Other

Simonas Orinskas deju un kustību terapijas privātprakse

  • dance_movement_therapy
  • buto deja
  • starpdisciplinārā māksla
  • dance_movements
  • other
Modra Tenisona seminārs “Zīmes kods” MĀ TELPĀ Miera ielā 15
15
Apr

Modra Tenisona seminārs “Zīmes kods” MĀ TELPĀ Miera ielā 15

Sākuma datums:
April 15, 2017
Beigu datums:
April 15, 2017
Sākuma laiks:
11:00
Beigu laiks:
16:00
Vieta:
Miera iela 15, k.3, 2.stāvs, Riga, Latvia

Modra Tenisona seminārs “Zīmes kods jeb radi savu zīmi!”

Norises vieta: MĀ TELPA, Miera 15/k.3., 2.st.

Laiks: 15. aprīlis 11:00-16:00 / 29. aprīlis 17:00-22:00

Dalības maksa: 30 EUR (maksājot uzreiz par abām - 50 eur).

Pieteikšanās un iemaksa par semināru uz e-pastu: simona.orinska@gmail.com. Lūgums pieteikties laicīgi, jo vietu skaits ierobežots.

Zīme atgādina senu ornamentu, kas, galvenokārt Baltijas valstīs, ir pazīstams kā rotājums, taču krāsainā, grafiskā zīme nav tikai dekorācija, bet tā nes iekodētu informāciju. Tātad ZĪME ir noteikta informācijas kopuma grafiska reprezentācija. „Katram no mums ir sava vērtība, iekšējais skaistums un no dzimtas dzimtā nodotā informācija. Katram dzīves laikā ir ejams savs ceļš un veicami noteikti uzdevumi. Cilvēks dzīvo zīmju pasaulē, ik dienas gan lasot atstātās zīmes, gan veidojot zīmes pats.” Vaira Vīķe-Freiberga

Nodarbībās jūs iepazīsieties ar zīmju valodas alfabētu un jostu rakstības gramatiku. Režisors un mākslinieks Modris Tenisons ir izstrādājis savu metodi, lai palīdzētu jums atklāt zīmju struktūru. 
60. gadu sākumā debitējis kā mīms Rīgas pantomīmā, Modris Tenisons 1966. gadā Kauņā nodibināja pats savu profesionālu pantomīmas trupu un transformēja žanru eksperimentālā teātra virzienā. (Trupa pastāvēja līdz 1972. gadam.) Šai teātrī ķermeņa plastika, nevis literārais stāsts kļuva par centrālo vērtību: ķermeniskā izteiksme tika attīstīta līdz suģestējošai tēlainībai. 


Modris Tenisons joprojām turpina eksperimentēt ar dažādām apziņas kontroles tehnikām, kas nodarbību dalībniekos rada īpašu spēju pārvaldīt savu ķermeni un saliedēti darboties grupā.

Jūs pētīsiet savu spēju atbrīvoties un koncentrēties, uzticēties un būs uzmanīgam pret citiem. Tā būs iespēja ieraudzīt veidu - kā komunicējam, kā uztveram jaunu informāciju, kā attiecamies pret sevi un citiem. Tā būs iespēja vērot un apzināties sajūtas un izjūtas, sava ķermeņa un domu impulsus.

Jūs atklāsiet un iepazīsieties ar sietu, jeb īpašu nemainīgu grafisku struktūru, kas ir zīmes pamatā. Jūs pētīsiet kodu jeb mainīgo grafisko struktūru, kas veido, katru unikālo zīmi. Jūs iemācīsieties simetriski ierakstīt savu kodu sietā un atklāsiet savas zīmes. Šādi katram dalībniekam būs iespēja izveidot savu unikālo jostu un apcerēt radušos zīmju valodu. Katra radītā josta ir jūsu personiski izvēlētā binārā koda izvērsums - tā ir vērtība pati par sevi, ārpus laba un ļauna. Šīs struktūras apzināšana veicina personiskas atklāsmes.

Contactinformation

www:
e-mail:
phone:
29394500
address:
MĀ TELPA - mākslu terapijas un mākslas centrs, Miera iela 15, k.3, 2.stāvs, Rīga, Latvia

Our team

Small_dsc08574
Simona Orinska