Olard Dixon (Олард Диксон) un Shonchalai Hovenmei (Шончалай Ховенмей) TREŠO REIZI semināri un prakses Latvijā: no cikla“ŠAMANISMA PRAKSES MŪSDIENU PASAULĒ”Ekstātiskā transformācijas pieredze caur tradicionālā šamanisma praksēm: Rīkles un obertoņu dziedājumi, transa rīkles elpošana, ziemeļu deja sievietēm, apzinātie sapņi, obertoņu dziedājuma meditācija (Kristāla jurta). RĪKLES un OBERTOŅU DZIEDĀJUMS
Rīkles dziedāšana - īpašs dziedāšanas veids, kurā dziedātājs vienlaicīgi rada divas skaņas: ultra-zems bass (atbalsts) un ultra-augsts svilpiens (virstonis un aerodinamiskais svilpiens ). Rīkles dziedāšana ir senākā cilvēka runas forma un pamatojas uz patskaņiem. Ar beidzamo balss saišu izveidošanos un līdzskaņu ieviešanu runā, rīkles aerodinamiskais svilpiens kopējā runas veidā vairs netika izmantots. To saglabāja un izmantoja šamaņi, lai sazinātos ar apkārtējiem (viņpasaules) spēkiem.
Ir daudzi rīkles dziedāšanas veidi: no transa rīkles dziedāšanas veida, kas raksturīgs Paleo-Āzijas tautu grupai (čukčām, korjakiem u.c.), līdz pat sarežģītiem kombinētiem stiliem, kurus radījušas tjurku un mongoļu valodā runājošās tautas Centrālās Āzijas dienvidos un dienvidaustrumu Sibīrijā.
APZINĀTIE SAPŅI
Apzināta sapņošana ir īpašs sapņa veids, kurā guļošais zin, ka viņš guļ un redz sapni. Tas ļauj viņam darboties ne pēc sapņa apstākļu scenārija, bet pēc paša izvēles vai noteiktā uzdevuma, kas izmaina notikumus, kuri notiek nomodā. Apzināta sapņošana – tā ir viena no pašām būtiskākajām tehnikām, lai sasniegtu bezķermeņa pieredzi, kurā notiek apzināta ceļošana sapņu pasauļu realitātē. Ilgu laiku to rūpīgi sargāja Tālo Ziemeļu un Centrālās Amerikas šamaņi, tibetas lamas un citi iesvētītie. Apzinātās sapņošanas prakse ir pilnībā reāla, cik reāls var būt nomods un sasniedzama bez vizualizācijas palīdzības, sarežģītiem vingrinājumiem un reliģisku uzskatu izmaiņām.