkt.lv

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
29394500
address:
MĀ TELPA - mākslu terapijas un mākslas centrs, Miera iela 15, k.3, 2.stāvs, Rīga, Latvia

Our team

Small_dsc08574
Simona Orinska